Lot van drie Fiesta-gangers: Slapen op het strand in een geleend tentje Adj. Veltman met pensioen Martiale figuur verlaat Schiphol Aardgas in N.-Holland Uitstekend wandelweer Ook in tijd van duurte: Ondeugdelijk vlees heeft weinig kansen Geen zalm? Dan maar gewoon forel 8. IPïP sas? S«ss Jongens (15 jaar) randen meisje (15 jaar) aan Noodlanding na glijvlucht van drie kin. Met bromfiets onder trein ^2km^en vtm vunï^umjMt ■amm&ÈmtitsaÈÊÊ&tte Mr. Louie gaat verderop boren Bromfietser verongelukt GEVAGOLOR s?'S'fiT Zwerven op hef groenste eiland: SI HET VRIJE VOLK DONDERDAG 30 JULI 1964 PAGINA S DOORGEGAAN Friendly" Waagstuk gelukt: Aan het strand (Van onze landbouwredacteur) 'Naarmate de prijs van het vlees hoger is, wordt er meer geprobeerd om ondeugdelijk vlees te verkopen. Het aantal overtredingen is de laatste tijd toegenomen, maar de controle is ook verscherpt. In Nederland behoeft men zich over het alge meen echter geen zorgen te maken, dat er aan de gezondheid van het vlees iets mankeert. Daarvoor is het toezicht te scherp.' vorstelijke chocolade 'No good. vorstelijke chocolade slechts 50 ct dóór Gie! Bakker Gerald, onze vis- vriend uit Dublin, vond het een ietwat pijnlijke situatie. Hij had ons naar de Blackwater- rivier gebracht om er te vis sen op zalm, hij had er voor gezorgd dat de gilly de man die het viswater beheert - ons naar een veelbeloven de stroomversnelling geleid de, hij had ons zo pas nog verhaald over MacMillan die ln dezelfde rivier een knaap van een zalm aan de haak had geslagen, maar wij kre gen niet het geringste piezel- tje bewijs. Ben degradatie Nog meer streken Morgen: groen afszheid Stempeltjes 88, (Vervolg van voorpagina) Dramatische tonelen hebben zich de laatste dagen in Calella en om geving afgespeeld. Steeds kwamen er uit Nederland weer andere berichten steeds moeilijker werd de situatie voor vele vakantiegangers. Drie Rot- terdammers die in Tossa ten slotte een hotel hadden gevonden maar niet wilden betalen, werden op straat gezet. Op het strand hebben zij Ne^ derianders ontmoet, die over de moeilijkheden met Fiesta Tours ge lezen hadden. ge "Neemt u onze shelter maar Wil gaan morgen terug naar Nederland U mag de shelter gebruiken als u de tent in Nederland weer bij ons terugbezorgt,' zo luidde hun hulp vaardig advies. Sedert dinsdag bivakkeren de Rot ierdammers, die dachten een onbe zorgde vakantie van veertien dagen voor 425 gulden door te brengen aan de Costa Brava, in een prach tig hotel, ln een eenpersoonstent je. De Nederlandse televisiekijkers rullen donderdag- of vrijdagavond de situatie aan de Costa Brava zelf kunnen zien. Een NTS-reportageploeg is woensdagavond in Calella aange komen om een reportage te maken. Op de bijeenkomst woensdagmid dag werd onder meer gesproken door de enige vertegenwoordigster van Fiesta Tours die op het ogenblik nog dienst doet, mej. Yvonne van Dalsen. Yvonne van Dalsen is een 'ze- nuwins tarting nabij", zoals zij het zelf uitdrukt. Zij heeft als enige overge bleven reisleidster van het bureau Fiesta Tours geen ontslag genomen. Zij is nu de enige t-oeve 'aat van de Nederlandse vakantiegangers. Zij weet niets van de drie Rotter damse vakantiegangers die sedert vannacht ia het eenpersoons tentje bivakkeren. 'Als wij haar dat ver tellen krügen wij niets vergoed, ook al verwachten wij er niet veel van.' zeggen de drie. Yvonne van Dalsen heeft al vijf weken geen salaris ont vangen. Een jaar is ï\j nu in dienst van het reisbureau. Zij werkt de laatste week dag en nacht door, om dat zij 'de vakantiegangers wi! hel pen'. Maar zij kan niets doen aan de hotelkosten, waarvoor de toeris ten zelf moeten opdraaien. Alle Nederlandse vakantiegangers hier doen rustig aan. Zij liften als zij ergens heen willen, zij eten pa- tates-frites en meloen en droog brood en zy geven verder niets uit. .Steeds fantastischer worden do verhalen die de gedupeerde vakan tiegangers elkaar vertellen: 'Wij hebben gezien hoe bureaudirecteur J. Schildkamp hier in Spanje op grote voet leefde. Met een juffrouw reed hij twee weken geleden nog in een dure Jaguar rond en bezocht de duurste gelegenheden Anderen vullen aan: 'Waarom verkoopt hij in Rotterdam de dan cing Bristol niet. Dan kan hij onze hotelrekeningen ten minste betalen.' Yvonne van Dalsen moet dit alles geduldig aanhoren. Haar collega's hebben in de afgelopen weken alle maal ontslag genomen. Het contact met hen is verloren gegaan. Niemand weet waar de meisjes zijn gebïe- ven,* zegt Yvonne, 'Ik vind dat niet sportief. Ik ben, ondanks het feit dat ik al vijf weken geen salaris ont ving, toch ook doorgegaan?' De Nederlanders uit Perpignan, met wie wij sedert maandag het contact hadden verloren, vertellen ons nu, dat zij maandag na aan komst in Perpignan het aanbod kre gen naar Londen te vliegen. Van daar zouden zij op eigen gelegen heid naar Nederland terug kunnen keren. Ondanks de beloften, enkele uren tevoren op Schiphol gedaan, dat alle hotelkosten ln Spanje beslist door Fiesta Tours worden betaald. De vakantiegangers gingen er niet cp in en zijn met een bus doorge reisd naar de Costa Brava. Adjudant F. Veïtman beeft hetOp de foto tekent de scheidende commando overgedragen aan adju- commandant het proces-verbaal voor danl L. Bosch tijdens een plechtig- de overdracht, terwijl zijn opvolger held m de kazerne in Badhoevedorp. I toekijkt. (Van een onzer verslaggevers) Bij Middeüe zit ook aardgas. Gis termiddag brandde boven de Noord- hollandse weilanden de hete, bijna kleurloze gasvlam als een bewijs dat daar beneden, een paar kilometer diep, aardgas aanwezig was. De Nederlandse Aardolie Maat schappij had een nieuwe succes ge boekt in de grote race om de nieuwe Nederlandse bodemschatten. Een heel mooi succes zelfs, want hoewel nog niet bij benadering valt te zeggen hoe groot de voorraad gas is, die een paar kilometer diep onder Middeüe is aangetoond, het is in ieder geval een exploiteerbare hoe veelheid. Wat dan kan variëren van ben paar miljard kubieke meter tot honderden miljarden. Maar het is ook een prettig succes je in de concurrentiestrijd. De NAM heeft al gas gevonden bij Egmond, nu heeft ze ook een put bij Middelie en inmiddels is ook bij Langendijk de .boorbeitel de grond ingegaan. Dat is een lünke voorsprong op de concur rentie. Van een onzer verslaggevers) Een markante en martiale figuur, een reus in uniform, adj. Frerik Velt man, brigadecommandant van de Koninklijke Marechaussee op Schip hol, verlaat per 1 augustus met pen sioen de dienst. In de marechaussee kazerne te Badhoevedorp, waar giste ren vele militaire en burgerlijke autoriteiten bijeen waren om af scheid van hem te nemen, zwaaiden welgeteld vijftien sprekers de schei dende functionaris bijzonder veel lof toe. Adjudant Veltman, jeugdig voor zijn 55 jaar, gaf, nadat hij twee uur lang aandachtig had geluisterd, deze lof door aan zijn personeel, iets wat typerend is voor zijn karakter. De ad judant herinnerde eraan hoe hij dertien jaar geleden met een be zwaard hart de taak op Schiphol op zich nam, maar hij is er nu bijzonder dankbaar voor. "Begrip en service' is het teken waarin de marechaussee op Schiphol zijn taak vervult. Elk jaar, zo vertelt de heer Veltman, komen er tussen de zesduizend en zevenduizend bona fide passagiers op Schiphol zonder dat zij de vereiste documenten hebben. Voor de2e mensen weet de marechaussee een noodoplossing te vinden. Natuur lijk heeft de adjudant ook vele geval len van mala fide passagiers gekend. Hjj liet zich in zijn dankwoord aan alle spreker slechts ln algemene ter men uit. Hy herinnerde niet eens aan het geval dat hem tijdelijk internatio nale faam bezorgde en dat hem maanden lang een soort fanmail uit vele delen van de wereld opleverde: de zaak-Goloeb, of zo men wil de zaak-Fonornarenko, in oktober 1961. De Russische geleerde Goloeb wei gerde toen naar zijn land terug te keren, hetgeen resulteerde in een hef tige scène op Schiphol, waarbij de 'later uitgewezen) ambassadeur Po- nomarenko fysiek betrokken was. Ook de heer Veltman zette zich toen met enkelen van zijn mannen in, omdat van Russische zijde niet alle spel regels ln acht werden genomen. De adjudant Veltman maakte daarbij gebruik van zijn vervaarlijke rechtse. Een van de vele sprekers had in zijn toespraak gezinspeeld op deze stootkracht, de heer Kaasjager, oud hoofdcommissaris van politie te Am sterdam en veie jaren geleden, toen hij nog bij de marechaussee was, ook de commandant van adjudant Velt man. Tegen zijn collega's zei de heer Veltman: Doe uw werk zo goed mo gelijk en alles zal erg kom. Wees zon der vrees en zonder blaam.' Zijn op volger. adjudant L. Bosch, wenste hij kracht, wijsheid en tact toe. Voorts herinnerde hij aan de pret tige samenwerking met de publici teitsmedia: 'Hoewel onze belangen soms verschilden, heb ik toch altijd alles zo geprobeerd te regelen, dat u uw werk kon doen. Het Nederlandse volk mag toch werkelijk wel worden voorgelicht.' Onder de sprekers waren tal van superieuren, collega's, hoofden van dienst op Schiphol en ook Schiphol- directeur, de heer S, de Mul, die on der meer zei: 'U hebt op bijzondere wijze service gegeven, geholpen de goede naam van Schiphol uit te dra gen en ertoe bijgedragen dat Schip hol wordt genoemd A friendly air- port.' De heer Nap, hoofdverificateur bij de douane: 'Wij nemen afscheid van een hoogstaand, gezaghebbend en vriendelijk adjudant.' Van gelijke geest waren alle toespraken door drongen. De heer Veltman ontving vele geschenken en zijn vrouw en dochter deelden in de hulde. 'Van een onzer verslaggevers) Toen gistermiddag in de buurt van de Julianahaven in Dordrecht een vijftienjarig Dordts meisje met haar vriendin van dezelfde leeftijd met een broertje in de kinderwagen aan het wandelen waren, doken er plotseling twee jongelui op bromfietsen op, die een van de meisjes beetpakten en In de bosjes sleurden. Ondanks hevig verzet kon het kind niet verhinderen, dat een van de jongens onzedelijke handelingen met haar pleegde, terwijl de andere jongen haar beethield. Inmiddels liet het vriendinnetje de benzine uit de tank van een van de brommers lopen en sloeg alarm. Het lukte rechercheurs de knapen aan te houden. Het bleken de vijftienjarige H. J. G. uit Dordrecht en de even- oude J. H. B. uit Rotterdam te zijn (Van een onzer verslaggevers) Overste H. J. Foimer. 59 jaar en chef vliegdienst van de basis Soester berg had woensdag eigenlijk maar een keus toen de motor van zijn Hunter-straaljager op 3000 meter hoogte boven Friesland in brand vloog: het ÏJsselmeer voor zijn toe stel, de schietstoel voor hem zelf. Maar hij koos een andere oplossing. Het vuur in de motor, vermoedelijk ontstaan door dat er een vogel in was gevlogen, werd door de automatische brandbluslnstallatie gedoofd en over ste Folmer wendde de kist in de rich ting Leeuwarden. Op de vliegbasis zou hy, zo meende hij, wellicht door een noodlanding 't toestel aan de grond kunnen krijgen. Het werd een glijvlucht van drie kilometer hoogte boven Lemmer tot aan de Friese hoofdstad, een vlucht met een voortdurend gespannen re kenen: Zal ik het halen, kan ik vol doende hoogte houden? De overste was net teruggekeerd van een vlucht boven Vlieland waar hij aan schietoefeningen had deelge nomen. Achter hem vlocg de eerste luitenant J. F. den Houting. Deze zag dat de motor van de Hunter begon te branden en waarschuwde de over ste. Deze zond een noodoproep naar de basis waarna luitenant Den Houting, die hem verder begeleidde, de basis verder op de hoogte hield. De enerverende giijvlucht werd voor de wind gemaakt met het gevolg dat de kist ook voor Je wind op de lan dingsbaan moest worden gezet. Had overste Folmer tegen de wind ln willen landen dan zou hy boven de basis nog een rondje hebben moe ten draaien. En dat zou zo'n hoogte- verlies hebben gegeven, dat hy het vermoedeiyk niet gehaald zou heb ben. Bovendien ligt in de buurt van de basis het dorp Jelsum en de nieu we woonwijken van Leeuwarden en het St.-Bonifacius hospitaal. Op de baan gekomen fungeerden de remmen nog even. maar later vie len deze ook uit. Het gevolg was dat het toestel by Jelsum een weiland in- hobbelde en ongeveer 250 meter ver der tot stilstand kwam. De piloot is er zonder kleerscheuren afgekomen; het toestel is zwaar beschadigd. Advertentie I.Jlf. VOOR ALLE MERKEN RAPID CAMERA'S j GEVAC0L0R RAPID N5 KLEURENFOTO'S 3.** GEVAPAN RAPID 2WART/WIT 2.-1GEVAC0L0R RAPID R5 KLEURENDIA'S 8.- PROOUKTEN VAN CEVAÉRT-AGFA N.% weer is momenteel heel gesthtKt voor wandelen, wel zijn in het zui den en oosten vrijdag en zatcidag wat hogere temperaturen te ver wachten. Het weer in Nederland bluft overwe gend gunstig, dank zy een gespier de uitloper van het Azoren-hoge- drukgcbled, die zich tot centraal Europa uitstrekt. Hierdoor biytt de Invloed van oceaandepressics be perkt tot de Britse eilanden ep Noord-Europa. In ons land hangt er nu en dan be wolking en is de wind wat sterker. In Duitsland doet de droogte zich nu meer en meer gevoelen. By Dresden wyst een peilschaal in de Elbe niet meer dan 54 centimeter aan. Vrydag overwegend goed strand- en wandelweer met wat meer zon dan vandaag. Op de metste plaatsen droog, maar tydelijk we! wat mist mogelyk. Matige, tydeiyk vry krachtige wind uit zuidwest tot west. Temperatuur van 19 graden langs de Wadden. 21 a 22 graden ln Zeeuwsch-Vlaanderen. Rustige badzee zonder kwallen. Baadt nooit vlak bij of van strand- hoofden, golfbrekers, havenpieren of andere obsiakels af. Bewaar een ruime afstand, op zijn minst veertig meter. Laat kinderen ver der nooit zonder toezicht van vol wassenen baden of zwemmen. Speciaal aanbevolen badtyden voor vrydag: Hoek van Holland 67 u. en 16.3519.35 uur. SchevenLngen 6.107.10 uur en 16.35—19.35 uur. Zandvoort 67.45 uur en 17—20 u. SOEST (ANP) De 19-jarige C. Ruizendaal uit Soest is woensdag avond met. zijn bromfiets door de sneltrein Baam-Utrecht aangereden en op slag gedood. Het ongeluk gebeurde op de met automatische halve bomen beveilig de overweg aan de Van Weedestraat in Soestdyk. De trein had ongeveer tien minuten vertraging. net nationale verbond voor de vooruitgang van gekleurden (NAACP) in de Verenigde Staten heeft tegen de directeuren van twee bioscopen in Oranjeburg (Zuid- Carolina) klachten ingediend om dat geweigerd was aan negers toe- gangsbewyzen te verkopen. Advertentie ÏM. naturel volle melk hazelnoot caramel advocaat truffel framboos bosjes en een paar tot ruïnes ver vallen huizen. Als er dan op deze zondagmid dag geen enkele collega-hengelaar op het Lee-pad is, dan moesten er toch op z'n minst wat mensen uit de streek een ommetje maken. Advertentie LM. met heerlijke hazelnoten en rozijnen Met vier hengels stroopten we etteiyke mijlen oever af - een zeer deskundige Ierse hengel, een Duit se. een Belgische en een Neder landse - maar niemand kreeg een schijn van een kans. En toch bevonden we ons dicht- by een visstek die de hertog van Devonshire voor ƒ1500 per week laat bevissen door Engelse rijk aards omdat er zo fabelachtig ge vangen kan worden. Soms zo veel dat de verkoop van de vis meer oplevert dan de vergunning kost. Dat er in die rivier geen zalm zat kon niemand beweren, want keer op keer lieten ze zich zien. Op minder dan tien meter afstand sprongen ze boven het water uit. Het was een machtig schouwspel, zo'n sterke glinsterende vis die in zyn volle lengte van een halve meter loodrecht uit het water flitst. De kunstvisjes en de blinkertjes van allerlei maat, kleur en ge wicht weiden uitgeworpen naar zo'n plek, maar het baatte niet. Er was een aannemeiyke ver klaring voor ons gebrek aan suc ces. Het had de laatste dagen overvloedig geregend en uit de moerassen bovenstrooms sypelde nu te veel bruin veenwater in de rivier. Maar een troost was het nau welijks. Die troost vonden we pas de vol gende dag, toen we in de Lee op forel gingen. Gerald beschouwde het als een degradatie. Want wat was nu forel, gewone bruine fo rel? Ieren zijn op het gebied van sportvisser!} verwend. Ze besef fen maar heel vaag dat forel in de ogen van hengelaars van Tiet continent iets heel aparts is. Ze hebben er geen weet van hoe schaars het heldere water bij ons is en mitsdien ook de forel. Het idee, dat men ergens in Arden nen of Zwartewoud zo maar zonder enige vergunning forel zou kun nen gaan vissen.' In het dorp Inchigeelagh, in Zuidwestelijk Ierland vond de ho telier het overdreven dat we om forelpermissie vroegen. Voorby de kasteelruïne was de Lee vrij. We konden ons gang gaan. We willen u deze visvangst niet makkelijker voorstellen dan hy is. De Lee is geen rivier om zon der lieslaarzen aan te pakken. In den beginne kan men hem nauwelijks vinden. Hij houdt zich slim schuil achter een versperring van waterwilg, gagel en mei doorn. Sn. als er dan toch ergens een gat in die groene barrière blijkt te zitten en men ziet kans het kunstaas naar de overkant te werpen en men gaat kalmpjesaan de molen opdraaien, dan blijkt dat er ondanks de felle stroom hele wouden van waterplanten in de Lee groeien. De haak raakt er in verward en al wadend moet men erheen, al wadend stapt mén in een put die nog net iets dieper is en een laars loopt vol. Maar er zit forel. Geraid levert als eerste het bewijs, een forel die blauwe door zilveren ringetjes om rande stippen op de flanken heeft. Als die Lee zich nu maar beter liet bensderen. Dat denk je, maar strikt genomen is dat natuurlyk onzin. Is het niet juist zyn char me dat je moet worstelen met een woestenij van gulden maar ste kelige brem om hem aan het lyr te komen? De Lee heeft nog meer streken, Voorby een bocht kruipt hy smal letjes weg tussen twee rotsige wanden en de hengelaar die denkt dat hij vanuit die hoogte wel kan uitgooien heeft het ook mis. De takken beneden grijpen gretig het nylon. Dag mooi blinkertje Enfin, het werd toch tijd om het eens met een donkerder namaak- visje te proberen, want het water is zo doorzichtig als glas. En in eens. toch nog onverwacht trilt het splitcane. De forellen hier zyn geen treuzelaars. Als ze happen doen ze dat grif. Zouden ze hier wel ooit een stuk kunstaas voor ogen hebben gehad? Gerald is ervan overtuigd dat zijn landgenoten dit gedeelte van de Lee al te bar vinden. Ja ze zijn daar gek om rotsen te be klimmen. te worstelen met struik gewas en weg te zakken in de drassigheid van een wei. En dat alles voor zo'n toch betrekkelijk kleine vis als de bruine forel. Als het nu nog om kloeke zeeforel ging, zoals je die in de grote me ren verwachten kunt. We proberen de andere oever en daar blijkt ook forelvangst- met-hindernissen beoefend te kun nen worden. Temidden van bïoe- menweiland. verwaaide eiken- Zowaar, we komen toch iemand s tegen. Een boer die een lange bruine winterjas draagt en hy be- 1 vestigt wat we al vermoed had- §f den: hengelaars komen hier zei- den. De Lee, zegt hy, is no good, s No good, noemen ze dat. De Duitser heeft er vyf. Féliden uit België drie. waarby twee grote die er aanvankelijk niets voor Ij voelden de Lee te verlaten en s knap tegenstand boden. Veertien forellen is de totale buit. §f Zeker, we hebben per man ook s wel een veertien schrammen en s hier en daar is wel een spier ver- s rekt. maar vat dit niet op als een klacht aan het adres van lnchi- geelagh en de Lee, We zouden ze s wel elke zondag willen opzoeken s als ze maar binnen weekeindbe- H reik waren. Of zouden we dan blasé zeggen: hè bah, al weer forel. s In Inchigeelagh heben we dat niet gezegd. We hebben ze laten s bakken bij het ontbyt. g Dit is de mening van de heer J. M. van den Bom, veterinair hoofd inspecteur van de Volksgezondheid, dat wil zeggen, van de dienst die toeziet op de naleving van de Vlees- keuringswet en de Destructiewet. In de laatste tyd zijn er in Utrecht en in Overijsel enkele gevallen ont dekt, waarin men het met de deug delijkheid van het vlees hele maal niet nauw nam. Dergelijke ge vallen leiden al heel gauw tot de vraag by de verbruikers: Krijgen we vlees van riex» beesten en ge storven dieren voorgezet? Welnu, dat is geenszins het geval. Het toezicht en de controle op vlees dat voor menselijks consump"- tie is bestemd, is nergens zo gron dig georganiseerd ais in Nederland, wy zijn het enige land in de we reld, waar alle dieren die thuis of op het abattoir gesiaent zyn. wor den gekeurd. De vleeskeuringsdienst van de gemeente zorgt daarvoor. Verder bestaat er in Nederland een organisatie, waardoor de kada vers van gestorven dieren kunnen worden opgeruimd. De gemeentelyke vleeskeuringsdiensten houden er toe zicht op dat dit ook gebeurt. De overheid heeft subsidie verstrekt om die opruiming mogelyk te maken. Zijn er nu veel boeren die ondanks deze mogelijkheden toch proberen kadavers achter te houden? 'Nee.' zegt de heer Van den Born. *wij zijn tevreden over de medewerking van de boeren bij het opruimen van de kadavers. Wij zijn ook tevreden over de medewerking van de sla gers.' 'Men moet niet vergeten.' zegt hij, 'dat niemand het vlees van de ka davers kan verkopen zonder mede werking van de detailhandel. Nadat ht geslacht Is, zou het vlees te recht kunnen komen by de slager» de horecabedrijven, by stalletjes en maar dan is het meteen wel heel erg oppassen er wordt ook wel eens langs de deur mee geleurd.' Hoe weet de detaillist nu of het vlees goed of slecht is? 'Het ant woord is heel eenvoudig,' zegt de heer Van den Born. 'Al het gekeur de vlees draagt een stempel. Men moet niet verwachten zo'n stempel te vinden op een klein hoekje die de consument koopt, maar op grotere hoeveelheden is het altijd aanwe zig, De detailhandelaar weet dus pre cies of bet vlees dat hy koopt, ge keurd is of niet. Op joreit hier en daar had de Lee een handzaam open stukoever EMDEN', IDl'A) Het Amerikaan se booreiland Mr Louie, dat op 12 juni in de Noordzee bi) het eiland Juist op een diepte van ongeveer 3000 meter een gasbel heeft aangeboord, zal binnenkort op 2.5 kilometer ten noorden van de oude hoorplaats een nieuwe boring uitvoeren zo, heeft het Noordzec-consortium meegedeeld. Na. een diepgaand onderzoek is men tot het besluit gekomen dat er een nieuwe poging zai worden gedaan om de gasbron bij Juist te sluiten. Daar Ü55)ÏJnen aanaenlijk grotere hoe- I^^enApof s 321 een n<>g korte- tyd nodig dan b ijde vorige pogin gen. De technische hulpmiddelen en weitechip, dat aan de nieuwe eisen voldoet, worden gereed maakt. ge- aan het Veiuw^ t-xscn een biotimets en een vracht auto is de 56-jarige H. B. L rlï- Amsterdam om het leven gekomen. Zyn echtgenote is in zorgwekken- fwoiÏÏ n^r een ziekenhuis' in Zwolle vervoerd. bleef ongedeerd1 06 VTachtai'fo

Het Vrije volk | 1964 | | pagina 1