Autorit over dure Perzische tapijtjes Koninklijke gasten bezoeken Isfahans moskee en tuinen DE TWEEDE GROTE VIER OMNIBUS Scherpe kritiek op regeringsprogram van NVV en KAB mm rn^gtM MEHEFR HF BEP&CTEUa ranje in land van de Sjah Vijfti mm DEÏWEEDE 1KB Speurtocht naar 2 kinderen na boerderijbrancl 3 MAANDEN GRATIS ermiste jongen verdronken Zeeman vermist Brand verwoest kruidendrogerij 300 Ivceïsten geschorst na verkiezingsrel Kind - 4 jaar - in Leeuwarden verdronken Stroom boutjes dobbert aan op Westerschelde Giftige dampen doden weduwe ZONDER COMMENTAAR Man na val van dak overleden V00/?44 tfe were5- DADER 16 JAAR tienjarige met mes neergestoken BEL VANAVOND NOG 116440.. PHiUPS TELEVISIE (N UW HUIS oudshqobhI imerikaanse tarwe JAARBEURSGEBOUW HET VRIJE VOLK MAANDAG 7 OKTOBER 1963 AG IN A o (Van onze speciale verslaggever Hans Jacobs) ISFAHAN, ZONDAGAVOND °p pIeln' waar en fonteinen ruisen en de kleuren, na een tocht over dorre bergen erke^ik fris en groen zijn en de late zon schittert op de gouden decoraties Hier d» hler was dc zetel van de grote Perzische monarch sjah Abbas. ';l*l~fi"Sjah, het romantische, puur oosterse plein van Isfahan, -wandelt van- er, a® se "ninklijke familie, die zondagmorgen in een uur tijds van Teheran naar dit historische centrum van Iran is gevlogen. De Sjah, met aan zijn zijde de mooie keizerin Farah, is een trotse gastheer, die zijn vrien den de gehele dag voortdurend attent maakt op de duizend en-een sprookjesachtige be zienswaardigheden in deze stad van oosterse cultuur, waar nu de goud- en zilversmeden, de miniatuurschilders en ta- pijtwevers (ze doen vandaag extra hun best) ln de schaduw van hun huizen werken. BSZr&S Nederlandse dag Machinepistolen Kogelvrij glas van camera s Praatje maken wmir nomnyin Juliana, prins Bernhard en prinses Beatrix bewonderen een van de fraaie exemplaren van de Perzische kroonjuwelen, die bewaard worden in de kluis van de cen trale bank in Teheran. ZAAIERS plaats ze... lee« ze Vredenburg Utrecht Grote .jaarlijkse beurs vpor, particulieren -/ii Qagétijks- van 10 tot 10 uur op: -4Q0Ó m2 volledigingerichte interieurs. Organisatie M.HL de Klërk Zn. Gratis toegang 1782 inzendingen o.a. WERKCLASSfFICATIE LOONSVERHOGING PIET KEIZER PAARDESPORT OP TV VAKBEWEGING KATTENDRAMA Eerst heeft het gezelschap uitgerust In de tuin van de Ali-Gapu, een oud koninklijk paviljoen en lustoord, waar we de Sjah met wijde gebaren over het plein zien wijzen zoals de heerser van driehonderd jaar geleden sjah Abbas de Grote, eens zün hoge Advertentie IM. Een nieuwe verrassing van de A.P. S40 bladzijden ademloos lezen! Schit terend uitgevoerd. Met ais bijzonder heid: 100 houtsneden van Frans Maseree!, samen vormend de beeld roman van een stad! BOEFiE M. J. Brusse Uitat-muikwm «•MW4NMW DUCZIKA Herman' Heijermans HOUTEKIET Gerard Walschap DE STAD Frans Masereel HU BESTELLEN... SLECHTS f4.95 BETALEN (Van een onzer verslaggevers! De zestienjarige K. W. uit Bergen op Zoom heeft zaterdagnacht zijn vriend, de 15-jarige Jan de Bruyn eveneens uit Bergen op Zoom met ven mes neergestoken. Het slachtof fer liep tien messteken van zeer ernstige aard op. De politie vond de jongen 's avonds om ongeveer elf uur. Hij kon met moeite zyn naam en die van zijn vriend noemen. De politie vond W, na een grootscheepse speurtocht op een bank in het Volkspark. Over de motieven is nog niets be kend. De toestand van het slachtof fer is zo ernstig dat hij niet tnag wor den verhoord. W, heeft een volledige bekentenis afgelegd. gasten, geschaard aan de tafels voor luisterrijke banketten, moet hebben gewezen op parades van ruiters en de behendigheden van polospelers op het plein tussen de moskeeën. De blauwe stenen van de moskee, me wij op deze dag bezoeken, spie gelen in een brede vijver. De stenen zelf zijn zo glad gepolijst, dat wij de koninklijke stoet twee keer naar de ingang van dit godshuis zien wan delen. Minder uitbundig, maar architecto nisch veel harmonieuzer en een won der van mozaïekkunst uit de Safavid- periode. de dynastie die het Perzische rijk heeft gegrondvest, is de Lotfol- lah-moskee, ook al in de onmiddel lijke omgeving van het centrumplein. Deze moskee was oorspronkelijk al leen voor vrouwen en opgedragen aan de geestelijke sjeik Lotfollah, die zo gelukkig was door sjah Abbas te wor den vereerd. Onze Perzische begeleiders hebben vandaag al een paar keer gezegd: ga naar binnen en je zult voeien dichter bij God te zijn dan waar ook dp de aarde. De eerste dag van het koninklijk bezoek aan Isfahan was daarmee grotendeels gewijd aan de symbolen van de Islam in de wondermooie oase (overigens al uitgegroeid tot een stad van een half miljoen inwoners) te midden der woestijnen in het hartje van Iran. Vlak voor het vertrek naar Isfa han beleefden we in Teheran eer echt Nederlandse dag. 's Morgein waren we bij meester G. W. Over- bosch, zijn twee juffrouwen en dl zestig kinderen van de Nederlands! school binnengestapt, die we alle maal ijverig op het bord en in d« boekjes zaten te kijken, maar toen met hun gedachten heel ergens an ders waren. Ao scnreei de negenjarige Kees v. Hoeven uit de vierde klas: -Omstreeks twaalf jaar voor Christus kwamen de Romeinen in ons land' en hanteerde juffrouw Heieen den Dunnen zwierig het krijtje voor de sehone regelen: 'Ai die willen te kaap'ren varen moeten mannen met' baarden zijn en las Paulien Heij, leerlinge van de derde klas in haar aardrijkskundeboek: 'Groningen is een van ome belang rijkste landbouwprovincies, nergens vind je zulke grote boerderijen als hier.' maar je hoorde iedereen denken: straks komt de Koningin. - Bat was al zeer lang van tevoren te zien. want de Perzische soldaten, met machinepistolen in de aanslag, die men hier toch heus niet tijdens een gewoon speelkwartier vindt, liepen in de beschaduwde tuin van het ver bouwde herenhuis In dit huis is in 1956 de school be- bonnen, omdat er steeds meer Neder landse gezinnen en steeds meer kin deren kwamen van de relatief grote Nederlandse kolonie, bestaande uit employés van or.der andere olie maatschappijen. Philips en de KLM. 'Onze school,' vertelde een der be stuursleden, 'wordt nog altijd gefi nancierd door particuliere onder nemingen, onze regering heeft helaas de subsidie geweigerd. We leven eigenlijk van een fooi en dat vinden we allerminst plezierig, vooral niet als je bedenkt dat Engeland en Frankrijk bij voorbeeld hier hun eigen ambas- sadescholen hebben.' De Koningin, de Kroonprinses en de Prins kwamen om tien over negen met de indrukwekkende Rolls Royce van de Sjah (het kogelvrije glas is wel zo dik als een duim) voorgere den. De kinderen stonden bedeesd juichend op het tuinpad en de Konin gin riep hartelijk: 'Zo jongens alle maal Toen de koninklijke familie even ih de kamer van het schoolhoofd zat. stond de vriendelijke heer Sesing. be last met de veiligheid van hare maje steit, waarvoor hem door de gastheer zo te zien veel werk uit handen is ge nomen, aardrijkskundeles te geven, maar minister Luns. de altijd bezige, sloeg hem met stukken. Onze excellentie tekende in het schrift van Anjo Postma met kleur krijt een oorlogsschip en prins Bem- hard riep: 'IJ bent een echte snel tekenaar'. Na het schoolbezoek reed de stoet de stad weer uit. ook ditmaal toege juicht door duizenden Perzen. Nu was Philips aan de beurt, die niet ver van de bergen buiten Teheran door vaar dige meisjes radio's in elkaar laat zet ten en de Koningin (de directeur- Tran A .7. Nieuwenhuis deed het) we! graag wilde laten zien hoe er gebouwd wordt om volgend jaar ook lampen en daarna misschien TV-toesteilen te kunnen produceren. De bezichtiging van de radio-werk plaats .verliep volgens plan. maar de Koningin was wederom zo geladen door het duizelig makende en voort durende geflits van Perzische fotogra fen, dat zij zich tijdens de rondwan deling buiten, toen zij zich wederom voor een muur van camera's zag ge plaatst. bruusk omdraaide en uitriep: Nee, daar is niets meer te zien Even later dronk het gezelschap thee in een van de in aanbouw zijnde hailen, waar de Koningin zich weder om verbaasde over de tijdelijke vloer bedekking: enkele honderden Perzi sche tapijten, waaronder we hier, lijkt het wei, worden bedolven en waarvan er tijdens het bezoek zoveel worden uitgelegd dat niemand het al meer vreemd vindt de koninklijke auto's over de dure kleedjes te zien rijden. Omstreeks hst middaguur waren we met ongeveer tweehonderdvijftig verrukte, zich geheel vaderlands on- der eikaar voelende Nederlanders voor anderhalf uur op visite bij de 53-jarige Nederlandse ambassadeur nu'. A. H. Hasselman. die op de berg hellingen boven de stad, het Holly wood van Teheran, een droomvilla met zwembad en grote, groene, door lopend besproeide tuin bewoont. Nadat iedereen zich aan de konink lijke familie had voorgesteld en de groepjes champagne drinkend op het gazon stonden, kwam de Prins als eerste in de warme zon om een praat je te maken met KLM-directeur E. H. Larive, die een werkbezoek aan Perzië brengt, onder meer ter gelegen heid van de nieuwe wekelijkse KLM- lijn KoeweitAmsterdam, met in gang van 17 oktober. Om half eer besteeg de ambassadeur de trapper, van zijn bordes om te zeggen: 'Wij zullen deze dag niet gauw vergeten. (Van een onzer verslaggevers) Met speurhonden en mobilofoon- anto's ls zaterdagmiddag de Noord oostpolder afgezocht naar de 13- jarlge Jlkke Botama en haar 10-jarige broertje Wobbe. In de boerderit van hun vader in Luttelgeest (NOPt brak brand uit: vermoedelijk omdat zij met vuur hebben gespeeld, toen zij met een knecht alleen thuis waren. Jikke waarschuwde een buurman, haalde een paard uit de brandende schuur en verdween vervolgens ge heel overstuur met haar broertje in de polder. Na een tocht van 13 kilometer over de glibberige kleivlakte kwamen zij vijf uur later bij kennissen in Blok zijl aan. De boerderij brandde gehee! uit. Behalve de oogst aan pootaardappe- len en vlas gingen enige landbouw machines verloren. De schade wordt begroot op 100.000.—. Advertentïe T.M. eigen en morgen kijkt u op uw eigen toeste! want OUDSHOORN geeft u GEESTEREN (ANP) De vierjarige Ronald Brummelhuis, die sedert dins dagmiddag in Geesieren werd ver mist, is zaterdagmorgen om negen uur door een buurman in een sloot ach ter de ouderlijke woning gevonden. Het ventje is te water geraakt ea verdronken. DEN HELDER (ANP) De tweede machinist van de Nederlandse kust vaarder Trias Trader uit Rotterdam, J. P. Krijgsman, wordt sinds zondag middag half een vermist. Hij is het laatst gezien om elf uur 's morgens. De Trias Trader heeft dadelijk een noodbericht uitgezonden en de scheep vaart verzocht naar de vermiste zee man uit te zien. Het schip was op weg waar Londen. MEENT 22-34 TELEFOON 116440 OVERSCH.OORPSSmi2 Ta. *1279 R'DAM (Van een onzer verslaggevers) Een felle, plotseling, uitslaande brand heeft de coöperatieve Zuld- nederlandse Kruidendrogerij in Veghel in de nacht van zaterdag op zondag grotendeels in as gelegd. Om streeks kwart over drie werd bet vuur ontdekt door twee arbeiders, die toezicht hielden op de apparatuur van de groentedrogerij. Het vuur is in het voorste gedeelte ontstaan. Toen de brand ontdekt werd woedde er al een ware vuurzee. De Vegheise brandweer concentreer de zich vooral op het behoud van de groentedrogery en werd daarbij ge assisteerd door brandweerkorpsen van Hees wijk en Uden. De druk op de waterleiding was niet voldoende om er veel brand slangen op aan te sluiten en daarom werd over een afstand van ongeveer 750 meter water uit de Zuidwillemsvaart gepompt. De brandweer slaagde erin een vlak naast de kruidendrogerij gelegen fabriek, die groot gevaar liep en waar herhaaldelijk een begin van brand op het dak ontstond, te be houden. Aangenomen wordt, dat de schade de één miljoen gulden zal overschrij den. Een kostbare voorraad van de kruiden en machines ging verloren. Het bedrijf is verzekerd. (Van een onzer verslaggevers) Ongeveer driehonderd leerlingen van het Christelijk Lyceum te Haar lem zijn gestraft met vier dagen schorsing. Zij hebben dit te wijten aan hun gedrag tijdens de verkiezing van een nieuw bestuurslid van hun schoolvereniging. De leerlingen voerden hun verkie zingscampagne op de openbare weg. Zij brachten daar het verkeer in ge vaar en vleien enkele personen lastig. Zo tilden zij een auto met bestuurder en al van de grond. Vervolgens bega ven zij zich- in schooltijd, naar de stad, met het doel andere scholen in nun lawaaist-emminsr tp betrekken. LEEUWARDEN (ANP) In Leeu warden is gistermiddag de vierjarige Geert van der Vlag bij het spelen te water geraakt en verdronken. Be jongen, die op een brug speelde, struikelde en kwam ln het water van de Potmarge terecht. Een vriendje waarschuwde de va der van "net jongetje. Deze ging di rect naar de brug en zag zijn zoontje ln de Potmarge drijven. Met behuip van een schipper kon het kind op het droge woiaen gebracht. Eerst ter plaatse en later in het Diaconessenhuis werd langdurig kunstmatige ademhaling toegepast, maar dit mocht niet meer baten. (Van onze sociaal-economische redactie) Het program van de regering is wat betreft de punten maatschap pelijke hervorming op langere termijn wel bijzonder teleurstellend. Er staat over onderwerpen als herverdeling van de vermogens, mede zeggenschap, verandering van het vennootschapsrecht wat toch wel heel zeker verwacht had mogen worden bezitsvorming, geen woord in, althans geen woord van enige betekenis. Over de PBO vinden we in de regeringsverklaring alleen de bekende clichématige uitdrukking. Inwoners van de plaatsen langs de Westerschelde zijn er zondag voor gewaarschuwd geen boutjes te eten, die vaak nog keurig verpakt in de stroom drijven en de laatste da gen hier en daar aanspoelen. Het vlees (kisten vol kalkoenen, maar ook varkens) is afkomstig van het Poolse vrachtschip Dzirzinsky, dat enige tijd geleden op de Wester schelde aan de grond liep en tijdens een bergingspoging bij Lillo is gebro ken. De lading begint thans weg. te drijven. De Ossendrechtse landbouwer P. J van der Heyden vond tijdens het weekeinde honderden kadavers van varkens en een groot aantal kisten kalkoenen op de schorren tussen Os sendrecht en Rilland Bath. Hij waar schuwde de politie, die zondagavond via de radio een waarschuwfngsbe- ncht liet omroepen. DEN HAAG (ANP) In Den Haag is zaterdagmiddag een 86-jarige we duwe. mevrouw J. de Groot-Bavelaar, overleden na het inademen van gif tige dampen. Ze was bezig het toilet met zoutzuur schoon te maken en is daarbij onwel geworden. De bejaarde dame kon nog haar dochter bereiken, die op visite was en in de huiskamer zat. Korte tijd later is zij echter over leden. Dit betoogde de algemeen secreta ris van de KAB. drs. Th. Coppes, za terdag tijdens een radio-uitzending over het gemeenschappelijk actie programma van KAB en NVV. De tweede voorzitter van het NVV. de heer A. Kloos, sloot zich by deze kri tiek aan: „Aan deze scherpe veroor deling van het regeringsprogratn op deze punten heb ik niets toe te voe gen," zei hij. In hetzelfde vraaggesprek werd aangekondigd, dat NVV en KAB be zig zy'n met de uitwerking van con crete voorstellen om aan werknemers een aandeel te geven in de investe ringen. Kernstuk is, dat de op de onderne ming gemaakte winst mede ten goe de moét komen aan de werknemers, niet alleen wat betreft de uitgekeer de winst, maar ook wat betreft de in het bedrijf gehouden winst, die wordt gebruikt om het bedrijf uit te brei den. Daarbij wordt gedacht aan uitke ringen aan werknemers, die in bet bijzonder in de sfeer van besparin gen en vermogen moeten worden aangewend, opdat de totale bespa ringen ln Nederland niet tot een te laag peil dalen. Zou het gevaar van een te kort schieten der besparingen zich op een gegeven ogenblik voor doen, dan zouden de vakcentrales be reid zijn het aandeel in de investe ringen eventueel b.v, op geblokkeer de rekening te aanvaarden. Bij bedrijven die geen winst maken en b.v. in de ambtelijke sector, denkt men aan een zg. investeringsioon. d.w.z. aan een opslag op het normale loon. ongeveer gelijk aan wat werk nemers elders in de vorm van aan delen en investeringen krijgen, aan te wenden in de vermogenssfeer, dus niet voor consumptie, maar voor be sparing bestemd. De heer Kloos bevestigde, dat dit een ontwikkeling in het denken bij het NVV markeert. Het blijkt niet meer mogelijk om zoals viak na de oorlog iedereen in gelijke mate mee te laten delen. De maatschappij heeft zich in een andere richting ontwikkeld en de vakbeweging moet met deze realiteit rekening houden, aldus de heer Kloos. AMSTERDAM (ANP) Zaterdag middag klom de 44-jarige arbeider A. Zijmans op het dak van zijn woning ln de Tweede van Swindenstraat te Amsterdam om de schoorsteen na te zien. die slecht trok. De man gleed uit en viei van het dak op een be tonnen vloer aan de achterzijde van het huis. Hij werd overgebracht naar het O.L. Vrouwe Gasthuis, waar zijn dood werd geconstateerd. Sl 'Als illustratie van de manier, waar op al deze aan het imperialisme wel gevallige stellingen worden gelan ceerd. wil ik een citaat brengen uil de rede van Tito in de stad Labia op 19 juni 1958. Tito zei: 'Kameraad Chroesjtsjow herhaalt vaak, dat het socialisme niet gebouwd kan worden op Amerikaanse tarwe. Ik geloof, dat hij die ertoe in staat is, dat kan, maar hij die er niet toe in staat is, kan het zelfs niet op zijn eigen tarwe opbouwen.' Dit wordt gezegd ln een tijd dat de Sowjet-Unie haar graanproduktie van 82,5 miljoen ton in 1953 vergroot heeft tot 139,4 miljoen ton in 1958: in een tijd dat ook de meest verbeten reactionair erkent, dat zij op die eigen Sowjet-tarwe niet alleen in staat was een socialistische gemeenschap op te bouwen, die de wereld door haar suc cessen verbluft, doch ook volkomen in staat is om na vervulling van het nieuwe zevenjarenplan de verstont- wikkeide kapitalistische landen te overtreffen in produktie, in weten schap en cultuur en in welvaart voor de werkers. Dat wit zeggen op alle ge bieden van het menselijke leven. Ons partijbestuur heeft de stellin gen v? n Tito met verachting afge wezen.' Uit de rede van Paul de Groot op het 19de congres van de Commu nistische Party Nederland, decem ber 1958. Advertentie I.M. 'v y/Z Z-- m L V-RAV- Artifort-ijtmeubelen Fristho Meubelen Desso TapijtenSter Meubelen K.V.T, Tapijten j Dansk Stil Mebel /luxaflex j Heugafelt j Bergoss Tapijt Ploegstoffen j Linoleum Krommenie Tretford Formule Meubelen Slumbèrland Bedden /Terrasol Tuin- eh Terras Meubelen /,Pastoe Meu belen I 't Spectrum-Meubelen Keukens en Electr. Huish.app.f Mabf Jongg Wandmeu- belen I Royal. Systeem j Kompas Stoffen Nationale Deense Meubel Inzending Volgens mij dateren de grote moeilijkheden bij het looahe- leid al vanaf de Invoering van de werkclassific.atie Om ren voorbeeld te noemen: op f"n scheepswerf, waar de c.a.o. voor de grootmetaah'ndustrie eeV'i, werken bankwerkers in de klas sen 3 tot en met 6. Zowel ui klas 3 als in klas 6 zitten men sen. die dezelfde scholing heb ben gehad, maar die nu ver- ichillend betaald worden. By de invoering van de clas sificatie hoorde men dan ook mensen die al jaren in het vak zijn en georganiseerd zijn. zeg gen: 'Zitten wij daarvoor al ja ren in de bond?' Mensen die bo ven de vijftig ztin, lopen zo hard niet meer weg. maar het verloop onder de jongeren werd vanaf die tijd veel groter. Nu ls er weer een percentuele loonsverhoging op komst, waar van misschien de ongeschool den ook een evenredig aandeel zullen krijgen. Maar ik zou een voudigweg willen zeggen: voor geschoolden en ongeschoolden, voor alle loonklassen geldt de zelfde broodprijs. J. IVALTAIANS, le Carnjssestraat 9 b. Rotterdam Het schijnt in onze samenle ving wel moeilijk te zijn het iedereen naar de zin te. maken. De werkgevers willen best een loonsverhoging geven, niet vsn 4 pet., maar zelfs wet van 10 pet. De goeierds. Maar dan moe ten eerst van te voren de prij zen omhoog, daarna de loons verhoging. en dan nog eens de prijzen (en niet te vergeten de huren) omhoog. Dan is hun winst verzekerd en is de mau met de pet biy met zijn loons verhoging. Ik zou liever de zaak willen omdraaien: een flinke loonsver hoging en de prijzen omlaag, zo dat wij ook eens van de wel vaart profiteren. L3ien nu de werkgevers maar eens de offers brengen die het land zo nodig heeft, en laten de huiseigenaren de oude woningen maar eens moderniseren. Dan krijgen wij een tevreden volk. A. J. WITBERG Deensestraat 22 A Rotterdam In uw sportrubriek van 2 ok tober geeft Evert Grifhorst een voorbeschouwing over de ri'e avond te spelen voetbalwedstrijd Frankrijk B—Jon g Oranje. Hierin wordt de speler Piet Kei zer op unfaire wijze beschre ven ills iemand die door zijn houding en manier van optreden zeer vreemd zou zijn. om maar niet te spreken van als het niet regent en hij goed eet, dat al les zal wel meehelpen dat hij goed speelt. Dit is volgens mij geen op bouwende kritiek, doch minder waardige. een speler te kraken die het niet verdient. Uw sport redacteur heeft het laatste half jaar zeker geen wedstrijd van Ajax gezien, anders zou. hij ze ker gezien hebben. dat'"Piet, Keizer thans een zeer góede voetbalmentaliteït heeft en dat hü éen zeer fair speler-lSiWL .H."KEKEr>S Sr., Huismanshof 15, Amsterdam. fNag eens goed de voorbe schouwing én het verslag van- de wedstrijd lezen. Er is Keiier geen onrecht aangedaan. Red.). De opmerking van de heer Jellema uit Hilversum: 'Wan neer hij (de heer Spangenburg uit Rotterdam) naar zijn smaak te vee! paardesport op de TV ziet, kan hij de knop omdraaien.' vind ik onzin. Wat mij betreft heeft de heer Spangenburg ge lijk. Elke zaterdag- en zondag middag kun je naar de paarde sport kijken, maar een bokswed strijd laten ze je nooit zien. Omdat er mensen zijn, die té gen boksen zijn, komt dit nooit op het scherm. Maar deze lie den hebben niet het recht om alleen die dingen op de TV te brengen die ze zelf aardig vin den. Als er een bokswedstrijd wordt uitgezondene moeten dié hun knop maar omdraaien. J. H. VERBRUGGEN Houtmanstraat 11II Amsterdam Bij het lezen van de ingezon den stukken over de vakbewe ging heb ik toch wei even moe ten lachen. De een is vol lol over de houding van de vakbe weging en vindt ae jongste ge beurtenissen een les voor de on georganiseerden. De ander kan zich dat niet begrijpen en heeft nog nooit eerder van flinke looneisen van cle vakbeweging gehoord voordat de werknemers zelf ir beweging kwamen. Maar vorig jaar is al door de vakbeweging gezegd dat de 'zwarte lonen' maar eens in de c.a.o. moesten worden opgeno men. Dus de vakbeweging ij echt niet zo passief als wel wordt voorgesteld, H. SELLEMAN Jan Springerhof 36 Amsterdam Met grote verontwaardiging heb ik gelezen over de bejaar de dame in Geleen wier 10 kat ten haar zijn afgenomen. Stel je eens voor dat die dame erg eenzaam is en die katten haai en'<re afleiding zijn. Het iijkt me sterk overdre ven dat het zo zou stinken ah de kloosterzusters zeegen WU hebben 3 honden in huis en nie mand heeft er ooit een opmer king over gemaakt. Stel je voor dat de burgemeester zou zeg gen dat ze opgeruimd moesten worden. Waar blijft dan onze vrijheid? Laat de burgemeester van Geleen er maar eens voor zor gen dat het asiel, waar de ve- raeente al 15 jaar ot> wacht, er komt. Ik hoop van harte dat die dame door vele reacties ten gunste van haar zaak haaj katten weer terugkrijgt. G. NIEUWENBURG- SCHEPFER, Begraafplaatslaan 12 Kariinaen Soop °fi boek bij de ARBEIDERSPERS

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 1