Constructie van sporthal nog in Gorkum M.P.Heiboer overleden W! Lastige duels voor Succes en ODI Verwachtingen van SBLO voor 1970... Hélène Zielstra exposeert in Galerie Wiegman S. de Waard houdt lezing voor NIVON Met CAB op stap Kampioenschap schaken op 13 april Belangrijk korfbalpro gr anima Sportaccommodaties in Schiedam Kievitsei voor mr. Peek Filmiiiidclag voor bejaarden SB vt Koopmansbeurs Koninklijk ziïver voor Schiedamse werknemers Eerste expositie in „-4" mmm Foto boven: Boeiende lezing bij Natuurgenot in Huis Zoni eravon d voetbal met revenuen voor SporLhalactie HET VRIJE VOLK DONDERDAG 9 APRIL 1964 PAGINA (Van een onzer verslaggevers) r/o ziet de vliegtuighangar er uit, die binnen afzienbare tijd in Schiedam als sporthal dienst zal doen. Op het ogen blik staat er op het terrein van de firma Van Dijk aan de Haarweg te Gorkum, die deze hangars verkoopt, eenzelfde ge bouw, waarvan de staalcon structie is aangekocht door de gemeente Schiedam. Het ge vaarte is nog twee meter hoger. „Zodra de definitieve toe stemming voor de situering is verleend", aldus schrijft het be stuur van de Schiedamse Bond voor Lichamelijke Oefening in zijn jaarverslag over 1963, „zal de staalconstructie met mede werking van diverse Schiedam se transportbedrijven van Gor kum naar Schiedam worden ge bracht. Hierna zal deze worden ge zandstraald en naar het terrein van de hal, in de omgeving van Bad Groenoord, worden ver voerd. Als de bouwvergunning is verkregen kan er een begin worden gemaakt met de bouw, die negen maanden in beslag zal nemen." Voor de financiering rekent de SBLO op vijf bronnen: Gemeente Schiedam, KNVB en Nederlandse Sport Federatie, Particulieren en Sportver enigingen, Het Schiedamse bedrijfsle ven en Leningen De eerste drie instanties heb ben hun steun al toegezegd. (Van een onzer verslaggevers) Het gereedkomen van de wielerbaan. Voltooiing Sporthal, bilhreiding van zwem gelegenheid. bitbreiding van het aantal terreinen voor buitensporten. Een gymnastieklokaal in Schiedain-Zuid. Dit zijn enkele van de vele verlangens, die in de Schie damse sportwereld leven; ze worden genoemd in het jaar- Bioscopen Morgen Exposities verslag van de Schiedamse Bond voor Lichamelijke Opvoe ding (SBLO), waarin tevens wordt geconstateerd, dat door het gereedkomen van een aan tal nieuwe gymnastieklokalen in 1963 een belangrijke verbe tering is tot stand gekomen, wat de speelgelegenheid betreft. Dit liet vooral in 1962 veel te wensen over. arbeiderspers Advertentie LM fristho Het Rotterdamse meisje maakte een muurversiering in de uloschool in de Taling straat en een wandschildering voor het buurthuis aan de Kruiskade. Veel succes oogstte zij met de koperplastiek, die ze maak te voor de uloschool aan De Slinge in Rotterdam. Ze is voorts bezig met een plastiek voor een lagere school in Pen- drecht en verwacht binnen kort een opdracht voor een gevelversiering in koper voor een gymnastieklokaal aan de Laanslootseweg. (Van een onzer verslaggevers) ginds gisteren is in de GALERIE WIEGMAN in de Pas sage een kieine expositie van werk van de jonge Rot terdamse kunstenares Hélène Zieistra te zien; zij stelt er enkele tekeningen en een kop van chamottekiei ten toon. Hélène Zielstra (23) heeft gestudeerd aan de monu mentale afdeling van de Rotterdamse Academie voor Beeldende Kunsten onder leiding van de heer G. Vos- kuyl. Haar voorliefde voor het monumentale uitte zij in de vervaardiging van enkele muurschilderingen, terwijl ze momenteel bezig is met een grote plastiek. In de Galerie Wiegman toont zij onder meer een teke ning van enkele Griekse dansers. Dit is er een uit een grote serie, die ze maakte nadat ze na haar eindexamen van de academie enige tijd in Griekenland doorbracht. Voorts kan men er een tekening van een paard zien, die ook onderdeel vormt van een grote serie. Behalve teke ningen van paarden maakte zij er ook enkele plastieken van. JJéiène Zielstra, die als zovele van haar leeftijdsgeno ten niet van de kunst kan leven, geeft les aan twee kunstklasjes in Rotterdam. Hoewel ze dit werk met erg veel plezier doet, voorziet ze er geen grote carrière voor zich zelf in. 'Ik doe het om mijn hoofd boven water te houden.' zegt ze. Het is niet voor het eerst, dat Hélène Zielstra expo seert; eerder werd haar werk al eens tentoongesteld bij een Rotterdams havenbedrijf. Haar allereerste expositie, kreeg ze vier jaar geleden, toen in het gebouw van Het Vrije Volk aan de Slaak het werk van 15 academieleer lingen werd tentoongesteld, öok Hélène Zielstra leverde aan die expositie een bijdrage. t i? "V,-! SBLO heeft vele wensen voor de toekomst (Van een onzer verslaggevers) In z(jn woning aan de Louise de Colignvstraat 33 te Schiedam is in de afgelopen nacht plotseling overleden het oud-hoofd van de Willem de Zwijger-ulo te Schiedam, de heer DL P. Hejjboer. De heer Heijboer, die secretaris was van bet comité Auto- en Boottochtjes te Schiedam, waarvoor hij veel werk verrichtte, wer dop 9 dec. 1896 in het Zeeuwe plaatsje Heer Arendskerke geboren. Op 19 mei 1915 kwam het voormalige schoolhoofd bii het on derwijs; o.m. werkte hij bii het Rot terdamse onderwijs. Onderwijzer aan de Willem de Zwiiger-nlo in de St.-Lfduinastraat te Schiedam werd de heer Heijboer in september 1929. Tijdens de oorlogsjaren, in 1942. werd hü benoemd tot hoofd van deze school, wat hij tot aan zijn pensione ring. eind december 1961. is gebleven. Hij werd als zodanig opgevolgd door de heer A, de Jong. De heer Heijboer, die nog bestuurs lid is geweest van bet vroegere NOG en zeer actief was In het vakbonds werk. werd op 30 anril 1962 benoemd tot ridder In de Orde van Oranje- Nassau. De overledene leed aan ast matische bronchitis. S Monopole: In de sloppen van een wereldstad, do. 2 en 8 uur; De on weerstaanbare avonturier, vrij. en za. 2, 7 en 9.15 uur, zo. 7 en 9.15 uur. ma. en di. 2 en 8 uur, wo. 8 uur; De vrijbuiter, zo. mat. 2 en 4.15 uur; Zweedse meisjes in Parijs, za.nacht 24 uur; Spankij en zijn vriendjes, wo. mat. 2 uur. Tassage: Universo dl Notte ,dag. 2 en 8.15 uur, za. en zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur t.em. woensdag. Vandaag Musis Sacrum: Ned. Ver. v. Huis vrouwen. Koffie-uur 10.30 uur. Dene: Soc. St. Jan. Toneelavond 20 uur. Arcade: Muziekschool Hakkert. uitvoering. Bibliotheken Gemeentebibliotheek Lange Haven 131, maandag 7—830 dinsdag 930— 4.30 en 7—830, woensdag 930—430 donderdag 9.30—1230, vrijdag 930— 430 en 7—830 zaterdag 830430 Lorentzlaan 6: maandagmiddag 130430 dinsdagmiddag 130430 woensdagavond 7—8 vrijdagmiddag 1.304 30. vrijdagavond 7—9 Dr Wibautpletn 129, maandag 19, dinsdag 1—430 woensdag alleen Jeugd 24, volwassenen 78. donder dag 930—12. vrijdag volwassenen 7— 9 en 7—8 Jeugd Leliestraat: woensdag t—4 vol wassenen en Jeugd 7830 alleen vol wassenen saterdag 1—4 volwassenen en teuga Schiedamse weg 26: dinsdag 26 •Heen volwassenen vrijdag 26 vol wassenen en Jeugd Galerie Wiegman: Schilderijen van Gerrit Wieeman. Galerie CCC (Nolenslaan 476) wer ken van Kees Jansen, 24 april. Stedelijk Museum iHoogstr.) werk van Bart v. d. öcheiiing, tot 4 mèi. Apotheek Apotheek; Evers Lange Haven 81, tel. 68242. Wat de veldsporten aangaat schrijft het bestuur van de SBLO, dat er tegen de wiast van het nieuwe ter rein in het sportpark Harga en Thurlede. waar Excelsior 20 niet een vierde veld werd verrijkt, het verlies staat van het Martinitterrein in het Volkspark, de twee relden bij de grens van Vlaardingen, waar HBSS en Schiedamse Boes speelden en twee particuliere terreinen van Wilton-Fijenoord in het Sterrebos. 'Hoewel Schiedam', aldus het SELO-bestuur, ten aanzien van het aanial sportvelden uitstekend voor de dag komt. zal de speelgelegenheid op zaterdagen voor een vijftal ver enigingen voorlopig nog we! niet de gewenste ruimte bieden. De SBLO doet de suggestie om in dit verband op de zaterdagen ge noemde halfverharde velden voor voetbal door de junioren van de be trokken verenigingen te gebruiken. Het ontbreken van voldoende kleed ruimte, zo wordt in het verslag ge steld kan in dit geval het verwezen lijken van die gedachte in de weg staan Voor 1964 verwacht de SBLO, dat de twee 'Boshoek-terreinen zullen verdwijnen evenals het hoofdterrein van SW aan de Westfrankelandse- dijk. Ter compensatie van de Boshoek- velden zijn inmiddels twee nieuwe terreinen aangelegd in het Sport park Thurlede, en SVV. dat inmid dels met de verhuizing is begonnen, krijgt een plaats op Harga. Bij de Technische School Schie dam is verder een schoolsportterrein ingezaaid: in hoeverre hier in de naaste toekomst ook mogelijkheden voor de buitenschoolse sport liggen kon de SBLO nog niet mededelen. Met voldoening gewaagt het SBLO- bestuur van het feit, dat de Schie damse gemeenteraad in 1963 het aanbrengen van een houten vloer in de Koopmansbeurs heeft goedge keurd. 'De toestand', aldus het jaarver slag, 'was voor de tafeltennissers bijzonder nijpend geworden; het eer- Vanmorgen heeft de burgemees ter van Schiedam, mr. J. W. Peek aan twee personen de zilveren ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau uitgereikt. Bei de mannen verwierven de koninklij ke onderscheiding omdat ze vijftig jaar bij een Schiedams bedrijf in dienst waren. Het zijn de heren Cornells Her man Dode (63) en Jan Kegel (62). De eerste woont te Vlaardingen. Mauritssingel 38 en vervult bij de werf Gusto de functie van construc teur bij de afdeling tekenkamer- scheepsbouw. De heer Dode ontving bij zijn veertigjarig jubileum, in 1954, reeds de bronzen eremedaille. De heer Kegel woont te Schiedam. Sn de Pieter de Hoogstraat 19b. HU is balkenbestekzoeker bij de N.V. Houthandel W. S. van de Wetering Co te Schiedam. De heer Kegel ontving de koninklijke onderschei ding tijdens een bijeenkomst op het stadhuis. De Galerie 4" van de Schie damse schilder Frans Verhey za! vrydag 10 april officieel geopend worden. Op deze eerste expositie in de kleine lokaliteit aan de Buitenha venweg 176 8 is werk te zien van Helfra i schilderijen, tekeningen, gouaches). De directeur van het Schiedams Stedelijk Museum, de heer J. Paalman zal de opening verrich ten. ste team van NOAD (overgangsklas se) mocht wegens de scheve vloer geen competiewedstrijden meer spe len in 'de Beurs' en waren iedere week aangewezen op het gymnas tieklokaal aan het Oude Kerkhof. Ook voor de overige teams van NOAD en andere Schiedamse tafel tennisvereniging TSF was een alge meen competitieverbod in het voor uitzicht gesteld. De Koopmansbeurs is nu inmiddels goed te gebruiken. (Van een onzer verslaggevers» Het Comité voor Auto- en Boottochten (CAB) te Schie dam, dat voor lichamelijk gehandicapte Schiedammers ieder jaar uitstapjes organi seert heeft ook voor 1964 weer een prachtig programma sa mengesteld. Op dinsdag 12 mei zal de stoet auto's (deze tochten wor den geheel zonder subside door particulieren georgani seerd, Red.) voor de eerste maal vertrekken naar de bol lenvelden. Op deze tocht wordt een bezoek gebracht aan de „Seinpost" in Noordwijk. Op donderdag 11 juni gaat men naar ,,'t Golfie" in Roekan je en donderdag 2 juli staat .„Avifauna" in Alphen a. d. Rijn op het programma. „Groenendaal" te Heemstede wordt donderdag 3 september bezocht, en het comité besluit zijn activiteiten in 1964 met een kerstmlddag op zaterdag 19 december. Inlichtingen over deze toch ten kunnen worden verkregen op het adres L. de Colignystr. 33, tel. 67289. Bijdragen kun nen voor deze reisjes worden gestort op giro-nummer 59476. (Van een onzer verslaggevers) De schaakvereniging "Schiedam" organiseert maandag 13 april in de kantine van Wilton-Feijenoord aan de hoofdingang het persoonl jK schaakkampioenschap van Schiedam. De wedstrijden beginnen om half acht In het komende korfbalprogramma zijn voor Succes en ODI bij zonder belangrijke wedstrijden opgenomen. Uit de afdeling van ODI moeten twee clubs degraderen en de voorlaatste plaats wordt op dit ogenblik door niet minder dan vier clubs bezet, namelijk Merwede, ODI, GKV en Oranje Nassau met elk zeven winstpunten. Hiervoor heeft Oranje Nassau 11 wedstrijden van de 18 gespeeld en de andere clubs 10. De voor zaterdag vastgestelde wedstrijd ODIGKV is dus wel erg belangrijk. De ploegen hebben elkaar dit seizoen nog niet ontmoet, maar beide zullen gebrand zijn op de volle buit. Het terreinvoor deel geeft misschien de doorslag. Succes is de laatste wedstrijden goed op dreef en daarom is het dub bel jammer, dat de tot dusver ver gaarde twee winstpunten door niet opkomen tegen DKV op 2 februari z(jn verspeeld. Aan de bond is In middels gevraagd deze winstpunten weer terug te geven en als dat ver zoek zou worden ingewilligd biedt de wedstrijd tegen Veiox. die de voorlaatste plaats bezet met 3 winst punten, weer meer perspectief. De beslissing zal niet voor zondag bekend zijn en daarom is het van dubbel belang al het mogelijke in het werk te stellen de Rotterdam mers ook op eigen veld te verslaan. Het eerste treffen wonnen onze stad genoten met 105. Als het lukt een zege te behalen blijft de mogelijk heid om de degradatie te ontlopen reëel. Uit deze afdeling degradeert nl. slechts één club. Voor Schiedam staat de laatste wedstrijd op het programma en wel de uitwedstrijd tegen Blauw Wit *51. De Dordtenaren zijn vooral op eigen veld lastige tegenstanders. Thuis won Schiedam met 143, maar de dames en heren mogen al heel blij zijn als het nu een overwinning met een doelpunt verschil wordt. Verder zijn vastgesteld: Schiedam 2V/ION 2; De Spartaan 4Succes ODI 2Kwiek; Schiedam 3-Trek- vogels 6. waarmee deze Schiedamse ploeg de kampioensvlag kan hijsen. Het Zuiden 6Schiedam 4. Junioren: Charlois—Succes, Vites se—ODI. Aspiranten: Schiebroek d— Succes a en ODI aWeidevogels a. (Van een onzer verslaggevers) Voor leden van het Nederlands Instituut voor Volksontwikkeling en Natuurvriendenwerk (NIVON), af deling Schiedam houdt Simon de Waard op donderdag 16 april inzaai I van het Volksgebouw aan de Tuin- laan 50 een causerie over zijn reis door Finland. De heer De Waard zal zijn refe raat over het land der duizend me ren met dia's en een kleurenfilm il lustreren. Kaarten voor deze lezing zijn a 0.50 verkrijgbaar bÖ de groepshoofden en 's avonds aan de zaai. Het NIVON", Schiedam organiseert verder op 9 en 10 mei een tweedaag se bustocht, met overnachting op het ABK-huis te Eerbeek, waarvoor nog enkele plaatsen open zijn. De prijs voor dit weekend bedraagt voor leden 15 p.p. voor kinderen van leden tot 14 jaar 10 en voor niet-leden i alleen huisgenoten) moet 20 worden betaald. In het Volksgebouw houdt NIVON Schiedam op donderdag 23 april in zaal 7 zijn jaarvergadering. Koop 'n boek bij d» Het bestuur van de Schiedamse Bond voor Lichamelijke Oefening (SBLO) heeft aan het slot van zijn beschouwingen over 1963 een interessant lijstje samengesteld, dat een overzicht biedt van de sportaccommodaties in 1960, bij het verschijnen van de sportnota in 1964, en de verwachtingen voor het jaar 1970. gen die tijd zeer zeker al in gebruik Voor voetbal bedroeg in 1960 het aantal sportvelden 29. in 1964 is dat cijfer 34 en voor 1970 verwacht de SBLO een aantal van 40. Voor de overige sporten zijn deze cij fers: hockey 4. 5 en 6; handbal 3, 3 en 4; korfbal 2, 3 en 3: honkbal i en 2; cricket 2, 3 en 3: school sport 3. Noch in I960, noch in 1964 was er in Schiedam een ijsbaan; wellicht, aldus dit lijstje, is er in middels in 1970 één ijsbaan aange legd; een wielerbaan komt er nog voor 1970 en ook de sporthal Is te- genomen. Voor zwembaden, zowel overdekt en openluchtbaden, geeft het lijstje voor 1960. 1964 en 1970 het cijfer 1 aan. Voor gymnastieklokalen zijn de cijfers 9, 12 en 15; in 1970 is er beslist een rolsehaatsbaan en wel licht is er dan ook een atletlek- accommodatie, maar liiervoor staat in 1970 nog een vraagteken aange geven. In 1960 waren er in Schiedam vier kegelbanen, dit jaar zijn er nog twee en in 1970 weer vier. Voor tennisbanen geeft de SBLO de cij fers 23, 24 en 24. M&IHSuKbf *4.»* Als bondskeurmeester en expert op het gebied van de aquariumsport hield woensdag de heer W. A. Tomey een lezing bij de Aqariumvcreniging Natuurgenot in Huis met als onder werp; „Quo Vadis Aquariaan". Toegelicht met kleurendia's wist hij veel interessante dingen te vertel len over bijzondere soorten visjes die, willen zij in een aquarium gedijen, vooral wat de voeding betreft, een extra-zorg vereisen. Het soort voedsel, de te gebruiken hoeveelheid en de wtjze waazoj» dit behoort' te worden toegediend vormden de belangrijkste aspecten van deze instructieve en daarom leerzame lezing. Woensdagmiddag 8 april 1964 meldde zich de 15-jarige Jan Sie mens, Burg. Knappertlaan 185, op het stadhuis, om het door hem ia een weiland langs de Kerklaan, nabjj 6e Poldervaart, gevonden kievitsei aan de burgemeester aan te bieden. Zijn hoop, dat het in Schiedam het eerste kievitsei zou zijn, werd bewaarheid. De burgemeester, die al vertrok ken was om het diamanten bruids paar Muijlwijk in de Anth. Muys- straat te gaan feliciteren, kon nog juist benaderd worden eh is toen direct teruggekomen om dit-eerste, in Schiedam gevonden el in ont vangst te ne"-»en. In gezelschap van zijnvrienden Nico van der Mark en Johan Kegge heeft Jan Siemons het el aan burgemeester Peek overhan digd. Hierna heeft burgemeester Peek, op de van hem bekende charmante wijze, met deze drie jongelui, leerlingen van de Reho- both-uloschool aan de Tuinlaan, nog een gezellig praatje gemaakt, onder het genot van een fris drankje. Als tastbaar aandenken aan het zichtbaar voor deze jongens groot se moment, heeft burgemeester Peek aan alle drie een balpen met inscriptie aangeboden. De afdeling Schiedam van Alge mene Bond van Bejaarden belegt op 14 april In Musis Sacrum een fiimmiddag. Vertoond zal worden de vrolijke film De mooiste dag van mijn leven'. De aanvang is bepaald op twee uur. Toegangsbewijzen kun nen worden afgehaald op vrijdag 10 april van 's morgens tien tot twaalf uur en van 's middags twee tot vier. Contributiekaart meebrengen. (Van onze sportmedewerker) Het zomeravondvoetbal zal dit jaar in het teken staan yan de Sport hal. De bestuursleden van ABC zijn van mening dat de zomer avondvoetballers ook iets moeten doen voor de Sporthal. Het is de bedoeling dat bij de wedstrijden van de bedrijf self tallen betaald moet worden door de toeschouwers. Dat zal alleen mogelijk zijn ais er gespeeld kan worden op andere velden, als waar zich het zomer avondvoetbal doorgaarts afspeelt. Dat waren de Pietermanvelden. Deze velden zijn ten enenmale on geschikt om er toegangsbewijzen te verkopen. Soms zijn de velden zelfs ongeschikt om er normaal op te voetballen. Nu is er grote kans dat de ABC-competitie de beschik king ml krijgen over andere vel den. Het bestuur van de SBLO heeft er in de vergadering van woensdagavond het een en ander over gezegd. De ABC-competitie gaat dit jaar van start met 24 elftallen dat zijn er zeven meer als vorig jaar. De nieu we aanwinsten zijn on. Daalmeijer, Eurotax, Van de Woensel, De Jong en de Vegla. Verder nemen WK en SCF met een tweede elftal aan de competitie deel. Het is verder de bedoeling om dit jaar een wedstrijd te spelen tussen een elftal samengesteld uit spelers van Schiedam en een Rotterdams elftaL Deze wedstrijd val op een veld worden gespeeld met een goede accommodatie om een groot bedrag voor de Sporthal binnen te halen.

Het Vrije volk | 1964 | | pagina 2