Vijfjarenplan als concreet punt in een Sporthal, tweede instructiehad, terreinen in Ho Schiedamse amateurs met verve SCHIEDAMSE BIOSCOPEN 2e TANDTECHNIKER GIPSTECHNIKER ARGUS ARGUS v NOBEL HAARD (STENO)-TYPISTE In Broekpolder en Holy: 85.000 inwoners Geestelijke bij verkeersongeluk gedood Dameshoedenmagazijn M. U wilt de komende wittier warm en goedkoop stoken 7 Veldijsbaan Meisj< je mishandeld door onderwijzer Waterrot Loonrooiers Visafsiag 12.60(1 JAAR GELEDEN Fa. P. DE LIGT ZONED SCHEEDAMSE ZAASERTJES KANTINE-ASSISTENT ÜW OGEN VERTELLEN HET U WEL: H X HET vrije VOLK ZATERDAG 14 SEPTEMBER 1963 ('AC. IN A 4 (Van een onzer verslaggevers) De sportnofa, samengesteld door een vorig jaar september geïnstalleerde commissie, is ce- reed Met is een lijvig rapport geworden, compleet met een plattegrond van Viaardingen: Het bevat een gedetailleerd overzicht van betgeen er in Viaardingen op het gebied "van sport en recreatie gebeurt en wat er nog zal moeten gebeuren. Wat dit laatste betreft is een vijfjarenplan opgesteld. Goeree-Overflakkee is het landbouwgebied bij uitstek. Dat ismaakten. daarop evenwel ecn uit- door de jaren gebleken, want waar ter wereld, zo vindt men op het eiland en ook ver daarbuiten, worden er betere, lekkerder en bloemiger aardappelen geteeld dan juist op Flakkce? Dat was tot nu toe; dit najaar en winter zal men een toontje lager gaan zingen. Dat geldt niet alleen voor aardappelen, maar ook voor andere akkerbouwprodukten, zoals tarwe, gerst, haver en zelfs uien, waar men tot op heden de beste verwachtingen van bad, maar waarvan blijkt, dat de opbrengst weieens hard tegen zou kunnen vallen. (Van een onzer verslaggevers) ,Jiet is prettig dat in een onrustige tijd als deze een groepje mensen de energie en de concentratie op kan brengen om met zoveel liefde en toewijding het schilderen te beoefenen." Dezs woorden sprak de voorzitter van Gusto's personeelsvereni ging, de heer J. Th. Nieuwenhuis vrijdagmiddag bij de opening van een schilderijenexpositie van personeelsleden van de werf, die zich in de club Beatrix verenigd hebben. Zestig delen telt het verzamelde werk van de Duitse edelman die leefde van 1842 tot 1912 en die beroemd is geworden onder de naam Karl May en die zonder ooit één voet in Amerika te hebben gezet, schreef over de avonturen van Indianen als Win- netou en bleekgezichten als Old Shatterhand in Amerika's ruige Verre Westen van weleer. May's boeken zijn in miljoenenoplagen verschenen en door miljoenen kinderen overal ter wereld met rode oortjes van de spanning verslonden. Eindelijk is er nu ook een film van. Dat is DE SCHAT IN HET ZILVERMEER: in kleuren en in cinema scope te zien in Passage. Het is een film die' de zoete her innering van intussen tot man, vader of zelfs grootvader opge groeide jongens weinig geweld zal aandoen. Woest. Engelstalig Satan lokt UITNODIGING Mevrouw, Wij nodig en.,UrUitylói het"bijwonen, van onze be kende, HOEÈÈNSffpy, welke gehouden tvordt op dinsdag 17 en woensdag 18 september 1963, beide dagen van 10.30 tot-12 uur. v.vir. Door het uitvallen van Hotel De Kroon, hebben wij nu de beschikking over de grote zaal „MUSIS SACRUM", Lange Haven 115, SCHIEDAM. Onze stermannequins. Patrick en Liz tonen U het nieuwste uit ;Parijs,Rome, Londen en Wenen, op het gebied van hoeden en bruidskappen, tijdens een gezellig muziekje van onze pianist. HOOGSTRAAT 60, TELEFOON 66728 SCHIEDAM. TOEGANG GRATIS De nieuwste staat voor U klaar bij het vertrouw de adres op het gebied van haarden. SCHIED AMSEWEG 22 KETHEL TELEFOON 65279—65142 Gevraagd NETTE JONGEMAN ter opleiding tot Aanmelden Volksbondkantine Wilton II, Vlaar- dingerdijk,' Schiedam, bij de beheerder of telefo nische inlichtingen 010-130264. TAND. TECHN. LAB. G. HALVAX i Niets gaat boven een „ARGUS"-brii. Enai het nieuwe in onze collectie is voor u ontworpen. ff Persoonlijke charme door de mooiste kleuren. Onze najaarscollectie heeft ook de tint en de vorm, die volmaakt harmonieert met Uw verschijning Uw karakter "k Uw huidkleur Uw ogen Ziet U maar, kiest U maar. De mooiste brillen hééft „ARGUS", de grootste charme gééft „ARGUS". ORANJESTRAAT 9 TEL. 66431 De commissie beveelt voor de eerstkomende vijf jaren de realisering van de navolgende voorzieningen aan; bouw sport hal; tweede instructiebad bij liet Kolpabad; aanleg sportter reinen in de wijk Holy; vijver- en vaartverlichting1 voor de schaatssport; aanleg van een sproei-ijsbaan met zo mogelijk 20 tennisbanen en de aanleg van een veldijsbaan. Daarnaast moet, gestreefd worden naar de bouw van gymnastiek zalen en naar het scheppen van enkele recreatieterrein tjes, in het kader van de sanering van bestaande stadsdelen, kadesingel een terrein bestemd voor recreatieve doeleinden. Dit terrein heeft een oppervlakte van circa 250 x 100 meter. Het is gelegen tussen het woonprak langs de Vlaardingse- vaart en de overige bebouwing in Holy. Naar de mening van de com missie zou dit terrein zich bijzonder .Voor wat betreft de bouw van een sporthal, kan de commissie zich ver enigen met de In principe reeds ge kozen plaats aan de Claudius Civilis- laan in de Westwijk. In de wijk Holy is een terrein ter grootte Van circa 250 x 150 nieter be stemd voor de aanleg van sportter reinen. De grond is eigendom van de gemeente Viaardingen. De aanleg zou hier op zeer korte termyn mogelijk zijn. Deze velden zouden een welkome aanvulling zijn voor de verenigingen, die momenteel sportvelden in de Babberspolder in gebruik hebben, maai* die daarmee niet voldoende armslag bezitten. Ook acht de commissie het mogleijk om het in de wijk Holy geprojecteer de sportveldencomplex ten Westen van de Zoomweg (groot ca. 14 ha) binnen vijf jaar tot uitvoering te brengen. De gronden behoren pu bliekrechtelijk; tot de gemeente Schie dam, maar over het gebruik ervan zou reeds volledige overeenstemming bestaan. Voorts beveelt de commissie aan om over te gaan tot verlichting van vijvers en Vlaardingsevaart ten be hoeve van het schaatsenrijden. Een ander punt uit het vijfjarenplan is de aanleg van een sproei-ijsbaan, waarop later 20 tennisbanen aange legd zouden moeten worden, indien, dit technisch uitvoerbaar blijkt. In het ontwerpuitbreidingspian Hoogland is onmiddellijk ten westen van de verlengde Burgemeester Ver goed lenen voor de aanleg van ten nisbanen annex sproei-ijsbaan. In de Broekpolder ligt nabij, de Vlaardingsevaart een terrein van ca. 500 x 150 meter, tussen Rijkswég 20 en het vuilstortterrein. Naar de me ning van de commissie zou hier-een veldijsbaan vau 185 x 10 meter aan gelegd kunnen worden. Het terrein kan vanaf de Broekweg (onderdoor gang Rijksweg 20) bereikbaar worden gemaakt en het biedt voldoende mo gelijkheden voor parkeren. Dit zijn de concrete punten uit het vijfjarenplan; punten, die naar de mening van de commis sie te realiseren zijn. Daarnaast gaat het rapport uitgebreid in op de wensen op het gebied van sport en recreatie voor een ver dere toekomst. Naar de mening van de commissie is het noodza kelijk de behoeften op dit gebied regelmatig opnieuw te bezien; men denkt hierbij aan perioden van ongeveer vijf jaar. (Van c-en onzer verslaggevers) Het toekomstbeeld in de sportnota is mede gebaseerd op een bevolkingsprognose, die voor Viaardingen m 1990 een o inwonertal van 155.000 aan- 'geeft. De nieuwe wijken Holy en Broekpolder worden gc- J raamd op respectievelijk 46.000 en 39.20G bewoners. Voor de a toekomstige wijk Broekpolder f is de raad een ontwerpplan 0 overgelegd om de samenhang met de wijk Holy te kunnen beoordelen. Holy zal in totaal 13.960 woningen gaan tellen en de Broekpolder 11.920. Het toekomstige inwonertal a van de overige wijken geeft T het volgende beeld; Vlaardin- a gen-west 17.800 (nu 23.195); Vlaardin gen-oost 7.900 (9.650)2 Vlaaxdingen-Ambacht "5.800 2 (6.385); Indische buurt 4.900 2 (5.285)Babberspolder 13.700 2 (14.080); Westwijk 18.100 (11.280) en in verspreide pan- 2 den 1.600 inwoners tegen 529 2 nu. boeren op liet eiland bezorgd over oogst (Van een onzer verslaggevers) In Schiedam is vrijdag de 64-Jarige broeder Eventius, overste van het Broedersklooster in Schiedam, bij een verkeersongeluk om het leven geko men. Broeder Eventius, in de wereld J. P, A. Fransen, fietste over de West- franckenlandse Dijk toen hij door een trekker met oplegger werd inge- haatd. De broeder moet geschrokken en van de fiets gestapt zijn. De chauffeur kon niet voorkomen, dat hij overreden en op slag gedood werd. 1 (Van een onzer verslaggevers) De 43-jarige ulo-onderwijzer M. V. uit Schoonhoven heeft vrijdagmidag voor de Rotterdamse politierechter terecht gestaan wegens mishande ling van een zijner leerlingen, een vijftienjarig meisje. Op 18 juni zou hfj het kind twee maal met een boek op het hoofd hebben geslagen, waar door het meisje een hersenschudding opliep. Verdachte gaf toe, dat hij het meisje twee maal had geslagen, maar met een boekje met slappe kaft. Naar zijn mening was het niet mogelijk, dat door die twee klapen een hersen schudding was veroorzaakt. Hij bood aan, dit met verklaringen van twee zenuwartsen, te bewijzen. De officier van Justitie vond het wenselijk, de zaak aan te houden om nog enkele getuigen te horen: de po litie, het hoofd van de school, het meisje en de huisarts. Voorts wilde hij zich over deze zaak met de onder wijsinspectie in verbinding stellen. De politierechter was het hiermee eens. Op 4 oktober zal de zaak op nieuw in behandeling komen. De oorzaak daarvan behoeft men niet alleen te zoeken in de stort regens van de vorige weck, maar reeds in het voorjaar Is de kiem ge legd voor een mislukte oogst. De uit drukking „mislukte oogst" gebruiken de landbouwers ni t, of nog niet, maar het zou geen wonder zyn, wan neer ze bij de pakken neer gingen zitten. Dat doen ze echter niet. Het man en macht wordt er gewerkt. N«* tuurlfjk zijn er weer mensen te kort in de landbouw, wat gedeeltelijk wordt goedgemaakt door de bewoners van woonwagenkampen. Do boeren, die voor een groot ge deelte hun land hebben gebruikt voor aardappelen, hebben niet veel te doen. De meesten van hen laten het gewas in de grond zitten, want voor meer dan 70 pet. Is het verrot. Met de rooier kan er niet veel gepresteerd worden en er is geen sprake van, dat de aardappelen „gezakt" kunnen worden, want de een zou de ander aansteken. Zij, die de moed op heb ben kunnen brengen ze toch te rooien, zijn verkeerd uitgekomen, want het rooien en vervoer alleen kosten meer dan de aardappelen op brengen. Dan heeft men nog niet eens de grondkosten berekend, het klaarmaken van het land, het poot- goed, de bemesting en het spuiten en niet te vergeten, de eigen arbeid. Gelukkig heeft men te maken met wisselbouw, zodat de soort gewassen veelal variëren. De meeste aardappelen hebben „waterrot", dat is niet direct ceu ziekte. Andere percelen, eigenlijk de rest, hebben met andere tegenslagen te kampen gehad. In het voorjaar, toen er kritieke momenten waren voor aardappelziekte, kon er niet ge spoten worden vanwege de regen. De ziekte, die ep het blad zat, is lang zamerhand naar beneden gezakt, in de vrucht. Er zijn zoveel factoren die een rol hebben gespeeld, dat moeilijk meer na te gaan is, wat de eigenlijke oorzaak is. Zo zijn er ook de „ruggen". Afgewerkt konden ze niet meer worden, omdat dat belem merd werd door slecht weer. De re gen heeft nu volop kans gekregen de aardappel te bereiken. In plaats van ruggen, zijn he? gootjes gewor den. v Door de onrustige omstandigheden in de metaal (werknemers van de Gusto legden het werk neer) was het doorgaan van de expositie aan een zijden draad komen te hangen. Acht van de 28 werkende leden van Beati en hun leraar, de Rotterdamse kunstschilder H, Spetter, hebben meer dan 100 schilderijen ingestuurd die vrij dicht by elkaar een plaatsje in de speciaal opgetrokken expositie ruimte in het sub-magazijn gekregen hebben. Zij hebben voor een boelende ten toonstelling gezorgd. De acht en thousiaste schilders, de heren H. Donselaar, W. v. d. WUt, J. v. d. Berg, K. Vraudeunt, G. Arends, P. J. Mulders en 1>. de Ruiter, die op hun zaterdagmiddagen of tijdens een snipperdag met hun leraar de vrije natuur intrekken, hebben voldoende inspiratie opgedaan voor bet ver vaardigen var. mooie schilderijen. Opvallend was het rijke kleurgam- ma, dat vooral de heer Donselaar op verantwoorde wijze in zijn stillevens weefde. Het leeuwendeel van de inzending heeft de heer Spetter voor zijn reke ning genomen. Zijn liefde voor Bour gogne, Parijs, Rotterdam en Dor drecht spreekt uit zijn schilderijen, tekeningen en aquarellen. Niet alleen de natuur, maar ook gewone huiselijke taferelen en het driftige werk op de werf hebben de acht Gusto-amateur-schllders geïn spireerd. Zij zijn niet egoïstisch, want rij hebben een plekje opengelaten voor hun. collega-fotografen, die door hun visie en gevoel voor compositie be wezen, dat ook fotograferen artistiek een succes kan zijn. De heer H. van Beeuen, lid van Tropica, heeft de expositie wat opgevrolijkt door zij» dwergpapegaaien een plaatsje te midden van schilderijen en foto's te geven. De tentoonstelling is vandaag tot 6 uur en zondag van 10 tot 6 uur geopend. Met dc granen is het niet vee! be ter gesteld. In de meeste percelen komt men „schot" tegen. Hierbij kun nen de percelen onderling van elkaar verschillen. Een enkel stukje heeft- alleen maar voor enkele procenten groei; andere soms tien cm hoog. Weer andere percelen laten zich niet maaien door het vele gras, dat volop, gelegenheid heeft gehad te groeien. De oouwgerst mag onder geen voor waarde gekiemd zijn.' Dan is het nog' wel geschikt voor andere doeleinden, maar dat is de bedoeling niet van de beer, want het brengt aanzienlijk minder op. Men zou kunnen denken, dat na de zon en droogte van de laatste dagen, de grond en de gewassen droog zijn. Niets is minder waar. Na tuurlijk bevestigen uitzonderingen de reg en de boeren doen wat ze kun nen om de oogst naar binnen tc ha len, maar het is meestal nat. De combines, die, bijna dag en nacht snorren, hebben zwaar werk en de mensen uiteraard ook. Het gas* alles even moeizaam. Wat de opbrengst zai zijn, weet men nog niet, maar ze moet wel heel hoog zijn, wil men uit de kosten komen, die hoger zijn don andere jaren. Met de uien; waar Flakkee even trots op kan zijn als op zijn aard appelen, ziet het er wat beter uit, wat betreft de kwaliteit, maar er is nog niet te teggen of „koprot" ge weerd kan worden. De grond is nat en de rooien met trekker blijven som3 nog stekm op lage plaatsen. De baard van de ui groeit, in plaats dat hy afvalt. Zodoende komt er veel grond mee naar boven, wat tot ge volg heeft, dat die natte grond het drogen tegengaat. In plaats van ëfin keer, moet de rooier er twee keer door. De tweede keer, om de uien te draa'en, om zodoende aan de zon te worden blootgesteld om té drogen. De meeste uien zijn kleiner dan vo rige jaren en vaak komt men-lang?,; gerekte uien .tegen die minder"af. eigenlijk- niet veel opbrengen. Daarbij komt nog de moeilijkheid voor de loonrooiers. Zé gaan van polder naar polder en van perceel naar perceel proberen, en kómen., verreweg de meeste keren tot dc conS clusie, dat het nog niet gaat vanr ivege de door en door natte grond;' Niet alleen stopt de bestuurder dan, vanwege het vastryden, maar ook' voor de structuur van de grond, die er op deze manier niet beter van kan worden. Een achtste gedeelte wat een machine anders per dag ver zet. kan nu worden gedaan. Daardoor wordt voor hem het najaar niet al te best. Hij vreest, dat, wanneer het lang duurt en er zou eventueel nog regen komen, de boeren hun land laten liggen zoals het is. Gaat alles zoals hij hoopt dat het gaan zal en dc zon blijft schijnen en zo mogeiyk haar warmte cn kracht geven, dan willen alle landbouwers de loondor- sers en -rooiers tegelijk hebben, waardoor het werken geblazen is en niet iedereen geholpen kan worden. Indien er een stuk land min of meer geschikt is voor rooien, maakt de boer allereerst een afspraak, dat de rooier de uien nog eens eer, keer zal komen keren. De man belooft het wel. maar hoe hij zijn belofte ge stand zal moeten doen, is boer en werknemer een raadsel. Men is gemakkelijk -geneigd te zeggen, dat de boer altijd klaagt, of het nu regent of droog is, of de prijs hoog of laag is, maar wem neer dat nu het geval zal zijn, is het geen wonder. De aardappelen brengen meestal nog geen 10 ct. per kilo op. Het gemiddelde ge bruik van aardappelen per per soon is 100 kg. De verbouwers van dit volksvoedsel vragen zich af, of het niet mogelijk is de con sumptieprijzen te verhogen. Ze werken geheel zelfstandig en of het nu een goed of een slecht jaar is in de landbouw, niemand die er zich ook maar iets van aantrekt. De oorlogsjaren zondering, Di. een droog jaar gaat alles; er zijn-minder onkosten, aanmerke- Ujkgininder zelfs en al is.de op brengst pet kilo of mud minder, dan is de. oogst toch nog goed geweest voor de boer, inaar als 't een nat jaar is -met bovendien nog. perioden van zwoel weer, waardoor „zwam" vrij spel heeft, is'ïret voor niemand goed; Ploesti in Roemenië om daar bran den te stichten door het laten sprin gen van tanks, Daardoor zullen de vliegtuigen van de geallieerden zich bij een bombardement beter op hun doe! kunnen oriënteren. Hoe deze operatie toch geiukt, zij het dat zes soldaten sneuvelen, kunt u zaterdag cn zondag In Monopo- le zien. Zelfverdediging Dat een burgemeester hetvroeger in Texas niet zo nauw nam met de regels der wet, vertelt „MISDAAD UIT ZELFVERDEDIGING". Op allerlei oneerlijke manieren tracht de eerste burger van een cow- noynederzetting in het bezit te ko men van de rijkste goudader in de streek. Hij huurt een bekend scherp schutter. Ongelukkigerwijze komt .deze om het leven nog voor hij de burge meester heeft, gezien, zyn.moorde naar komt in .het dorp en hij wordt aangezien voor Kelly. Voordat men ontdekt, dat hfj de echte Kelly niet is, zijn er heel wat schoten gevallen en klappen uitgedeeld en heeft de burgemeester allang vriendschap ge sloten met de goudaderfamilie. Voor al met de bekoorlijke Fay. In de zondagmatinees van Monopole. De Italianen zijn sterk In fors- geklcurde spektakelfilms, waarin zij graag een fantasierijke en een in historisch opzicht meestal niet bij zonder verantwoorde duik In de his torie doen. De duik. waarvan men getuige kan zijn. is diep. In „TO- RUCK, DE FURIE DER BARBA REN". schrijft men in het jaar 568 na Christus, een tijd toen bloeddor stige lieden... a Is dc Longobarden Italië poogden, te veroveren. Er zUn twee houten dorpen. Eerst Hij klopt precies met het boek en dat wil dus zeggen, dat hij bil aandachtige beschouwing wemelt van de onwaarschymykheden en dat hij tintelt van „heldenmoed", „on verschrokkenheid," „bloedbroeder- schap", „trouw tot in de dood" en and-ere lovenswaardige padvinders- eigenschappen. Het is ook allemaal zo Duits als Lederhosen en Kartoffelklöse en dus is het-denkbaar dat men er by som mige Karl May-fans van dertig, veertig jaar geleden niet mee moet aankomen. .Maar het is dan ook een Duitse film. Gefilmd is er niet in Wyoming, Colorado of Utah, maar in Zuidsia- vië, waar het landschap overigens niet voor- de Far West blijkt onder te doen. Men zet ons hier een Engelstalige versie van de films voor. Als Old Shatterhand draaft trouwens de nog altijd niet bijster snuggere Lex Bar ker, Amerikaan en ex-Tarzan, op naast de stamelende Fransman Pierre Brice als bloedbroeder Winne- ton. De Engelsman Herbert Lom is hun- schurkachtige tegenstander, „trampchief" kolonel Brinkley. zy zorgen voor het internationale tintje van deze eerste Duitse Karl May-film, die ongetwijfeld door vele andere zal worden gevolgd. Regisseur Harald Reinl uit Eerlij» werkt al ann de tweede. De Mabuse- en de Edgar Wallace-mode is voorby TONG E KÉRELS IN HET VUUR (Heroes die young) is het verhaal van acht Amerikaanse soldaten en een meisje die tijdens dc Tweede Wereldoorlog een moeilijke opdracht moeten vervullen. Hun taak is om door te dringen tot de olievelden van is er pais en vree, maar dan overwel digt' en doodt de zoon van de ene vorst de mooie. Jonge vrouw van de ander. Dat betekent wraak. Maar die verdorven zoon vlucht naar de bar baren en de jonge weduwnaar moet met vergelding wachten. Dat wachten duurt twee jaar. maar dan is het onmiddellijk rank. De ro de haan kraalt zieer oranje, woeste mannen werpen speren en schieten met pijl en boog naar andere woeste mannen, die dan naar hun rug grij pen en „och" roepen, kortom het spektakel is in volle gang. De verdorven zoon krijgt zijn trek ken thuis (tweegevecht!) en de jon ge weduwnaar krijgt ook iets; een heel knappe Italiaanse jonge doch ter, die eigenlijk met zijn tegenstan der zou trouwen. Die jonge dochter is Hosanna Po- desta, Edmond Purdom is de we duwnaar. En de kaalhoofdige griezel die als de verdorvene optreedt, is Livio Lorc-nzon die in dergelijke films meer schrik en narigheid verspreidt. Maandag, dinsdag, woensdag in M o- n o p o 1 e. Als de barzangeres Evelyn in „SA TAN LOKT MET LIEFDE" heeft Belinda Lee een misdadige minnaar, die uit de gevangenis ontsnapt en veel geld nodig heeft om de beman ning van een zeeschip te kunnen omkopen. Evelyn berooft een jonge roman tische bankbediende, die haar ver zekert, dat tot nu toe zyn moeder de enige vrouw in zijn leven is ge weest. Zij krijgt hem lief en geeft hem het geld terug, maar valt aan de wraak van de teleurgestelde misda diger ten prooi. Ook In deze film Is Belinda Lee 'n suggestieve verschynlng en boven dien zingt zij heel mooi. De klopjacht van de politie in een Franse havenstad op de ontvluchte boef draagt tot de spanning bij. Donderdag in Monopoie. ROTTERDAM 13 september. He den kwamen aan de Visafsiag alhier een vaartuig en werden van IJmui- den en elders 173 kisten verse zeevis aangevoerd. De pryzen waren; tar bot 1.70-2: griet i.50-1.80; schol gr 24-28; midd 30-45: klein 17-28; schar 17-30; schelvis midd 58-61; klein 41 -44: kabeljauw midd 63-65: klein 'li -44; zeehanen kl 40-53; wijting 33 41; haring verse 15-20. NIVON filmprogramma op donderdag'19 september ïh de grote zaal van het Volksgebouw, Tuinlaan 50, -.aanvang;8 uur. een Scandinavische cultuurfiim (kleurenfilm) Deze. documentaire werd vervaardigd, door de Deen Preben Frau met medewerking van prof. Joh. Brön- stadt.en prof. P. N. Gloch;van het Historisch museum te Kopenhagen. VEntxeekaartcn 0,50 bij de secretaresse van het. NIVON Rotterdamsedijk 24c. M. W. N. Brandt- Krooaenburg, Dr. Wibautplein 163, R, Luttink. Vis serstraat 17, F. S. Sjoerdsma, Gordonstraat 25b en 's avonds aan de zaai. CONFECTIE HERENMODE zo gewild... HOOGSTRAATöi •TtLWIS-SCHItBAM Voor uw PASFOTO'S na- tuurtijk haar fotohandei K tv.: Vuuren,. Hoogstr. 106, Scniedam. Sto spoedgevallen desgewenst in 1 uur klaar Alles op gemakkeiyke beta ling vanaf 1,— per week GOEDERENHANDEL Fa A Schflperoord Zn., Tuin laan 40. Schiedam. Kapsalon Héléno, de salon voor de betere permanent, STROOMLOOS voor leder baar geschikt 1 7,50. Bélêno tiède permanent, de meest ideale natuurlijke perma nent 1 10,- Gratis naien en brengen per luxe auto voor permanent Kapsalon Hêiè- ne, RembrandfJaan 22. tel. 67170, Schiedam. GEMEENTE SCHIEDAM Bij Gemeentewerken Schiedam kan op de afdeling correspondentie en registratuur worden geplaatst een in het bezit van de diploma's mulo (steno).en typen. Een behoorlijketypevaardigheid wordt vereist. Rang en salaris naar gelang van ervaring, bekwaam heid en leeftijd. Eigenhandig geschreven sollicitaties binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad in te zenden aan de directeur. Korte Haven 33. Gevraagd en goede Plein Eendragt 1. Schiedam, telef, 010-66674-68827.

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 2