DHS kampioen na mime zege op Trekvogels Overzicht bloemenveiling LTS-vakschool groeit tot nationaal instituut voor de houtindustrie 'Ratu Rosari' vertrekt uit Rotterdamse haven Excelsior zegeviert over ermes-DVS in strijd met veel spanning 1 I GARAGE LAt BRIAN HET VRIJE VOLK- dagtochten Xf aa,ar.jaagaa Ksrp*aech'we"to" fc j D.A.F.- en PBJGEOTSERVICE Mulo- examens Noodweer: geen persoonlijke ongelukken in Schiedam Afkoeling doet Ay-Ay goed Vrouw overlijdt maand na val Reporta geploeg ving vaak bot in Benthuizen Vader en zoon op oorlogspad Salto mislukt: man valt op bassinrand Jongens stelen fiets uit stalling Lifters bestelen automobilist Missieschip voor Soenda-eilctnden Espera nto-agenrlo fa.de JAGER Woensdag 22 juli naar „De Hoge Veluwe" Vrijdag 24 juli naar Kaasmarkt Alkmaar, idam en Voiendam, Donderdag 30 juli naar Noord-Brabant Naar bet lichtsprookjs Pernis op donderdagavond 23 juli en vrijdegavond 24 juli Vrijdag 31 juli boottocht naar de Biesbosch. HET VRIJE VOLK MAANDAG 20 JULI 1964 PAGINA 5 De Schiedamse honkbalclub DHS Is gisteren kampioen ge worden, voor de tweede maal in de vier jaar van zijn bestaan. Met 22 7 hebben de honkballers hun tegenstander Trekvogels verslagen en eigenlijk waren zij zelfs voor de wedstrijd al kam pioen, al wisten zij dat zelfs niet. Baseball Pais, de enige club die de Schiedammers nog concurrentie had kunnen aandoen bad zaterdag namelijk met 73 verloren van HBC. Dat bete kende dat DHS niet meer bedrigd werd. Na de derde innings was de strijd DHS—Trekvogels eigenlijk al beslist, het was al 140 voor Schiedam. Dat was gekomen door de honkslagen van het grootste deel van de Schiedamse slagploeg en fouten die de veldspelers van Trekvogels maakten Schiedam fe#!«SPI I Naast de grote steden, heeft Medemblik, het Westfriese stadje X) nn<lwj)9rt aan het IJselmeer. nu ook zijn rondvaartboot. De boot vaart vanaf "v Kanaalkade tuiten Medemblik door vaarten en sloten van het romantische lage polderland. De V.V.V. van Medemblik verwacht, dat er vooral door de Duit sers veel gebruik van zal worden gemaakt. De prys is niet gering; drie gulden per persoon. Maax de tocht duurt dan ook anderhalf uur. ARBEIDERSPERS Brosrsveld 105 SCHIEDAM f NOORDMOLENSTRAAT 11 - SCHTEDAA1 - TELEF. 6S23S en 65S01 VERZORGD DOOR REISBUREAU DE VRIJE WERELD KOFFIETAFEL IN RESTAURANT TE VOLENDAM EN BEZOEK AAN DE STAD VOLENDAM VERTREKPUNT VAN BOVENSTAANDE DRIE TOCHTEN VOOR HET GEBOUW VAN HET VRIJE VOLK MINIMUM-LEEFTIJD VOOR ALLE TOCHTEN: 6 JAAR. DIRECTIE N.V, DE ARBEIDERSPERS Weliswaar trok Trekvogels af en toe nog met enig succes ten aanval, in de vierde en vijfde innings bij voorbeeld, toen werper Lou van dé Hamer een lichte inzinking kreeg. Bons v. d. Hamer, De Jong en Sou dijn brachten echter vier punten bin nen voor Schiedam, zodat er weinig kes, M Boers, D van Boggelen, P van 'reden meer was voor angstige twii Aan de Christelijke Huishoud- en Industrieschool aan de Westmolen straat in Schiedam zijn geslaagd voor de primaire opleiding: C' P van Aken. I Bakker, M Bak- den Broek, C J A van der Burg, P F Doornbos, W G Durivou, C van Dij ken, C Dijkstra, G J van der Gaag A B GoedencSorp, N W Gros, J Haak, H J Hagens, L Hagens, J Hagestein, G Hanemaaijer, A H Heikoop; M C ter Hofstede, A J Huyzer, J J Jans sen, T M Kapel, W van Katwijk, A S Kerstens, F W Kljjnsmit, P J de Kruis. A L de Lange, J Meyvogel, G P van der Most, M C J van Netten, A van Otterloo. F J Polderdijk, J Post, G Postma, W Robart, Y Sauer, S C Stam. H E Tebbens; C M Velt- huys, M van der Ven, A M F Ver dam, A G Verhey, T M Verheden, C P E Vermeulen, P J van Vliet, H Voogt. A C de Vries. S H van Waart, M Weergang, G G B Westerveld, J E Westerveld, E de Wit, G J van Wolfs winkel, A J Wupkes. Niemand werd afgewezen. Geslaagd voor de assistenten A- oplelding: C H Bak. J van Bochove, F A C van Bokkem, M D van den Bos. L E Bosman, M Bouw, M M van Brakel, J Brouwer, M Goos, E Ha gens, J C Ham. A G van der Kamp, I M van Leeuwen, Y Lek, A M van der Most. J W Ostermeier, A van Bossen. C J Sigmond, J P Verkade, B S Winter. Afgewezen; geen. Geslaagd voor de assistenten H opleiding: G de Blois, J W A van fel en het ene puntje dat Roussc Trekvogels in de laatste innings nog bezorgde, bracht daar geen veran dering meer in. Het feest- ter viering van het kampioenschap was groot. Suppor- ters en spelers sloegen gezameiijk aan het hossen, dansen en zingen, zodat de bewoners van Kethel- Tuindorp niet hebben behoeven te twijfelen of de Schiedammers kam pioen geworden waren. Schiedam had zondag niet zoveel succes. De honkballers behaaldtn In (Van een onzer verslaggeefsters) Schiedam heeft het boze weer re - - delijk goed doorstaan, tenminste ln Dijk, J L A Goudswaard, C E van vergelijking met andere gemeenten. Kenv.inen. MCE van Waas, M Onweer, windstoten en slagregens Kuil, H Ot-tens, M de Raat. F c veroorzaakten geen persoonlijke on- Sprong, M L Vermeij, J G H Ver- gelukken. niers, M L Wannee. Afgewezen: twee I Schade en vertraging waren er meisjes. wel. Het treinverkeer kreeg onge- Christelijke Technische School veer een uur vertraging, doordat de aan de Damlaan: geslaagd voor elektriciteit op het betreffende baan- mpi-anlbewerlcen: W. van Aaken, vak uitviel, waardoor ook de auto- C H den Adel L. W. Bazen, A. L. M. matische Installaties ter beveiliging Bezemer F Blok A. J- van Bochove, van de spoorovergangen niet meer J. Boele.' A. J. van Cranenburgh, D. werkten. van Die jen, J. Eibers, H. E. N. Emor, Verder vertoonde ook Schiedam S P Fennema A Figee, G. de Groot, het beeld van ondergelopen kelders. W P van der Hoeven P. van 't Hof, j kapotte ruiten en antennes, gaten en A. Liebeek, J. van Marion, H. Meer man, W. F. Meijer, P. Moerman, M. W. van Meijen, J. van Pelt, G. J. Polderdijk, A. Pons. K. de Friëlle. A. F. Roeïofs, H. B. Spermon, F. van der Spoel, A. Thijssen, A. de Vaal, A. H. van Vierzen, G. Vonk. H. Win terswijk, J. Wolvers, L. C. de Zwart. 4 leerlingen afgewezen. Geslaagd voor timmeren; A. Aan- deweg, C. Aleman, A. H. W. de Bruyn, M. van Euuren. T. H. Bijloo, T. H. van Dijw, L. C. Goudappel, L. A. Houmes W. Immerzeel. J. Slag boom. J. H. Vrijenhoek. 1 leerling afgewezen.--".- -, Geslaagd voor elektrotechniek; B. Aa!berts,~P. Adriaanse, H. den Boo- Chr.' van Delft-, P. Hofman, R. J. Ju, J. de Keyzer, M. Lems, M. de Ligt J. W. van der Plas, A. W. van Roon, A. Ruit, P. Rijksen. T. H. van Rijswijk. P. Schrooten. F. E. Sitsen, C. J. Smith, J. H. J. van der Vliet, J, de Vries, C. van Zomeren. Geen afgewezen. Geslaagd voor autoherstellen: P. P. van den Bos. A. van Buuren. M. Hoogendam, E. Kind. G. Koogje. P. Koornneef. A. van dor Kooy. J. Kort leven. D. M. Plantinga, A. van der Scvhee, J. Schilt. F. Veenema, J. J. Vermeulen, M. van der Vlugt. verzakkingen in het wegdek, blank- staande straten. Tilburg een 11—7-nederlaag. De Tll- burgers waren sterker dan de Schie dammers, zodat de nederlaag niet onverdiend genoemd mocht worden. De Schiedammers kregen niet min der dan vijftien honkslagen te ver werken. Al in de eerste innings stond Schiedam met 5O achter. Deze achterstand werd in de derde Innings tot 54 verkleind door goed werk van Namen, Kempen en Van de Have. Er kwam zelfs een voorsprong, door Ebben. Osephius eu Lubker, maar Tilburg kon weer gelijk maken en ten slotte door een inzinking van Jan Namen op de werpheuvel be haalde Tilburg er zelfs vier punten bij. Dat was niet meer in te halen. MAANDAG Bioscopen PASSAGE; De rose panter, alle lft. 2 en 8.15 uur. MONOPOLE: Gordon de Zwarte Piraat, 18 jr., 2 en 8 uur. DINSDAG Bioscopen: PASSAGE: De rose panter, alle lft. 2 en 8.15 uur. MONOPOLE: Gordon de Zwarte Piraat, 18 Jr., 2 en 8 uur. Op de weg van Arnhem naar Utrecht gaf de heer A. Eickenbroek, een likeurstoker uit Schiedam, zater dag twee Duitse jongens een lift. Na dat hij de twee had afgezet merkte hij dat uit zijn portefeuille een be drag van 125 was verdwenen, waar van hij aangifte heeft gedaan by de Utrechtse politie. BOSKOOP De warme dagen die de afgelopen week gaf, waren oor zaak, dat de aangevoerde rozen aan de Boskoopse bloemenveiling minder opbrachten dan in de paar voor gaande weken. Hoge temperaturen beïnvloeden de houdbaarheid en dit bomt het eerst tot uitdrukking in de noteringen. By de grootbloemige soorten viel o.a. op. de voor de gelegenheidsroos White Butterfly, op de woensdag veiling prijzen werden betaald van 4,20 tot 5,80 per 20 knoppen en dat voor deze soort op de vrydag- v.eillng ƒ2,80 werd genoteerd. New Yorker zag zich betaald met prijzen van 1,70 tot 2,40, Pink Sensation van ƒ1,80 tot ƒ2,20, Vierlanden van 1,20 tot ƒ2,00. Queen Elisabeth van 1,00 tot 2,00, Butterfly van 0.60 tot 1,00, Duisburg voor 1,40, Mar- dy Grazz van ƒ0.60 tot 1.60, Mad. Offmann van 0,40 tot 0,60 en ge mengde soorten van ƒ0,22 tot ƒ0,52. De babysoort Fire King kwam per 10 takken tot prU'zen van ƒ0,75 tot 1,80, Nymph van 0,80 tot- 1,60, ƒ1,00 tot ƒ1.30, Rocoe van 0.30 tot Aria van 1,00 tot 1,25, Valeta van 1,50, White Jewell van 0,80 tot 1,00, Sweetheart van 0,40 tot 1,40, Marion van 0,90 tot 1,30 én Else Poulsen van 0,38 tot 0,50 Zinnia van ƒ0,11 tot ƒ0,15, Spiraea- bloemen van ƒ0,15 tot ƒ0,44 en goudbonte ligustrum van ƒ0,16 tot ƒ0,26. Alles per bos. Met de aanvoer van potplanten was het uiterst sober gesteld. Er verschenen slechts drie soorten. Bro- melia noteerde 3,50, Hertshoorn varen 2,10 en Hedera 0,24. Tot de weinigen in Hoek van Hol land, die het afscheid van het zeer warme weer niet zo heel erg betreur den, behoorden zeker de organisato ren van de tentoonstelling Ay-Ay in Hoek van Hoiand. Immers, by de zeer hoge temperaturen van vrijdag en zaterdag stonden de expositiege bouwen in de hete zon te wachten op de bezoekers. Deze bezoekers ech ter voelden er weinig voor om de broeihitte van de tenten op te zoe ken. ZU zochten tevergeefs eni ge verkoeling op het strand. Daarom was het voor Ay-Ay een uitkomst dat het zondag belangrijk koeier was. .De vrees dat er geen belangstelling voor de expositie zou bestaan bleek nu volkomen ongegrond, want de ge hele dag hebben vele bezoekers uit gebreide bezoeken aan de stands ge bracht Het kermisterrein blijkt ook een gn>te trekpleister voor de toeristen te ziin. Zelfs zaterdagavond Iaat, nadat het onweer eerst het terrein had schoongeveegd, kwamen de bezoekers terug om zich In de koelte nog wat te verpozen. In het Gasthuis in Delft is mevr. E. J. Haak-Heesterman uit de Ernst Casimtrstraat 6 overleden aan haar verwondingen. Zij werd zo zwaar ge wond toen zij op 19 juni struikelde over een putdeksel ln de Koningin Emmas trnat. „Deze school is bezig uit te groeien tot een nationaal instituut voor de houtindustrie, de woningin richting en aanverwante vakken.' Aldus de heer J. P. Valk, directeur van de u,t.s.-vakschool voor de meu- biierings- en houtbedrijven aan de Rotterdamse Foislandstraat. Hjj zei dit donderdagavond tijdens een bijeenkomst in de Beatrixzaal, waarin verklaringen en getuigschrif ten aan de leerlingen werden uitgc reikt. Bjj de oprichting van deze u.t.s.- vakschool in 1960 stond de algemene opinie enigszins sceptisch tegenover de opleiding, aldus de heer Valk:. Op sterke aandrang van de oprichters werd een tJjdeiyke huisvesting ver kregen, om de school haar levens vatbaarheid te laten bewyzen. Nu. na vier jaar. is duidehjk geworden dat zU in een grote behoefte voor ziet. Reeds nu melden zich meer leerlingen aan dan er geplaatst kun nen worden. Van de kant van het bedryfsleven is er veel vraag naar afgestudeerden. Op de vrijdagveiling verschenen de irste gladiolen in dit seizoen, die een goede prys van ƒ0,84 per bos opbrachten. Het kwantum was ech- ioopt in 1964 op de laatste benen en ter nog niet groot. Clematis Durandi er wordt nog steeds gewacht op de soortgenoten Mad. Ie Coultre en Pr. Hendrik. Durandi noteerde al naar gelang de kwaliteit van ƒ0,50 tot 2,50 per bos. Phlox Rembrandt werd afgedrukt voor prijzen van ƒ0.10 tot ƒ0,50, Asclep.ias van 0,37 tot 0,55, Lia- tris van 0,34 tot f 0,45, Aconieten voor 0,42. Achillea voor 0,19, r Excelsior is er na een uitermate spannende en emotionele slotfase In ge gast, B. BoumanL J.__D. Buumia i glaag.d 0(jk de twfeede ontmoeting tegen stadgenoot Hermes-DVS in een ROTTERDAM (ANP) Uit de Rotterdamse haven vertrok vrij da; avond het missieschip m.s. Ratu Rosari voor een reis naar Soerabaia, van waaruit het in de toekomst ge regelde diensten zal gaan onderhon den met de kleine Soenda-eilanden Bali en Timor. zege om te zetten. Helaas waren de battingprestatlea van belde elftallen aan de zeer matige kant, waardoor er voor bet rrij talrijke publiek van weinig of geen bright cricket te genieten viel. Al moet nieraan direkt worden, toegevoegd, dat de Excelsiorpitch zeer onbetrouwbaar was. Shooters en bumpers wisselden el kaar of en geen enkele batsman, die hierdoor niet één of meerdere malen werd verrast. Toch zou het onbillyk ziin hiermee tevens een verklaring te geven voor 'de Excelsior-overwinning. want zowel het bowien als het fielden was by hen. beslist beter verzorgd dan by Hermes-DVS. BENTHUIZEN Velen zullen ver: wondert! hebben opgekeken, toen zij zaterdagmiddag in het Uitlaat-pro- gramma van de VARA plotseling de bekende kianken van de toren van Benthuizen hoorden. Een onderdeel van dit programma was nameliik ge wild aan .zoals de reoorter zei, „een vrïeideüik dorn.ie in rtollands groene hart. waar nog landelök» rust heerst en dat gelegen is (nss»n Ha^erswonde en Zoetermeer: Benthuizen". i Aanleiding tot- deze reportage was keteelMe totaal ewwkwam cUt ook het feit. dat een scholier, die slaagde W. v.d. Sloot 32 en Excelsior was by Excelsior trok het eerst naar de wickets. J. Dries 11, W. Putter 16 (prachtig door A. v. d. Endc in het verre veld uitgevangen) wisten samen met H. van Lingeri 14 en G. Ooster- holt 14 het totaal tot 100 op te voe ren, alvorens J. Geeratz met twee opeenvolgend gebowlde ballen ook de laatste Excelsiorweerstanden wist te overwinnen. Voor Hermes-DVS bowl den H. Noordijk 3 voor 27, J. Beyer 2 voor 16 en J. Geeratz 5 voor 24. Laatstgenoemde noteerde na de lunch de fraaie cüfers van 4 voor 6 JV, v. d. Ende onderscheidde zich met drie vangen. De Hermes innings begon desastreus Voor slechts 19 runs waren reeds vijf wickets down. H. Stolk en W. v. d. Sloot, beiden in het begin van hun innings gemist, zorgden voor enig herstel. Zij voerden het totaal op tot 63 alvorens eerstgenoemde voor 17 fraai in de slips vterd gevangen. Qp voor het mulodinloma-A, na aanvan kelijk te zijn afgewezen, weigerde een vraasreesprekje met de radioploeg te houden, omdat zulks via de radio zou worden uitgezonden en hij principiële bezwaren daartegen bleek te hebben. Ook de Ned. herv. predikant, ds. W. A. S. Laurense. wenste geen gesprek, vastgelegd op de band. Het volgende bezoek gold kandidaat A, Brcgman Czn van de gereformeer de gemeente. Ook deze bleek niet tot j een vraaggesprek bereid. „Ik moet j deze media wel afwiizen, want het zijn mede radio en televisie, die de mens van God aftrekken." Mevrouw E. C. de Goeje-Jelgersma uit het doktershuis was hiertoe wel bereid. Als presidente van de Ber.t- huizer Plattelandsvrouwenafdeling, deelde zij mee. dat het in Benthuizen prettig, rustig en goed wonen Is. Als een typisch kenmerkende eigenschap van de Benthuizers noemde zy de hulovaardigheid van de bevolking. Burgemeester J. J. Steenbakker Morüvon Loijsen ontving de repor ta eenioeg op zijn gemeentehuis, waar hij vertelde, dat de gereformeerde gemeente ongeveer één derde van de Benthuizer bevolking omvat. Over de zondagsrust zei de burgervader, dat het des zondags in Benthuizen rustig is. Een huisvrouw, die woont in het nieuwe plan-Zuid. vond, dat Benthui zen te weinig ontspanning en ver maakt biedt. Vliegtuigen van de Amerikaanse I luchtmacht hebben zondag het lucht transport van 10.000 ton levensmid- i delen en andere goederen naar afge lezen gebieden van Pakistan ln de Himalaia voltooid. De Pakistaansej regering had hierom verzocht, om dat de 300.000 bewoners van de stre ken rondom Gilglt e® Skardoe slechts een deel van het jaar over land kunnen worden bevoorraad, 63 voor 7 weer on top. J. Stahlie en Meyer gaven zich echter niet zon der meer gewonnen. Weliswaar kwa men de runs in zeer langzaam tem po. maar beiden zagen toch kans hun wicket intact te houden. Het Hermes totaal was tot 97 op gelopen toen Stahlie 14 l.b.w. ging op het bowlen van Th. Janse. Er rest ten de bezoekers nog slechts 4 runs om de overwinning te behalen. Toen ook J. Beyer het zonder te scoren op Th. Janse af liet weten, werd de spanning zo mogeiyk nog groter. J. Gouka lukte het uiteinde- ïyk ook het tiende Hermes-wicket te veroveren, toen hy G. Meyer 11 wist te bowien. D eaanval van Excelsior was gro tendeels in handen geweest van J. Dries, die in 24 overs 4 voor 36 no teerde en J. Gouka in 26 overs 4 voor 35. Th. Janse bewees zyn nut met 2 voor 4 in 6 overs. Het helden en keepen was on danks de 20 extra's bij Excelsior goed verzorgd, al moeten de jongeren er voor weken in hun enthousiasme niet te o verdry ven. De Ratu Rosari is ter beschikking gesteld van de Congregatie van Mis sionarissen SVD, die er mee de ont wikkelingshulp aan de kleine Soen- da-eüanden wil bespoedigen. Het ligt in de bedoeling, dat het schip vooral zogenaamde ontwikkelmgsgoederen zal gaan vervoeren, van Soerabaia naar Bali en Timor. Tot voor kort lieten de verbindingen tussen de kleine Soenda-eilandén vee! te wen sen over. Vandaar ook, dat men met de Ratu Rosari naast grote hoeveeï- hedien goederen ook dekpassagiers zal gaan vervoeren, vobmameiyk ambtenaren, militairen, studenten, scholieren en missionarissen. Het schip, dat ongeveer 1,2 mil joen gulden heeft gekost en dat de Indonesische vlag voert, is voor twee derde gefinancierd door de Duitse regering. De rest van de bouwkos ten *al worden bijeengebracht door de organisatie van missionarissen SVD in Europa. De Ratu Rosari heeft een laadruimte voor tweehon derd ton goederen en veertig ton olie. De iengtc van het schip is 49 me ter, de breedte 8.60 meter. Xn Rotterdam heeft de Ratu Ro sari voor de kleine Soenda-eiïanden dertig bruto, register ton aan goeae- ren ingeladen. Hieronder bevinden zich vele medicamenten en medische Om kwart voor één zaterdagnacht werd de politie gewaarschuwd voor een vechtpartij in de Bosschactraat hoek Coilgnystraat waarbij een van de vechtersbazen bleef liggen. Even later werden aan het bureau ge bracht de 39-jarige lasser A. v. H. zijn achttienjarige zoon P. v. H. en de achttienjarige J. H., opperman uit Delft die als getuige fungeerde. De vader en de zoon hadden de zestienjarige, iichtejyk dronken zijn de E. v. G. uit Deift met een stok ge slagen waardoor deze aan hoofd cn linkerhand werd gewond. Van G. had voor de deur van de familie Van H. vervelend gedaan, waarna vader en zoon hem te lijf gingen. De vermoedelijke oorzaak van de vechtpartij is de dochter Van H. voor wie Van G. een grote affectie koestert. Van G. werd verbonden in het Gasthuis. Merkredon, la 22an de julio. Pro ia ferla tempo ni hodiaü ne kunve- nos. Informoj Ploegstraat 19 kaj Lekstraat 100b. f. r ...ri 1 instrumenten, die zyn geschonken door de Memisa in Rotterdam. In Hamburg heeft het, schip reeds een sleeplielling geladen voor scbeeps- reparaties. De Ratu Rosari is het eerste schip, dat voor een dergeiyke speciale opdracht werd gebouwd. Om kwart over twaalf zondagmid dag wilde de 27-jarige bakker J. de V. uit De Hoorn een fraaie achter waartse salto maken van de hoge duik plank in het zwembad aan Het Korft. Dc salto pakte verkeerd uit en de man kwam in aanraking met de rand van het bassin. In enigszins versufte toestand werd hij door zyn broer op het droge ge holpen en door de GGD naar het Gasthuis gebracht, waar bleek, dat hy een bloedende hoofdwond en een hersenschudding opgelopen had. De typische combinatie van vak ken, de vier richtingen zyn meu- belfabricage en -ambacht, Comple te woninginrichting, houthandel en machinale timmerfabrieage, maakt een grote ontwikkeling mogelijk. Daardoor heeft het instituut nu ook al internationaal dc aandacht getrokken. Voor dit onderwijs is het daarom te hopen, dat de moeilijkhe den bij de verdere bouw aan het scholencomplex Zomerhof tot een on. lossing zullen komen. Deze u.t.s.zal daarin ook een passende cn goed ge outilleerde huisvesting vinden. Aan 31 geslaagde leerlingen wer den verklaringen uitgereikt, 28 jon- gens, die htm praktykjaar met suc ces hadden afgesloten en hun studie aan de school dus hadden voltooid kregen getuigschriften. Een bewoonster van de Van Leéu- wenhoeksingel meldde zaterdagavond dat In de rijwielstaUing hij het sta tion een aantal jongens bezig was een fiets „uit te zoeken". Aan het bureau werden even later gebracht de zeventien jarige monteur A. de W, en de negentien jarige be- glazer P. v. d. S. uit Den Hoorn, die op een rijwiel reden over de West- landseweg. Zij gaven toe de fiets te hebben weggenomen om naar huis te kun nen gaan. Tydens het verhoor bleek dat nog twee jongelui uit Den Hoorn eveneens een fiets hadden weggeno men. De hele zaak werd overgedragen aan de politie in Den Hoorn. Koop boeit bij de Vertrek uit Rotterdam 9.00 uur, terug; plm. 18.30 uur. Route: Rotterdam - Alblaserwaard - Vianen - koffiepauze in Culemborg - Tiel - Rhene.o. KOFFIETAFEL IN RESTAURANT TE ARNHEM EN BEZOEK AAN NATIONAAL PARK „DE HOGE VELUWE" Terug via: Ede - Renswouöe - .«cherpenzeel - Zeist - "Utrecht. Kosten 11,75 per persoon (koffietafel en toegang Nat. park inbegrepen). Vertrek uit Rotterdam 8.00 uur, terug plm. 18.30 uur. Route: Rotterdam, Haarlem - Velser Tunnel - Alkmaar - bezoek aan kaasmarkt en koffie pauze - Edam - Voiendam. terug via Monnikendam - Amsterdam! Kosten 11,50 per persoon met inbegrip van koffietafel. Vertrek uit Rotterdam 9.00 uur, terug plm. 18.30 uur. Route: Rotterdam - Dordrecht - Terheyden - Koffiepauze in Teteringen - Ryeil - Til burg - Hilvarenbeek - Hoge Mierde. Bezoek aan het landgoed De Utrecht. KOFFIETAFEL IN HET RESTAURANT OP HET LANDGOED DE UTRECHT terug via Hilvarenbeek - Tilburg - Kaatsheuvel - Raamsdonksveer - Gorkum. Kosten 10,— per persoon, met Inbegrip van Brabantse koffietafel. Unieke boottochten naar de sprookjesachtig verlichte raffinaderyen van Pemis. In een oyna drie uur durende boottocht heeft u alle gelegenheid de schoonheid van licht 'en water op u te laten Inwerken. Pr(js van deze avondtochten: ƒ4,— voor volwassenen; ƒ2,— voor kinderen t.e.m. 14 jaar. VERTREK 20.00 UUR VAN DE OOSTERKADE, REDERIJ TIELEMAN DE TERUGKEER IS ONGEVEER 23.00 UUR. Vertrek uit Rotterdam 10.00 uur, terug plm. 18.00 uur. ieer interessante tocht door het natuurreservaat De Hollandse en Brabantse Birsbose Een unieke gelegenheid om ons waterrijke land eens van een andere kant te beziën \an boord wordt verstrekt 1 lunchpakket en 1 koffie. Kosten: voor vplwassencnen: ƒ11,— met inbegrip van lunchpakket en 1 koffie voor kinderen t.c.m. 14 jaar:/ 7,50 met inbegrip van lunchpakket en 1 koffie öy slecht weer kan iedereen een plaats vinden in de ruime salon onderdeks. VERTREKPUNT VAN DEZE BOOTTOCHT REDERIJ TIELEMAN, OOSTERKADE (Naby Havenziekenhuis). Plaatsbewijzen voor deze tochten zyn met Ingang van zaterdag 18 juli UITSLUITEND VERKRIJGBAAR by het reisbureau De Vrye Wereld, in het gebouw van Het Vrije Volk Slaak 34,. dageiyks van 9.00—17.00 uur (zaterdag van 9,00—12,00 uur) Reserveringen per telefoon zijn ook mogelijk (11.22.80, of 11.1050, toestel 68), doch dan moeten de piaatsbe- wljzen één dag voor de betrokken reis worden afgehaald tot uiteriyk 14.00 uur.

Het Vrije volk | 1964 | | pagina 2