Gymnastiekvereniging THOR jubileert op 22 februari Weinig werkloosheid in Nieuwe Waterweggebied Goede ervaringen met de contactcommissies Nieuws van Marimba "hiedammer kreeg messteek in buik en... voelde er niets van Zeeuw - op zwarte lijst - mag vijf jaar niet rijden A WF-Harmonie concerteert Schiedam 2 door Eureka geklopt Contactavonden ulo-scholen TAXI? GAB licht voor over opleiding volwassenen Oude wouw lag dood in huis EUROTAX 69 460 Pionierswerk chiedammers r elkaar onder Nieuwe expositie in Schiedams Museum Medaiüekast Eigen vlag Uitvoering Feestavond van Bestuurdersbond Arie van Schie... Receptie in Musis Veemarkt Rotterdam E Nit SGHIED&MSE ZAAIERTJES Donderdagmiddag 13 februari nmiiiUHuniuiumuutuwiiuuniiiiiuiuumiHiiniuiiiiuiiuuiiiumuimuuHiuuiuiiinHtuiuuuHumuuimiHtHntuKiiiimHiuuiiHimHiiiHHiiHHHHimtiimiuuuitiiutïiiiiininunHiuiuHHntinnNiiHiminuinwiiiifiiif Apotheek Ms 1 EUROTAX) Vijf jaar dverteren kost geld Niet adverteren is duurder om 2 uur in gebouw „AKCADE", Lange Haven 71, aangeboden door Maison Van Dooremaalen, Kaarten 2,50 (incl. thé complet) ver krijgbaar aan onze zaak Westvest 2, Schiedam, Tel. 69931. HET VKUE VOLK DINSDAG 11 FEBRUARI 1964 f AUriWA ,Tot Heil Onzer Ribbenkast zestig jaar in de ringen Op maartdag 22 februari 1904 werd in Schiedam de gymnastiekvereniging THOR opge richt. Toen, op die 22ste februari, was het nog geen THOR; die naam kreeg de vereniging pas op 3 november. Het ivas de eerste vereniging die ook openstond voor de arbeidende klasse. Alle verenigingen die al bestonden waren voor de meer gegoeden cn boden geen plaats aan de zakkendragers, hutters en brandersknechts. Het was in die tijd dat de heer M. C. M. de Groot, directeur-eigenaar van de drukkerij „De Eendrachtin 1897 de ver eniging „Het J olkshuis''' oprichtte. Deze instelling beoogde de arbeiders ontwikkeling en ontspanning te brengen. In dit Volkshuis, dat gevestigd teas aan de Lange Haven (nu Ge meentelijke Bibliotheek), bestond gelegenheid tot verschillende spelen zoals biljart, kaar ten. dammen en schaken. damsc verenigingsleven; er werd niet naar rede geluisterd. En toen.... toen vroeg een piep jong lid het woord. Men kende hem nauwelijks. Arie van Scliie was het, de huidige voorzitter, HQ hekelde fel het bestemr, dat te veel een vrien- denkliekje vormde, waarin het moei lijk was door te dringen. Ook wees hij er op, dat er na de mobilisatie tijd weer voldoende mogelijkheden waren om de club tot bloei te bren gen. Zijn betoog sloeg in als een bom. THOR bleef bestaan, kreeg een nieuw bestuur en kwam tot grote bloei. THOTt heeft aan veel pionierswerk gedaan: handbal, ritmisch dansen, lessen aan kleuters, atletiekdemon- straties. Alles onder de leuze: TOT HEIL ONZER RIBBENKAST. Voor de jongeren van THOR is er nu de taak de fakkel over te nemen naar het voorbeeld van de ouderen, en er voor te zorgen dat THOR int In lengte vast jaren de vereniging mag blijven., die rij nu is, goed ver zorgd en goed geleid. (Van een j.izer verslaggevers) De gebruikelijke toename van de werkloosheid bleef In januari achterwege ta het gebied van het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg-Noord. Bij een vergelijking met de werkloosheidscijfers van januari 1963 blijkt duidelijk de Invloed van de strenge winter m de maanden december 1962 en januari 1963. Daarnaast nam het aantal openstaande aanvragen voor werk- nemers v&n eind december tot eind januari met <0 af tot 2182. Dit Ss in januari een gebruikelijk verschijnsel. Het Is enerzijds een gevolg van het minder werkbare weer (In het bouwbedrijf verminderde het aantal aanvragen met 23) en anderzijds een gevolg van een zekere matiging In de bedrijfsactiviteit. Dit maal was er bovendien de toevallige omstandig heid. dat het aantal aanvragen In de chemische industrie mei 16 te rugliep van 104 naar 88 doordat in een aantal vacatures kon worden voorzien. Een jaar geleden lag het aantal aanvragen in een vergelijkbare pe- l riode nog 700 hoger. In de loop van In het keurig verzorgde maand blad van de Schiedam.se aqua- riumvereniging Natuurgenot in Huis, wordt deze maal een nood kreet geuit. De zeilde noodkreet in feite, die van tijd tot tijd in ieder maandblad van iedere ver eniging te lezen staat: Er is een schreeuwend gebrek aan kopij. „Het zijn altijd dezelfde mensen aldus de redactie van Natuurgenot in Huis, die zorgen dat de ver enigingsleden een leesbaar blad voor zich krijgen en kennis kun nen nemen van de ervaringen en meningen van anderen." Kopijgebrek dus. Natuurgenot in Huis meent echter een oplos sing gevonden te hebben voor dit euvel. De redactie stelt vast, dat mensen, toil men ze ergens toe overhalen, gelokt wensen te wor den. Zo voert de middenstand ac tie met slagzinnen, rebussen en prijzen die er niet om liegen. Natuurgenot in Huis nu heeft dit kunstje door. De redactie gaat óók lokken. Eens per jaar zal een verloting gehouden worden onder de mensen die kopij ingezonden hebben voor het verenigingsblad. Iedere bijdrage wordt gehono reerd met een lot. We hopen met de redactie van Natuurgenot in Huis dat dit nieuwe systeem van nieuwswerving succes zal hebben. En misschien is het ook voor an dere verenigingen de moeite waard om het idee over te nemen. Overigens wordt in het maand blad van Natuurgenot in Ruis ook nog even de aandacht gevestigd (woensdag) gehouden wordt in op de vergadering, die morgen zaal 6, van gebouw Arcade, De heer v. d. Nieuwenhuisen zal zijn achtste bandlezing houden. In de pauze wordt een verloting gehou den. Iedereen is welkom. (Van een onzer verslaggevers) tn het Stedelijk Museum van Schiedam wordt vrijdag 14 februari om kwart over acht een tentoonstel ling geopend van schilderijen, goua ches en tekeningen van Katalin He- tey en van Tamas Konok. De ten toonstelling zal tot 15 maart te be zichtigen blijven. Gedurende diezelfde periode wordt in het prentenkabinet van het museum grafiek geëxpo seerd van Kees Ofcx. Bioscopen Passage: Knock on wood,. 2 en 8.15 uur; za. en zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Monopole; Suleiman, de veroveraar, ma., di, wo. 2 en 8 uur; Watt en Half Watt in de penarie, woensdag middag 2 uur. Vandaag: "Wijkcentrum: Vergadering ANGB, 8 uur. Morgen Musis Sacrum: PV Wilton-Fsjen- oord, journaal, 8 uur. Bibliotheken Gemeentebibliotheek Lange Haven 131, maandag 7830, dinsdag 930— 430 en 78.30, woensdag 930430 donderdag 930—1230, vrijdag 930— 430 en 7—830. zaterdag 9.30430. Lorentzlaan 6: maandagmiddag 1.30430, dinsdagmiddag 130430 woensdagavond 7S, vrijdagmiddag 1.30430, vrijdagavond 7—9. Or Wibautplein 129, maandag 1—9, dinsdag 1—430, woensdag alieen jeugd 24, volwassenen 7—9. donder dag: 9.30—12, vrijdag volwassenen 7— 9 en 1—8 jeugd. Leliestraat: woensdag 14, vol wassenen en jeugd 78.30 alleen vol wassenen, zaterdag 14 volwassenen en jeugd. Schiedamseweg 26: dinsdag 25 alleen volwassenen, vrijdag 25 vol wassenen en jeugd. Exposities Galerie Wiegman: Schilderijen gouaches, tekeningen van wijlen Nellus Paling. Sted. MuseumEpos In D groot, schilderijen en tekeningen van Rlen van den Brink, tot 23 februari. Galerie CCC: Beeldhouwwerken v. Henk S. Boerenoogen, tot en met 2 maart. Jansen, Swammerdamslngei 47, tel. 64917. Ondanks het feit dat er bij Marim ba geen carnaval werd gevierd, Is het zaterdag jJ. toch een gezellige dansavond geweest. Men danste weer vrolijk op de muziek van de Marimba's. Er werd op deze avond ook nog een schetsje opgevoerd door enkele leden van de Soos. Het was een parodie op de militaire dienst plicht. Dit had veel succes. Zaterdag as, Is er weer een dans avond. Op 29 februari zullen The Starflghters hun rentree b}j Marim ba maken. Het was ook daar dat de "Vrije oefenclub in gymnastiek' onder lei ding van de beer Chris Krijger, leraar van de gymnastiekscbool van de Maatschappij tot Nut van t Algemeen als onderafdeling van het Volkshuis onderdak vond. Dat was op 22 februari 1904. Toean deze onderafdeling levensvatbaarheid, bleek te hebben, werd zij op 3 november 1904 THOR gedoopt, hetgeen betekent: Tot Heil Onzer Ribbenkast. Toen in 1917 het Volkshuis werd opgeheven kwam THOR op eigen benen te staan en breidde haar naam uit tot 'Schiedamse vereniging voor lichamelijke opvoeding THOR'. Er werd gestart met elf leden bo ven en tien onder de 18 jaar. De in komst-» nin 1904 bedroegen 68,54; de uitgaven 54,25. De veranderin gen In bet bestaan van THOR wor den wel het meest duidelijk getekend door er de inkomsten van nu mee te vergelijken: deze gaan nu de ƒ10.000 te boven. Het bestuur uit die jaren bestond: uit de heren C. van de Klink, voorzit ter, J. Lourens, 2e voorzitter, W. van Netten, secretaris, P. van Zutpben, penningmeester en A. de Raay, com missaris. Als leider trad op de heer Chris Krijger. In de loop van de zestig jaren ken de THOR tien voorzitters, zes secre tarissen en elf penningmeesters. In 1906 trad THOR toe tot bet Neder lands Gymnastiek Verbond en vanaf die tijd ging THOR deelnemen aan tumwedstrijden. Het ging allemaal opperbest: al snel moest er een medaillekast worden aangeschaft .Als op zondag de heren leden naar een wedstrijd waren, gin gen de adspiranten naar de Lange Haven om te kijken of de vlag uit hing wat dat betekende dat er weer een prijs *was gewonnen: Het was een grote eer voor THOR toen Jan van Dijk werd gekozen In het eerste Nederlandse Keurkorps dat strijd zon gaan leveren tegen het Zwitserse Keurkorps In Bazel. Er waren natuurlijk ook verschei dene moeilijkheden in die dagen. Zo beschikte men niet over het mate riaal, dat men nu heeft. Er ontbrak een goede wasgelegenheid, kleedka mers, maar wel waren er splinterende houten vloeren. Als wij nu een gymnastieklokaal binnenkorten ziet alles er prima uit. Voldoende licht, ruim en goed ver warmd: Kortom een eldorado voor de gymnast. In 1913 kon de Schiedamse vlag, tot dan nog het banier waarachter THOR de straat op ging, worden vervangen door een eigen vlag. Hierdoor -werd een lening, groot honderd gulden, uitgeschreven. Bij vrienden en kennissen werd rond gegaan met honderd renteloze aandelen van een gulden. ledec jaar zouden er tien worden uitgeloot. Er is nooit een uitloting geweest en er heeft ook nooit een lid naar die uit- lottag gevraagd. Want in het hele lange bestaan van THOR hebben de 'eden steeds blijk gegeven van hun trouw aan de vereniging.. Aan vele wedstrijden en evenemen ten is door THOR deelgenomen, bij voorbeeld de nationale wedstrijden in het Sparta-stadion in 1924, de Bonds- keurwedstrijden in 1928 en nog vele daarna. (Van een onzer verslaggevers) In het Passage-theater zal de Wil- ton-Ftjenoordhannonie donderdag as. een concert geven. Onder leiding van dirigent L. Th. Jansen worden werken uitgevoerd van Carl Maria von Weber (het Eerste Klarinetcon cert. waarin T. Martijn zal soleren) en ook zal een selectie uit de "West Side Story worden gespeeld. In het laatste gedeelte van het programma zal de drumband van WP de har monie versterken. Na de pauze zal de operettefilm Das Dreimaderlimus worden vertoond. (Van een onzer verslaggevers) Ter gelegenheid van het zestig jarig bestaan van de NW-Bestuur- dersbond Schiedam wordt donder dagavond 20 februari in de grote zaal van Musis Sacrum een feest avond gehouden. Aan het programma werken mee: Fred Kaps, The Moun- i'-es. Rens van Dorth, Cas Oosthoek, Nanny Boda e.v.a. De aanvang is be paald op half acht. Reeds in het oprichtingsjaar werd een uitvoering gegeven in het ge bouw Musis Sacrum: dit werd zo'n succes dat werd besloten ieder jaar zo'n uitvoering te geven. Er werd dan geturnd van 8 tot 12 uur en zo iets trok uitverkochte zalen in Schie dam. Wie van de ouderen kan de uitvoeringen in de officierensociëteit aan de Laan Ons Genoegen verge ten in het verleden? Het was onder leiding van de emi nente turner Jan van Dijk dat Thor zijn tienjarig jubileum ging vieren met een erecomité dat klonk als een klok. Het bestond uit: burgemeester Honnerlage Grete, mr. De Geer lid van de Tweede Kamer, generaal G. Visser, oudcommandant van de voor malige schutterij en de bekende dich ter Ary Prins. Er waren twintig ver enigingen, die aan de jubileumuit voering deelnamen. IN 1919 leek het het of Thor ter ziele zou gaan. Op de convocatie voor de ledenvergadering stond als agen dapunt:" „moet de vereniging ont bonden worden?". Hoe de heer Krij ger ook betoogde dat ontbinding fu nest zou zijn voor het gehele Schie- Het huidige bestuur van de jubila- resse bestaat uit de volgende perso nen: A. van Schie, voorzitter; G. Je Niet, secretaris; A. Sluyters, pen ningmeester; J. van de Touw, 2e se cretaris, A. Risseeuw, 2e penning meester; mevr. R. van Leenweh- Vuyk, mevr. H. van de Stel-Dalmeij- er; C. J. van 't Hof en Jac, van Oud- heusden. 4; De technische leiding is in handen van mevr. P. S. Kloppers-van Wag- tecdonk, mevr. R. van Leeuwen-Vuyk mej. N. Boender, J, van de Touw, Th, van Woerkom en C. van Oudheus- den. Thor kent vele ereleden en leden van verdienste binnen en buiten Schiedam. Velen van hen zullen er bij zijn als de 60-jarige gaat feesten. (Van een onzer verslaggevers) Op zaterdag 22 febr. zal de gymnas- tiekveren. THOR een receptie hou den ter gelegenheid van liet 60-jarig bestaan. Het. bestuur zal de gasten graag ontvangen in de loye: van Musis Sacrum. De receptie zal om 2.30 uur beginnen en om half vijf hoopt het bestuur dat alle handen zijn geschud en de vele goede wen sen In ontvangst zijn genomen. Microkorfbal Het is Schiedam 2 in de microcom petitie niet gelukt rivaal Eureka 2 een beentje te lichten. Na spannende strijd wonnen de Rotterdamse reser ves raet 31. ,In de wedstrijd tegen ÖSCR 3 begingen ze de misstap, zo dat ze nu met 10 punten bovenaan de lijst prijken. Schiedam 2 bezet de tweede plaats na een 31 overwin ning op Ons Huis 2 met 6 punten uit zes wedstrijden. Succes kon weer niet tot winst ko men, maar de nederlagen van 2I tegen D.KV en 20 tegen Sehiebroek zijn niet 1 te grote debacles. De Suc ces-junioren konden- de korf hele maal niet vinden. Van AVION werd met 2—0 en van Sperwers 2 met 3—0 verloren. 1963 kon echter voor een deel In de bestaande personeelstekort-ei! worden voorzien door het aantrekken van Spaanse, Turkse en Jordaanse ar beidskrachten. Met name bij de Spanjaarden be staat een zekere bereidheid om met hun gezinnen hier te komen wonen. Van de rond 600 Spanjaarden zullen er zich binnenkort een twintig met hun gezinnen hier gevestigd hebben, voornamelijk op Rozenburg. Contactcommissies In diverse bedrijven heeft men gunstige ervaringen met de ingestel de contactcommissies, waarin weke lijks zowel individuele als collectieve problemen worden besproken. In deze commissies zitten verte genwoordigers van de buitenlandse arbeiders, uit het bedrijf en van de vakbeweging, terwijl ook het GAB vertegenwoordigd is. Daarnaast be staat er een beleidscommissie, die overkoepelend.werkt en waarin GAB, vakorganisaties en werkgevers ver tegenwoordigd zijn. Ia deze commis sie worden principiële problemen be handeld. Het werk van de contact commissies heeft ook de belangstel ling van de onderscheidene ambas sades. Enkele cijfers Enkele cijfers over januari: in Vlaardingen stonden 36 werkloze Het gewestelijk arbeidsbureau be legt 18 februari as. in Schiedam een schoolcontactavond voor twee open bare uloscholen. De ouders van de leerlingen zullen dan worden voor gelicht over de mogelijkheden, die na een ulo-opleiding open staan. Dit gebeurt tn samenwerking met de schoolhoofden en met vertegenwoor digers uit het bedrijfsleven. Op 19 februari volgt een zelfde bijeenkomst op Rozenburg en ook elders zullen nog dergelijke schoolcontactavonden worden gehouden. Ook voor tech nische scholen en meisjes-nijverheid- scholen. Advertentie LM. mannen ingeschreven en In Schie dam 88, terwij' het aantal open staande aanvragm In «leze gemeen ten respectievelijk 655 en 1527 be droeg. In Maassluis was het werk loosheidscijfer 28 en er waren 1379 aanvragen. Ook in Maassluis was het aanbod vm werkzoekenden ge durende de afgelopen twee maan den wat ruimer, Maar dat betekent hier evenmin een vermindering van de schaarste op de arbeidsmarkt. Ook hier kwamen *ls gevolg van het jaargetijde geen nieuwe aanvragen uit de bouwnijverheid binnen De vraag naar losse arbeidskrachten liep wat terug. Bijzonderheden Ten slotte nog enkele bijzonderhe den op de arbeidsmarkt. De werkge legenheid in de glasfabrieken is bij zonder groot. De tekorten aan ar- beidskrachten worden zoveel moge lijk opgevangen met buitenlanders en met- name het aantal Turken neemt met de week toe. De personeelsvoor ziening in de chemische nijverheid op Rozenburg geeft geen moeilijkhe den. Aan de vraag naar operators en onderhoudstechnici kan tot op heden ruimschoots worden voldaan, os door het aantrekken van scheeps- werktuigkundigen. De werkgelegen heid in de metaalnijverheid en met name bij de scheepswerven blijft zich op een hoog peü bewegen. In de tex tielnijverheid ten slotte konden de tekorten aan arbeidskrachten voor een belangrijk deel met Spanjaarden worden opgeheven. (Van een onzer verslaggevers) In Schiedam (19 febr.) en Vlaar dingen (26 rebr.) zullen in respec tievelijk het gebouw Sociale Belas gen en de Harmonie, voorlichtings avonden worden gehouden over het Centrum voor Vakopleiding voor Volwassenen. Dit gebeurt door het Gewestelijk Arbeidsbureau. Het CVV is een voortzetting van de vroegere Rijkswerkplaatsen, waar in ongeschoolden een halfjaarlijkse, sterk op de praktijk gerichte oplei ding tot geschoold arbeider in hout of metaal ontvangen, die later nog theoretisch moet worden aangevuld. Tijdens de cursus wordt een loon- dervingsvergoeding gegeven. (Van een onzer verslaggeefsters) De Rotterdamse recherche heeft vanmorgen de 78jarige alleenwonen de Petronella C. Zonneveld dood in haar huis aan de Zalmhaven 34c aangetroffen. Het was duidelijk dat zij zichzelf lange tijd verwaarloosd had. De recherche verschafte zich toe gang .tot de woning, nadat buren hadden gemeld dat rij de oude vrouw enige dagen lang niet gezien hadden. TELEFOON L ROTTERDAM 10—2 '64. Aan voer in totaal 1440 dieren; vette koei en en ossen 1042 en varkens 398. De prijzen waren: Vette koeien en ossen le kw 380410; 2e kw 310—365, 3e kw 3703 in centen per kg. Var kens (levend gew.) le kw 242, 2e kw 240, 3e kw 238. (Van een onzer verslaggevers) Op een avond in november wandel den twee jonge Schiedammers, niet geheel nuchter meer, samen naar huis. Een van de twee voelde plotse- "Een wonder dat er geen edele de len zijn getroffen,' vond mr. Heyn- sius. 'Dat zei de dokter ook!' wist de of ficier, die de vreemde voorgeschiede nis onthulde en een gecombineerde straf eiste; 100 boete of 20 dagen en publieke tribune stond. Ze haalde „We bakken in deze zaken, haar portemonnaie uit de tas en kwam zachte eieren," zei mr. Heynsius. haastig naar voren. geen .Ik veroordeel u conform de els en ik zal het toejuichen als meneer de officier ling nattigheid. Hij bekeek zijn kle- twee maanden voorwaardelijke ge- ken rijden terecht. In zijn woonplaats ren in het licht van een straatlan- vangenisstraf met twee jaar proeftijd, was hij al op de zwarte lijst gezet: en Zeeuwse kolenhandelaar stod U V0Ürs°ed Van de voor de derde keer wegens dron- taam en zei verbaasd: 'Mijn broek en mijn hemd zitten onder het bloed.' Dat zal dan wel een maagbloeding zijn,' veronderstelde zijn vriend, 'La ten we naar het ziekenhuis gaan.' In het ziekenhuis werd geconsta teerd, dat de 'maagbloeding* veroor zaakt was door een tamelijk diepe messteek in de hu ik. Waarop de jon gelui zich herinnerden, dat ze na cafébezoek slaags waren geraakt met een 58-jarige distillateur. Ze hadden de man een paar klappen gegeven en hem toen maar naar huis gebracht; hij was nogal dronken en «e kregen medelijden met hem. Maar misschien had hij de messteek toegebracht zon der dat het slachtoffer er iets van had gevoeld. De raadsvrouwe vertelde, dat de re- de caféhouders mochten hem uiet classering graag toezicht wil houden, meer tappen. Na een avondje uit in Verdachte heeft sinds het incident Rotterdam had hij op weg naar Ter- geen druppel meer gedronken en hij neuzen een aanrijding gemaakt. Hij is van plan, geheelonthouder te blij- was toen zo dronken, dat hij niet n. Zijn tegenwoordige werkgever emt hem rustig, nauwgezet enyve- weg te krijgen." Goedkoop vlees voordat de vleesprijzen zo sterk waren gestegen, kwam een 41-Jarige Rotterdamse slachter nu en dan thuis met een pakje vlees, af komstig uit het openbaar slachthuis. Hij verkocht ook wel eens vlees aan een kolenwerkcr, een bezoeker van zijn stamcafé. De officier zei, dat vele slachters in het openbaar slachthuis vlees cadeau krijgen, dat heet dan „eigen eet". Tot deze „vleesgerechtigden" be hoorde verdachte, die ƒ150— netto per week verdiende, echter niet. HU had zijn "handen thuis moeten hou den. De eis was 100,— boete of 20 dagen en een voorwaardeiijkegevan- genlsstraf van een maand. Dat bleek juist te zijn. De distiUa- ven, noemt rig. Mr. Heynsius ging met de gevraag- Middelburg te kennen gegeven, dat teur, thans werkzaam m het bouw- de strai akkoord, behalve Wat de men het nog wel eens mefc deze alco- vak ('Fijn, krijgen we er weer een proeftijd betreft, die op drie jaar werd hollst wilde proberen, woning by,' zei de politierechter) be- gesteld. „Deze man moet levenslang van de kende maandagmorgen te hebben ge- „Hebt u het geld bil Dan kunt weg af en ik zal daar het, mijne aan stoken, zij het dan meer uit zelfver- u meteen betalen." doen," beloofde de officier, die drie dedtging dan om zwaar lichamelijk „Nee," zei verdachte. maanden gevangenisstraf en vijf jaar letsel toe te brengen. „Ja!" riep zijn vrouw, die op de ontzegging van de rijbevoegdheid eiste. Mr. meer op rijn benen kon staan. „wvo»,. „i Tot verbazing van de officier van He^itó teede ^ira f 80boete of Justitie had het consultatiebureau in en een ^a^ voomaardc- ïyk op. De kolenwerker moest wegens he ling terechtstaan. Hfj had wel be grepen dat er een luchtje aan het vlees zat, zei hij eerlijk. Het was erg goedkoop geweest. Eis en vonnis: ƒ40,— boete of 8 dagen. BANKETBAKKERIJ vct I f niflBJACTtf AAT ZiQ TEI CTCRC Alles op gemakkelijke oeta- ilng vanaf 1,— per week GOEDERENHANUEl ra A Schüperoord Zn„ Tuin- laan 40 Schiedam Kapsalon Hélène, de salon voor de betere permanent, STROOMLOOS, voor ieder haar geschikt, ƒ7,50. Hélène tiède-permanent, de meest ideale natuurlijke permanent 10,-. Gratis halen en bren gen per luxe auto voor per manent. Kapsalon Hélène Eembrandtiaan 22, tel. 67170, Schiedam, 1,— reductie op deze advertentie. nodeshow boussac

Het Vrije volk | 1964 | | pagina 2