mmm Officier eist twee jaar tegen schilder Kwestie -Am bonnezen Dwangsom 6 ton van rijk geëist He Vol „Stadhuis van Hengelo is bij opening al verouderd Hogere beloning komt bouwvakarbeiders toe Virf zó lekker zó gezond Europa-actie Open Provincie vindt oplossing voor woningbouw te Voorzitter bond van aannemers: Toch»»», mmi Gemaskerde knaap bedreigt vrouw met gestolen geweer Moordzaak Venlo Matroos verdrinkt He<; Ministerraad WEU in Den Haag bijeen Kamerlid Van Dis: VOORLICHTING OVER Z.-AFRIKA IS MALAFIDE HET VRIJE VOLK WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1963 PAGINA 3 Inbraak postkamoor De juwr PvdA-kamerlid vraagt over "wanordelijkheden SNIJBLOEMEN VOEDSEL met versgebrande hazelnoten, roomcaramel en voüemelk chocolade Geen genade Verouderd r^ihnf -■ liÉlïlls&iss De aanleg van de vangrail in de middenberm van de snelweg Utrecht Den Haag bij Woerden vordert ge staag. Men verwacht dat deze vang rail de verkeersveligheid in aanzien lijke mate zal bevorderen. (Van een onzer verslaggevers) „Voor zijn vakantie beschikte hij maar over een bedrag van zestig gulden. Dat vond hij te weinig. En daarom heeft hij met zijn vriend dat plan gemaakt voor een inbraak in het hulppost kantoor in De Lier. Ik vraag me af hoe twee jonge knapen dit gangeteravontuur hebben kunnen ondernemen." De 35-jarige mevr. A. Scheepsmaker uit Nieuw-Borgvliet bij Bergen op Zoom heeft de politie -'erteld, dat tij maandagmiddag is bedreigd door een gemaskerde jongeman, die gewapend was met een geweer. De vrouw gilde om hulp en rende weg, waarna de jongeman, de zestienjarige P, B., het hazepad koos. Met de hulp van een speurhond is de jongeman maandagavond aange houden. Mevr. Scheepsmaker was bezig ach ter in haar tuin de was op te hangen toen de jongeman haar van achteren bedreigde. Zij was helemaal alleen thuis en dacht aanvankelijk dat haar hond, die zij in huis had opgesloten was ontsnapt en gerucht maakte. De knaap zei niets en mevr. Scheepsmaker, die niet wist of het geweer waarmee de knaap haar be dreigde, geladen was, gilde deson danks om hulp en rende weg. Later bleek dat B. het geweer uit een jeugdhuis te Nieuw-Borgvliet had ontvreemd. Ook bleek dat hij was binnengedrongen in een weekend boerderijtje, zonder dat hieruit iets werd ontvreemd. Tegen B. is proces-verbaal opge maakt. Hij zal aan de justitie te Breda worden voorgeleid. DEN HAAG (ANP) Het 'Tiveedé- Kamerlid mevrouw Singer-Dekker (p.v.d.a.) heeft schriftelijk aan de minister van Justitie gevraagd of het waar is dat in de afgelopen zo mer wanordelijkheden hebben plaats gehad in de gevangenis in Breda. Indien dit zo is, dan vraagt zij welke wanordelijkheden hebben plaatsgehad, op welke wijze daaraan een eind is of zal worden gemaakt, en wat de oorzaak van deze wanor delijkheden waren. Indien de wanordelijkheden een ge volg zouden zijn van de afwezigheid door ziekte van de gevangenisdirec teur, wit de minister dan medede len welke voorzieningen bij het be gin van die ziekte waren en tegen woordig zijn getroffen voor het ge val de directeur door ziekte of an derszins afwezig is, zo vraagt het kamerlid. (Van een onzer verslaggevers.» De Staat der Nederlanden is door de Haagse advocaat mr. A. G. Maris gesommeerd tot het betalen van een dwangsom van ƒ609.000 voor twaalf Ambonnese gezinnen, die nog in Nieuw-Guinea verblijven. In april van. dit jaar, vlak voor de overdracht van Nieuw-Guinea, werd door de gemachtigde van deze gezinnen, ir. Manusama, voor de Haagse rechtbank een kort geding aangespannen. Er werd geëist dat de 12 gezinnen .raar Nederland zouden worden overgebracht, en de presi dent van de rechtbank gelastte een dag voor de overdracht dat dit in derdaad moest gebeuren. Maar zover is het niet gekomen en tot nu toe,-aldus ir. Manusama. z|jn instructies van de Nederlandse regering aan haar zaakgelastigde drs. Barkman uitgebleven. De regering heeft indertijd een te legram met instructies naar haar permanente zaakgelastigde, de heer Goedhart, in Hollandia gestuurd, maar toen deze in ons land terug keerde verklaarde hfj de boodschap niet ontvangen te hebben. Aan de Verenigde Naties is toen verzocht contact over deze zaak met de Indonesische regering op te rie men. Deze zóu geen bezwaar heb ben tegen het vertrek van de Ambon- nese.gezinnen alg.de Nederlandse re gering daartoe een verzoek zou in dienen. Van de zijde van de ministeries van Buitenlandse Zaken en van Jus titie wist men ons niet in te lichten of inderdaad een opdracht tot het indienen van een dergelijk verzoek aan drs. Barkman is verstrekt. Landsadvocaat mr. B. A. Droog- leever Fortuyn heeft hoger beroep aangetekend tegen het vonnis van de Haagse rechtbank, waarbij de dwang som van ƒ50.000 voor ieder van de twaalf gezinnen werd vastgesteld. (Van een onzer verslaggevers)' Aan de 27-jarige K. M., die als ont vluchte verpleegde uit een psychia trische inrichting, drie jaar geleden de 16-jarige Joke Groenendaal te Venlo om het leven heeft gebracht, kan niet voor een tweede maal ter be schikking van de regering worden ge steld. Een dergelijke maatregel was nog tegen hem van kracht. Dit stelde de procureur-generaal bij de Hoge Raad dinsdag, waar voor de tweede maal in deze zaak cassatie was aan getekend. M. is indertijd door de Roermondse rechtbank veroordeeld tot 20 jaar, een uitspraak die door het hof te 's Her togenbosch werd bevestigd. M. ging in cassatie bij de Hoge Raad, die de zaak verwees naar het hof te Arn hem, waar een straf van tien jaar met aftrek en terbeschikkingstelling werd opgelegd. Tegen dit laatste deel van het von nis van het Arnhemse hof is door de procureur-generaal nu bezwaar ge maakt. De Hoge Raad doet op 16 sep tember uitspraak. Advertentie LM. (Van een onzer verslaggevers) De zestienjarige matroos Wessel Verzij tien is dinsdagmiddag in de Koningshaven te Rotterdam ver dronken.. Het l(jk van de jongen, die goed kon zwemmen, werd eerst na een uur dreggen door de rivierpolitie gevonden. De matroos, die In Rotterdam woont, was werkzaam aan boord van de victualiënboot ROVI I, die in de Koninghaven een duwboot langszij kreeg. Wessel Verzijden stapte op die boot over om een paar lege kratten te gaan halen. Toen hij terugkwam met de krat ten op zijn schouder, verloor hü bfj het overstappen het evenwicht en viel in de Maas. Advertentie I.M. bloemen blijven lang mooi zónder water te verversen Twee jaar gevangenisstraf, met af trek van voorarrest eiste de officier van Justitie bij de Haagse recht bank, mr. Lint, dinsdag na dit scher pe requisitoir tegen de 24-jarige Delftse schilder L. J. E. Z. Met een 17-jarige vriend, een be- tonvlechter uit Delft, was hij op een zondagnacht in juni het hulppost kantoor binnengedrongen, nadat ze eerst een ruit uit de sponning hadden gelicht, en zich voorzien hadden van een buks, een dolkmes, een brand weerbijl en een schroevedraaier. In het kantoor dachten ze een geld kistje te vinder:, dat ze zo konden meenemen, maar er stond een brandkast. Op zoek naar de sleutel haalden ze een tussendeur, die naar de aangrenzende woning van de kan toorhouder leidde, uit de scharnie ren, maar toen ze gestommel hoor den, werden ze bang en sloegen op de vlucht. De kantoorhouder maakte alarm en later konden belden in Rotterdam worden aaagehouden. De jeugdige schilden, die bij de in braak gebruik maakte van hand schoenen en van een nylonkous van zijn vrouw die hij over het hoofd had getrokken, heeft al een strafblad met twaalf vonnissen wegens dief stal. „Hij begon ermee op zijn zes tiende jaar en pleegde ze met een frequentie van twee per jaar," zo zei de officier, „Wat deze nieuwe, brutale diefstal betreft, gepleegd onder zeer verzwarende omstandigheden, blijf ik bij de oorspronkelijke verklaring van de verdachten, die hadden afge sproken dat de kantoorhouder, wan neer hij tegenstand zou bieden, zou worden neergeslagen." Buks tegen muur Dit laatste punt namelijk werd gisteren door de Delftse schilder be twist en ook de betonvlechter, die nog voor de kinderrechter moet ver schijnen en die in deze zitting ais getuige a. decharge werd gehoord, kwam op die bekentenis terug. „Ik heb dat maar verteld omdat ik me by de politie een beetje groot wilde voordoen. We -risten helemaal niet dat er een brandkast zou zijn, we zochten naar een geldkistje. Het is niet waar, dat we de kantoorhouder met geweld hadden willen dwingen de sleutels at te geven. De buks heb ben we niet eens mee naar binnen genomen, cT" stond tegen de muur." „Wie stond dan wel binnen met AMSTERDAM (ANP) De Neder landse Jeugd Gemeenschap heeft het initiatief genomen voor een cam pagne onder de Nederlandse ieugd (tot 25 jaar) om de Europese ge dachte te versterken. De actie heet Europa 1, 2, 3 (1. organisatie, 2. manier waarop, 3. dienstbaarheid). Z(j begint op 2 de cember in de Europahal van de RAI in Amsterdam met een jeugdappêl, waai* iedere gemeente zal zijn verte- genwoorligcl door een jongen en miesje. die buks in zijn hand? Soms een spook?" vroeg ironisch de president mr. Schaafsma met een blik op het proces-verbaal. „Ik was helemaal overdonderd door de verklaring van m|jn maat die de politie me voor las," zei de schilder, „En daarom heb ik toen maar toegegeven dat we van plan waren de kantoorhouder te bedreigen. De buks lag al in de auto waarmee we op inbraak gingen, die had ik een dag tevoren aan hem verkocht. B|j het postkantoor was het zo donker, dat ik niet meer wist welke spullen ik uit de wagen haal de. Later zag ik dat het het geweer was en dat heb ik toen buiten laten staan." Geladen ,Jn het proces-verbaal staat dat je vriend gewapend met de buks en de bijl naar binnen gingwas de buks geladen?" „Dat kon wel," aar zelde de verdachte. „Ik vind. je maar een onattent jongetje," spotte de pre sident, „zo maar een wapen mee te nemen zonder dat Je weet dat het een geweer is," De jongelui waren naar De Lier gereden in de auto van de beton vlechter, maar geen van beiden mocht lijden, de een was te jong, de ander had geen rijbewijs. Het motief van Z. voor de inbraak: „Ik had een schuld van 350 te beta len die al een jaar stond." „Op hem heeft de reclassering geen en kele greep," zuchtte de officier. „Omdat," zo legde de raadsman mr. J. W. Meijer uit, „de reclas sering nooit veel moeite heeft ge daan om met hem in contact te komen." Mr, Meijer vroeg zich af of men hier te doen had met een gewapende overval of met een gewone, slecht voorbereide inbraak, en hij conclu deerde tot het laatste. Volgens hem was niet bewezen, dat er inderdaad een afspraak bestond om zo nodig geweld te gebruiken. De door de of ficier gevraagde straf vond hij veel te hoog en hfj pleitte voor een straf met een flink voorwaardelijk gedeel te en ondertoezichtstelling. Uitspraak 17 september. (Van een onzer verslaggevers) Hengelo heeft een nieuw stadhuis. De minister van Binnen landse Zaken, mr. E. H. Toxopeus, heeft het dinsdagmiddag In aanwezigheid van talrijke genodigden uit binnen- en buiten land officieel geopend. Het nieuwe huis der gemeente is ge bouwd door prof. ir. J. F. Berghoef, naar een ontwerp dat in 1950 reeds gereed was. Onze kunstredacteur de heer R. ouderd zijn. Het is immers wel ge- Blijstra is in een beschouwing die in bleken dat tegenwoordig een raad- het Hengelose nummer van ons blad buis gescheiden dient te worden in is verschenen tot de conclusie gebo- een representatief en een admlni- men dat de keuze van het terrein en stratlef deel. Hetgeen duidelijk in van het huis zijner bannen. gemeente te Een verdedigbaar standpunt, dat echter in dit geval heeft geleid tot een gesloten bouwblok met een hal, die men het best kan omschrijven door van een overdekte binnenplaats te spreken." Verder ziet de heer Blijstra het als een bezwaar dat de wethouders te ver verwijderd zijn van hun naaste medewerkers, dat de kantine te klein is en dat de perstribune geen ver binding heeft met de eigenlijke raad BAARN (ANP) De voorzitter van de Bond van aannemers in de bouw nijverheid, Ir. H. Sorgdrager, heeft gisteren bij de opening van de zomer vergadering van de bond In Baarn rezegd, dat de beloning van de bouw vakarbeider: op een hoger niveau moet komen om hét wegtrekken van werknemers naar andere bedrijfs taken en naar het buitenland tol een einde te brengen. Volgens hem is hiertoe een wijziging in de Neder landse loonpolitiek nodig. 'Wil men de prioriteit, die in het regeringsprogramma aan onze be drijfstak is toegekend, waarmaken, dan is in de eerste plaats een belo ningsniveau noodzakelijk, dat het bouwbedrijf in staat stelt op de ar beidsmarkt een concurrerende positie in te nemen," aldus de heer Sorg drager, 'alleen dan zal het proces van afvloeiing van arbeiders naar andere bedrijfstakken en naai" het buiten land tot stilstand kunnen worden ge bracht en kan een voldoende toeloop van bekwame arbeidskrachten wor den verzekerd. Dit." aldus ds voor- LONDEN (APP) De eerste perio dieke bijeenkomst van de minister raad van de Westeuropese Unie, waarop de economische en politieke contacten tussen de zes EEG-landen en Groot-Brittannie worden bespro ken, zal op 25 en 26 oktober in Den Haag worden gehouden, zo wordt van bevoegde zijde in Londen verno- men. De bijeenkomst wordt in Den Haag gehouden. De Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A, H. Luns, zal het laatste kwartaal van dit jaar ds raad voorzitten. ziter, 'vergt uiteraard een aanpas sing van de nationale loonpolitiek aan de bijzonder situatie in onze be drijfstak, waarvar h'St op langere termtln effect te vti wachten is.' de keuze van de bouwmeester heb ben samengespannen om Hengelo een stadhuis te bezorgen dat ver en ver onder de maat is gebleven. Hy zegt: 'Van voortvarendheid kan hier bepaald niet worden ge sproken, wel van vasthoudendheid (of gebrek aan soepelheid) ten aan zien van inzichten die Intussen ver- het bouwblok tot uiting dient te ko men. Ir. Berghoef heeft deze scheiding in het gebouw zelf tot stand willen brengen. Hij heeft er dus niet twee verschillende bouwblokken van gemaakt, zoals dat in het bui tenland veel geschiedt, waarschijn lijk om de burger niet uit een deel Ook de toren vindt in z|jn ogen geen genade. H|j ziet niet in waarom de bouwmeester voor het naar zijn mening noodzakelijke hoogte-accent niet gekozen heeft voor de vorm van één bouwblok, dat aanmer) olijk hoger is dan het ander, dat ergens voor dient. 'De mening van prof. Berghoef, dat een toren het stedelijk karakter van een binnenplaats be klemtoont. lijkt ons.' aldus de heer Bl|jstra, 'zeer aanvechtbaar.' Hij gaat verder: 'Prof. Berghoef heeft blijkbaar geen kennis genomen van oplossingen die zün buitenlandse en binnenlandse collega's intussen ten aanzien van de bouw van raad huizen hadden gevonden. H|j achtte in typisch Nederlandse eigengereid heid zijn ontwerp onaantastbaar. Hengelo zit dus nu met een raad huis dat op het ogenblik waarop het geopend wordt reeds verouderd is en dat, afgezien van de vreemde gevels met de 'romaanse' ramen, die in paren gescheiden worden door een kolom, afgezien van een voorgevel, waarvan het bovendeel rust op zui len voor een tempel, afgezien van een bordes, dat er aan de zijkant aanhangt, afgezien van een pieterig baldakijn boven een balkon, afgezien van een vreemd bordes in de hal, waar men als men niet oppast zo afvalt, afgezien van een op nergens berustende lage tussenruimte met zware pilaren, die de verbinding breekt tussen raadzaal en burger zaal, afgezien van de kolommen in glazen kastjes bij de trouwzaal, af- jezien van een volkomen gemis aan gevoel voor eenheid en in het alge meen een te duidelijke aandacht voor details die er weinig toe doen, een saai «a droevig bouwblok vormt,' (Van een oneer verslaggevers)' Gedeputeerde Staten van. Noord- Holland hebben een uitweg uit de moeilijkheden gezocht, waarin de stichting Eigen Wonlngberit Heems kerk is komen te verkeren, doordat de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid de bouw heeft stop gezet van 67 woningen. Deze werden gebouwd op gronden, die volgens het herziene streekplan IJmond-Noord bestemd waren voor •het aanleggen van de Verlengd» Coentunnelweg en voor het knoop punt, waar deze weg onder meer aan sluiting zou moeten krijgen op de weg Hoogovens-richting Uitgeest. De Provinciale Planologische Dienst van Noord-Holland heeft nu een te kening gemaakt, volgens welke in ie der geval de 67 m aanbouw genomen woningen verder zullen kunnen wor den voltooid. De overige woningen van het bouwplan van de stichting zullen eveneens, of grotendeels kun nen worden gebouwd, zij het dan dat voor de woningen, die nog niet in aanbouw zijn, een enigszins andere situering is aangegeven dan aanvan kelijk in de bedoeling lag. Overigens zijn G.8. van mening dat het vinden van een uitweg uit de Heemskerks» moeilijkheden in de eer ste plaats een taak van de gemeent» Heemskerk was geweest. Een en ander blijkt uit het ant woord van Gedeputeerde Staten op vragen die het statenlid J. Harmsen (p.v.d.a.) had gesteld over deze ge ruchtmakende zaak. Ged. Staten vestigen ar voorts de aandacht op dat het verlenen van de bouwvergunning indertijd ge schiedde in strijd met de bouwveror dening. is in ons land nauwelijks ge woonte, dat toesloten naamloze vennootschappen n.v.'s waar van de aandelen niet vrij ver handelbaar zijn hun jaarver slag algemeen ter beschikking stellen. Het Honlg-concern heeft kort geleden besloten dit wel te doen. J5ê motivering, die de directeur van deze besloten n.v., de heer G. N. Honig, hiervoor geeft in De Nederlandse Industrie, het or gaan van het Verbond van Neder landse Werkgevers, verdient ruime aandacht. Het was bij Honig reeds lang gewoonte het jaarverslag niet alleen ter beschikking van eigen aandeelhouders te stellen, maar ook de staf en de leden van de ondernemingsraad in de vertrou welijke kring op te nemen, terwijl de overige personeelsleden het verslag ter inzage mochten vragen bii hun chef. ïs het echter juist aldus de vraag die de leiding van Honig zich zelf heeft gesteld het jaar verslag nu verder als 'strikt ver trouwelijk' te beschouwen? Is met de verspreiding van het jaarver slag onder het personeel de grens bereikt van wat wenselijk is? Het antwoord, dat de directie van Honig heeft gegeven op deze vragen, bewijst dat men een door ons bij herhaling verdedigde stolling heeft ingezien, dat ook de niet direct erbij betrokkenen recht hebban op een open verant woording door de leiders van de grote n.v.'s. 'f)ok buiten de enge kring van ^aandeelhouders en personeel bestaat er een, veelal gerechtvaar digd, verlangen naar enig inzicht in de gang van'zaken bij het be drijf.' Ten aanzien van de wenselijk heid het verslag onder het eigen personeel bekenu te maken voegt de heer Honig er nog aan toef 'Te grote geheimzinnigheid aan gaande de gang van zaken is on gewenst. Een Ieder, die in een be drijf werkt en daaraan zijn beste krachten wijdt, wil graag weten hoe het bedrijf ervoor staat. Als concrete gegevens ontbreken, gaat de fantasie aan het werk om het ontbrekende aan te vullen. Daar- door ontstaan vertekende beelden en zo iets is nooit in het belang van de vennootschap.' Hét' zijn gedachten over het 'open ondernemerschap* die voor ons niet nieuw zijn, maar die wij gaarne signaleren nu zij uit de kring van de 'besloten vennoot- schaonen' komen. DEN HAAG (ANP) Het Tweede- Kamerlid de heer Van Dis (s.g.p.) heeft schriftelijk aan de ministers van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen en van Buitenlandse Za ken gevraagd of het de regering be kend is, dat by herhaling met ge bruikmaking van aan de staat der Nederlanden in eigendom toebeho rende zendinrichtïngen via radio en televisie onware feiten over het be leid van en een kwaadaardige en ma lafide propaganda tegen de wettige regering van de Unie van Zuid- Afrika worden verspreid? 'Is de regering bereid en voor nemens op korte termijn te doen on derzoeken of bovenbedoelde bericht geving en propaganda geschieden door of op instigatie van communis ten of andere personen, organisaties of instellingen, die belang hebben bij een verstoring van de goede en vriendschappelijke betrekkingen tus sen de regeringen en de volken van het koninkrijk en de Unie?' Waarom, zo vraagt hij, voert de re gering ter zake van deze uitzendin gen een ander beleid dan enige maan den geleden ter zaken van de alstoen door de regering in feite verboden uitzending van een vraaggesprek met de heer Georges BIdault, oud-minis ter-president van Frankrijk? Viee-maarschalk Omar Dani, chef-staf van de Indonesische lucht macht, heeft, naar Tass meldde, dinsdag een bezoek gebracht aan de' oowjet-minister van Defensie maar schalk Malinovski, voor een „vriend schappelijk gesprek". Tu hetzelfde nummer van De Ne- J" derlandse Industrie vonden wij een interview met mr. E. Bloem bergen, directeur van Verenigde Bedrijven Bredero, die binnenkort een boek over het moderne com missariaat zal publiceren. De op vattingen van mr. Bloembergen passen geheel ln de liberale ge- dachtengang die men ook kan. vinden in het rapport van d» Telders-stichting, dat tegen vrij wel alle wijzigingsvoorstellen nee-nee-nee zegt. Toch komt mr. Bloembergen al verzekerend» dat het commissariaat in vele gevallen zeer bevredigend werkt, en dat men hoogstens kan spre ken over aanpassingen, die in de toekomst misschien moeten worden aangebracht, tot enkele opmerkelijke uitspraken. Wij noemen er twee: Ten eerste: 'Ik ben ervan over tuigd, dat de kring waaruit d» commissarissen thans worden aangetrokken niét breed genoeg is. Gegeven het feit, dat een onderneming van enige omvang een geïntegreerd onderdeel Is van de maatschappij, waarin zij werkt en dus een weerspiegeling Js van een algemeen maatschappelijk belang, geloof ik, dat die verschil lende facetten, waaruit een maat schappij bestaat, in de raad van commissarissen als toezichthou dend orgaan hun weerslag moe ten vinden.' Ten tweede over de beloning van commissarissen: Tk meen, dat een vast bedrag plus een 'tijdsvergoeding' het uitgangspunt moet zijn... Over het algemeen genomen, geloof Ik. dat wat de grote ondernemingen betreft, de honorering de 50.000 niet te boven moet gaan.' YETïj laten in het midden of dit bedrag van ƒ50.000, waarvan verder alleen gezegd wordt, dat het 'in overeenstemming is met het gebruik bij de grootste onder nemingen' wel zo juist is. Velen schijnen gemakkelijk uit het oog te verliezen, dat ƒ50.000 meer is dan een goed geschoolde arbeider met verscheidene jaren werk: kan verdienen. Dat is voor een never inkomen, wat het commis sariaat in de praktijk meestal is, dus nogal fors. Maar wij constateren wel, dat ook mr. Bloembergen duidelijk afstand neemt van het systeem, waarbij de commissarissen naar de maatstaf van de gemaakte winst worden beloond, Onze mening dat beloning naar da maatstaf van de winst verouderd is en 'in toenemende mate bene den de waardigheid van directeu ren en commissarissen van grote bedrijven is' wordt blijkbaar ge leidelijk aan in bredere kring gedeej

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 1