Aantal gedupeerden groeit 3 DAGEN RESTANTEN wulfseiuwuKsen Rijksweg 1 (Naarden) komt om de N oord De kroeg en het I 7. Zomer blijft voldoen Personeel Zaanse werf werkt door Hotel voor een week betaald een andere Schildkamp Eerste Kamer Op advies van commissie Twee weken voor officier van justitie Kapelaan met auto op boom U spreekt met Zwerven op het groenste eiland: HET VRIJE VOLK WOENSDAG 29 JULI 1964 PAGINA 3 ijiWHiiiiitiflHwiimiiüfliHniimiiiinHniiiimniïiiHnrfnJimfHimifHi, «niiirea'BMiimiiiiiniiiJinniiiinifaB.'iiiiiiiiiiiiriiiiiiiiiiiuHniiimiHimir (Van onze speciale verslaggever Ale van Dijk) BARCELONA, dinsdagavond Naast enkele honderden Nederlandse vakantiegangers is ook een aantal Nederlandse meisjes in Spanje gedupeerd door de vreemde manipulaties van het Rotterdamse reisbu reau Fiesta Tours. Al gedurende een maand of twee hebben sommige van deze meisjes geen salaris gekregen. Op Majorca zelf zijn de meisjes, die o.m. voor rondleidingen en ontvangst van de vakantiegangers in dienst van het bureau waren, werkeloos: er is daar geen toerist van het bureau meer die gebruik maakt van hun diensten. Schuld weggewerkt Aanklachten Dieptepunt 99,- 119.- 139.— 39.50 79.50 59.50 99.- 5.95 2.95 5.95 (Van een onzer verslaggevers) De Haagse rechtbank heeft dinsdag de 46-jarige Am sterdamse officier van Justitie mr. R, L. H., veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf en ont zegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van een jaar. Nieuwe la^eii voor HV V-redacteuren door Giel Bakker De kroeg stond een oeetje hangerig langs le verkeersweg, op minder dan honderd pas van het kasteel.. Al was het kasteel opgetrokken uit grauw graniet, al had het schietgaten en kantelen, de kroeg leek veel ouder. Opgenomen in club Doedelzakmuziek Ook vrouwen... Morgen: gewoon forel Hilversmns jongetje in Oetz verdronken Muggen, motten, vliegen? Aan het strand 100-jarige in Exloo em pl oyees salaris aan Costa (Van onze speciale verslaggever Dinsdagavond Iaat bleek, dat voor een aantal Nederlandse vakantie gangers aan de Costa Brava, die ingeschreven hadden voor een 14- daagse reis van het Rotterdamse bureau Fiesta Tours, de hotelkos ten betaald waren voor de tijd van •en week. Hun werd meegedeeld, dat de kosten van de tweede week voor eigen rekening zouden komen Deze tegemoetkoming van Fiesta Tours gold lang niet voor alle va kantiegangers die in de loop van maandag naar Spanje vertrokken Waarschijnlijk is het zo. dat het bureau zoveel hotels heeft betaald als de financiële middelen reikten. Gebleken is, dat de employé van het bureau, die de groep dit week einde naar Spanje begeleidde, in totaal 6000 gulden bij zich had. Hiervan is de tegemoetkoming in de hotelkosten voor een klein aan tal vakantiegangers betaald. (Van een onzer verslaggevers) Verscheidene personeelsle den van de Zaandamse scheepswerf De Beer die maandag faillissement aan vroeg, hebben dinsdag tóch hun werk in het bedrijf voort gezet, ondanks het feit dat zij er niet zeker van zijn vrijdag hun loon te ontvangen. Het be drijf heeft hun tot en met maandag uitbetaald. De gisteren „angewezen curator voor het bedrijf, mr. C. J, Doorer.bos -uit Wormerveer. hoopt zich donder dag voldoende op de situatie georiën teerd te hebben. Er zal dan een be spreking plaatsvinden met de vak bonden, waarna aan de 120 perso neelsleden 7,a 1 worden meegedeeld of zij onder redelijke voorwaarden kun nen doorwerken of dat er voor hen geen werk meer is. De vakbonden hebben inmiddels on derhandelingen geopend met het Ge meenschappelijk Administratiekan toor teneinde te trachten hiervan een garantie voor de loonuitbetaling aan het personeel te krijgen. Vermoede lijk zal vandaag hierover een beslis sing worden genomen. Het lijkt duidelijk, dat de curator in eerste instantie tracht het bedrijf zelfstandig, maar onder andere direc tie te houden of het scheepsbouwbe drijf te verkopen Daarvoor is het echter noodzakelijk dat de werf in bedrijf blijft. Aan bet personeel heeft men dan ook verzocht aan het werk te blijven. De vakbonden onthielden zich hier bij van advies, omdat zij menen dat ieder voor zichzelf moet beslissen of hij het risico van loonderving wil aanvaarden. Een groot deel van de personeelsleden bleef echter aan het werk, ondanks pogingen van een an dere scheepsbouwmaatschappij hen te werven. Ongeveer 40 van d? 120 personeels leden van de scheepswerf zijn met vakantie. Tenzij zij de moeilijkheden van hun bedrijf uit de kranten heb ben vernomen, weten zij nog van niets. Dit alles vertelde ons dinsdagmid dag in Calella, een plaatsje ten noorden van Barcelona," de heer G. Barcélo, directeur van het Spaanse reisbureau Barcélo op Majorca. De heer Barcélo verleide ons voorts, dat zijn reisbureau de samen werking met Piesta Tours al op 4 juli heeft opgezegd. 'Doordat rekeningen niet werden betaald, hebben wij toen het vertrouwen al opgezegd," aldus de directeur, die er verbaasd over was dat alles eerst nu in de openbaar heid is gekomen. Volgens hem heeft het reisbureau ultra Mar Express uit Barcelona na 4 juli de belangen voor Piesta Tours behartigd. Een van de directeuren var, dit bureau, dat om. de machtige Duitse Eurotours Organisatie verte genwoordigt, verklaarde desgevraagd, dat ook deze organisatie zich na de recente moeilijkheden niet meer met ae zaak bemoeit. Hij zei dit., terwijl in de loop van dinsdagmiddag bekend werd dat Fiesta Tours met een half miljoen peseta's de by het reisbureau gemaakte schuld heeft weggewerkt. Waarom Ultra Mar Express zich niet bezorgd heeft gemaakt over het lot van de laatste groepen Neder landse vakantiegangers, werd door ,„,..dir?cteur wegge woven met een: ivy wisten niets van hun komst.' Veel wordt men in Spanje zelf niet wijzer. De Spaanse hotelhouders en reisbureaudirecteuren zijn schaars met hun mededelingen. Ook de auto riteiten werken niet erg mee. omdat men vindt dat door dergelijke ver halen het toerisme in Spanje in dis krediet komt. De politie houdt zich zoveel mogelijk afzijdig. De Nederlandse consul in Barcelo na, de heer A. Rademakers, staat machteloos. Hij luistert belangstel lend naar de verhalen van de tien tallen vakantiegangers, die zich bij hem komen beklagen, maar geeft verder zelfs geen advies. Hii kan dat niet, naar fc»* meedeelt. Ook kan hij aan in moeilijkheden geraakte va kantiegangers geen financiële hulp bieden. 'Vraagt u familie in Neder land maar geld over te maken,' luidt zijn stereotiepe advies. Geen Nederlandse toerist in Span je die bij het Rotterdamse bureau geboekt heeft, weet op het ogenblik nog hoe de vork precies in de steel zit. In de Spaanse kranten konden zij dinsdag lezen, dat het Engelse bureau Fiesta Tours failliet ver klaard is. Over de affaires met de Nederlandse toeristen reppen da Spaanse kranten met geen woord. Alle Nederlandse toeristen die wij in de afgelopen dagen spraken, zijn van plan bij terugkomst in Neder land een aanklacht bij de politie in te dienen tegen het bureau Fiesta Tours. De jongeren onder hen zeiden ons, dat hun ouders er al werk van hebben gemaakt; Overigens werkt het al jaren trage en niet-geautomatiseerde Spaanse telefoonnet er aan mee, dat de toe stand steeds verwarder wordt. Nie mand weet wat een ander doet. De toeristen zitten over de hele lengte van de Costa Brava verspreid en als men iemand wil spreken, moet men meestal een of twee uur wachten voor het gesprek tot stand komt. Nog steeds blijft de employé van het Rotterdamse reisbureau h, Fase, onvindbaar. Fase is de man, die zon dag aan de laatste vertrekkende va kantiegangers beloofde dat hij in Spanje zou zorgen dat de hotels be taald zouden worden. Hii beweerde, aat ny net geld daarvoor in een zwart koffertje met zich mee had genomen. Sinds zijn vertrek heeft niemand iets van hem gehoord of gezien. Het vakantiedrama om Nederland se toeristen, die gedroomd hadden ran een onvoiprezen verblijf op Ma jorca of aan de Spaanse Costa Brava, heeft gisteren voor 21 Fiesta-klanten een nieuw dieptepunt bereikt. Achttien uur nadat zij van. Zestien hoven waren vertrokken met een DC 3 van Schreiner stonden zij weer op deRotterdamse luchthaven. Volkomen ontgoocheld! Ze waren Brava even in Barcelona geweest. Dat wel. Maar meer dan het vliegveld daar hadden ze niet gezien. Bij hun aankomst in de Spaanse havenstad vond hun gezagvoerder wel een telegram met het advies: Neem ze maar weer mee terug; transport noch verblijf in Spanje is betaald En aldus geschiedde. Gistermorgen om acht uur was de vakantie van deze Spanje-reizigers voorbij. Na een paar uur minder dan een etmaal. Bestaat er voor deze mensen (drie van de 24 bleven op eigen risico in de contreien van Barcelona) nog een kans om opnieuw te vertrekken zon der andermaal veel geld te storten? Ook zij kunnen wellicht profiteren van de regeling die Martin's Air Charter en het reisbureau Centouri hebben getroffen om de door Fiesta gedupeerde reizigers toch nog een Spaanse vakantie te bezorgen. Het kantoor van Fiesta aan het Zwaanshals in Rotterdam bieef ook gisteren gesloten. Velen die hier geboekt hadden (van hen was een aanbetaling van 150,- verlangd) kwamen tevergeefs aan de deur. De directeur, de heer Schildkamp. woont niet meer op de 'zevende etage van het Hiltonhotei. Zijn verblijfplaats wordt geheim gehouden. Een aantal Rotterdamse families on dervindtmèt de vakantiegangers die niet het reisbureau Fiesta Tours in zee wilden gaan narigheid van deze Fiesta-affaire. Het zijn de telefoon bezittende families, die evenals de stichter van het reis bureau de naam Schildkamp dra gen. Zjj worden de laatste tijd herhaalde lijk opgebeld door gedupeerde va kantiegangers, die soms met zeer onvriendelijke woorden hun er- genis over de gebeurtenissen bij Fiesta Tours komen spuien. Alle Rotterdamse families Schild kamp, die in de telefoongids staan vermeld, hebben echter met de af faire niets te maken. En de heren Schildkamp, die wél bij Fiesta- Tours betrokken zijn, staan niet in de telefoongids. Volgens de Rotterdamse politie zijn er door de Fiesta-affaire een vier honderd mensen, die met het reis bureau op vakantie zouden gaan, gedupeerd. Van hen heeft zich een 140-tal bij de Rotterdamse politie gemeld. Tot dusverTot dusver Is nog niets kunnen blijken van een door Fiesta Tours gepleegd strafbaar feit, aldus de Rotterdamse politie, die het on derzoek voortzet. (VERVOLG VAN VOORPAGINA) Minister Bot antwoordde uitvoerig zijn professorale opponenten. Hij zei dat het baccalalreaatsexamen na 3 :-j wordt afgenomen, en dat het geen keuze is, maar door alle studenten wordt afgelegd. Het wetsontwerp, dat in de handel in antibiotica en hormoonpreparaten aan banden legt, is ook zonder hoof delijke stemming aangenomen. Hier bij spraken mej. Vuylsteke (k.v.p.) en prof. Polak (p.v.d.a.), die op de gevaren van het onoordeelkundig ge bruik van antibiotica wezen.. Prof. Polak drong aan op een snelle indie ning van een veevoeder- en dier geneesmiddelenwet, Hieromtrent stel de minister Biesheuvel hem gerust. Mej. mr. Zeeienberg (p.v.d.a.) vond dat de rentevergoeding die het rijk aan de gemeenten geeft bi) de ver rekening van de vergoedingen te iaag was. Minister Witteveen bestreed dit en mej. mr. Zeelenberg heeft niet te gen het wetje gestemd. Het werd zonder hoofdelijke stemming goedge keurd. Bij de overgangswet ruimtelijke ordening is uitvoerig gesproken over de nieuwe mogelijkheden toe ontei gening. Mr. dr.. J. in 't Veld (.p.v.d.a.) zei, dat thans een krach tiger en meer doelbewust beleid mo gelijk is om tot ruimtelijke ordening te komen. Hij vond dat. de regering te passief staat ten opzichte van de prijsstijging van onroerend goed. In het hart van Zuid-Holland moet nu voor grond die voor recreatie is be stemd al f4 per vierkante meter worden betaald. De regering zal aan hei Alge meen Mijnwerkersfonds en het Bc- ambtenfonds samen 25,5 miljoen gul den per jaar bijdragen, Ir. Raedts (k.v.p.) zei. dat hierdoor het vertrou wen van de arbeiders in het voort bestaan van de mijn is hersteld. Mr. Delprat (v.v.d.) was scep tisch over de tijdelijkheid van de steun. De heer Van der Waerden (p.v.d.a.) achtte het mogelijk, dat de prijzen van de Nederlandse kolen zullen stijgen door de toeneming van de arbeidskosten en de ontginning van slechtere lagen. Op de elektrische centrales wordt een zeer sterke druk uitgeoefend om meer dure Nederlandse kolen af te nemen. Zo worden de lasten op de consument afgewenteld. Minister Andriessen antwoordde, dat de kostprijsverschillen tussen de elektrische centrales die steenkool, olie en aardgas gebruiken verevend kunnen worden. Alle wetsvoorstellen werden zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Toen mr. Jonkman de vergadering sloot, richtte hij hartelijke woorden tot de scheidende directeur van de stenografische inrichting, de heer Van der Velde, die ruim 43 jaar als stenograaf werkzaam is geweest, waarvan de laatste acht jaar als di recteur. AAvor+onHe TM. COSTUUMS BODYGUARD, zuiver wollen kam garen idem cc lichtgewicht idem 179.— 199.— 179.— 239.— o.a. grijs pepito, enkele stuks SPORTCOLBERTS BODYGUARD, sportieve modellen idem schotse tweeds PANTALONS GUARDELENE, wol/polyester 69.50 109.— 79.50 129. voor 29.75 69.50 44.50 49.50: 29.75 REGENJASSEN KATOENEN GABARDINE, ragian model. 79.50 WOL/POLYESTER, idem 149.— OVERJASSEN BODYGUARD, sportieve auto-coot 129. idem zuiver wollen tweed 199. OVERHEMDEN TRENCO, tricot-nylon streepdessins 19.75 VIVA-FIT, zeifstrijkende katoen, wit 14.95 ELMIOR FABLO, Bel-O-Fast, streep- dessins19.75 MIRAKEL, zweedse import, idem 25.50 SPORTSHIRTS FABLO FLANEL, ruit en streepdessins 16.90 PYAMA'S POPLIN, moderne dessins 17.95 WOVEN POPLIN, ingeweven streep-dessins19.75 POPLIN, exclusieve dessins 26.50 NO-IRON POPLIN, moderne streepdessins 29.75 DASSEN POLYESTER, wasbaar en kreukvrij 7.95 NATUURZIJDE, diverse goede dessins 15.95 9.95 9.95 9.95 12.95 10.95 1 1.95 12.95 14.95 I KORTE LIJNBAAN T7 ROTTERDAM De rechtbank acht wettig en over tuigend bewezen, dat snr. H. onder invloed zijn auto heeft bestuurd en dat hij opzettelijk niet hecfi voldaan aan aanwijzingen van de politie. In haar overwegingen zegt de rechtbank, dat zij geen waarde hecht aan dat foutloos rijden. Vol gens haar was mr H. door de schok van d" aanhouding en de daarop volgende woordenwisseling zo ontnuchterd, dat hij wel met ge ringe snelheid en In escorte kon rijden. De officier had een maand gevan genisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid gesist. Mr. H. liet we*en. vrijwel in hoger beren t~ •'"co gaan. zeker De heer C. J. Wtsse. unci van de B'cgsc redactie van Het Vrije Volk is met ingang van 21 september ».s. b:noemd tot kunstredacteur van deze krant in Rotterdam. Hij volgt in zijn nieuwe functie mr J. A, J. van Gor- kom op die bij de afdeling kunst taken van de gemeente Rotterdam in dienst is getreden. Chef van de Haagse redactie van H't Vrije Volk wordt .met ingang van 21 september de heer J. E. (Bob) h'Vnuisen. De rubriek 'Vandaag in het nieuws' van Bob Nahuisen zal worden voort- ff'Zï» door de heer Jan Liöer. d!e otj onze lezers bekendheid gevet ah sportredacteur en srh:'V.:r van v sehe.dtne tevensverhaivJ. Alle kroegen van Ierland zien er zo oud en afgetobd uit. Van binnen ook. Smal zijn de bruine klapdeur tjes, afgetrapt is de houten vloer, het spiegelglas achter de flessen is verweerd. De mannen aan de bar zijn smal als de deurtjes, hun pak ken zijn grauw ais de vloer en hun koppen verweerd gelijk de spie- gei. Het chroom en het glas, het plas tic en het polyester is nog niet doorgedrongen in de pubs van Ier land. De mannen in de grauwe pak ken spelen rings. Dat maakt, geen lawaai en vergt weinig ruinnc. K« gaat. er alleen om rubber ringetjes op genummerde haakjes te wer pen. Eerst de 1 dar, de 2. Wie het niet in de juiste volgorde doet is af. Geen ingewikkeld reglement, zoals u ziet» Is het spel dat de kastelein speelt niet oneindig veel moeilijker? Hij is nog een tapper-oude-stijl. Hij schenkt bier uit het vat, pardon uit twee vaten. Het ene heeft een witte jas om. dat is het hogedruk- vat Eerst een paar vingers hoog van dat donkerbruine bier uit het vat met de jas. Dan gaat het glas onder de andere kraan. Wie denkt dat het nu mcoi is en al een bege rige hand uitsteekt grijpt er naast- Het hogeschool-lapwerk begmt pas. Er wordt een scheut uit het glas in een iekbak gegooid er, dan wordt er bijgevuld uit een ec-clle kan. heel behoedzaam: het umrand- je mag nog geen centimeter hoog zijn. Goed tappen moet langzaam ge beuren een vakman heeft er pre cies een minuut voor nodig, ver telt de buurman aan de kist. Men kan alleen binnenstappen in een Ierse pub. alleen blijven doet men er niet. Men wordt op genomen in de club die daar zo bedachtzaam staat te drinken. Er wordt 'rings' gedemonstreerd, er wordt Guinness geoffreerd, er wordt ook gewaarschuwd voor de gevaren die ons vreemdelingen kunnen bedreigen: dure hotels. Verderop is er zo een. een Ame rikaans ding, daar moeten we voor al niet heen. Alleen al door er te slapen kan men failliet gaan. Ho tels van en voor Amerikanen of Duitsers zoals er nu ettelijke zijn, daar moeten we voor oppassen. De mannen aan de bar zijn be zorgd. Het gaat niet aan. toeris ten op hoge kosten te Jagen. Zijn ze daarom zo gul met het aanbieden van een dronk: kost het daarom zoveel moeite eer ze er een willen accepteren? Het kasteel hiernaast is ook niet voordelig, maar als we er per se heen willen, vooruit dan maar. de show schijnt er wel goed te zijn Hoor, het gaat beginnen Uit de stenen kolos klinkt, doedelzakmuziek. Bij de klapbrug staat in donker rood tuniek en met bronskleurige helm een hellebaardier. En hij zegt: Your ticket, sir. Dat valt wel af. maar we zei den het al, wat men hier gaat op voeren. is een show. Ook hier in her kasteel Bunrattv aan de kron kelende Shannon is de tijd san mid deleeuwse banketten voorbij. En toch... achter de mart met de hellebaard staat een jonkvrouw in lichtblauw gewaad en zij biedt stukjes bruin brood en zant aan, want dat brengt gezondheid. In de hoge hal, waar een vede laar zijn instrument bespeelt-, wor den de gasten verwelkomd met een roemer 'nee, de geurige honing drank. Bijna honderd gasten ver wacht Bunratty deze avond. Nu even vergeten dat de mees ten de dag te voren ergens in Ame rika in een ,iet-plane zijn gestapt, nu niet letten op die revers waar op een blauw kartonnetje met 'me diaeval tours' wordt gedragen, een embleem dat hun is uitgereikt toen ze debarkeerder: op het vliegveld dat. net als de aloude rivier Shannon heet. Men kan hier via de wenteltrap pen naar de torenkamers waar de koperen beddepan op het hoge he melbed ligt te glanzen, waar boe ken van perkament op een massie ve tafel liggen. Dun denkt men immers niet meer aan Waar is onze groep gebleven roept paniekerig een dame met dui delijk Amerikaanse bloemetjeshoed Maar de bloemet jeshoeden gaan af in de grote eetzaal waar op hou ten tafels houten borden staan in het gelig licht van polsdikke kaarsen. En de siabben gaan voor De jonkvrouwen van zo straks ko men ze eigenhandig voorbinden, enorme slabben die borst en schou ders bedekken In het Gaelic wordt het gezel schap verwelkomd en slechts één woord, het woord datwezojuist heb ben geleerd in de pub, is een ie der wel duidelijk: slaunter. of wel gezondheid. Nog meer mee en ook hypocras, een drank gemaakt van ciaerwijn en zoete kruiden, wordt ingeschon ken bij het eerste gerecht, de var kensbout. Varkensbout, een uitzonderlijke delicatesse vanavond omdat er zo veel hoge gasten zijn. Met de han den dient men het te eten. Men kan het ook niet anders eten, want vorken passen niet bij een middel eeuws banket en zijn er daarom, ook niet. Als het goed loos zou men de afgekloven botten over de schouder werpen, maar daar zitten aan andere tafels weer andere gas ten. Mensen, bewaar het bot voor de gevangenen in de kerker, vraagt daarom ie opperhofmeester, die om te bewijzen dat ook de tweede gang niet is vergiftigd ten aanschouwen van een iegelijk een voorproef neemt. Er zijn vrouwen in ons midden en ook dat, zo wordt meegedeeld, is hoge exceptie. De vrouwen dien den immers strikt genomen in een torenvertrek bezig te zijn met spin newiel of gobelin Say, waarom mochten die vrou wen er eigenlijk niet bij? vraagt een* dame uit Boston aan haar man.* Hij weet het niet eens, zo ver is* hij al heen. JJ Meisjes zingen balladen, bege- leid door de harp en de gasten zij hanteren selderij en wortelen en nog meer vlees met hun vette vingeren. De vedelaar maakt zijn entree. Weer zingen de meisjes er dan als aan een ieder de snuif is aangeboden, valt het middeleeuw. se doek. Mogen we u inviteren in de kal t'oor een tivintigste-eeuwse drank, genaamd koffie, wordt er gevraagd Kannen en kommen zijn nog wei van bruin of groen aarden:erk,maar in de hoek glanzen de kleurige prentbriefkaarten ons al tegen. Dan hoort men de auto's en de bus waarmee de Amerikanen mid- deleeuws aan het toeren zijn. star- ten. Ze hebben haast om in hun hotel te komen. J Jammer, want de pub is nog open en er hangen nog vele man- nen op de krukken. En de waard tapt met een overgave als ware het het eerste glas van de dag. Was het een goeie show? Was het zijn geld waard? vragen de mannen NAARDEN, (ANP). De Raad van de Waterstaat heeft thans het advies van de Commissie van Over leg voor de Wegen overgenomen om Rijksweg 1 onder Naarden „om de Noord" te leggen. Het werk zon in 1967 kunnen zijn voltooid en ruim twintig miljoen kosten. De Raad van de Waterstaat is het orgaan dat, na ingewonnen overleg van zijn subcommissie. De Commis sie van Overleg voor de Wegen, de minister adviseert. Het ziet ernaar uit. dat minister mr. J. van Aart- sen thans op korte termijn een be slissing zal nemen. Wij (red. HVY) herinneren eraan, dat in Gooiland onder natuurbe schermers en in gemeentelijke krin gen groot verzet bestaat tegen bet al jaren hangende plan Rijksweg I noordelijk om de vesting Naarden heen te buiten. Men gelooft, dat de weg tussen Naaxden en Btlssum daar nog jaren meekan als men er maar een vierstrooksroute van maakt. Rijkswaterstaat is daar tegen, om dat men meent, niet de ruimte te hebben en dat het aantal voertuigen op de weg In 1972 30.060 zal bedra gen, hetgeen boven de capaciteit figt van de te verbeteren weg. Inmiddels duurt van jaar tot jaar de wantoestand in het Gooi voort, zonder dat ook maai* een partiële verbetering tot stand komt. In januari hebben 'Provinciale Staten van Noord-Holland met alge mene stemmen een motie aangeno men van de heer J. Roelse (pv.d.a.) om de minister te verzoeken zijn be slissing uit te stellen tot het streek plan voor Gooiland is vastgesteld. In dit spreekplan komen verscheidene provinciale wegen voor, die mede kunnen dienen ter ontlasting van Rijksweg 1. Rijkswaterstaat schijnt thans te hebben toegezegd dat het natuur schoon „om de Noord" zoveel mo gelijk zal worden ontzien, onder meer door de weg hier en daar an derhalve meter lager te leggen dan het landschap. INNSBRUCK, (Reuter) Gister middag Is de 11-jarige Ronald Luts uit Hilversum nabij Innsbruck in het riviertje de Oetz gevallen en ver dronken. De ouders van het kind kampeer den In de nabijheid. Het lichaam van het jongetje is nog niet gevonden. Advertentie I-M. OMYlr f 3.65 - f 4.95 Qrganon product (Van onze weerkundige medewerker) De algemene weersvooruitzichten zijn gunstig. Weliswaar kan een zwak front boven de Britse eilanden tij delijk nog wei wat storen met be wolking en plaatselijk wat regen, maar daarachter volgt een droge luchtsoort, die in de loop van don derdag en vrijdag met zonnige pe rioden In ons land aankomt. De laatste dagen is er Wat koelere lucht naar ons land gestroomd, maai- tussen Nijmegen en Eysden steeg de temperatuur gistermiddag bij een fleurig zonnetje nog wel tot 25 27 graden. In vrijwel alle Eui-opese vakantiecen tra duurt het fraaie zomerweer voort, hier en daar afgewisseld door een enkele onweersbul. In Oost- Europa en het Middellands-Zeege bied zijn maxima van 27 tot 30 graden Celsius gemeengoed. Ook in onze omgeving zijn de alge mene vooruitzichten gunstig. Welis waar ligt er boven de Britse eilan den nog een storingsfrontje dat in de komende 36 uur hier cn daar tijdelijk wat vegen of een buitje kan veroorzaken, maar gelet op de rustigs; reactie van onze barome ters. kan de uitwerking van de storing achteraf best meevallen. Vooral ook or.iciat deze wordt gevolgd door lucht die droger is en zonnige perioden toelaat, In verband daar mee zal de temperatuur vooral vrij dag weer iets stijgen. Op vele plaatsen oogsten de boeren thans hun koren. Dat is op een vroeg tijdstip. Doorgaans gebeurt dit pas in augustus Donderdag: Afgezien van plaatselijk wat storing aan het begin van de i;n achterkleinkinderen" Hij dag (hier en daar een buitje), op- ,liet ncK een goede gezondheid. klaringen en droog. Zwakke tot matige van zuidwest naar noord west gaande wind. Tamelijk koel. maar een Ietsje hogere temperatuur' dan vandaag. Goede badzee, zonder kwallen. Verdere vooruitzichten: Zonnig en. iets war mer strandweer. Speciaal aanbevolen badtijden don derdag: Hoek van Holland 15.50— 18.50 uur. Scheveningen 15.5518.55 uur en Zandvoort 16.15—19.15 uur. (Van een onzer verslaggevers) Te Hertme onder de gemeente Borne is dinsdagmiddag de veertig jarige kapelaan T. C. Schroder met een personenauto tegen een boom ge reden en daarbü zodanig gewond dat hU kort na aankomst in het zieken huis te Hengelo overleed, ,Pe kapelaan was op bezoek geweest by zyn oom pastoor Veeger te Hert- me, waar jongens uit zijn gemeente kampeerden. EXLOO (ANP) De heer J. Sikken n Exloo wordt zondag honderd iaa- Jê heer Sikken, die in Eaimen werd Seboren, vestigde zich in 1902 sla andbouwer in Exloo. De heer Sikken leeft een dochter, drie kleinkinderen g>

Het Vrije volk | 1964 | | pagina 1