Aanvallen Excelsior falen voor doel van GD A (0-0) Gelukkig Leonidas wint met 2-1 van DHS Showband bij Marimba Jubileum bij politie Gouden speld voor C. G. A ben bij' jubileum hengelaars Slechte arbiter bij PPSC-Capelle Geen goede resultaten in zaterdagvoetbal mm WF verliest in Den Briel Schiedam blijft winnen: Saturnus nu slachtoffer j D.A.F.- en PEUGEOTSERVICE I GARAGE LANDMAN i i Namen voor nieuwe straten Raadsfractie geeft verslag Muzieksectie SG wilde niet meedoen Geen doelpunten voor Excelsior niuu na snelle manoeuvre twee keer over kop Eerste winkel in Groenoord Wapensmokkel in België - drie arrestaties HET VRIJE VOLK MAANDAG 17 FEBRUARI 1964 PAGINA 4 Op vergadering PvdA Sporthalactie Bioscopen Bibliotheken Gemeentebibliotheek Lange Haven 131, maandag 7—8.30, dinsdag 9.30— 4 30 en 7—8.30, woensdag 9.304.30 donderdag 9.30-12.30, vrijdag 9.30— 4.30 en 7—8.30, zaterdag 9.30—4.30 Exposities Galerie Wiegman: Schilderden gouaches, tekeningen van wijlen Nellus Faling Apotheek LeonidasDHS Lugdunum- ■SFC DemosPDK Burgerlijke Stand MartinitHerman dad Uitspraak van Kroon: Wél steun voor r.-k. begraafplaats in Schiedam (Van een onzer verslaggevers) Vrijdagavond hebben de hengelaars van 'Schiedam en Om streken' hun vijftigjarig bestaan gevierd in Musis Sacrum. Voor het feestelijke gedeelte van het programma begon, ia er menig woordje gesproken (o.i. te veel woorden). Na een korte opening door de enthousiaste voorzitt er A. van Breda was het de beurt aan de voorzitter van de jubileumcommissie, de heer Th. van Weerkom, die diep inging op vijftig jaar georganiseerd henge len In Schiedam. Esperanto-agendo STEEKT ER f^/7f'FFTcJ /j MET "COUPE" EN SCHOUDERS (Van onze sportmedewerker) Twee maal een gelijk spel in het Schiedamse zaterdagvoetbai, éénmaal winst en. éénmaal verlies; niet zo'n best resultaat due. HBSS speelde sterker tegen het Maassluise Exqelsior, maar kon geen doelpunten maken. Ook Excelsior niet, zodat hier de stand was zoals het begon. PPSC liet het er tegen Capelle bij zitten en verloor met 21. Bij deze wedstrijd mankeerde een heleboel aan de leiding van de arbiter; daar waren vriend en vijand het roerend over eens. GTB bleef goed de juiste weg bewandelen en versloeg DOS '32 met 21. GSS speelde tegen Hellevoetsluis met 11 gelijk. Excelsior MHBSS 00 PPSC—Capelle 1—2 GTB—DOS 2—1 GSS—Hellevoetsluis 11 m ■ÉH m (Van onze sportmedewerker) Zoals te verwachten was, is "WF niet tot winst gekomen in Den Briel tegen WRW. Met een 10-nederlaag keerden de scheepsbouwers naar Schiedam terug. Het gaat er nu bijzonder slecht uitzien voor WF. Schiedamse Boys verloor eervol van een beter NR.C. Het was jammer dat een foutje van doelman Van de Berg <Le ooraaak was van het enige doelpunt. SchiedamSalurnus 43 Nado V—Ursus 1—1 Schiedamse B.NRC 01 WRWWF 1—0 V erkeersvoorlichting voor chauffeurs Verkeer in liaven Maassluis drukker es mm mm «w mm mm mm mt mm mm mm mm mm mm NOORDMÖLÜNSTRAAT 17 - SCHIEDAM - TELEF. 66233 en 65607 In een slecht gespeelde wedstrijd hebben Excelsior en GDA de punten verdeeld. Ondanks het twee maal drie kwartier aanvallen van de Schiedammers werd niet een maai een bres geslagen in de stevige GDA-defensie, Wel moesten de gasten toestaan, dat de zwart- witten twee maal het houtwerk troffen. De eerste aanval van de Schiedammers vond bet einde tegen de lat. Excelsior bleef komen en gunde de bezoekers geen rust in hun defensie» waar doelman Van de Meer bekwaam zijn doel verdedigde. De gemeenteraad zal in zijn volgende vergadering moeten be slissen over de vaststelling van een aantal nieuwe straatnamen. Het zijn de J. J. van der Brug- ghenlaan, H. P. Marchantlaan, J. H. van der Palmhmn, G. van de* Leeuioiaan en J. Kappeijne van de Coppellolaan. Deze nieuwe la nen (ten westen van de Laan van Spieringshoek) zijn alle naar staatslieden genoemd. De verbindingsweg tussen de Singel en de Broersvest heeft nog geen naam. Daarin zal snel ver andering komen. B. en \V. stel len de raad voor deze verbin dingsweg de Huis te Riviereweg te noemen. Dit in verband met hei feit dat de weg langs de ruïne van het vroegere Huis te Riviere is gelegen. De twee pleinen in de Burge meester van Haarenlaan, die wor den gevormd door de kruisingen met de Nieuwe Damlaan en de 's-Gravenlandseweg krijgen ook een naam. Het plein bij de Nieu we Damlaan gaat Niemelandplein heten en het plein aan de 's-Gra venlandseweg krijgt als naam Plein 1940—1945. Woensdagavond 19 februari belegt de afdeling Schiedam van de Partij ■van de Arbeid een vergadering in het Volksgebouw. Op deze vergadering zal het verslag van de raadsfractie worden uitge bracht. Na de pauze beantwoordt een forum, dat uit de raadsleden Engels man, Kessenich, Sabel, Simons en mej. Burger bestaat, vragen over ge meentezaken. De enthousiaste werkers voor de Sporthal hebben een lelijke teleur stelling gehad in de vorm van een brief van de Sectie Muziek van de Schiedamse Gemeenschap. In deze brief doet de sectie mededeling dat de bij haar aangesloten muziekver enigingen geen medewerking zu'ien verlenen a&n de actie voor de Sporthal op 19 februari ai. Wel werd in de brief gezegd dat bet be stuur er niet afkerig tegenover staat om mede te werken maar niet nu. Men vindt het wat te vroeg in het Jaar en is bang voor vuile In strumenten. Verder vond het be stuur van de sectie dat het wel wat laat- was gewaarschuwd. Dit nu be twist het sporthalbestuur ten sterk ste, omdat een maand geleden een brief met het verzoek om medewer king naar het sectiebestuur is ver zonden, Maandag 10 februari kwam deze brief pas ter sprake op de sectievergadering. Achteraf blijkt nu dat er mu ziekverenigingen zijn die toch hun medewerking op woensdag willen verlenen, zodat de actie in ieder geval niet met stille trom gevoerd zal worden. ««S.S - Passage: Maciste, gladiator van Rome, dag. 2 en 8.15 uur. 2, 4.15 1 en 9.15 uur. IHonopole; Oproer op de Defiant, ma., di., wo. 2 en 8 uur; Rusty en de spionnen, wo. 2 uur. Lorentzlaan 6: maandagmiddag 1.304.30 dinsdagmiddag 1.30430 woensdagavond 79, vrijdagmiddag 1.304.30, vrijdagavond 7—9. Dr Wibautpiein 129, maandag 1—9,"dinsdag 1—4.30, woensdag alleen jeugd 24, volwassenen 7—9, donder dag 9.30—12, vrijdag volwassenen 7— 9 en 7-8 jeugd. Leliestraat*, woensdag 14. vol wassenen en jeugd 78.30 alleen vol wassenen, zaterdag l4 volwassenen en jeugd Schiedamseweg 26: dinsdag 2—-5 alleen volwassenen, vrijdag 25 vol wassenen en jeugd. Sted. Museum: Epos In D groot, schilderijen en tekeningen vam Rien van den Brink tot 23 februari. Galerie CCC: Beeldhouwwerken v. Henk S. Boerenoogen. tot en met 2 maart. A. Gouka, Hoogstraat 29, tel. 68080. Na de rust hetzelfde spelbeeld maar het plaatsen liet alles te wensen over, zeker bij Excelsior. De aanvallen bleven komen en corner op corner werd genomen op het GDA-doeL Doelman Van de Meer Het zich echter niet verschalken. In de laatste tien minuten, toen Excelsior niet meer ge loofde in een doelpunt, kreeg GDA nog. de kans enkele aanvallen op het doel van Rust te ondernemen, maar net als bij de Schiedammers was het schieten bijzonder slecht, in de twee de helft moest GDA-speler Van Leeuwen het veld verlaten wegens natrappen. De gelukkigste in de wedstrijd LeonidasDHS heeft gewonnen: in deze leuke wedstrijd kreeg Leonidas twee maal een vrije trap te nemen en een keer een strafschop, waaruit twee maal werd gescoord. Het waren echter de Schiedammers die de score openden. Roozen ont ving een pass van Van Bockkom en schoot raak. DHS bleef hierna fel in de aanval maar een ongelukkige handsbal van Kiela leverde Leonidas een strafschop op, die werd benut (11). In de tweede helft waren er wisselende kansen voor belde partijen. Met nog korte tijd te spelen, veroorzaakte Bonefaas een vrije trap. die door de middenvoor van de Rotterdamers in de bovenhoek werd geschoten. SFC heeft tegen Lugdunum met scherp geschoten en met niet minder dan 3I gewonnen. Na twee achter eenvolgende nederlagen is deze over winning het bewijs dat er door de Schiedammers nog kan worden ge doelpunt. AI in de derde minuut werkte rechtsachter Van Meygaarden de bal verkeerd weg, waardoor Klein SFC naar 01 schoot. Dat was tevens de ruststand. Na de rust was het opnieuw Klein die de voorsprong voor SPC vergrootte. Toen spil Bavelaer de bal in eigen doel kopte zat SPC helemaal op rozen. Kort voor het einde werd door SFC nog een strafschop gemist. Doel man Kerkvliet stopte de bal. Het was Collé, die voor Lugdunum de eer kon redden. Demos heeft nog alle moeite ge had met PDK om tot winst te ko men. Na enkele malen gevaarlijk voor het doel van de gasten te zijn geweest, duurde het tot de 29ste minuut voor C. Tetteroo voor 10 kon zorgen. Hij was het die uit een doel worsteling het laatste beslissen de tikje tegen de bal gaf. In de tweede helft ls PDK veel gevaarlijker geweest dan. Demos. De gelijkmaker kon niet uitblijven en die kwam dan ook. Trijzenaar nam in de vijftiende minuut de bal met een op zijn schoen, waarna deze hard achter doelman Van Gelderen In het doel vloog. Deze doelman heeft nog heel wat Vele danslustigen en vaste leden van Marimba togen zaterdagavond naar Ons Gebouw. Aan sfeer ontbrak het ook deze avond weer niet. Er werd vrolijk op de tonen van de Ma rimba's gedanst. Wim Alblas was vir tuoos op zijn accordeon en Tinus van Oort roffelde weer lustig op zijn drums en bekkens. Voor zaterdag 22 februari is het gelukt de bekende dans- en show band The Tremble Tones te enga geren. Zij zijn pas terug van hun op treden in Duitsland. Deze band staat onder leiding van de heer G. van der Most. Op 16 maart zullen zij weer in Duitsland gaan optreden. De heer G. Verhoeven, adjunct commies A bij de administratie van de Schiedamse politie, heeft dezer dagen gejubileerd: hij w-as 25 jaar in overheidsdienst. De heer Verhoe ven. die daarvoor enkele andere over heidsfuncties had bekleed, trad op 1 december 1948 In dienst van de Schiedamse politie. Tijdens een huidigingsbijeenkomst kreeg de heer Verhoeven van het korps een scheerapparaat aangebo den. Inspecteur Geerartz overhandig de hem namens de polltie-aportver- eniging een boekenbon. Commissaris K, Rüpma bood de gebruikelijke gra tificatie aan. (Van onze sportmedewerker) Excelsior heeft geen kans gezien GDA tot verliezer te maken. Hoe wel de Schiedammers de meeste tijd in de aanval zijn geweest-, kwamen zij niet tot doelpunten. Ook GDA niet. zodat hier de stand op O—O bleef. DHS heeft het tegen Leonidas niet tot winst kunnen brengen en verloor eervol met 2X. Een lelij- ke misstap van de schiedammers. SPC schoot er bij Lugdunum iustig op los en kwam tot een 3—1-over- winntng. Demos en Martlnit kw*amen bel de tot winst met dezelfde cijfers: 2—1. Demos deed dat tegen PDK en Martinit tegen Hermandad. SCHIEDAM Geboren: Johan z v B 't Hart en N J P Does Jacob z v A Boot en A v d Wal Jo hannes H z v J H Heuer en M J T Krowinkel werk moeten verzetten om PDK van de winst af te houden. Het leek er op. dat deze gelijke stand gehand haafd zou blijven, maar kort voor 't einde plaatste C. H. Tetteroo de bal voor het doel, waar H. Val raak kopte (21). Martinit heeft het tegen hekke- sluiter Hermandad tot een overwin ning kunnen brengen. Met 2—1 trok ken de roodbaatjes aan het langste eind. In de eerste minuten van de strijd kwamen Joop Lubker en Bos dicht bij een doelpunt, maar* de eer ste struikelde en de tweede raakte de paal. Het was echter Hermandad die het eerst tot scoren, kwam. Via hun mid denvoor werd het 0—1. Met nog tien minuten te spelen in de eerste helft werd door Lubker een strafschop benut, waardoor de Schiedammers weer gelijk kwamen. Nog net voorde rust stelde Martinit de zege veilig door een doelpunt van Bos, die uit een algemene aanval hard raak schoot. Na de rust hebben de Scliiedam- mers zich in de verdediging terug getrokken en konden ze zich drie kwartier staande houden. DEN HAAG (ANP) De Kroon heeft een besluit, van het provin ciaal bestuur van Zuid-Holland vernietigd over de uitbreiding van een bijzondere begraafplaats In Schiedam. Voor de Raad van State was 'n pro cedure gevoerd tussen B: en W. van Schiedam en Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland over de vraag of gemeenten steun mogen verlenen aan de tot stand koming van bijzondere begraafplaatsen. Het ging over een uitbreiding van de r.-k. begraafplaats te Schiedam. Gedeputeerden keurden een be sluit tot medewerking niet goed. omdat zij dit in strijd achtten met de wet op de lijkbezorging, De Kroon heeft thans in haar be slissing dit standpunt niet gedeeld En het besluit van het provinciaal bestuur vernietigd. Zij heeft over wogen, dat deze wet een dergelijk verbod niet kent en het ook niet aannemelijk is, dat de wetgever het verlenen van een dergelijke steun door een gemeentebestuur ontoe laatbaar zou hebben geacht. Hierna werden twee personen .die hun stempel op het hengelen in Schiedam hebben gedrukt, voor het voetlicht geroepen om door de heer Van Weerkom te worden gehuldigd. Merkredon, la 19an de februari klubvespero. Ni konversaclos se kdo H. Letsch. Lekstraat 100b. Ne timu, ke vi ne havos s.Ulokon. Advertentie lil. TOVEN UIT SCHIEDAM HOOGSTRAAT 174 (Van een onzer verslaggevers) De 32jarige Rotterdamse pomp bediende J. van L. zag zaterdagmid dag op de Groene Kruisweg In Poor- tugaal, ter hoogte van de Nederlands Hervormde Kerk, toen h(j met zijn auto 'komende vanuit Rhoon' net een andere auto had ingehaald de weg voor zich geblokkeerd. Uit de tegenovergestelde richting kwam namelijk een file auto's, op het kruispunt stond een auto stil om links af te draalen en andere auto's passeerden deze wagen rechts.De snelheid van de auto van Van L. was te hoog om zich zomder brokken hier in te kunnen Inpassen. Hjjreageerde daarop zeer snel door scherp naar links te sturen, dwars de weg over. Het gevolg was echter, dat hij twee maal over de kop sloeg en onderste boven tegen de stoep van een ver keersheuvel bleef liggen. De bestuur der kwam met de schrik vrij. De auto kan geheel worden afgeschre ven. De bestuurder was alleen WA verzekerd. Twee schotloze voorhoedes konden twee sterke defensies niet ver schalken. Voor de rust waren de Schiedammers heer en meester op het veld maar konden ze Kun meer derheid niet uitdrukken in doel punten. In die periode speelde de jeugdige Korperaal een goede par tij bij HBSS. In de tweede helft waren de rol len omgekeerd en gaf Excelsior de toon aan. maar het kon het doe! van de Schiedammers ook niet vinden. Doelman van Heest in het HBSS-doel speelde deze middag een goede partij. Het heeft PPSC tegen Capelle niet mee gezeten. Onvoldoende lei ding van de scheidsrechter was er de oorzaak van, dat doelman Jongerlus met een verwonding naar het ziekenhuis moest voor on- cicrzock» Verder werden er aan Capelle twee duistere doelpunten toege kend. In de 25ste minuut van de tweede helft maakte de midden voor van Capelle een doelpunt, waarbij hij eerst doelman Jonge- rius uitschakelde en toen doelpuntte. Een ieder dacht dat deze goal zou worden afgekeurd, maar niets was minder waar. Toen sloeg PP terug via een doelpunt, dat door de arbiter werd afgekeurd. Toen de Schiedammers protesteerden maakte Capelle ge bruik van de gelegenheid er met de bal tussenuit te trekken en er 0—2 van te maken. Kort voor het einde gaf de scheidsrechter zijn falen toe door PPSC een strafschop toe te kennen toen er niets aan de hand was. Teeuw bracht hieruit de stand op 1—-2. Na afloop bleek dat het onder zoek in het ziekenhuis b\j doelman Jongerlus een gebroken kuitbeen aan. het licht bracht. GTB heeft nog heel wat moeite gehad met het bezoekende Dos 32 Men was dan ook maar wat blij met de 2—1 uitslag, die niet zo maar was behaald maar waar terdege voor moest worden ge- Knokt. De ene aanval van GT3 na de andere volgde op het Dos-doel, maar de Rotterdamse doelman was in een uitstekende vorm. Hij was het dan ook, die. de sco re maar tot 2—1 wist te beperken. In de 20ste minuut van de eerste Aan de laan van Bol'es in de nieuwe wijk Groenoord gaat de Coöperatie Des een grote supermarkt bouwen. Het zal de eerste winkel worden in de wijk. De Laan van Bol'es wordt de winkelstraat van de wijk Groenoord, waarin, zoals men weet, vele Schiedammers komen te wonen. De supermarkt krijgt de in gang in een overluifeid, glazen front en ervoor komt een twaalf meter breed trottoir. Het ontwerp voor de Coöp- Supermarkt leverde het archi tectenbureau Spruyt en Den Butter. helft had hij echter geen antwoord op het schot van Bonte, die daar mee de stand naar 10 schoot. Deze stand bleef mede door het goede keeperswerk van de Das- doelman, tot aan de rust gehand haafd. De tweede helft gaf hetzelf de beeld te zien met een fel aan vallend- GTB. Het was echter Dos '32 dat in de 20ste minuut na de hervatting gelijk maakte. Tien minuten voor het einde bracht een uitval van GTB de win nende goal. Sands kopte deze tref fer in het Rotterdamse doel. Zo blijven de Schiedammers op de goede weg voortgaan en iedere aanval op de bovenste plaats af slaan. GSS neeft tegen Hellevoetsluis een verdienstelijk gelijk spel uit het vuur gesleept. In de vijftiende minuut nam Wessel een corner zo scherp, dat de bal meteen in het doe! draaide. Het was doelman Van Beek die in het verloop van de strijd vele malen handelend moest optreden om Hellevoetsluise doel punten te voorkomen. Na de rust speelden de gasten veel harder en werd GSS-speier Van Deursen nogal eens onderuit ge haald; de scheidsrechter zag er echter geen strafschop in. In de vijftiende minuut stopte GSS-doel- man Van Beek nog een strafschop die werd toegekend wegens hands van Weber. De gasten kwamen toch gelijk, toen zij profiteerden van een dekkingsfout in de Schie damse verdediging en de stand ge lijk schoten. Hier bleef het verder bij. De eerste was de heer C. J. Aben die vijftig jaar geleden de visver eniging .De Amateur" heeft oge- rocht waaruit later de grote ver eniging „Schiedam en Omstreken" ls ontstaan. Hem werd dank ge bracht voor het vele. wat hij voor de vlsliefhebbers heeft gedaan.- Hij ontving daarvoor de gouden clubspeld, de eerste die werd uitge reikt in het bestaan van „Schie dam en Omstreken". De heer Van Breda kreeg, tot zijn grote verrassing, een ïeevis- hengel aangeboden voor al het ve le werk dat door hem was ver richt. „De administratie van onz« vereniging is door u in goede ba nen geleid; iets wat door vele van uw voorgangers niet kon worden opgebracht, zo kreeg hij te horen. Belde spraken hierna nog een dank woord aan het adres van de jubi leumcommissie. Toen pas was het woord aan de de heer J. A. van Hurck die in de zaal een demonstratie gaf van wat er al zo met de werphengel kan worden gedaan. Tot laat in de nacht het tijdstip dat de vissers zich meestal naar hun viswater be geven gingen de beentjes van de vloet. Een dwergzebu in Diergaarde Blijdorp is 7FRI IRA Y zaterdag moeder geworden. Het roomwitte 4I.DUDMD l kalfje, amper een halve meter hoog, stond maandagmorgen al in het buitenperk, hoewel het toen bijzonder guur weer was. Moeder en kind behoren tot een jokras van de vele malen grotere, gewone Indiase zebu. Het is Schiedam ernst geworden om het kampioenschap te behalen. Sa turnus kon niet verder komen dan drie doelpunten, maar daar tegenover stelde Schiedam er vier; de punten bleven dus in Schiedam. NestoroDKZ werd afgekeurd door de slechte gesteldheid van het veld. Ursus speelde een goede wedstrijd tegen Nado V in Rotterdam en deelde de punten door een 1I-gelijk spel. Het is Schiedam ernst om kam pioen te worden dit jaar. Nu was Saturnus het slachtoffer, dat met 43 klop kreeg. In de tiende mi nuut was het Struyk die met een boogbal de Rotterdamse doelman klopte en voor de opening van de score zorgde. In de 25ste minuut was de stand weer gelijk, toen uit een vrije trap Saturnus inschoot. Voor de rust kwamen beide ploegen nog aan een doelpunt; Kiers schoot Schiedam naar 21 en door hands van Van de Lubbe in het strafschopgebied werd de stand weer gelijk. Na de rust duurde het tot een kwartier voor het einde voor de doelpunten weer los kwamen. Kiers profiteerde in de 30ste minuut van een misverstand in de Rotterdam se defensie, waardoor het 32 werd. Via Dijksman werd het zelfs 4—2 maar kort voor het einde werd uit een wirwar van spelers voor het Schiedam-doel het derde Rotter damse doelpunt gemaakt. Meer stond Schiedam niet toe in die laatste minuten. Ursus en Nado hebben de punten broederlijk verdeeld in een goede en spannende wedstrijd. Voor de rust waren de Schiedammers meer in de aanval, wat resulteerde in een gave treffer van H. Verwjje, die prachtig inkopte na een corner. In de tweede helft veroverde Nado een klein veldoverwicht, waaruit verschillende goede kansen ont stonden. Maai' doelman Kuiters was een niet te passeren struikel blok. Hij moest echter vijf minuten voor het einde toch het hoofd bui gen voor een hard schot van de goed spelende linksbuiten van Rotterdammers. de Vorige week haalde Schiedamse Boys het stoute stukje uit om kop loper Puttershoek te kloppen met 10. Nu. tegen het lager geplaat ste NRC, ging het niet zo best. Door een misgreep van de anders zo solide doelman Van de Berg kwam NRC aan een kostbaar, maar verdiend doelpunt. In de eerste helft waren beide voorhoedes niet In staat om het de defensies moeilijk te maken. Na de hervatting ging het spel lange tijd op en neer. Met nog een kwartier te spelen, verkeek Van de Berg zich op een voorzet en liet de bal door zijn handen gaan. Toen was het voor de goed meegekomen Knef maar een klein kunstje de bal in het doe! te koppen. Schie damse Boys gooide toen alles in de aanval, maar zonder resultaat. Wilton-F. heeft de gehele wed strijd moeite gehad om de lawine van Brielse aanvallen het'hoofd te bieden. Reeds in de tweede minuut had WRW succes toen de Schie damse defensie bleef staan voor vermeend buitenspel, waarvan Beent rustig gebruik maakte om te doelpunten. Hierna trok WF. alles voor het doel terug cn probeerde 't met enkele uitvallen tot succes te komen. Er deed zich echter niet één doelrijpe kans voor. Het gaat er na deze nederlaag bedenkelijk uitzien voor de scheepsbouwers. Er zal een wonder moeten gebeuren om degradatie te ontlopen. MAASSLUIS De afdeling Maas sluis van het Verbond voor Veilig Verkeer gaat enkele voorlichtings avonden voor vrachtautochauffeurs houden. Vanavond wordt om 8 uur in de kantine van Key en Kramer aan de Adr. van Heelstraat de eerste avond gehouden in samenwerking met de EVO (Eigen Vervoerders Or ganisatie) De heer D. J. A. van Ballegoiien de Jong van deze organisatie behan delt de elementaire zorg voor de auto in verband met de verkeersvei ligheid. Er is volop gelegenheid om vragen te stellen. In de pauze wordt een kop koffie geserveerd, terwyi na de pauze en kele belangwekkende films over auto techniek worden vertoond. Alle vrachtautochauffeurs zijn van harte welkom. (Van onze Brusselse correspondent) Twee Turken en een Griek zijn za terdag te Givet bjj de Belgisch-Fran se grens op Belgisch grondgebied ge arresteerd. Zij werden op heterdaad betrapt bij wapensmokkel. De Bel gische politie neemt aan dat de hon derd Belgische revolvers, verstopt in drie oude auto's bestemd waren voor verzending naar Cyprus. De wapens zouden worden ver scheept in Marseille, onder het on schuldige en niet eens zo onjuiste etiket 'ijzerwaren.'. De Belgische po litie heeft geweigerd dit weekend na dere mededelingen te doen. Wel liet men doorschemeren, dat jnen moge lijk op het spoor was van een vrij grote organisatie, die een Hjn heeft tussen België en de 'hete gebieden' van de Middellandse Zee. De manier waarop de douane in greep b(j het passeren van de auto's doet vermoeden, dat men van het smokkeltransport van tevoren op de hoogte was. De twee gearresteerde Turken spreken geen woord Frans. Z(j werden door België gelootst door de Griek Raguzzl. Tijdens het ver hoor hebben de Turken zondag be weerd dat zij slechts handelden in opdracht van deze Raguzzi en dst zij niet eens wisten welke lading zij In hun auto vervoerden. De auto's, tweedehands in België gekocht, wilden z(j. zo verklaarden ze, in Turkije met winst van de hand doen. MAASSLUIS (ANP) In 1963 hebben In totaal 5303 schepen (zee sleepboten, kustvaartuigen en blnnen- voortuigen) de haven van Maassluis aangedaan, tegen 5071 schepen in 1962. Dit blijkt uit het overzicht van et havenverkeer verstrekt door de ge meente Maassluis. De totale scheepstnhoud bedroeg 1.820.605 m3 (1.551.108 m3 in 1952). De opbrengst van de havengelden was 77.273,75 (ƒ60.104,85 in 1962).

Het Vrije volk | 1964 | | pagina 2