Moeder verdronk haar kindje - eis vijf jaar Bredanaar na maanden zoeken gearresteerd an in trein Vermist', vergeefse speurtocht van politie langs rails KS radiotelescoop met een Nederlands brein van A tot Z Hogere rente en alwéér 'n fusie jtyfutifI- m i m Vragen over windbuksen Economie ongeioüfiijK lekker! Zonder papieren naar Italië Onderzoek naar 'operatie knie' mtëm m Goudschat weer naar Duitsland Auto overrijdt jongen (5 jaar) Parkeerterrein in centrum Den Haas; Kleuter overreden Bromfietser door auto gegrepen Koudste oktober sinds acht jaar COFFEE HET VRIJE VOLK VRIJDAG 1 NOVEMBER 1963 RAU1NA 3 r (Van een onzer verslaggevers) In diepe verslagenheid stond donderdagmorgen voor de Bnsschc rechtbank de 26-jarige F, V. uit Den Bosch terecht, die op 9 juli jongstleden in het Drongele'ns Kanaal haar tweejarig dochtertje Fanny door verdrinking om het leven heeft gebracht. Vijf jaar gevangenisstraf met aftrek van vocrarrest eiste de officier van Justitie tegen haar. Ook gisteren herhaalde ze, wat ze telkens weer in het vooronderzoek als enige pleidooi voor zich zelf wist uit te brengen: "t Was niet mijn wil, maar de zijne.' Die beschuldiging sloeg op de man met wie ze getrouwd is. Hij werd geschilderd als eer. bruut die het geestelijk swakke vrouwtje heeft vernederd en mishandeld en die haar regelmatig toewenste dat ze zich zelf en haar kind het leven zou benemen. Rapport O Primitief Andere inhoud Inspectie Volksgezondheid - IDE BESTE MONROE WIP EVEN BINNEN IN HILTON'S COFFEE SHOP Tussen 't werk door of na 't winkelen: even naar Hilton's Coffee Shop. De 'rechtstreekse' deur in, precies op de hoek van Cootsingel en Kruiskade.... Koffie! (Heerlijke koffie 65 ct). Iets erbij misschien - bv. een Hiiton ciubsandwich speciaal (f2,75). Volgende keer hier eens lunchen.... ROTTERDAM HILTON óók voor u in Rotterdam ROTTERDAM (ANP) Een Amerikaanse radiotelescoop, die speciaal bestemd is voor het onderzoek van de Melkweg, zal uitgerust worden met een Nederlands brein. Miljarden Flinke winst probeert U b.v. eens Continental 10 c Tot een dergelijke scène was net ook op 8 juli gekomen. De volgende morgen heeft de vrouw haar kindje meegenomen naar het Drongelens kanaal. Naar ze gisteren verklaar de. had ze de bedoeling ook zich zelf Advertentie IM. Winter 1963... de winter van de grote bontmode. In alle modebladen, dames-week en dagbladen leest U telkens op nieuw... dit jaar bontmutsen, bonthoeden, kortom bont is dit jaar „hoofdzaak". Morgen houden wij een speciale verkoop van moderne bonthoe den in de nieuwe stijl van deze winter. Luxueus, elegant voor de jo- gere en gekleed voor de oudere dames, normale en Inderdaad spotgoedkope prijs 7.90. mor gen Zaterdag, voor nog géén vijf gulden. Zaterdagmorgen om 9 uur be- gint de verkoop van deze ele gante en hoogst moderne bont- mutsen, in de kleuren zwart, wit, grijs, beige, bruin en diverse ander kleuren, voor het leven te benemen: z(j had thuis voer het weggaan een vergiftige pil geslikt en aan de waterkant nog een. Tegen het kind had ze gezegd: 'We gaan zwemmen.' Aan het Drongelens kanaal zocht de moeder een stille plaats tussen het hoge riet. Vervolgens zette ze het kind in het wate'- en liep zelf weg. Voor de rechtbank ontkende ze dat ze het kind nog een duw zou hebben gegeven waardoor het meis je zou zijn omgevallen. Na haar mis drijf te hebben voltooid. 1 eeft ver dachte tegen vrienden en kennissen een verhaal verteld als zou de klei ne zijn ontvoerd. Het feit dat zij pas uren later aangifte deed, wekte bij de politie argwaan. Dit leidde ten slotte tot haar arrestatie. Volgens het psychiatrisch rapport heeft de verdachte bijzonder gebrek kig ontwikkelde geestvermogens en is zij nauwelijks toerekeningsvat baar. De officier van Justitie, mr. Bruigom, achtte in z(jn requisitoir de opzet tot moord bewezen. 'Nau welijks toerekeningsvatbaar' vond hij heel dichtbij liggen bij volkomen ontroerekenbaar. Daarmee kon hij zich.niet verenigen. Niet iedere daad. aldus de offi cier van Justitie, die een normaal mens zich om haar gruwelijkheid niet kan voorstellen, behoeft daar om door een gestoorde te zijn gepleegd. Bij deze vrouw is na het misdrijf ook geen geheugenverlies opgetreden, zoals dat dikwijls voor komt na een bewustzijnsvernau wing. Het best blijkt dat uit het feit dat zij reeds vijf minuten r.a het mis drijf een afleidingsverhaal heeft ver teld, aldus de officier. Ilij achtte ook niet bewezen dat de debiliteit O DEN HAAG (ANP) - Teneinde soelaas te geven aan de grote par- keernood in het hart van Den Haag wordt op het ogenblik de grote tuin van het Ministerie van Financiën achter het oude paleisje aan de Kneuterdijk in een grote parkeer plaats veranderd. Dit nieuwe parkeerterrein za! uit sluitend bestemd zijn voor ambtelij ke voertuigen, die thans her en der in de Paleisstraat, de Oranjestraat, de Parkstraat en de Kneuterdijk en elders moeten worden ondergebracht. HEERENVEEN, (ANP) De 4- jarige Pletsr Prins uit Jubbega (Pr.), is gistermiddag overleden nadat hij onder een auto was geraakt. Het kind stak plotseling de weg over. zo dat een aanrijding niet kon worden voorkomen. SCHIPHOL (ANP) De koninklijke marechaussee heeft gister middag op Schiphol de uit Milaan gekomen 22-jarige garagebediende P. uit Breda gearresteerd, die reeds enkele maanden wegens ver duistering door de politie van Bréda werd gezocht. Na vele omzwervingen werd de ingesteld. Tot verbazing van de po- van de vrouw haar niet deed besef fen wat ze deed. Om te beseffen da' een moeder haar tweejarig kind niet mag vermoorden, behoeft men niet meer ontwikkeling en opvoeding t" hebben 'an deze vróuw heeft. De officier van Justitie zag haai redachtengang zodanig, dat de ver dachte ondanks alïes wat zij van haar man heeft ondervonden op een primitieve manier nog steeds va i hem houdt en, nadat hij haar telkens had toegevoegd zich met haar kind te verdrinken, hem beef! willen tonen dat zii in staat was om dat ten uitvoer te leggen. Bil dit alles verklaarde mr. Brui gom een diep mede""den te voelen met het verwaarloosde en mislukte leven van deze vrouw, die thans ook een diep schuldbesef en strafbehoef- te toont. Hij wilde er ook rekening mee houden, dat zij nog nooit de openbare orde in gevaar heeft ge bracht en dit ook zeker in de toe komst niet zal doen. Hij ziet de medeschuld van de man en wees er ten slotte met na druk op dat ook de primitieve mens er recht op heeft te worden oehan- deld als een verantwoordelijk mens en niet te verdwijnen in de aslade van de samenleving. Met het. oog daarop wilde de of ficier van Justitie geen terbeschik- kin 'elling van, d® regering eisen en stelde hij zijn eis op vijf jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Mr, Mol uit Den Bosch, die als raadsman fungeerde, was van me ning dat de officier van Justitie in zijn requisitoir te zeer op de stoel van de psychiater was gaan zitten. Hij s'Hde dat het —grip ontoere kenbaar vpor de psychiater een an dere inhoud heeft dan voor de jurist. HU bepleitte vrijspraak op grond van het feit dat deze geestelijk ge stoorde niet tot kaim beraad en ern stig overleg (voorbedachte raad) in staat is. Volgens hem is de vrouw duide lijk van plan geweest zich zelf het ieven te benemen, waarhij de dood van het kind voor haar een vanzelf sprekende en bijkomstige omstandig heid was. De voorbedachte raad kan hier, aldus de verdediger, hoogstens betrekking hebben op de voorgeno men zelfmoord. De advocaat schetste zijn cliënte als debiel, bijzonder suggestief en zonder gewetensfunctie. Hij bepleit te plaatsing in een krankzinnigen gesticht, gecombineerd met terbe schikkingstelling van de regering. Vonnis op 13 november. (Van een onzer verslaggevers) De Inspectie Volksgezondheid voor Zuid-Holland heeft gisteren een be- g.n gemaakt met een onderzoek naar de operatic in het Rode-Kruiszie- ke-nliuis in Den Haag, waarbij ecu patiënt aan de verkeerde knie zou s(jn geopereerd. Een dag eerder heeft ae Haagse politie een onderzoek In gesteld. Inmiddels heeft een lezer van de Haagsche Courant gemeld, een soort gelijk geval ln 1961 te hebben mee gemaakt, waarbij z(jn vrouw aan een verkeerde knie zou zijn geopereerd. De directeur van het Rode-Kruis- ziekenhuis, dr. W. F. Noordhoek Hegt verklaarde ons gisteravond nog geen commentaar te hebben op deze be richten. „Ik wil eerst afwachten tot het onderzoek van de Inspectie Volksgezondheid is afgesloten, dat lijkt mij reëler", zo zei hij. Dr. Noordhoek Hegt had woens dag in een officiële verklaring ge zegd. dat het pertinent onjuist is dat »n dit ziekenhuis een operatie zou hebben plaatsgehad aan een gezonde knie. ZEIST, (ANP) Op de Amers- foortseweg in Zeist is gistermiddag de 62-jarige stukadoor G. v. Egdom uit Soest met zijn bromfiets gegrepen door een auto. Hij werd zo zwaar gewond, dat hij, in de avonduren in T" hét Zeister ziekenhuis is overleden, rustig. te meer daar zij tevoren met Lucht y;]e:: gekleed leest de 20 jaar oude Kumtko Oikaica uit Tokio een scherp toeluisterende jury roor uit het scenario van een nieu we Japanse jUm, een Marilyn Monroe-story. Om tiet wezen van deze vnrtg jaar overleden Amerikaanse filmster zo dicht ■mogelijk te kunnen benaderen, werd door de filmmakers een speciale Mon- roe-verkiezing gehouden. Miss Oikaiva wonde jury koos haar uil 35 kan didaten. Om alvast aan het luxueuze leventje van een ster te wennen, kreeg Ku- mika na haar verkiezing één miljoen Yen (ongeveer 10.000 gulden) een auto. een parelcollier en cr.n kimono. fVan een onzer verslaggevers) Ongeveer twintig man van de politieposten van Amsterdam tot en met Utrecht langs de spoorlijn tussen beide genieenten, zijn in de nacht van woensdag op donderdag van 3 tot half zes in touw ge weest om een mogelijk zwaar gewonde of dode Utrechtenaar langs ■de spoorlijn te zoeken. De Utrechter H. was ln Utrecht met een dame, wier naam onbekend is gebleven en met wie bij even te voren een kopje koffie in de stations restauratie had gedronken, in de trein van 22.45 van het CS Utrecht naar Amsterdam gestapt. Even bui ten Utrecht had H. de dame. die naast hem in dc coupé zat, gevraagd even wat paperassen, waaronder een krant, voor hem vast te houden, daar H. naar het toilet moest. Het duurde voor de vrouw langer daii noodzakelijk en zij werd wat on- Advertentie I.M. jongeman, die in Nederland reeds ettelijke veroordelingen op zijn straf blad heeft staan, enkele dagen gele dén" door de Italiaanse autoriteiten het land uitgezet en per vliegtuig naar Nederland gebracht. Nadat hij in de afgelopen zomer ontslagen was uit de psychiatrische inrichting Voor burg te Vught. nam hij bij een ga rage een baantje aan en verdween dezelfde maand met de noorderzon. Naar terstond bleek had hij enkele honderden guldens verduisterd. Daar mee huurde hij in Sreda een auto bij een andere garage en passeerde zonder enige moeilijkheid de grens naar België, hoewel hij over geen enkel officieel papier beschikte. Hoe hij enkele dagen later de Bel- glseh-Franse grens wist over te ko men. zonder paspoort en zonder gel dige autopapieren is onbekend. Intussen werd in Nederland twee maanden lang een vruchteloos onder zoek naar de voortvluchtige garage- bediende en naar de verdwenen auto (Van onze weerkundige medewerker) Afgelopen oktober Is In Dc Bilt de koudste in z(jn soort geweest van de laatste acht jaar. Het etmaal- temneratuurgemiddclde was er 9,7 graden Celsius tegen 10 graden nor maal. Teruggaande vinden wij pas in 195S een koudere oktober (9,3 gra den), Het noorden en oosten beleef den de koudste oktober sedert 1952. Van de 31 oktoberdagen waren er ln De Bilt acht te koud, maar vorst werd op geen enkele dag waargeno men, tegen normaal op twee dagen. Het is heel merkwaardig, dat het de laatste acht jaar in De Bilt op geen enkele oktoberdag meer gevroren heeft. Het vliegveld Twente boekte op 28 en 29 oktober wé! een temperatuur - minimum van --2 graden Celsius. De zon stelde teleur door maar 83 van de 102 uur normaal te schijnen Een gunstig geluid', landelijk bekeken was de Wijnmaand van 1963 te droog, met 60 mm neerslag, tegen normaal 72 Het actuele wees blijft nog wat on bestendig, onder invloed van rand- storingen, behorende bi) een depres sie bóven Bretagne. Het is niet uitge sloten, dat er tijdens het weekeinde weer opklaringen zullen Kómett. litie kwam twee weken geleden be richt uit Lugano in Zwitserland dat de auto daar afgesloten en onbe heerd verlaten was aangetroffen. De wagen is inmiddels teruggegeven aan de rechtmatige eigenaar. De Bredase garagebediende hield zich intussen in Italië op, waar hij echter zonder middelen van bestaan de vorige week werd ingerekend. H(j beschikte nog steeds over geen enkel officieel identiteitsbewijs. Teil slotte werd hij uit Italië uitge wezen en lii Milaan op een KLM- VliegtUig gezet. 275 kamers. La Jardin, Coffee Shop, Seven Seas Grill, Jan Sieen Bar, Vit is tiet Koreaanse z.'ngeresje Li li fa, dat vanavond ;oor het eerst in Nederland te hert i fs (via Hilversum 1 met het M tropole- orkest van Dol] van der inden): Gisteravond kwam ze in Hilver sum aan. Lilt/a die naai Duits land kwam. om er zang ie stu deren, troüwÊe in Hamburg en bleef er wonen en volksliedjes zin gen. Dat ze ook schlagers heeft meegebracht zullen de radioluiste raars óók haren. Hoe kan het, an ders: Haar man is een bekend en geliefd schlager-coMpanlst-arran- geur. Dc telescoop wordt in opdracht van de Amerikaanse luchtmacht gebouwd en wordt met zijn diameter van 4S tnetér de grootste van de VS. Het Nederlandse brein, geconstrueerd door Het Rotterdamse metaalbedrijf Kade. makers N.V„ zai het dc telescoop mo gelijk maken dc hemellichamen door middel' van een regelmatige voigbe- weging op één punt ln de lens vast te houden. Voor telescopen van klei ner formaat was dit probleem reeds lang opgelost. Het brein een zogenaamde coör dinaten-transformator) bestaat uit twee betrekkelijk kléine kasten vol instrumenten. voor het merendeel mechanisatie. Volgende week worden zij per vliegtuig schokvrij, tentpera- tuurbcatendig en afgedekt, door een Stofvrij omhulsel, overgebracht naar de Amerikaanse staat Massachusetts, waar de telescoop wordt opgesteld. Dat gebeurt onder het toeziende oog van. twee Amerikaanse deskundigen, die de montagewerkzaamh eden in Rotterdam hebben gevolgd, "De coördinaten-transformator Is eigenlijk als een hobby ontwikkeld,' zegt Ir. J, F. Roozeveld van der Ven, hoofdingenieur van Rademakers, als hij Over de installatie spreekt, 'tien jaar geleden wisten wij nog van niets.' De fabriek van Rademakers is op het ogenblik óok bezig met de con structie van een grote telescoop voor de Yale-universltelt in de VS. Dez6 telescoop zal ln één stuk worden af geleverd. Premier Chroesjtsjow heeft don derdag de leider van de Franse so cialistische party, Guy Mollet. in het Kremlin ontvangen en een Onder houd van twee uur met hem gehad. Advertentie I.M. IN DE EUROPESE NAJAARSKLEUREN ZIBELINE tuVlSON DEN HAAG (ANP) Het Tweede- Kamerlid mevrouw Brautlgam (p.v.dut.) heeft de minister van Jus titie gevraagd of het waar is, dat een zesjarige jongen te Lckkerkerk ern stig gewond is door een kogeltje uit een luchtdrukbuks. Z(jn al eerder kinderen gewond door kogeltjes uit dergelijk lucht druk (or gasdruk) schietgerei, dat als speelgoed Iri de handel is? Voorts vraagt zij of de minister niet van mening is, dat de verkoop en het bezit van zulk schietgerei en ook die ven stiletto's, waarmee nog ernstiger ongelukken gebeurd zijn alleen met vergunningen mo gen Worden verkocht en of hy, in dien. dit zo is, bereid is maatregelen te nemén, die kunnen leiden tot een vergunningenstelsel? H. over zelfmoord had zitten praten naar aanleiding van een desbetref fend stukje in diens krant. Ten einde raad is de vrouw op zoek gegaan naar H., maar vond noch in het toilet noch in alle andere coupés van haar wagon haar metgezel. Toen de trein in Abcoude stopte, lette zij scherp op of er iemand uit stapte. Dit was niet het geval, het geen de stationschef later bevestigde. Daarom sloeg de vrouw in Amster dam alarm. Meteen werden alle politieposten langs de lijn Amsterdam-Utrecht ge waarschuwd door de spoorwegrecher- ehe. Men is ruim twee en een half uur op zoek geweest, zonder resul taat. Toen het tegen half zes licht werd. rukten de politiemannen weer ln en nam spoorwegpersoneel hel speuren over. De spoorwëgrecherche kon tegen acht uur gistermorgen melden, dat alle actie van die nacht voor niets was. geweest. Men had H. rustig op zijn werk. In Utrecht aangetroffen. Hij had de vorige avond een andere wagon boven het gezelschap van de dame verkozen. AMSTERDAM (AKPj ln een verzegelde kist is de goudschat (1HSQ sieraden ter waarde van 150.000 gul den). die de Amsterdamse politie iorigr, weck in de auto van „Miljoe nen Dick" hééft gevonden, naar de Nederlands-Duitse grens gebracht en overgeleverd aan dc Westduitse politie. Deze zal de gouden sieraden weer ter beschikking stelJcn van de ju- wc-lenliandelaar G. Roth uit Wies- baden, die begin oktober zyn hele winkelvoorraad na een Inbraak ver dwenen zag. Vnn de inbreker.-, ont breekt tot nu toe eik spoor. Gelijk met de kist met waardevolle inhoud zijn de 23-jarige kelner B. G. en zijn even oude verloofde O. K. K. over de grens gezet. Zij werden vorige week aangehouden tri Amsterdam, nadat in hun bagage 10 gouden sie raden waren gevonden die afkomstig Weken te zijn van de gestolen par tij. In totaal heeft de politie in Am sterdam SO percent van de gestolen „Miljoenen Dick" blijft In voorarrest hoeveelheid kunnen achterhalen, ouder Verdenking van heling. ALKMAAR (ANP) Donderdag middag is In Wadway (gemeente Wognum) het 5-jarig zoontje C'. Laan aangereden door een auto. Het kind was op slag dood. Volgens de politie beeft de auto mobilist geen schuld aan het onge val. De zeventienjarige Krijn Hoger- liijde uit SchevenJngea reed donder dag op het Buitenhof in Den Haag met zijn bromfiets onder een twintig tons vrachtauto met aanhangwagen en werd op slag gedood. De chauf feur had niets gemerkt, evenmin ais de twee bijrijders. Minister Witteve.cn heeft de ge volgen van de door hem aaisgekon- digde straffere monetaire politiek deze week zelf aan den lijve ge voeld. Zijn 4,5 percent staatslening is, althans ten dele. mislukt. Kennelijk verwachten de beleg gers een algemene rentestijging en vonden zij zelfs een rente van 4.5 percent voorshands niet genoeg. Pe komende loonsverhogingen en de daaldvor wellicht krapper worden de winstmarges zullen inderdaad kunnen leiden tot esn toenemend» vraag naar kapitaal, vooral ter financiering van reeds geplande in vesteringen. Anderzijds nemen d» besparingen onder invloed van ver wachte prijsstijgin gen. althans tijde lijk, wat af- Beid» factoren wijzen ln de richting van ho gere rente. Intussen is het opmerkelijk, dat er wel goede Belang stelling blijkt te be staan voor ten le ning van de ge meente Kopenha gen die hier en in een aantal andera Westeuropese lan den wordt geplaatst. Het is een 5 percent lening, luidende in Zwit serse franken <Zw. fr. 60 miljoen) met een looptijd van twintig: jaar De lening zal hier niet aan de- bears genoteerd worden, wat dus een zeker element van Incourantheid inhoudt. Dat desondanks animo bestaat, wjjst erop, dat beleggers bereid blijken voor een half percent meer rente, hun geld in het buitenland nit te zet ten. Voor onze eigert gemeenten, die bij de vorige kapitaaischaarstc ook al zo in de klem gezeten hebben, lijkt de hele ontwikkeling toch wel weer somber. Wellicht kan men overigen» uit het succes van de Kopenhaagse le ning ook afleiden, dat men geen stij ging van de reme tot ver boven ds 5 percent verwacht Verleden week hebben we alweer twee grote fusies tot stand zien ko men, een tussen Van Nelle en Lassii ?n een tussen drie verzekeringscon cerns. de Levensverzekeringsmaat schappij Utrecht, de 'Holland van 1859' (schadeverzekering) en de HAV- bank. Na de fusie van de Nationale en De Nederlanden van 1845. die verleden jaar tot stand kwam, ontstaat hier een tweede machtige concentratie. Ter vergelijking: Natlonale-Neder- landen heeft een gezamenlijk ver zekerd kapitaal van 11,5 miljard, de nieuwe combinatie eer» van 5,5 miljard, Op zich zelf zijn dergelijke fusies bepaald niet ongewenst. De grote versnippering in het verzekeringsbe drijf (Nederland telt méér maatschap pijen dan Engeland) heeft tot gevolg dat deze bedrijfstak met een maatschappelijk gezien weinig effi ciënt apparaat werkt, met een ver snipperde administratie, versnipper de incasso, versnipperde werving Concentratie kan tot belangrijke kostenbespraing leiden. Die kosten besparing is mede welkom, omdat in een deel van het bedrijf (met name de schadeverzekering.) de winstmar ges kleiner zijn dan veelal wordl verondersteld. Elke vergroting var de efficiëntie is daar onmiddellijk van betekenis voor het eindresultaat Het lijkt dan ook niet moeilijk tj voorspellen, dat er neg wel meer fusies zullen komen in deze branche De schaduwzijde van deze fusie- beweging zit intussen waarschijftlijt meer aan de beleggingskant dan aan de verzekeringskant.De twee heersen de combinaties hebben te zamen elk 'n dusdanig groot vermogen te beieggen, dat- enig onderling overleg fussen beide niet zonder invioed op de be- ieggingsmarkt zou blijven. De eerste winst van de jong ste fusie is intussen voor de aan deelhouders. AMEV, de maatschappij die de aandelen van de drie andere in handen krijgt. Utrecht. HAV- bank en Holland behoren tot nu toe alle tot de zgn. incourante fondsen, die niet officieel aan de beurs ge noteerd worden. In een aantal er van vinden zelfs betrekkelijk zelden transacties plaats. De koersen van deze incourante fondsen hebben dan ook slechts een beperkte betekenis. Maar het verloop ln de laatste twee maanden is toch té opmerkelijk ge weest om het niet even te signale ren. Begin september werden aandelen AMEV verhandeld tegen een koers van 1365 ét 1390. Begin oktober was het 1500 en toen volgde ln één week (3-9 oktober i een stijging tot 1625 Dat was ruim vóór de aankondiging van de fusie. De fusie maakte een verdere stijging tot 1875 mogeiyk. Bij elkaar ccm stijging van de koerswaarde van deze aandelen met ruim een derde en dat binnen twee maanden. Aandelen Holland van 1859 kon men eitid september kopen voor on geveer 420 percent. Ook die koer» V. vóór de fusie bekend v/erd flink aan: tot 500, Na de aankondi ging volgde een sprong tot 720 pet Hier dus een stijging van de beurs waarde met een kleine 70 percent in een maand. Het merkwaardigst is het verloop bij de Utrecht geweest: van 1350 Percent begin september geleidelijk stijgend tot 1680 vóór de fusie. Maar degenen die tegen die koers koch ten, hebben zich in de vingers ge sneden. want deze notering zakte na de fusieaankondiging in tot on- geveer 1560. Voor de aandeelhou ders die eerder gekocht hadden overi gens toch altijd nog een redelijke koersstijging in vergelijking met hef peil van begin september. De mooiste klap ineens maakten aandeelhouders HAV-bank. Hun aan delen werden vlak vóór de fus'e oc de beurs rond ƒ6300 waard geacht Het Financiële Dasrblad heeft er - terecht op gewezen, dat deze aan- leeihouders in het nieuwe- bestel alle ieitelij.ee zeggenschap verliezen Maar :e krijgen voor hun aandeel één eer- .ificaav AMEV met een beurswaar de van ongeveer ƒ4320 en een uit tering in Contanten van (4600 Dat 5"™' "eer op een netto-Winst van (2820 per aandeel. En dat lijkt ons -eö>royale pleister op de wonde,,. Advertentie I.M. o Handelsgold

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 1