Burgemeester Peek in nieuwjaarsrede: Aantal woningzoekenden nam toe en bedraagt thans 5300 Groot gedeelte rede was j j gewijd aan 1813-1963 j Uitkeringen Soc. Zaken nu contant Raad werkt agenda in vlot tempo af Herman Haan en zijn vrouw naar in Afrika Ook nu weer: alle dronken rijders het schuurtje in Brigadier noemt man met-drank .goed vet9 M TWESTEN N ieuwjaarsha l Jonge Strijd Beenbreuk Politienieuws WISSELKOERSEN Geen „vuilwater" in Schiedam Melkbezorger tijdens rit overleden ISGHIEDAMSE! ZAAIERTJES ^v-aQ-rv A C HET VRIJE VOLK DINSDAG 7 JANUARI 1964 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) De woningbouw in Schiedam is in 1963 zeer teleurstellend geweest; sinds 1955 is de woningproduktie niet zo laag geweest als in het afgelopen jaar. Voor het onderwijs is 1963 echter een zeer goed jaar geweest. Het aantal leerlingen neemt af (de naoorlogse gehoortepiek is gepasseerd) en de beschikbare ruimte neemt toe. Het kleuteronderwijs blijft evenwel krap bedeeld. Schiedam wordt rijk aan grote gebouwencomplexen. Dit geldt niet alleen voor de zake lijke gebouwen, maar ook voor de nieuwe woongebouwen. Bovenstaande feitelijkheden zijn gelicht uit de nieuwjaars rede, die Schiedams burgemeester J. W. Peek gisteravond inde eerste raadsvergadering van 1964 gehouden heeft. Het was een nieuwjaarsrede, die voor een groot deel was gewijd aan de her denking van het 150-jarig Koninkrijk. Uitvoerig heeft burge meester Peek de gebeurtenissen rond de wedervrijmaking van de Nederianden in 1813 de revue laten passeren. En natuurlijk gaf hij daarbij ook een beeld van hetgeen er zich in het Schie dam van die dagen afspeelde. Een aardige passage in dit gedeelte van de nieuwjaarsrede heeft de opleving van de Schiedamse jeneverindustrie tot onderwerp: *De economische activiteit (in 1813) herleefde krachtig dóór de aanwezigheid van vreemde troepen, grote liefhebbers van jene ver. Dit gold vooral de kozakken, die per man dagelijks twee bierglazen vol ontvingen. De drankleverantie was voor de be velhebbers een belang van primaire orde. De eerste 1000 ankers .werden geleverd door Petrus Nolet en Compagnon, de carga door Ary Prins werd belast met het vervoer daarvan naar de troepen in Noord-Brabant. Morgen Exposities Passage: Werk van Rotterdamse én Schiedamse kunstenaars Apotheek Niet treuren Achterstand Financieel vraagstuk Kogelröndif'kooi f Twee vrouwen Tien pils te veel Woningbouw in '63 was zeer teleurstellend: saldo van 160 Burgemeester Peek besloot zijl» historisch referaat met te stellers, dat niet conservatisme de toekomst bepaalt, maar progressiviteit. Hij maakte daarop een overstapje naar de actuele situatie door te «eggen, dat dit ook heden ten dage nog geldt. ,'IWD mogen ons daarbU gelukkig prijzen,' aldus mr. Peek, dat wij nu vele jaren lang leven in een Uid Welke voldoende armslag geeft om dé belangen -van de burgerij te verzor gen tams de gegroeide inzichten. Oók het jaar. 1363 vormde hierop geen uitzondering. Overeenkomstig de be hoeften va».de huidige tijd staan de woningbouw en de stadsontwikkeling op de eerste plaats. De woningbouw om te kunnen voorzien in de drin gende wens van de gezinnen naar een eigen domein, de stadsontwikke ling cm de overige facetten van de levensbehoeften in een welgeordend verband te brengen.' ff oningbouw De-woningbouw Is in 1963 niet Advertentie I gunstig geweest. Er kwamen slechts 313 woningen gereed. Als men daar bij in aanmerking neemt, dat. er 150 woningen gesloopt werden, blijkt het woningbeslt met slechts 160 te zijn toegenomen. Warmee rmen dit aantai stelt te genover de rond 700 huwelijken, die gesloten werden (dat betekent min stens 500 nieuwe woningzoekenden), is het zonder meer duidelijk waar om de lijsten van Bureau Huisvesting het afgelopen jaar met ruim 200 toe genomen rijn. Er staan thans 5300 woningzoekenden ingeschreven! Burgemeester Peek zei naar aan leiding van bovengeschetste sombere situatie, dat er goede hoop is dat 1963 een tijdelijke inzinking zal blij ken. Er zijn thans 1046 woningen In aanbouw; vermoedelijk zullen in 1964 ruim 800 woningen betrokken kun nen worden. Schiedam wordt rijk aan grote ge bouwencomplexen, aldus burgemees ter Peek. Hij zei: 'Wie in onze Bouw verordening van het jaar 1944"leest als uitgangspunt van het bouwbeleid dat het verboden is drie of meer wo ningen boven elkaar te bouwen, moet glimlachen. In nauwelijks twintig jaar tijd zijn de opvattingen wel ver anderd.' Voor de verdere ontwikkeling van de stad werden in 1963 nieuwe stap- Bioscopen Passage: Alleman, dagelijks 3 en 8J.5 uur; Monopole: De musketier van de zee. ma., dl 2 en 8 uur; Rin Tin Tin, wo. 2 uur. Arcade: Natuurgenot in huls, 8 u. Chr. Soc. Belangen: Alg, Fotokring Schiedam, contactavond, 8 uur. Bibliotheken Gemeentebibliotheek, lange Havé» 131. maandag 7—8.30, dinsdag 950— 430 en 7—8.30, woensdag 9-30430 donderdag 950—1250, vrijdag 950- 450 en '7—850. zaterdag 930450 Lorentzlaan 6: maandagmiddag 150430, dinsdagmiddag i.304,30 woensdagavond 7—9. vrijdagmiddag 150—430. vrijdagavond 7.-9 -Dr. Wibautpiein 129, maandag lr-9, dinsdag i—4.30, woensdag alleen Jeugd 2—4, volwassenen 7—fl. donder dag 950—12, vrijdag volwassenen 7— 9 en 7—8 jeugd Leliestraat: woensdag 1—4, vol wassenen en Jeugd. 7830 alleen vol waasenen, zaterdag 1—4 volwassenen en jeugd. Schledamseweg 26: dinsdag 2—6 alleen volwassenen, vrüd&g 2—8 vol wassenen en jeugd Galerie Wiegman: Werk van de Jonge Rotterdamse kunstenaar Anton, Galerie CCC (mgr. Nolens'aan 476) Beelden van P, Stuyvenberg Voorts werk van Werkman, Appel. Ouborg, Nannmga en Van Schoonhoven. Tot en met 6 januari. Stedelijk Museum: Jong Egypte weeft. Koptische kunst «n kerst groepen en wandkleding; Kersttén- toonsteiling tot en met 12 januari 1964. Nieuwlandapotheek, Wibautpiein. BURGEMEESTER PEEK historisch referaat...... maken voor het nieuwe,' zo sprak de burg'emeester. Men behoeft daarom niet te treuren; wij zouden niet han delen, wanneer niet de overtuiging krachtig leefde, dat al deze verande ringen evenzovele verbeteringen zijn. Daarom gaan wij voort op de. inge slagen weg om de kwade erfenis uit de kortzichtige jaren van de negen tiende eeuw te slopen.' Het onderwijs, had aan 1963 een goed jaar. Drie kleuterscholen, drie lagere scholen en twee gymnastiek lokalen werden opengesteld. JDe situatie op dit terrein verbetert jaar lijks na de vele lange jaren van be helpen; het aantal leerlingen neemt af, de beschikbare ruimte neemt toe,' zo zei de heer Peek. In de komende Jaren zal echter nog meer ruimte nodig zijn. Met name in Kethel zal bij de groots aan gevangen woningbouw in de komen de jaren een groot tekort aan scho len ontstaan, wanneer niet tijdig voorzieningen worden getroffen. Burgemeester Peek wijdde in zijn «e sum weraen m mos nieuwe s»p-t j grecie voorts 00k nog een pen gedaan zo deelde de burgemees- aantftlJ opmerkingen aan de Tech nische Bedrijven èn aan de politie. Peek zyn lange nieuwjaarsrede. De strenge koude en de herhaaldelijke sneeuwval legde enerzijds vele activi teiten lam en overbelastte anderzijds de Reinigingsdienst, Hierdoor Is allerwegen een achter stand van enige maanden ontstaan, die in de overige maanden vati het jaar niet konden worden ingehaald. Vooral op het gebied van weg- en waterbouw zal veel pas dit jaar kun nen worden verricht, terwijl het in de begroting van '63 was opgenomen, aldus burgemeester Peek. .Wij staan dus thans voor een jaar, waarin alle kansen zullen moeten worden aangewend om dat te doen, wat nodig eu mogelijk is, opdat het gedachte werkprogramma geheel tot uitvoering zal komen,' zo sprak bur gemeester Peek. Hij richtte zich vervolgens tot de raadsleden persoonlijk met de woor den: .Hierin zal uw voldoening moe ten zijn gelegen, te weten dat wij hebben mogen bijdragen aan de ver dere ontwikkeling van onze samen leving, aan de belangen van onze plaatselijke gemeenschap. Deze ar beid zal van u en uw gezin offers vragen, omdat zij u onttrekt aan uw gezin en de gelegenheid tot rust en ontspanning inperkt, soms tot be neden de onderste grens. Gij hebt de roep van de burge rij gehoord en daaraan gevolg willen geven. De gemeenschap is u deswegen grote dank verschul digd. Wij hopen, dat uw arbeid vruchten moge voortbrengen; wij hopen dat u ook in het ko mende jaar tot wasdom mag zien komen, wat in de voorgaande ja ren is gepland. Moge het jaar 1964 voor u en uw gezin een .rijk gezegend jaar zijn, waarin geluk en voorspoed u in ruime mate ten deel zal vallen.' De dienst voor Sociale Zaken staat voor een nieuwe taakvervulling. In verband met de invoering van de nieuwe Bijstandswet op 1 januari 1965 z(jn nu reeds enige wijzigingen gebracht in de werkwijze van bij standsverlening door de overheid. Alle betalingen geschieden in geld, zo decide burgemeester Peek gister avond in zijn nieuwjaarsrede mee. De cliënten van Sociale Zaken moe ten in principe zelf de verantwoor delijkheid dragen voor de besteding van de uitkering. M Voorheen werden dieetvoeding cn kleding per bon verstrekt; de pre mie ziekenfondsverzekering werd rechtstreeks aan de ziekenfondsen voldaan. Deze verstrekkingen in na- tura komen niet meer voor. De bijstandsbehoevende zal met in gang van X januari 1964 een vast bedrag per maand ontvangen, waarvan hü de bijzondere kosten, bij voorbeeld voor dlëet, kleding, brandstoffen, ziekenfonds etc. zelf moet sparen, zo zei burgemeester Peek. De wijze van betaling is aan deze werkwijze aangepast. Werden de bijstandsbedragen vroeger iedere week in een schoollokaal uitbe taald, thans ontvangen de meeste bijstandsbehoevenden eenmaal per maand een cheque, die zij op het postkantoor kunnen verzilveren. De NW-Jeugdorganisatie Jonge Strijd afd Schiedam, heeft het nieu we jaar ingezet met een nieuwjaars- bal, dat werd gehouden op zondag avond 5 januari in Ons Gebouw. De muzikale medewerking werd verleend door The Counts. Tussen de verschillende dansnummers werd ook nog opgetreden door The Singing Sis ters, twee meisjes, die op een vlotte manier bekende liedjes ten gehore brachten, Zjj begeleidden zich zelf hierbij op de gitaar. Jonge NW-leden zy'n-.'s zondags avonds om 8 uur van harte welkom in Ons Gebouw, Stadhoudersiaan 119. (Van een onzer verslaggevers) Na de nieuwjaarsrede van burgemeester Peek, waarvan het uit spreken ruim een uur duurde, heeft de raad in betrekkelijk korte tijd nog een uit 22 punten bestaande agenda afgewerkt. Min of meer breedvoerige discussie ontstond alleen bij het voorstel een krediet van ƒ127.000 beschikbaar te stellen voor de bouw van een semi permanent gebouw voor de secretarie. ter mee. De onderhandelingen over de aankoop van de percelen, die im>- dig zijn voor het nieuwe stadhuis, werden met goed gevolg bekroond: in geen enkel geval zal een onteige- nlugsproces hoeven te worden ge voerd. De activiteit in NIeuwland-noord blijft groot zei mr. peek voorts; de wooncomplexen aan de Nieuwe Damlaaa zijn al in. uitvoering. Be halve enkele percelen grond ten noorden van de Burgemeester van Haaj-enlaan, is niet veel grond meer beschikbaar. Dat betekent niet, dat in de Be bouwde Kom niet meer zal kunnen worden gebouwd zo lichtte mr. Peek toe, maar er zullen eerst uitgebreide sloopwerken moeten plaatsvinden, Aan de Broersvest zijn deze werk zaamheden reeds verricht ook op andere plaatsen zijn of zullen zij worden aangevat onder andere aan het Groeneweegje en aam de Willem Brouwerstra&t. ,Het oude verdwijnt om plaats te Hij constateerde, dat de Technische Bedrijven het laatste decennium maar weinig rust gekend hebben. Ook in 1963 is het elektriciteitsverbruik (met ruim 9%) weer gestegen. Het totale verbruik bedroeg 120 miljoen kilo wattuur. Ook het gasverbruik neemt toe. Over het waterverbruik zei de bur gemeester, dat hier het zoutgehalte een moeilijke zaak blijft. Hij sprak de hoop uit, dat de door Rotterdam genomen maatregelen effectief zul len blijven. Voorts ging de burgemeester nog in op het probleem van de televisie- antennes. Hij meende, dat de burge rij een positieve bijdrage aan de stadsverfraaiing kan leveren door in samenwerking tot centrale TV-anten- nes te komen, zoals die ook op de meeste gemeentewoningen staan. Het jaar 1963 zette op minder pret tige wijze in, zo besloot burgemeester Een. aantal secretarie-afdelingen in het stadhuis en in de gebouwen aan de Nieuwstraat kampt reeds en kele jaren met een chronisch ruim tegebrek. By sommige afdelingen kan hierdoor noodzakelijke perso neelsuitbreiding niet plaats hebben; by andere afdelingen zyn de werk omstandigheden slecht omdat de beschikbare oppervlakte te vol bezet is. Aangezien het nieuwe stadhuis pas over een jaar of acht gereed zal zyn meende het gemeentebestuur een oplossing gevonden te hebben in een semi-permanent gebouw dat in de tuin achter de secretariepanden lr, de Nieuwstraat moet komen. Een aantal raadsleden bleek niet enthousiast over deze oplossing. De heren Simons, Boerman en Kesse- nich (p.v.d.a.) en Verhulsdonk (v.v.d.) stemden tegen het voorstel. De heer Alyk tk.v.o.) vroeg of dit gebouw nu wel een werkelijke oplos sing was voor de moeiiykheden. Drs. Simons (p.v.d.a.) sprak over de ake lige indeling van de gebouwtjes die by de secretarie in gebruik zfjn en de weinig efficiënte benutting ervan. Hy vond het semi-permanente ge bouw voorts bepaald geen goedkope oplossing; h(j had uitgerekend dat de bouw op 166 per m3 kwam te staan. De heer Simons suggereerde een ander pand aan te kopen, dat wellicht ter zijner tjjd toch aange kocht zal moeten worden in verband met sanering e.d. Het ware voorts goed geweest, aldus de heer Simons dat de gehele zaak tevoren bekeken was door de bedrijfseconomische dienst. Drs. Houtman (v.v.d.) sprak er zyn vrees over uit, dat een semiperma nent gebouw vertragend zou kunnen werken met betrekking tot de bouw van het nieuwe stadhuis. Burgemees ter Peek was het met dat laatste niet eens. Sprekend over de stadhuisbouw zei hy terzijde, dat het hier hoe lan ger hoe meer om een financieel vraagstuk gaat. Wanneer kan Schie dam het grote kapitaal ('tientallen miljoenen'), aldus de bugemeester basehikbeax" stelten J - Natuuriyk -blijft het gebouw een noodoplossing, maar zo sprak de héér Peek, wat-we ook doen, het bluft ai tijd maar behelpen. Op een vraag van de heer Houtman of men wel eens overwogen had het oude zieken huis als dat straks leeg komt, te gaan gebruiken als bykantoor van. de se cretarie, antwoordde de burgemeester dat het ziekenhuis nergens meer ge schikt voor is. De raad besloot voorts tot'enke le aankopen van panden en een aan tal grondverkopen en -ruilingen. Ver der werd besloten een geldlening van twee miljoen aan te gaan met een rente van 43/4 percent en een ioop- tyd van tien jaar. Het voorstel om een krediet vap een ton te verlenen voor de voorbe reldendg werkzaamheden in verband met de invoering van aardgas, werd zonder discussie aangenomen. Na enkele discussie ging de ge meenteraad akkoord met de benoe ming van de waarnemend directeur van de Gemeentelijke Woningdlenst, de heer J. C. H. M. Titulaer tot di recteur van deze dienst. Er waren twee stemmen tegen de benoeming. Als nestor van de raad sprak de KVP'er H, W. Willemse (70) enkele welgekozen woorden in antwoord op de nieuwjaarsrede. 6 JANUARI Engels pond 10,06?—10,071 Amerik. dollar 3.591—3,GO Franse frank 73,4273,47 Belgische frank7,221—7,222 Zwitserse frank83,341—83,39} Zweedse kroon 693569,40 Duitse mark 90,43}90,48} Deense kroon 52,0952,14 Noorse kroon50,2760,32 Canada 3,33}—3,33g Italiaanse lire 57,81}57,86} Oostenrijkse schilling 13,934—13,94} Escudo's 12,55}—12,56J (Van een onzer verslaggevers) Vanochtend omstreeks tien uur vertrok er bü het Museum voor Land- en Volkenkunde te Rotterdam een expeditie! De conservator-honorair van dit museum, de 49-jarige architect Herman Haan en zijn vrouw Hansje hebben dan voor enkele maan den afscheid genomen van hun comfortabele bungalow aan de Krallngseweg, van hun kostelijke Dalmatiners Joris en Siri en van hun even-kostelijke Siamese kat Saar om samen met een aantal andere expeditieleden in twee Landrovers via Gibraltar naar West- Afriba te rijden. Het doel van de 7580 kilometer lange reis is de piepjonge repu bliek Mali, gelegen in het vroe ge Frans-Equatoriaal Afrika. Om precies te zyh: het vrij moeilijk toegankelijke gebied van de Dogon-stam. En nóg preciezer: de Tellem-grotten. Deze grotten bevinden zich in éen stelle, drie- tot zeshonderd meter hoge bergwand. In voor historische tijden heeft hier een volk gewoond. Hoe het leefde? Wat zfjn cultuur was? Herman Haan, die deze grotten al eerder verkende en een aantal voor werpen voor onderzoek mee naar Nederland bracht, hoopt «r na deze expeditie meer over te ver tellen. En men zal, als het met het transport van de films lukken wil, de komende maanden op de televisie het een en ander van deze expeditie kannen zien. Een kleine TV-ploeg van de NCRV reist in een aparte auto met de speciaal ingerichte Landrovers mee. Met de camera Zal zij ver slag van de. toeht uitbrengen. •q vein is t*h» Herman Hum satT'Ifréfeïr'ica;- bine", een kegelronde kool, tegen de rotswand worden opgehesen om zodoende de grotten te berei ken. Die kooi én vooral ds van staal en hennep vervaardigde kabel heeft hy oudejaarsmiddag beproefd. Op de kade van de Rot terdamse Stuwadoorsmaatschap pij aan dé Waalhaven heeft liy zich toen door een kraan in dè cabine tot een hoogte van vijftig meter laten hijsen. Alles verliep naar wens en de hèer Haan hoopt dat dit straks bij de berg wand met zijn scherpe punten ook het geval zal zijn. De uit tien personen samenge stelde expeditie vestigt haar basis-kamp aan de voet van de wand, nabij het kleine Dogon- dorpje Fegué. Behalve Hansje Haan, enthousiast amateur-ar cheologe, die haar man al vele malen op zijn zwerftochten doof Afrika, naar berggebieden en naar woestynen heeft vergezeld, telt de expeditie nog een vrouw. Dat is de fotografe Vioiet Cornu- lius uit Amsterdam. Zij zal in dit boeiende gebied, dat, zo zegt de heer Haan. eigenlijk min of meer ontsnapt is aan de aandacht van de koloniale historici, zeker ge noeg onderwérpen vinden om te fotograferen. De andere expeditieleden zyn ds heer R. S. Wassing, conserva tor by het Museum voor Land en Volkenkunde, de arts H. R. Hefting uit Rotterdam (dokter 'met' tröpehefvaftogl,' de Ingenieur. Silvey (dié in Fa wordt „opgepikt"), de technicus J. Groëhévefd' en een" assistent van dè antropoloog dr. Huizinga uit Utrecht, de heer Jansen. Het TV-team bestaat uit de heren C. Langeraad en D. O. Koekenberg. Herman Haan, wiens hobby archeologie uitgroeide tot een „tweede vak", hoopt terug te zyn voordat in Mali de grote hitte- periode begint: „We moeten door de Sahara en dat doen we het liefst vóér het te heet wordt Schiedam krijgt geen speciale „vullwaker", waarvan tydens de begrotingsvergadering van de ge meenteraad in november sprake is geweest. Burgemeester Peek zei by die gelegenheid, dat men er wellicht toe zou overgaan om een speciale functionaris (een gepen sioneerde politieman by voor beeld) te belasten met het toe zicht op orde-en netheid op de straten. In zijn nieuwjaarsrede gister avond heeft burgemeester Peek echter meegedeeld, dat het poli tiekorps inmiddels weer volledig bezet is, zodat het zelf bovenge schetste taak kan waarnemen. (Van een onzer verslaggevers) Het natte pak, waarmee een 48- jarige bijrijder in een donkere ok tobernacht uit zijn in de Schie verzeilde auto kroop, zal hem nog lang heugen en niet alleen door de kilte van het koude water. Zijn ongelukkige manoeuvre en het drankgebruik dat daaraan vooraf was gegaan bracht hem maandag voor het hekje van de Rotterdamse politierechter, die er graag meer van wilde weten. Ik reed ergens overheen en toen kon ik mja stuur niet meer houden/ zei verdachte om zyn onvrijwillig bad te verklaren. "Het kwam niet door de drie borrels en het glas bier dat ik had gedronken.' 'Dan moeten er een paar zyn Op gedroogd," constateerde mr. Heynsius, 'misschien heeft de kastelein, die van tien of twaalf borrels sprak, wat overdreven, maar een bloedproef, die ha bUna drie uur een promillage van 1.15 oplevert, wyst Op méér dan drie borrels. De waarheid ml wel In het midden liggen.' Een hoofdagent, die het wagen spoor van de Schie naar de woning van de byrijder had gevolgd en hem mee naar het bureau genomen bad. oordeelde de man matig onder de in vloed en tot die conclusie was ook de brigadier bij het verhoor gekomen. "Beslist niet in staat naar behoren 'Door die verklaring van de kaste lein heeft myn cliënt de schün tegen zich,' vond de raadsman, die mee naar de Noordsingei was gekomen, 'maat een man die even tevoren een moeilyke manoeuvre over een hoge brug maakt en zo handig uit een te 'Levensgevaarlijk,' riep mr, Heyn- sius verontwaardigd, 'ik vind dit een schandelijke zaak.' De 25-jarige VJaardingse timmer man, die na het drinken van tien glazen pils met een vaart van 120 kilometer op zijn motor had gereden en toen met een snelheid van 90 kilometer op een gelukkig verlaten kruispunt ten val was gekomen, stond er met zyn mond vol tanden by. 'Ik een auto te besturen,' zo luidde bun men, Kan beslist niet erg dronken ge- gezameniyke opinie en dat ward vol- weest zyn." Hy vroeg een kortere ont komen gedekt door de verklaring van zegging, vooral omdat de byrijder door de politiearts. het langdurig gemis van zijn r(jbe- wys ernstig wordt gedupeerd. Veertien dagen zitten en acht Mr. Heynsius had geen oren naar maanden niet rilden, zo werd de els. dat verweer en vonniste conform. water geraakte auto weet weg te ko- nas wel een beetje beschonken,' ver klaarde hy bedremmeld, "ik ken mé absoluut niet herinneren, dat ik zo hard heb gereden.' De politiemannen, die hem aan het eind van de dodenrit onder ogen hadden gekregen, spraken duidelijke taal. 'Hy was behoorlyk bezopen/ zei de hoofdagent ronduit; 'Goed vet/ vond de brigadier, 'Een ergeriyk geval.' sprak de offi cier, die de timmerman tot drie we ken gevangenisstraf en een jaar ont zegging veroordeeld wilde zien. 'Kan het niet voorwaardeiyk?' pro- oeerde de timmerman. 'Geen kwestie van.' besloot mr. Heynsius, 'ik stuur alle dronken rij ders het .schuurtje in. En nog helpt het niet/ voegde hy er zuchtend aan toe. 'Conform.' (Van een onzer verslaggevers) In de Kralingse Piaslaan te Rotter dam is maapdagmiddar de dertigja rige grondwerker M. H. van der Lin den uit Alphen Aan de Rijn. aange reden door een personenauto. Met een gebroken linker bovenbeen werd h« naar het Bergwegziékenhuls ge- bracht. (Van een onzer vêrSIaggevérs) De 61-jarige melkbezorger W. Ver hoeven uit de Insulindestraat Is maandagmorgen in da Blaardorp- straat in Rotterdam, toen hy daar reed met zyn carrier, plotseling on wel geworden, en op straat gevallen. De man werd in allerijl overgebracht naar het Bergwegziekenhuis, waar hy by aankomst overleden bleek te zyn. Saigon (Reuter- De militaire Junta in. Zuid-Vietnam heeft maan dag ingrijpende veranderingen in de legerleiding e nênige veranderingen in de voorlopige regering aangekon- did. Het doei van dese wijzigingen zou zyn een méér effectieve bestrij ding ven de communistische Viet- cang-gueriUa. In. de Nieuwe Maasstraat heeft gisteren een klein brandje in. de keu ken gewoed. De vlam was in een fri tuurpan met vet geslagen. Mensen die by de Bethelkerk aan het werk waren hebben het vuur met emmers water geblust. Er ontstond lichte schade. Dé politie heeft gisteravond een 20-jarlge jongen ter ontnuchtering op het bureau Ingesloten. Hij had op de Hoogstraat in zeer kennelijke toe stand allerlei mensen lastiggevallen en daorby kleren vernield. Op de Singel zyn gistermorgen twee vrachtauto's tegen elkaar ge reden doordat de eerste remde en Je tweede niet meer tot stilstand kon komen en begon te glijden. Een van de wagens vernielde daarbij een ruit van een sigarenwinkel. 0 Op de kruising Nieuwe Damlawi Mgr. Nolenslaan zijn twee auto's op elkaar gebotst. Een van de auto's verleende geen voorrang. Er ontstond een aanzienlijke schade. 0 Op de BK-laan heeft een auto gisteren een verkeerszuil ontwricht. De auto was een trekker aan het passeren die plotseling naar links week. Kapsalon Héiène, de salon voor de betere PERMANENT stroomloos voor ieder haar geschikt 750. Héiene tiéde permanent, de meest ideale natuuriyke permanent 1 10. Gratis halen en brengen per luxe auto voor permanent. Kapsalon Héiène, Rem- brandtlaan 22, Schiedam, tel, 67170. 1,00 reductie op deze adv. Alles op gsm, betaling vanaf 1.— p. w. GOEDEREN- BAN DEL Pa. A SCHIL» PEROORD as, ZN- miniaan 40 Schiedam erna

Het Vrije volk | 1964 | | pagina 2