Doorgaan van Sportweek nog onzeker KNVB schenkt f 50.000.- voor Schiedamse sporthal Tweede tiental gaat op le plaats in klasse 2 C af aan de start in de Nieuwlant-cross Juliana-heren verslaan stadgenoot Sportief evenement van .J)e Hollandiaan Eerste bewoners voor ,De Brede Trappen Studentenechtpaar op tijd gevlucht j GARAGE LANDMANi g I .A.F.- en PEUGEOTSERVICE tkndeWeet W. Hoogliuis voorzitter van SV V-honkbal Jongens plegen joy-riding met vrachtauto Politienieuws Geen tochten op de schaats Na val op het ijs overleden Brand in keet mes tkal veren Stien Keijzer: 500 m in 59.5 Lokaal totaal uitgebrand II Iii Schiedam geen christelijke sportdag Esperanto-agendo Sporthalcollecte slechts 196,- PvdA-Schiedam houdt vergadering Schaakvereniging Schiedam A. v. Wijngaarden bondsridder van KNBB Aanrandin gspogin g op BK-laan HET VRIJE VOLK MAANDAG 20 JANUARI 1964 PAGINA 4 (Van onze sportmedewerker) Op woensdag 19 februari zal Schiedam tussen 8 en 9 uur op z'n kop staan, ais alle Schiedamse muziekgezelschappen en drumbands de straat op gaan om met muziek de steentj esactie voor de te bouwen sporthal met muziek te ondersteunen. Het zal tot een korte maar felle actie beperkt blijven, waaraan ongeveer 350 junioren met hun leiders zullen deelnemen. MANNEN HERENKLEDING fl Sportweek Bioscopen Bibliotheken Apotheek De cross Prijzen Een boek met dit merk Is een waardevol werk Anderen NOORDMOLENSTRAAT 13 - SCHIEDAM - TELEF. 66233 «n 65603 t Het is de bedoeling' om in één avond 60.000 steentjes te verkopen voor twee kwartjes per stuk. Aan het kopen van de steentjes zijn prijzen ver bonden. Achter de vraag of een steentje prijsgevend is, kan men komen door de steentjes in warm water te doen en te kijken of er een nummer op komt ie staan. Dat nummer zal corresponderen met het nummer van de prfjs. Advertentie I.M. die aan JEEN GOED PAK" denken. denken aan: Schiedam Hoogstraat 174 (Van onze sportmedewerker) iDe heer W, Hooghuis wordt de nieuwe voorzitter van de honkbal- afdeling van SW. Deze 14 jaar ge leden opgerichte afdeling heeft jaren onder voorzitterschap van de heer F. Smit gestaan. Deze heeft het echter te druk en was genoodzaakt zijn 'functie neer te leggen. Hij heeft al zijn tijd nu ter be schikking gesteld van Orpheus, van welke zangvereniging hij voorzitter is. De heer Smit is ook nog twee jaar secrétaris geweest van de honkbal afdeling in het district Botterdam. Twee Schiedamse jongens, de 16- jarige W. C. A. J. en de 14-jarige A. F. L. hebben zaterdag joy-riding gepleegd met een vrachtauto met aanhanger. Ze reden ermee door de Spaanseppldrr. Toen ze een politie auto zagen naderen, sloegen de kna pen op de vlucht, B(j het project Rijksweg 20. by Thurlede werden ze echter,-gevat. (Van onze sportmedewerkerV De Chr, Sportfederatie Schiedam heeft in de jaarlijkse ledercrgade- ring die donderdagavond werd ge houden In gebouw Jeugdhaven, be sloten dit jaar geen sportdag te hou den. Niet omd„t de sportdag van '63 in het water is gevailen, maar omdat de Schiedamse Bond van Lichame lijke Opvoeding (de SBLO) dit jaar een sportweek gaat organiseren. Omdat de christelijke verenigingen aan die sportweek hun medewerking verlenen, zou een eigen sportdag het programma overladen. B(j het punt bestuursverkiezing was men gauw klaar omdat er geen tegenkandidaten waren gesteld. Merkredon, la 22an de januaro klubvespero. Kiu heipas nin al la justaj responoj de la pola demandoj? Ni kun venos ce H. Letsch sr. lek straat 100 b. Het is mogelijk om op dezelfde avond de prijs 1000 min een cent) al in ontvangst te nemen op het centrale punt, waar vandaan de actie zal worden gevoerd. Dit kan Musis Sacrum z(jn of de Korenbeurs. Het juiste adres sa! nog worden bekend gemaakt. Op datzelfde centrale punt wordt ook het bedrag bekend gemaakt van de verkochte steentjes. Alle sport verenigingen zullen mensen afstaan, die deur aan deur in Schiedam de steentjes te koop zullen aanbieden. Deze mededelingen werden vrijdag avond gedaan door de heer C. Boi- mers, die zich bijzonder inspant voor de sporthal én met enthousiasme deze actie bij de aanwezise afgevaar digden van verschillende sportorga nisaties aanprees. Dat gelukte hem dusdanig, dat staande de vergadering al kon worden gerekend op 300 mede werkers. De heer Bolmers deed ook nog de mededeling, dat de KNVB aan het stichtingsbestuur had toegezegd f 50.000 voor de sporthal ter beschik king te stellen. Woensdag was deze mededeling bij het stichtingsbestuur binnengekomen. Hetzelfde bedrag hoopt het be stuur te krijgen van de Nederlandse Sport Federatie. Daarover zijn echter nog besprekingen gaande. Voordat er over de sporthal werd gesproken, stelde het bestuur van de SBLO. eerst de te houden sportweek aan de orde. Hierop waren nogal enkele aanmerkingen. Vooral de heren Mouthaan en Van de Touw waren niet enthousiast. Dat bleek maar al te duidelijk uit bun discussie. Het was in feite zo, dat alleen de bestuurders van de B.C. Schiedam voldoende enthousiast rijn, omdat hun wielerronde definitief is vastgesteld op 20 juni. Het is de vraag of deze ronde het begin of het sluitstuk van de sport week zal worden. Ook hierover werd men het niet geheel eens. Als de sportweek doorgaat, zal het een serie wedstrijden worden van diverse scholen. Misschien dat bet mogelijk is óm de plaatselijke cricketwedstrijd Her mes DVSExcelsior in deze week te laten vallen. Ook dat- is echter de weg van de minste weerstand vol gen,'omdat deze wedstrijd tóch wordt gespeeld. Nee, erg enthousiast waren de aanwezige bestuurders niet; dat bleek maar al te duidelijk. „Het leeft niet onder de mensen," zeiden de heren Mouthaan en Van de Touw dan ook. Er werd besloten een commissie te benoemen en deze gaat nu vrijdag weer overleggen hoe de sportweek er nu precies uitz zal gaan zien. De enige evenementen van kaliber zijn tot dusver de wielerronde en de honkbalwedstrijd Schiedam—Botter dam. Waarschijnlijk doordat kinderen oud papier in brand hadden gesto ken, is vrijdag brand ontstaan in een autowrak, dat in een inham aan de Lange Achterweg stond. De brand weer had het vuur snel geblust. O Voor de ingang van Wilton Fye- noord is de 37-jarige bromfietser K. E. W. vrijdag geslipt op het gladde wegdek. Hij liep een hoofdwond op. Na daarvoor te zijn behandeld in het gemeenteziekenhuis, werd W. naar huis gebracht. In de woning Celsiusstraat 38b heeft een schoorsteenbrandje ge woed. Waarschijnlijk is er in het verleden te veel met hout gestookt in de woning, want de schoorsteen bieek potdicht van het roet te zijn. (Van ome sportmedewerker De buscollecte die de SVV-jon- geren hebben gehouden voor de Sporthal tijdens de gisteren ge speelde wedstrijd SVVHennes DVS heeft een bedrag van f 196 opgeleverd. Dit bedrag is beneden de ver wachtingen. Misschien teas het voor een collecte net wel iets te druk en ook te koud. Maar het stichtingsbestuur heeft het idee van SVV op hoge prijs gesteld. Men is nu bij het Sporthal stichtingsbestuur bezig om raam biljetten te laten drukken van een groot formaat in de vorm. van een postzegel met daarop de tekening van de Sporthal. Het is de bedoeling om deze op te hangen in openbare gebouwen, voetbal- en andere sportkantines, bedrijfskantinesbij kappers en in garages. Ook particulieren kunnen zo'n biljet voor hun raam krijgen. Woensdagavond aanstaande houdt de afdeling Schiedam van de Partij van de Arbeid in het Volksgebouw haar jaarvergadering. Het bestuur deelt mee, dat mevrouw C, van Oos terbuis zich heeft teruggetrokken als kandidate voor een bestuursfunctie. In de komende vergadering zal dus de vervuiling van een bestuursvaca- ture aan de orde worden gesteld. Na de pauze zal er een discussie worden gehouden over de vraag: "Wat is actueel, wat vinden wjj ervan en wat zegt men van ons?" Aan de discussie zullen twee niet-partij leden deelnemen. Het tweede tiental van schaakvereniging Schiedam heeft in klasse 2C van de Rotterdamse Schaakbond voor de vierde keer gewonnen. Het team schijnt rechtstreeks op de eerste plaats af te stevenen, waarna het door promotie in dezelfde klasse als het eerste tiental kan komen. Er is echter nog een belangrijke concurrent, namelijk HVO 2, dat slechts één punt minder heeft. Ook Stokvis 1 mag niet worden uitgevlakt. Het tiental trad vrijdag aan tegen Het Westen-Regina 2, welk tiental ook tot de concurrenten moest wor den gerekend. Beeds na twee uur SCHIEDAM Dezer dagen was de heer J. C. van Elswijk, technisch ambtenaar A. 25 jaren in dienst bij de Technische Bedrijven. Monopoiè: De piraten van de Bloedrivier ma., dl, 2 en 8 uur. Gul livers reizen, wo. 2 uur. Passage: Alleman, dagelijks 2 en 8.15 uur. Gemeentebibliotheek. Lange Haven 131. maandag 78.30, dinsdag 9.30— 4.30 en 7—830, woensdag 9.30430, donderdag 930—1230, vryaag 930— 4.30 en 7—830. zaterdag 930430. Lorentzlaao 6: maandagmiddag 1.304.30, dinsdagmiddag 1304.30 woensdagavond 7—9 vrijdagmiddag 1.30430 vrijdagavond 7.-9 Dr. Wibautpletn 129, maandag 1—9, diasdag 1—430. woensdag aileen Jeugd 2—4, volwassenen 7—9, donder dag 9.30—12, vrijdag volwassenen 7— 9 en 7—g jeugd. Leliestraat: woensdag 1—4, vol wassenen en Jeugd. 7—830 alleen vol wassenen, zaterdag 1—4 volwassenen en Jeugd. Schiedamseweg 26; dinsdag 25. aileen volwassenen, vrijdag 2—6 vol wassenen en jeuga Exposities Galerie Wiegman: Schilderijen gouaches, tekeningen van wijlen Nellus Faling. Galerie CCC (Mgr. Nolenslaan 476): Werk van Trees Suringh, t,e.m. 3 fe bruari. Sted. Museum: Pastels van Arend Roosenschoon; werk van Frieda Hunziker. tot 10 februari. Gouka Co., Groenelam 127 tel 68035. (Van onze sportmedewerker) Na een wekenlange rust is het eerste herenteam van Juliana de afgelopen week weer in actie gekomen. Het ging op bezoek bij stad genoot SVC, dat er op gebrand was de koploper een nederlaag toe te Zo ver is het niet gekomen. Juliana is het grootste gedeelte van de wedstrijd in de meerderheid geweest. Zowel verdedigend als tech nisch was Juliana iets beter, maar het grote verschil lag wel in de aanval. De SVG'ers hadden alleen in Löffler een gevaarlijke man, terwijl hun tegenstanders wel drie op vier gevaarlijke aanvallers kon den lanceren. Daar hebben zij dan ook terecht van geprofiteerd. De eerste set begon Juliana over donderend. De SVC'ers waren niet in staat degevarieerde aanvallen te stui ten. In recordtijd was het 15—3. Door deze vlotte overwinning gin gen de Julianaspelers er te gemakke lijk over denken. Langzaam bouwde SVC een voorsprong op en leek deze set eenvoudig te gaan winnen. Bij 14—8 keerden echter de kansen. Juliana begon weer op toeren to ko men, durfde plotseling weer in de aanval te gaan en knabbelde stukje na stukje van de achterstand af. Het werd 14—14. SVC kwam weer op 15 14 en kreeg toen, door een misver stand tussen enkele Juüana-spelers, deze set toch nog in bezit, Juliana liet zich nu echter niet meer uit het veld slaan. Naarmate de wedstrijd vorderde, ging het steeds beter spelen. De derde set kwam met 159 in zijn bezit en de laatste set, toen SVC helemaal geen antwoord meer had en er de moed blijkbaar bij iiet zakken, met 155. Juliana is door deze overwinning een belangrijke stap dichter bij het kampioenschap gekomen. Over de resultaten van de overige Juliana-teams kunnen we helaas niet bijster enthousiast zijn. Dames 1 ver loor van koploper Lekkerkerk. Dat is op zich zelf geen schande. De manier waarop deze nederlaag tot stand kwam is erger. Lekkerkerk was aller minst in topvorm cn met wat meer strijdlust had een gelijk spel zeker tot de mogelijkheden behoord. Als deze Juliana-dames degradatie willen ontlopen, zullen zij vanaf heden al les op alles moeten zetten. Een beetje meer eergevoel zou ook geen kwaad kunnen. De uitslag was13 (set standen: 3—15, 815, 1511, 515). (Van een onzer verslaggevers) Het bestuur van de Viaardingse IJsclub had vorige week contacten gelegd om woensdag a.s. vanuit Vlaardingen een toertocht te houden voor de jeugd en voor volwassenen. Het Is evenwel onmogeiyk om een dergelijke tocht uit te schrijven. Het VS is nog veel te dun en op sommige plaatsen zelfs volkomen onbetrouw baar. zoals bij voorbeeld op de Vlie ten tonder Maasland), waar zater dag nog 'enkele rijders door het ijs zyn gezakt. Het zal van het aantal graden vorst in de komende nach ten afhangen of een jeugdwedstrijd kan worden georganiseerd. (Van een onzer verslaggevers) De Nieuwlant-cross in Vlaardingen, openstaande voor leden van voetbalverenigingen, zondag voor de tweede maal door De Hollan diaan georganiseerd, is zowel organisatorisch als sportief een groot succes geworden. Evenals vorig jaar werd B. den Honting van het Schiedamse SFC winnaar; in de categorie 25 jaar en ouder passeerde A. van Embden van De Hollandiaan als eerste de finish, terwijl de wisselprijs voor verenigingen ditmaal naar VFC ging. Al betrekkelijk vroeg zondagmorgen was het druk in en rond het altijd gezellige clubhuis van De Hollandiaan. Niet alleen met voet ballers, die op de voor de amateurs voetballoze zondag de voetbal schoenen niet wilden verwisselen voor ander schoeisel. Ook vele voetbalofficials kwamen naar de Nieuwlant-cross van De Hollan diaan, die ineens een goede naam verwierf, kükèip'Daar tussendoor enkele in de atletiekwereld bekende persoonlijkheden.' Maar geen Coen Moulijn, die met zijn vereniging naar Utrecht moest later in de ochtend werd de ontmoeting DOS-Feijenoord toch afgelast. Het parcours was 3.750 meter lang. Na de start bij De Hollandiaan liep men het gehele Nieuwlant-park rond en dan eens extra rond het hoofdveld van de organiserende vereniging. Dank zy de hulp van gemeentewer ken was het parcours goed te lopen; men had namelijk op een aantal gladde gedeelten van de route flink zand gestrooid. Een aantrekkelijkheid in de route was zeker het heuveltje, dat inderdaad aan een aantal deel nemers moeiiykheden verschafte; vo rig jaar had men alleen een vlak parcours, waardoor het toen feitelijk meer een veldloop dan een cross was. De lopers startten in twee catego rieën. Eerst schoot de heer H, van Munster, vice-voorzltter van de VBLO, de oudere lopers, ongeveer 35, weg. Met nog driekwart kilometer voor de boeg leek nog wel enige ver andering in de kopgroep mogeiyk. Uiteindeiyk finishte Arie van Emb den van De Hollandiaan met een op vallend grote voorsprong. Twee DVO- leden (van de Viaardingse zaterdag middagclub dus) betwistten elkaar sportlef de tweede en derde plaats. Dames 2 heeft tegen CW even eens teleurgesteld. Nadat het op fraai wijze de eerste en de tweede set met resp. 157 en 1512 had gewon nen. geloofde het het verder wel. De tegenstanders maakten grif gebruik van en wonnen de resterende twee sets achtereenvolgens met 153 en 152. Resultaat dus een 22 geiyk spel. Tot slot dames 3, Dit grondig ge- wyzigde team heeft tegen stadgenote ÜVG 1 niet onaardig party gegeven. De UVG-dames waren volgens ver wachting beter en wonnen dan ook met 31 (setstanden: 415, 1513, 8—15, 8—15). Beste allemaal. VOORSCHOTEN Vrijdagmiddag is de 10-jarige J. C. M, uit Voor schoten op het üs van een der pol dersloten komen te vallen. Het jon getje is met zware verwondingen naar het Algemeen Ziekenhuis vervoerd waar hy zondagavond is overleden. Op de algemene ledenvergadering der Koninklijke Nederlandse Biljart bond, die op zondag jl. te Amster dam werd gehouden, werd aan de heer A. van Wijngaarden te Berg ambacht de ridderslag toegebracht, waardoor hy zich voortaan bonds ridder van de KNBB mag noemen. De heer Van Wyngaarden was ge durende 17 jaren, dat is vanaf de oprichting, bestuurslid van het dis trict Krimpenerwaard en vele jaren wedstrijdleider van dit district. De manier waarop de heer Van Wyngaarden beide functies vervulde vindt in deze hoge onderscheiding een waardige erkenning voor zyn verdienste voor de KNBB. De Gorkumse politie heeft tijdens het afgelopen weekeinde op ryksweg 15 een onbeheerd staande auto aan getroffen. By onderzoek bleek dat de wagen was gestolen en eigendom Was van de heer De W. uit de Westewa genstraat in Gorkum. De W. wist niet dat zijn wagen, die hy voor zijn woning had geparkeerd verdwenen was. vyftig lopers verschenen aan de start voor de eigenlijke cross, allen leden van de voetbal verenigingen in de leeftyd van 18 tot en met 25 jaar. Tot aan de Kethelweg bleef een flin ke groep lopers by elkaar. Daar maakte Bennie Smit. de Fortuna- atleet, die buiten mededinging mee liep, zich los van de troep, zodat zijn meelopen van geen enkele invloed öp de wedstrijd mag worden geacht. Langzaam werkte de SFC'er B. den Homing, die vorig jaar ook al eerste werd, zich naar voren en reeds bijna een kilometer voor het einde werd het duidelijk, dat hy weer als eerste door de finish zou gaan. Ook Dal- meyer (SW) en Stigter (VFC) lie pen evenals vorig jaar een opvallend goede cross. Enkele TSB'ers, die ook goed getraind hadden, bezetten goe de plaatsen. Voor de verenigingsprijs waren de prestaties van de VFC'ers Stigter (derde plaats), v. d. Meer (7e) en Harry van Rees (8e) achter beter. Zodat VFC deze ereplaats van For tune overnam, dat ditmaal met op vallend weinig deelnemers aan ae start verscheen. De heer P. W. Koek, voorzitter van De Hollandiaan, heeft ten slotte de prijzen uitgereikt. Hy wees daarbij op het verbeterde karakter van de Nieuwlant-cross en dankte allen, die tot het slagen ervan hebben bijge dragen. Van de instanties behoorden daartoe gemeentewerken, de politie en de EHBO. Veel waardering had men ook voor de adviezen van de heer M. Hooger- waard, die trouwens in de wedstrijd ook een belangrijk administratief aandeel had. Van de Hollandianen heeft vooral de heer J. J. Thomas sen zich verdiensteiyk gemaakt, daar- by trouw ter zijde gestaan door de heer Mosselman. Tot de gewaardeerde belangstellen den behoorde ook Toob Remmers, vo rig seizoen trainer van De Hollan diaan. die destijds bet initiatief nam voor deze cross. Een verrassing tijdens de prijsuit reiking was wel, dat er plotseling een poedel- en een jeugdprys te voor- schyn kwamen en ten slotte onder de niet-pryswinnaars nog een taart kon worden verloot. De uitslagen waren: A-groep: JL B. den Houting (SFC) 11.42.—; 2. K. Dalmeyer (SW) 11,55.—; 3. B. Stigter (VFC) 11.58.—; 4. J. la Lau (TSB) 12.08.—; 5. Joop Vermeulen (TSB) 12.10.2; 6. L. Du- mont (Fortuna) 12.16.4; 7. M. v. d. Meer (VFC) 1222.4; 8. *H. v. Rees (VFC) 12.18.5; 9. J. v. d. Kooy (HDVS) 12,32.7; 10. P. de Nijs (De mos) 12.36.8. B-groep:. 1. A. van Embden (De Hollandiaan) 12.41.5; 2. P. v. d. Lin den (DVO) 12.59.6; 3. A. Meyer (DVO) 13.08.6; 4. B. Kreft (De Holl.) 13.10.6; 5. K. Maarleveld (De Holl.) 13.12.7; 6. J. Monster (SFC) 13.14.9; 7. P. v. Brandwijk (De Holl.) 13.18.8; 8. K. Groenewegen (De Holl.)9. A, Grims (SFC); 10. G. den Heler (De mos). Verenigingsprijs: 1. VFC; 2. TSB; 3. SFC; 4. De Hollandiaan. DUBBELDAM Eén kalf kwam om, zeven moesten later in het slacht huis worden afgemaakt en zeven ble ven ongedeerd, toen zaterdagmiddag om één uur het schuurtje van de heer L. Wigman aan de provinciale weg In Dubbeldam in vlammen op ging. De brandweer was snel ter plaatse en had het vuur snel in be dwang, maar kon niet verhinderen, dat het razendsnel om zich heen grijpende vuur grote schade aanrich- te. In het keetje, een simpele houten constructie van zes bij zeven meter met een plat dak, werden vijftien kalveren vetgemest. Het gebouwtje werd verwarmd door een petroleum- vergasser. Waarschynljjk heeft een der kalveren zich bevrijd en daarna de vergasser omgestoten. De schade van de brand is nog niet bekend, maar wordt door de verzekering ge dekt. spelen was een veilige 50-voor- sprong bereikt, door overwinningen van G. v. d. Berg, W. de Bruin, P. J. Sey, M. J. C. Hersbach en J. v. d. Velde. Even zag het ernaar uit, dat de eindstand 100 zou -worden, doch dit bleek al te optimistisch. C. Wijland aan het eerste bord gaf de kwaliteit weg en ging langzaam ten onder. J. v. d. Driessche liet een zeker schynende winst glippen, en J. de Bruyn wist, niettegenstaande en kele stukoffers van zijn kant, slechts remise te bereiken. A. Moleman en J. Stahlie echter lieten geen twijfel bestaan aan de Schiedamse superio riteit, en brachten de uitslag op 82. De andere tientallen van Schiedam deden het minder goed. Het eerste liep tegen Rotterdam 3 een 4)42*4 - achterstand op. Opvallend was het debuut van de 17-jarige Jan van der Driessche, die in tien zetten, zijn tegenstander tot opgeven noopte. Ook A. Noordergraaf wist te winnen, J. v. Baarle maakte remise, na de party eerst afgebroken te hebben. Verloren werden de partijen van H. Planken, C. K. Harm&nny, J. Gre- venbroek en D. Dekker. De partijen van H. den Uyl, L, v. Soelen en C. Vrijland werden afgebroken. Van deze afgebroken partijen valt alleen te zeggen, dat H. den Uyl wel zal gaan winnen. Schiedam 3 trad thuis tegen Mes- semaker 3 aan. De wedstryd ging met 64 verloren, omdat "W. de Bruin, P. J. Weeda, A. A. v. Etten, M. J. Hersbach en Slaginden ver loren, waartegenover slechts drie spe lers stonden, die wisten te winnen, nl. J. v. Grootveld, J. P. van Leusden en P. Willems. S. Koster en G. v. d. Zee speelden remise. Het eerste van de twee kraan eilanden, die rijkswaterstaat heelt besteld voor de havenwerken bh IJmuiden, nadert zijn voltooiing. Op de Schiedamse werf Gust», waar beide eilanden worden geconstrueerd, gaat men dinsdag de enorme kraan- arm op de Lepelaar, het eerste eiland plaatsen. De kraanarm ligt hier te wachten op de operatie, BOSKOOP Op een prachtige ijsbaan achter de Berbenweg heeft de stichting IJsclub Otweg zaterdag middag een nationale hardrijderij voor dames senioren en dames ju nioren georganiseerd. Hiervoor ver schenen 28 deelneemsters uit alle de len van het land aan de start. Op de 500 meter werd een zeer enerverende stryd geleverd. Vooral mej. Keifzer toonde zich by de se nioren (boven de 18 jaar) een rijd- ster van klasse, zy blonk uit in het nemen van bochten en zag mede hierdoor kans steeds aan de kop te blijven. Zij legde de 500 m af in 59.5 sec. zy werd gevolgd door Marijke Hoogduin uit Halfweg in 1 min. 1,2 sec. Ria Bos uit Maasland in 1 min. 32 sec. en Willy van Wees uit Mui den 1 min. 3.7 sec. By de dames-junioren werden eveneens goede tijden gemaakt. Na de start toonde Wilhelmina Barg- meijer uit Nieuwveen zich favoriet. Zij ging in 1 min. 3.6 sec. over de streep. Tweede werd Wieneke Scheep stra (Gouda) 1.55; derde EllenNa derend (Oudewater) 1.7.2; 4 Marian- na Machielse (Woerden) 1.8.4. De snelste Boskoopse was Jeannette Pa ling die in een tyd van 1.115 als der tiende eindigde. IJs en weder dienende wordt dins dag 21 j anuari een bekerwedstrijd gehouden tussen ploegen van de RMTS en de Chr. Lagere Tuin bouwschool. Voor donderdag staan wedstrijden tussen personeel van boomkwekers firma's op het programma. Voorts ligt het in de bedoeling om woens dagmiddag wedstrijden voor da schooljeugd te houden. MAASSLUIS In zyn nieuwjaarsrede deelde burgemeester W. J. D. van Dyck mede, dat een plan tot oprichting van een internaat voor ge handicapten te Maassluis in voorbereiding was. Het plan waarvan de geesteiyke vaders zijn oud-wethouder J. Slagboom en de directeur van de dienst van maatschappelijke zorg, de heer P. J. de Jager, kwam ia de raad en werd spontaan goedgekeurd. Met medewerking van andere in stanties kon het in uitvoering worden genomen, - Na verbouwing en modernise ring werd het internaat gevestigd m een voormalig ruim redershuis aan de Veerstraat. In de lagere Montessorischool aan het St.-Olofsplein in Dellt, het vroegere gemeentearchief, Is zondagmiddag brand ontstaan door een defect aan de olieleiding van de verwarming. Als gevolg hiervan brandde een lokaal op de eerste verdieping geheel uit. Het plantend bezweek onder de hitte en kwam naar beneden zetten, waardoor de vloer van de tweede etage aanzieniyk schade opliep. Het op de tweede verdieping wonende studentenechtpaar J. v. d. Wiel moest hierdoor voor een nacht een ander onderdak zoeken. Omstreeks half een ontdekte het echtpaar de brand. Zij konden nog net met een overjas over hun pyja ma's het huis uitvluchten. De man was naar het lokaal toegelopen om dat hy een brandlucht had geroken. Toen hij de deur opendeed zag hij een grote plas brandende olie en het lokaal stond vol rook. Er was weinig meer aan te doen en in allerijl is men naar bulten ge vlucht. De olie Is door een lek of defect aan het toevoerkanaal op de grond gestroomd. De brandende kachel heeft ten slotte voor de ont branding gezorgd. De met twee autospuiten en een ladderwagen uitgerukte brandweer moest met persluchtmaskers voor het vuur bestrijden. Binnen een half uur waren de vlammen onder controle; de nablussing heeft ongeveer een uur gevergd. Doordat men met hogedrukstralen heeft gewerkt, bleef de waterschade beperkt. Er ls In totaal slechts 300 liter water gebruikt. De Inventaris van het lokaal ging grotendeels ver loren; de schade wordt geschat op rond 10.000. Op de Burgemeester Knapper tlaan In Schiedam is zaterdagavond een 45-jarige verpleegster door een on bekende by de keel gegrepen. Toen de verpleegster begon te gillen sloeg de man op de vlucht. Zijn signalement luidt: lang 1.90 meter, slank postuur, donker achter over gekamd haar. De man was ge kleed in een donkere overjas. Het kreeg de naam „De Breda Trappen",- Een symbolische naam. daar met een breed uitnodigend gebaar de bewoners wat meer le vensvreugde geboden wordt in een eigen tehuis. Met een inrichting of kosthuis heeft het niets gemeen. De eerste van de 20 bewoners zijn gehuisvest. Het zyn er zeven, die de vorige week kwamen. Ook van bui ten Maassluis, o.m. uit Rockanje, waar zy gehuisvest waren in een tehuis voor bejaarden, waarbij ze nog niet behoren. Het opnemen van deze nieuwe bewoners, die werkzaam zijn in de gemeentelijke sociale werk plaats, betekent, dat zij 's morgens en 's avonds geen lange reis meer behoeven te maken. Ze zyn nu uit en thuis. Anderen kwamen uit Inrichtingen, waarin zij niet thuis hoorden. In Maassluis zyn ze nu opgenomen in het normale maatschappelijke leven. Zo kunnen ze meedoen In het plaat selijke verenigingsleven. Dit is het doel, waarnaar de initiatiefnemers hebben gestreefd. Het tehuis is niet alleen ter be schikking voor gehandicapten, maar ook van de z.g.n. „thuislozen", werk zaam in het vrije bedrijf, zowel uit Maassluis als daarbuiten. Dit Internaat is echter een nood oplossing. Vijf jaar denkt men no dig te hebben om in Maassluis een nieuw en modern tehuis te bouwen ui een omgeving, die er meer gepast voor is. Het groeiende Maassluis, met zyn moderoe sociale werkplaats, heeft een dergelijk tehuis nodig. Ook nu is men, evenals met het stichten van de werkplaats in 1953, klem begonnen. Men hoopt op het gebied van de sociale voorzieningen voor de gehandicapte mens nog verder te kunnen gaan. ,Pe?e maand zal het Internaat nog officieel worden geopend. mm 1 z ...J i- :i «naes r riPHmP io r r*s

Het Vrije volk | 1964 | | pagina 2