PHILIPS T.V. 3 MAANDEN GRATIS! BEL 116440 I»»»»»«hI Uitgewezen Cubaan verstopt zich op Willem Ruys Meisje vond vader terug op de Ruys Drie Zaandamse jongens uit zucht naar avontuur drie dagen lang van huis STOOKDENONSTRATIE Den Haag moet na ontploffing zuinig aan doen met gas Blauwe zone in Dordrecht SIEBEL Collega in goede naam aangetast Studiecongres van NVSH in Tropeninstituut Narigheid zo lekker Ll zó gezond Mierenzuur uit tankauto treft vier mannen Draadtelevisie: 1000 aanvragen Otto Sterman wint strijd om flat-lift Nederlanders veroordeeld in Oostenrijk Urker predikant krijgt boete Fabrieksbrand in Tegelen Met VELPON zie je er geen barst van! UP TO DATE HST VRIJE VOLK WOENSDAG 9 OKTOBER 1963 PAGINA 3 (Van een onzer verslaggevers) Kapitein Herman van den Heuvel van de W illem Ruys, vanmorgen in Rotterdam aange komen van dc zoveelste reis rond de wereld, z it sinds een paar weken met een vreemde ver stekeling opgescheept. Hij heet Thomas Pasmorena, is 46 jaar, een Cubaan van geboorte, heeft vrouw en kinderen in een schamel winkeltje in New York. Het enige dat gezagvoerder en verstekeling zeker weten Is, dat Thomas geen schijn van kans heeft ooit nog in de Ver enigde Staten te worden toege laten. Omdat de Cubaan «een enkel geldig papier heeft, is de kans groot dat de Koninklijke Rotterdamse Lloyd hem voor lopig niet meer lu zal raken, en dat hij, zeker de eerste tijd, gedoemd is over de zeven zeeën heen en weer te blijven varen. "Weigering met versgebrande hazelnoten, roomcaramel en vollemefk chocolade TOT EN MET ZATERDAG A.S. OUDSHOORN Vader Kinyq heeft gistermiddag in de Amersjoorise dierentuin voor het eerst zijn drie welpen gezien. Moeder Saida houdt een nauwlettend oogje op haar negen weken oude spruiten, die zich nergens aan storen en fijn spelen. Het is bijna nooit mogelijk het mannetje bij de welpen te laten. Er bestaat dan kans dat hij zijn kroost opeet. Siebei-service en-garantie. t M (Van een onzer verslaggevers) Met de Willem Ruys arriveerde vandaag in Rotterdam een 17-jarig meisje dat na jarenlang speuren naar haar vader eindelijk met hem herenigd is. Het is Regina Pigeaud. dochter van de Amsterdamse portier Wim Pigeaud. Haar vader is "naar tegemoet gevlo gen naar de Bermuda's waar aan boord van de Willem Ruys een ont roerende begroeting plaatsvond. Re gina is een dochter uit het eerste huwelijk van de Amsterdammer. Zij was nog erg jong toen zij met haar moeder meeging. Al op 14-jarige leeftijd kwam zij alleen te staan en sindsdien heeft zij geprobeerd haar vader op te sporen. Doordat zij, v. nwege de naam, dacht een Franse vader te hebben, leverden de nasporingen aanvanke lijk niets op. Totdat zij de Neder landse ambassade In de arm nam en ontdekte dat haar vader in Amster dam woonde. Die was dolgelukkig met het be richt van Regina. Er werd een moge lijkheid gevonden haar met de Willem Ruys mee te laten komen en van daag was het in Amsterdam feest. De man werd In de Caratbische Zee ontdekt. Hij was in Balbao (Panama) aan boord geslopen en had zich in een reddingboot ver borgen. Bemanning en passagiers van de Willem Ruys hadden aan vankelijk met de verstekeling te doen. Hij vertelde een hartverscheurend verhaal- dat er op neer kwam, dat hy door Fidel Castro persoonlijk op de zwarte lijst was gezet. Als hy naar Cuba zou terugkeren, vertelde Tho mas, zou hij onmiddellijk de kogel krijgen. Verleden jaar zou de Cubaan als. verstekeling naar Panama zijn ont snapt. Daar was hü ook te veel zo dat hij zich teneinde raad op de Willem Ruys had verstopt, wat er' van hem moest worden weet hij zelf niet. Hd had geen rooie cent, geen pas poort en geen land zou hem, vreesde hij, opnemen. De sympathie voor Thomas verminderde snel, toen de Willem Ruys in de Amerikaanse haven Port Everglades was afge meerd. De FBI kwam aan boord, die zijn droevig verhaal zonder moeite ontzenuwde. Volgens de Amerikaanse justitie had Thomas Pasmorena een acceptabel burger van New York kun nen worden als hij zich niet met de handelin verdovende middelen had ingelaten. De Verenigde Staten hadden hem al een paar keer uit het land gezet. Zijn vrouw en kinderen mochten blij ven. maar voor Thomas hielp er geen moedertje lief meer aan. De FBI wenste de gezagvoerder succes met zün pogingen de verstekeling kwijt te raken, maar in Amerika hoefde hij het echt niet meer te proberen. In New York mocht Thomas' vrouw hem nog wei even aan ooorct opzoeken. Onaer zware bewaking heeft hij verder de tija m de aanloop havens in de scheepscel doorgebracht. Omdat de Willem Ruys een paar da. gen in Rotterdam blijft- alvoiens aan haar volgende reis rond de wereld te beginnen, werd de Cubaan daar van morgen aan dc vreemdelingenpolitie overgegeven. Bij de Llo.vd vreest men. dat zy de man op de dag van vertrek weer keurig aan boord krijgt terugbezorgd. Wat er dan met hem moet gebeuren, weet niemand. Kapitein Van den Heuvel (hy blijft met verlof achter en draagt het probleem over aan zyn vervan., ger D. van der Wiel, tot voor kort gezagvoerder van de Waterman) vreest dat men Thomas ook in Bal boa zal weigeren. Dan blyft er voor de redery weinig meer over dan de- man maar voorlopig aan boord te houden. Omdat hij tijdens de vaart kan werken, zal het op zich zelf nog niet. zo'r> probleem hoeven te zun. Maar de moeilijkheid is. dat de Cubaan in iedere haven m de cel moet. dat de politie ter plaatse onmiddellijk met een gewapende macht komt opdra ven. tot het moment van vertrek voor de cel gaat staan en dan achteraf de rekening voor de gemaakte kosten presenteert. Er zijn verstekelingen, die op deze manier rederijen jarenlang tot last zijn. De enige troostfVOor de Lloyd is, dat de rederij zo iets als nu nog nooit eerder is overkomen. By Koninklijk Besluit Is de ere medaille in goud. verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, verleend aan de heer A. W. J. Schild, adjunt- directeur en procuratiehouder by N.V. Boekhandel v, h C. Kooyker, te Leiden. Advertentie I.M. (Van een onzer verslaggevers) Zucht naar avontuur en wellicht wat angst voor een straf, die een van hen te wachten stond, heeft in twee Zaandamse huisgezinnen veel ongerust heid en bü de Zaandamse politie nogal wat extra werk ten gevolge gehad. Zondag zouden Thus en Cornells Drost (13 en 12 jaar) en Frans Debets (13 jaar), alle drie wonende aan de Groen van Prinstcrerstraat te Zaan dam, naar een voetbalwedstrijd gaan Zij kwamen echter 's avonds met thuis. Ook maandag bleven zij de hele dag weg en eerst dinsdagmorgen omstreeks half zes stonden zij weer op de stoep van hun ouderlijke wo ning. Zondag zun zy eerst naar Amster. DAGELIJKS van 10 TQT10UUR Advertentie I.M. GEBOUW"ATRIUM" KAREL DOORMANSTR. 143 (Van een onzer verslaggeefsters) Met een enorme knal is dinsdagmiddag een afsluiter in de Haagse gasfabriek in de Binckhorstpolder ontploft. Drie mannen, die in (Je meterkamer waar het ongeluk gebeurde aan het werk waren ,zijn door rondvliegende stukken ijzer bij de explosie gewond geraakt; één van hen, de plaatwerker-constructiebankwerker O. Wels, is met een diepe hoofdwond in het Haagse ziekenhuis aan de Zuidwal op genomen. De anderen, de technisch hoofdopzichter C, van der Ploeg en de meestervakman H. W. M. Korte, zijn in de inrichting voor ooglijders behandeld. 7,Ij hadden bij de ontploffing vet vuil in hun ogen gekregen. verbruikers van drie uur af alleen maar putten uit de voorraden, die zich in de houders bevonden. De ontploffing ontstond iti een af sluiter in de aanvoerieiding van de gasfabriek naar de gashouders. Deze leiding is een vitale leiding. De hele gasproduktie van Den Haag lag daardoor om drie uur, toen hi ongeluk gebeurde, stil. In het gasbe drijf wordt gas van de raffinaderij Pernis en gas, dat op de Haagse gas fabriek wordt gemaakt, verwerkt tot stadsgas. Dit gas wordt over diverse houders in de stad verspreid en van- dear aan de consumenten geleverd. Omdat juist al het gas door die ene leiding moet, konden, de Haagse gas- (Van een onzer verslaggevers) Op het terrein van een chemisch bedrijf op de Vondelingenplaat in Rotterdam zijn dinsdagmiddag vier mannen door bijtend mierenzuur ge troffen. Eén van hen, de 22-j"arige bijrijder Roiph Schab uit Neustadt (Did.) is met ernstige brandwonden opgeno men in het Havenziekenhuis. Ook de 25-jarige Duitse chauffeur A. Acker- mann werd met lichtere verwondin gen in het Havenziekenhuis opge nomen. De 41-jarige employé P. Rafel uit Pernis en de 57-jarige fabrieksarbei der A. C. Arkenbout ui; Oostvoorne, zyn na behandeling in het zieken huis naar huis gegaan. Het ongeluk gebeurde toen uit de kraan van een Duitse tankauto die gelost werd plotseling een straal mie- lenzuur spoot. (Van een onzer verslaggevers) De gemeente Dordrecht gaat bin nenkort een proef nemen met par- keerschijven. Op drie plaatsen in de binnenstad za! een zogenaamde blauwe zone worden ingevoerd, waar men met gebruik van de parkeer- vehijf tea hoogste anderhalf uur mag parkeren. De schijven worden de gemeente door de ANWB gratis ter beschikking gesteld. Zij zullen gebruikt moeten worden in de Johan de Wittstraat, het Bagijnhof en de Visstraat en in de Voorstraat-Noord, tussen 8 uur s morgens en 7 uur 's avonds. Mogelijk zal men de blauwe zone oog uitbreiden met het Stadhuis plein. Bij normaal verbruik zou deze voor raad ai om negen uur 's avonds op zijn. Daarom heeft de directie van het gemeentelijk gasbedrijf besloten de gasdruk te verlagen, zodat Den Haag. Rijswijk en het Westlanci gas van een lagere druk toegediend kregen. Het gasbedrijf heeft vla de radio nieuwsdienst en het televisiejournaal de verbruikers verzocht zo weinig mogelijk gas te gebruiken. Ook heeft men gewaarschuwd tegen het op een laag pitje laten branden van gas kachels en spaarbranders. Door de lagere druk zou de vlam kunnen doven: het gas zou dan in de kamer terecht kunnen komen. Ook de poli tie heeft via luidsprekerswagens de waarschuwing in de straten laten omroepen. Pas in de loop van vandaag is de gasdruk in Den Haag veer tot normaal opgevoerd. Her kost nogal wat tijd voordat de voorraad in de houders weer is aangevuld. dam gegaan. Zy hebben daar wat rondgezworven en 's nachts geslapen ,n een vrachtauto- die op de Prins Hendrikkade stond. Maandag wilden zy verder het land intrekken. Zij kwamen o,a. op een fiets die zy ergens onderweg meepikten, tot Ouderkerk, maar besloten toen weer terug te kerer. De nacht van maandag op dinsdag hebben zij aan boord van een verla ten schip, dat bij het fabriekspand De Vreede in Zaandam ligt, doorge bracht. Vroeg in de morgen besloten zij weer naar huls te gaan. De jongens vertelde, bang te zyn geweest straf te krijgen voor het feit, dat hy zaterdag een aardappel op een auto had gegooid, waardoor er een deuk in het dak was gekomen. (Van een onzer verslaggevers) De duizendste aanmelding voor deelneming aan het draadtelevisie- experiment van FTT in Rczuiden tinal in Den Haag is gisteren binnen, gekomen. Dit betekent dat bijna de helft van het aantal televisiebexit- lers (totaal 2300) er ƒ48 per jaar voor over heeft om drie televisie programma's en twaalf fm-zenders in buis te krijgen. Gisteren heeft PTT ook de para bolen voor de straalverbinding op ds 40 meter hoge mast die. op het ter rein van de gemeentereiniging aan de Joan Maetsuyckerstraat staat ge plaatst. Op een zolder van het Rei nigingsgebouw, waar de apparatuur voor de controle en distributie van de beelden staat opgesteld, zal men begin volgende week verschillende metingen gaan plegen en nagaan of beeld en geluid inderdaad sto ringsvrij doorkomen. Nu er 1000 aanmeldingen zijn bin nengekomen heeft PTT voorlopig voldoende gegadigden om met de! aanleg van de verbindingen met dé woningen te beginnen. Daarmee zal men medio volgende week vermoe delijk starten. Het reuma-vakantiecentrum >n Bussum, dat binnenkort officiéél zal worden geopend, zal dr. Jan van Breemen vakantie-centrum gaan he ten. Men wil daarmee de nagedachte- rus van de pionier van de reuma bestrijding m ons land dr. Jan van Breemen «ren. (Van een onzer verslaggevers) De schakelklok die de lift in een woongebouw in de Courbetstraat te Amsterdam van 's nachts twaalf uur tot 's morgen» —ven uur buiten wer king stelde, za, moeten worden ver wijderd. De acteur Otto Sterman had hier op in een kort geding voor de pre sident van de Amsterdamse recht bank aangedrongen. Uit hoofde van zijn beroep komt hij vaak na twaalf uur thuis en moet dan zware kof fers naar boven sjouwen. De klok was ingesteld op verzoek van een andere huurder, een hart patiënt,. doch de overige hoofdbe woners van het gebouw stelden zich achter de acteur. INNSBRUCK (AP) De 25-jarig* Wilhelmus S. uit Geldrop en Wiihel- mina O. (21 jaar) uit Eindhoven, zijn gisteren in Innsbruck veroordeeld tot elk zeven weken gevangenisstraf en uitwijzing uit Oostenrijk wegens dief stal. S. en mej. O. hadden een ring gestolen in een juwelierszaak te Inns bruck, aldus de politie. S. zei dat hij- de ring aan het meisje had willen' geven als verlovingsring. Beiden waren met een Nederlands'' reisgezelschap naar Oostenrijk geko-' men en hadden elkaar tijdens de reis! leren kennen. Zij zyn op vrije voeten gesteld omdat zij hun straf al tijdens het voorarrest hadden uitgezeten Advertentie I.M. JUWELIER - HORLOGER is de unieke collectie van horloge-specialist Siebel. Bekende Zwitserse merken, door-en-docr betrouwbaar, niet 100-jarige reputatie, dat zijn de horloges die wij verkopen. Rotterdam. Stadhuisplein 24-26 Coolsingei 50, Nw. Binnenweg 227 (Van een onzer verslaggevers' Zaterdag en zondag. 2 en 3 november, houdt de Nederlandse Vereniging van Sexuele Hervorming (ledental: byna 200.000) in het Komnkliik Instituut voor de Tropen te Amsterdam een studiecongres, waarop een vnftal sprekers ais centraal thema zal behandelen: 'De opgroeiende mens en zijn seksuali teit' De agenda is ais volgt: 2 november spreekt dr. H. Oldewelt over normen; drs. Zeldenrust treedt als co-referent op. Op 3 november voeren achtereen volgens het noord: drs. Y. N. v. d Veen over: 'Voorlichting', dr. J. de Leeuwe over: 'De voorlichting rond menstruatie en zwangerschap' en dr G. A. Kooy over: 'Voorechtelijk ge slachtsverkeer'. Het congres staat on der leiding van de algemene voorzit ster, mevrouw dr. ai Zeldenrust— 'oordanus. De voorbereiding van het congres, 'dus de mededeling vanmorgen op ■n persconferentie, is reeds in mei IG2 begonnen. Er is namelijk éérst ;n enquête gehouden onder Neder- ue enqueteurs hebben hiervoor met een duizendtal jongeren: 600 ieden en 200 met-leden van de NVSH, een gesprek gevoerd. Ter Introductie brachten zij. teneinde de ondervraag den het strikt bona-Iide karakter dui delijk te maken, een brief mee, onder tekend door het Wetenschappelijk Studiecentrum van het Katholiek Na tionaal Bureau voor Geestelijke Ge zondheidszorg. directeur dr. c. B. J. Trimbos, de Hervormde Raad voor Kerk en Gezin, leider dr. R. Kapteyn, en de NVSH. Het betroffen jongeren van 21 en 22 jaar. Zij kregen o.a. vragen voor gelegd over de seksuele voorlichting, die zij al of niet of zeer onvoldoende hadden gekregen. De resultaten van •ndse jongeren. Dit onderzoek werd f-'e7-é vraaggesprekken zullen aan de itgcvcerd or.der leiding van dis. Y. N. d. Veen te Amsterdam en de Ne- lerlandse Stichting voor Statistiek te- Den Haag. sprekers cp het congres woiuén toe gezonden. zodat zij er bij de behan deling ven hun onderwerp er even tueel gebruik van kunnen maken. ZWOLLE (ANP) De recht bank in Zwolle heeft giste ren de Urker predikant ds. H. V., die er van werd beschuldigd zijn collega, ds. E. Venema uit Zwijndrecht, in zijn eer cn goede naam te hebben aange tast, conform de eis veroor deeld tot een boete van 500,- of vijftig dagen hechtenis. Enkele jaren geleden waren de pre dikanten. die toen tot de cliristeluk geretonneerde keik behoorden, goed met elkaar bevriend. Er ontstond ech ter een breuk tussen hen nadat in Urk een groep uit de christelijk ge reformeerd kérk trad en een christe lijk gereformeerde gemeente vormde Daarmee kwamen de beide predikan ten tegenover elkaar te staan. Toen enkele gemeenteleden ran ds. V over wogen terug te keren naar de christe lijk gereformeerde kerk. «as de pre dikant bu hen op huisbezoek gegaan De getuige P. W. Hakvnoit— Laros had tijdens het bezoek van ds. V ge zegd. dat. ze ds. Venema een aoede predikant vond, waarop ds. V. volgens haar had geantwoord 'Als je een» wist wat er in Zwijndrecht aan de hand is met betrekking tot het ze vende gebod aangaande ds, Venema dan zou je dat met zeggen'. Daarna begon dit gerucht de ronde te doen in Ui'k en Zwyndrecht. Ds. Venema had desgevraagd ont kend ooit aanleiding tot dit gerucht te heoben gegeven. Uit, een schrilte tijke verklaring van de kerkeraad m Zwijndrecht v.gs gebleken dat het vertrouwen in hem ongeschokt was. Ds. V. had toegegeven tijdens huis bezueken over ds. Venema te nebben gesproken. 'Ik nam op goede gron den aan. dat de geruchten over ds. Venema op waarheid berustten en ik meende er goed aan te doen een waarschuwend geluid te laten horen.' aldus ds. V. In zijn requisitoir had de officier van Justitie, nir. P. J. Sligter. gezegd, dat het gedrag van ds. V. was voort gekomen uitzijn angst gemeenteleden te verliezen TEGELEN (ANP) Tegen tien uur gisteravond is in de kleiwaren- fabrlek N.V. Paul Teeuwen in Tege len brand ontstaan In de droogin stallatie. Direct werd groot alarm ge slagen, De bedrijfsbrandweer, spoe dig geholpen door de brandweren van Tegelen. Venio. Reuver en Belfeld. bestreed het vuur met groot materi aal. De valmmenzee greep echter zo snel om zich heen. dat binnen enkele minuten de 75 meter lange fabrieks hal in lichterlaaie stond. De drie ver diepingen hoge fabriekshal brandde geheel uit. De rest van het fabrieks complex bleef behouden. De schade en oorzaak van de brand is nog niet bekend. ALMELO (ANPi De 34-jarige doek- scheerder B J. G. T. uit Almelo ts gisteren conform de eis veroordeeld tot tien maanden met aftrek, waar van vijf maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en toezicht van de r-fc reclassering B. stond veertien dagen geleden terecht verdacht van een dubbele poging tot doodslag in Hengelo. B had geprobeerd de bejaarde moe- 2er, v»n zijn meisje te wurgen Later had hij zijn meisje niet een bijl op het hoofd geslagen. Hij ontkende te hebben willen doden, Onlangs zag ik een ion onze getrouwe abonnns bezig met aandacht dc krant, onze krant, te lezen. Zoiets doet ons altijd goed, tvant het ie be kend dat het schrijven voor dagbladen een arbeid is. die ver! geloof en zelfvertrouwen vergt. Boe menigmaal gebeurt het ni*t. dat wtj de diepste roer selen van onze ziel voor. pak weg een miljoen lezers bloot leggen en vervolgens moeten constateren, dat neen van d' mensen m onze omgeving daar .ets tan heeft gemerkt, gr- zwegen nog tan hel overbe kende feit, dat ome roerselen meermalen worden gebruikt om koekepannen mt te vetten of levensmiddelen te verpak ken. Hu wij maar blootleggen Maar hier was nu een man die met aandacht las. k sloeg hem gade, terwijl hij begon op bladzijde één. eerste kolom, en volgde hem naar de ka- lommen twee tot en met ze ven. Toen sloeg hij de bladzij om en begon even systema tisch de volgende bladzij door te nemen. En dat deed hii niet zó maar. Neen. hij had een pijpje kleurkrijt in de rechterhand en nu en dan streepte hij een bericht of ar tikel aan. Zonder twijfel wil de hij het gelezene uitknippen en bewaren om er later nog eens rustig van te kunnen ge nieten. ryoen hii op blaiziide negen I en daarvan de vierde ko lom was gekomen, zag hij van vim bezigheid op en ovtnaai de mij. Ik dacht dat hij met stralende blik op mij toe zou komen om te darken voor hetgeen wij hem ooi; deze dag weer geboden hadden. Maar niets was minder waar. Hij keek integendeel grimmig en zaa mij vol afkeer aan. 'Kijk, daar heb je er zoéen, die mijn leven voortdurend ver. galt. die mijn ochtendkoffie doet smaken naar alsem en mijn middagboterham naar roet.' zo riep hij walgend uit. Het was een pijnlijke ont goocheling. In plaats ran een weinig dank te oogsten voor noeste arbeid, werd ik beje gend als een, die zijn mede mensen treitert en hun het le ven verzuurt. 'Maar mijn waarde partijgenoot' fwant dat was hij), zo riep tk ge troffen uit. 'wat kan ik heb ben misdreven, dat gij fwant zo spreken wij dan tegen el kaari op zon bittere toon tot mij spreekt?' 'Kijk dan hier.' antwoordde hij, terugbladerend naar pa gina drie. tk zag dat daar een menigte berichten rood om rand was. de berichten, waar van ik meende, dat zij hem in moeiliike uren troost en vreugde zonden schenken 'Lees!' En ik las: Eén. drie, vier, vijf doden bij verkeersongelukken, vrouw overleden door kolendamp, boot aangespoeld met twee dodenroof bij de PTT. twee maanden geëist tegen danse res. kraak levert 6000 op, criminaliteit vrijwel gelijk ge bleven, jongen zwaar gewond, vier maanden en j 20.000 voor belastingfraude 'Wtf je nog meer?' vroeg hij bitter. 'WH je misschien de krant van gisteren zien. of van verleden week, of voor mi m part van morgen? Het. is elke dag weer hetzelfde. Gebeuren er nooit eens aardige drngen Zitten jullie de hete dag op ie krant te verzinnen, tsaar je me nou weer ellendig mee kan maken? Betaal ik daar mijn geld voor?' Tfezicerend hief tk de han- D den op. 'Waarde vneni.' smeekte ik (want tk begreep dat hij te ver heen. was om op zijn partijgenootschappelij- ke gevoelens een beroep te doeni. 'waarde vriend, je zult toch niet willen geloren. dat wtj al deze gruwelen da gelijks verzinnen'' Het is al lemaal gebeurd en er is nog veel meer gebeurd, dat test je besparen. Want dit is al leen Nederland nog maar. Ga eens na wat er in dezelfde tiid in Duitsland, Engeland. Frankrijk, de Verenigde Sta ten is gebeurd. En moaeh'k zelfs wd in Rusland en China. Je krijgt misschien het hon derdste deel van alle narig heid die in de afgelopen 21 uur op de wereld heeft plaats gegrepen. 'Maar,' zo ging ik voort want als men aan mijn krant en broodwinning komt ben 'k met meer te remmen), 'jn bent een van die mensen die de nangh 'id opzoeken, jij zwelgt er in. jij ziet de vro lijke dingen orer het hoofd Waarom verwijlt je blik niet bij de alleraardigste meisjes, traan an wij er danebiks ten minste een m de krant zetten en wij weten allen hoeveel moeite, kosten en hoofdbre kens daarmee gepaard gaat. En kijk hier: Uitkering in een,',, alsjeblieft. En: Sur.cr bod'/-builders toren Konmkh'k gezin Htui kracht, ts dat sorts niet fijn'' En: Leerzaam bock over aspecten, van het cen trum, nee, het gaat met over politiek. En: Gouden roos van kwekers, zegt jou dat mets 'Ja.' zei hti. 'tot zelfs het weerbericht aan toe verknoei en jullie: 'Plaatselijk ook bui en, vooral in het noorden van het land." natuurlijk nu ik mor gen naar Groningen moet Toen werd ik kwaad. Ga dan naar schreeuwde ik. "oi voor mijn part naar de Sahara Of lees al'een maar stripverhalen!' 'In 's hemelsnaam neen.' schreeuwde hij terua. elke dag wordt Rip bijna doodgeschoten, zodat ik er wakker van hg En Julia is ook alweer hele maal in de versukkeling en de tgdcabine k kapot, zodat een gel mannetje hopeloos is ge strand in deze wilde viiandiae eeuw' Oh. ik word ook zo'n gek mannetje! Eunn. de persoon dreigde over dit onderwerp aan dc honfdredartie te schriiren. En telkens en telkens als het leed hem teveel wordt Dat wordt rfvs een dn-e'hk- se brief. Da's driehonderd, maal twaalf centen per jaar, waar de makker, H. VAN HULST Advertentie 1 Af. n CETA BEVER preduet

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 1