f Nieuw honkbalveld zaterdag in gebruik M. van Brandwijk (Van het bos') 25 jaar in dienst bij gemeente In Schiedamse bioscopen Peter Sellers als modekoning en boef VADERDAG VADER I I 21 JUNIVADERDAS I I 1 l l Hengelsporiartiketen v/hCorv. Leeuwen Service Ernstig gewond Kind schrikt - moeder gewond Atletiekploeg voor Opladen VOOR VADER'S HOBBY GESCHENKEN-TIPS cbiedammers elkaar ander Nozems Verordening Veel last Jongen (3) loopt tegen vrachtauto Bromfietser slipt: been gebroken DIT IS HET VOOR Geef vader op Vaderdag een f oio/film-geschenk vaderdaggeschenken ZEEMAN DENKEN Doktersdiensten HET VRIJE VOLK VRIJDAG 19 JUNI 1964 Steekbeitels 3 stuks IJZERMAN V. foto film TUINLAAN 98 TEL. 67464 MGR. NOLENSLAAN 688 TEL. 62076 3.95 tot 12.90 Hereiunoderaagazija BROERSVEST 56 Oorlog De zaal in Koorts 1 Een duif zonder pootjes dat kan het gevolg zijn als antenne- draden en waslijnen niet gemar keerd worden met kurken etc. Advertentie I.M. Stalen schaven 2" v.a. 12.95 POLY-schaven (nieuw voor verf en hout) 3.95 in etui 13,10 Stanleymessen met 5 mesjes 3,75 Schoevedraaiersets 2,75 - 19,50 Handbooxmachines v.a. 6,30 Steenboren 6 mm1,80 RroenwotSZ T*L67S9C KES-ZEGELS Advertentie I.M. Aansteker Samoa Asbak Barometer Borrelglaasje zRr. voet Briefopener Dasspeld Gaoden Ring Hortbge Horlogeband Manchetknopen Sigaren- of sigarettenpijpje Slg-iren- o-f sigarettenkistje Sigarettendover Sleutelring Servetring Styiklok Sehenknrfc ReèsweSfcer I&rasmertje v.a. 24,50 5» 5 19,15 8,25 5,75 325 36.00 18,75 %5» 4,25 3,75 14^0 - 2,50 - 230 3,75 „135,00 - 7,00 11,75 19,75 ES AL, DEZE ARTIKELEN HEBBEN WIJ EEN VEELVULDIGE KENZE |uwetler horioger rettercfamsedQk 268 tefcïedare TJet kan iedere beschaafde bur- ger in elke willekeurige stad in. Nederland overkomen. Men loopt 's avonds rustig te wande len en opeens ziet men. zich om ringd door een troep in leer ge stoken nozems, a£ dan niet de weg versperrend met hun. fel gekleur de bromfietsen; waarneer men ook maar iets zegt of per ongeluk tegen, hen aanbotst beginnen zij, zich niet eens. bewust van de eventuele consequenties van hun handelingen, de niets vermoeden de burger af te tuigen. Eet overkwam een. jaar geleden een jongeman in Arnhem, die rustig met zijn meisje -wandelde. De nozems liepen tegen hem op, zeiden iets over het meisje en toen. de jongeman protesteerde sprongen ze met zijn allen op hem af en sloegen hem waar ze kon den- In Schiedam, waar de nozems vaak samenscholen in de Hoog straat gebeurt het ook; dat blijkt uit een cursiefjein het Nieuwe Stadsbladwaarin de schrffv-er zijn recente ervaringen vertelt. De journalist liep met een ken nis op de Grote Markttoe» een stel luidruchtige jongens uit een café kwamen, en het op een kat voorzien hadden, ate half onder een wiel can een geparkeerd staande auto lag. De auto was van één van de no zems, die op aandrang van zijn vrienden de kat wel eens even zou doodrijden. Toen hij. aanstalten maakte zijn plan uit: te voeren riep de kennis van de journalist: ji.ch laat die kat met rust." „Mot je wat? Mot je een dreun op je muil. Kom eens hier dan timmer ik je op je bek" en meer vast dat /ractts moesten de jour nalist en zijn vriend incasseren die wijselijk kun mond hielden, omdat de kat inmiddels toch het hazepad had gekozen Ze liepen door maar enkele straten verderop, in de Kerk straat, stopten er met gierende remmen twee auto's, waaruit de .kattenmeppers"1 sprongen die dreigend op hen afkwamen. Het werd een vechtpartijwaar bij de journalist zich verdedigde met een scherp gepunte paraplu, wat weltieht de oorzaak teas, dat hij er evenals zijn. vriend zonder at te veel kleerscheuren afkwam. Zijn fiets, waarmee hij liep, werd een. keer tegen de straat ge smeten en verder boden de no zems aan hem even door een eta lageruit te stampen. „Tijdens het „gesprek", aldus de schrijver van het cursiefje, „dat wij met de nozems hadden 'bleek duidelijkdat je je zonder hersens, onder invloed van wat sterkedrank en een ronkende mo tor toch „een hele bink" kan voe len." Het is een. angstige belevenis. Gelukkig is er altijd nog de poli tie, maar, aldus de betrokken journalist, „waar vind je 's nachts om kwart voor één m Schiedam een agent?" Duiven vliegen zich dood tegen antennes (Van een onzer verslaggevers ,JZo iets heb ik nog nooit eerder meegemaakt. De pootjes van die duif waren finaal afge sneden In zijn ivinkel op de Dam 27 te Schiedam vertelt de heer J. P. Doejaardenvogel- en die renhandelaar en duivenhouder, tmt hem enkele dagen geleden is overkomen H53 had, zoals gewoonlijk, 's morgens zijn duiven laten vliegen, de drinkbakjes en de voerbakken gecontroleerd, toen het gebeurde. „Er kwam opeens een duifje op het vlondertje gevlogen, dat even waggelde. Ineenzakte» zich weer op- richte en opnieuw ineenzakte. De heer Doejaaren, fervent dui- venliefhebber en lid van de Sc hie- damse postduivenvereniging De Vrij heid bootst, terwijl hij zich het ge beurde weer voor de geest haalt, de bewegingen van de duif, een van zijn beste vliegers, na. ,ft denk, wat doet die duif raar, pakte het diertje op» ontdekte bloed en rag» dat beide pootjes, er af wa ren. De duif was tegen een antenne draad aangevlogen; ik heb het diertje bij de veearts gebracht, die heeft het afgemaakt, zelf ken ik het niet deen.-.'* TV- en radioantennes, soms over een afstand van enkele meters over een tuin gespannen, vlijmscherpe waslijnen vormen een dodelijke be dreiging voor de duiven, die ze niet opmerken. ,Ze vliegen er tegenaan," aldus de heer Doejaaren, „en werken zich met een laatste krachtsinspanning over de draad heen, precies als een polstok hoogspringer dat doet en kunnen ook de til nog wel bereiken. Vaak komen de duiven met open gereten keeltje, waar het voedsel en water uitdruipt aangevlogen: ooi lo pen de duiven verwondingen op aan de flank. Kijk, hier, worden ze ge raakt," de heer Doejaaren, pakt een jong. duifje en wijst onder de. vleu gels van het diertje. Dergelijke ver wondingen lopen duiven vaak op en dat kunnen we naaien. Na verloop van tijd komt het. dan wel weer in orde, maar aan die pootjes was niets meer te doen." Xa sneuvelen, vaak ck beste post duiven, omdat zij de draden, die volgens een oude politieverordening moeten worden aangeduid door er een voorwerp aan te hangen, niet zien. „De meeste mensen," aldus de heer Doejaaren kennen die verorde ning niet eens, ze weten waarschijn lijk aak niet, dat die draden de duiven kunnen verwonden. Hoe de duiven kunnen worden be schermd? .Men moet er kurken of andere duidelijke voorwerpen aan hangen, het Is al oud. maar het helpt," vertelt de heer Doejaaren: hij opent de winkeldeur en wijst naar een draad, die over de straat is gespannen. „Kijk, dat zien ze; omdat er een lamp aanhangt, maar die zien ze niet." zegt bij. terwijl hij een andere schuinaflopende, stras gespannen radioantenne aanwijst. Ook de heer A. Karretnaa. Noord- vestsingel 41, Kd van de Schiedam- se postduivenvereniging De Postduif kent het gevaar, die de antennes voor de duiven vormen. „Ze bezorgen, de duivenüefhebbers veel last. Denkt u zich maar eens la; de duiven vliegen met ontzetten de snelheid en dan. scheren ze naar beneden..." Maar niet alleen de antennes vor men een gevaar. Ook de schrikda- den van de weilanden hebben meni ge duif het leven gekost „Op een wedvlucht vliegen de duiven laag laags de grond om zo weinig moge lijk wind te vangen, aldus de heer Doejaaren. „Ik heb het wel eens meegemaakt, dat ik zat te vissen en dat er een grote troep vlak over mijn hoofd voorbijscheerde." De heer Doejaaren beeft met en kele van zijn beste vliegers inge schreven voor de belangrijkste vlucht van het seizoen, de vlucht vanuit St. Vincent, over meer dan duizend kilometer. „Als je de duiven op deze vlucht zou kunnen volgen," peinst hij, „zou je zien hoe laag ze vliegen." „Ik hoop," laat hij er op volgen, „dat ik die auto win; vorige keer had ik hem bijna. De heer Doejaaren set de narig heid uit zijn hoofd, maar af en toe ziet hij weer hoe zijn duif hopeloos op de grond lag, gewond door een verraderlijke antenne. Advertentie Een uitgebreide collectie met vele nieuwe snufjes vindt u bij: Voor Iedere beurs. Ook voor zeehengelsport. Broersveld 90 - Telefoon 6 69 64 De tuien van deze TV-mast worden met kurken zichtbaar ge maakt voor de duiven. (Van een onzer verslaggevers) Vele goedwillende mensen zien er waarschijnlijk tegenop om hun moeilijk bereikbare radio- of TV-antenne met kurkj es te markeren. De riuivenhouders in Schie dam hebben daar begrip voor en zijn bereid het karweitje te verrichten. Er Is een speciale dienst in gesteld; bij onderstaande adressen kan men opgeven, dat er een bepaalde antenne van kurkjes moet worden voorzien, A. Karremsn. Noord vestsin- gel 41, tel. 62064, J. P. Doe jaaren, Dam 27, tel. 68278, W. Kerkhoff, Singel 81, tel. 62500, P. van Os, Ruysdaellaan 12, teL 63842, C. Rigters, Snellius- singel 38, tel. 65450 en C. Ver linde, Boerhaveiaan 47c, teL 151072. (Van een onzer verslaggevers) In de St. Liduinastraat te Schie dam is donderdagmiddag omstreeks vier uur de 3-jarige Wirn Bode uit Schiedam, toen hij plotseling de straat overstak tegen een vracht auto opgelopen, die werd bestuurd door de Schiedammer J. N. Het jongetje moest met een hoofdwond in de Dr. Ncletstlchting worden op genomen. Toen de Schiedammer W. van E. donderdagavond om kwart over ze- zeven met zijn bromfiets de rolbrug bij de Overschieseweg opreed slipte hij. De heer van E. brak bij de val zijn linkeronderbeen en werd naar het Gemeenteziekenhuis vervoerd. (Van onze honkbalmedewerker) Itiet voornaamste nieuws aan het honkbalfront is niet, dat men in ifle landelijke competitie dit weekeinde reeds aan de returnontmoe- lin gen begint. Ook niet, dat landskampioen Sparta zondagmiddag op iVw. Vreclust hekkesluiter Schoten ontvangt en dus op vermeer dering van het puntenaantal kan rekenen. Noe, het grote nieuws deze week is de li ^gebruikneming van het eerste gemeentelijke honkbalveld in Rotter dam. Dit prachtig aangelegde terrein is to* 'gevoegd aan het sportcomplex aan die Abr. van Stolkweg. De ver enigingen RFC, Neptunusen Libanon zullen de bespelers van dit honkbal- eldorailo zijn. Na i Sparta en Schiedam heeft het rayon Rotterdam vair de KNHB nu het derde honkbalveld binnen zijn grenzen. De aanleg van dit veld heeft heel wat voeten in de aarde gehad en in het bijzonder rayon-voorzitter Guus van der Heyden heeft menig zweetdruppeltje moeten laten, aleer het zowr was dat de eerste spa in de klei .ging. Een steluk'we omstandigheid is natuurlijk, dat de wethouder van Sport en. Recreatie, de heer Langerak, de honkLalsport een warm hart toe draagt. Tevreden mag het Rayon Rotter dam dus lüa nu dit veld er einde lijk is. do ch voldaan kan men eerst dan rijn, wanneer op nog enige plaat sen in ona« stad, b.v. Zuid, een paar houfcbalvefden komen. De eerste be langrijke stap Is gezet, met spanning wordt op de volgende gewacht. Aangezien Neptunus zondagmid dag op Vstrkenoord tegen Feijenoord ongetwijfeld zijn zesde achtereen volgende nederlaag zal moeten, slik ken en Libanon bij het nog ongesla gen. DHS op bezoek moet, is RFC de gelukkige die de eerste grote wed strijd zal mogen spelen. En het lot is de groen-witten in dit geval bij- zondier gunstig gezind geweest, want Schiedam zal zondagmiddag de gast zijn. Een open strijd, tussen twee ge lijkwaardige teams. Zaterdagmiddag wordt ook reeds op dit honkbalveld gespeeld en de eer hiervan is gegund aan de reserve teams van Libanon en Neptunus, die tegen elkaar zullen uitkomen. De apothekersassistente E, E. Ertiin (20) uit de Abr. Kuyped&an heeft donderdagmiddag bij een on geval in de Erasmusstraat in Rotter dam ernstig schedeletsel opgelopen. Zij bestuurde een scooter waarmee zij de de overstekende 79-jarige A. de Jong uit de Kievitstraat' aanreed. Dé heer De Jong liep een gecom pliceerde beenbreuk, hoofdwonden en vleeswonden aan een hand op. Hij werd naar het ziekenhuis Berg weg gebracht; mej. Bruin ging naar Dijkzigt. De 39-jarige mevrouw M. A. Jan- sm-van den Drtescüe uit de Dante- straat heeft woensdagmiddag haar linker sleutelbeen gebroken, toen zij op de Smeetslandsedijk in Rotter dam op haar fiets werd geraakt door ©en personenauto. Haar acht jarig dochtertje, dat bij het onge luk betrokken was, bleef ongedeerd. Moeder en dochter reden naast el kaar, toen het meisje schrok van een achteropkomende auto. Zij raak te de fiets van haar moeder, die daarop naar links uitweek en daar bij geraakt werd door de auto, die net aan de inhaalmanoeuvre begon nen was. Advertentie IM. Zie onze etalages U vindt er een ruime sortering Hel was gistermiddag vol In de kantine van het Stadstlmmerhuls, toen ir. Raad als eerste van een zestal sprekers, de heer M. van Brand wijk, le opzichter van het Kralingse bos, felici teerde met het feit, dat hij vijfentwintig jaar in dienst van de gemeente Rotterdam was. Spreker was blij, dat ingenieur Koster destijds Van Brandwijk had „uitgepikt" als opzichter van het bos. Niet alleen omdat Van Brandwijk nog jong Is en enorm veel initiatief demonstreert, maar ook vanwege het feit dat hij zo precies weet wat er in het bos moet gebeuren. „Een taak behoeft je niet te worden opgedragen, die stip pel je zelf wel uit." De wijkraad voor Kralingen had juist deze week een aantal punten, het bos betreffende, aan de orde ge steld. Dat een aantal hiervan reeds waren opgelost de wijkraad kan pok niet alles weten was voor een groot deel het werk van Van Brand wijk. Ir. Raad wenste de jubilaris toe, dat hij ook het opzicht mag krijgen over het grote bos dat de gemeente van plan is rond de Rottemeren aan te leggen. Advertentie IM De grootste collectie in prijzen vanaf vindt u bij Engelands bedrijvigste film.ko miek, Peter Sellers, krijgt in Man nequins voor Scotland Yard (The wrong arm of the law) ruim schoots gelegenheid om zijn ta lent als typetjesmaker te etale ren. Hij oefent in deze film. het beroep van mode-ontwerper uit, maar achter de schermen van zijn salon is hij ook chef van een inbrekers bendeMax Heymans en Al Capone in één persoon. Het is wel een kolfje naar Sel lers hand. Het ene ogenblik draait hij heupwiegend om dure dames heen om een moment later, dikke sigaar tussen de tanden, het hoofdkwartier van zijn „gabbers" binnen te stormen en in knoeste rig Cockney zijn orders voor een geweldige juwelenkraak rond te blaffen. Een en ander loopt op rolletjes, totdat er uit Australië een bende overkomt, die, uitgedost in pali- tie-uniformen, zes keer achter el kaar de buit van Peter Sellers' gang onderschept. Als de Australiërs zich ook aan de revenuen van andere Londen- se benden beginnen te vergrijpen, roept het „syndicaat" een verga dering bijeen, waar men tot de conclusie komt, dat een krachtig optreden geboden is. Sellers gaat naar Scotland Yard, waar over de activiteit van de pseudo-agenten ook de no dige verwarring heerst. Seders' voorstel tot samengaan tegen de gemeenschappelijke vijand vindt er wel gehoor. Er wordt een val opgesteld met een kwart miljoen als lokaas. Hoe het fout loopt en ten slotte toch weer in orde komt en hoe er voor Sellers niets anders over blijft, dan e©p eiland in de Stille Oceaan hoelajurkjes voor de plaatselijke schonen te ontwer pen, kan men gaan zien in Pas sage-theater. Het Is een film vol bijtende grappen, boordevol krankzinnige invallen met voortreffelijke type ringen. Dat de oorlog zonder vrouwen niet kan worden gevoerd, wil re gisseur Raoul Walsh de bioscoop bezoeker doen geloven met Ge zworen kameraden". Een aantal Amerikaanse rekru ten wordt in San Dlego opgeleid, waarna ze voor een keiharde trai ning voor marinier naar het ba taljon van de ijzeren majoor Sam Huxley gaan. Tijdens hun periodieke verlof in aantrekkelijke uniformen maakt een van de „kersverse" mariniers kennis met een mooi meisje en vergeet dat hij al een meisje heeft. Een zekere sergeant Mac grijpt in en brengt hem weer op het rechte pad. Als het bataljon naar Nieuw- Zeeland gaat wordt een ander verliefd, maar dat duurt niet lang, want de oorlog in de Paci fic begint. Een van de vrienden sneuvelt, een ander verliest een been. De man met één been ligt wanhopig en opstandig in het hospitaal tot dat hij een brief krijgt van zijn vrouw in Amerika, waarin ze hem schrijft, dat hij vader is gewor den (Monopole). De man met de wassen beelden is geen nieuwe film. Miljoenen hebben er enkele tientallen jaren geleden om zitten griezelen. In de nieuwe versie heeft men het gezocht in de effecten van het drie-dimtnsior.alt, Het is ten sensatie, maar parkeer uw ver standmaar in de garderobe. Zoals men destijds de eerste sprekende film aanzienlijk te veel liet praten, zodat het sprekend effect van de stilte verloren ging, 20 laat men nu meer de zaal in vliegen dan goed is. De spanning van de man met de wassen beel den gaat teniet. (Monopole) Koorts in het bloed is de iitel van een film over een mislukte jeugdliefde. Twee middelbare scholieren, aldus het verhaal, gaan van elkaar houden, maar door stug verzet van de ouders en eigen gefrusteerdheid verdwijnt hun liefde als ,4e schittering in het gras". Bud, de verliefde jongen, trekt onder druk van zijn vader naar een universiteit en vindt een meisje, waarvan hij niet houdt, maar dat hart van aflrt complexen verlost. Deanie, Buds verloren liefde, komt niet heelhuids uit de „geestelijke foltering van haar jeugdliefde en puberteit" en moet naar een zenuwinrichting. Vol onbegrip staan de puritein se ouders tegenover haar. Met geforceerde welwillendheid tracht de ruwe vader van Bud zijn zoon te begrijpen, wat zich afspeelt tegen de achtergrond van een ge spleten Amerika; enerzijds valse preutsheid, anderzijds uitspattin gen. De vreselijke Wallstreetcrach van 1929 vergruizelt de illusies van een hele maatschappelijke bovenlaag: Buds vader stort zich uit een raam. Bud en Deame vluchten in huwelijken zonder Uefde. (Monopole) Monopole vertoont verder nog „Het Chapman Rapport". De tweede spreker, de heer Vink wees evenals ir. Raad, op de vele initiatieven van Van Brandwijk. De oeververbetering langs de Fiaszoom is er een voorbeeld van. „Het is prettig te ervaren, dat je het hout, dat in het bos al je zorgen heeft, dienstbaar hebt weten te maken aan de recrea tie langs de plas." De heren Van der Leede, assistent opzichter van het bos, Westerbeek hoofdambtenaar district Rotterdam van de Nederlandse Heidemij., en Van der Veer van Folderzaken gaven ia hun toespraken eveneens blijk van hun grote waardering, vooral voor de persoon van de jubilaris. Vanzelf sprekend werd mevrouw Van Brand wijk meermalen in de haar man toe gezwaaide lof betrokken. Van Brandwijk dankte iedereen op de hem eigen humoristische wijze. „Ik. heb kans gezien mijn hobby te kunnen blijven beoefenen, *eii ik word er nog voor betaald ook DEN HAAG, (ANP) De Neder landse heren atletiekploeg, die zon dag 28 juni in Opladen bij Keulen tegen Mittelheim en België uitkomt, is als volgt samengesteld: 100 m: Frans Luitjes (Trekvogels) en Rob Heemskerk <PH>; 200 m: Frans Luitjes en Rob Heemskerk; 400 mFred van Herpen (CFtAV) en Tjeerd Vellinga (Blauw Wit); 800 m: Chris Konings (Zaanland) en Jan van Uden (Schaesberg); 1500 m: Gijs de Bode (Metro) en Harry Janssen (AAC); 5000 m: Cees Clement (FIT) en Henk Snepvangers (MOC '17) 10 km: Dick de Bruin (Minerva) en Fons Veldhuizen (Volt)3000 m steeple: Rinus de Schipper (Mem phis) en Willie Willems (Unites)110 m horden: Eef Kamerbeek (PSV) en Peter Dellensen (AAC)400 m hor den: Marinus Bos (V en L) en Leo Stevens (Numaga) ver: Leo de Win ter en Geard Weisscher (beiden AAC); hoog; Jan van Heek (Holand) en Rein Knol (Haarlem); hinkstap; Henk Evers (AV'55) en Kees de Kort (Taxandria)poïshoog: Servee WU- sen (Kimbria) en Fred Krikke (AAC) speer; Piet OIofsen (Holiandia) en Frans v. d. Heijden (AAC); discus: Cees Koch (Pro Patria) en Eef Ka merbeek; kogel: Cees van Wees (AAC) en Piet v, d. Kruk (AV 40); kogelslingeren: Jan Roman! (V en L> en Ron Schoenmaker tLDA)4x100 m: Hans Smit (GVAV), Rob Fopma (V en L), Rob Heemskerk en Frans Luitjes. 4x400 m: keuze uit: Fred van Her pen, Jaap Noordenbos (Minerva). Caspar de Geus (SCR), Tjeerd Vel linga en Theo Beelen (PSV). Advertentie IM. Bij aan Grote sortering staalwaren o.a. Fabr. Friedrich Herder Zakmessen1.75 - 13.75 Werkmessen - kampmessen - Padvindersmessen - Zakscharen - nagelscharen - nageltangen - nagelknippers v.a, 1.35 enz. enz. GELDKISTEN in alle maten vanaf 4.95. KES-ZEGELS De volgende artsen hebben het ka mende weekeinde dienst; Geerde:, Vcenlandtstraat 2, tel. 68357: Klomp. Jul. v. Stolberstraat 3, tel. 69952; De Ridder, Stadhouderslaan 46, tel. 67590. Van de apthekers zijn geopend' Apotheek Gouka, Groenelaan 127. tel. 68035.

Het Vrije volk | 1964 | | pagina 2