Antonio lacht om oproep van Koka Koningsstrijd bij duurt zigeuners onverminderd voort NIEUW m Jongeren vieren bezield en vrolijk pinksterfeest Pinksteren eist weer doden in t verkeer n m De koning van de shag Sydney van den Bergh: China geeft ons belangrijke orders Protesttelegram NU met nóg zó lekker Br? zó gezond Protest tegen Vrouwenactie Keukenhof gaat woensdag dicht ADAMO HET VRIJE VOLK DINSDAG 19. MEI 1964 FA (i IN A 3 (Van een onzer verslaggevers) ZIGEUNERKONING KOKA PETALO heelt de Westhiners voor de Nederlandse radio ln het Roman zigeunertaal opgeroepen hun 'verzet tegen hem. heerser over alle zigeuners ln de wereld met uitzondering van de in Rusland levende rasgenoten, te staken.' Het Vrije Volk heeft hij 'verboden' nog langer berichten van de stam Westhiner op te nemen. Als de Westhiners doorgaan met hun verzet, ben ik genoodzaakt hen als zigeuners uit te stoten. Met het gebruik van het woord "borden wasser" hebben ze mij zeer beledigd van die jonge, belegen, oude Edammer. Goudse of Leidse Verbolgen Dodenherdenking op de Grebbeberg Ik meer hazelnoten (Van een onzer verslaggevers) Bezield én vrolijk hebben 'Jonge Strijd', NIVON en 'Ruimte' het pinksterfeest ge vierd. Duizend vakbondsjonge- ren trokken met trein, bus, auto én bromfiets naar De Scheie Berg in Lunteren en ruim tweeduizend NIVON- en Ruimte-leden verzamelden zich op de ditmaal zonovergo-i ten terreinen rondom de Paas-j heuvel in Vierhouten. Kampvuren laaiden hoog op én op de grote weide in Vier-' houten reikten jong en oud el kaar vhak de hand voor het volksdansen. Het waren tafe reeltjes, die de ouderen (mo gen we het zeggen?) soms met wat heimwee hebben doen J denken aan dat vroeger zo 'rijke rode leven Tien schilders (Van een onzer verslaggevers) Een daverend pinksterweek- einde is het geworden met heerlijke temperaturen, veel zon en pas regen toen de vrije dagen bijna waren afgelopen. Ruim een half miljoen bui tenlanders, die via de weg ons land binnenkwamen, vele tien duizenden Nederlanders, die in eigen land gingen kamperen of alleen maar een dagje gingen toeren en al die honderddui zenden kwamen elkaar gister avond weer tegen op weg naar huis. Ook u kunt persoonlijk ontmoeten op woensdag ZO mei van half 1 tot 2 uur bij COOLSINGEL 47 Prinsessen terug Verkoop en service: R.S. Stokvis Zonen N.V. Keukenhof kampioen Kampkrant Terugblik im Fokker ISïel uitvoerig KLM i- 5 Advertentie iM F.cn zwager van Josef Petaio. oom van de zigeunerkoning, heeft de as piraties van de 21-jarige Koka. Kon go. of Koos Petaio echter zonder meer onzin genoemd. 'Antonio West hiner wordt de leider van de familie. De weduwe van de in Sliedrecht ge storven koning Fernando H'esthiner zal hem aanwijzen. Koka tracht de Westhiners te intimideren. Hij vindt dat blijkbaar leuk. Hij houdt van interessant doen. Daarom heeft hij ook op zijn nieuwe auto de letters C.D. (Corps Diplomatique! laten plakken.' De Westhiners zelf brachten oe pinksterdagen in Emmeloord door. Antonio 59 was goed gehumeurd en bleek zowaar bereid te zijn met zijn vrouw te poseren voor onze fo tograaf. Antonio rekent er vast op. dat Maria Rosali hem als leider van de stam Westhiner zai aanwijzen. Over de oproep van Koka Petaio haalt hij voorlopig de schouders op. De familie is echter niet naar Utrecht gereisd voor het regelen van de opvolging van wijlen Fernando Westhiner zoals aanvankelijk de be doeling was. Koka zegt breeduit, dat hij dat verboden heeft. 'Eén van mijn negen ministers. Philippe Kou- dadof, is speciaal uit Casablanca naar Nederland gevlogen om deze zaak te regelen. Ik zat in Stockholm voor het leiden van een vergadering van de raad van zigeuners daar. toen ik van de opstand hoorde....' Het was een zeer verbolgen zi geunerkoning. die ons in Hilversum te woord stond. 'Waar haait u het recht vandaan mij bordenwasser te noemen? Hoe krijgt u het in uw hoofd met de Westhiners te praten? Ais ik de oude zlgeunerwet laat spre ken. dan verdwijnen ze.' Met de vin gers maakte hij het gebaar van iels te verpulveren. 'Schrijf maar op. Koka Petaio is van adel. De Petaio's hebben het recht orn koning te worden. Ik ben het in 1962 in Genève geworden. Ik moet nu eigenlijk naar Zuid-Frank- rtjk voor het bijwonen van de jaar lijkse processie m Les Saintes Maries de la Mer. maar ik kan nu met weg. Eerst moet deze zaak worden gere geld. Het is ongehoord.' Zijn kleine adjudant Baby Pctalo (Koka is een zeer omvangrijke jonge man met felle fonkelende bruine ogen en gekleed in een geelwit lin nen pakl knikte. 'Het is heel erg.' zei hij. Het is toc'n met netjes wat de Westhiners doen?' Hoe bent u dan koning geworden? Door uw intellectuele kwaliteiten en uw miijcnairsc'nap? 'Ja,' zei Koka. 'Hebben de Westhiners een miljo nair? Nee! Ik heb al die mooie wa gens waarin ze rijden betaald. Wij Petaio's ziiti rijk. Ik zei tegen m'n va der: die mensen van Westhiner zijn arm. Ik wil wat voor ze doen. Goed. zei mijn vader. Meneer. 190.000 dui zend gulden heb ik in ze geïnvesteerd. Ik heb alles op hun naam iaten schrijven. Jammer. Anders had fk het nu temarseëisr. Maar waarom die goedheid? "Om dat ik als kind bij de Westhiners ben opgegroeid. Ik wilde ze heipen. Ik wilde ze ontwikkelen. En dit is nu mijn dank. Schelden ze je voor bor denwasser uit. Meneer, een zigeuner, cc tl rom (man) doet geen vrouwen arbeid..' (De zwager van Josef Pe taio vertelde ons later in. Utrecht, dat bordenwasser tegen een zigeuner zeg-i gen, hetzelfde is als het uitschelden van een Indiaan voor een hond.) 'Ik voei me zelfs bedreigd.' iel Koka Petaio. Voor zijn tocht naar Hilversum vroeg hij zelfs politie-es- corte. 'Kennedy hebben ze ook doodgeschoten. Ze kunnen het mij ook doen. Begrijpt u dan niet wat hier aan de hand is? Ik ben regeer der over 2.5 miljoen zigeuners in heel de wereld. Eigenlijk ook van de 9.800 zigeuners, die nog in Rus land leven. Ik kan voor deze laat- sten echter helaas nog niets doen.' 'Ik spreek recht, ik benoem de stamhoofden, dat zijn er elf. Ik reis de hele wereld af om alles voor de zi geuners te regelen. Negen ministers helpen mij. Onze raden zetelen in Pa rijs. Genève en Stockholm. Ik doe al les voor mijn in de oorlog zo vreselijk vervolgde volk. En nu dit. Ze willen me van de troon afgooien. De zigeuners in Stock holm spraken er schande van. Mijn ministers bellen me op. Ik zal bij de Nederlandse justitie een aanklacht Indienen tegen de Westhiners. Ze zul len mij moeten erkennen. En daar mee uit!' Daarna verdween de koning in een nieuwe Opel 1700 met het Nederland se nummer JM 8910 en het bordje CD. Een taxi reed voorop als escorte 'Ik moet naar een hotel in Den Haag voor besprekingen met mijn minis ters.' Een woordvoerder van het ministe rie van Justitie heeft inmiddels mee gedeeld geen wettelijke bepalingen te zien, waarop de erkenning van een tigeunerkoning zou kunnen worden gebaseerd. ANTONIO WESTHINER KOKA PETALO RHENEN (ANP) Ouüstrijders van het voormalige 8ste regiment infan terie, dat in de meidagen van 1940 de Grebbeberg verdedigde, hebben op tweede pinksterdag op de militaire begraafplaats op de Grebbeberg hun gevallenen herdacht. Bij het monument, waarop de na men van alle gesneuvelden voorko men. werden kransen gelegd. De plechtigheid werd besloten met het Wilhelmus en een rondgang langs de talrijke graven. (Van een onzer verslaggevers» Jonge Strijd heeft het Pinkster kamp in Lunteren besloten met het zenden van een proteettelegram aan de ambassadeur van Zuid-Afrika in ons land, In het telegram wordt de rassenpolitiek van de regering-Ver woerd met 'diep afgrijzen" verworpen. Advertentie l-M In het grote kamp van het NIVON zorgde Rudi Carrell er ech-' ter wei voor (spontaan zijn mede werking toezeggend, toen Millv Scott plotseling door ziekte in Duitsland verhinderd bleek te z(jn) dat dit heimwee werd verdrongen door de humor van deze tijd. Te Lunteren sloot Jonge Strijd met het geslaagde Pinksterfeest meteen de actie 'Blank en Zwart niet apart!' af door het overhandigen van liefst 18,374 gulden aan het Co mité Zuid-Afrika voor het studeren in Engeland van de vervolgde Zuid-' afrikanen Mayndy Msimar.y en Lio nel Morrison. Het. Tweede-Kamerlid örs. J. J. Voogd betuigde zijn erkentelijkheid voor deze geste van de vakbondsjon geren. Het NTVON had reeds eerder 2500 gulden voor de twee jongelui' gestort. Duizend vulden van het bedratg van 17-500 is geschonken door de NVV-Vrouwenbond. de rest is dooi jongeren vergaard in vaak zeer ori ginele acties. Jonge Strijd deed meer in Lunte ren. Het genoot van groene bossen, fria water, optreden van eigen »r- Advertentie I.M DAVEREND WEEKEINDE (Van een onzer verslaggevers) Op de morgen van de eerste pink sterdag is de 42-jarige A. van der Meuie uit Vlissingen op slag gedood toen hij met zijn auto-in voile vaart op een tegenligger reed. Bij het on geluk. dat gebeurde tussen IVoens- dreebt en Rilland Bath op de Kreckdam. werden drie personen ernstig en drie licht gewond. De heer J. van der Berg uit Rot terdam wilde een voor hem rijdende auto inhalen. Tijdens deze manoeu vre naderde de heer Van de Meule met zijn sportwagen uit de richting Rilland. Hij kon dc tegemoetkomen de wagen niet meer ontwijken. De echtgenote van de heer Van der Meule. zijn dochter en z(jn schoon zoon werden vrij ernstig gewond. De heer Van der Berg en zijn vrouw- werden uit de auto geslingerd, een derde inzittende, de heer Vcsets uit Amsterdam, liep een shock op. Zondagmiddag is de vijfjarige Michel van de Pasch in zijn woon plaats Boxtel door een auto over reden toen hij onverwacht de rijweg overstak. Het kind overleed een uur later in het ziekenhuis. Op de Amersfoortseweg te Apeldoorn zijn maandagmiddag een Volkswagenbusje en een perso nenauto tegen elkaar gebotst. Een van de twaalf inzittenden van het busje, de 56-jarige E. Jansen uit Ede is enige uren later in het ziekenhuis overleden. De bestuurder van de per sonenauto, de 47-jarige M. G. uit München. reed plotseling vanaf een parkeerplaats de weg op. Bij het uit wijken raakte het busje eerst de te genligger en reed daarna tegen een boom. (Van een onzer verslaggevers) Achtenzeventig Nederlandse vrou wen. ten dele uit de kring van de Morele Herbewapening, hebben de ministerraad van de NAVO een brief gestuurd waarin zij protesteren tegen de activiteiten van de Women strike for peace. Deze vrouwenbeweging heeft tij dens de NAVO-conferentie in Den Haag gedemonstreerd tegen het stre ven van de NAVO een kernmacht te maken. Buitenlandse deelneem sters aan deze demonstratie werd eerst de toegang tot ons land gewei gerd. Later werden zij toch t.oege- Illeu, na tekening van een verklaring d»t zij zich rustig *oiiden houden. Op de rijksweg VenloNijme gen in het plaatsje Velden werd de 49-jarige schilder L. Ueberbach uit Venlo gedood, toen hij gister avond met grote site"-rid met zijn auto tegen een boom reed. Zijn echtgenote werd zeer zwaar gewond. Het slachtoffer was vader van. twee kinderen. De 68-jarige weduwe M. Hoo- geveenVan der Werf is zondag in Den Haag om het leven gekomen toen zij tijdens het instappen in een tram achterover viel en door een passerende taxi werd overreden. De vrouw overleed tijdens het vervoer naar het ziekenhuis. Dat leidde tot wachttijden van een uur rond 't verkeersplein Oudenrijn, tot veie aanrijdingen en aanrijdinkjes in de files op de Zuiderzeestraatweg, de rijksweg ArnhemDen Haar, tot Advertentie I.M LISSE (ANP) De 'Keukenhof' t« Lisse wordt woensdagavond 20 mei gesloten. De Keukenhof heeft dit jaar weer meer bezoekers (circa 700.000» getrokken dan in het top- iaar 1962 circa 650.000). SCHIPHOL (ANP) Na. ten vtrblyl van drie dagen in Kopenhagen zijn de prinsessen Beatrix en Margriet maandagmiddag in Nederland te ruggekeerd. Zij hebben in Kopenha gen het jaarlijkse hofbal van het Deense koningshuis bijgewoond. Advertentie LM. lUTQMOIItUUIUr dHMHMT RANDSTAD N.V. X Wolpha ertsbocht 180-188 Telefoon 17.26-30^1 32 Heiman Duliaertpfein 3 Jutter street 10-'8 Telefoon 59980 Telefoon 117620 Rottendam Rotterdam sukkelen door de Veteertunnel kortom, tot vertragingen in de afwik keling van het verkeer, waaraan de politie echter met man en macht (ge holpen door de radio, die adviezen en waarschuwingen van de politie uit zond en niet zonder succes het hoofd bood. Laten we met cijfers beginnen: ruim een half miljoen buitenlanders ide Duitsers weer vooraan, maar ook de invasie van Fransen was indruk wekkend) over de weg en dan nog vele tienduizenden per vliegtuig, schip of trein. 75.000 kwamen kamperen. Daarbij moeten nog 80.000 Neder landse kampeerders worden geteld om tot- de slotsom, te komen, dat de to tale capaciteit van 230.000 plaatsen op de Nederlandse kampeerterreinen niet geheel benut, is. Opvallend: al leen de terreinen in het Gooi. op de Veluwe. in de Achterhoek, in Zuid west-Drente en op het eiland Voorne waren geheel vol. Aan de kust waren nog plaatsen over. Een gelukkige ont wikkeling in de spreiding van het toe risme. Van doe bezienswaardigheden, die ta al onze VVV-folders zijn vermeld, de Keukenhof met 65.000 bezoeker.' ie kampioen van dit pinksterweek- finde. De Efteüng in Kaatsheuvel tferd me: 55.000 bezoekers een goedf tweede. Verder: de Schevening.se Piel 16.500. Diergaarde Blijdorp in Rotter iam 30.000, Euromast 12.000. Schioho 22.000. Maduroaain 35.900 bezoekers. Rondvaarten en rondvluchten: de Rotterdamse Spidoboten telden 17.500, de gezamenlijk? Amsterdamse rond- vaartrederijen 12.000 passagiers. Mar. tin's Air Charter had 700 passagiers voor rondvluchten boven Amsterdam en 600 voor rondvluchten boven Rot- terdam. Op de Waddeneilanden werden an- dermaal alle records gebroken: 7.0PC toeristen naar Vlieland en Terschel ling, 8000 naar Texel, ruim 4000 naar Ameland en 2500 naar Schiermon nikoog. Blozende cijfers, maar toch let* minder dan het afgelopen 1-mei- weekeinde en ook iets minder dan vorig jaar Pinksteren. Hier en daar slechts moesten particuliere adres- ren worden ingeschakeld om de toe risten onder dak te brengen. De ho tels en pensions spreken over het al gemeen van een goede bezetting en slechts zelden van 'geheel vol'. Niet temin heeft de Logies Informatie Dienst van de ANVV 29,000 mensen moeten onderbrengen. Dp Kampeer Informatiedienst van de ANWB heeft vrijdag, zaterdag en zondag constant met een bezetting van tien man moe ten werken. De tocht naar huis is na so'n pink- sterweekeinde een ingewikkelde situs- tie. Bewoners van de Randstad keren uit het oosten van het land naar het westen, terug. De Duitsers verlaten de Nederlandse kust en trekken weer naar het oosten. Daartussendoor loopt het noord-zuidverkeer. Dat is natuurlijk niet viot gegaan. Het was vaak stapvoets rijden, maar voorzover ons gisteravond bekend was, is hrt verkeer nergens echt vastgelopen. Dat is een compliment voor alle meneen van de rijkspolitie, die op de grote wegen de stroom stromend houdt, voor alle mensen van gemeen- iepolitiekorpsen, die op de knoop punten als Zandvoort. Heemstede. Bloemendaal en Haarlem knopen voorkwamen, het is een bijzondei compliment voor de 22 Utrechtse po litiemannen. die onder leiding van in specteur Th. J. de Vries gisteravond 'hpt circus' (zoals het Oudenrijnplein bij de Utrechtse politie heet) behan delden. Gisteravond omstreeks neger uur reikte de file aan de oostkant w voorbij Driebergen, maar gelijkmatig en stapvoets kwam men toch bij en over Nederlands mees: benarde verkeersplein. Ten slotte ook een compliment voor de toeristen zelf. De algemene indruk (van de politie is, dat er correct is gereden. Dat er met name gistermid dag. toen de weg vet werd van de ;regen. goed afstand werd bewaard »De ongelukken, die er zijn geweest, bieven in het algemeen beperkt tot dichte materiele schade. De praat palen bij het verkeersplein Oudenrijn zijn zaterdag, zondag en maandag in het geheel niet gebruikt en ook dat wijst op rijden zonder schade. De politie heeft in de afgelopen jaren veel geleerd op drukke week einden Die ervaringen heeft ze - net is dit weekeinde bewezen jroe< gebruikt om het verkeer dan wei niet als een snelle stroom, maar in iedei geval als een kalm kabbelend beekje k"n"en verwerken. De toeristen f hebben ook veel geleerd. De dag jesmensen. die in de ochtenduren van eerste pinksterdag in onafzienbare files het Oudenrijnplein passeerden kozen voor de terugweg rustige pa- rallelwegen. Zo hebben we 't dan met zijn hon derdduizenden geklaard lijdeiw deze zonnige pinksterdagen, En nu maar wachten op het grote vakantie- seizoen. tiesten. maar het bezocht óók een ln samenwerking met Galerie Mokum georganiseerde tentoonstelling (pri meur voor een vakantiekamp!) van werken van t -.-n schilders. Het dis cussieerde over problemen, waar voor de werkende jeugd zich ziet ge steld. Het bracht tijdens die vaak felle discussies onomwonden tot uitdrukking, dat de kansen in onze maatschappij nog altijd ongelijk zijn. Dr. W. Drees en zijn echtgenote warm eregasten van het NIVON ta Vierhouten. Dr. Drees had het er zó naar zijn zin, dat hij b(jna de hele eerste pinksterdag temidden vah do jeugd bleef vertoeven. Het .was een jeugd, die zonder meer een fantas tisch geslaagd Pinksterfeest had ge organiseerd compleet met een eindeloos aantalprogrammapunten, waaraan wél of niet deelgenomen kon worden. In de grote administratietent zorg den de NIVON-jongeren er ook nog voor, dat de 'krant' bieef verscnij- nen. In de nachtelijke uren werd daar een keurig gestencild blad ge maakt. dat alle kampnieuwtjes bleek te bevatten. Zelfs een interview met dr. Drees werd er in opgenomen. 'Wat hem ais socialist van het eerste uur opviel, waren de Iraale tenten en auto's," aldus citeren we "40 plus volvet", zoals deze kamp krant. verwijzend naar liet achtste lustrum van het NIVON. werd ge noemd. 'Dit vond hij logischerwijze een uitvloeisel van de gevoerde strijd, toen men werklozenkampeti op de Paasheuvel hield. Hij was gelukkig met de omstandigheid, dat tegen woordig iedere werklustige aan zijn trekken kan komen.' Ruimte, voortgekomen uit de oude AJC, kampeerde wat rustiger in de schaduw van iiet met zoveel herin neringen beiaden Rode Valkennest. Dit Pinksterfeest vond Ruimte een prachtige gelegenheid voor een te rugblik door de leden boven 16 jaar over het werk gedurende de eersto vijf jaar van haar bestaan. Ruimte deed dat op humoristische en ironi sche toon met een optreden van een cabaretgroep van de groep in Den Haag. Deze terugblik leverde ais conclusie op. dat Ruimte ais bewe ging voor de jeugd van nu zeker re den heeft tot bestaan. Naast vrolijkheid was er ook ernst in de vorm van het sombere toneel spel Het sf>el is uit. dat werd opge voerd door de Amsterdamse Studen tenvereniging Olofspoort 'Je kunt natuurlijk zeggen: moet dat nu?' aldus kampleider Ger van Schie. 'Je mag als jongere echter te rust met dit soort spelen worden geconfronteerd.' ttOEALA LOEMPOER (Reuter) Maleisië heeft Indonesië ervan be schuldigd het plan re hebben gehad het drinkwater van de stad Tawaoei m Maleisisch Borneo te vergiftigen. De Indonesiërs die dit 'op instructiei van hun regering' hadden willen doen, zijn volgens Maleisië echter ge-j arresteerd voordat zij hun piar, kon-! den uitvoeren. Advertentie T.M SAMSOf (Van onze soc.-econ. redactie) De heer Sidney J. van den Berg is enthousiast terugge komen uit China. 'Wij staan er goed op in China. De autori teiten hebben nadrukkelijk ver klaard dat Nederland thans naast Japan en Frankrijk de grootste belangstelling heeft als handelspartner.' zei hij za terdag bij zijn terugkeer op Schiphol. De heer Van den Bergh heeft als voorzitter van de Centrale Kamer van Handeisbevordering de leiding gehad van een 32 man sterke Neder landse handelsmissie naar China. De Nederlandse zakenlieden verble ven drie weken in China, bezochten Peking. Tientsin Sjanghai en Can ton. spraken met verscheidene minis ters en anderhalf uur met Tsjoe En- La i en keerden zeer tevreden huis toe. De voornaamste resultaten waren dus Sidney van den Bergh: Nederland zal China complete chemische industrieën leveren, voorts schepen en awart industriële pre- dukten. Er bestaat bij de Chinese rege ring grote belangstelling voor de aanschaf van Fokker-vliegtuigen. Zowel de Fokker Friendship, als het thans in ontwikkeling zijnde straal vliegtuig F 28 maken een goede kans. 'En daarbij gaat het niet om één of twee toestelletjes,' aldus de heer Van den Bergh. Nog dit najaar zuilen Chinese schepen regelmatig Nederlandse ha vens gaan aandoen. De Chinese rege ring overweegt een handeisrertegen- woordiger permanent in Nederland te stationeren. Voorts ts cr briU'ij... Tók t«*u het uitwisselen van jonge afgestu deerden uit beide landen. De Chinese Nationale bank heeft zich berela verklaard rekenin gen op Nederlandse banken te ope nen teneinde het betalingsverkeer te vereenvoudigen. China.' aldus de heer Van den Bergh, 'betaalt alles contant. Slechts voor wat de levering van schepen betreft gelden de gebruikelijke kre dietfaciliteiten die de vijf jaar niet overschrijden.' Tegenover dit alles staat vanzelf sprekend, dat Nederland ook Chine se produkten zal afnemen. De lieer Van den Bergh was er niet erg uit voerig over. In aanmerking komen daarvoor Chinese levensmiddelen, zeldzame metalen en oliehoudende zaden, ais sojabonen. Sidney van den Bergh had een bij zonder gunstige Indruk van China gekregen, 'De mensen daur ziin Lmns bepaald beter aan toe dan In het verleden,' zei h(j. 'Men ziet geen bedelaars meer op siraat. Alles Is zindelijk en netjes. Er heerst geen luxe maar ook geen honger.' Het gesprek met premier Tsjoe En-Lai was bijzonder plezierig ge weest. De Chinese premier had de Nederlandse zakenlieden een naar het oordeel van Sidnev van den Bergh overtuigende visie gegeven op de kwestie Formosa. Voorts bleek hij welwillend te staan tegenover landingsrechten voor de KLM in China. Het feit, dat de Nederlandse maatschappij de Chi nese premier heeft gevlogen op zijn reizen door Afrika en Azië was daar met vreemd aan. Voordat de kwestie van de landingsrechten verwezenlijkt kan worden, dienden er echter poli tieke kwesties te worden geregeld. Dr Nederlandse missie heeft een .mrsc missis üiljjêhixiijfu voor epn vwu'cL* mtnodigiqg is aan-

Het Vrije volk | 1964 | | pagina 1