li In Schiedams bioscopen Elvisgirls9 girlsgirls en 17 van zijn 125,- Schiedam moet j aarli jks 500 woningen bouwen Haasse PTT- överv voor oroef end groot Collecte Suède JONGENSJASSEN (leeftijd 6-12 jaar) 50,- Carillon voor gouden NEH, pardon... HvM SÜÈDE Bep Nooy (70) jubileert met klucht Oranje Hein Strooigoed uit Memorie van Antwoord Straten krijgen goede beurt Wie goedkoop pompstation wil,bomve in raffinaderij Ir. De Herder onderscheiden Bromfietser met auto in botsing cbiedammers onder VOOR IEDERE DÖE-HET-ZELVER ££MANT) Expositie van drie jonge Overscliieërs HERENJASSEN College in memorie van antwoord Goede voorstelling in Passage WlSSELKOEf&EM o Visafslag EEMAN's Bij Woningstichting bestuur eenzijdig van samenstelling HET^VEKXE VOLK VRIJDAG 1 NOVEMBER 1963 Geraffineerd 58.75 175.— 300— 58.50 185— Mm Br» UZmHAMDELj SPECIALE AANBIEDING le KWALITEIT IIERENMODEMAGAZIJN BROERSVEST 56 - TELEFOON 69642 PAGINA 4 NIEUW! ALUMINIUM TCCHTSTR1P KOLENKITTEN JJZIBMKM (Van een onzer verslaggevers) Woensdag'13 november de datum is nu definitief be gint de PTT-proef met draadtelevisie en draad-FM in het Haagse Bezuidenhout. De belangstelling voor het experiment overtreft alle ver wachtingen; bijna 1500 van de naar schatting 2300 TV-bezitters in het stadskwartier hebben zich ervoor aangemeld. Buiten landse leveranciers en KLM helpen mee om die onverwachte stroommet bestellingen van apparatuur was opTOÓQ abon nees-gerekend het hoofd te helpen bieden. Optimisme HERENMODEMAGAZIJN BROERSVEST 56 - TELEFOON 69642 (Van onze raadsverslaggevers) De jubilerende Hogeschool voor Maatschappijwetenschappen voorheen de Economische Hogeschool) krijgt van de gemeente Bot terdam een carillon ten geschenke. De raad stelde daartoe gisteren een krediet van 50 mille beschikbaar. Men nam dit besluit met pret tige eenstemmigheid. Mr. Van Walsum vond, dat de raad bij de behandeling van dit punt maar een fijne effeciënte werkwijze had toegepast. Mis schien beleven wij nog eens de tijd dat één afgevaardigde voor de hele raad hei woord voert. Wat zou dat prettig zijn bij de begro tingsbehandeling Wie ran Elvis Presley „op zijn best" houdt, komt deze week in Passage ruimschoots aan zijn trekken, in Passage draait, namelijk de. film „Girls. girls, girls". Niet minder dan dertien van zijn songs, waaronder „Return to Sender" brengt Elvis ten gehore. Met deze titel kan het niet missen: er zijn meisjes te over in deze rolprent, waarin Elvis wat ronddartelt en voor een paar vrolijke uurtjes zorgt. Monopole heeft deze vee.-, vier films op haar programma staan. Vrij dag, zaterdag en zondag kan men gaan kijken naar „Safari", in de zondagmatinee is het met de film „Schrik, der bandieten" al kruitdamp en knokppartij wat de klok slaat, maandag, dinsdag en woensdag draait er „De terreur van de Rode Draak" en donderdag gaan we kij ken naar „Jong maar geraffineerd". „Safari" is hoe kan het anders met zo'n titel een film, die over de jacht op groot, wild gaat. Vicior Mature speelt er de hoofdrol in; hij is de jachtgids Ken Duffield. Men krijgt in de film de maken met M' a Mau-benden, met leeuwen en natuur lijk ook met een lief meisje (Janet Leigh). Er zijn boeiende opnamen in de film „Safari". De film „De schrik der bandieten" Is een western, die niets bijzonders biedt, maar die door de liefhebbers van het genre zeker gewaardeerd zal worden. Het verhaaltje is onbedui dend en niet helemaal logisch. Maar dat hindert allemaal niets, want de schoten en de vuistslagen zijn er niet minder talrijk om. Randolph Scatt en Maureen O'Sullivan spelen de hoofd rollen. Rode Dracih Een zeeman strijdt in ,De terreur van de Rode Draak" tegen een wijd vertakte misdadigersorganisatie, die door vrees en paniek te zaaien vrij ongestoord kan handelen in opium en blanke slavinnen. Maar de zee man wint het pleit en de Rode Draak wordt geveld. Men moet. bij. deze film tegen, een paar forse zenuwstöten kunnen. Wel iswaar ziet men een moord of een foltering nimmer in details, maar de filmbeelden, die zo'n gruwelijk gc~. beuren moeten suggereren, zijn over duidelijk. Wat doet een vader, wanneer hij ontdekt dat zijn lieve zestienjarige dochter die per trein uit Rome naar een vriendin in Rapallo is vertrok ken, nooit, in Rapallo is aangeko men? Hij gaat op onderzoek uit en staakt zijn speurtocht niet, wanneer er nietszeggende telegrammen en briefkaarten van zijn dochter bin nenkomen. Tot zover is «3e Italiaanse, maar Engels gesproken film „Jong maar geraffineerd'' «Red Lilps) wel aardig. Maar dan wordt ons langdradig uit de doeken gedaan hoe gerafineerrt die kleine engeltjes van zestien wel zijn: met lieve stemmetjes, bedeesde gezichtjes cn onschuldige gebaartjes palmen zijn mannen in, die hun-va der konden zijn. De vader in kwestie komt het al lemaal aan de weet door een voor malige minnaar van zijn dochter cn geraakt bijna even dwaas verliefd op zijn dochters beste vriendin. Als variant op de vele films over verliefde, weerloze meisjes, zou het een aardige verfrissing hebben kun nen zijn, ware het niet dat regisseur Bennaci zich wat al te gemakkelijk beperkt tot de gebruikelijke pikante rieën en weinig gevoel voor humor cn relativering aan de dag legt. De fotografie is fraai in zwart witte» er wordt, behoorlijk gespeeld door Jeanne Valerie en Gabrieie Ferzetti. Maar dat is'helaas nog niet genoeg om dit slappe verhaal te rechtvaardigen. Ik neem aan, dat ook u, beste lezer, tot het grote toto-leger hoort, dat iedere zondag weer nerveus en met grote toekomst verwachtingen (auto, overzeese reis, de kinderen in het nieuw, duizend rollen drop of hoe men zijn fortuin ook maar wil beste den) voor de radio zit en naar de sonore stein van Frits van Turen- hout luistert, die ons dan vertelt over de eentjes, de tweetjes, de drietjes die op ons totoformulier moeten staan, wil -het papiertje prijsgevend zijn. In het maandblad van de voet balclub Ursus las ik gisteren een aardig artikeltje over het totoën en de problematiek die daar bij hoort. Totoïst. zoals de auteur van het stukje zich noemt, is eens aan het rekenen geslagen over de kansmogelijkheden die de toto ons biedt. Hij schrijft het volgende: „Na lang rekenen ben ik er ach ter gekomen, dat wanneer u 14.348.907 rijtjes invult, u altijd wet een rijtje heeft, waarin 13 uitslagen goed staan vermeld. Op één formulier staan acht rijtjes en u moet dus 1.793.613 formulie ren en nog drie rijtjes op een an der formulier invullen. Aan inleggeld zou dit (2,10 per formulier) kosten: f 3.766.588,85. V bent dan echter zeker van een prijs.' Als u twee minuten over het invullen van een formulier zou doen, dan zou u voor al die for mulieren 3.587.227 minuten of 59.787 uren nodig hebben. Werkt u hieraan vijftien uur per dag (u - moet toch nog even slapen en eten), dan heeft u 3.986 dagen nodig. Dat is bijna elf jaar en dan nog zonder vakantie." De knappe rekenaar uit het Ursus-bladheeft nog vergeten zijn lezers er op attent te maken, dat de formulieren óók nog een keer nagekeken moeten worden- Anders is al die elf jaar invullen! mor niets geiceest. Nemen wij voor het nakijken van één rijtje 15 seconden, dan is dat per for mulier 8 x 15 seconden is 120 sec. of ticee minuten. Nemen wij dus 1.793.613 formulieren, dan Maar neè, laat uw kroniekschrij ver nu óók niet gaan beginnen. Advertentie I.M. EEN ELEKTR. BOORMACHINE reeds vanaf HEEM-MASTER eompl. in doos DXIMAT «een genot om mee te werken) compleet ELEKTK. SCHUÜRVOETEN SELECTA STANDAARD Grote sortering hulpstukken. Vraag folders. Brwrm*ilS2 Tel 6759* (Van een onzer verslaggevers) De speeltuinvereniging Nieuw Le ven uit de Kleinploderwest te Ocvr- schie heeft in de herfstvakantie haar clublokaal aan het Vormerbad fage- staan voor een expositie van schilde rijen, tekeningen en andere werkstuk ken van drie jeugdige wijkgenoten. Zeer Jeugdige zelfs. Want Aad Bij kerk, Ben Hogerdijk en Bert van Beek zijn nog scholieren cn respec tievelijk 15. 15 en 17 jaar. Ondanks hun jeugd hebben, zij reeds een res pectabel aantal werken vervaardigd. Er zijn schilderijen, schetsen, boet seerwerk en metaalconstructies, die bewijzen, dat de makers graag expi- rimenteren. Het drietal heeft zich verbonden In een eigen kunstkring. „Onze Materie" genaamd. Tot en met 3 november is de tentoonstelling iedere ochtend, middag en avond in het clublokaal aan het Vormerpad te bezichtigen. Bij het onderzoek waaraan de raadsleden de gemeentebegroting voor de openbare behandeling {op 25 november) onderwerpen, worden altijd vele vragen gesteld en opmer kingen gemaakt. Het college van B, cn W. komt pp die vragen en op merkingen terug In de Memorie van Antwoord. Daaruit.verzamelden wij de volgende nieuwtjes. Strooigoed. zoals men het ook kan noamén: De Beneluxtunnel zpf .-.in het voorjaar van 1957 voor h»t verkeer worden opengesteld. Dit heeft Rijks waterstaat -aan het Sehlèdams ge meentebestuur meegedeeld. In de verdere uitbreiding van Kethei zal mogelijk een nieuwe po litiepost te bouwen zijn die meer centraal gelegen ls dan de huidige, eventueel gecombineerd met. een brandweerkazerne. Er zijn tot nu toe nog;geen defi nitieve plannen ingediend over. de te bouwen sporthal. Over: de plaats van de sporthal ls in de .'commissie voor de stadsontwikkeling overeen stemming bereikt. De Mèmorig van Antwoord licht ons echter niet in welke die plaats ls. B. en W. streven ernaar, voor zover dat mogelijk ts In de toekomst bij woningwetwoningen centrale verwarming'aan te leggen. Binnen niet al te lange tijd zul len aan de gemeenteraad voorstel- le worden gedaan om de Polder vaart te dempen. O Er staan momenteel 170 gega digden. voor een volkstuin inge schreven. B. en W. hebben besloten om via een reclamebureau 100 tot 150 pa pierbakken In Schiedam te plaatsen. Overigens is men van mening dat de actie 'Opgeruimd staat netjes' moeilijk aanwijsbare, concrete resul taten heeft gehad. Het is een zeer moeilijke zaak om het publiek op te voeden in deze richting. Het col lege troost zich met. de wetenschap dat dit niet alleen. het geval ls in Schiedam. De documentaire film over Schiedam die cineast Jan Schaper uit Vlaardingen aan het vervaardi gen is. zal in de eerste maanden van 1964 gereed zijn. .Begin oktober waren de nodige filmopnamen ge maakt en momenteel ls men bezig met de montage. Advertentie I.M. (Van een onzer verslaggevers) Om de acute woningnood in Schiedam doeltreffend te kunnen be strijden, is het nodig dat er continu via een zogenaamd meerjaren plan, gebouwd wordt. Indien de in Schiedam aanwezige bouwcapaci teit ten volle benut zou worden is het mogelijk jaarlijks 500 wonin gen te bouwen. Het college van B. en W. is van mening dat de mo gelijkheden voor een meerjarenplan aanwezig zijn; het zal echter niet eerder gerealiseerd kunnen worden dan begin 1965. Overigens heeft Schiedam goede ervaringen met meerjarenplannen. Het vijf- jareneontract dat in 1956 met Muijs en De Winter werd gesloten, resulteerde in de bouw van 2500 woningen. Een en ander staat te lezen in de Memorie van Antwoord die gisteren verschenen is. nadat eerder de leden van de gemeenteraad, hun vragen en opmerkingen over de begroting 1964 in het centraal verslag hadden gedeponeerd. Uit de memorie van antwoord blijkt dat er in Schiedam momenteel 2100 woningen nodig zijn om in de acute nood te voorzien. Er zijn 1300 inwonende gezinnen, die een woning hard nodig hebben, er zijn voorts 250 woningaanvragen Yoor vestigin gen In overheids- en bedrijfsbelang, verder moeten er 200 woningen be schikbaar zijn voor het opvangen van bewoners die hun huidige wo ning in verband met planologische maatregelen moeten verlaten (o.a. op de Parallelweg en ten slotte moeten er op korte termijn 350 ver- vangingswoningen beschikbaar ayn voor de krotopruiming. In totaal staan by het huisves tingsbureau 6195 woningzoekenden ingeschreven. Van 1 januari tot 1 oktober van dit jaar is het aantal met 201 toegenomen. In de memorie van antwoord de len B. en W. mee dat het uitbrei dingsplan in onderdelen Kethel- Groenoord binnenkort zal worden aangeboden. In dit plan komen o.m. 32 woningen in twee lagen, 540 wo ningen in drie lagen en 924 wonin gen in zes of zeven lagen, in totaal dus 2276 woningen.,Met het opspui ten van.grond ls reeds een begin ge maakt'. - Bep Nooy sr. heeft ook Schie dam laten meedelen in de viering va nhaar gouden jubileum als ac trice. Gisteravond was zij dé gro te ster in het Jordaanstuk Oranje Hein, dat onder regie van haar dochter Beppïe Nooy jr. in het Passagetheater werd opgevoerd. Het zijn vooral de acteertalenten van de jubilerende Beb Nooy. die aan de klucht Oranje Hein de juiste sfeer en ontroering geven. Het Amsterdam Volkstoneel heeft de klucht recht doen wedervaren: de toeschouwer maakte kennis met de Jordaan zoals die vroeger moet zijn geweest; men leefde twee uur mee op straat, vroe ger de huiskamer van de hele Jor- daanfamilie. Oranje Hein is een typisch brokje volkstoneel, dat in de twintiger jaren door Herman Bouber is geshcreven. Beppie Nooy jr. maakte er een rake voorstelling van en zette de lach en een traan in een vrijwel steeds goed volgeuohden tempo op de planken. Het Amsterdams Volkstoneel ma nifesteerde zich steeds als een geheel Enkele opvallende creaties in Oranje Hein waren die van Fred Wiegman als Thijs de drinker, Andre van Dijk als Oranje Hein, Beppie Nooy jr. als Antje van Thijs en natuurlijk de 70 jarige Bep Nooy sr. als Tante Aal. De liedjes van Louis Davids werden door Jo Spier aan de piano, geas sisteerd door bas, gitaar cn accordeon begeleid. 31 oktober Engels pond Amerik. dollar Franse frank Belgische frank Zwitserse frank Zweedse kroon Duitse mark Deense kroon Noorse kroon Canada Italiaanse lire Oostenrijkse schilling Escudo's 10.08110,08ï 3.60 rl3.80rV 73,53—73,38 7,22)7,23 83.50183,55) 69,38—69.43 90,62—90,67 52.16152.21) 50,35—50,40 3,34yW—3.34-A 57,90)-—57,95) 13,93.1—13,94 12,57—12,58) ROTTERDAM 31 oktober 1963. Heden kwam aan de Visafslag alhier één vaartuig en werden van IJmuï- den. Den Helder, Scheveningen, Vlaardingen, Stellendam en elders 125 kisten verse zeevis en 360 kg spiering aangevoerd. De prijzen wa ren: Griet ƒ0.90f 1.30 p. kg; Schol midd ƒ35—ƒ38; klein 21—26; Schar 1315; Zeebot 1012; Schelvis midd 49—56; klein 33—36; Kabeljauw gr 45—57: midd 49—52; klein 36—46; Wijting 2538: Haring verse 25 36 p. kistSpiering ƒ0.95f 1,00 P- kg. Het plan bestaat om ln 1964 de volgende Schiedamse straten te her- bestraten: Heenvlietsestraat, Briel- sestraat, Zwarte waalstraat. Beijer- landsestraat, H«x>fdstraat, Nieuw- Mathenesserstraat, Villastraat. Oos terstraat,. Fahrenheitstraat, Noord- vast. Maraiastraat, Phiip van Bur- gondiestraat, Vlaardingerdijk, Nieo- laas Beetsstraat. West Francken- landsestraat. Jacob Van Lennep- straat, Tollensstraat. Alberdink Thijmstrant, Admiraal de Ruyter- weg, Molensingel. Iepenlaan, Ber kenlaan Olmenlaan. Lindenlaan. Lange Singelstraat. Advertentie I-M. fantastisch goed .1,43 p.m. - Zelf- plakkend tochtband 19 - 22 - 30- 35 40 per meter - Rubber 25 ct. per me ter - riastlc 45 per meter. grijs vanaf 4.65 zwart emaille, vanaf 4.55 fimnvtft 52 Tri» 6759*- K.E.S.-&EGELS De geestelijk misdeelde kinderen staan weerloos in de samenleving. Toch vragen zij ook om levensvreug de. Maar daarvoor hebben zij extra steun nodig en deze steun kunt u hun geven. Geeft deze dan, wanneer'.zaterdag :de collectanten uw bijdrage vragen voor het werk ten bate van het gees telijk gehandicapte kind, en geeft in rutin e ma'te! De burgemeester van Schiedam. mr. J. W. Peek Passage; Girls, girls. girls: t'm donderdag, 2 en 8.15, zondag 2, 4.15, 7 en 9 uur. Monopole: Safari; vrij. za. zo. 2. 7 en 9.15 uur; Schrik der Bandieten, zondag 2 en 4.15 uur; Terreur van de Rode Draak, ma. di. wo. 2 eu 8 uur; Jong maar geraffineerd, donderdag 2 en 8 uur. Irene; TBC-vereniging Zonneglo ren. toneelavond, 8 uur. Volksgebouw: Feestavond 8 uur. ANB, MORGEN Arcade: Jeugdtoneel Dilettantjes, 2 uur, Irene: Oranje-buurtver. Gusto, 8 uur. Gemeentebibliotheek, Lange Haven 131 maandag 78.30. dinsdag 9.30 4 30 en 78,30, woensdag 9.304.30, donderdag 9.30—12.30, vrijdag 9.30— 4.30 en 78.30, saterdag 9.304.30. Lorentzlaan 6: maandagmiddag 1.304.30, dinsdagmiddag 1.30—4.30. woensdagavond 7—9. vrijdagmiddag 1.304.30. vrijdagavond 7.-9. Dr. Wlbautplein 129, maandag 1—9, dinsdag 1—4.30. woensdag alleen jeugd 24, volwassenen 7—9, donder dag 9.3012. vrijdag volwassenen 7— 9 en 7—8 jeugd. Leliestraat; woensdag 1—4. vol wassenen en jeugd, 7—8.30 alleen vol wassenen, zaterdag 14 volwassenen en jeugd. Schiedamseweg 26: dinsdag 2—5. alleen volwassenen, vrijdag 2—5 vol wassenen en ieuad. Sted. Museum: tijdelijk gesloten wegens voorbereiding tentoonstelling. A. Gouka. Hoogstraat 29. tel. 68080. Een aantal aanslutihgen Ls nu at mlstisch inziet. kan wellicht worden gereed, de apparatuur werkt maar I afgeleid uit het feit dat druk wordt men wil met inschakelen wachten tot gewerkt aan standaardisering vaa de 4l-nn*, i O Ana l*flhlltr TVih Ie Vrt* f H alle, thans aangemelde proefabonnees •zijn aangesloten, om gemopper te voorkomen. Extra-service: men hoeft pas per 1 december voor zijn aan sluiting té gaan betalen. Nog twee weken dus. eer via de honderd meter hoge ontvanganteruie in het Brabantse Mierlo door beeld straalzender, muziekdraadverbinding en Bezuidenhoutse centrale antenne bij 1500 Hagenaars drie televisiepro gramma's en dertien FM-radiopro- gramma's dag en nacht (wanneer ze maar uitzenden) uit een elegant ge broken wit kabeltje kunnen worden afgetapt. Het ls inmiddels nog maar een kwestie van een druk-op-de-knop. Al les is klaar. De eerste abonnee PTT zelf kan al kijken en luis teren: op de zolder van de Ge meentereiniging op het Maetsuyker- plein, waar de weinig omvangrijke maar ingewikkelde apparatuur is op gesteld en voorts onder meer een paar lege stalen haspels, het voeten einde yan een ledikant uit de derti ger jaren en een paar dressoirkast jes uit de twintiger jaren onder dak vinden. Journalisten mochten daar gls- teravond meekijken en meeluiste ren. Eerste beelden die zij via de draad te zien kregen: reclamespots van de Duitse televisie Er staat een jaar voor de proef maar inmiddelsgelooft men, dat men al wel over een half jaar rap port kan gaan uitbrengen aan de minister. Als de proef gunstig uitvalt het begin is goed, maar de vraag is, of de aanvankelijke belangstel ling zal aanhouden zit de moge lijkheid erin, dat tot algemene invoe ring wordt besloten. Plannen daarvoor zjjjn al in. de maak en zelfs ten dele reeds in een geheim rapport aan de' Kamerleden voorgelegd. Dat PTT de .draadtoekomst optl- apparatuur, Tot die is voltooid wordt gewacht met. uitbreiding van het ex periment-tot Mariahoeve, hoewel deze wijk ook reeds in de ministeriële toe stemming was begrepen. Zou tot: definitieve invoering wor den besloten van het thans te be proeven gecombineerde systeem van centrale antenne en draaddistributie, dan wordt de nu in Mierlo opgestelde antenne vervangen door een op het gunstigst denkbare punt voor ont vangst, van Duitsland en België. Zowel dan als nu blijven atmosfe rische storingen inde ontvangst van zelfsprekend mogelijk. Op distributie van het tweede Ne derlandse TV-net is al gerekend: ombouw van toestellen of gebruik van voorschakelapparaten zal daarbij voor aangeslotenen niet nodig zijn. (Van onze raadsverslaggever) AAN DE GULF OIL N.V. is door de gemeente Rotterdam een stuk grond verhuurd, liggende aan de Vroesenlaan en de Gor- delweg. De Gulf wil daarop een servicestation stichten en be taalt een huur van ƒ5500,— per jaar plus een bedrag, dat is afgestemd op de omzet. De Rotterdamse raad heeft giste ren het huurcontract goedge keurd. DE ZAAK ligt zó: wanneer een fir ma in Rotterdam een raffinaderij opricht, heeft zij recht op' de ves tiging van een verkooppunt voor benzine enz. binnen de stadsgren zen. Deze toezegging heeft het ge meentebestuur indertijd gedaan. Nu was de Gulf aan de beurt, DE HEER L. den Adel (p.v.d.a.) zinde een dergelijke gang van za ken in het geheel niet en daarbij had hij vooral het oog op de lage huur, die in deze gevallen wordt betaald. „BIJ OPENBARE inschrijving is men bereid veel hogere bedragen te betalen", hield h(j het colege voor. Daarom leek het hem veel billijker, dat de huurprijs zou wor den afgestemd op een bedrag, waarmee men bij openbare in schrijving- (en dan op een verge lijkbaar punt in de stad) uifr de bus was gekomen. Dit bedrag ls een veelvoud van datgene wat de Gulf nu betalen moet. OVERIGENS ontpopte de heer Den Adel zich als een principieel te genstander van het koppelen van de omzet aan de huurpriis WETHOUDER mr. H. Bavinck wees erop, dat het college zich niet. mag onttrekken aan eens gedane toezeggingen. In tegenstelling tot de heer Den Adel vond hij het koppelen van de omzet aan de huurprijs een gezondë gedachte. HOEWEL de PvdA-afgevaarcügde zijn bezwaren onverminderd hand haafde, gaf hij ten slotte toch zijn stem aan het voorstel. DE HEER s. Groenendijk 'c.p.n.l had dezelfde bezwaren als de heer Den Adel, maar stemde toch ook voor. (Van een onzer verslaggevers) Rij zijn afscheid als chef van de afdeling Havenwerken van de Dienst van Gemeentewerken Is ir. D. II. de Herder benoemd tot officier in de Or de van Oranje-Nassau. De Konink lijke onderscheiding werd woensdag avond uitgereikt door wethouder mr. H. Bavinck op een feestelijke bijeen komst in de kantine aan de Vee markt. De heer De Herder, die met 'pen sioen gaat. kreeg waarderende woor den te horen van collega's en afde lingschefs. Hij wordt opgevolgd dooi ir. W. van Bokhoven, tot dusver chef van de onderafdeling Nieuwbouw. Donderdagmiddag had in de kanti ne aan de Veemarkt een receptie plaats, waarop vele autoriteiten van Ir. De Herder afscheid namen. Advertentie IJM. (Van onze raadsverslaggever) De Rotterdamse raad heeft gisteren de leden van het bestuur van de Ge meentelijke Woningstichting herbe noemd. De heer S. Groenend ijk (c.p.n.) achtte de samenstelling van het be stuur zeer eenzijdig. Noch vertegen woordigers van de vakbonden, noch afgevaardigden van de woningbouw verenigingen hebben daarin zitting. De communist vroeg zich af of deze situatie misschien de oorzaak was. dat er zoveel klachten waren. Dit laatste ontkende wethouder m r. H. Bavinck met klem. Wel was hij bereid bij eventuele vacatures met de wensen van de heer Groenendijk rekening te houden. "VT oderne architectuur in Polen. -VI Langs de lijn die verschillende voorsteden niet de hoofdstad U'ar- schau verbindt, ligt dit nieuwe sta tion Potüinsle. Het is wel even wen nen, Timor cv dsn duur zal Ivt dn haastige forens nauwelijks meer op vallen dat hij een ietwat ongewoon <1 a first* irr"* Op het kruispunt Mercuriusstraat— Vierde Industrieweg te Vlaardingen verleende de 22-jarige bromfietser F. van O. donderdagmiddag geen voor rang aan een personenauto Er volg de een aanrijding, waarbij O. een nihoiiv linkerbeen opliep. De heer J. Reehorst (p.v.d.a.) vertolkte de sympa thieke gevoelens, die zijn fractie voor de Hogeschool koestert. Hij bracht daarbij de hartelijke ge lukwensen aan de gouden jubi laris over. Spreker memoreerde nog even de moeilijkheden, die waren gerezen bij het vaststellen van de nieuwe plaats voor de school, „Wanneer straks de eerste paal bij Wondcsteln de grond ingaat, slaken wfj met het curato rium een diepe zucht van verlich ting," zei hij. Verder was hij erg gelukkig met cie twee nieuwe faculteiten (sociale we tenschappen en de juridische facul teit), die nu bij de Hogeschool zijn ondergebracht. Een carillon achtte hij een passend geschenk bij dit gou den jubileum. Ir. F. TV. C. Blom (v.v.d.) mocht bij dit punt behalve voor zijn eigen fractie ook het woord voeren voor de KVP, dc AR en de CHU. Hij wilde graag, dat op 8 november de geza menlijke felicitaties van dc raad aan het curatorium zouden worden over gebracht. Dat het geschenk een caril lon moest zijn, daarmee was ir. Blom niet zo ingenomen. Dc heer C. N. van Dis (s.g.p.) sloot zich bij deze woorden aan. Burgemeester van Walsum toonde zich gevoelig voor de warme steun van de raad aan dit voorstel. Dat het -geschenk uit een carillon zal bestaan, geschiedt op uitdrukkelijke wens van het curatorium. Hij had zelf graag iets anders gezien.

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 2