Na tienmaal examen doen nog geen rij'bewijs gehaald Parktoernooi V an Vliet wordt zeker spectaculair Sodom en Gomorra niet meer dan knap stuk filmwerk Uitbundig jeugdfeest van VARA in Musis BEDIENDE HEDEN INSCHRiJ FIN6 8 1 I I ER WIG voor weekend en vakantie SIMON DE WIT MÖBYLETTE i. HUIS NSU vanaf ƒ485.- j J. HUIS I FOTO JURGENS Vlaardingerweg staat over kilometer blank Dame steelt in supermarket Programma tentweek Hermes krijgt het moeilijk bij AGOW Vespaclub beeft nieuw lokaal chiedammers onder elkaar Brommers gestolen in Rotterdam Postagentschap met vakantie Visafslag SW krijgt sterk DFC op bezoek DANSSCHOOL A. SCHILPER00RD DANSSCHOOL SITTQN SCHIEDAMSE ZAAIERTJES LIEFDE KENT GEEN TABOES LIEFDE KENT GEEN TABOES BESTELBILJET DAMESKAPSALON 00MKENS S Neem Uw eigen programma mee HET VRIJE VOLK DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1963 I-ACINA 4 Zondagmatinee Overval Ik beken HEDEN INSCHRIJVING EEN FLINKE LANGE HAVEN 121 TELEFOON 66262 De gehele collectie en onderdelen1- - Iuit voorraad leverbaar H De gehele collectie en onderdelen Gebonden 10.90 Waardinnen, Daijer Voor een onbezorgde vakantie een verzorgd kapsel van J. H. MAK Neem een draagbare radio mee DAM 12—14—32 - TELEFOON 66231—6S144 v. d. AREND (Van een onzer verslaggevers) Reeds tien maal had een Vlaaröingse -woninginrichter geprobeerd het rijbewijs voor zijn auto te halen en tien maal was hem dat niet gelukt. Toch was hij met zijn auto gaan rijden en daarvoor moest hij zich woensdagmorgen voor het Schiedamse kantongerecht verant woorden. De kantonrechter vond het maar eigenaardig. 'Hoe bent u nu vandaag naar de zitting gekomen?' vroeg hij. Met de motor was het antwoord. Daar had de woninginrichter wel een rijbewijs voor. Omdat verdachte nog steeds m bezit was van de auto en omdat de officier, mr. H. Franken, het in twij fel trok dat verdachte ooit nog een rijbewijs zou halen, eiste hfj naast een boete van 30, nog een van 20 voorwaardelijk met een pi oef tijd van twee jaar. Mr. P. B. Cos vonniste conform. De 77-jarige expediteur J. M. W. Uit Vlaardingen was gedagvaard om dat hij nodeloos het verkeer in ge vaar zou hebben gebracht. Tot ien uitspraak kwam het kantongerecht echter met en men besloot de zaak aan te houden voor het horen van nog enkele getuigen naast de drie die -woensdagmorgen gehoord waren. De vrouw van verdachte had onder zijn toezicht hun wagentje bestuurd. Op rijksweg 20 hadden zij met een sukkelgangetje een wegversmalling genomen. Aan het eind van de ver smalling waren zij aangereden door een grote tankauto. Het werd op de zitting niet duidelijk of zij teveel risico hadden genomen of niet. Alle getuigen verklaarden echter, dat de tankauto nog ongeveer een halve kilometer van de wegversmal ling af was toen het echtpaar er in reed. Op een volgende zitting zal nu ook de chauffeur van de tankwagen worden gehoord. Voor ƒ400,— had A. C. N. uit Schiedam een 11 jaar oud autootje gekocht. Hij was er mee op weg naar een monteur, omdat het karretje nogal wat gebreken vertoonde, toen hij aangereden werd door een brom fiets. Het gevolg was een verbaai na tuurlijk en het bleek dat de man geen rijbewijs had en dat zijn wagen nog al wat mankeerde. (Van onze sportmedewerker) Na de zo ongelukkig verloren wed strijd tegen Baronie van zondag, krijgen de Hermes-DVS mensen het zondag opnieuw moeilijk. Dan gaan zij naar Apeldoorn om het op te ne men tegen AGOW. Deze vereniging startte het voet balseizoen met een gelijkspel tegen NEC. Hopelijk zijn de Bi. Witten zondag beter op schot, zodat de ba lans in het voordeel van de Schie dammers zal overslaan. Kees van Duke zal na het vertoonde spel van zondag zijn. spelers wel de nodige in structies geven, opdat er doelpun ten gemaakt moeten worden om een wedstrijd te'kunnen winnen. Hennes II gaat ook een uitwed strijd tegemoet. De reserves gaan naar Elinkwijk om te proberen er het beste van te maken. (Van een onzer verslaggevers) De kleine, maar actieve Vespaclub Schiedam heeft al het tweede num mer van de Vette Pit, het clubblad het licht doen zien. Ook in dit num mer weer veel plaatselijk en regio naal Vespa-clubnieuws. De club heeft binnenkort de be schikking over een meUw clublokaal en wel hl een zaaltje van het paro chiegebouw aan de Emmastraat 3. Toen Damprater onder de wape nen zat heelt hij, geloof ik, meer gedamd dan onder de wapenen ge zeten. Minstens twee zondagen per maand bracht hij dammend door. D.e zondagen moest hij doorbrengen met het bewaken van de kazerne en als hij dan niet actiej stond te kou kleumen voor de poort of sliep oj at, dan damde hij. Er was een oude korporaal van wie b ij het altijd- won en een jonge van uie hij het nooit kon winnen. De oude korporaal werd dan kwaad en nij had daar alle recht toe, want hij was voorzitter van de militaire damclub ter plaatse. „Je kunt met dammen, Dampra tersprak hij dan verbolgen, inder daad kon 'Damprater het met en daarom deed hij veel domme dingen op dat dambord dat de tegenpartij volkomen in' verwarring werd ge bracht en geen enkele zet meer kon berekenen Het was zo iets als tafel tennissen met een batje waarop een gek gezicht geschilderd is. Dat leuit de aandacht van de tegenstander ook volledig af. De jonge korporaal kon ook niet dammen en samen zaten hij en ik den urenlang achter de stukken. Af en toe sprak een van ons verheugd „aam", maar het antwoord kon aan meestal gelijk „dammaf luiden. Wat werden er een stommiteiten op dat dambord uitgehaald. In het begin van deze damaciivi- teiten kwamen de jonge korporaal en ik meetsal ruiterlijk remise over- em Er stonden dan nog zo weinig schijfjes op het bord, dat het zinloos heen en weer geschuif werd,.. Later begon de jonge korporaal te winnen. Damprater herinnert zich nog heel goed zijn meesterzet in die gedenk waardige partij die vlak na de plat- voetdagwanht op juli 19 werd gespeeld. Damprater had hem in ce val gelokt. Hij moest drie Dampra- teise stenen slaan als hij zo vrien delijk -was om van a6 naar d2 te gaan. Hij kon niet anders, dacht Damprater. De jonge korporaal of ferde echter zeven van zijn zwarte stenen op in een zet om toen aenog resterende veertien witte van Dam- prater in een klap te nemen. Het was verplètterend. „Je mot niet spele tege beroeps, jochie," zei de jonge korporaal, aie van oorsprong ml Utrecht kwam. Aan die damepisode moest Dam prater denken toen hij van de secre taris van de Damclub Schiedam, de heer A. Misseeuw uit de G. Reinqer- straat Km hoorde, dat de gebruike lijke clubavonden voortaan op vrij dagavond mplaats van donderdag avond gehouden zullen worderi Wie dus vanavond naar het clublokaal gaat komt voor een gesloten deur. „We hebben besloten voortaan op vrijdagavond te dammen, zegt de- heer "Misseeuw, „in verband met ae blijft het imjkge- bouw van. de Hervormde Gemeente aan de Oude Maasstraat 1. Ook met- leden van de damclub zijn hartelijk welkom. Ergens in Schiedam staat een keu rig groot bord. Het is beschilderd met de volgende leus: ,flier komt de sporthal, werkt u ook mee? Dat bord staat voorlopig nog binnen en de plek waar het opgesteld wordt, zal ook de plek zijn waar de sporthal komt te staan. Waar dat houdt ae sporthalcomimssie voorlopig nog ge heim. Dat vindt Damprater jammer. De vergunningen voor de sportnat zijn ook al binnen. Verschillende industneen in Schie dam- hebben belangrijke sommen geld toegezegd. Hel wordt langzamerhand, tijd dat de sporthalcommtssie zien, niet meer hult in een waas van ge heimzinnigdoenerij en geheimhoudin gen en embargo's aan de plaatselijke pers oplegt. Dat. is nergens voor no dig en daar dient de sporthalcom- missie de belangen van de sportbe oefenaars niet mee. Iedereen ts er benieuwd naar hoe de sporthal er gaat uitzien en waar die komt te 'Sporthalcommissie ten slotte is neen particuliere belangenvereniging, maar een orgaan dat werkt in het belangvan heel sportminnend Schiedam. Alleen daarom zou de commissie bekend moeten maken wat zij heeft bereikt sinds de raad in zijn vergadering van 2 april bijlia flOO.OOO gemeenschapsgeld beschik baar heeft gesteld voor de aankoop van het geraamte voor de sporthal. DAMPRATER Gelukkig kon hij op de zitting wel een rijbewijs tonen en daarom eiste (Van een onzer verslaggevers) De Vlaardingerweg is de nacht van woensdag op donderdag over een kilometer blank gelopen. Dit als ge volg van de opspuitingsactfviteiten van de firma Boele en Oosterwijk links en rechts van de weg. Gisteravond twaalf uur werd de overstroming ontdekt door de Vlaar- dingse politie. Deze waarschuwde de Schiedamse politie welke de weg voor alle verkeer heeft afgesloten. Ei* zijn al enkele gaten m de weg ge vallen. Voor de ingang s-van wnton- Feüenoord op de Vlaardfiigerdijk te Schiedam .reod de 33-jarige New Yorker A. 3: ,v. L. m; op1.de personen-.- auto van-de'29-jarige-Viaardinger P.* K. H(j hield niet voldoende remaf- stand en'gleed door op het natte wegdek. He Vlaardingse auto werd licht beschadigd, de auto van Van L. ernstig. de officier een boete van ƒ25. „Dat is aan de lage kant voor een derge lijke ernstige overtreding," merkte de officier op. Voor de defecte stuurinrichting was de eis 75, het niet werken van de handrem 10, lekke uitlaat 20. Met de ƒ25 voor het rijbewijs ging mr. Cos akkoord, voor de gebreken von niste hjj in totaal ƒ75. De wagen werd teruggegeven. De bromfietser A. H. M„ die de doorgang voor de man met het wrakke wagentje niet had vrijgelaten werd conform de eis veroordeel tot een boete van 25. (Van een onzer verslaggevers) In de supermarket van de Coöpe ratie DES m de Boerhavelaan werd woensdagmiddag een 44-jarige dame op heterdaad betrapt. Toen sij voor 15 gulden aan boodschappen aan het stelen was. (Van een onzer verslaggevers) De bromfietsophaalactie van de politie heeft weer succes geboekt. Bij de onbeheerd staande bromfietsen die naar het bureau werden gebracht, bleken drie bromfietsen te zijn welke in augustus in Rotterdam waxen ge stolen. (Van een onzer verslaggevers) Van. 2 tot 13 september zal het postagentschap aan de Boerhavelaan wegens vakantie gesloten zijn. Stor tingen en betalingen kan men aan het hoofdkantoor dagelijks van 8.30 tot 3 uur verrichten. ROTTERDAM 28 augustus. Aan de Visafslag alhier werden van IJmuiden en elders 175 kisten verse zeévis aangevoerd. De prijzen waren: Heilbot 3.30 tot 3.40 p kg; Schol midd. 43 tot 45; Schol klein 25 tot 32; Schelvis midd. 45 tot 52; Schelvis klein 38 tot 40; Kabeljauw gr. 50 tot 56; Kabeljauw midd. 40 tot 42; Kabeljauw klein 35 tot 41: Makreel 20 tot 24; Wijting 33 tot 40; Haring verse 24 tot 27 alles per kist. (Van een onzer verslaggevers) De nadering van het einde van het lawntennisseizoen wordt zoals ge bruikelijk aangekondigd door een groot aantal parktoemooien. Zaterdag begint het parktoernooi van het park Van Vliet al. Behoudens wat Pluvius ervan zegt, zullen de finales al op 14 september verspeeld worden. Die avond zullen dan ook in een feestelijke bijeenkomst in de kantine van het park de prijzen worden uitgereikt. Dit jaar telt het toernooi een bijzonder groot aantal deelnemers. De wed strijdleiding heeft voor bijzonder fraai uitgevoerde wedstrijdschema's ge zorgd en aantrekkelijke prijzen uitgeloofd. In alle enkel- en dubbelspelen wordt het (bekende) namen als die van J in twee klassen, B en C, gestreden,- bovendien zullen alle verliezers in de eerste ronde gelegenheid krijgen in een troosttoamooi voor elk van de groepen hun deelname aan het toer nooi toch nog (wat) te verlengen. Ten slotte is er een aparte strijd én een aantrekkelijke prijs voor degene die tijdens dit toernooi het meest als um pire heeft gefungeerd. In het herenenkel B treffen we de namen van vier TSF'ers als geplaat ste spelers: E. v. Woerkom, W. Baard, H. Bul te en W. v. d. Heuvel. Paxk- kamploen C. van Damme Is daar niet bij. hoewel hij wel tot de in schrijvers behoort! Bij de acht ge plaatsten in het herenenkel C zijn Ken Adam, Se ontwerper van de decors voor de fiim SODOM EN GOMORRA, heeft zich laten inspireren door een Marok kaans woestijnstadje met rotsachtige torengebouwen van in de zon gebakken en verweerde rode leem. Met de omringende zandvlakteft, heuvels, struiken en een ondiepe rivier vormen deze vestingachtige torenhuizen nu een geheel, dat werkelijk wel wat oud-testamentisch aandoet. Voor het overige kan men deze spektakelfilm maar beter met verge lijken met wat in Genesis wordt ver haald over de zondige tweelmgstad en over Lot en zijn vrouw en doch ters. Zoals meestal in bijbelse films, heeft de scenarioschrijver zich grote vrijheden veroorloofd. Hij en de re gisseur, Robert Aldrich. wisten al te goed wat hun opdrachtgevers ver langden: een sensationele film met veel moord en doodslag, erotiek en show en meer ter afwisseling dan om de schijn te redden, ook een dosis stichtelijkheid. Voor de stichtelijkheid zorgt Ste wart Granger als Lot, de „leider der Hebreeërs", -die vrome toespraken houdt, maar ook kranig kan vechten. Erotische figuren zijn o,a. Pier An- geli als Lots vrouw en Anouk Aimce als de wrede koningin van Sodom (Van Gomorra is slechts terloops sprake). Het aantal bijrollen in deze twee en een half uur durende film is talrijk cn er doen duizenden figu ranten dienst. '*l3'e* regisseur blijkt zijn vak vooral te verstaan wat de massa-scênes be- Areft-JDe,-veldslag tussen de ruiter scharen der Helamieten en de He breeërs, die zich eerst met stromen brandende ohe verdedigen en ver volgens een soort zondvloed ontkete nen door een stuwdam in de Jor- daan te vernielen, is verbluffend knap weergegeven. Het tweede hoog tepunt van techniek en sensatie is de verwoesting van Sodom, weliswaar niet door een regen van zwavel en vuur zoals ui Genesis, maar door een samentreffen van een storm, een on weer en een aardbeving met tot slot een explosie als van een atoombom. De tijdige uittocht van Lot en zijn volgelingen was eveneens een dank baar onderwerp en het spreekt van zelf dat u ook ziet, hoe de vrouw van Lot het verbod om zich nog even om te keren en naar Sodom te kijken, ova-treedt en in een zoutpilaar wordt veranderd. In Passage. East of Eden „EAST OF EDEN" is een vrij chaotisch verhaal van een vader met een „goede" zoon (Aron) en een „slechte" zoon (Cal). „Jullie moeder is overleden," zegt de rechtschapen vader. Cal komt er echter achter, dat dit een leugen is en dat zijn moeder elders kwalijke praktijken uitoefent. Na mislukte po gingen de liefde van zijn vader te winnen, neemt hij in wanhoop wraak en brengt Aron naar zijn moeder, hetgeen natuurlijk desastreuze gevol gen heeft. Vooral dank zij Arons meisje, Abra, komt echter alles nog goed terecht. Kazan is een knappe regisseur. Hij werkte met sublieme spelers. Dat de film als geheel niet geheel bevredi gen kan, is dan ook te wijten aan het rommelige gegeven. Vrijdag za terdag en zondag in Monopol e. In de zondagmatinee draait Mono- poïe 'n western en wel DE WOES TIJNHAVIK. Het is er weer een de goede soort waarin men John Wayne aan het werk kan zien. De boef wordt gespeeld door Jeffrey Hunter en de mooie meisjes door Vera Miles en Natalie Wood. In „OVERVAL IN DE PACIFIC" volvoert een jonge Amerikaanse offi cier een bijzonder gevaarlijke op dracht in Japans gebied om de ma- rineleiding de code in handen te spe len van de vijand. Dit gegeven biedt stof genoeg voor een spannend ver haal en een boeiende verfilming. Re gisseur Gordon Douglas heeft die kans met kundigheid en fantasie benut. Zowel het leven aan boord van de onderzeeboot als de avonturen in het vijandelijk gebied komen op het bre de doek "en in de natuurlijke kleuren uitstekend tot hun recht. James Gamer vervult de hoofdrol. Edmond O'Brien maakte een geloofwaardige figuur van de onverzettelijke, maar menselijke duikbootkapitein. Mono- po 1 e, maandag, dinsdag en woens dag, „IK BEKEN". De titel van deze film van Hitchcock belooft meer dan hu geeft. Het verhaal, ontleend aan een toneelstuk, is prima. Een priester, Montgomery Clift verneemt in een biecht, dat zijn bediende een moord heeft gepleegd. Doordat de priester zelf is verwik- ïn „Ik beken" heeft Hitchcock vete zwakke punten niet kunnen wegmoffelen. (Van onze sportmedewerker) SW krijgt zondag bezoek van het sterke DFC uit Dordt. Na dc teleur stellende nederlaag van zondag tegen Helmondia krijgen de roodgroenen t nu weer niet gemakkelijk. DFC, dat zondag gelijk speeide, heeft in de voorhoede de bekende Hongaar Micky Todor. Men verwacht van deze knaap wel wat Wij verwachten van Hans Croon en zijn mannen zondag een beter re sultaat. De belangstelling uit Dordt voor de wedstrijd van zondag is groot, gezien het aantal aanvingen voor kaarten. Gezien deze belang- stelling verwachten wij weer een ouderwetse sfeervolle wedstrijd tus sen twee oude rivalen. Het reserveteam van SVV gaat op bezoek bij Spc. Enschede. Na de ver diende overwinning op Go Ahead gaan de SVV'ers nu de strijd aanbin den met de sportclub Het zal voor de SW'ers een* zware opgave worden. Zwaarder dan verleden zaterdag. (Van een onzer verslaggevers) Musis Sacrum stond maandagavond op zijn kop. De propvolle zaal met Schiedamse jeugd twistte zich heerlijk in het zweet. Dat alles op een on eindig aantal decibels van een juxebox. Dat alles voor het programma Discobal dat door de VARA op zondag om half zes de lucht ingestuurd wordt. keld in het leven van de vermoorde valt de verdenking op hem en omdat hij zijn biechtgeheim niet mag schenden, ziet het er heel gevaarlijk voor hem uit. Via een dramatische ontknoping komt er dam toch een be vredigend eind. Hitchcock heeft de zwakke punten niet kunnen wegmoffelen en dat heeft de film vee! kwaad gedaan. Het flitsende, fonkelende film-hoge- schoohverk, dat men van hem ge wend is, komt door de lange gesprek ken en de uitvoerige rechtszitting nauwelijks tot zijn recht. Naast Montgomery Clift spelen Anne Baxter, Karl Malden en O. E. Hasse uitstekende rollen, (donder dagcyclus, Monopol e). de Ridder, D. Forehead, F. v. d. Gaag die tot de grootste kanshebbers voor een finaleplaats gerekend worden. In het damesenkei B werd mevr. H. Havollaard ais eerste geplaatst; E. Zwanenburg, A. Boon en N. v. d. Vaart bevinden zich in deze volgorde in haar gezelschap. Het damesenkei C vindt onder de deel neemsters mevr. W. Voorbach. R. Braeckman, A. Rietgeld en A. Stee- kelenburg als geplaatsten en dus als favorieten voor de titel. Het spectaculaire herendubbel B heeft een kleine, maar selecte bezet ting, waarvan W. v. d. HeuvelE. v. Woerkom als eerste werd geplaatst en het nauwelijks zwakkere paar W. BaardH. Bulte als tweede. J. v. d. Griend—J. de Ridder en A. en C. Schuddebeurs ztjn o,a. de kansheb bers uit het groot aantal deelnemers aan het herendubbel C. De damesdubbels hebben als ge woonlijk In getal een zwakke be zetting; in de B zijn het de (sterke) combinaties H. Havollaard—E. Was- man cn A. BoonI. Bulte die elkaar wel de titel damcsdubbelkampioen zullen betwisten. In de C-k!asse lij ken de kansen van de dames L. Feei- dersN. Oprei ook nu weer zeer gunstig, ofschoon B. v. Bodcgom N. Stokhof en b.v. A. RietveldIV. Voorbach zeker voor een verrassing kunnen zorgen. Een verrassend grote inschrijving hebben beide gemengddubbelklassen, In B werd de combinatie E. Zwa nenburgW, v. d. Heuvel als eerste geplaatst; A. BoonW. Baard, N. OpreiN. Spithoven en N. de Ruiter N. v. d. Vaart, de verder in deze volgorde geplaatsten, verschillen echter zo weinig met hen in kracht, dat eet) zeer spannende strijd om de titel mag worden verwacht. Hetgeen ook geldt voor de gemengd dubbel C-klasse, waarin R. BraeckmanN. Spithoven, mevr. De Ridder—J. v. d. Griend, E. Zwanenburg—J. Rietveld en L. FeeldersJ de Ridder o-a. werden geplaatst- Zaterdagochtend om 8 uur wordt een begin gemaakt met het verspe len van dit omvangrijk toernooi; be halve tijdens d" weekends wordt ook op doordeweekse avonden gespeeld. Belangstellenden zijn vanzelfspre kend van harte welkom! Koop *s boek bij de ARBEIDERSPERS (Van een onzer verslaggevers) Het programma van de tentweek, die van 7 tot 15 september in de evangelisatietent in <de Plantage wordt gehouden is als volgt. Zaterdag 7 september, ds D Broers uit Amsterdam, onderwerp „Waar voor leeft u eigenlijk?", na.v. Kor. 5, vers 14—21, medewerking van het IJE-koor. Dinsdag majoor J, B. Hoe- „Grote uitverkoop!" na.v. Matth. 20, vers uit Den Haag, onderwerp na.v, medewerking muziekkorps en de zangbrigade van het Leger des Heils, Maandag Emil Kreuene, evangelist uit Zeist, kwartet Spaargaren ver leent medewerking. Dinsdag dl*. K. J. Kraan uit Rot terdam, mede werking Frannle Faa- sen en het muziekkorps van het Le ger des Heils. Woensdag wika J. J, Brorens uit Gouda, onderwerp „Is de bijbel een sprookjesboek?", n.a.v. Num. 13: 1—3 en 2533 en Luk. 8: 22—25, medewerking mevrouw Den Ouden. Donderdag, majoor M. Souveroin van Zwolle, onderwerp „Hebt u niets vergeten?", medewerking van Fran nle Faasen. Vrijdag komt ds. L. J, Boeinga van Den Haag met het on derwerp „Dood van binnen?", met medewerking van de Gospel Singers en het muziekkorps van het Leger des Heils. Zaterdag ds. A. van Gent van Kampen met medewerking van het Koor van Gelovigen. Zondag ds. W. A. Krijger met medewerking van me vrouw M. v. d. Loo en het I. J. E.- koor. REMBRANDTLAAN 105 TELEFOON 67338 In onze S-markt plaat» voor Liesveld te Vlaardingen is (16 tot 20 Jaar) ,1*4 '•gW.. *4 voor haar afdeling Groente en Fruit. Ervaring strekttot aanbeveling, maar wordt niet verlangd. Bij gebleken geschiktheid bestaat te zijner tijd de mogelijkheid tot plaatsing als chef van een afdeling Groente cn Fruit. Gunstige arbeidsvoorwaarden zoals: een goed loon. balanspremie, 5-dasgse werkweek, gratis bedrijfskleding enz. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de Afdeling Personeelszaken, Postbus 2 te Zaandam, A I -i l r f «i»1-'"-r*'" - «w Rotterdamsedijk 146 - Schiedam - Tel, 69522 Alles op gemakkelijke beta ling vanaf 1,— per week GOEDERENHANDEL fa A Schilperoord Zn„ Tum- laan 40 Schiedam Voor een goede NAAIMA CHINE tegen billijke prijs naar de naaimachinespecia list Vollebregt. Hoogstraat 62 tel 65783 Kapsalon Hélene, ae salon voor de betere permanent STROOMLOOS voor ieder naai geschikt 1 1.50 Hélene uede permanent de meest ideale natuurlyke perma nent 10 Gratis naien en brengen per luxe auto voor permanent Kapsalon Héle ne, Rembrand tiaan 22 tel 67170, Schiedam Herman Stok (Top of Flop) op het podium vuurde de massa aan. O mag dansen wat u wil, riep hij: „The Ma dison. de twist, de hoki poki, de loco motion de halli galii, als er maar ge dans wordt. En er wérd gedanst. Co de Kloet die het programma re gisseerde rende heen en weer tussen zaal en geluidswagen van de NRU die op de haven stond. Het gaat goed zo. riep hij. Er werd op alles getwist. Zelfs op de Waizertraum en op de Tennesse- waltz. „Dat zal Fatti Page nooit ge droomd hebben, dat ze hier in Schie dam daarop twisten," zei Herman Stok. Hij had overigens een aardige conférence: „Nou heeft iemand me gevraagd om het nummer „De Kus sens" te draaien. Ik heb lang moeten zoeken maar hier is-ie dan; The Cousins met Dang-Dang. De zaal werd bijna afgebroken toen Chubby Checker zjjn Let's Twist again over de massa uitstrooide. In de pauze verzamelden velen zich bezweet maar gelukkig in de foyer, waar Herman Stok zijn van hand tekeningen voorziene foto's uitdeelde. In de zaal waren toen dus vier Schie damse Flying Arrows bezig, die een enorme hoeveelheid geluid uit hun elektrische gitaren haalden. Ook op het feest was Bert Haan stra, de cineast. Hjj maakte er opna men voor zyn film Jan en Alleman. Het is helemaal de vraag of als de film uitkomt er Schiedamse opna men in te zien zijn. Bert Haanstra vertelde dat hij voor zijn film al 45.000 meter film gebruikt heeft*. We werken eigenlijk zonder vast draai boek. Zoals dat ook is gebeurd met zijn filmpje „Zoo". Een revolutionair boek voor ervaren gehuwden, dat variatie brengt in alles wat tot sleur dreigt te ver worden. DOKTER JOHN E. EICHENLAUB Dokter Eichenlaub spreekt met ongewone directheid, die niet terugschrikt voor de meest minutieuze schilderingen der technieken. Want liefde Jc een kunst, die men moet beheersen om haar met profijt te kunnen toepassen. Daarom beschrijft dit boek tot in bijzonderheden de verschil lende manieren, waarop man en vrouw elkaar kun nen liefhebben. Rotterdam. sIhhIc 34 betaalbaar In 2 termUnen» Prin*eRracbi Zend mü s.v.p. ex. JOHN E. EICHENLAUB LIEFDE KENT GEEN TABOES a 10,80 Ik betaal: contant by afl. in 2 mnd. term. per giro (no, 28333) per kwitantie. Naam: Adres: Woonplaats: Uit voorraad leverbaar Rotterdamsedijk 146 - Schiedam - Tel, 69522 Schiedam: B. Ballotsingel 87, Telefoon 65701 Maassluis; Rembrandtlaan 3, Telefoon 3261 ZEILMAKERIJ Hoogstraat 118 - Telefoon 67643 Voor WATERSPORT- EN KAMPEERARTIKELEN Geniet ook in de buitenlucht van elk gewenst muziekprogramma Giuoiste keuze hu Met onze camera's en films slagen uw foto's altijd HOOGSTRAAT 81 - SCHIEDAM Specials afdeling Zonnebrillen Draagbare recorders, radio's en portables to diverse uitvoeringen. HOOGSTRAAT 117 HOOFDSTRAAT 189 Schiedam groenelaan 47-49 telefoon 69862

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 2