umanitas chiedam ontplooit veie activiteiten Harry van Kruiningen in Schiedams museum Chr. Huishoudschool wil nieuw gebouw TSF fuift: p ie teams j kampioen is boos op ationale eest- en en HET WESTEN inst voor S -teams Pas op de planten! Sportdag op Harsa-veld Eurobal Huisvrouwen op bezoek bij tassenfabriek Belangstelling voor maatschappelijk werk groeit jubilarissen bij Vilton-Foord Sterk Excelsior klopt Hermes HUMANITAS VERGADERT Autodiefstal op Stationsplein Hermes klopt Lindenhof (2-0) MOBEBIAGAZiJN chiedammers j elkaar onder fa.de JAGER WISSELKOERSEN R.-K. Jong Schiedam: ISGNIEDAMSEl ZAAIERTJES HET VRIJE VOLK DINSDAG 2 JUNI 1964 PAGINA 4 Brsersveld 305 SCHI1BAM teï.69703 T hurledefonds Cricketderby Moderne eisen De voorbereidingen voor het be langrijke project, dat veel aandacht en tijd vergt, vorderen goed. Het be stuur wordt geadviseerd door de di recteur van de 'andelijke stichting, de lieer F. van de Berkhof, wiens adviezen dringend noodzakelijk zijn, omdat rekening moet worden gehou den niet nieuwe opvattingen en ont wikkelingen ten aanzien van de huis vesting san de bejaarde mens. „Im mers," aldus het Humanitasbestuur, „het centrum moet aan moderne eisen voldoen." O Klflc Sa ZAAIERS Dm hoeft u atet laag te noekea Geluidsinstallatie fioranl modej Levanto Egyptische katoen satin, Zwitsers farodé prijs: 59.75 fiorant VERLAAGDE KOLENPRIJZEN TOT 30 JÜNI A.S. PROFITEER ERVAN - BESTEL NU i" lAHKEtBAKKERIJ voorman kieurmaker leeriing-kleurmakers geschoofde- en ongeschoolde werkkrachten (Van een onzer verslaggevers) De belangstelling voor het maatschappelijk werk, dat de af deling Schiedam van Humanitas verricht, groeit iedere dag. öeze gunstige ontwikkeling, aldus het bestuur van de vereniging in het verslag over 1963, komt tot uiting in een stijging van het ledental, dat de tweehonderd is gepasseerd. In 1963 zijn de activiteiten op het terrein van de gezinsverzorging en de reclassering verder ontplooid; verder gewaagt de voorzitter van Humanitas, de heer B. Drukker, van de vorderingen, die bij de voorbereiding van het bejaardencentrum Thurlëde zijn gemaakt, waarbij het bestuur vair de voor dit doel gevormde stichting van alle kanten medewerking heeft gekregen. In het jaarverslag van de afde ling Schiedam van Humanitas vertelt de leider van de. sectie Re classering Schiedam-Vlaardingen, de heer D. J. van Faassen, iets over de reclassering. Humani tas.aldus de heer Faassen, „en met name de sectie Reclassering van deze vereniging biedt de mo gelijkheden om daadioerkeiijk iets te doen bij het opvangen van ge vonniste medemensendie iveer 'n plaats in de samenleving moeien krijgen. De reclassering, zo vervolgt de gespreksleider, werkt overal on opvallend en behoort dat ook te doen. De meeste mensen meten dat er zoiets als reclassering be staat, omdat men hen éénmaal per jaar wat op de kraag wil spel- denw De sectie Reclassering, vertelt hij verder, „weet zich in haar werk gesteund door de beroeps krachten van het Nederlandse Genootschap tot Reclassering te Rotterdam, waarmee iedere twee maanden een bepaald voor dit werk belangrijk onderwerp wordt gesproken. De sectie Reclassering streejt na. dat iemand die aan haar wordt toevertrouwd tijdens zijn onder toezichtstelling zonder moeilijk heden te maken en te krijgen, weer een volwaardig lid van de maatschappij wordt. Lukt dit," aldus de heer Faas sen." en valt hij na deze proeftijd niet terug in zijn oude jout dan geeft ons dat het gevoel dat ook een redder moet hebben wanneer hij iema nd. die niet zwemmen kan op het droge heeft gebracht. Met dit al." zo vervolgt de heer Faasse, die in het begin van zijn artikel iets over toenemende misdadigheid" zegt, „lijkt het con stateren van het toe- of afnemen van de misdadigheid niet zo be langrijk. Hoe gaan we de misda digheid tegen is de grote vraag voo" de heer Faassen, die meteen constateert, dat alleen een zon derling eraan kan twijfelen of die misdadigheid blijft voortbestaan. De misdadigheid kunnen we te gengaan, verklaart hij met de hulp van de sectie Reclassering van Humanitas. Hoe? Dat is voor de heer Faassen ook geen pro bleem: daarvoor, zegt hij, heeft hij zijn gespreksavonden. Advertentie IJM. Bij Wilton-Fijenoord zijn. vrtjda? morgen 21 jubilarissen gehuldigd. Zij werden toegesproken door Ir. J. E. Woltjer. Twee van de jubilarissen waren veertig Jaar In dienst, de he ren P. Moer, bankwerker, Rottere dam en W. Sehriek, bankwerker ma chinefabriek, Botterdam. De overigen vierden hun zilveren jubileum. Het waren de heren: J. C. Akkerman, perser, Schiedam, J. A. Boon, afü, werkvoorbereiding onder houd Schiedam. A. K. Bot, bank werker. Vlaardingen, P. F. Braket. frazer kotteraar. Vlaardingen, P. G. J. Burger, voorman-schilder, spulter, Schiedam. J. v. d. Dis, on der baas afd bouwbedrijf, Rotterdam, M. v. Dijk, brander, Schiedam. 13. C. A. van Els- wi)k, schetsers. Schiedam. J. C. 4. Gabreëls, werkvoorberijder calcula tor timmerwinkel. Schiedam, H. J. Heeheeman, koperslager-fitter, Schie dam, J. v. d. Merwe, voorman elefc- tromonteur, Rotterdam, A. ,J. v. d. Moer. beambte bednjfsboekhoudine, Schiedam, Joh. Moerkerken, con structeur tekenkamer scheepsbouw. Rotterdam, J, Naring, aanhouder- klinker, Schiedam, L. W. Pors. ma gazijnbediende, Rotterdam, W. Post,, elektrisch: lasser, Rotterdam. H, N. W. Proost, ijzerwerker mallenmaKer, Vlaardingen, L. F. Schcnau. elektro- monteur, Schiedam; P Steenbergen, ijzerwerker, perser, Schiedam. Engels pond 10,1110,Ui Amerik, dolSar 3.61J3.61 H Franse frank 73,76173,811 Belgische frank 7,2557,268 Zwitserse frank 83,78183.315 Zweedse kroon 70,3470,39 Duitse mark 90,9691,01 Deense kroon 5232}52,375 Noorse kroon 50,581—50,615 Canada 3,3413,34g Italiaanse lire 5794157.895 Oostenrijkse schilling .149(^14 011 JSscudo'f - Iw.oi In het afgelopen jaar is ook aan dacht besteed asr, de financiële ba sis van tie afdeling Schiedam: de uitbreiding van het. ledental en de overeenkomstige grotere contributie- ontvangst roet het aandeel in de voor Schiedam goed geslaagde lan delijke lotery maakt het mogeiyk om meer te ondernemen. Ook op het gebied van de bejaar denhulp is Humanitas actief. Met het Groene Kruis werkt Humanitas samen in de Stichting Bejaarden zorg, die op 13 juii 1962 door het Groene Kruis in het leven geroepen: secretaresse van deze Stichting is mevrouw T. K. Panman-van de Hei de. die tevens Humanitas in. de Stichting vertegenwoordigt. Het werk van de Stichting kwam in januari pas goed op dreef nadat aan elke bejaarde, bij de uitkering van de AOW ep de postkantoren, een folder werd uitgereikt. In 27 gezinnen van bejaarde Schie dammers wordt hulp verleend, waar bij aan het eind van 1363 nog zes be jaardenhulpen waren ingeschakeld. Nadat In februari 1963 de oprich tingsakte van de Humanistische Stichting voor Hulsvisting van Be jaarden (HSHB) te Schiedam, waar in Humanitas en het Humanistisch Verbond participeren, was gepas seerd, startte h" december de com missie van aanbeveling voor het Thurledefonds. waarin o.m. de wet houder van Onderwys, Sociale Zaken en Volksgezondheid, de heer H. Sa bel zitting heeft met de financiële actie. Aan het eind van 1963 waren de (Van onze sportredactie) De Schi amse cricketderby tussen Hermes-DVS en stadgenoot Excelsior is een overwinning voor het sterke Excelsior geworden. De vele toeschouwers hebben aan trekkelijk batten gezien in dfrze ont moeting De aanval van Excelsior was sterk, op dreef". Gouka, 3run- ning en Oosterholt staken in een voortreffeiyke vorm. Gouka had 4 voor 48; Brunning 5 voor 45 en „good old" Koos Osterholt i voor 6. Ook aan het bat deed het Thurlede-team goed werk. Schewe 36. Ter Braak 24 er» Goude 17 lieten het Excelsior- totaal snel stygen. By Hermes bereikten Stolk 19. Van Wijk 18 en Gerards dubbele cijfers. Hermes. dat het eerst aart bat was, ging voor 107 aan de kant, Excelsior sloot met 108 voor 6. Bij Hermes blonk Martin van Wijk uit met zeer goed fielden. Toch be haalde Excelsior de overwinning en moet Hermenog steeds op de eerste punten wachten. (Van onze sportmedewerkers) In het door de Scliiedamse Sohie- damse Volleybal Club georganiseerde nederlaag-toumooi zegenvierden dit maal alie teams, op het eerste da mesteam na. Dame» 1 speelde dit maal bijzonder slecht. Aggredior (met twee invalsters) won met 30 via de setstanden 1512, 159 en 15—10. De Schiedamse meisjes speelden zonder enthousiasme er» erg romme lig zodat het team uit Vlaatdingen weinig moeite had. Dames 2 bleek veel te sterk voor het jonge Aggre- dior 2. Hier won SVC met 3—0 ter wij! de setstanden voor zichzelf spre ken: 15ïi, 157 en 152. Beide herenteams wonnen enigs zins tegen de verhouding m met 2—1. Heren 2 begon zo goed, dat al spoe dig twee sets In winst weiden om gezet 15—2 an 15—0, in de derde set wreekte zich de vlotte start en deze ging dan ook terecht naar Ag- gredior 2 (715). Heren 1 begon slecht en moest de eerste set met 8—15 aan Aggredior geven. Wakker geschrokken gingen d Schiedammers toen beter i nde aan val en zegevierden in de beide laatste sets met 159 en 1513. Vrijdag a.s. komt het sterke MVC uit Moordrecht naar Schiedam, wat felle strijd voorspelt. In de afgelopen week zijn hon- derden bloembakken in de stad met zomerplanten gevuld en dui zenden jonge planten in de parken en plantsoenen uitgezet. Reeds nu moest heiaas worden geconstateerd, dat tal van planten uit bakken en bloemvakken ver dwenen zijn. Daar de bloemversiering be oogt het stadsbeeld te verfraaien, dient tegen het wegnemen van planten te worden opgetreden Een ieder wordt verzocht in deze zijn medewerking te verlenen en ervoor te waken, dat bloemen en planten verdwijnen. Vooral op de jeugd wordt een ernstig beroep gedaan. activiteiten nog niet afgesloten en ook thans is er nog geen definitief cijfer te noemen. „Mede voor deze actie," aldus het. Humanitas-bestuur, „werd een boek je uitgegeven over het Thurlede fonds, dat verspreid is onder de di recties van de Schiedamse bedrijven en onder particulieren en ln het bij zonder onder de bejaarden, die zich oor huisvesting in het centrum heb ben aangemeld. Aan het eind van 1963 waren dat 300 bejaarden. Aan het slot van '.iet jaarverslag brengt het, bestuur alle functionares sen, ledev, en instanties dank voor het vele werk, dat voor Humanitas in Schiedam werd gedaan, dat mede tot gevolg had. dat Humanitas gro tere activiteiten kon ontwikkelen. „Zonder deze actieve belangstel ling," aldus het bestuur, „zou liet werk zich niet kunnen ontplooien (Van een onzer verslaggevers) In zaal 4 van het Wijkcentrum Nier Tand aan hel J>r, Wibautplein houdt de afdeling Schiedam van de Nederlandse Vereniging voor Maat schappelijk Werk „Humanitas" op woensdag 3 juni haar jaarvergadering. Na het huishoudelijk gedeelte, waarbij o.m. de jaarverslagen, en de bestuursverkiezing aan de orde zul len komen, zal de directeur van Hu manitas. afdeling Rotterdam, enkele facetten van de Algemene Bijstands wet toelichten, die binnenkort van kracht wordt. De bijeenkomst begint om acht uur. (Van een onzer verslaggevers) Het bestuur van Instuif r.k. Jong Schiedam organiseert op zondag 7 juni in samenwerking met het Dioce sane bestuur een Diocesane Sportdag op het Harga-sportcomplex. Het wordt een groot sporttournool, waaraan zowel dames Uiandbultoer- nooi) ais heren voetbaltoernooi) deelnemen, 's Avonds is er in Musis Sacrum een s{»rtbal. waar aan Jack Redlcrs Rithm Club muzi kale medewerking verleent. Tot 21 juni zijn er in het Ste delijk Museum te Schiedam 46 grafische werken geëxposeerd van de Amsterdamse kunstenaars Harry van Kruiningen (geb. 1906) die zijn opleiding ontving aan 't Instituut voor Kunstnijverheid te Amsterdam. Vooral aan de bij zondere kwaliteiten van zijn gra fisch oeuvre heeft deze veelzijdi ge figuur zijn algemene, inhouds volle erkenning te danken en juist als graficus is hij autodi dact. Dit betekent niet anders, dan dat hij de eerste beginselen van de gra fische technieken niet op een daar toe aangewezen school heeft, opge daan, doch elders, bij een bevriend kunstenaar met een pers. Wel zal dit ertoe geleid hebben, dat hij die eer ste beginselen minder als onaantast bare rituele handelingen heeft be schouwd, zodat zijn natuurlijke aan leg voor zelfonderzoek zich onge remd kon ontplooien. Zo kon hij uitgroeien tot een scherpzinnig, gewetensvol ontginner en een succesrijk vernieuwer van de grafische technieken. Wie de wel zeer bijzonder:1 stalen platen bekykt, onder glas rechts achter in de grote bovenzaal, zal ervaren dat Van Krui- tiingens geïnspireerd experimenteren nieuwe ongekende mogelijkheden voor de grafiek heeft geschapen. De bijzondere prent ,De jager nadert de hetaere" (No. 24? is van een dezer platen de verrassende afdruk. Twee maal is Van Kruiningen be kroond geworden, In. 1962 verwierf hij de prijs van de Nederlandse cri tici, die zijn gehele werk gold, be - halve zijn vele litho's en etsen dus ook zijn arbeid als pionier, zijn men selijke instelling, zijn waarde voor de bevordering en erkenning van de grafiek. Daarvóór had hij, in 1959, de kunst-sportprijs ontvangen, ingesteld door het Prins Bernhardfonds. met zijn Zeilwedstrijd (No. 40), een der weinige prenten niet een dynamische expressie. Ondanks zijn opvallend grote cul turele interesse, zoals die uit, de be titeling van zün bladen duidelijk wordt ssangetoond en die dynamische gebeurtenissen geenszins buiten sluit; óndanks het feit dat hij ook de machtige dynamiek van de Delta werken tot onderwerp van zijn ver- beeldinge heeft gekozen, moet men toch zeggen dat zijn prenten hoofd zakelijk statisch blijven. Hoe verscheiden zijn onderwerpen ook mogen zijn. behoudens enkele uitzonderingen zal hij, met zijn be spiegelende geest ook de aanschouw de of gedroomde dynamische werke lijkheid omzetten in een statisch aandoende beschouwelijkheid. In. bij voorbeeld de rijke bladen Ur by dag en Ur by nacht (de nummers 32 en 33) wordt dan aan die statische be schouwelijkheid het onbenoembare vibreren toegevoegd van een zeer persoonlijke techniek- PIET BEGEER (Van een onzer verslaggevers) De Christelijke Huishoud- en Industrieschool te Schiedam heeft dringend een nieuw en groter gebouw nodig, dat aan de 180 leer lingen onderdak moet bieden. Dit blijkt uit het Jaarverslag van de Vereniging tot oprichting en in standhouding van Christelijke Nijverheidsscholen voor Schiedam en Om streken. Er bestaan plannen voor de bouw van een nieuwe school op de drie hoek, gevormd door de Vlaardinger- straat, Kethelstraat en Vellevest, maar er kunnen nog geen voorberei dingen worden getroffen, zo lang de bebouwing aa» de Vellevest nog niet kan worden afgebroken en de grond niet bouwrijp kan worden gemaakt. Daarom draagt ook het aanbod van de grond, aldus het bestuur van de vereniging, die de gemeente Schiedam heeft gedaan, slechts een voorlopig karakter, maar deson- (Van een onzer verslaggevers) Een belangriik onderdeel van programma jeugdrecreatle van de Schiedamse Jeugdraad is ongetwijfeld het Eurobal, dat op twee zaterdagen, 8 en 15 augustus wordt gehouden in ae zalen van Musis Sacrum. Voor de organisatie van het dansfestijn is een speciale werkcommissie waarin ook le den van de opgeheven sectie Vakantiebesteding van de Scliiedamse Gemeenschap zit ting hebben, is hiervoor ge- creëeerd. De onlangs ingestelde werkcommissie voor de Actie Europa 1 2 3, die een Eurobal wilde organiseren, staat hier bulten. Aan het bal zal veel aan dacht worden besteed: het ligt ia de bedoeling om een van ae zalen een Duits karakter te geven, omdat in die periode juist een tiental Duitse Jonge lui uit Esslingen in Schiedam te gast is. Verder zal worden gezorgd voor een Hongaarse, Engelse en een typisch Hollandse sfeer. Zes in Schiedam wonende leerlingen van de Rotterdamse Academie voor Kunsten en Beeldende wetenschappen zui len voor een 'artistieke aankle ding' van de zalen zorgen. Vorig jaar waren er zeven honderd bezoekers: thans hoopt men op duizend bezoe kers voor twee avonden. danks rekent men erop, dat in 1965 kan worden gebouwd. Het huisvestingsprobleem heeft ilch op deze schooi toegespitst om dat, dank zij de inspeetrice en het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, de 3e-jaarsoplel- dlng kon worden gesplitst in een op leiding tot assistente ln de huishou ding, waarbij de nadruk wordt ge legd op de theoretische vorming, en een opleiding waarbij meer aan dacht wordt besteed aan de huishou delijke vorming. Hierdoor wordt een betere san- sluiting voor verdere studie verkre gen, maar het eist een nog verdere aanpassing van het gebouw, waar dc ruimte al zo praktisch mogelijk Is ingedeeld. Het bestuur brengt een woord van dank aan het adres van Gemeente werken, die geen moeite heeft ge spaard om het bestaande gebouw steeds opnieuw aan te passen, zodat men kon blijven lesgeven. De christelijke technische school heeft thans een parttime-cursus met opleiding voor het diploma leerling monteur VAM. De school is op de goede weg, maar het karakter van „streekschool" van Rotterdam-West tot aan Hoek van Holland is mede door de bouw van nieuwe scholen in Rotterdam-West, Delft en Maassluis, enigszins vervaagd, wat ook tot uiting komt in een daling van het leerlingenaantal. )van een onzer verslaggevers) Twee slaapzakken twee luchtbed den en een vierdelig rubbermatras vormden de buit van. een autodief die in de afgelopen lacht de op het Stationsplein geparkeerd staande auto van. de heer G. S uit Schiedam met een scherp voorwerp openmaak te. Van de dader ontbreekt elk spoor. TTet is feest bij The Smashing XX peilows. Drie lawntennis- teams, TSF 1, 2 3, respectieve- J lijk spelend in de vierde en vijfde klasse van de KNLTB, hebben de het kampioenschap J van hun afdeling behaald. Het eerste team, bestaande uit 8 Els Zwanenburg, Magrid Sneep, Eric van Woerkom en aanvoerder Wil Baard, ver- sloeg de Metselaars uit Schë- veningen met 7—1 en omdat het op de tweede plaats staan- de Oranje TC gelijk speelde was het kampioenschap een feit. TSF 1, dat het vorig jaar 1 ongeslagen kampioen werd van de vijfde klasse en daarna 5 promoveerde naar de vierde J klasse gaat thans op zondag 21 juni de promotiewedstrijd voor een plaats in de derde klasse I spelen. TTet 'tweede team heeft door *-*- een 5—3-overwinnlng op Keep Smiling 4 de beslag ge- legd op de titel. TSF 2 met Leldy Boon, Nel Oprei, Wim van de Heuvel en captain Niek Spithoven zal vla promotie- J wedstrijden moeten trfcehten de vierde klasse te bereiken. TSF 3 met Nel van de Vaart, Henny Spithoven, Johny Mar- tens en aanvoerder Aad Schuddebeurs is op fraaie wijze kampioen geworden: het team verloor slechts twee van 1 de veertig tot nu toe gespeelde J partijen en ook zondag was er weer een monsteroverwinning. Met 80 werd Leorüdas ver- J slagen, zodat ook dit team pro- motiewedstrijden om 'n plaats in de vierde klasse gaat spelen. J rpSF 4 doet het iets minder 1. goed; het team werd met J 5—0 verslagen door Krimpen, maar deze tegenslag wordt 51 weer gecompenseerd door TSF J 5, dat zijn vijfde achtereen- volgende wedstrijd won en met 50 Unilever versloeg. Wan- neer het vijfde team ROVS klopt, is het volgende week ook kampioen. Het TSF-jeugdteam, dat in de landelijke jeugdcom- petitie uitkomt heeft een 7-0- zege gboekt op de Jeugdspelers van Relax uit Lisse. HiiiiaiiiiiMiiiiii'i Twee Hongaarse broers, die ln een licht vliegtuig naar Oostenrijk vluchtten, zijn maandag zwaar ge wond doordat hun toestel bij een noodlanding nabij Scheibbs, ln Ne- der-Oostenriik, verongelukte. i Scheibbs ligt ongeveer honderd km van de Hongaarse grens. Advertentie LM. (Van een onzer verslaggevers) Op het programma van de afde ling Schiedam van de Nederlandse Vereniging voor Huisvrouwen, die van daag ook door verscheidene leden op de Gewestelijke Dag ln het Groothan delsgebouw' te Rotterdam werd ver tegenwoordigd, staat voor donderdag 11 juni een koffié-uurtje in café- restaurant „Europoort" aan de Maasboulevard op bet programma. Op donderdag 25 juni gaan de Schiedamse huisvrouwen naar Lich tenvoorde, waar een tassenfabriek wordt bezocht. Men vertrekt die dag om vijf voor negen vanaf het Rubens plein (postkantoor negen uur) en men is 's avonds om negen uur weer in Schiedam terug. Kosten voor de ze trip, waaraan veertig dames kun nen deelnemen, bedragen 9. (Van een onzer verslaggevers) In de stromende regen heeft een elftal van het kindertehuis Lindenhof maandagavond een voetbalwedstrijd gespeeld tegen een team samenge steld uit spelers van Herroes-DVS. De wedstrijd eindigde in een 2-0- zege voor Hermes, dat zich op de gladde grasmat een beter team toon de. dan het met een verzwakt elftal uitkomende Lindenhof. (Van een onzer verslaggevers) In het tnaandorgaari Het Singel kwartier doet het bestuur van deze vereniging een scherpe uitval naar de Stichting Nationale Feest- en Ge denkdagen te Schiedam waarbij deze stichting wordt verweten niet voldoende medewerking te hebben verleend aan de speten, die op konin ginnedag door deze vereniging wer den georganiseerd. De organisatie van deze spelen," aldus het 'cestuur van Singelkwar tier, „was bij onze vereniging tot in de puntjes verzorgd, snaar de mede werking van de Stichting liet te wensen over." 't Bestuur van 'Het Singelkwartier" zou over een en ander gaarne een onderhoud met het bestuur van de Schiedamse Gemeenschap willen hebben en zou over de*.: kwestie be richt van de Stichting willen ontvan gen. „Indien," zo schrijft het bestuur, „onze vereniging het volgend jaar weer aan de organisatie van de bin ders pelen zal meedoen, moet dit op een «jeheel andere manier geschie den. Het Singelkwartier wil gaarne zjjn medewerking verlenen, te meer omdat he? voor kinderen is, maar, aldus besluit het bestuur, „wij mo gen toch zeker wel de voile mede werking verwachten van onze part ners De voorzitter van de sectie Natio nale Feest- en Gedenkdagen, de heer L. Kamp tekent hierbij aan, dat er dit jaar san "de verschillende vereni gingen wél volledige medewerking is verleend. Wel herinnert de heer Kamp zich een misverstand met het Singelkwar tier over een geluidsinstallatie, maar, zo vertelt hij: Dat was een vergissing, die wij hebben opgehel derd Ik dacht, dat deze kwestie in middels opgelost was. F,r is door ons een lout gemaakt, omdat die loud speaker op een bepaald moment ont brak, maar dat is later toch in orde gekomen." "Wat de aantijging betreft, dat rie medewerking ook in het voorgaande jaar te wensen overliet zegt de heer Kamp: „Ik herinner me een zakelijke kwestie met het bestuur van Singel kwartier, maar ook hiervan dacht ik„ dat deze al lang was opgelost. Met alle verenigingen kunnen we goe«i samenwerken, we hebben nooit een klacht gehad," vervolgt hij. De heer Kamp is niet boos over de opmerking 'in het naandorgaau van Singelkwartier-, hij zegt: „We heb ben bepaald geen rancuneuze gevoe lens ten opzichte van deze vereni ging en we zullen er beslist wel weer mee samenwerken. Mjurp boek by da ARBEIDERSFE*« •«arteik model a'Kms,enkeleatuks BROERSVEST UI TELEFOON 67416 ST. LIDUIHASTRAAT 49<TEL.6758S Voor onze CELLULOSE LAKFABRIEK zoeken wij een ervaren die zelfstandig bij alle onderdelen van de pro- duktie moet kunnen optreden. Tevens kunnen wij plaatsen op onze fabriek voor Huisschildersverven Zeer gunstige voorwaarden. Aanmelden dagelijks (behalve zaterdags) van 95 uur bij de bedrijfsleiding. VERFFABRIEKEN „VEVEO" N.V. Wlllemskade 717 - Schiedam. Kapsalon Héiene, de salon voor de betere PERMANENT stroomloos voor ieder naar gescnikt f 790 üescne wede permanent, de meest ideale natuurlijke permanent f 10' Gratis halen en Brengen per luxe auto voor permanent. Kapsalon Héiene, Rem- brandtlaan 22. Schiedam tel. 67170. t 1,00 reductie op deze adv. Alles op gem oetaung vanaf i.— p w GOEDEREN HANDEL Fa A SCHIL- PF.ROORU it *N. ruirUaan 40 Schiedam TEKENWERK gevraagd. Ai- gemeen, cliché, geografisch, plattegronden, grafieken, spéciaal adres voor caiqueer- werk. Redelijke prijs met ga rantie. Het T.C.B.. Tel. 070- 673812.

Het Vrije volk | 1964 | | pagina 2