Raad maakt teleurstellend korte metten met agenda Finalisten Parktoernooi: komen er al uit Minder werklozen in gebied Nieuwe Waterweg Noord „Rust aan het front van de koppelbazen Lasbedrijf verdwijnt voor school en gymnastieklokaal Schiedam feliciteert weer honderdjarige 4^,MT WESTEN WIJ VROUWEN I: Jongen rijdt tegen kabel Gusto-personeel exposeert Ivanhoe ging aan de haal Kethel start cursus EHBO Huisvesting en aardgas in raad Klaverjassers vieren lustrum Politienieuws 69 4 60 SSÖEv-: S'l (ongeschoold) chiedammers K r elkaar onder REGEN MANTELS 39.50 Esperanto-agendo Scliiedam spaarde goed in vakantie Korf bal weekei nde levert matige oogst Visafslag DWS handbaldames verliezen met ere van Swift Gemeente garant voor geldlening ISGHIEBAiSEj I ZMiEITJES SCHIEDAMSE MEUBELBEURS t a. ONDERHOUDS- BANKWERKER b. GEREEDSCHAP SLIJPERS/FREZERS c. METAALBEWERKERS HET VRUE VOLK DINSDAG 10 SEPTEMBER 1963 MOOIE COLLECTIE MODIEUZE modes BROERSVEST 111 banketbakkerij U kijkt U vergelijkt (j koopt bij j f Weet u dat •ok een prima filmrohrieL hooft? Advertentie LM. (Van een onzer verslaggevers) Precies een uur heeft de raad van Schiedam maandagavond nodig gehad om de lijvige agenda van veertig punten af te werken. De helft van dit beraad werd gebruikt voor koffiedrin ken en fractieberaad. Van het resterende half uur gebruikte burgemeester tnr. J. W. Peek 22 minuten voor het voorlezen van alle agendapunten en om te vragen of iedereen het met het voorgelezene eens was. Blijft 8 minuten. Twee sprekers meld den zich. Allereerst drs. J. Houtman van de WD. Hij werd be antwoord door wethouder H. Sabel <p.v.d.a). De heren Houtman en Sabel gebruikten precies vier minuten en dat gold ook voor mr. H. B. Engelsman (p.v.d.a.) en zijn opponent, de wethouder mr. P. van Bochovc (p.v.d.a.). Zo stond iedereen om negen uur weer op straat. De redelijk bezette publieke tribune was toen ook weer leeg. In een hoekje van de ko/jlebar Melba aan het Broersveld zit hij weggedoken. Een beetje dromerige, stille jongen met een pijnlijk nauw keurig verzorgd baardje "en dito snor. Hij tekent en schildert en heeft on miskenbaar talent. Getuige de pro- dukten van zijn kunnen die een wand van het koffiehuis sieren. C. M van der Vaart, Schiedammer en 21 jaar. Na de u.l.o. ging hij naar de h t.s. „Gewoon, omdat ik r bezeten van ben," zegt hij rustig. Het is goed werk dat er hangt. Een tekening van een meisjeskopje, stil en. verdroomd. Een schets van Brug ge ook met de pen, intiem en sfeer vol. ,JDie koeien die je hier had han gen, Cee.i, die waren goed ,dat uias mooi," zegt de eigenaar van de zaak, de heer C. H. Maagdenberg. Die koeien („een beetje surrealis tisch." zegt Cees, „waren inderdaad goed") zijn verkocht. Aan een dame in Overschie, die viel eens kopje kofjie komt drinken Cees heeft nog meer werk hangen, voor het meren deel olieverf en surrealistisch. Hij moet zijn vorm. nog vinden en men knjgt de indruk dat hij er wel komt. HU werkt enorm hard en werpt zich met bravour in allerlei technieken want ik heb mijn vorm nog niet." Veel verkopen, doet hij nog niet en hij vindt het ook niet belangrijk. Als de mensen het mooi vinden mogen ze het meenemen. Maar ik icord wel ktvaad als ik later hoor dat ze het hebben verkocht. Dat is een keer gebeurd. Vijftig gulden kregen ze voor een van mij gekregen schil derij." Hij heejt nog m<>:r kwaliteiten. Dichten en schrijisn .Op het ogen blik is hij bezig ï.n'. een TV-spel voor een V ARA-wedstrijd. Hij heeft zich er niet zomaar ingestort, maar eerst een antwoord proberen te vin den op wat televisie is. „dat heeft 2 jaar gekostzegt hij. Behalve Cees van der Vaart ex poseert ook Jaap Karei in de -Melba Jaap is amateur en hij heeft het er gens ook wel in zijn vingers. Enkele dingen zijn uitgesproken slecht, maar daar staat heel goed werk tegen over.. Zoals een studie van een paar handen en een wonderlijk gaaf ab stract werk, dat een vencoesie stad oi een stad. in opbouw voorstalt. Fraai van kleur en direct. Als die wordt verkocht, heeft Jaap gezegd, is de opbrengst voor de Actie Dou sadf. r En zo duurde de raadsvergadering van maandagavond een uur. De agenda telde veertig punten, niet al lemaal belangrijk, maar toch wel zulke dat er over gesproken kon worden. Niemand echter in de ver gadering deed een mond. open. De publieke tribune was gevuld met te leur.gesteldcn. Het mag dan zo zijn dat het grootste gedeelte van de aan de raad aangeboden voorstellen voor de raadsleden oude koek is, omdat die voorstellen lang van te voren in de diverse commissies al uitgebreid besproken zijn, teleurstellend is het wel. Vooral voor de publieke tribune die toch komt kijken hoe de verte genwoordigers van de bevolking het doen. Zo'n raadsvergadering is do delijk voor de waardering van de de mocratie. Drs. Houtman dan sprak zijn ver wondering uit over het grote aantal mutaties bij het onderwijs. Zelfs hoof- aen van scholen verdwijnen uit Schiedam. Hoe komt dat? vroeg hij en njj sprak zijn verontrusting over dit verloop bij het onderwijs uit. Wethouder Sabel antwoordde dat onderwijzers veelal in de gelegenheid zijn om ln andere plaatsen in Neder land een mooi klein huisje té krijgen. Iets dat Schiedam hun niet kan bie den. Overigens waren in de laatste dagen weer een paar onderwijzers aangetrokken. Hoewei het verloop verveiend is, zei de wethouder, heeft Schiedam geen tekort aan onderwij zers. Grafrechten Het punt dat handelde over de ver hoging van de grafrechten gaf wel aanleiding tot debat. In de pauze was er fractieberaad en mr. H. B Engelsman (p.v.d.a) maakte zich woordvoerder van de hele raad. Hij zei dat de raad van mening was, dat er geen onderscheid meer gemaakt zou mogen worden tussen eersteklas- en tweedeklasgraven. Met andere woorden dat men voorstander was van één categorie huurgraven. Te- Aan de koffie lag het overigens nier. Die was weer goed en werd dit maal geserveerd in nieuwe kopjes met in rood het stadswapen van Schiedam. Voor de souvenierjagers: er zijn nu ook echte Schiedamse le peltjes. Als belangstellende kunt u er dus nog wel wat van meenemen, van zo'n raadsvergadering. Tonnen en tonnen oud papier zijn zaterdagmorgen opgehaald door me vrouw a. Verhoev en haar talrijke medewerkers. Er verschenen twintig wagens aan start op het Doeleplein eu de door mevrouw Verhoev be geerde geluidswagen kwam er ook, van Het Vrije Volk. Ondanks de vele helpers heeft men de hele stad niet kunnen afwerken. Heeft u oud papier voor de actie klaargelegd en men is niet bij u geweest, zaterdag 21 september wordt de actie gepro longeerd, wegens het enorme succes. Opbrengst voor het werk van het Comité Auto- en Bustochten Bejaar den (neutraal) en een boottocht voor de langdurig zieken ln het Zonne huis aan de Boerhaavelaan. De niet zo kleine, maar toch zeer dappere voetbalclub Schiedam heeft een eigen kalender uitgegeven. De eerste overigens, die dit jaar op ons redactiebureau kwam. Prijs 1,50, m; ar voor niet-leden van Schiedam alleen met veel moeite te koop. Fo to s ten zeer goede) gemaakt door de leden van de vereniging. Ze tonen leden van de vereniging bezig met allerlei dingen, behalve met voetbal len. Werkzaamheden aan het nieuwe honkbalveld, de A-jumoren op de sportdag een actiefoto van softbal, de kantine, 'n in de sloot gevallen cat cher en een onderonsje van de voet ballers na gedane arbeid. Een prima kalender, die ook voor niet-leden aantrekkelijk is. Drukkerij Dorsman zorgde voor het ontwerp en de druk. Opbrengst voor een nieuwe stencil machine om het clubblad en de weekbrieven op te draalen. Goed idee van Schiedam. DAMPRATER (Van een onzer verslaggevers) Ds 15-jarige A. Novak reed maan dag met zijn fiets tegen een strak gespannen kabel, waarmee de per sonenauto van de kelner H. S. werd getrokken door de auto van de kok C. H. uit Delft. Het gebeurde op de verbindingsweg tussen de Broers- vest en de Singel te Schiedam. De jongen zag de kabel niet en reed er met een flink vaartje tegenop. Het liep allemaal nogal goed af. Hü klaagde over een pijnlijke linker schouder. gen verhoging van de begraafkosten en de grafkasten was men beslist niet gekant. De wethouder van Financiën, mr. P. van Bochove, beloofde er binnen kort op terug te komen. Binnen zes maanden tot een jaar kon de raad een nieuwe ontwerpverordening voor de begraafplaats verwachten. Hij be loofde de raad een goed inzicht te verschaffen in de hele kwestie. Dit naar aanleiding van de opmerking van mr. Engelsman, die vond dat de raad nogal summier was voorgelicht. (Van een onzer verslaggevers) In het Gusto Sub-magazijn worden zaterdag en zondag schilderijen en foto's tentoongesteld die door per soneelsleden van de werf zijn ge maakt. De tentoonstelling wordt vrij dagavond om kwart over vijf ge opend. De openingstijden zijn zater dag en zondag van 10 tot 18 uur. In gang Maasdijk 5. oa. in Terlenka, Tegal, Poplin etc. 49.50, 59.50, enz. (Van een onzer verslaggevers) De voortzetting van het Parkloer nooi Van Vliet kenmerkte zich door een vlotte afwerking, een zeer geani meerde sfeer én door de talrijke ver rassingen, Vele geplaatste spelers en speelsters zagen zich verslagen In dit tennisevenement, Het merendeel van de finalisten, die zaterdag moe ten uitkomen, is bekend. In het damesenkel B komen als fi nalisten uit mevrouw H. Vollaard en mejuffrouw E. Zwanenburg. In het damesenkel C zijn dat mevrouw W. Voorbach en mejuffrouw A. Braeckman. Hier geen verrassingen, want de dames waren allemaal als nummer een en nummer twee geplaatst. In het herenenkel liep het- "een beetje an. ders. In de B-groep won Eric van Woerkom weliswaar van de park. kampioen van het vorig jaar Cees van Dame (6—0 en 6—3), maar de ais nummer twee geplaatste Will Baard zag zich de weg omhoog ver. sperd door outsider H. van Wave ren (36, 62, 46). In de halve finale boekte Van Waveren ook overwiningen en wel op W. v. d. Hew vel. Zo plaatsten Van Woerkom en Van Waveren zich in de finale. (Van een onzer verslaggevers) In het rayon van het gewestelijk arbeidsbureau Nieuwe "Wa terweg Noord, omvattende de gemeenten Schiedam en Vlaar- dingen, liep het aantal werkloze mannen terug van 234 in juli tot 148 in augustus. In de categorie jeugdigen (jonger dan 19 jaar) was er een vermindering van 152 tot 62. Opvallend is daarentegen, dat er in Maassluis een toename was van 13 tot 21 werklozen. Ten dele is dit toe te schrijven aan de stopzetting van de kuiperij en vatenfabriek C. v. d. Burg en Zonen te Vlaardingen, die ook een aantal werknemers uit Maassluis had. Zoals zater dag reeds gemeld, is voor het merendeel van deze werknemers intussen emplooi gevonden. (Van een onzer verslaggevers) Een onbekend gebleven jongetje deed maandagmiddag een goede greep in de etalage van een speel goedwinkel aan het Broersveld te Schiedam. Terwijl de eigenaresse even achterin de zaak was, pakte het jongetje negen plastic paarden met ridders en Ivan hoe-figuren uit de etalage. - De winkelierster mevrouw A. P. H. rende achter het kereltje aan, maar kon hem niet te pakken krijgen. Op de Hoogstraat verloor ze hem uit het oog. De waarde van het gestolene be draagt 15,-. (Van een onzer verslaggevers) Ook in Kethel wordt door de 'Ko ninklijke EHBO' en beginnelingen cursus georganiseerd. Deze begint op maandag 23 september om 8 uur en wordt gegeven in de voormalige raadzaal aan de Scbiedarnseweg. De cursus staat onder ie: iiug van dr. Van Rijsinge, terwijl de heer De Jong als instructeur z.i op treden. Menkan zich als deelnemer opgeven (ook bedrijven) bij de voorzitter van de afd. Kethel, de heer A. Jongste, Schiedamseweg 58 te Kethel of bij de secretaresse, mevrouw Nefkens, j Frangois Haverschmidtlaan 52, te Kethel. i In een toelichting op deze kwestie verklaarde de directeur van het GAB Nieuwe Waterweg Noord, de heer J, Hoogcarspel, dat rond tien percent van het aantal werknemers van de vatenfabriek van de gelegenheid ge. bruik maakt om een werkkring buiten Vlaardingen te zoeken. Een ander deel „ontvlucht" ais het ware het kistenbedrijf om ln een andere be. drijfstak dan de emballage werk te zoeken. In enkele gevallen ondanks het feit, dat de pensioenrechten dan verspeeld worden. Men geeft de voor keur aan de directe hogere ver. diensten boven de latere pensioen en eventueel weduweuitkeringen. Ook speelt het vrij hoge werktempo in een kistenfabriek een rol in het besluit om ander werk te zoeken. De daling van de geregistreerde ar beidsreserve van mannen gedurende de maand augustus is een jaarlijks terukerend verschijnsel. Voor het grootste deei moet deze vermindering worden toegeschreven aan de plaat sing van jeugdigen, die na afsluiting van hun schoolopleiding tot de be roepsbevolking zijn toegetreden. Een tweede oorzaak is het op gang ko men van oogstwerkzaamheden. Dit heeft een daling tot gevolg van het aantal werkloze land- en losse arbei ders. Overigens was de daling in deze beroepsgroepen minder groot dan vorig jaar omdat de oogstwerkzaam heden ten gevolge van het slechte weer slechts langzaam op gang kwa men. De bemiddeling van jeugdigen in de metaalnijverheid verloopt zonder moeilijkheden. Het constante hoge peil van de werkgelegenheid is hier wel de voornaamste oorzaak van. De werkzaamheden van The Kei- (Van een onzer verslaggevers) Het las- en comstructiebedrijf Schilten zal binnenkort aan de Hoofdstraat moeten verdwijnen voor de grote openbare school (14 klassen voor lager en vier klassen voor kleuteronderwijs en een gymnastieklokaal) dat de ge meente hier gaat zetten. Met dat gymnastieklokaal hebben B. en W. nogal wat moeilijkheden. Er is namelijk geen plaats voor. Het college is echter van mening, dat er aan een gymnastieklokaal èn voor de scholen èn voor de verschillende verenigingen dringend behoefte is in Schiedam-Zuld. Daar om moeten er nog een aantal panden voor deze school worden aangekocht om te worden afgebroken. Merkr&don, Ia llan de septembro, ni osozigos parolkaskadon ce klno Van Gink. PJoegstraat 19. Venu, la kafo estos bruna. (Van een onzer verslaggevers) Het huisvestingsvraagstuk in Schie dam naar aanleiding van het rapport van een raadscommissie over dat vraagstuk en de werkzaamheden van het Bureau Huisvesting, komt ter sprake op een extra raadsvergade ring, die op maandag 7 oktober zal worden gehouden. In deze raadsver gadering zal ook worden gesproken over de verhoging van de watertarie ven. Na het openbare gedeelie volgt een besloten zitting, waarin de kwestie van het aardgas besproken zal wor den. Vanuit Mons hield de Schiedamse postduivenvereniging De Vrijheid zondag een wedvlucht. In concours waren 252 duiven. De afstand be draagt 168 kilometer. De eerste duif kwam om 9.30.00 aan en de laatste prljsdulf om 9.50.00 De uitslag is: 1, 3, 9 L Wijnen; 2, 4 5, 19 M Putters: C C Barziiaij; 7, 15 W de Winter; 8, 11 J Doejaaren; 12 J Bakker; 10 H Hagen; 13 Gebr v d Windt; 14 W v d Poel; 16 F Grandia; 17 Joh Christen; 18, 20 P Pols. In de meeste van deze panden, die aan de Hoofdstraat staan, is het las bedrijf ondergebracht. Overigens zouden deze panden toch over enige tijd moeten worden afgebroken in verband met dg stadssanering. Het gaat hier om vier fabrieksruimten, twee pakhuizen en een kantoor, een huis en een showroom en erven van 298 ca; vier huizen met erven van 132 ca; enige werkplaatsen, een erf met pad, 220 ca. Na moeizame onder handelingen is men het over de prijs eens geworden: 81.495. Het geheel is in handen van drie eigenaren. Aan het lasbedrijf, dat huurder is, wordt een schadeloosstel ling van 35.000 betaald. B. en W. verhelen niet dat zij een en ander nogal duur vinden, maar zijn toch van mening, dat het gezien het be lang van het onderwijs en in het be lang van de voorgenomen stadssane ring, verantwoord is dat een en an der wordt gekocht. Het gaat hier om de nummers Hoofdstraat 148, 153 en 159. Zonder op- of aanmerkingen ging de raad met dit voorstel, dat op het laatste ogenblik op de agenda geko men is, akkoord. Ongeveer tweeduizend havenar beiders in Montreal hebben maandag het werk neergelegd. Een functionaris van de vakbond zei dat zijn organi satie niets met de staking te maken heeft. Volgens havenkringen is de staking een protest tegen de lang durige onderhandelingen, die met de redersvereniging wordt gehouden voor een nieuw contract. log? Company b(j de bouw van de olieraffinaderij voor de Gulf Oil lopen binnenkort af. Het is even wel bekend, dat The Kellogg Com pany voor dezelfde opdrachtgever nog een raffinaderij in de Euro poort moet bouwen. Dit werk begint ln de loop van het volgend jaar. Rond het front van de koppelbazen is het rustig in het gebied Nieuwe Waterweg Noord. De manifestaties beperkten zich tot eéii enkele be scheiden demonstratie, maar van sta kingen was geen sprake. Niettemin bestaat er zowel bij werkgevers als ar beiders wrevel over het optreden van de koppelbazen, de in dit gebied. Ro zenburg en de bouwsector inbegrepen, bemiddelden voor rondweg duizend arbeiders. Gezien de grote bouwacti viteiten en de aanwezigheid in deze sector van twee grote scheepswerven plus een constructiebedrijf, is dit aantal niet direct onrustbarend te noemen, aldus de heer Hoogcarspel. Er is evenmin sprake van het uitbe talen van abnormaal hoge lonen. Dit geschiedt allemaal min of ineer ge legaliseerd in verband met het op treden van de looncontroledienst. Wel zoekt men'de extra-beloningen in de vergoedingen voor reisuren, koffie geld e.d. De grote werven werken zelf niet met koppelbazen, maar via de onderaannemers worden op deze ma nier toch arbeidskrachten aangetrok ken. „De bestrijding van het verschijnsel koppelbaas moet gevonden worden binnen de mogelijkheden van de ar beidsmarkt". aldus de heer Hoog carspel, die er in dit verband nog op wees, dat buitenlandse arbeidskrach ten goedkoper zijn dan de werkkrach ten, die vla koppelbazen worden aan getrokken. Ook de vakantiemaand augustus vertoonde hij de Spaarbank anno 1820 te Schiedam een groot inleg- overschot en wel van bijna 4>/t ton. Ingelegd werd 1.927.561,13 en te rugbetaald 1.479.732,25. Het spaar overschot van 1963 kwam daarbij op het ongekend hoge bedrag van 3.157.330,24. Ultimo augustus hadden 52.889 spaarders te zamen een tegoed van 42.713.513,96. Vrijwel alle afdelingen -van-, de spaarbank hebben aan dit goede re sultaat deelgehad. In het bijzonder is opmerkelijk het succes van het sparen ingevolge "de Jeugdspaarwet met 10% Rijkspremie. Op 31 augustus 1963 hadden de 2614 deelnemers aan dit sparen 'n tegoed van 1.167.889,33 Het inieggerstegoed en de reserves waren per 31 augustus 1963 voor 28.417.519.- belegd in effecten, voor 6D47.457.99 in hypothecaire- en voor 9.618.356,53 in onderhandse le ningen. De onbelegde middelen be droegen 2.381.767,82. (Van een onzer veslaggevers) In het Sint-Liduinagesticht toas het maandag groot feest. Daar vierde mevrouw G. G. Hommenten Veldhuis haar honderdste ver jaardag. Zij is nu de derde inwoner van deze gemeente die deze leef tijd der zeer sterken heeft "bereikt. Onlangs vierde de heer Suttorp zijn honderdste verjaardag en mevrouw F. HildenDonker is met haar 104 jaren de oudste inwoner van de stad. Mevrouw Hommen is haar leeftijd niet aan te zien. Ze is merkwaardig helder, praat over alles mee en weet zich nog veel uit het verleden te her inneren. zy moest gisteren felicitaties in ontvangst nemen van alle inwoners van Slnt-Liduina, van burgemeester mr. J. W. Peek en van vele mensen die van bulten Schiedam kwamen. Haar 56 kleinkinderen en achter kleinkinderen liggen haar na aan het hart. Ze kent ze allemaal. Sinds 1958 woont ze in Sint-Lidui- na. Ze werd geboren in Hengelo, maar dat kim je niet aan haar horen. Op haar 23ste trouwde ze en ging met haar man naar Utrecht. Deze zat in de handel. Na enkele jaren vestigde het echtpaar zich in En schede om daarna weer na enkele jaren ln Rotterdam te gaan wonen. Daar heeft ze het langst gewoond en. van Rotterdam kan ze nog prachtige verhalen vertellen. Dat kan zuster Fidelia, die voor haar zorgt, beamen. (Van onze korfbalmedewerker) De eerste korfbaizaterdag en zon dag heeft vooral in de lagere regio nen een magere oogst opgeleverd. Vele velden hebben de overvloedige regenval niet kunnen verdragen. Êr zijn daardoor maar vier wedstrijden gespeeld, waarvan KOAG—ODI de voornaamste was. De thuisclub was hierin duidelijk de sterkste, maar de nieuwe spelers, die ODI heeft moeten opstellen zijn toch niet tegengevallen. In de volgende wedstrijden gaat 't wellicht- nog beter en kunnen er winstpunten worden genoteerd. Nu trok KOAG een van de sterk ste twaalftallen van de afdeling met 7—3 aan het langste eind. De rust ging in met een 31-voorsprong voor de bewoners van Kr. a. d. IJ., nadat Cor van Kooy een 10-ach- terstand tot 11 had opgehaald- In de tweede helft waren het I. v. Keulen en W. van Leeuwen, die tot 4—2 en 63 ophaalden. Het einde van deze snelle wedstrijd kwam met 7—3. Da ODI-junioren verloren met 07 van Oranje-Nassau. De aspiranten zorgden voor de winstpunten. ODI a won met 0—2 van KOAG a en Schie dam a met 41 van Ahoy a. Rotterdam, 9 sept. Aan de Vis afslag alhier werden van IJmuiden en elders 200 kisten verse zeevis aan gevoerd. De prijzen waren: schol midd. ƒ2838, klein 1722, schelvis midd. 46—59, kabeljauw midd. 58— 62, klein 44—46, wijting 3035, verse haring 23—26 per kist. In het herenenkel C zijn de fina listen G. Streng en W. Peiger jr. Streng moést daarvoor onder andere, in de halve finale de verrassend naar voren gekomen Han WigmaAS uit schakelen (64, 2—6, 63) en bo vendien de als eerste in deze-groep geplaatste J. de Ridder (6t, 8—2). Het damesdubbel B leverde een verrassing van de eerste orde op: de als eerste geplaatste dames H. Vol laardE. Wasman zagen zich ln de halve finale geklopt door de dames C-groep. De tweede plaats in de fi- nale werd ingenomen door de dames Boon—Bulte. In de C-afdellng zijn het de paren Feelders—Oprei en Van Neerbos Trip die zich voor de finale plaatsten, In het herendubbel C plaatsten zich al drie van de vier halve fina listen. Het zyn de dubbels Bulte— Rietveld, DegreefSpithoven en Van DammeWilschut. ïn het gemengd dubbel C verzekerden M. Sneep—P van Schjndel zich van een halve finale-plaats en dat deden ook M. v. d. HeuvelW, Baard en N. Oprei- D. Forehead en ZwaneburgRietveld In alls groepen is dit weekeinde ook een .'-ogin gemaakt met het ver- spelen va- de troosttoemooien. Hier voor zijn de B- en C-afdellngen sa mengevoegd. In verschilende groepen zijn zelfs al de halve of hele finalis ten bekend. Han van Bezooyen is finalist in het herenenkel C. Inge Timmer is reeds zeker van een plaats in de finale van het dames enkel, in de overige troost- groepen zal om de halve en hele fina leplaatsen ln de loop van deze week nog verwoed gestreden worden. Za terdag worden alle finales verstreden. Het toernooi mag zich verheugen in een grote belangstelling van toe schouwers en spelers en in een rede lijke medwerking van het weer. (Van een onzer verslaggevers) De damcsploeg van DWS heeft zondag verloren van het sterke Swift- Roermond. Dat is helemaal geen schande, want Swift bemachtigde de vorige competitie het Nederlandse kampioenschap zaalhandbal en in het veld het kampioenschap in de overgangsklasse. In het begin van de strijd zag het er nog wel hoopvol voor de Schiedamse dames uit. Hea ny Opschoor bezorgde DWS met een listig schot de leiding, maar toen kwamen de Roermondse meisjes ver rassend snel terug. Zij dreven de DWS-dames met razendsnelle aan vallen en prima middenspel met de rug tegen de muur. Biesje WUIems, Erika Flekken en Jose Wetjnen zorg den voor een 31-voorsprong met de rust. Na de rust kon alleen nog maar ln paniek ,'igem, maar moest desondanks to.-zien dat Swift oprukte naar 9—1. De heren brachten hert tot een overwinning bU AHC '28 Vooral in de eerste helft werd er aan beide kanten goed spel vertoond, waarbij prachtig opgebouwde aanvallen en goede ver dedigingen te bewonderen waren. De rust ging in met 54 voor DWS. Na de rust drukten de Schiedammers goed door en er was al spoedig een 9—5-voorsprong genomen. AHC zag geen andere mogelijkheid om het ge vaar te keren dan door hard en soms grof defensief optreden. Gelukkig hield scheidsrechter A. Keehnen de touwtjes goed in handen. In de laat ste fase wist AHC er nog 9—7 van te maken, daardoor twee punten aan DWS latend. Het tweede dameselftal wist door hard werken het Vlaardingse Holian- dia-an met een 42-nederlaag naar huis te sturen. De strijd werd vooral in het laatst gekenmerkt door goed samenspel. Dames 3 wist in een aan trekkelijke strijd met 4—3 van Veto te winnen, terwijl het tweede heren elftal met 104 van de Jonge Meeu wen verloor. Heren 3 speelde een orettige en sportieve wedstrijd tegen iet incomplete Rotterdamse Roda. Het werd een 41-overwinning voor Schiedam. (Van een onzer verslaggevers) De Kiaverjasvereniging Het Volks gebouw vierde zaterdagavond in zaal Beatrix hei vijfjarig bestaan. Voor een zestig leden en belangstellenden tradei. The Jolly Mackers onder lei ding van Siem Broekhuizen op. Onder de genodigden was een Spaan se zanger, die enige Spaanse liede ren zong, terwijl het lid de heer Sneef de aanwezigen -meevoerde naar de voet van de Westertoren. Gezien de Jordaanfeesten waren het actue le zangnummers. PAGINA-4 Omdat de vertegenwoordiger J. r K. uit Rotterdam maandagmiddag geen voorrang verleende aan de melk- ti andelaar L. W. de L. uit Schiedam ontstond er een botsing. Beide .wa gens werden ernstig beschadigd. Het gebeurde op de kruising Warande- Prins Mauritsstraat te Schiedam. Uit de kantine van het glasbe- dryf Pieterman aan de Nleuwpoort- weg werden 40 koeken gestolen. Men bad zich 's nachts toegang verschaft door het inslaan van een ruit. In het weekeinde is ingebroken ln het kantoor van de N.V. Van der Oost, metaalconstructiebedrijf aan de Jan van Riebeeckweg. Ook hier werd een ruitvernield. Uit een bu reaulade werd 2,- gestolen. De ver moedelijke dader is door de politie aangehouden. v Uit een dragline aan de Oude- dljk bij het Beatrtxpark werden ge-, reedschappen gestolen. Van de monteur R. G. werd maandag een transistorradio gesto len. Hij was aan het werk in het ke telhuis van het St. Liduinagesticht, waar hy het radiootje aan de afslui ter van de verwarmingsketel had ge hangen. Van de heer J. T. is een grijze Renauit-Dauphlne kenteken DG 79- 55 gestellen. De man is met vakantie in Italië. Personeel van het garage bedrijf Unique had de wagen op de Nieuwe Haven neergezet. I De tuinder G. A. A. had zijn auto op de Nieuwe Haven gepar keerd. Uit die auto werd zijn ken tekenbewijs en belastlngkaart gesto len. Advertentie LM. TELEFOON (Van een onzer verslaggevers) De gemeente zal garant staan voor een geldlening van 1.500.000 voor de uitvoering van de tweede fase ln het bouwplan van een bejaardentehuis van de Sint-Lidutaastichting. Deze fase omvat de stichting van het hoofdgebouw, waarin ruimte voor administratie en ontspanning, alsmede de verzorgingsafdeling voor 28 bedden en de zieken- en hulpbe hoevendenafdeling voor 46 bedden. De bouwtijd wordt geschat op 18 maanden. De raad nam maandag avond het besluit hiervoor. Het agendapunt was op het allerlaatste ogenblik door B. en W. opgevoerd. VANDAAG Bioscopen: MONOFOLE: Het my6tcrie van de dodende slinger, 2 en 8 uur (18 Jr.). PASSAGE: Soctom en Gomorra, 2 en 8 uur 114 Jr.). WOENSDAG Bioscopen: MONOPOLE: Het mysterie van de dodende slinger. 2 en 8 uur (18 Jr.). PASSAGE: Sodom en Gomorra, 2 en 8 uur (14 Jr.). Diversen IRENE: Uitreiking vrijwuigersmc- dalllcs BB, 7.45 uur. ARCADE: Natuurgenot ln Eigen Huis 8 uur. DAGELIJKS Tentoonstellingen: Stedelijk Museum: Gesloten. Gemeentebibliotheek, Lange Haven 131: maand. 7-830 uur. dlnsd. 930- 4.30 uur; donderdag: 9.30-1230 u; vrijdag 9.30-430 en 7-8.30 uur; za terdag 9.30-430 uur. Lorentzlaan 6: maand. 1-4.30 uur: woensd. 7-9 uur; vrijdag 1-4.30 uur zaterdag 9-12.30 uur. Dr. Wibautplein 129. maandag 7-6 uur, dinsdag 1-4.30 u'ir; woensd (nlleen Jeugd) 2-4 uur; woensd (alleen volw.) 7-9 uur; donderdag 9.30-12 uur; vrijdag 7-9 uur (volw| 7-8 uur (Jeugd). Jeugdbibliotheek Westmolenstraat 26 dtnsd. 3.30-5 uur; woensdag 2-4 uur: vrijdag 330-5 en 7-8 uur; za terdag 1-4 uur (mei tot oktober 9-12.30 uur). Kohnstammschool Fahrenheitstraai Apotheek: Janeen, Zwammerdamsln- gel 41, ,v4ï:^Bk, S*' *-fbÜIHASTRAAT4»9-TEl.67586 CONFECTIE HERENMODE «OOGSTRAAT 61 -TO.M71& SCHIEDAM Alles op gemakkelijke beta ling vanaf I,per week GOEDERENHANDEL ba. A Schiiperoord Zn„ Tuin- laan 40 Schiedam K-apsaJun Heieue ae saijn voor de Qetere permanent STROOMLOOS voor ieder haai geschikt 1,50 Helena tléde permanent, ds meest ideale natuurlijke perma nent t 10.- Gratis nalen en brengen per luxe auto voor permanent Kapsalon Héiè- ne. Rembrandtlaan 22. tel 67170. Schiedam Voor fouten tn telefonisch opgegeven advertenties kunnen wfj geen enkele j verantwoording aanvaar» J den. LANGE HAVEN 05 .Schiedam; tel 6 8611 GEEN FILIALEN De stichting S.O.V.-Kantines vraagt voor haar kantine op het nieuwe station te Schie dam een vrl, KANTINECHEF voor 6 i» uur per dag van maandag t.m. vrijdag. Goede arbeidsvoorwaarden, prettige werkkring. Gegadigden moe ten bereid zijn ook buiten diensttijd geen alcohol te ge bruiken. Voor het verkrijgen van inlichtingen kunt U zich vervoegen in de hal van het station aan een loket op woensdag 11 september a,s. van 11.00 tot 12.00 uur, van 16.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur. U kunt ook schriftelijk solliciteren aan ons hoofdkantoor, Hiero- nymusplantsoen 12 te Utrecht. JASON INDUSTRIE EN HANDELSONDER NEMING N.V. vraagt voor spoedige indiensttreding: Goed loon. Aanmelden Ruilstraat 715, Rotterdam.

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 2