De Tasn ian Zee maakte vast... Zeeslepersavontuur in Arabische Zee Vijfduizendste in Brieile Igpp Jan Smeterllns spel: een ideaal klankbord Kleurige antieke geschiedenis en Stoogies in de ruimtevaart ïnbraakserie op Westplein y RET-diensten op oudejaar Er waren twee mogeli jkheden: óf samen overleven df samen letterlijk naar de haaien gaan te tóSSJStil fe'A Bejaarde man onder auto Flamingo op Maasvlakte Nog en weer Onze prijzen blijven laag HET VRIJE VOLK VRIJDAG 27 DECEMBER 1963 Onze prijzen blijven laag ~r 120 cm breed ter meulen ■SS ÉjjSwSÉj 1lllll »sü CENT HAAL COLOSSEUM HEX Onze prijzen blijven laag Advertentie LM. Heeft U wel eens zo'r» extra aanbieding van coupons gor dijnveiours bij ons meege maakt? Dan liggen er bergen van de mooiste gordijnveiours... diverse kwaliteiten In bijna alle denkbare couponmaten. Coupons gordijnveiours, restan ten van volle stukken... resten uit ftbriekscollecties, maar stuk voor stuk uit de series van tien tot vijftien gulden per meter. Morgen kunt U uitzoeken uit tientallen moderne kleuren. Dan kunt U passen en meten... en U zoekt ze uit, per meter voor nog géén vier gulden. Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze grote partij coupons gordijnveiours, 120 cm breed, in diverse kleuren door elkaar, per meter voor CUn taf. of schrift, best (Van een onzer verslaggevers) De RET heeft de dienstregeling voor oudejaarsdag en nieawjaarsdag gewijzigd. Tot ongeveer acht uur 's avonds op 31 december zullen de trams en bus sen rijden als op werkdagen; daarna volgt tot half twee 's nachts een ge wijzigde regeling. Op alle lijnen vertrekken de trams en bussen om half twee nog voor het maken van een volledige rit. Hierna rukken zij in naar de remises en ga rages. Voor de laatste bussen van de lij nen 38 (doorgaand naar en van Von delingenplaat) en 55 geldt een aparte regeling; Lijn 38: om OAO uur van, de Jong kindstraat. „naar. Vondelingenplaat om 0.45 uur van Vondelingenplaat naar Jongkindstraat. Lijn 55: om.LOö uur van Pemis naar Caltexveer; om 1.33 uur van Hoe®vliet naar Pemis; om 1.45 urn- van Pernis naar Hoogvliet. Na 1.30 uur zullen geen autobussen over het traject van lijn 2 rijden. Voor nieuwjaarsdag heeft de RET een versterkte dienstregeling op sta pel gezet. Die dag wordt gereden van 8.00 tot 24.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) CJet heeft zich enkele maanden geleden in de Arabische Zee afgespeeid en het raakte in Nederland In telegramstijl bekend: „De sleepboot Tasman Zee van Leen Smit en Co. heeft het Amerikaanse vrachtschip Westchester van een stranding gered. Het schip had een gebroken krukas en -was op drift geraakt. De Tasman Zee maakte dicht onder de rotsige kust vast en heeft de Westchester naar Bombay gesleept." TTapitein A. Slingerland, Rotter- jrag- AV dammer, .wonend te Ouden- f - bosch, is net voor de kerstdagen thuisgevaren. Achter hem liggen 30.000 zeemijlen, een serie sleep reizen en bergingen, bijna alle maal goed voor een spannend avontuur. Vraag hem er, bij aan- komst in Maassluis, naar en hij somt ze kort en sober op. Pas wanneer je aandringt en een paar keer terugkomt op die Westches ter, begint dat ene, allesoverheer- Smit-slepers brachten kort achter elkaar drie schepen veilig naar Bombay. De Westchester was de laatste, de twee andere waren de Crinis en de Ossa. Hire wordt de tanker Ossa vastgemaakt. BRIELLE heeft zijn pas benoemde burgemeester H. van Es een mooi kerstcadeau bezorgd. Op de eerste kerstdag kwam daar namelijk om kwart over zeven 's ochtends Hen drik Martin Noordzij als vijfdui zendste Briellenaar ter wereld. HENDRIK MARTIN met zijn zeven pond de welgeschapen zoon van filiaalhouder Pieter Noordzij (27) en mevrouw G. Noordzij -Kleij nsma <27) werd 's ochtends om kwart over zeven geboren in de Alex Ver- lieulstraat 33. HET ECHTPAAR Noordzij was er overigens nog onkundig van, dat hun zoon de vijfduizendste zou worden. Maar ook Brieile zelf weet het officieel nog niet. Maandag ochtend gaat namelijk het kantoor van de burgerlijke stand pas open. DAN WORDT Hendrik Martin inge schreven en. gaat het vestingstadje officieel feest vieren. OP 1 JANUARI 1960 telde Brieile ruim 4100 inwoners, Door deze toe neming is het stadje in de streek nu de vijfde gemeente wat grootte betreft. Aan de kop ligt Spijkenisse (10 000;, gevolgd door Hellevoetsluls (7500», Oostvoorae en Rozenburg. sende avontuur aanzelend te her- "V -*? 'We hadden,' zegt hij, 'al twee Griekse tankers veilig Bombay bin nengesleept en gingen weer terug naar Bahrein. We hoorden dat daar in de buurt wat zat en na drie dagen wisten we wat er precies aan de hand was. De Westchester, een schip van 7.000 ton, lag met een gebroken as voor anker.' 'mms waarschijnlijkheid hetzelfde dergaan. Laat hem het verhaal verder ver tellen en het komt nauwelijks tot leven. Een stille opsomming van wat zeemanswerk, zonder heroïek, zonder de dreiging van het verschrikkelijke Tjet schip dreef geen I SJSSfi dat de Tasman Zee bu deze ±1 meer van de rotsen, ivbu UJCll >au kfiw ai P '5 boord een hieuwlijn naar beneden Als een woord wierp. De sleepboot ging ontzettend Jl bevalt, komen de woorden te keer en de lijn ging mis. Een twee- vf i ^er 111 zyn ,mon e de lijn ook, een derde ook. vertellen het daarom met eigen woor den na, om hem de eer te geven, die hem volgens iedereen behalve hem zelf toekomt. Op drift tussen haaien Die Westchester lag niet voor anker, maar was op drift geraakt. Eén ankerketting was in de zeer ruwe zee gebroken, het andere hield niet. Toen de sleepboot het hevig bonkende schip in zicht kreeg, was het geen mijl meer van de kust verwijderd. Die kust dat was een honderd meter hoge, steile rotswand. Aan boord van de Amerikaan ver keerden 35 mensen in doodsnood. Enorme haaien met ruggen van 60 centimeter dikte zwommen afwach tend rondom het steeds dichter naar de rotswand drijvende schip en de kans op redding leek nihil. Een En gels vrachtschip lag al een tijd in de buurt, maar het moest drie mijl van het ongeluksschip vandaan blijven. Er waren maar twee mogelijkhe den; het zou de eerste, de beste keer lukken of de kans was verkeken. Dat betekende dit: wanneer de Tasman Zee niet bij de eerste worp vastmaak te zou de Westchester te pletter slaan, de bemanning voor de haaien zijn en de Tasman Zee naar alle Kapitein A. Slingerland van de Tasman Zee, na 30.0000 moeilijke, lange zeemijlen, weer thuis. lot on- Toen pakte op de Tasman Zee Peter Scheermeijer (21) uit Amster- dam de lijn. Acht, negen meter boven Raak hem stampte het grete schip, honderd meter toen men van 'Die jongen.' zei kapitein Slinger land, 'zet het maar eens in de krant, is de beste hieuwlijngooier die ik ken. Hij wierp en ik zag een grote neger op de Westchester jui chend opspringen. Hij had de lijn te pakken.' Zelden is een sleeptros zo snel ge legd als die nacht op de Westchester. In een mum van tijd spande hij zich. Nog was het de vraag of de Tasman Zee het schip in de hoge golven direct kon afstoppen, maar het lukte. Op dat moment was de rotswand geen dertig meter meer van sleepboot en sleep verwijderd Nog anderhalf uur bleven de man nen in spanning. Als er iets mis zou gaan. als de tros het zou begeven, zou het schip nóg te pletter zijn ge slagen, maar de slepers triomfeerden en schip en bemanning werden ge borgen. T ater, in veilige haven, is kapitein Slingerland aan boord van de Westchester gegaan. Hij sprak met die neger, die de eerste stuurman was. Een diepgelukkig man, die niet meer aan de redding had durven ge loven, ook niet toen de sleepboot in zicht kwam. Kapitein Sligerland is een voor treffelijk fotograaf. Van de ber ging van de Westchester heeft hij echter geen foto's kunnen maken. Die operatie was te riskant, vroeg zoveel van hem en zijn beman ning dat er geen tjjd was aan foto's te denken. Hoe een sleep boot te keer kan gaan, laat deze later genomen foto zien. Er zijn drie nieuwe films deze week cp het programma van de Rotterdamse bioscopen. In Centraal is het „IASON EN DE ARGONAUTEN", waarin ons in kleuren (gelukkig niet in geuren) de beroemde mythe wordt verteld van Iason, de zoon van koning Iolkos in Thessalië. Iason wordt door zijn oom Pelias, die zich door geweld heeft meester gemaakt van de troon van Thessalië, uitgestuurd op het volvoeren van al lerlei gevaarlijke ondernemingen, waarvan de belangrijkste is het halen van het gouden vlies uit Kolchis. Samen met de Argonauten, de le gendarische schippers, begeeft de held zich op reis en hij slaagt er zowaar in om met behulp van Medea, de dochter van de koning van Kolchis het gouden vlies te bemachtigen. Dit verhaal geeft de filmmakers ruimschoots de gelegenheid om hun fantasie de vrije loop te laten, maar de sfeer van het oude Griekenland zal men in dit Hollywood-produkt toch niet aantreffen. Colosseum brengt „DE WRAAK VAN DE SARACENEN", een avon turenfilm, die zich afspeelt in de 15e eeuw, toen de Middellandse Zee nog vergeven was van Moorse en andere kapers. Een schip dat naar Rhodos koerst, wordt door die lieden buitge maakt, inclusief enkele mooie meis jes, die bestemd zijn om als slavin nen te worden verkocht. Een van die meisjes is Bianca, de dochter van de gouverneur van Rho dos en deze oude heer, ten einde mad, stuurt de avonturier kapitein Draga (Massimo Serrato) uit om de jonge maagd te bevrijden. Onnodig te zeggen, dat Draga dit zaakje handig opknapt en daarmee niet alleen de eeuwige genegenheid van zijn opdrachtgever maar ook de -•ride van Bianca wint. Rex heeft ook een licht gerecht op d» oudejaarstafel. Het is een dwaze klucht, waarin de drie Stoo- Sies als ruimtevaarders de zotste avonturen beleven. De film is goed voor een avond pretentieloos ver maak. H ARENA prolongeert (na- h tuurljjk „Alleman", het kos- telijke en bij tijd en wijle ont- h roerende portret, dat Bert s Haanstra heeft getekend van g ons Nederlandse volkskarakter. 1 CINEAC-BEURS houdt het op „Four for Texas", een ple- zierige parodie van Robert Aldrich op het oeroude genre H van de Western. H CORSO neemt ons ook ge- g durende de laatste dagen van het jaar weer mee naar het warme Egypte van 2000 jaar geleden, toen daar nog de ver- leidelijke koningin „Cleopatra" s haar netten voor haar min- s naars spande. j GRAND blijft vasthouden H aan de „West Side Story". HARMONIE geeft een repri- s se van „Lino maakt schoon H schip", onder welke weinig- g zeggende titel zich een goede s film verbergt, gemaakt naar een verhaal van Stmenon. M KRITERION prolongeert het deerniswekkende portret dat 3 Jean-Luc Godard in „Ik leef mijn leven" (Vivre sa vie) fj heeft getekend van een meisje dat afglijdt naar de prostitutie, g Godards vrouw, Anna Karina, speelt er een mooie hoofdrol in. §j LUMIÈRE herhaalt „Gek- ken trekken de kaart", een dolle, zij het niet altijd even H originele komedie over een man die het moeilijk heeft als 3 employé van een kredietkaar- g ten uitgevende firma. Danny Kaye zorgt voor menige zotte g situatie. LUXOR houdt vast aan „Johnny, waar kom je van- s daan?", de eerste film, waarin 3 de woeste twist-danser Johnny s Halliday een hoofdrol vervult. Het is een film, die ook voor nlet-bewonderaars van de zan- géi' dé iiióéité van hét aan- s kijken waard is. g METRO prolongeert „55 da gen in Peking", waarin ons de verschrikkelijke (romantische avonturen worden verteld van de blanke diplomatenkolonie in de Chinese hoofdstad ten tijde van de boksersopstand. Een fraai historisch kijkspel. PASSAGE (Schiedam) heeft ook „Alleman" van Bert Haan stra (zie boven onder Arena). PRINSES heeft een film op het programma, die een kolfje is naar de hand van de lief hebbers van misdaadfilms: „Briljanten des doods" naar een roman van Edgar Wallace. Zaterdagnacht kan men in het theater gaan genieten van een van de beste werken van Al fred Hitchcock, „De man die te veel wist", STUDIO '62 prolongeert „De Duivel en de tien geboden", een knap werkstuk van Julien Duvivier. Er werkt een reeks beroemde sterren aan deze film mee (Fernandel, Michel Simon, Danielle Darrieux, Alain Delon e.a.) die echter door de oude Duvivier stevig aan het lijntje gehouden wor den. THALIA houdt vast aan „Wedren met de ooievaar", een wat brave en zoetelijke, maar toch niet onvermakelijke film komedie, waarin Doris Day de liefhebbende vrouw is van een kranige dokter, die dreigt haar huwelijksgeluk te verspelen als ze onverwacht een TV-ster wordt. T VENSTER geeft ons ook de komende week nog de ge legenheid te gaan kennis nemen van de visie die zeven beroemde Franse regisseurs hebben op de liefde, zoals die door de Franse vrouw in al lerlei stadia van het leven be leefd wordt. VICTORIA geeft voor de liefhebbers van Karl May een herhaling van de verfilming van diens boek „De schat in het Zilvermeer". De sfeer van de befaamde schrijver van In dianenboeken vindt men in de film niet helemaal terug, maar onderhoudend is zij toch wel. Bjj die gelegenheid zei de kapitein van de Tasman Zee: 'Als u het dan weten wilt, Ik heb van het begin af geweten, dat we het samen zouden overleven of samen aan ons eind zou den komen. In mijn hele carrière heb ik nog nooit zo iets meegemaakt.' Advertentie I.M. AI zweert U bij de beste ge voerde lederen handschoen- al bent U gewend er tien gulden of nog meer voor uit te geven... Uw handen kunnen nooit war mer zijn dan gestoken in deze gevoerde leder-Vinyl hand schoenen. Leder-Vinyf herenhand» schoenen, eeri opzienbarend product van de laatste jaren. Niet te onderscheiden van echt leer, een genot bij strenge koude,,waterafstotend (ideaal voor de brommers}... soe pel en elegant voor een prijs, die dit jaar nog onmogelijk leek, nu per paar voor nog géén drie gulden. Aan het openbare muziekleven var. Rotterdam is de naam Jan Smeter- lin onafscheidelijk verbandenal was het alleen maar om zijn Chopin- recitais, die al zoveel jaren aan twee de' kerstdag zoveel glans verleenden. Het was dan ook begrijpelijk, dat een vrij talrijke groep muziellief hebbers, die Smeterlin het vorige jaar node gemist zullen hebben, donderdagmid dag weer naar de Nieuwe Oosterkerk optrokken om hem te horen. Dat dit weer een confrontatie zou zijn met een zuiver menselijke be leving van een voor ieder verstaan bare muziek was zonder moeite van tevoren te voorspellen. Smeterlin is een Chopin-pianist, die niet meer onderhevig is aan modieuze smaken, die in zijn spel niet meer (en dat be wust) wil steunen op de prikkel van het technisch raffinement en van de epaterende virtuositeit. Smeterlins ontmoeting met Chopin betekent een rechtlijnige en ongecompliceerde overdracht van een sentiment, dat in al zijn openheid ontwapenend en overtuigend is. Voor het grote publiekdat terecht zijn vertrouwen in Smeterlin gesteld heeft, zal zijn spel door zijn grote gevoeligheid, zijn sterke melodische gespannenheid, zijn verzadigde klank volheid én zijn sympathieke pathos een ideaal klankbord zijn, dat in de jacht van onze tijd zonder meer een weldadig rustpunt toil zijn. Zo waren de reprodukties van de Ballade in f, de 2e sonate in bes evenzeer als die van kleinere stukken als de Mazurka op. 24 nr. 4 en de minder gespeelde Rondo a la Mazur ka op. 5 meer opstapelingen van poë tische momenten met bewonderens waardige pianistieke hulpmiddelen dan monumenten van feilloos spe cialisme zoals onze tijd die wel voort brengt. Maar de Chopin van anderhalve eeuw geleden heeft ook zijn wereld niet willen veroveren door monu mentaliteit. In de Parijse salons zocht, en vond hij begrip voor het alledaags menselijke, op dezelfde manier waarop Smeterlin dit een ge neratie lang en ook deze middag in de Nieuwe Oosterkerk heeft gezocht en gevonden. Met een drietal toegiften heeft de concertgever zijn programma nog moeten uitbreiden voor het dankbare publiek. BERNARD GEISE Morgenvroeg om 9 uur be gint de verkoop van deze heerlijk warme gevoerde leder- vinyl herenhandschoenen, in de kleuren grijs en bruin en in alle maten, per paar voc CUn tel. of schrift, btst. (Van. een onzer verslaggeefsters) Een Rotterdamse jongeman, die begin september de schrik van het Westplein werd, cn drie van zijn vier kornuiten hebben dins dag de officier van Justitie bij de Rotterdamse rechtbank, mr. Schimmel, gevangenisstraffen horen eisen in verband met in braken, waarbij geld en sigaret ten werden gestolen. Anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek eiste de officier tegen de ani mator, de 27-jarige classificeerder P. R. D., wie drie inbraken ten laste waren gelegd. Tegen de 23-jarige loswerkman A. A. M. B„ die bi) één inbraak betrok ken was geweest, werd tien maanden, waarvan drie voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar geëist. De 23-jarige loswerkman A. B, en de 24-jarige bloemist A. S„ die even eens bij een van de drie inbraken betrokken waren geweest, hoorden respectievelijk vijftien maanden en vijf maanden, waarvan drie voor waardelijk en een proeftijd van drie jaar eisen. De ten laste gelegde inbraken wa ren gepleegd in verschillende café's aan het Wesfcplein en in het restau rant Tunnelpaviljoen aan de Baden Powellaan. De officier liield er bij de eis tegen A. B. rekening mee, dat het de zesde keer was dat hij terecht stond. A. S., die sinds kort een betrekking als kelner heeft, werd medeplichtig heid ten latste gelegd. Uitspraak over veertien dagen. Advertentie IM. Als U voor een. gelegenheid nieuwe schoenen hebt gekocht... en U zich er ailes van voorge steld hebt... dan voor O geen bedorven avond meer .als sneeuw en modder hun ver woestende werk op het schoei sel plegen te verrichten. Want morgen koopt U de uiterst handige plastic dames over schoentjes in zak-*tui» Passend voor elk model schoen, met hoge of-lage hak, met anti- slipzool - roestvrije rits - en goed afwas baar. Morgen koopt U de - bescher ming voor al Uw schoenen voor een krankzinnig lage prijs, voor 'nog géén drie» gulden per paar. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze damesover- schoentjes in zak-etui, In anthra» cl et en in de schoen maten 37 t/m &1 per paar voor Géén tel. of schrift best Een ansichtkaart, die eigenlijk uit drie kleine ansichtkaart jes bestaat: een nieuwe tram, een autobus en de Maas bruggen met de Euromast op de ach tergrond. En.een uitnodiging: „Ga mee! Met de reis en exursievereniging RET." Leuke kerst- en nieuwjaarsgroet! Maar mag ik als niet-RET'er aan deze uitnodiging gevolg geven? Hoe wel, ik ben al vele, vele jaren een trouwe klant van eerst mijn heer Nievwehuis, daarna mijn heer Bogstra en nu van mijn heer Van Leeuwen. En dat is toch ook heel wat waard. Zoiets schept een band. Dus tóch mee met de reis- en ex cursievereniging RET? Wie weet... (Van een onzer verslaggevers) De 79-jarige voetganger A. de Groot uit de Gerard Scholten straat is donderdagmiddag op een zebra pad op de Bergweg aangeredendoor een autobestuurder die niet in het bezit is van een rijbewijs. De man werd met. vermoedelijk een hersenschudding en een gebro ken Imkerenkel en linkerbovenbeen naar liet Bergwegaekenhuis ee- bracht. Do personenauto werd bestuurd door de 22-jarige machinist J. M. K„ die de autosleutels in bewaring had voor een kennis, die op de grote vaart IS- Volgens de politie is een ongeveer 23-jarige man getuige geweest van het ongeval. Hij heeft blond gegolfd haar en droeg donderdagmiddag een lichtgrijze jas. Hij wordt verzocht ztch met het bureau BergsingeL tel, 84885, in verbinding te stellen. Nég een kerstgroet. Van een spreeuwenvriend uit Canada, die voorbije zomer, toen hij Nederland bezocht, bfj Pieter op visite is ge weest. Ik heb toen een stukje over hem geschreven. De spreeuwenvriend, wie het in Canada door hard werken goed is ge gaan, denkt in zijn hartelijke brief nog even aan dat bezoek terug: „Een paar dagen later kwam ik bij een kennis en vroeg hem of hij dat stukje gelezen had. „Welke cou rant?" vroeg hij. Ik stond verbaasd want hij las altijd Het Vrije Volk. „Wel" teas het antwoord „die cou rant lezen we niet meer, hebben we niet meer nodig. Man, we leven als een vorst. Al die socialistische flau wekul is ouderwets." Wat denk je daarvan, Pieter? Toen ik bij je was, vertelde ik dat de vechtlust eruit was. Geen wonder dat de Partij van de Arbeid second is geworden. Een hoop mensen rijn vergeten dat het ónze partij is ge weest die de grondslag voor hun weelde heeft gelegd." Onze vriend wenst ons het aller beste toe: „And keep up the good work." En dat zullen we het komen de jaar dan ook met veel plezier doen. ondanks de man die niks meer met die socialistische flauwekul wil te maken hebben. Laat hij maar fijn als een vorst leven... Maar misschien heeft hij nog even aandacht voor het volgende briefje, mil geschreven door de heer N. Riet veld van de Clingendaal te Rotter dam: „Wat dacht je van de bootwerkers van ongeveer 1910? Ik zie se nog voor me als er een ertsboot binnen kwam. Dan gooiden ze met dobbel stenen voor een dekbaantje en dan gingen ze 36 uur achtereen een bak volscheppen. Daarna waren ze vol komen leeg. Dikwijls werd het loon uitbetaald in cafés en dan werd er stevig ge dronken. De vrouw ging haar man zoeken om nog wat boodschappen te kunnen kopen. Ik heb veel gezien. Het was armoe vergeleken met nu, maar wij hebben geleefd. En de bootwerkers een pen sioen van tien cent per dag, omdat ze de haven groot gemaakt hebben-" En dan ook nog deze brief, o vorst: „Ik ben 85 jaar. Mijn man is al veertig jaar ontslapen. Ja, mijnheer, in het begin hebben we meegeholpen om de krant op te bouwen. Mijn man teas altijd zo strijdlustig! Hij heeft geloof en vertrouwen gehad en dan kan een mens veel verdragen. Ik lees de krant, nog altijd. Ik krijg hem van mijn kinderen. En daar ben ik blij om, hoor." Mevrouw A. van de Leeuwenhorst (Zuidwijk) denkt wellicht- dat Pieter haar heeft vergeten. Dat heeft hij niet, maar het aantal brieven dat we ontvangen, is groot en dan kan het gebeuren dat er wel eens gewacht moet worden. Mevrouw A. zoekt een liedje waar ze de meeste woorden niet meer van kent: „Het gaat om een klein jon getje wiens zusje is gestorven. En dat jongetje ziet dat zijn moeder al tijd maar loopt te huilen. En dan vraagt het jongetjer „Ach, moesje, waarom die tranen? Waarom altijd zo droevig zijn?" Wie helpt ons aan de ontbrekende regels? En "Pieter zoekt nog een lied! Voor een lezer die.enfin luistert u zelf maar: Jk herinner mij mijn vader, die in 1935 op 73-jarige leeftijd is over leden. Nu ik als S4-jarige voor lange tend een rustkuur moet ondergaan, komen veel half-vergane jeugdher inneringen naar boven. Hoe was dat lied ook weer, Pieter, Jd'n eerste meisje van de zangvereniging?" Zou je me eraan kunnen helpen?" We doen ons best, waarde vriend. Verile* De beer G. Gerrltse, Viietkade 5, heeft donderdagmiddag in Rotterdam-Zuid zijn bruine rechter nappahand- schoen verloren. Dierenrijk De zwart-wlne kater .Moppie" van de fatn. C. J. Dalebout, Maldenburg 41, ia op 18 december weggelopen. Mevrouw Van der Wijk, De Kempenaerstraat 18a, zoekt een beslist goed tehuis voor haar driejarige rode kater de zij niet langer kan verzorgen. Wie kan de heer D» Bruin, Leeuwenstelnstraat 63. Inlich tingen verstrekken over een grote bonte kanarie die zaterdagmiddag van huis Sa weggevlogenl METER SPREEUW (Van een onzer verslaggevers) Diergaarde Blijdorp heeft zich ontfermd over een fla mingo, die een tijdlang rn Europoort en op de Maasvlak te heeft rondgezworven. De door honger en kou uitgeputte vogel is door een jachtopziener op de Maasvlakte gevangen. De flamingo behoort tot de soort die in de Rhönedelta broedt en waarvan wel eens een exemplaar als „dwaalgast" in ons land wordt, maargeno men. Gezien het gedrag van de vogel, is men er in Blijdorp zeker van. dat hij geen „dwaalgast," maar een uit een vogelpark of dierentuin ont snapt exemplaar moet zijn Wie mist een flamingo? Een 28-jarige Spaanse mat Manuel Santcmie-Bennutte. he woensdagmorgen zijn rechtewnder- been gebroken, toen hij bekneld raakte tussen een strak getrokken sleepdraad. Hij is naar het Haven ziekenhuis gebracht. Het ongeluk gebeurde aan boord van het Duitse zeeschip Helga Enfcz, aaa P1®" 1 de le Petro leumhaven.

Het Vrije volk | 1963 | | pagina 1