intermezzo" debuteert met avondvullend toneelstuk Hein Boele: Talent is fijnmaar je hebt nog heel wat meer nodig Schiedam gaat op bezoek bi j lantaarndrager SW zal AGO W een warm onthaal bereiden „Als raven wegratsen wat je maar te pakken kunt krijgen' Echtpaar steelt meest uiteenlopende artikelen Goede opvoering in SG-weclstrijd 1 mei-ochtend in Volks gebouw Openbare school in Barendrecht wint voetballen Zeventig jaar NKV (KAB) in \laardingen Spelregelavonden jfvoor junioren Burgerlijke Stand ïoens en tafeltennis op 6, 7, 9, 10 en 11 april Korfbalcompetitie WISSELKOERSEN Visafslag Hermes naar Helmond Het Vrije Volk DUIVEN NIEUWS BET VRUE VOLK DONDERDAG 2 APRIL 1964 .PAGINA 4 Verdienstelijk Bioscopen Morgen: Belgisch bezoek Hoewel het in SG-toneelwedstry- den niet gebruikeiyk is werden aan het begin van de avond enige woor den gesproken. Uiteraard, had het geen betrekking op het stuk van die avond. LUXE POSTPAPIER x {Tit m OPENBARE KENNISGEVING I formule I aanbouwmeubelen Dan maar toneel Getvoon een vak Geen favorieten Dure missfap Amateurs ZAAIERS Saa hoeft a filet laag te soekea In het kader van de SG-toneelwedstrijd werd gisteravond voor een goed gevuidezaal een opvoering gegeven van 'Cupido in een speelse bui. Het werd door het amateur-theaterbureau Intermezzo op leuke wijze gebracht. Het is een. verdienste temeer als men weet, dat dit stuk van Han de Beukelare voor Intermezzo de eerste avondvullende opvoering-betekende. Reeds wit de titel blijkt de sentimenteel-humoristlsche inhoud. Hoewel de schrijver van het ,t«Jc okcie fouten heeft gemaakt, moet worden op- xemerkt. dat hy enkele leuke situaties wist te scheppen. De te lange monoloog en enkele tamelijk lange dialogen iri het tweede bedrijf berokke nen; de ongetwijfeld humoristische pretentie van het stuk schade. Hét- gegeven is gebouwd vanuit een toevallige -ontmoeting in een land huis,-zonder welke het nooit zou zijn geschreven. Twee jonge mensen, die door- huh ouders voor elkaar bestemd zijn, ontmoeten elkaar zonder dat zij van eikaars identiteit op de hoogte zijn. Zij worden natuurlijk verliefd. Cupido komt aan zijn trekken, als de komst -van de ouders, de ware iden titeit- van de hoofdpersonen onthult. Aangezien de jongen geen vader De' SW-Bestuuroersbond Schie dam belegt in samenwerking met de afdèling Schiedam van de Party van de Arbeid op 1 mei een ochtend - bijeenkomst (aanvang 10 uur) in de grote' zaal van Het Volksgebouw, Tulnlaaïi. 50. Spreker fe de heer H. B. Engels man medewerking door middel van proza en poëzie: A. Pfeifer. De toe gangsprijs bedraagt slechts 35 cent, waartoe by onderstaande adressen Jfcaartea verkrijgbaar zijn: Kantoor ANÏ&B Tuinlaan 50, kamer 5, tel. 670OGr M, Talmon, Cort v. d. Lin- denlaan 62 eh C. v. '1 Hoek, West- frankelandsestraat 91a, tel. 66764. :'-.c (Van onze sportmedewerker) Zaak ieder" jaar organiseert de Schiedamse Sebeldsreehtersvereni- ging weer junior-speiregelavonden. Dit jaar op de volgende data: A-ju nioren:^ april om 19.30 uur. B-ju nioren 29 april ook om 19.30 uur en de et junioren op 6 mei om 19.00 uur. Dé prijsuitreiking zal plaats vin den op. 13 mei waarbij tevens enkele films zullen worden vertoond. Alle avonden worden gehouden In de kan tine "van Hennes-DVS in het sport park' Harga. -. SCHIEDAM Geboren: Leonar- dus G- H BV L W Handstede en M A M van de Ven; Bartholomeus z v J H Montfrooij en L T G J A Wiese; Roland z v M J Ulsamer en M Bots; RetacaP z v j Bisschop eaTCM den.-Breèjen; Mieke J d v G Lan- kamp en J van Heest. OndertrouwdK van den Berg 23 en AH-Schot 19; NJH Beuman 25 en -M. W Bergman 24: F A M van Beijnen 21 en C M Veldhoven 20; H A-Dèkker 27 en H E T de Rooïj 23; B van Dooren 23 en A H Groe- nendaal 22; N C Garos 19 en B de Groot 18; J Haasma 23 en L M de Goede 19; F den Hartog 40 en P de Mul"; 45; W P Heijstek 21 en M J Schrale; D A H Kamsteeg 27 en J S Leijger 25; B A de Koning 21 en C J M. Jansen 20; J C Ruigrok 25 en H J-1» M Nefkens 21; F P Smeenk 23 en C C M Pronk 19; P Spuij 25 en M Braams 24; C Vlasblom 27 en W den Hertog 19. Gehuwd: G C van der Voorden 26 en C Meijsen 21J E Woudstra 23 en E Grama 20; C Laurenssen 34 en G C M van Puffelen 37; O C de Jong 22 en M G Man in 't Veld 22; G If van Straten 24 en W C Zandwijk 20; H A van der Wal 21 en W Schnei der 18; L M van der Ploeg 23 en MAP Gaertman 22; J Barziaftj 23 en A" Penning 24; C Korporaal 32 en A C G H Frenaij 20; M P F Diele- mans:29 en E van Houwelingen 21; D M Kooijman 22 en M Blokland 23; -De Venema 33 en H Holstege 32; H. Jansen 21 en W A L van der Wolf 21; Ai Tintel 21 en G H Schüt 17; P J Hendriks 21 en J M M Tettelaar 23 R Tax-23 en L' Vermeulen 23. Overleden: E C Persoon 89 j wed W Booister; G C Schutte 60 j. meer heeft en. het meisje geen moe der, zitten er ook in deze ontmoeting goede mogelijkheden voor het pijltjes schietende ventje. Bovendien Is het dienstmeisje van de fabrieksdirec teur ook niet van plan haar leven als oude vrijster te eindigen, Onver vaard slaat zü daarom de bediende van de barones aan de haak. Intermezzo speelt dit jaar voor het eerst mee in de toneelwedstrijd. Het blijspel van gisteren was hun eerste avondvullende stuk. In tegenstelling met de beide laatste deelnemers, heeft Intermezzo bovendien geen ge bruik gemaakt van een beroeps regisseur. Piet de Kaper was deze moeilijke taak toebedeeld. Hij heeft de diverse personen goed gekozen. Als men het in dit licht beziet, is de opvoering van gisteren bijzonder verdienstelijk te noemen. Jammer, dat in het eerste bedrijf enkele korte stilten vielen, doordat het samenspel minder goed verliep. Een kleine tekortkoming was bo vendien, dat de onbezoldigde huisbe waarder. nadat hij reeds enkele ja ren gratis logies had genoten, nog steeds niet had geleerd naar welke kant de deur naar de keuken open ging. De jonker, die voor het eerst in het landhuis komt, wist bovendien direct, dat de grammofoonplaten zich in de bovenste lade van het kastje bevonden. Over de spelers, met een enkele uitzondering, niets dan goeds. Rob Uyl speelde zeer goed de rol van de onbezoldigd huisbewaarder, tevens filosofische kluizenaar. Een vlotte in druk maakte Nettie de Groot, die en kele malen terecht van z.gjn. „stil spel" gebruik maakte. Henny Elder- son was een geloofwaardige dienst bode. Joop Uyl speelde de rol van de jonker, die op weg is naar een ge maskerd bal, vervolgens motorpeeh krijgt en by het bemerken van vrou- wehjk schoon besluit nog enkele da gen in de villa te blijven. Niet zon der succes. Monopole: Jacht op ontvoerde vrouwen,- do 2 en 8 uur; Kerim de zwarte" sheik; vry en za 2, 7 en 9.15 u; "zo-7 en 9.15 u. madi 2 en 8 u, WO.-3' m, zo mat. Fort Bowie, 2 en 4.15 uur. Meisjes langs de weg, za- nacht 24 tt. De koning' der Cowboys, wo. mat 2 u. Passage: De lefschopper, dag. 2 en 8.15 uiir. Vandaag Irene: "KNMPT: cursusavond 20 u Musis Sacrum: Pers.ver. GTB: feestavond 20 uur. 7 Bibliotheken Gemeentebibliotheek Lange Haven 131, maandag 7—830 dinsdag 930— 4,30 en 7—8.30. woensaag 33043G donderdag 930—1230, vryüag 030- 430 en 7—830. zaterdag 9.30430 Lorebtzktan6: maandagmiddag 130—430 dinsdagmiddag 130430 woensdagavond 7—9, vryaagmlddag 130—430.' vrydagavond 7—8. p-r," Wlbautpleln 129, maandag 1—0, dinsdag 1—430, woensdag alleen jeugd 2—4, volwassenen 7—9, donder dag 9.30-: 12, vrydag volwassenen 7— 9 èn-7HJ jeugd Leliestraat-; woensdag 1—4, vol wassenen en Jeugd 7—830 alleen vol wassenen,. zaterdag i4 volwassenen cn JeugQ Séhledamseweg 26: dinsdag 2—5 alleen volwassenen, vrijdag 35 vol wassenen én jeugd. '77 Exposities Galerie Wiegman: Schilderyen tan Gerrtt Wiegman. Galerie CCC (Nolenslaan 476) wer- ken van Kees Jansen, van 8 un. 24 april," Stedeiyk Museum (Hoogstr.) were van Bart v. d. Schelling, van 4 april tot-4 mei. Apfttbéék Jansen, Swammerdamslnge] 41, tel. 64917. - Surrogaat-Apache Karei van Leeuwen heeft enkele lachsalvo's op toneel- eer aan. De heer C. G. Uyl verdient een extra, compliment, omdat hij als In- zijn, geweten. Hij deed zijn toi naam, Manuel Mooiweer, alle (Van onze sportmedewerker) De Schledanise tafeltenniskam pioenschappen 1964 zullen dit jaar worden georganiseerd door de TTV Noad. Het toernooi zal op 6. 7, 9. 10 en 11 april worden gespeeld in de Koopmansbeurs aan de Lange Haven, haven. De toemooicommissie bestaat uit, mevrouw H. Marynen en de heren C. Joustxs. en J. visser. De inschrij ving staat open voor alle Schiedam mers en voor leden van Schiedamse tafeltennisverenigingen die elders wone i. Inschrijving is mogelijk in twee groepen niet lager dan, de bondskaart aangeeft. Inschrijven kan gebeuren bij mevr. H. Marijnen, Koemarkt 1. tel: 62718; C. Joustra, DR. Wlboutplein 103, en J. Visser, J. A. Thymstraat 84a, tel: 61431. valler In minder dan een maand zijn beslist niet korte rol heeft ingestu deerd. Uiterlijk speelde hij zeer rus tig. Barones Marian van de Water was een goede tegenspeelster. Kok Weltevreden kreeg la de kor te tyd, dat zy op het toneel was, niet de gelegenheid om over haar plan kenkoorts heen te komen. Een klei ne rol moet altyd extra-aandacht hebben van de regisseur, omdat de vertolker daarvan niet de kans krijgt om op gang te komen, zoals dat met de overige spelers het geval is. De rolkennis is in zo'n geval in feite minder belangrijk. Het decor maakte een sobere in druk. De kostumering was goed verzorgd. De rolkennis en de dictie waren voldoende. De heer J. de Graaf, voorzitter van de Ned. Amateur Toneel Unie, afd. Schiedam, maakte mede namens het bestuur van Geron bekend, dat op 1 mei in Musis Sacrum een Belgi sche toneelgroep een voorstelling komt geven van het stuk ,3ushalte" van Willam Inge. Het is het Centraal Gezelschap van. het Kon, Verbond van Vlaamse Toneelkringen, afd. Gent. Het ge schiedt in samenwerking met de Schiedamse toneelvereniging „Ge ron", welke omdat zU op het natio naal landjuweel een byzonder goede indruk maakte, werd uitverkoren om in België een opvoering van „Ver raad" te verzorgen. Advertentie LM. schiedah ZUIDHOLLANOSCHE KANT O O RBOEKHAN D.E L Dinsdag en woensdag hebben de Barendrechtse lagere scholen het p&asvoetbal toernooi in het Baren- drechtse sportpark gespeeld. Ia wed strijden van tweemaal 12K- minuut en later van 10 minuten, bekampten zij elkaar, met ais resultaat een over winning van het eerste elftal van de openbare lagere school. Voor de der de achtereenvolgende maal werd daarmee de o.I,s, kampioen. De school verwierf de wisselbeker, die burgemeester nr. II, H. Domna uit reikte. De tweede prijs ging naar de chr, nationale school in Smitshoek (eerste elftal) en de derde naar het eerste elftal van de Groen van Prin- stererschool. De vierde tot en met de zevende prijs kwamen toe aan de openbare school 2, de openbare school 3, de Dr. De Visserschool en de chr. nationale school Smitshoek 2. Laatste werd het tweede Groen van Prinsterer-te&m. De wedstrijden werden dinsdag ty- dens de regenbuien gestaakt, maar later toch afgemaakt, op byzonder modderige velden. Woensdag gebruikte men het hoofd- veld, dat er beter bij lag. Vanwege de grote afmetingen van het veld, kortte men de speelty den in, tot twee maal tien minuten. Daardoor raakte men een uur voor op het tijd schema. De laatste spannende wed strijden werden gespeeld in een by zonder koude wind. Het leek er echter op, of de enthousiaste speler tjes hiervan geen hinder onder vonden. Officiële publikatie. (art. 17, Winkelsluitingswet 1851) Burgemeester en Wethouders van Schiedam brengen ter openbare kennis dat de gemeenteraad by zyn besluit van 23 maart 1964, krachtens artikel li' le lid, van de Winkelsluitingswet 1951. de dagen 22, 23, 25, 26 27, 28, 29* en 30 mei 1964 heeft aangewezen als dagen, waarvoor het bepaalde in de artikelen 2 sub c, 8 sub c, en 10 van genoemde wet, tot 23 uur niet geldt voor de winkels (stands) op de te houden Middenstandsbeurs aan de Broersvest. Genoemd besluit ligt vanaf heden voor een ieder ter lezing op de secretarie van de gemeente (afdeling Algemene Zaken). Schiedam, 1 april 1964. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. W. PEEK, Burgemeester. M. J. BLOK Secretaris. Na de paasonderbreking worden de korfbalcompetities weer voortgezet. Voor Schiedam staat de voorlaatste wedstrijd op bet programma, de uit wedstrijd De SpartaanSchiedam. De Rotterdammers staan hopeloos onderaan met nog geen enkel winst punt. Een overwinning van onze stad genoten, die hun bijna niet kan ont gaan, maakt de degradatie definitief. Schiedam zal daarmee de vijfde plaats op de ranglijst kunnen hand haven. Succes speelt op eigen veld tegen Pams. Gezien de bijzondere prestatie tegen Hou Stand willen we de blauw- witten niet by voorbaat kansloos ver klaren, maar dan moet tegen oe snelle Hagenaars wel vlot een veilige voorsprong worden opgebouwd. Mis schien komt er dan nog wel een winstpunt uit de bus. ODI gaat op bezoek by Rotter dam Zuid 2. Ook deze club is nog puntloos en daarom ligt een over winning in de lijn der verwachtin gen. Op eigen veld werd met 6—2 gewonnen. Advertentie X.M WONINGINRICHTING-BROERSVESI 64-66 Verder zyn vastgesteld Succes 2 Spangen 4, ODI 2—Spirit 2, Schie dam 3—Ter Gouw 2, Schiedam 4- DOP 2: junioren SuccesUnicum, TOPODI; aspiranten Schiedam a Eureka a, Succes aTrekvogels h en Ons Huis dSchiedam b. WOENSDAG 1 APRIL 1964 Engels -pond 10.095—10,093 AmeriK dollar 3,60-ft3,60)3 Franse frank 73.5873,63 Belgische frank 7,231—7.241 Zwitserse frank 83,29583,344 Zweedse kroon 70,07470,124 Duitse mark 90,724—89,774 Deense kroon 5238452,334 Noorse kroon50.42450,474 Canada 3.331—3,335 Italiaanse lire 57.694—57,744 Oosterykse schilling 13,95413,964 Escudo's 12,574—12,59 ROTTERDAM, 1 april Aan de visafslag alhier werden van IJmui- den en elders 200 kisten verse zeevis en 3000 kg paling en spiering aange voerd. De prijzen waren: schol midd. 38 40, klein 20—30; schelvis midd. 48— 52, klein 4012; kabeljauw gr. 40 45, klein 3032; makreel 2426; wij ting 38—40 (alles per kist); kuit 0,45 —030; spiering 0,250,30 per kg. (Van een onzer verslaggeefsters) Hein Boele (24) is sinds juni van het vorige jaar gedi plomeerd acteur. Gediplo meerd wil zeggen, dat hij de toneelschool (de Amsterdam se) met succes heeft doorlo pen. Acteur (Nederlandse Co- medie) is hij alleen maar voor de buitenwereld. Zelf vindt hy dat hij nog maar een prille beginneling is. Hij woont met zijn vrouw in de buurt vaa het Concertgebouw in Amsterdam; twee kamer(tje)s en een keuken. Natuurlijk, ook zij zijn op zoek naar een huis. Meteen bij het binnenkomen treft me de gelijkenis met Hen': van Ulsen. 'Je bent de eerste niet, die het zegt," grinnikt hij. Hein, afkomstig uit een Zwols doktersgezin, zou oorspronkelijk gaan studeren: biologie. Maar drie maanden voordat hij zijn eindexa men gymnasium B zou gaan doen, keek hij toevallig een schrift in van een vriendje, dat al een tijdje bio logie studeerde. Hij schrok er zó van, dat hij dacht, nee, dat nooit. De liefde voor dat vak is overigens gebleven: hij heeft veel bloemen en planten in de kamer, die het alle maal prachtig doen. arren moede is Hein toen maar aan het toneel als vak gaan denken. Hij had wél eens mee gespeeld in toneelopvoeringen op schooi, maar dat deen er meer. Wel had hij er altijd plezier in gehad en dat deed hem besluiten de to neelschool te proberen. Zijn moeder zei ronduit, dat ze het niet leuk vond, maar (en daar is hij haar heel dankbaar voor) zij heeft hem zijn gang laten gaan. Het examen was nogal een zenuw achtige toestand, vertelt hij. 'Ik dacht natuurlijk dat tk er niks van kon en ik was als de dood voor al die bekende gezichten in de jury. Maar toch kwam er na een paar weken, toen ik met vakantie was, het telegram: ga maar een kamer in Amsterdam zoeken. Ik was dus geslaagd.' Ja, de school. Een warrige tijd eigenlijk, ik heb er alleen maar flarden herinneringen van overge houden. Als je vraagt: wat leer je nou op die toneelschool, dan kan ik dat niet zeggen. Ja, je leert natuur lijk wel wat. Je krijgt gewoon les in het spelen. In het begin heb Je last van alles, van je armen, je be nen, je hoofd. En je krijgt les in toneelgeschiedenis, gewoon, dat je er was van weet. Maar je leert er voornamelijk wat je leren moet. Je snapt misschien niet hoe ik het be doel, maar als je van de toneel school afkomt, moet je nog alles leren. Je moet je leven lang bard werken, aan jezelf werken.' Hij maakt plotseling een gekke grimas, steekt zijn tong ver uit. 'Bah,, wat klinkt alles toch hoogdravend.' Ter wijl Hein spreekt, merk ik, dat hij, bewust of onbewust, mooi spreekt. Als hij van zijn spraakles vertelt, zeg ik: dat kan ik merken, dat 1« spraaklessen hebt. Hij lacht snel. 'Dan is het nog niet goed,* zegt hij, 'Je mag het niet merken. Zoals Ellen Vogel spreekt, dat is geweldig.' TTet verhaal wordt weer opgevat. Als zijn vergelijkingen wat in gewikkeld worden, zegt. hij opge wonden: Toneelspelen is gewoon een vak als., net als timmerman. Je moet het gewoon leren. Talent is fijn hoor, maar als je met al je talent bij een repetitie van Aak v.d. Moer en Han Bentz staat te kijken, dan. denk je: wie ben ik eigenlijk? Zo geweldig is dat. Dan ben je zelf nog maar niks. Weet je wat je ook moet leren? Je gevoelensbehyersen. Dat bete kent niet onderdrukken (hij spreekt nu zeer gearticuleerd) maar het betekent: jongleren met je gevoe lens. Ik vind alles goed, grote kluiven, het kan me niet schelen, ais ik er maar aan trekken kan, als ik maar werken kan. Mijn debuut maakte ik in De schuchtere aan het hoi. Heer lijk. allemaal jonge mensen. Hans Boswinkel. Petra Laseur, Lex Schoo- rel. Nu sta ik in Antonius en Cleo patra. Ik zeg: Je bent geloof ik pas op de toneelschool en in de tijd daar na langzamerhand zoveel van je vak gaan houden als Je nu doet. Aanvankelijk was het tenslotte een soort noodsprong van Je. Ja, zegt Hein nadenkend, maar ik geloof wel, dat hti altijd in me ge sluimerd heeft. Kijk, die liefde voor het toneei was eigenlijk overlapt door het idee: ik ga biologie stude ren. Het is gewoon langzamerhand vrijgekomen. Het valt hem moeilijk, favorieten te noemen. Namen noemen kan ik zo slecht, dat moet je me nier. vragen. Ik kan wel zeggen Guus Hermus of Han Bentz, maar dan sla ik er. meteen tientallen over. En iedereen is in zijn genre weer goed. Er zijn er zoveel i En op de klassieke slotvraag "wat zou je het liefst willen spelen.' ant woordt hij, terwijl hij zijn armen veelzeggend uitbreidt: "Alles, wat to neel is!' (Van onze sportmedewerker) SW gaat zondag aan de Bosrand AGOW ontvangen en zal er alles aan doen om in de nog resterende wedstrijden een zo goed mogelijk figuar te slaan. In welke opstelling wordt gespeeld, is nog niet bekend, maar de Apeldoorners kunnen erop rekenen dat zij een warm onthaal zullen vinden. Het tweede elftal gaat naar Ajax en zou wel eens voor een ver rassing kunnen zorgen. Ook de jeugd speelt uit en wel in Tilburg tegen de NOAD-jeugd. BU Hermes-DVS gaat men span nende weken tegemoet. Zal men de strijd volhouden of niet. Maar eerst moet zondag de lastige klip Helmon- (Van een onzer verslaggevers) Een man cn een vrouw, die de echtelijke eensgezindheid zo ver hadden gedreven dat ze zich te zamen en in vereniging aan win keldiefstallen schuldig waren gaan maken, stonden vanochtend ais twee sfinxen voor de Rotter damse politierechter. De vrouw bleek met het ongeoor loofde spelletje begonnen te zyn. Op een kwade dag in het begin van no vember was ze thuis gekomen met een hele party theezeefjes, zakmes jes en balpuntpennen, weggegrist uit een Rotterdams warenhuis. Twee da gen later trokken ze er samen op uit. Wel 33 grammofoonplaten, da mes- en herenportemonnees en nog allerlei andere zaken hadden ze al in de wacht gesleept, toen een op lettende afdelingschef hun misdadi ge bedrijvigheid in de gaten kreeg en er resoluut een einde aan maak te. „Komt u zelf maar eens kyken," nodigde mr. Jolles uit en gehoor zaam bogen de echteiyke hoofden zich over de na de huiszoeking ge maakte foto van de gestolen spullen, die op de groene tafel lag, „Hoe zyn jullie daar in vredes naam toe gekomen?" vroeg de poli tierechter. Ze hulden zich in een hardnekkig stilzwijgen. „U wist," probeerde mr. Jolles het toen met de man alleen, „dat uw vrouw die collectie zakmessen en al die andere dingen gestolen had. Waarom bent u er toen aan mee gaan doen? Wilde u zo graag de ge vangenis in?." Er kwam geen antwoord. „En wat dacht u eigenlijk met al die theezeefjes en die pennen te be ginnen? Hebt u er ooit iets van ver kocht?" wou ar. Jolles toen van de vrouw weten." Ze zweeg en schudde alleen het hoofd om duidelijk te ma ken dat ze nooit iets van het ge- stolene van de hand gedaan had. Aan het stommetje spelen kwam noch zyn wouw hebben ooit Iets met de justitie te maken gehad, Maar hun eerste klap was veel meer dan een daalder waard ge weest Ailes by elkaar hadden ze voor byna driehonderd gulden weg- geroofd. „Het enige wat ik kan zeg gen is." vermaande de politierech ter, „vermydt voortaan alsjeblieft elk groot warenhuis." „We komen er niet achter," ver zuchtte daarna de officier van Justi tie, „er zit in heel die collectie ge- pas een eind toen de politierechter de man vroeg wat hy wel dacht toen hy merkte wat zyn vrouw van haar solo-rooftocht mee naar huls had ge bracht. ..ïk dacht alleen maar," vertelde de man laconiek, „wat moet ze daar nou mee? Maar ik kon al die dingen toch kw&iyfc gaan terugbrengen met de boodschap dat mijn vrouw dat ge stolen had." „Ja, en dan ga je twee dagen la ter gewoon met haar mee," viel mr. Jolles boos uit. „Als raven wegratsen wat je maar te pakken kunt krijgen. Het is wel fraai." De man, een kolenwerker die al negen jaar by dezelfde baas werkt, stolen voorwerpen geen greintje re delijkheid. Het ergste vind ik dat de man in plaats van zjjn vrouw weer op het goede pad te brengen zelf be zweek voor de verleiding." HU won hem gestraft zien met vijftig gulden of tien dagen, zjjn echtgenote met de helft van die boete en bovendien een maand voorwaardelijk, „Jullie hebben natuurlijk allebei verwacht dat je de gevangenis In zou draaien. En eigenlijk komt het jullie ook toe," oordeelde mr. Jolles. Ze knikten beiden boetvaardig. De poli tierechter legde daarna de vrouw een boete van vijftig gulden of vyf dagen en de gevorderde voorwaardelijke straf op. „Maar u geef lk drie dagen onvoorwaardeiyk," wendde hy zich tot de man, „omdat u haar niet hebt weerhouden en bovendien nog mee uit stelen ging." Het tweetal verliet verdrietig de rechtszaal. Bijna dertig Jaar lang had hy trouw voor een vishandel op de be stelauto gezeten, de 46-jarige chauf feur uit Leimuiden die vanochtend j mr. Jolles op het matje moest ko men, Toen had hy op een ongeluk kige dag bij de opening van een nieu we zaak een paar glaasjes te veel ge dronken en prompt was hy met het wagentje van zyn baas tegen een andere auto opgesukkeld. De officier toonde wel begrip voor de situatie en beperkte zich in zyn eis tot tien dagen zitten en negeD maanden niet rijden. Een raadsman deed erg zyn best er nog wat af te krijgen met het trieste verhaal over de gevolgen van het ongewenste alcohol-gebruik. .De man is bijna op staande voet ont slagen," zo vertelde hy, „en heeft na een hele tyd van armoede met zyn grote gezin nu een baantje gevonden waarvoor hy zyn rybewys nodig heeft. Kan die ontzegging nu niet wat korter en de gevangenisstraf wat langer?" Het mocht niet baten. „De officier heeft al zozeer met alle omstandig heden rekening gehouden dat lk er niets af doe" zei mr, Jolles, Na ruggespraak met zyn raadsman ging verdachte toch maar niet in hoger beroep. dia worden omzeild. Dat zal niet meevallen voor de Harga-bewoners. Het Is echter wel zo dat de Schie damse defensie de laatste weken on neembaar is. Het zou een prachtig cadeau zijn van de eerste elftalspe lers als zy by de bovenste drie ein digen voor het 80-jarig bestaan. Bij de amateurs is voor velen de strijd al haast gestreden en voor en kele staat er nog maar iets op het soel. SFC heeft geen enkel belang meer en zal dus onbevangen tegen het bezoekende HVV spelen. Hetzelf de geldt voor Excelsior, dat in deze competitie kuideiyk heeft teleurge steld. Het ontvangt RKAW op Thur lede. Heel anders is het by DHL tegen onze stadgenoten DHS. De Schiedam mers mogen geen enkele misstap meer maken. Een eventuele mis stap moeten ze overlaten aan de concurenten. HUlesluis zal alles in het werk stel len om Demos de das om te doen. Demos heeft echter ook nog een kans die alleen biyft behouden na winst tegen Hillesluis. Martinit is veilig en za! dus tegen OW rustig aan kunnen doen. Ook by SVDPW tegen Hoek van Holland is dat zo. Drie wedstrijden in het RVB-pro- gramma: Ursus tegen De Hollan- diaan, WF tegen Bolnes en Schie damse Boys tegen Voorwaarts. In alle wedstrijden tippen wy de Schie dammers als overwinnaars. By de zat er dag voetballers is de stryd gestreden. Zaterdag ziet het programma er zo uit: CSVD—HBSS, PPSC—Devjo en NBSVV—GSS. Kantoor, Redactie, Inspectie en Advertentie-afd.: Passage 20, Schiedam, tel. 01068798. Klachten over de bezorging (maandag t/m zaterdag): tot 19.30 uur: Slaak 34, Rotterdam, tel. 010—11.10.30. Abonnementsprijs7g cent per week of ƒ10,15 per kwartaal. Storting op giro no. 28333 ten name ren de N.Y. Do Arbeiders pers, Slaak 34, Rotterdam, is mogeiyk. (Van een onzer verslaggevers) De katholieke vakbeweging in Vlaardingen viert deze maand het zeventigjarig bestaan. Gisteravond was er ter gelegenheid van dit ju bileum een receptie in het r.-k. Ver enigingsgebouw, waar de deken van Schiedam, pastoor F. S. P. Boelrijk, de eerste van een lange rij sprekers was. De heer S. Barendregt van het NW herinnerde eraan, dat door het bisschoppeiyk mandement de samen werking destyds uiteenviel. In de praktijk kwamen KAB'ers en NW'ers elkaar echter ook toen op elk ter rein tegen. Getuige het gezamenlijk actieprogramma van KAB (nu NKV) en NW hoopte hi), dat de nu reeds bestaande samenwerking nog lang zal voortduren. De heer P. Donkersloot van het CNV constateerde, dat het een nogal veel gehoorde vraag is „of de vakbe weging tegenwoordig nog zin heeft". Naar zyn mening is er nog heel wat te doen, by voorbeeld voor de mede zeggenschap in de onderneming. De heer J. J. Hoogcarspel van het Gewesteiyk Arbeidsbureau sprak van een groot vertrouwen in de vakbe- weging. Vervolgens spraken drs. v. d. Drift namens de KVP-fractie, de heer A. C. v. d. Meer namens de r.-k.-Mid- denstandsbond Vlaardingen en de heer R. J, F. Heilman van de NKV Schiedam. Verder werden o.m. tele grafische gelukwensen ontvangen van het gemeentebestuur van Vlaardin gen en monseigneur Jansen, bisschop van Rotterdam. Voorzitter Jac. v. d. Linden beant woordde de sprekers. Hy stelde vast dat het NKV slechts kan en mag ge zien worden als de vrucht van de inspanningen, die de vroegere pio niers zich hebben moeten getroosten. De festiviteiten worden a-s. zater dag voortgezet met een jubileum- feestavond in de Stadsgehoorzaal, terwyl zondag a-s. In a!le Vlaardtngse parochiekerken H.H. Missen tot in tentie van de leden van de NKV worden gehouden. SCHIEDAM De PV Union or ganiseert voor het an. vliegseizoen weer enkele nachtvluchten as. zon dag vanuit Barendrecht. Inkorven zondagmorgen tussen 8 en 9 uur in het clublokaal Boterstr. Kijic m m

Het Vrije volk | 1964 | | pagina 2