Domela N ieuwenhuis is „mede-oprichter' Clir. Ver. De Belangen van Museum trok in 1962 meer belangstelling en bezoek NIVON presenteert nieuwe activiteiten u ARTIFORT-BANKSTELLEN EEN BUKSJDER Zuinig zijn op snoek iiuSehiedam Vuilnisbelt in brand Klassen in kuurgraven vervallen Gemeente gaat 2 miljoen lenen GEVONDEN VOORWERPEN Acht koren op j uhileumf estival Politie verscherpt controle bij vops Cursuswerk" Dierenbescherming wil collectanten Nieuwe stichting boekt succes Oecumenische raad houdt „praatavond" Burgerlijke Stand SCHIEDAMSE MEUBELBEURS voor meubelvervoer iSCHIEDAMSEl ZAAIERTJES HET VRIJE VOLK WOENSDAG 2 OKTOBER 1963 (Van een onzer verslaggevers) Aan de gevel van het gebouw Irene aan de Nieuwe Haven prijkt in lichtende cijfers het getal 70. Men zal zich verbaasd hebben afgevraagd of Irene nog maar zo jong is. De oplossing van het raadseltje is echter dat niet het gebouw, maar de ver eniging die het gebouw bezit, de leeftijd der sterken heeft be reikt. Die vereniging staat in Schiedam bekend als De Belangen en heet officieel Vereniging tot bevordering van de belangen der Nederlands Hervormde Kerk te Schiedam. Wisselkoersen De omslag van het jaarverslag over 1962 van het Stedelijk Museum toont een prachtige foto van het bezoek van de Koningin in septem ber vorig jaar. Burgemeester Peek legt met verve iets uit aan de Koningin en de voormalige conservator van het museum, Pierre Janssen, staat toe te kijken. Kennelijk legt de burgemeester het goed uiticant het gezicht van de heer Janssen drukt goedkeuring uit. Koningin Juliana kijkt heel belangstellend toe. (Van een onzer verslaggevers) Het winterprogramma van de afdeling Schiedam van het NIVON is dezer dagen van de pers gekomen. Het bestuur van de afdeling Schiedam is er in geslaagd een aantal uitstekende sprekers en filmers naar Schiedam te krijgen en bovendien worden er nog speciale bijeenkomsten voor de vrouwen ge organiseerd en gaan de taalcursussen ook dit jaar door. Nieuwe loot lp zijn grote vlucht naar warmere, zuidelijke streken kiest een ooievaar het verkeerslicht op een van Toulouses drukste plei nen tot pleisterplaats. Boven het dwingende rode licht van de Place St.-Michel tekent zijn snavel zich in de grauwe lucht als een wegwijzer naar de de zon af. PAGINA 4 niet goedkoperwel beter, wel aparter reeds vanaf f 997. Komt U bij ons de complete Artifort-collectie eens bekijken. Bovenafgebeeld bankstel hebben wij momenteel in drie verschillende kleuruitvoeringen direct voor levering dis ponibel. Hel Vrije Volk d« grootst krant van Nederland U kijkt... vergelijkt koopt bij LANGE HAVEN 95 Schiedam, tel. 6 86 11 GEEN FILIALEN Schiedam—ji T-V:'- grammofoonplaten huishoudelijke apparatuur artlfort-dealer woninginrichting BROERSVEST 64—66 SINGEL 49—51 THEATER PREMIÈRE SCHIEDAM EERST DE VROUWTJES DE SCHADUW VAN ZORRO Nachtdienst vrouwenpolïtie Zeventig jaar geleden meende men namelijk dat de belangen van die hervormde gemeente ernstig werden bedreigd. In die tyd (1893) vormden dolerenr'jn jn de kerk en ook het opkomende socialisme een gevaar. Vooral na het op^Kden in Schiedam van de socialistische prediker Domela Nieuwen- huis. De gemoederen waren In Schiedam door Domela nogal opgehitst, ver telt de heer H. Gotiek, de huidige voorzitter van De Belangen, De preek van Domela werd beantwoord met een vlammende van hervormde kant, getiteld SoclaJistenpoëzle. Een feit was dat de 25 januari 1893 opgerichte De Belangen in zijn statu ten ook "n belangrijke plaats aan het sociale werk Inruimde. Al spoedig Advertentie IJsl. (Van onze sportmedewerkeri Nu per I tober het snoekseizoen is geopend wil het bestuur van de hengelsportvereniging Schiedam en omstreken er nog even de aandacht op ve-'igen het wat kalm aan te doen in het -ater van het Beatrix- park. Er kan in alle v(jvers van het park worden gevist door de 200 ver gunninghouders. Eet had in de bedoeling gelegen om nog wat nieuwe pootsnoek uit te zetten, siaar de prijs daarvoor is veel te hoog. Dit door de strenge winter die ook de snoekstand niet onberoerd heeft gelaten. In de omgeving van Schiedam is helemaal geen pootsnoek te koop. Enkel in Friesland voor veel geld. Neem daarbij de verzendkosten dan wordt het voor de vereniging he lemaal niet meer om te betalen. Er zit echter neg snoek in de vijvers van het Beatrixpnrk. Vorig jaar was de lengte van de gevangen vis ongeveer 70 cm. Nu zal dit wei weer wat gro ter zijn. Het is de vergunninghouders ver boden om met de spinner te vissen. Alleen levend aas is voorgeschreven. Hoewel de wet voorschrijft dat een snoek 40 cm moet zijn om hem te houden, heeft het bestuur toch ge meend om de lengte te stellen op 60 cm. Dat de echte sportvisser niet meer snoek mee naar huis neemt dan noodzakelijk is en dat jonge snoek zoveel mogelijk onbeschadigd moet worden teruggezet begrijpt iedere vis ser. werd De Belangen van zijn sociale taak ontheven door oprichting van een Schiedamse afdeling van de Christelijk Nationale Werkmansbond. Om lid te kunnen worden van deze afdeling moest men lid van De Be langen zijn en van De Belangen kon den alleen lidmaten van de kerk lid worden. In het oprichtingsjaar werd de later bekend geworden predikant do minee Schrijver naar Schiedam be roepen. Deze is later directeur ge worden van de Weesinrichting Neer bosch. Hij bracht het voor elkaar dat er in 1895 aan de Broersvest (daar waar nu de winkel van Van der Meer en Schoep staat) 'n verenigingslokaal kon worden aangekocht. Tot 1931 was «lil gebouw het middelpunt van veel kerkelijke arbeid. In 1911 werd er aan de Korte Ha ven een gebouw gekocht, en daar duikt dan de naam Irene op. Waar om het gebouw Irene werd genoemd valt niet. meer te achterhalen. Sym bolisch is wel dat men in die "tijd veel over mogelijke vrede sprak, ter wijl enkele jaren later de Eerste Wereldoorlog uitbrak. mat geweest van de Schiedamse af deling van de VCJC. De kerk nam met de t(jd veel taken die De Belan gen zich had opgelegd over. Thans beheert de vereniging alleen nog maar het gebouw ten gerieve van allerlei arbeid op kerkelijk en cultureel ter rein. Zaterdag 5 oktober viert men feest in de Belangen met een receptie. De aanwezigen kunnen dan ook de restauraties en verbeteringen bekij ken. Het voorgebouw heeft een nieuwe entree en zaal 1 is volledig gerestau reerd. Een nieuwe centrale verwar- mlngsinstallatie is aangebracht. De grote zaal, een fraai geheel, ontwor pen In 1933 door wijlen de heer A. Stahlle) heeft een nieuw toneelgor dijn gekregen en op de tafeltjes lig gen nieuwe kleurige kleedjes. „Kortom," zegt de heer Go tink, „we hebben er veel geld aan uitge geven om ons gebouw voor onze huur ders zo aantrekkelijk mogelijk te maken." 1 Oktober Engels pond 10,083—10.091 Amerik dollar 3,601—3.603 Franse frank 73.5773,62 Belgische frank7.223 -7,221 Zwitserse frank83,55483.60', Zweedse kroon 69.42169,471 Duitse mark Deense kroon Noorse kroon Canada Italiaanse lire Oosteriikse schilling Escudo's 90,585 90.631 52.25'—52.30 V 60.37—50,42 3,2433.342 57.921--57,975 13.93113971 1257—12581 Vluchtelingen In de oorlogsjaren werd het gebouw gevorderd voor het onderbrengen van Poolse vluchtelingen. Het Consulaat kocht het gebouw en De Belangen verhuisde naar het pand Grote Markt 12. In 1931 viel de lokaliteit aan de Broersvest onder de hamer van de sloper en toen werd het pand Nieuwe Haven 155 aangekocht, in 1932 <ae grote zaal aan de Broersvest was men gaan missen) werd in de tuin van dit pand een grote zaal gebouwd. In de oorlog maakten de Duitsers er gebruik van. Het IVerkmansver bond werd op Last van de bezetter opgeheven. De Belangen bleef echter bestaan en ook de naam Irene werd gebruikt, bleef men gebruiken, on danks herhaalde dreigementen "van de kant van de Duitsers. Voor veel Sc!:.--dammers heeft het gebouw Irene wr.u te zeggen. Talrijke activiteiten werden er georganiseerd en voorbereid. Ook is Irene de baker- (Van een onzer verslaggevers) De brandweer van Schiedam rukte onder leiding van commandant De Jager dinsdagmiddag uit naar de vuilstortplaats aan de Jan van Rie- beeckweg. Een oppervlakte van on geveer 199 ru2 van dc belt stond in brand. Met drie stralen heeft men het vuur bestreden. De politie In Schiedam voert een verscherpte actie bij beschermde voetgangersoversteekplaatsen. Het blijkt dat vele verkeersdeelnemers zich nog niet houden aan de regels Dinsdag kregen elf voetgangers een bekeuring omdat rij overstaken ter wijt het rode licht brandde. Zes voetgangers maakten geen ge bruik van de zebra en ook zi) kre gen een bekeuring en ten slotte werd drie maal een proces-verbaal opge maakt tegen automobilisten die bij dc. vop door het rode licht reden. Aan een verouderde toestand Is een einde gekomen. Op de Al gemene Begraafplaats in Schie dam zal geen onderscheid meer worden gemaakt tussen eerste en tweede klasse huurgraven. Deze zijn samengevoegd tot een klasse onder de categorie „huurgraven" Dit stellen B. en W. voor een nieuw voorstel aan de raad over de verhoging van de grafrechten. In de raadsvergadering van 9 september vormde de eerste en tweede klasse graven het struikelblok van de be sprekingen. De nieuwe tarieven voor deze huurgraven zullen nu worden op 100 voor de huur van vijftien achtereenvolgende jaren, 50 voor een begraving, ƒ30 voor het plaat sen van een steen, 20 voor de aan- lec? van een graf tuin en 30 voor het onderhoud per jaar. B. en W, schrijven, dat bij toepas sing van deze en andere verhogingen, de meeropbrengst van de begraaf- rechten ongeveer 92.000 zullen gaan bedragen. Het gehele voorstel over de verhoging van de grafrechten komt maandag 7 oktober in de rard Veel nieuws staat er overigens In het jaarverslag niet. Hoewel er geen ten toons telling werd georganiseerd die een top In het bezoekersaantal veroorzaakte, handhaafde het be zoekersaantal zich 'n 1962 24.903 personen. De versieringen en de ten toonstellingen ter ere van het ko ninkiyk bezoek trokken in een paar dagen 7.763 bezoekers. Het bezit aan eigentijdse kunst werd weer uitgebreid.. Het educatief werk stond ook in 1962 onder leiding van de heer L. Schollen. Naast de kindergroepen die al enkele jaren draaiden kwam in 1062 ook «en groep voor volwassenen tot stand. Het ver slag maakt met voidoening melding van een experiment dat verrassend is geslaagd. Het is een met de Schie damse Jeugdraad opgezet experiment, waarbij de conservator de jongeren uitnodigde eens zelf te zeggen over welke kunstvorm zij wilden spreken. Het bleek ballet te zijn en op VANDAAG Bioscopen: MO;VOP OLE: Zeixmoordbataijon, 2 en a uur (14 Jr.). FAsSACiE: Geld speelt geen rol, 2 en 8 15 uur (a.l.K DL BANcC: Conccn Kon. Schiedams Mannenkoor Orpneus, S uur. Diversen: VcLKJsOEBOUW: V'prgaderins Vrou we ugioep PvdA, 8 uur. Ki.idoriiltmntdd&g Gei. Zen- duisscomm.saie, 2 uur. donderdag Bioscopen Mt-Nopü' E: Frank te Kane, dictator der fcRi g: ers. 2 en 8 u <18 jr.). PA■iS.Ui.'Ni.io:d speelt ^een rol. 2 on 8.15 uur «a l DIVERSEN SACRUM: Difcimddag Neder landse Vereniging van Huisvrou wen, 2 u..r. DAGELIJKS TVn toonstellingen SiKDELlJK MuöKUM: Schilderijen en tt*k ningen Jan von Dyfc en keuze uit collectie Befrie <Le Fauconnier eaj en aanwinsten moderne kun&t. GL.1 IDË.Vi'ESIBLlO f HEËKLange Haven 131: maandag 7-8.30 uur, di-sd.ig 9 30-4 30 uur. donderdag 9 33-12 30 uur. vujdag 9.30-4.30 uur en 7-830 uur, zaterdag 9.30-4.30 uur. Loreuvziaan^ö: maandag 1.30-430 uur. di sdag 1 30- 4.30 uur. woens dag 7-9 uur, vrijdag 130-430 en 7-9 uur. Dr. WtbaUtpletn 128: maandag 7-8 uur, dinsdag 1-4.30 uur, woensdag (allen Jeugd) 2-4 uur, woensdag (alleen volw.) 7-9 uur. donderdag 9 30-12 uur, vrijdag 7-9 uur volw 7-3 uur (Jeugd). Jt uDBIBUOVHEEK Westmolen- straat 20: dinsdag 3.30-5 uur, woensdag 2-5 uur, vrijdag 3 30-5 en 7-8 uur, zaterdag 1-4 uur (mei tot oktober 9-12.30 uur). KounstammsMiool: maandag en vrijdag 3 30-5 uur. APOTHEEK: 9Qn, Westendorp. Parkweg Het winterprogramma begon op 19 september a! uitstekend in het Volksgebouw waar de prachtige Deense cultuurfilm over het leven van onze verre voorouders werd ver toond. Dwars door de Himalava beet de fFm die het Instituut op i7 cko ber zijn teden aanbiedt. Het is het verslag van de Himaiaja-expeditie 1962 van dr. C- G. Egeler en dr. T. de Booy. Hoogtepunt van deze film is het verslag van de beklimming van de uiterst moeilijke 5031 meter hoge Nigiri, de Blauwe Berg. Voorts een uitgebreid verslag van het geheimzinnige Tibetaanse hoog land en de fascinerende tocht langs de pelgrimsweg naar de Boeddhisti sche tempels van Mukcinath en de geheimzinnige stad Mustang in het land van de lachende Botha's. Kaar ten zijn verkrijgbaar bij de groeps- hoofden ep "s avonds aan de zaal. het Volksgebouw aan de Tuinlaaa 50, aanvang 8 uur. Toegang 0.50. Voor alle deelnemers aan de zo geslaagde bustochten die het NIVON in het vorig seizoen organi seerde. wordt er 24 oktober een reü nie gehouden, waar onder meer aüe gemaakte kleurenplaatjes vertoond zuden worden. Wet is wet is de titel van de hoofd film in een filmprogramma dat op 10 november in het Monopo'e-theater gegeven zal worden Iets geheel nieuws is de NIVON Tourshow, wel ke bestaat uit 'n gevarieerd program ma van zang, muziek, film en dia's, communitysinging, een quiz en een show van goede sportkleding. Aan het programma werken enkele klin kende namen mee. onder andere Cristel Adelaar, Harrv Mootcn en drie mannequins. Deze NIVON Tourshow is op 27 november. Zondag 9 februari brengt een film- ochtend In Monopcle. Het program ma is nog niet bekend. Op 27 februari ook een nieuwe loot aan de NIVON-actlviteltenstam. Dan is er namelijk 'n soort quli-pragram- ma onder de titel Kent GU? liet is 'n gezellig wedstrijdspel waaraan de aanwezigen In groepsverband kunnen meedoen. Op 19 maart weer een filmochtend in Monopole en dan komt op 16 april de bekende cineast Simon de Waard Hij komt zijn films over Finland, het land der duizenden meren, vertonen Er worden door de afdeling enkele cursussen georganiseerd. Een talen-laan de orde. cursus Engels voor beginners en een cursus Frans voor beginners en ge vorderden. Voor deze cursussen kan men zich opgeven bij het secretariaat van de afdeling, Kotterdamsedijk 24c, telefoon 152706. Ook zal er een cursus Sociaal Toerisme worden gehouden. De be doeling van deze cursus is om bij voorbeeld eens per maand vakan- tiemoeelukhedpn te bespreken. Ook andere onderwerpen waarvoor de deelnemers belangstelling heb ben, kunnen hier aan de orde ka men. Voor de dames is er in december een avond voor het maken van kerstversiering en in maart wordt een avond besteed aan het maken van paasversiering. In zijn voorwoord tot het smaak vol uitgevoerde programmaboekje merkt afdelingsvoorzitter P. Spruit op dat de afdeling nog steeds groeiende is en er nog steeds nieu we leden kunnen worden ingeschre ven. „Wij doen, dat met vreugde", zegt de heer Spruit in het voorwoord, „maar wij zouden pas echt tevreden zijn, indien ons werken werd beloond met uw aanwezigheid op de diverse bijeenkomsten". Gezien de goede op komst op de in september georgani seerde lezing, kan het bestuur goede hoop koesteren, lijkt ons. (Van een onzer verslaggevers) Schiedam wil weer ƒ2 miljoen le nen. B. en W. schrijven aan de raad. dat *tj weer een gunstige aanbieding hebben gekregen voor een 4H-per- centslcning. De eerste helft zal aan vaard moeten worden op 1 mei 1964 en het andere miljoen op 1 juni. De lening zal In jaariijke termij nen moeten worden afgelost. De eer ste tien jaar zal de aflossing gebeu ren met. bedragen van 100.000, de daaropvolgend- 37 jaren met een be drag van ƒ3 .14 en het restant (f35.722) in j.et laatste jaar. Er is een bereidstelilngprovisie van 1 per cent VC.7,diu'1 igo Hvt VoOTötèi komt in de raadsvergadering van 7 oktober een instructie-avond werden een groot aantal dansers en danseres sen van het Nederlands Dans theater en een tweetal instruc teurs uitgenodigd. Daarna werd er een gezamenlijk bezoek aan een balletvoorstelling in Rotter dam gebracht en vervolgens had er een nabespreking plaats. In totaal werden overdag 116 groepen voor het educatieve werk ontvangen en 28 op avondbijeen komsten. Het werk van de afgelopen jaren in het gebouw werd afgerond met het 'zoveel mogelijk opruimen van niet in gebruik zijnde ruimten, ter wijl bijzondere zorg werd besteed aan het droogstoken met de nieuwe ver- warmingsinstaUatie van de kelder in de rechtervleugel, zodat daar de voorwerpen met voor Schiedam his torische waarde opgesteld konden worden. Het schilderijendepot werd met een brandvrij plafond van de eronder lig gende gardebore gescheiden. De ver lichting van de rechterbovenzsal werd door experts van Philips in studie genomen. Het beroemde orgel van de Goudse orgel bouwer Herman Hess Is door experts aan een onderzoek onderwor pen. Het bleek, dat het orgel flinke schade had opgelopen door uitdro ging en ouderdom van het nog ge heel authentieke binnenwerk. De restauratiekosten, inclusief het aan brengen van een bevochtigingsappa raat werden begroot op 28.500. Op 31 december ging de conser vator P. L. A. Janssen met ont slag en werd opgevolgd door de heer J. Paalman. Het personeel werd uitgebreid met de aanstel ling een technische assistent, waartode heer Chr. de Roo werd benoemd. Het aantal technische assistenten is daarmee op drie gebracht. SCHIEDAM Te bevragen aan hei hoofdbureau van politie te Schie dam- tussen' 817 uiir, behalve op zaterdag en zondag: ijzeren gewicht, wieldop van Volkswagen, etui met zakkam, halsketting, ring met sleu tels, grijze regencape, wit kinder schoentje (L), lederen kinderschoen- tje. grijze herenjas met gereedschap in zakken. Te bevragen bij de vinders: don kerblauw kinderjaek, Klaassen. -Gravesandestraat 2b; babybroekje, Rikken, Zalmstraat 4: nylon regen jas, v. d. Linden. Dr. Kuyperlaan 91: zwart gympakje, Smit Fabristraat damesmantel. Levering, Wattstr. 54; rode ballpoint, Noordijk, Rotter- damsedijk 249; bos sleutels en rabies- penning, Braans, Burg. Van Haa- tenlaan 754; ring met sleutels, Vrijenhoek, Qverschiesestraat 58a; vulpen en potlood in etui, Vonk, W. de Zwijgerlaan 21; aansteker, v. Loe- nen, Dr. Boslaan 1; herenbril. Gop- pe. Ark Lebra, 'Willemskade t.o. 35; manchetknoop. Beukersen, Rem- trsndtlaan 61; doublé halsketting, Rnngenberg, Burg. Van Haarenlaan l'iüa; kinderportemonnee met in houd, Van Roest, Emmastraat 5o; portemonnee met inhoud. Verkaaik, Eibeslaan 37, Kethel; damesparaplu, Van Hoof, Mgr. Nolenslaan 257; bui tenband van motorrijwiel, De Ko ning, Newtonstraat 10a; knijptang, Viugman, Van Beverenstraat 18; Chuco-baan, Goutziers, Prof. Aal- berselaan 4: een paar rolschaatsen, Wolters, Dr. Wibautplein 99; een driifriem (canvas), Van 's-Graven- zenae, Gr. Florisstraat 20; kunstie- üeien handschoen (L), De Ridder, Fabristraat 52; duif. Verkuil, Grote Markt. 7; witte boxer, Keiler. Bokel- neg 26-28. jonge herdershond, v. d. Stap, Aleidastraat 103c; boxer en bruine hond, Dierenasyl, St.-Anna Zusterstraat 47. Ter gelegenheid van de wereld dierendag wordt zaterdag in Schie dam de buscollecte gehouden voor de Dierenbescherming. Het dierenbe- scbermingswérk in Schiedam heeft het afgelopen jaar enorm veel geld gekost door de uitgebreide vogelvoe- dering in de winter en de uitgebreide activiteiten van het dierenasiel aan de St.-Anna Zusterstraat, Voor de buscollecte zijn nog veel collectanten nodig. Deze kunnen zich zaterdagmorgen om negen uur mei den bij het Rode Kruis in de Wa rande 95 maar liever zich eerst op geven bij een van de volgende adres sen: de heer A. Bronwasser, Burg. Knappertiaan 222a, tel.: 65407 of de heer J, C. van Melis, Viaardingerdijk 215. tel.: 68529. Het Leger des Heils verzorgt za terdagavond 12 oktober in de Grote Kerk een belangrijke muzikale ma nifestatie, Dan is er een Jubileum- festival, waaraan maar liefst 350 zangers meedoen. Het groot gemengd koor is samen gesteld uit acht koren, die onder leiding staan van Palstra, staf kapelmeester en kapelmeester A. van Gulik van het muziekkorps Schiedam. Uit het programma noemen wij een selectie uit Legerliederest. een trombonesolo met o.a. de melodie Aloha Oe uit Hawaii, de suite Vol maakte liefde van Mich Renyon twee meditaties en tot slot he; Hah lelujakoor uit de Messias van Handel. Aanvang 8 uur, zaal open half acht; er wordt één collecte gehou den. De Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting in Schiedam Is dinsdag met twee filmvoorstellingen in de openbaarheid getreden. Beide filmvoorstellingen, waren zeer rede lijk bezocht en werden gehouden in Sursum Corda, 's Middags genoten een vijftigtal huisvrouwen van een programma dat de zee en de produkten van de zee tot onderwerp had en 's avonds werd het zelfde programma weer herhaald voor een wat kleiner pu bliek. Ondanks de regen, waren er echter toch nog dertig dames en zelfs enkele heren aanwezig, De voorzitter van de stichting mr. G. J. Roetofseri. heette de aan wezigen op deze eerste avond van de afdeling Schiedam, welkom, Het voorlichtingsbureau voor de Voeding verzorgde het filmprogramma. De heer G. vati Scherpenzeed van het voorlichtingsbureau leidde de films in. Vertoond werden een film over mosselen en hoe ze lekker klaar te maken, een film over eenvoudige visgerechten. Na de pauze kwam Herman van der Horst's beroemde film "Het schot is fe boord* en een film over het hospitaal-kerkschip De Hoop. Allen die belang stellen in oecume nische vraagstukken worden uitgeno digd om vrijdag 4 oktober mee te doen aan de praatavond die de Oecumenische raad van kerken in Schiedam in de gemeentekamer van de Oud-Katholieke kerk aan de Dam 30 organiseert. De raad zou met de aanwezigen graag willen praten over de «raag, wat naar him mening in Schiedam door de kerken gezamenlijk kan wor den gedaan op de verschillende ter reinen van het kerkelijk leven, bij voorbeeld op het gebied van de zen ding. jeugdwerk, evangelisatie, toe rusting van het kerklid tot getuigenis en dienstbetoon, praktisch hulpwerk, enzovoorts. In dezelfde week zai de Oecumenische Raad zelf eveneens met deze zaken bezig zijn en het daarom op prijs stellen suggesties te ontvangen va» zoveel mogelijk men- sett Dés te belangrijker is dit, schrijft de Oecumenische Raad, orndat deze bij eenkomst opgenomen is in het plan om in januari met de afgevaardigden der kerken over deze zaken te spre ken. Door van zoveel mogelijk zijde suggesties te ontvangen, hoopt ds Oecumenische Raad in staat te zijn, aan de kerken deze maand zo uitge breid mogelijk voorstellen te doen. Deze kunnen zij dan eerst in hun eigen kerkelijke vergaderingen be spreken, zodat hun afgevaardigden eventueel met mandaat de voorge stelde bijeenkomst in januari kun nen bezoeken. De bijeenkomst op vrijdagavond is voor alle belangstellenden toeganke lijk. SCHIEDAM Geboren: Jacobus z v a van Kampen en A J de Borst. V/ilem z v IV Baksteen en C E van Breda. Maria W d v J P Klooster man en A C L Scbreutelkamp, Ms- nelle dfPJJ van de Water en H Franken, Eric E z v A Craane en I G de Fremery. Petter A z v G A Janse en G I S Gustavsen, Overleden: J B Soesbergen 65 jr. J C Pil 68 jr. (ook via A'damse bank) I Winkelcentrum Mgr. Nolemlaan, fel. 62511 Mesdag laan hoek Rembrand (loan, tel. 65734 li H00CST8. 2a SCHItDAM ««80S MEUBELFABRIEK „MODERN" Buitenhavenweg 132, Schiedam vraagt tsress sis hulp ia ds insabelfabricag*. Leeftijd tot 20 jaar. Telefoon 68815. Voos uw PASfOI'O'S oa- tuunuk naar tutormndei K v V u uren Hougstr toe Scmedam in spoedgevallen desgewenst 'u> 1 uur klaar ËUDIE CONSTANTINE in zijn nieuwste film Een felle, horde film, waarin „Eddie" het met listen en vuisten opneemt tegen een bende gangsters. Vrijdag en zaterdag 2, 7 en 9 15 uur; zondag 7 en 9.15 uur Maandag, dinsdag en woensdag 2 en 8 uur. 14 Jaar Een gemaskerde ruiter In een gevecht met niets ont ziende bandieten Zondag matinee 2 en 4.15 uur. 14 Jaar. NAD IA GRAY In een aangrijpend liefdesdrama dat u niet meer vergeet Sen moeder wreefet Raar kind, dat onderging In een poe) der zedenmisdrijven Donderdag 2 en 8 uiu. 18 jaar. jmtt

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 2