5 Tum! naar TfiyrSede Schiedam boekt zeer fraaie schaakzege Thor maakt zich op voor jubileumfeest RUYS CO. Reprise in Passage van film van Danny Kaye Katholieke Kring zag stuk van Heijermans Bekerstrijd en inhalen voor lager voetbal m Oecumenische dienst in weekeinde Steentjesactie op 19 februari Kettingbotsing met vijf auto's Op 22 februari 60 jaar Wegwerker valt van viaclnkt Discussie over samengaan der kerken Nü sportweek van CSFS Reconstructie ontsnapping per wasmand f HAAK MET ONS UW REISPLAN reisagenten HET VRIJE VOLK VRIJDAG 7 FEBRUARI 1964 \HSfrV If ,-c shiedammers oude elkaar Bioscopen Vandaag: Bibliotheken Apotheek Visafslag Het eerste tiental van schaakvereniging Schiedam heeft voor een verrassing gezorgd. Het won do afgebroken wedstrijd tegen Rotterdam 1 waartegen een 2'i> achterstand was ontstaan. De drie afgebroken partijen, van H. den Uyl, C. Vrijland en L. v. Soelen werden alle door de Schiedammers gewonnen. (Van onze sportmedewerker) Op 22 februari is het precies 60 jaar geleden dat de Schie damse vereniging voor lichamelijke opvoeding THOR werd opgericht. Het bestuur zal dat feit niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Er staan heei wat festiviteiten op het progra ama. RPliO naar Spanje r De films van deze week Allegaartje Het Vrije Volk Regie Wl^tiLKOEK-EïN Orpheus gaat naar Bergen op Zoom PAGINA 4 In oecumenisch centrum: Schieclamse amateurs O Voor de amateurs In de KNVB is er deze week een inhaal - en bekerprogramma. SFC zal op Bosboek Foreholte ontvan gen. Van deze vereniging werd zondag jl. verloren met 10. De mannen van Jan van Buitenen zullen er op gebrand zijn geducht revanche te nemen. Commentaar Burgerlijke Stand RVB v In het maandblad van de Schie damse Gemeenschap schrijft een zekere J. Mes een verhaaltje, dat ice u met willen onthouden. Hier volgt het: „Ik heb een tweedehands schrijf machine gekocht. Een aardig ding, waar ik erg trots op ben. 't Was heuz een koopje, dat be weerde tenminste de vorige eige naar en ik heb het hem maar na gezegd. Er zit welizicaar éen gebrek aan. Hij lispelt. Nou doen dat en kele mensen ook. De z van Ziman cfwel de negentiende letter wei gert beslist dienst. Ik heb een zchroevedraaier er bij gehaald, maar vergeefs. Maar wat zal het hinderen wanneer ik voor de halsstarrig weigerende letter de z gebruik. Dat is slechts een kioeztie van wennen. Al tikkende krijg ik ple zier in dit werk. Als het hier maar pij plijft, zal het wel gaan. Oei, ik merk dat de tweede letter van onz alfapet ook neigingen ver toont om het pijltje erpij neer tc leggen. Geen nood! De p van Pie- ter lijkt er veel op en sommige mensen pezitten ook wel een zpraakgeprekWaarom mijn ma chine niet? 't Gaat er maar om, je verztaanpaar te maken. Toch hoop ik maar dat het gier pij plijft. Jé'tje nee, want de g van Gendrik geeft ook al niet tguis. Get wordt so langzamer- gand wel wat moeilijk. Doeg met een peetje goede wil, nieticaar. Men moet wat over geppen voor dit mooie instrument, datzegrijf- machine geet, en de zetter zal erg in ski' zegik zijn, wanneer gij van die pracgtig gedypde copie krijgd. Ged wordd er anders nied gemak kelijker op, wand er plijfd alweer een ledder u-eg. 'd Is wel moeilijk om je zodoende verzdaanpaar de maken en de zedder zal ook teel zijn volle aandacgd voor mijn copie nodig geppen. Doeg foei ik mij dlz een eegde geer zo in ged pezid fan deze macgine, goeicel ik me doeg zorgen ga maken of ik nied pekocgd pen." We kunnen er weinig aan toevoe gen. We hopen alleen, dat ónze machine soheder is. Hij is dan ook duurdem. We bedoelen: duumdem. Nou ja, u begrijpt wel wat we be- doemen. Gedurende hpt weekende organi seert de Schiedamse oecumenische raad «eer enkele oecumenische ac tiviteiten. Omdat de tweede zondag In februari landelijk wordt be schouwd als de oecumenische jcugd- zondag wordt er a.s. zaterdagavond 8 februari een avondgebed gehouden in de Evangelisch Lutherse Kerk, aanvang 19.30 uur. In dit avondge bed zai voorgaan ds. A. Ie Coq, de jeugdpredikant van de hervormde gemeente. De oecumenische raad nodigt al len hartelijk uit dit avondgebed te bezoeken. Aan deze uitnodiging laat de oecumenische raad gaarne die volgen tot het bijwonen van de oecu menische dienst, welke a.s. zondag 9 februari zal worden gehouden m de Opstandingskerk, aanvang 19 uur. In deze dienst zullen ds. J. Couvee en ds, H.W. Hemmes voorgaan. De liturgie zal worden verzorgd door ds. Couvee. terwijl ds. Hemmes de prediking voor zijn rekening zal nemen. Aan het eind van de Parkweg, bij de overgang naar het sportpark Thurlede, vordert het werk aan de tunnel gestadig. Er wordt naar gestreefd, dat de tunnel dit jaar klaar zal zijn en dat zodoende dus de gang naar het sportpark en alles wat daarachter ligt, veiliger en vlotter zal worden. Voor liet sportpark Thurlede kan het werk overigens niet voorspoedig genoeg gaan; het ligt immers in de bedoeling om na het tunnelwerk de elektrificatie van het sportpark ter hand te nemen. Momenteel is bij voorbeeld de voetbalvereniging Ex celsior aangewezen op een aggregaat, dat door een benzine motor wordt aangedreven. Valt de motor uit op trainingsavon den en dat is wel eens voorgekomen dan staat iedereen in het donker Passage: Knock on wood,, 2 en 8.15 uur; za. en zo. 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. Monopoie: tel. 68808 Suleiman, de van sterven, do. 8 uur; Suieunan, de veroveraar, vryd., za., zo. 7 en 9.15 uur, ma-, di., wo. 2 en 8 uur; Het duel by Silver Creek, zondagmiddag 2 en 4.15 uur; Watt en Half Watt m de penarie, woensdagmiddag 2 uur. Za- teraagnachtvoorstellmg (aanvang 24 uur)De zedenpolitie grijpt in. Irene; Bal masqué Entre Nous, 8 u. Gemeentebibliotheek Lange Haven 131, maandag 7—8.30, dinsdag 9.30— 4 30 en 7—8.30, woensaag 9.30—4.30 donderdag 9.30—12.30, vrijdag 9.30— 4.30 en 7—8.30, zaterdag 9.304-30. Lorentziaan 6: maandagmiddag 1.304,30. dinsdagmiddag 1.30430 woensdagavond 7—9, vrijdagmiddag 1,30430, vrijdagavond 79. Dr Wibautplein 129, maandag 1—9, dinsdag 1—4 30. woensdag alleen jeugd 24, volwassenen 79, donder dag 9.30—12, vrijdag volwassenen 7— 9 en 7—8 jeugd. Leliestraat: woensdag 1—4, vol wassenen en jeugd 7—8.30 alleen vol wassenen, zaterdag 14 volwassenen en jeugd. Schiedamseweg 26; dinsdag 2—5 alleen volwassenen, vrydag 25 vol wassenen en jeugd. Exposities Galerie Wiegman: Schilderijen gouaches, tekeningen van wijlen Nelius Faling. Sted, Museum: Pastels van Arend Roosenschoon; werk van Frieda Hunziker, tot 10 februari. Sted. Museum: Epos in D groot, schilderijen en tekeningen van Bien van den Brink, tot 23 februari. 't Gouden Hert, St.-Liduinastraat 58a, tel. 68364. ROTTERDAM 6 februari Aan de Visafsiag alhier werden van IJtnui- den en elders 250 kisten verse zeevis aangevoerd. De prijzen waren Ecnoi ir" 63 tot 65; idem klein 1 55 tot f 61schelvis klein f 60 tot f 63ka beljauw gr. f50 tot f 63; mirid f52 tot f54; klein f45 tot f51; makreel f49 tot f 51; wijting f54 tot f60. ha ring verse f 38 tot f 44 alles p. kist. 'Van een onzer verslaggevers) Boven het artikel over de steen- tjesaclie van het Sporthalcomité, dat gisteren op deze pagina stond, schreven wij: *17 februari: steentjes voor de sporthal!' De actie wordt echter op 19 februari gehouden. In het artikel zelf werd de juiste datum genoemd, maar in de kop werd een fout gemaakt. De steentjesactie dus op 19 februari. (Van een onzer verslaggevers) Op de Westlandsewcg in Vlaardin- gen kwamen donderdagmiddag niet minder dan vijf auto's met elkaar in botsing. Ze reden in file in de rich ting Maasland, toen de bestuurder van de eerste auto ter hoogte van het recreatiegebouw van de EN'CK moest remmen. Bestuurders no. 2 en 3. remden ook, maar de laatste kon niet tijdig tot stilstand komen en botste tegen de voorliggers. Een vierde en vyfde auto reden op de eerste drie. De vierde en de vijfde auto, resp. bestuurd door de 22-jarige W. B. uit Vlaardingen en de 39-jarige G. V. uit Maassluis liepen zware schade op. Er waren geen persoonlijke ongelukken. Op het kruispunt Mr. L. A. Kes- perweg-van Hogendorplaan verleende donderdagmiddag de 14-jauige wiel- nja'ster A. V. geen voorrang aan een bromfietser. De fietsster kwam te val len en bezeerde linkerarm en linker been. Dat begint al op 22 februari met een receptie in Musis Sacrum. Van 14.30 tol 16.30 uur zal het bestuur dan de gelukwensen van velen in ontvangst nemen. Aansluitend daarop zai er 's avonds m dezelfde zaal een jubileum-feestavond worden gegeven met vele prominente medewerkers. De grote jubileumuitvoering zal plaatsvinden m het Passage Theater en wel op 19 maart. Deze avond zal geheel in het teken staan van het turnen. Hierb(j zal medewerking worden verleend door de heren afdeling van Hollandia uit Vlaar- dragen. Dan volgen er op 18 en 25 april uitvoeringen voor de aspiranten. Voor de jongeren van 9 tot 12 jaar is er een uitvoering in Musis Sacrum. Na dat de jeugd eerste zelf een steentje heeft bijgedragen tot het feest in de vorm van oefeningen, zal er daarna een feestprogramma worden gegeven dat klinkt als een klok. Hier werken aan mee Peter Picos, The Croksons, The Ofmanos en George Ameling. Op de 25ste is de beu rt aan de allerjongsten ivan 4 tot 9 jaar). Ook zy gaan eerste turnen en daarna volgt een variétéprogramma. Deze avond zal ook worden gehouden in Musis Sacrum. Dan volgt er tot slot op 30 mei een bondswandehng van de KNGV m Schiedam. In de jubileumuitgave van Thoriade staat het gehele programma en te vens de geschiedenis van THOR ver meld. Er is geen jubileumcomité die dit gehele programma heeft uitge. dacht maar het geheel is door het bestuur voor elkaar gebracht. In het clubblad schrijft voorzitter Van Schie o.a. dat THOR met zyn 800 leden met Schiedam is meegegroeid en is ge worden tot een grote en goed geor ganiseerde vereniging, waarop allen trots kunnen zyn. Er is echter veel liefde voor de club en de beoefening van de gymnastiek nodigg eweest, niet alleen om de ver eniging op de been te houden, maar vooral om deze te maken tot wat zy thans is. (Van een on2er verslaggevers) Het Rotterdams Philharmonisch Orkest is uitgenodigd in Spanje en Portugal een aantal concerten te ko men geven, waarvan enkele op fes tivals. De uitnodiging wordt nog in beraad gehouden. Ook de wedstrijd tegen Overschie 1 schijnt die kant uit te gaan. Schie dam bereikte een veilige i'<2'i voorsprong door overwinningen van J. v. Baarie, J. N. Grevenbroek, H. Marbus en J. v. d. Driessche, alsme de een remise van J de Bruyn. De partijen van G. Herinse en H. den Uyl gingen verloren. De voorsprong is veilig omdat de afgebroken partij van de heer C. K. Harmanny voor hem gewonnen staat. Het tweede tiental zette de over- winningenreeks voort, door met 82 concurrent Stokvis 1 te kloppen. Al leen J. Stahlie verloor, toen hij 'zich door zyn tegenstander liet verras sen. C. Vrijland en invaller P. J. Weeda speelden remise. J. v. d. Velde en J. v.'d. Driessche boekten beiden hun zoveelste over winning. Zy verloren dit seizoen nog geen enkele party in het tweede tiental. Ook de heren A. Moleman, J. R. Kok, A. A. v. Etten en J, de Bruyn wonnen. Het tiental leidt nu in klasse 2c van de Rotterdamse Schaak. Bond met 10 uit 5. Het derde tiental verloor voor de derde maal. Het eerste tiental van Reewiik was te sterk. S. Koster en C. Slagmolen wonnen. Doordat de he ren W. de Bruin. J. v. Grootveld en J. Marbus remise speelden en de overigen verloren, kwam de eind stand op 3'..-6h*. Dit tiental heeft nu 3 uit 5. (Van een onzer verslaggevers) De 43-jarige wegwerker P. Zuyder duin uit Delft is woensdagmiddag met een bekkenfractuur en een ge broken rechter pols naar een zie kenhuis in zijn woonplaats gebracht, nadat hij in Rotterdam van een spoorwegviaduct was gevallen. De neer Züyderduin werkte op het spoor aan de Binnenrotte. Hij stapte naast de rails achteruit en viel ui een gat, dat door verwijdering van een paar vlonders was ontstaan. De wegwerker maakte een val van vier meter. Advertentie LM. Een uitgekiend plan voor een stipt geregelde zakenreis of een zorgeloze vakantie. Onze gegevens en informaties, betrouwbaar en volledig door jarenlange specialisatie, staan tot Uw beschikking vooreen reisplan naar eigen inzicht en beurs. In ons nieuwe kantoor krijgt U zonder enige verplichting Uwerzijds .adviezen en wenken voor zakenreizen, vakantiereizen; bezoekreïzen en emigratiereizen. Maak gebruik van het onmisbare extra aan service van reisspecialist: VLAARDINGEN, Liesveld 143, tel. 9522/9533 en kantoren te AMSTERDAM, DEN HAAG, EINDHOVEN, HAARLEM, HELMOND, ROTTERDAM, TILBURG, UTRECHT en ZWOLLE. Het Passagetheater heeft deze week een goeie ouwe bekende' op het programma genomen: Danny Kave's film „Knock on wood". We krijgen er Danny Kaye in te zien als een maniakale buikspreker, die ver ward raakt m een gecomvlicee-.de spionagestnjd. Het scenario van de film biedt Danny Kaye alle ruimte om zijn "■rote" talenten als komiek, woord kunstenaar. danser, zanger en wat al niet te gebruiken En Danny Kaye doet dat dan ook. Het resultaat is een kostelijke film, die het meer dan waard is om nog eens in reprise te worden genomen. Naast Danny Kay e zien we Mai Zetterlmg spelen. Het Monopoletheater komt deze week weer met het gebruikelijke al legaartje: een Italiaanse super- schitterkleurenfilm .getiteld .■Sulei- man de veioveraar een pittige western voor de zondagmiddag. ..Het duel bij Silver Creek'', een pikant nrodukt voor de zaterdagnacht, ,.De zedenpolitie grijpt in" en op woens- dacnuddag voor de kinderen de slap- sbckfilm ..Watt en Half Watt m de penarie". Suleiman de veroveraar", wcctrm Edmund Purdom en Georgia Moll de hoofdrollen spelen, is een Italiaanse hlm over de J'urKse tei 'We gingen zoals ze rond 1500 op Europa gericht waren. We sijn getuige van groots opgezette vechtpartijen in en buiten een fort, we zien mooie meis jes dansen en het geheel is in fraaie kleuren. In .'Het duel bij Silver Creek'" speelt Audie Murphy de hoofdrol. Hij speelt er de scherpschutter Sil ver Kid in. die het kwaad m liet kleine plaatsje Silver City komt be strijden. Aan het eind van de film wacht hem een meisje. Uiteraard. Voor de film ,.De zedenpolitie grijpt in" gaat weer eens de trouvaille van een Amsterdams filmcriticus op, die luidt: „Wat u binnen met ziet, ziet u buiten". X" Kantoiir, Redactie en Advert.- afdehug: Passage 20, Schiedam, tel. 010—68798. Inspectie: Buig. van Haaren- laan 1283. Schiedam Klachten over de bezorging (tot 19.30 uur)Slaak 34, Rotter dam. tel. 010—11.1030 Abonnementsprijs: 78 cent per week of f 10,15 per kwartaal. Storting op giro no 28333 ten name van de N V De Arbeiders pers, Slaak 34. Rotterdam, is mogelijk. „De Maasstadspelers" uit Botterdam is een van de beste amateur- toneelgezelschappen van ons land. De leden van de Katholieke Kring Schiedam hebben dat gisteravond in het Passage-theater kunnen constateren toen het gezelschap daar een opvoering gaf van Herman Heijermans' toneelstuk „De opgaande zon". Geen gemakkelijk stuk; regisseur en spelers dienen uiterst behoedzaam te sijn. om te voorkomen dat het stuk m een draak ontaardt. Het stuk is geschreven rond de eeuwwisseling, de karakters zijn alle moeilijk uit te beelden. De Maasstadspelers hebben echter getoond dat Heijermans' toneelspel ook nu nog een volle zaal kan boeien. Misschien komt dat wel omdat het thema van de Opgaande Zon ook nu nog actueel is: het is het relaas van een kleme middenstander die moet wijken voor een machtig groot han delsbedrijf. Heüermans heeft de karakters in dit pleidooi voor gezonde sociale ver houdingen zo levensecht neergeschre ven dat hieruit de mens van alle tij den te herkennen valt. De mens is er met zijn faieri en triomfen, zijn fouten en goedheid. He(jermans laat de middenstan der in zijn toneelstuk alieen mate rieel ten onder gaan; moreel blyft de man ondanks zijn tegenslagen ongeschokt en zegeviert zo als mens toch over de gevoelloze, keiharde, zelfzuchtige directeur van het ka pitale concern „De opgaande zon". De regie van Piet van der Meulcn was vooral voelbaar in het. samen spel. Daaraan viel nauwelijks iets le verbeteren. Nol Mannings bracht een ontroe rende Mathijs de Sterke (de midden stander) ten tonele. Hem komt de meeste lof toe. Andere sterke rollen, stuk voor stuk diep doorleefd, werden gespeeld door Dora Donkervoort-Beijn, die Sonja de Sterke prachtig relief gaf, verder door Clara Brokmeijer-Stam- perius, die de winkehersvrouw Anne- mane de Sterke speelde, en door George van Woerden die de seniele grootvader uitbeeldde. De leden van de Katholieke Kring hebben van dit stuk genoten. Een luid applaus vormde hun beloning voor het Rotterdamse emateurioue- lisme. Engels pond 10,083 10,091 Amenk. dollar 3,60i7«-3,60|-J Franse frank 73.55-73.60 Belgische frank 7,231-7,248 Zwitserse frank 83,481-83,531 Zweedse kroon 69.50-69,55 Duitse mark 90,71-90,76 Deense kroon 52,13-52,18 Noorse kroon 50.32J-50.371 Canada 3.331-3,34 Italiaanse lire 57,901-57,95i Oostenrijkse schilling 13,95-13,96 (Van een onzer verslaggevers) Het koninklijk Schiedams mannen koor Orpheus gaat dit jaar uitwis- selingsconcerten geven met het Ber gen op Zoomse mannenkoor. Het eerste concert vindt plaats op 31 mei, wanneer de Brabanders naar Schie dam zullen komen. In september gaat Orpheus naar Bergen op Zoom. Het Is de bedoe ling dat Orpheus na het vele plech tige zingen van de laatste concerten weer wat 'wereldser' gaat doen, hetgeen de bezoekers van de concer ten aan de uit te voeren nummers wel zullen merken. De Oecumenische Raad van Kerken te Schiedam heeft besloten m de ko mende maanden nog een tweetal bij eenkomsten te beleggen voor oecume nisch belangstellenden. De bijeen komsten worden gehouden in het Oecumenisch Centrum, Oud-Katho lieke pastorie, Dam 30. De eerste bijeenkomst vindt plaats op vrijdag 21 februari a.s. Het onder werp voor die avond luidt; „Welke perspectieven opent het concilie voor de verhouding van rooms-katholieken en protestanten?" Als spreker is uit genodigd pater Adr. J. Dykzeul, ver bonden aan de stichting TJna Sancta te Rotterdam. Op de tweede büeenkomst, die zal worden gehouden op vrijdag 20 maart a.s., zal een forum, samengesteld uit enkele «chiedamse predikanten de volgende vraag voorgelegd krijgen „Wat denk ik als predikant van mnn kerk over het samengaan der kerken7 Op uitnodiging van de Oecumenische Raad zullen in het forum zitting ne men: pastoor C. P. v. d. Berg (Oud- Katholiek), ds. A. D. Klassen (Ned Prot. Bond), ds. W. A. Krijger (Ge reformeerd) en ds. C. v. d. Steen (Hervormd). Aan de orde zullen worden gesteld de bybelse opdracht tot samengaan de grenzen die daaraan eventueel zijn' te stellen en aangegeven zal worden welke praktische mogelijkheden er liggen om een samengaan plaatselijk te realiseren. Vermoedelyk zal ook nog in april een bijeenkomst worden gehouden. Demos zal er in de semi-derby te gen bet Vlaardingse RKWIK alles aan doen om de strijd om de boven ste plaats tot een goed resultaat te brengen. De Vlaarduigers nemen op de ranglijst een bedenkelijke lage plaats in, maar zullen er ook van alles aan doen om uit de gevaarlijke zone vandaan te komen. De laatste lUhaalvvedstryd op ons lijstje is die tussen Martinit en SSW Martmit bevindt zich in de midden moot maar zal toch alle krachten moeten inspannen om daar te blij ven of hogerop te komen. Men ont- Nu het bestuur van de SBLO heeft besloten dit jaar geen sportweek tc houden in Schiedam heeft het be stuur van de christelijke sportfede ratie besloten het organiseren van 'n sportweek op zich te nemen. Deze sportweek is alleen voor die vereni gingen die zijn aangesloten bij de CSFS. Ingeschakeld zullen worden de ver enigingen Animo, De Baanbrekers, De Golfbrekers, DOK, HBSS, Juliana, ODI, ODO en de Oranje Garde. De plannen voor de sportweek moeten nog nader worden uitgewerkt. Ge tracht zal worden de verenigingen afzonderlijk te laten optreden, zodat iedere vereniging een eigen program ma kan uitvoeren. Enkele weken geleden besloot de christelijke sportfederatie om geen sportdag te houden. Dit, omdat de SBLO dat zou doen. Nu blijkt dat er by de Schiedamse verenigingen niet veel belangstelling bestaat, besloot de SBLO van het houden van een sport' week af te zien. Ais wy nu de lijst van deelnemen de christelijke verenigingen zien, vra gen wij ons af of de SBLO wei alles heeft gedaan om de verenigingen en thousiast te maken voor een sport week die voor alle sportverenigingen in Schiedam zou geiden. Wij geloven dat de SBLO zich er wel wat al te gemakkelyk vanaf heeft gemaakt. Het bestuur van de SBLO zegt dat de bestuursleden te veel in beslag worden genomen om een sport hal tot star.d te brengen. Meer co ördinatie in het bestuur was echter mogeiyk geweest, zodat een gedeelte van het SBLO-bestuur zich had kun nen bezighouden met de sportweek en een ander deel met de sporthal. Aan de andere kant vragen wy ons af of de verenigingen die zyn georga niseerd in de christelijke sportfedera tie het SBLO-bestuur voldoende steun hebben toegezegd bü het orga niseren van een sportweek. Wy biyven het een rare zaak vin den, Schiedam onwaardig. SCHIEDAM Geboren: Robertas C z v L A M Groenendaal en H M van der Werf; Petronella A H d v P A van niet en H C M Kester; Robertus H J z v T L J Vermeulen en M J van Eyk; Laurentius FJzv L F de Ronde en J M Wansmk; Christianus z v J Loch en M J Soe- ters. Ondertrouwd: C J Appels en M B van den Braak; G M van den Broe- ke en C G J Pegels; T van Dyk en M van Vliet; M A Foist en H J Glimmerveen; P van Galen en J Jongste; W F M van der Kant en A A M van Z wieten; J W A van der Lee en L M van Rutten; J Mul ders en J B Bel; M A T A Overheul en J Bals; M Tintel en G H Schilt. Getrouwd: J M du Buf en J J Kreuger: J M Lauwrier en W J M Groenendaal; H J Satter en J M C T Engel; H Offeiiberg en E van Bla- del: P Scheenloop ert P A Hardy, M de Jong en P Verwlel; H C A de Bok en E C van den Brink: J A Bies heuvel en F H de Raay; J C G van Naamen en W M Quartel; K M Tie lenius en M Carberry; W Roza en MAS van Hees Overleden: A C de Mos 65 j; E M Noyen 80 j weduwe v B C Verwen, P Twiat 65 i; T A de Jager 56 j: De Haagse politie heeft de ont snapping van de V. uit de Scheve- ningse gevangenis nu kunnen recon strueren. Het blükt dat De V.. die als wassorteerder werkzaam nas. in de laatste der in te laden manden is gekropen. Zijn collega's, die klaar- blijkeiyk niet in het complot zaten, gooiden deze mand op zijn kop in de wagen. Toen de chauffeur van de wasserij even langs zijn huis ging om zyn vrouw te zeggen, dat hy vroeger thuis zou komen, is De V. via de cabine (de achterdeur was op slot) uit de wagen gekropen. Van de 10 gulden die hy by zich had. kocht hij een treinkaartje naar Schiedam. Van daaruit is hy per tram naar Rotter dam gegaan. Het motief tot zyn ont snapping zou geweest zijn, dat hy zijn beide kindereu van 2 en 6 jaar weel- wilde zien. Na in een park te hebben overnacht en bij zyn zwager andere kleren te hebben aangetrokken is hy weer naar het huis van zijn vrouw en kinderen gegaan. Daar werd hy door de politie opgewacht. Op het trottoir in de Gruttostra t m Rotterdam in woensdagmiddag de dertigjarige mevrouw J. Barendrecht Rueb uit de Nachtegaalstraat cy een val gewond. Met vermoedelijk 'n A H de Hooge 73 j echtg v W P I rechterenkeliractuur is zij naar het Peikman. I Zuiderziekenhuis vervoerd. loopt elkaar niet veel in die afdeling DHS gaat voor de beker naar Har- ölnxveld om daar te proberen een ronde verder te komen. Hetzelfde zal SVDFW proberen by Hekelingen. In de RVB is er ook maar een gedeeltelijk programma. Wilton-F gaat de verre reis naar de eilanden maken en DBGC partij te geven. Er moet nu door de scheepsbouwers maar weer eens worden gewonnen om zodoende uit de gevaarlijke hoek te komen. DRZ krijgt de gelegenheid om ae positie aan de kop te verstevigen door FSV Pretoria van de winst af te houden. Schiedamse Boys gaat het al om 12 uur opnemen tegen Puttemboek. Hopelijk dat de elftalcommissie au dié spelers een aanschrijving heeft gezonden, waarvan het zeker is dat zy zuilen komen. i u Vorige week'.stonden'dè Schiedam mers met negen man. Later is dat nog aangevuld tot tien. In het zaterdagvoetbal gaat HB SS naar RWH en ontvangt PPSC Semper Altius thuis. OFFICIËLE rUBLIKATIE Artikel 5 Wegenverkeersreglement Burgemeestei en Wethouders van Schiedam maken bekend, dat zy in hun vergadering van 10 december 1963 besloten krachtens artikel 5, eerste lid. sub c van het Wegen verkeersreglement vast te stellen de volgende 83e en 84e WIJZIGING van het Verkeersbesluit voor de ge meente Schiedam. Onder het hoofd „Geslotenverklaring van wegen" vervalt de rubriek: „Emmaplein in. de richting van de Broersvest, alle voertuigen, ry- en trekdieren en vee, behoudens voor parkeer- doelemden, nummers 6, 14, 15 en 16" (bord mode! W.V.R.) wordt de rubriek: „Singel tussen verbindingsweg en Emmaplein in de richting van het Emmaplein, alle voertuigen, ry- en trekdieren en vee, behoudens voor parkeer- doelemden, nummers 6, 14, 15 en 16" (bord model W.V.R.) als volgt gewyzigd: „Singel, gedeelte langs de middenberm van de verbin dingsweg, in de richting van het Emmaplein, alle voertuigen, rij en trekdieren en vee, nummers 14, 15 en 16" (bord model W.V.R.) en wordt in de rubriek: „Burge meester van Haarenlaan, de zuidoosteiyke ventwegen tussen de Ruys de Beerenbroucklaan en de Parkweg in de richting van de Ruys de Beerenbroucklaan, alle voertuigen, ry- en trekdieren en vee, nummers 14, 15 en 16", „Parkweg" vervangen door Man van Zutphenstraat", terwijl onder het hoofd „Voorrangs kruisingen of -splitsingen" de vol gende rubrieken vervallen: „Singel het gedeelte Singel ten zuiden van de R'.K. Kerk, Singel, nummers 10, 104" „Singel het gedeelte van de Singel tussen de Laurens Coster- straat en de Lange Singelstraat, Singel, nummer 10" „Singel Lange Singeistraat, Singel, nummers 10, 104" „Singel Eerste Tuinsingei, Singel, nummer 10" „Singel het gedeelte van de Singel, tussen de Eerste Tuinsm- gel en de Korte Singelstraat, Singel, nummers 10, 104" en „Singel het gedeelte van de Singel, genummerd pand 59 en pand 61, Singel, nummers 10, 104". Van deze besluiten staat voor ieder belanghebbende beroep open tot liet einde van een termijn van dertig dagen na heden. Het adres van beroep wordt gericht aan H. M. de Koningm, maar inge diend bij de Commissaris der Ko ningin in de provincie, die een be wijs van ontvangst afgeeft. De besluiten zijn in afschrift ver zonden aan de betrokken Hoofd ingenieur Directeur van de Ryks- waterstaat, aan de Koninklijke Ne derlandse Toeristenbond A.N.WJ3, de Koninklyke Nederlandse Auto- mobieleluh, de Koninklyke Neder landse Motorrijders Vereniging en aan Gedeputeerde Staten dezer pro vincie. De besluiten liggen gedurende ge noemde beroepstermyn ter visie ter Gemeentesecretarie (Stadhuis, afd. Algemene Zaken). Burgemeester en Wethouders vooi uoemd, Schiedam, 7 februari 1964.

Het Vrije volk | 1964 | | pagina 2