Dorre cijfers tekenen beeld van nood Schiedammers Sociale Zaken zet miljoenen om MERCURIU5 Lange Haven 77-79 Schiedams grootste kantoorboekhandel Noodwachters krijgen medaille: Burgemeester gaat diep in op doel en taak van BB Water vrienden reiken 110e diploma uit Jongen liep maanden om een pistool te zeuren Instemming met kritiek op RET Voetballers krijgen het zondag niet makkeli jk Mijnwerkers plegen zwaarste vergrijp: roken ondergronds eens tiuliii. Takenartikelen PASSERDOZEN VULPENHOUDERS TEKENPLANKEN EN -HAKEN ALLE SCH00L- ARTIKELEN Kantongerecht Schiedam DHS maakt competitie af ISGHIEOiMSE ZAAIERTJESI advertenties SW2 op bezoek bij ADO 2 REGEN MANTELS 39.50 Jong Orpheus komt ook in Ketliel Voor SG-bridgen al 85 paren Visafslag F1LIAALH0UD(ST)ERS VERKOOPSTERS N.V. W. SLOTBOOM ZOON BET VRIJE VOLK DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1963 PAGINA Brands to ff enbijslag Versterkende middelen 7~9- abbeidikspibi Adviesbureau Sociale tuerkplaats VOOR HET NIEUWE SCHOOLJAAR; Koop goed gereedschap, dat is HET HALVE WERK. MOOIE COLLECTIE MODIEUZE modes BROERSVEST 111 (Van een onzer verslaggevers) Het was beslist geen fraai voorbeeld van autorijden geweest, dat verdachte A. J. C. van P. uit Rotterdam in mei op de opge broken Rotterdamsedijk in Schiedam had vertoond. Hij had, ondanks het feit dat hij niet mocht inhalen, dat toch gedaan en bovendien bij het invoegen zijn achterligger gesneden. Twee getuigen verschenen woensdagmorgen ook voor het kantonge recht en ze verklaarden allebei hetzelfde: inhalen terwijl het niet kon en snijden op een verschrikkelijke manier. Pistool met patronen Onbegrijpelijk Weet nilts i"'-iiï'l; lï lSËÉ:lii!Si|S Honkbal: voor kwaliteits- produkten RESERYE VERKOOPSTERS N.V. DE R0TTER0AMSCHE MELKINRICHTING Den Haag CONSTRUCTIE- PLAATWERKERS vraagt ERVAREN HALFWAS LEERLING voor dun plaatwerk voor luchtbeh.installatie en CENTRALE VERWARMiNGSMGNTEURS GUNSTIGE VOORWAARDEN Zij, die prijs stellen op het zelfstandig ma ken van een goed stuk werk, worden ver zocht te solliciteren Junostr. 16, tel. 634927, of buiten werktijd na telef. afspraak - telef. 63.73.77, Erasmusweg 241, Den Haag. CONFECTIE HERENMODE gewijd wat een goede aanbiedingen ln de staan I (Van een onzer verslaggevers) De gemeentelijke dienst voor Sociale Zaken is een miljoenen bedrijf. Dat wordt duidelijk als men het jaarverslag over 1962 bekijkt. Dorre, droge cijfers, die samen een belangwekkend beeld geven van wat er allemaal omgaat bij de dienst en hoe veel stadgenoten in meerdere of mindere mate in nood ver keren. De betaalde bijstandskosten zijn in 1962 aanmerkelijk gestegen. Dat komt door de verhoging van de uitkeringsnormen en de huurverhoging van 10 percent. In totaal werd er aan bijstandskosten uitgekeerd ƒ652.499 en dat Is ƒ100.103 meer dan in 1961. Het aantal bijstand behoevenden steeg met 74 tot 1745. Het aantal uitkeringen bedroeg 5080. aan instellingen 49.727. voor gezinszorg Deze bedragengctallen gelden In clusief de bijstand aan de woonwa genbewoners. de kerstgaven, feest gave bezoek van de Koningin (ƒ7365) en verhoogde brandstoffenuitkerin- gen. Van 1 januari tot 30 april werd een brands tof'enb ij si ag verstrekt van 4,85 per week en van 1 novem ber tot 31 december bedroeg dit ƒ5 per week. Voor zelfstandig wonende bejaarden was deze bijslag ƒ2 hoger en gedurende de strenge koudeper lo de werd in totaal voor bijna dertien honderd gulden extra brandstoffen- bijslag verstrekt. De totale kosten bedroegen bijna ƒ200.000 tegen Iets meer dan 150.000 het Jaar daarvoor. In 1962 werden geen bonnen voor brandstof meer verstrekt maar gelds bedragen uitgekeerd. Zij die van de goedkope zomerprijzen wilden profi- teren, werden biertoe ln de gelegen held gesteld. Het niet meer verstrekken van bonnen, maar geldsbedragen geldt ook voor cliënten (het verslag spreekt overal van cliënten) die in aanmer king kwamen voor kleding- en schoei- selbijdragen. Ir de eerste helft van het verslagjaar kreeg men ƒ1, in de tweede helft werd dit bedrag ver hoogd tot ƒ1,50 per week. Er werd aan deze bijdragen uitgekeerd een bedrag van 98.724 tegen 72.210 het jaar daarvoor. Volgens wettelijk® regelingen en andere oorzaken (minnelijke schik king, rechterlijke beslissing, etc.) werd aan bijstandskosten terugbe taald 74.000. Het verslag maakt melding van 243 patiënten die voor versterkende mid delen in aanmerking kwamen. Dat Is minder dan het jaar daarvoor, de hoeveelheid toewijzingen nam echter met bijna dertien percent toe. Aan leveranciers werd daarom ƒ31.000 betaald, hot jaar daarvoor ƒ27.000. Opmerkelijk is dat het aantal toe wijzingen aan mensen die zes maan den of langer ziek zijn, steeg van 66 percent tot 73. Voor het verstrekken (Van een onzer verslaggevers) SW 2 gaat zondag op bezoek in het Haagse Zuiderpark om de strijd tegen ADO 2 op te nemen. Er zit een kansje in voor Schiedam, als de rood-groene reserves maar niet zo roekeloos met hun kansen omsprin gen als zij dat zaterdag deden. SVV 3 gaat op bezoek bij Sparta 3 en SW 4 ontvangt Leerdam op Harga. Hermes 2 zet de competitie voort met een thuiswedstrijd tegen Xer xes 2. Zondag 2 uur op Harga. Zon dag om 10 uur speelt Hennes 3 op Harga tegen Sparta 4. Dit zal de no dige spanning opleveren. Het vierde elftal is vrij. Advertentie ÏM. SCHIEDAM 'z'D' in --H LL A N O S C'M E. "KThrob'it^EXH^Tsrr VANDAAG Bioscopen: MONOPOLE: GeheSmcentrale Lissa bon. Z en 8 uur (18 Jr.). PASSAGE: Sodom en Gomorra, 2 en 8 uur (14 jr.). Diversen - VOLKSGEBODW: Bijzondere ouder avond Klaas da Vriesschool. 8 u. VRIJDAG Bioscopen: MONOPOLE: Jonge kerel» Sn het vuur, 2. 7 en 9.15 uur (14 jr.). PASSAGE: De schat ln het Zilver- meer, 2 en 8.15 uur (14 Jr.). Diversen: BEATRIX: Reisvcreniging Nooit Ge dacht, S uur. DAGELIJKS Tentoonstellingen Stedelijk Museum; Gesloten. Gemeeiilebihliutheek. Utnge Haven 131: maand. 7-8.30 uur. dlnsd. 820- 4.30 uur: donderdag: 9.30-12.30 u; vrijdag 9 30-430 en ï-8.30 uur: ea- terdag B.30-430 uur Lorcntzla&n 6; 3 304.30, dlnsd 130 4.30. woenad 7—9, vrijd 1.30—430 en Dr. VVibaulplein 129: maandag 1-9 uur dinsdag 1-430 uur; woensu alleen Jeugd) 2-4 uur-, woeusd (alleen volw.j 7-9 uur; donderdag 9.30-12 uur. vrijdag 7-9 uur (Volwi 7-8 uur (Jeugd! Jeugdbibliotheek Wcstmoler.sU-.iat 20 dlnsd. 330-5 uur; woensdag 2-5 uur; vrijdag 330-5 en 7-8 uur; za terdag 1-4 uur (me! tot oktober 9-12.30 uur). Kohnstammschool: maand en vrijd 3.305 uur. Apotheek: Jansen, Zwammerdamsin- gei 41. Koop 'a boek bij de van hulpmiddelen, zoals prothesen, breukbanden, brillen, boorapparaten, e.ci. werd ƒ24.000 uitgegeven. Dat is 2500 meer dan het jaar daarvoor. V erpleegkosten Belangrijk zijn ook de bijdragen die Sociale Zaken verstrekt aan ver pleeghuizen, bij elkaar was dit in 1962 939366. Gespecificeerd is dit bedrag als volgt: Gesticbts- en gezinsverple ging 824.865 (167 mannen, 266 vrou wen en 217 kinderen); sanatorium- verpleging ƒ6017,65 (1 man, 1 vrouw en 2 kinderen)In 1953 werd hiervoor ƒ179.699 uitgegeven. Aan het Ge meenteziekenhuis betaalde Sociale Zaken als bijdrage In de verpleeg- kosten voor 327 patiënten met 4677 verpleegdagcn 81.494, Naar gezondheidskolonie's werden door de dienst 373 kinderen gestuurd en hiervoor werd 21.132 betaald, Door het Sociaal Adviesbureau voor Gezinsmoeilijkheden werd veel werk verzet. De moeilijkheden van de cliënten lagen op het terrein van de financiën (afbetalingsschulden), het huwelijk, de ouderdom, verple ging, reclassering, drankmisbruik, huisvesting. De twee sociale werksters en de gezlnsverzorgster van dit bureau leg den 1916 huisbezoeken af en van het spreekuur van het bureau werd 587-5 maal gebruik gemaakt. Met de financiële uitkeringen naar aanleiding van. rijksregelingen wa ren ooit zeer belangrijke bedragen gemoeid. In totaal werd uitgekeerd 165.517, waarvan via subsidies en andere terugbetalingen een belangrijk bedrag wordt terugontvangen. Onder deze regelingen vallen werk lozen, gehandicapten en nog enkele andere groepen. Het aantal uitkerin gen over de laatste week van het zelfstandigen (ln totaal werden er 31 zelfstndlgen (in totaal werdne er 31 geholpen), negen emigrantengezin nen. werden geholpen met een tege moetkoming in de eerste kosten (totaal 5.925), er werden geen beeldende kunstenaars financieel ge holpen. Op de bultenobjccten werkten via de Gemeentelijke Sociale Werkvoor ziening ongeveer 48 arbeiders. Aan het eind van het verslagjaar waren er in de beschutte werkplaats 73 arbeiders en arbeidsters werkzaam. Het aantal hoofdarbeiders dat via de GSW-regelingen te werk kon wor den gesteld bedroeg aan het eind van 1962 zeven. De exploitatierekening van de be schutte werkplaats toont een na delig saldo van ruim 200.000. De gemeente subsidieert hier met een bedrag van 166.454. De inkomsten bedroegen aan uitgevoerde werk opdrachten. 50.000. De Inventaris van de werkplaats staat op de balans voor 3100, Advertentie LM. Advertentie I.M. o.a. in Terlenka, legal,. Poplin etc, 49.50, 59.50, enz. (Van een onzer verslaggevers) In zaal Irene vierde de BB woensdagavond feest en daar was wel aanleiding toe ook. Veertig vrijwillige noodwachters ontvingen er uit handen van burgemeester mr. J. W. Peek de vrijwilligersmedaille met de oorkonde. De burgemeester ging diep in op de betekenis van de BB, waarbij hij de lauwheid van een groot deel van de bevolking voor dit onderdeel van de burgerlijke defensie hekelde. „Maar dat mag u niet remmen in uw bereidheid om u voor de goede zaak in te zetten," zei burgemeester Peek tot de aanwezigen. En hij herinnerde aan de geschiedenis die altijd weer heeft geleerd dat ln tijden van nood het werk wordt gedaan door slechts een kleine groep, ln de tachtig-jarige oorlog was het Willem van Oranje met een klein deel van de bevolking, die ons land vrijmaakte van de tirannie van Spanje, in 1813 was dat Van Hogentlorp ook maar met slechts enkelen. „Gö behoort nu tot die kleine en selecte groep en gij mag daar trots op zijn," zei de burgemeester, .,als men onmiddellijk ter laatse over een geschoold team hun Hij meende dat de ramp ln Skopje Peek. _tXT GDVPPl pi Dfj ff kunnen beschikken." HU bedankte de begiftigden, die zich tien jaar aan de BB hebben gegi ook een boodschap inhoudt. Hoeveel meer mensen hadden er niet.gered kunnen worden," zei burgemeester 6 juni had hjj in Vlaardingen een paar biertjes gebruikt, was toen op zijn bromfiets geklauterd, midden op de weg gaan rijden en pardoes tegen een auto gereden. Hersenschudding en zes weken niet kunnen varen. „Weet u nog hoe het gebeurde," vroeg mr. Cos, „Ik weet er niks meer van," zei verdachte. Ondanks dat vonden officier en rechter een en an der overtuigend genoeg voor een boete van ƒ20. „En dat is heel laag," voegde mr. Cos J. K. nog toe, „omdat u al zoveel narigheid van die aan rijding hebt gehad." Verschillende zaken tegen bestuur den? van motoren en auto's die zon der rijbewijs hadden gereden, werden voor onbepaalde tijd aangehouden. Het in beslag genomen voertuig blijft dan ter beschikking van de politie, zodat verdachten pas kunnen gaan rijden als ze een rijbewijs hebben. Mr. H. Franken, de waarnemend substituut-officier van Justitie, kon voor het gedrag van deze verdachte geen goed woord vinden. „De Jongen reed levensgevaarlijk en zo iemand kan op elk moment brokken maken." Daarom ook zijn eis om verdachte voor de tijd van vier maanden voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar het rijbewijs af te nemen. De kantonrechter, mr. P. B. Cos, ging daarmee akkoord en vonniste boven dien. nog een boete van ƒ25 voor overtreding van het lnhaalverbod en ƒ40 voor het snijden. Op een vorige zitting was al eens iemand veroordeeld voor het hebben van een legerpistool met patronen, Hy wilde daarmee op het strand gaan schieten. De man had het pi stool gekocht van de Scbiedamse handelaar In luchtbuksen, W. de II. Deze stond nu woensdag terecht voor het overtreden van de vuurwapen- wet. .Bovendien," zei de officier, „moest u toch eigenlijk wel weten dat dat pistool was gestolen. Het riekt naar aeling." „Ach," verdedigde de han delaar zich, „die jongen liep al maan den te zeuren om zo'n ding." Hetgeen allemaal niet wegnam, dat W, de R, werd veroordeeld tot twee boetes van elk ƒ60. Een voor het hebben van het pistool en een voor het leveren aan „de jongen". De officier had twee maal 75 geëist. Niemand die er op de zitting uit kwam. De verdachte niet, de rechter niet en de officier niet. Verdachte was op 7 april op de Hoogstraat met zijn vrachtauto in een winkel te rechtgekomen. Waarom? HU had geen vaart, kwam van de Korte Dam afdraaien, waax hy nota bene eerst had gestopt om voorrang te geven en had de bocht normaal genomen. „Het is in ieder geval uitermate onhandig," zei de officier en hy eiste een boete van 35, waarmee mr. Cos akkoord ging. De Jeugdige varensgezel J. K. uit Nieuw-Beyerland wist niks meer. Op (Van een onzer verslaggevers) In het korte bestaan van de Schledamse Zwemvereniging De Watervrienden (Culturele Sport bond) is zaterdag een mijlpaal be reikt. Toen kon namelijk het hon derdste diploma sinds de oprich ting 1 oktober 1961 worden uitge reikt. Het gebeurde bij het diplo ma-zwemmen voor het diploma HI en IV. De gelukkige was de 14- jarige Marcel van Opijnen, die dan ook cer>. boekenbon kreeg. In totaal zijn er sinds de oprichting van De Watervrienden nu 110 di ploma's uitgereikt. Voor diploma IH slaagden Elly Hoogland en de heren H. Schrijver, A. Klakhoven en de jeugdleden Mar cel van Opynen en Wim Marinus Diploma IV werd uitgereikt aan Jet ty Harteveld en de heren Bep van Hoek, Wim Gytenbeek, Leo Tessers, Martin Bouman, René van der Gaag, Dirk v. d.'Blom en de jeugdleden Gerrit van Vliet en Plet de Pater. Veertig jeugdleden van Anna (Schledamse Arbeiders Gymnastiek vereniging) en de Watervrienden zijn zondag met een bus naar Vierhouten geweest om mee te doen aan een grote sport- en speldag, georganiseerd door het Centraal Jeugdbestuur, dat tien jaar bestond. Er waren 1500 jeugdleden van allerlei organisaties. (Van een onzer verslaggevers) DE WIJKRAAD van Hoogvliet heeft woensdagavond zijn instemming betuigd met de brief, die het win kelcentrum Hoogvliet op 2 septem ber heeft gericht aan B. en W. van Rotterdam, ln deze brief wordt kritiek geoefend op de voorgeno men wijzigingen van de RET-bus- lljncn. DE VERENIGING van winkeliers schrijft, dat de centrale functie van liet winkelcentrum moet wor den geaccentueerd, mede om de belangen van dc Inwoners van Hoogvliet te dienen. Uitgaande daarvan constateert het winkel centrum, dat de overstapmogelijk- heid helaas gevestigd blijft aan de Oude Wal. VOORTS DAT de geprojecteerde halte voor het Centrum nog op on geveer 360 meter afstand zal ko men te liggen en dat de overstap mogelijkheden van de RET op de RTM zeer beperkt zün. DE VERENIGING „Winkelcentrum Hoogvliet" wijst verder op de stij gende belangstelling van de inwo ners van Rotterdam-Zuid voor het centrum, de lage frequentie van de verbindingen met omliggende ge meenten en de gevaarlijke situatie bij de bestaande RTM-haltcn, Het aantal personen van alleen Zwitserse nationaliteit in het bui tenland is vorig jaar met 1054 ver minderd tot in totaal 157.877. Het aantal verminderde in Frankrijk, Canada, Algerië en België maar nam toe in de VS, Italië en West-Duits- land. (Van onze sportmedewerker) Voor de Schledamse derdeklassers geen gemakkelijke zondag als wjj ten minste zo de tegenstanders eens bekijken. SFC, dat door afkeuring nog niet ln de strijd is geweest, staat een wedstrijd tegen het Goudse Olympia te wachten. Het zal er dus om spannen aan de Boshoek. Excelsior dat zondag gelijk speelde krijgt bezoek van Wilhelmus. De goede arbiter Nico Steen- winkel zal hier de touwtjes in handen hebben. 's Morgens was de daad aan de jeugd en 's middags hebben ze op de Paas- heuvel genoten van onder andere jeugdballet uit Amsterdam en een demonstratie trampolinespringen. Willy van der Lee, een van de le den van de Watervrienden heeft 1 september meegedaan aan het Vier landentoemool dat in het Belgische Leuven werd gehouden. WUly maakte deel uit van de Bondszwemploeg, die op de eerste plaats eindigde. Ook een succes voor Schiedam dus. Met in gang van zaterdag 28 september zul len de zwemuren op zaterdagmorgen komen te vervallen. Er zal dan weer op zondagmorgen worden gezwom men en wel op de volgende tijden; eerste ploeg van 9 tot 9.40 uur en tweede ploeg van 9.40 tot 10,20 uur. (Van een onzer verslaggevers) Op het concert dat het Kon. Schie dams Mannenkoor Orpheus op woensdag 2 oktober ln De Rank in Kcthel geeft, zal ook jong-Orpheus aan bod komen. Een groot aantal nummers uit dit programma zal ook op 19 december in de Grote Kerk worden gezongen. In Kethel zal de zang twee maal door pianospel worden onderbroken door Ria Borgmeyer, bekend als di ligente van o.a. het 2 :hiedams Vrou wenkoor. Er worden ook hier enkele Russische nummers gezongen met so lo's van de heer Eijkenbroek. Hij had hier o.a, op de tournee door Duits land veel succes mee. Jong Orpheus staat onder directie van Leo. Smit en Orpheus onder di rectie van Jos Vranken. gegeven voor alles wat zij hebben gedaan. „Of u het prettig hebt gevonden of niet, dat is geen krlterium," zo zei de burgemeester, „u hebt offervaardigheid getoond in het belang van onze heilige rechten en ons schoonste bezit." De heer L. Marion, plaatsver vangend. hoofd van de de BB, ver ontschuldigde syn chef, die niet aanwezig kon zyn en leidde de pro gramma-onderdelen in. De begif tigden zijn allen lid van de wijk- kemen 05 tot 09. Aanwezig waren talloze autoriteiten, waaronder de commissaris van Politie, de heer K, Rypma, de chef van het kabinet van de burgemeester, mr. H. Snoep; de chef van de afdeling Financiën, mr. Joh. Knape. De herlnneringsmedalUe toont eer muur met kantelen, (het zinnebeeld van de Hollandse stedeninin), «aa» achter de stralen van vrijheid zicht- baar zijn en waarvoor een dreigende slang het gevaar symboliseert. O» de medaille Is de tekst: Patriae Servire Libertas, het vaderland dienen h vrijheid. De medailles werden uitgereikt aan* O. Bergwerf, mevr. C. P. Boender-nó Wolf, A. de Bruyn, F. de Brulin a Chabot, J, A. M. Daalmeyer V j Havermans, mej. E. Hengst, mevr' a' M. Huyskens-van Uitert; mevr e'm' van Hulst-Kins, mej. A. M. Jansen' mevr. L. C, Jongste-Quark, C. Kan»" G. A. L. Lagendijk, L. Landman j A. Muls, mevr. F. van de Meiracker" mevr. P. J. Nieuwstraten-Papenhuy- zen, G. Ordelman, mevr. P. j van Ost-Groenewegen, B. P. M. Persoon W. H. Plate, D. Pranger, mevr, A. m' van Rooy, J. A. F. Reusman, mevr' S. van Rendwoud-Den Adel; G. c" Schutte, J. Slavenburg, A. van der Sloot, mevr. A. M. Stuijters, C. P. van der Stel, W. E. Timmers-Smink mej P. C. van der Touw, G. van der Wal! M. Zuidgeest, J. Vetter, M. v.Tricht L, van Vugtendorik en A, C. E. dé Vries. Na afloop zorgde het gezelschap van John Pim voor cabaretamuse- ment. We zagen de Valco's met adem benemende toeren, twee vlotte jon gens met de laatste tunes (The Tune- Crackers), en ook nog een voortref felijke accordeonshow van het duo Les Deux Jeateux. De stemming dlë er op deze feestelijke bijeenkomst ai goed in zat, werd nog beter. (Van een onzer verslaggevers) Voor de SG-bridgedrive hebben dit jaar niet minder dan 85 paren inge schreven en dat is een record-aantal. Maandag 16 september om 7.30 uur wordt begonnen, de winnaars komen er dinsdagavond uit. Wedstrijdleider is weer de heer J. Aarnoudse uit Vlaardingen. (Van een onzer verslaggevers) Staatstoezicht op de mijnen heeft het ernstige vermoeden, dat zeker enkele tientallen mijnwerkers van de particuliere Domanlale mijnonderne ming te Kerkrade zich reeds geruime tijd hebben bezondigd aan het zwaarste vergrijp dat een mijnwerker kan plegen: roken ondergronds. De directie van de Domanlale heeft tot dusver één mynwerker geschorst. Een drietal andere ondergronders heeft dinsdag ook bekend. Tegen hen is proces-verbaal opge maakt. Aangezien het niet uitgeslo ten is dat het in totaal om enkele tientallen gaat, overweegt de directie op het ogenblik nog, welke maatrege len zij tegen deze werknemers zal nemen. Op roken in de mijn staat gewooniyk onmiddellijk ontslag, on- afhankeiyk van de verdere door de justitie te nemen maatregelen. Vast is komen te staan, dat de on dergronders hebben gerookt bij een uittrekkende schacht, zodat de rook direct naar buiten werd getrokken en niet opgemerkt kon worden door het toezichthoudend personeel. Wanneer ver van de schacht wordt gerookt, ruikt men dit namelijk op kilometers afstand. De Domanlale mijn staat, in tegen stelling tot bij voorbeeld de staats mijnen Hendrik en Emma, bekend als een gasarme mijn, hoewel gasexplo- sies altijd mogelijk blijven bij open vuur. Behalve voor gasexplosies is men echter ook bijzonder beducht voor kolenstof explosies, die zo mo gelijk nog groter gevaar opleveren. Roken in de myn is in strijd met een welhaast eeuwenoude traditie. In kringen van werkgevers- en werkne mersorganisaties is men dan ook bij zonder geschrokken van deze voor vallen, waarover men zyn ernstige afkeuring heeft uitgesproken. ROTTERDAM 11 september. Aan de Visafslag alhier werden van IJmuiden en elders 230 kisten verse zeevis en 55 kg spiering aangevoerd. De prijzen waren: schol midd. 35 tot 38; schol klein 18 tot 29; schelvis midd. SO tot 60; schelvis 33 tot 38; kabeljauw midd. 56 tot 59; kabel jauw klein 35 tot 40; makreel 28 tot 31; wyting 28 tot 35; haring verse 18 tot 25 per kist; spiering 0,75 tot 0,85 per kg. In Manchester ls woensdag een lichte aardschok gevoeld. Door deze beving de vierde in dit jaar werden enkele schoorstenen licht be schadigd. K' ril" é:|(h: DHS ten slotte gaat naar Kranen burg om daar te proberen het succes van zondag te prolongeren. De vierdeklassers Martirüt en 8VDPW spelen thuis en wel tegen DJS en Belvédère. SVDPW moest tegen Dindua een nederlaag slikken maar zal er nu alles voor doen om tegen Belvédère een beter resultaat te be halen. Martlnlt zal met DJS niet veel moeite hebben denken wy zo, Demos gaat het opnemen bij een vereniging met een bijzonder lange naam namelijk Graaf WIllem/VAC. Een hele mond vol maar voor de De- mosploeg geen bezwaar om er het beste van te maken. Van de vijf RVB-clubs spelen er maar liefst vier een uitwedstryd. Ur- sus gaat naar Oud-Beyerland, Schie dam naar Sartumus, Wilton-F. be zoekt VQB en Schledamse Boys gaat naar The Rising Hope. De enige die thuis spelen zijn de Rode Zonners. DBGC is hier de tegenstander. Het zaterdagvoetbal geeft alleen een HBSS thuis te zien. Na zaterdag nlte onverdiensteiyk te zyn gestart met een geiyk spel, moetn de oranje hemden nu proberen te zegevieren tegen GSVD. PPSC gaat op bezoek by DEVJO, GTB naar DOS '32 en GSS bezoekt Stedos. (Van onze sportmedewerker) Het honkbal negental van DHS zal zaterdag de twee nog resterende wedstryden tegen HMS spelen. Om tien uur heeft dan de wedstryd DHS HMS plaats op het DHS-terrein. Daarna om 12.45 uur vertrekken de elftallen naar het honkbalveld van Schiedam om de wedstryd HMS DHS te gaan spelen. Voelt U voor medewerking bij de verkoop van onze gerenommeerde produkten Er is in enkele onzer winkels plaats voor en Wij bieden U een 45-urige werkweek. Voor filiaalhoud(st)ers bestaat de mogelijkheid tot opneming in het pen sioenfonds. Het aangeboden loon behoort tot het hoogste in de branche. De secondaire arbeidsvoorwaarden zijn zeer aantrekkelijk Gratis werkkleding wordt beschikbaar gesteld. Zuiveldiploma strekt tot aanbeveling, of de bereidheid dit diploma op onze kosten te behalen. In enkeie gevallen is een dienstwoning beschikbaar. Verder is er gelegenheid tot plaatsing van enige Vraagt nadere inlichtingen bij de Personeelsdienst Persoonsdam 18 HOOGSTAMTW «TEL M7JS SCHIEDAM Oooo, Juffrouw Donzeïaarl! Wat staan je schoenen raar. O, o, o. breng ze toch naar SIMONS, Broersvest 12. Zo mogelijk kunt u wachten. Ja juist als de schoenen van dat lieverdje te ver gesleten zyn dan heb ik myn draai. Ik maak ze sterker als nieuw en... voordeliger. SIMONS, Broersveld 12. Gevraagd ervaren CHAUF FEUR. Burg Taxi, v. Hogen- dorpstraat 61, tel, 68522. Te koop wegens aanschaf centrale verwarming, gloed nieuwe KOLENCONVECTOR merk Etna tegen biliykeprjjs Ant. Heinslusstr. 38, Vlaar dingen, tel. 01898-8479.

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 2