Stagnaties veroorzaken enorme achterstand Proeven van Dura-Goignet mislukten alle PTT heeft nog reserve in Schiedam i Henk de Vos (53) exposeert bij Galerie Wiegman Ombouw vo zomer '66 kla Hi Wegdek verkeert in slechte toestand Feiten uit het vraag- en antwoordspel ELEKTR. FORNUIZEN COUZY BIC0N00M B.enW. willen cultuurnota bevorderen Klok komt op Koemarkt 'Wijhoud&t dagetyks zêééuip „Vrij werk blijft uitgangspunt monumentale kunst Systeem klaar in december WAAR DAT WIEL DRAAIT W oni naverbetering zit U goed Centrale antennes woninginrichting tel. 67581 hoogstr. 184-186 sehiedamw maat Nieuiv raadhuis Tunnels 5 traatverlichting Brandweerkazerne Sportnota HfiT VMJE VOLK ZATERDAG 31 OKTOBER 1964 PAGINA 1 (Van. een onzer verslaggevers) De woningbouw in Schiedam verloopt beslist niet volgens de verwachtingen. Dit verklaren burgemeester en wethouders van Schiedam. In hun zo juist verschenen memorie van antwoord op het alge meen verslag over de gemeentebegroting 1964 onder het hoofd stuk woningbouw en woningverbetering. Tochtband voor eike kier of naad T clefaonaansluitingen KomtRoofc eens zïiten want 9lM lllllüllllillll Hogere eisen BEKENDMAKING KOOP NU DEKENS VAN 14.95 TOT 84.50 - ALLE MERKEN WINTER f558.*— ÏJ^J. va« uek- EEN 5-STERRENHAARD L, WITTER N.V. GRILLS, OVENS ENZ. VOOR MODERNE MENSEN ta MiDDELLANÖSTRj 72 Woningbouw gaat niet naar wens Het college verwacht» dat in 1964 aan de Nieuwe Damlaan en In het com- plex woningen te Kethel in totaal 390 woningwetwoningen gereedkomen en 284 woningen in de vrije sector» (In 1963 kwamen gereed: woningwet 157 premie 68, vrije sector 82 - red. IIWJ Het toegewezen contingent wonin- gen voor 1964 bedraagt in de sector woningwet 398. premie 208 en vrije sector 137. dat ten aanzien van de prijsver- 1 Het betreft hier de complexen van ming ongekend grote moeilijkheden 47 woningen aan de Fultonstraat en zijn opgetreden, zodat eerst in okto- 36 woningen aan de Van Marum- ber 1964 de eerste paal kon worden straat. geslagen voor het complex van 231 Nadat de plannen voor deze wo- woningwetwoningen. De gang van I ningwetwoningen geheel voltooid zaken in 1964 heeft onze mening I zijn, zullen de technische en flnan- versterkt, dat met alle kracht moet ciele mogelijkheden voor verbete- worden gestreefd, het plan Groen- ringsplamien van andere oude ge Advertentie LM. vanaf 15 cent per meter DORPELSTRIP 1,95 Verdampingsbakken voor centrale verwarming in wit steen 1.00— 1,20*, ia plastic 2,25 - 10,50; ui chroom 5,35 - 7,65. Kolenkitten vanaf 3,25 Hoogstraat 67-69 Ons nieuwe telefoonnummer is 268456 KES-ZEGELS (Van een onze verslaggevers! In de algemene beschouwingen over de Schïedamse gemeentebegro ting 1965 wordt het Schiedamse col lege van B. en W. gevraagd naar de resultaten van de proefnemingen in zake de gebreken, die aan de Dura- Coignetwoningen kleven, zoals gele vlekken in woon- en slaapkamers, zwarte vlekken In douchecellen en keukens, ventilatie van douchecellen keukens en de wisselkamers. "Tevens vraagt men het college of N.V. Dura met voortvarendheid alle voor haar rekening komende con structie- en afwerkingsgebreken aan deze woningen herstelt. B. en W. schrijven in antwoord op deze vragen, dal korte tijd na het betrekken van de woningen proeven van diverse fabrikaten door N.V. Dora Coignet in diverse woningen zijn opgezet, maar dat deze proeven, zeer ongunstige resultaten* oplever den. Daarom werden in maart 1964 op nieuw proeven genomen waarvan de resultaten ook zeer ongunstig bleken. In mei 1964 werden weer proeven genomen met drie fabrika ten en aan de hand van de daarmee verkregen resultaten acht N.V. Dura Coignet het nog niet verantwoord een definitief voorstel in te dienen. Ook de proeven ter verbetering van de «entilatie waren zeer onbevredigend. Volgens opgave van N.V. Dura Coig net zo besluiten B eri W. zijn alle werkzaamheden betreffende aanrech ten, badcellen, floorflextegels en na den in toegangskozijnen verricht. De controle hierop is nog niet geheel voltooid. (Van een onzer verslaggevers) B. ?n W. nemen in hun ai- gemene beschouwing over de gemeentebegroting 1965 aan, dat op het plantsoen nabij de Koemarkt, waar volgens een laatstgehouden verkeerstelling m november 1963 tussen vier en zes uur ruim zesduizend auto's passeerden, omstreeks februari 1965 een klok zal worden geplaatst. Op de vraag of er geen prijs vraag zou kunnen worden uit geschreven -om een idee te krijgen voor definitieve ver fraaiing van het plantsoen, antwoorden B. en W. ontken nend. „Aan de plantsoenvoor ziening zal aandacht worden besteed," aldus het college. By de mondelinge behandeling van de begroting 1964 stelden B. en W. in de vergadering van 25 november, dat naar verwachting in 1964, 841 woningen zouden worden voltooid. Intussen zijn ten gevolge van de de moeilijkheden in de bouwwereld stagnaties opgetreden, die er toe hebben geleid, dat; in tegenstelling tot deze verwachtingen slechts 674 woningen zullen worden opgeleverd B. en W verwachten niet. dat oeze achterstand wordt ingelopen; wel nemen zij aan, dat de achter stand niet zal worden vergroot. Voor het komende jaai zijn de verwachtingen zeer gematigd; inde sector woningwet worden 210 wonin gen geraamd, In de sector premie 150 en de vrije sector 133, -Dat onze verwachtingen," aldus verklaren. B en \V. deze raming, ..zeer gematigd zijn, te te wijten aan het feit. dat in 1964 gebleken is, oord in het kader van een meerja ren-contract te realiseren, waardoor stagnaties ten gevolge van moeilijk heden rond de prijsvorming worden voorkomen. _B. en W. schrijven verder, dat zij N.V. Muys De Winter hebben ver zocht eer» prijs op te geven voor alle nog té bouwen woningen m Groen oord en dat deze onderneming een prijsopgave heeft ingediend, waarvoor thans met de hoofdinge nieur-directeur van de provinciale directie wordt overlegd. B. en IV. verklaren, dat zij de ge meenteraad niet willen verzwijgen, dat er thans ten gevolge van de gestegen rentestandaard ten aanzien van de realisering van de woning bouw in ie premie-sector nieuwe moeilijkheden zijn gerezen, waar door in de particuliere sfeer prak tisch geen belangstelling bij de be leggers kan worden gewekt. B. en W. zoeken in verband met dit gegeven naar een oplossing die zij o.m. denken te zullen vinden in het doen bouwen van premiewonin gen door Woningbouwverenigingen, waarbij zij echter op dezelfde moei lijkheden stuiten. o £7 Wat de woningverbetering aangaat schrijven B. en W., dat in de ko mende maanden de benodigde kre dieten en aanvragen van rijksvoor schotten voor het verbeteren van de vooroorlogse woningwetwoningen eigendom van de gemeente aan de raad ter goedkeuring worden aangeboden. meentewoningen worden onderzocht, raaar allereerst zullen de vooroor logse hulzen aan de orde komen. Daarna zal worden onderzocht of het zowel technisch als financieel verantwoord is om bij de voor 1962 gebouwde huizen In Nieuwlana maat regelen voor geluiddemping te tref fen. De PTT «kan in Schiedam uit de kleine reserve telefoonaansluitingen» die aanwesïjy is door het vrijkomen van aansluitingen bjj overlijden, en vertrek dringend noodzakelijke nieu we huteaansluitingen tot stand bren gen. B. en W. van Schiedam, die dit In hun antwoord op de algemene be schouwingen van de gemeentebegro ting 1965 schrijven, stellen verder vast, dat in het eerste kwartaal 1965 een telefooncel voor lokale gesprek ken wordt geplaatst aan de Burge meester van Haarenlaart en één bij de nieuwbouw in Kethel. Daarna zal nog een cel voor lokale gesprekken worden geplaatst in de Nicolaas Beetsstraat. Advertentie LM. Woninginrichting - Broereveit 64-66 (Van een onzer verslaggevers) In de zomer van 1966 zal naar verwachting de gehele ombouw, nodig voor de aardgasvoorziening, in Schiec.un worden voltooid. Successievelijk zal dan de aansluiting op het aardgasnet met het gereedkomen van de ombouw per secties, waarin de stad Schiedam wordt verdeeld, geschieden. Burgemeester en wethouders schrijven dit in hun zojuist verschenen memorie van antwoord op het algemeen verslag over de gemeentebegroting 1965 onder het hoofdstuk aardgas. Er worden nog steeds onderhande lingen gevoerd over essentiële pun ten, die betrekking hebben op de le vering van het aardgas, o.m, over de druk, waaronder het zal worden ge leverd, de kostenverhogende factor in verband met ongelijkmatig ver bruik, de eisen t.a.v. de gasöerging en de kosten van de ombouw. Thans, aldus stellen B. en W. vast, Is nog niet te zeggen op basis van welke taneven tot een sluitende ex ploitatierekening kam worden geko men. De voorbereidende werkzaamheden voor de levering van het aardgas zijn de volgende: li Onderzoek van het gaslelüin- geimet. Dit wordt binnenkort afge sloten; er zijn weinig lekken* gecon stateerd, die meteen, gedicht werden. 9 Het voorzien van de lood-strik- touw-verbindingen in het leidingnet met prodorix en het vervangen van oude leidingen. Dit is een omvang rijk werk. Het onderzoek van de binnen leidingen op hun dichtheid en de vervanging van kransen en meters. Dit werk vordert gestadig en zal naar verwachting in april 1966 klaar komen; zowel in Zuid-Holland als landelijk is nog geen urgentieplan vastgesteld volgens welke de ombouw per gemeente zal geschieden. Op de vraag of de komst van het aardgas vernieuwing nut de onder- ring van de natte gashouder vergt en de gasberging in de toekomst aan betekenis zal inboeten, antwoorden S. en W. dat ten aanzien van de berging juist hogere eisen zullen worden gesteld en dat het verant woord is de onderring van de natte gashouder te vernieuwen indien het aardgas onder beperkte druk wordt geleverd. Advertentie IM. De nieuwste 5 kg wasautomaat die ook al klaar is voor de toekomst Advertentie I.M. Het Hoofd van het Gemeentebestuur van Schiedam maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 84 der Onteigeningswet bekend: dat ingevolge bovengenoemd wetsartikel een afdruk van het besluit van de Gemeenteraad van 26 oktober 1964 tot onteigening in het belang der volkshuisvesting ten name van de gemeente Schiedam, ter verkrijging van de beschikking over ongebouwde en gebouwde eigendommen, gelegen in het gebied, begrens-.; door de bebouwde kom van het dorp Ketheï, de grens met de gemeente- Vlaardingen, de ge projecteerde weg m het verlengde van de Doenkade (Rotterdam.)ue Groeneweg, de spoorlijn SchiedamDelft en de Poldervaart, begre pen in het plan tot gedeeltelijke herziening van het uitbreidingsplan in hoofdzaak „Kethel -Schiedam", vastgesteld* bij raadsbesluit van 24 februari 1961, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten der provin cie Zuid-Holland bij hun besluit van 24 juli, 1961, G.S. nr. 579 her zien bij raadsbesluit van 6 januari 1964, goedgekeurd door Gedepu teerde Staten der provincie Zuid-Holland by hun besluit van 2 7 mei 1964 G.s. lir. 397, zulks krachtens art. 77, le hd. 4e, der Onteigenings wet, ter secretarie der Gemeente (Afdeling Algemene Zaken - Stad huis) van 2 november t./m. 22 november 1964 voor een ieder ter in zage zal worden nedergelegd. SCHIEDAM, 28 oktober 1964. Het Hoofd van het Gemeentebestuur voornoemd, j. w. PEEK. Wanneer echter, zo stellen B. en W., het gas onder relatief hoge druk wordt geleverd zal het totaal van de daarvoor noodzakelijk te maken kos ten aan de natte gashouder, die da teert van 1916, van dien aard wor den, dat het wellicht doelmatiger zal zijn in plaats van de bestaande hou der te vernieuwen over te gaan tot de bouw van een grotere nieuwe. Zodra bekend wordt onder welke druk het aardgas in Schiedam wordt geleverd kan dit vraagstuk nader worden bezien. De komst van het nieuwe gas geeft volgens B. en W. geen aanleiding de taak» omvang en plaats van het gasbedrijf, zoals dit thans functioneert, te wijzigen. (Van een onzer verslaggevers) Het Schiedamse college van burge meester en wethouders verwacht, dat het plaatsen van een centraal televisie-antennesysteem bij de daar voor in aanmerking komende wo ningblokken eind december klaar zal komen. Thans te in de wijk Nieuw- land vjjftig percent gereed. Op de vraag of de verdere plan ner van de regering voor het cen traal antennesysteem wellicht van invloed zijn op hetgeen op dit ge bied in Schiedam wordt ondernomen, schrijven B. er. W., dat ei* op 23 september een week na de troon rede op ambtelijk niveau al een informatief gesprek is geweest, waar bij een vertegenwoordiger van de in stallateur aanwezig was. Daarby kwam tot uiting, dat men in Schiedam kan doorgaan met het utibrelden van de bestaande televi sie-installatie en het aanbrengen van centrale antennesystemen. De ontwikkeling wordt nauwkeurig ge volgd. Advertentie I.M. (Van een onzer verslaggevers) ,,Het vrije werk moet blijven gelden als enige uitgangspunt voor monumentale kunst." Henk de Vos, de 53-jarige Rotterdamse monumentale kunstenaar, die thans met tekeningen, en aquarellen acte de présence geeft bij de in de Passage gevestigde galerie van de 20-jarige Schiedamse leer ling aan de Rotterdamse academie voor beeldende kunsten en tech nische wetenschappenDiet Wiegmanzegt dit met grote beslistheid. .Het komt," aldus Henk de Vos, „tegenwoordig te vaak voor dat mo numentale kunstenaars hun werk beschouwen ais 'n esthetisch spelletje met gekleurde materialen, dat ogen schijnlijk wei mooi is, maar waaraan hetwezen van de kunstenaar ont breekt." Henk de Vos, die destijds voor het Postkantoor bU het Centraal Advertentie LM. (Van een onzer verslaggevers) Burgemeester en Wethouders van Schiedam zijn bereid om in het kader van het cultureel beleid na te gaan op welke wijze de gemeenteraad meer dan in het verleden bij dit be leid kan worden betrokken. Het col lege wil daarbij de totstandkoming van een cultuurnota bevorderen» waarin aandacht "zal worden, besteed aan het vraagstuk jeugd en cultuur. B. en W. stellen zich voor een commissie onder voorzitterschap van een lid van het college te vormen, dat zat worden belast met de samen stelling van bedoelde nota. Tot het lidmaatschap van deze commissie willen B. en W. uitnodi gen de inspecteur van het onder wijs, een vertegenwoordiging van de besturen van de bijzondere schalen, de directeur van het Stedelijk Mu seum, de directeur van de Schiedam se Gemeenschap, een vertegenwoor diging van het bestuur van de Schie damse Gemeenschap en van de Schie damse Jeugdraad en een vertegen woordiging van het bestuur van de Schiedamse Muz^'-rchool. Het verdient aanbeveling, aldus B, en W., daf de gemeenteraad ter ge legenheid van de openbare behande ling van de begroting 1965 drie le den uit de raad als lid van deze commissie aanwijst. Het vaststaande gegeven, dat de gemeente Schiedam zich kan ver heugen in t bestaan van de Schie damse Gemeenschap die in het verleden haar bestaansrecht heeft bewezen, zal het uitgangspunt van de studie van de commissie moe ten zijn, zonder dat de werkzaam heden van de commissie reeds vooraf aan banden worden gelegd. Station, te Rotterdam een fraai vandschüdenj van 14 bij 4,25 me ter vervaardigde, maakt wanneer de tijd hem toelaat vrij werk. Bij Galerie Wiegman vindt men sfeervol .meisjesportret, ook is er een tekening van zijn dochtertje, dat lui Marina noemt. In de eta lage staat, de "Zittende man*» en een mooie tekening van de Schte- damsevest te Rotterdam. Ook zijn 'Landschappen van de Provence* hebben sfeer. Het zijn alle vrij re cente werken; bij deze vrije com posities steunde Henk de Vos op zyn ervaringen die hij opdeed op zijn reizen door Spanje en zijn ver bluf m de tropen De Vos, die docent te aan de Aca demie voor Beeldende Kunsten te Rotterdam maakte ook de wandschil dering voor het nieuwe gebouw van de RVS aan de Westeretraat te Rot terdam en is thans bezig met een opdracht van de christelijke h.bs. aan de Dorpsweg te Rotterdam-Zuid. Terugkomend op zijn kunst zegt hij: ,jr moet oppassen, dat je niet ontaardt In zogenaamde 'bijenkorf- kunst,; ais monumentaal kunstenaar moet je daarboven uitstijgen. Het te namelijk niet alleen maar een krul letje draaien." Henk de Vos is een groot voorstan der van wandschilderijen en is sterk verbonden met kunstenaars als Beek man en Oscar Stemmes*; hij houdt niet van abstracte kunst. „Ik geloof er niet m," is zijn commentaar. De Vos die een groot betonreüef maakte voor de Technische Schooi te Shedrecht. een gobelin v:»r het KLiM-gebouw op het. vliegveld Idle- wild in New York en een natuurste nen. mozaïekwand voor het Metaai- kundig Laboratorium van de Tech nische Hogeschool, te 'Delft, is sterk gekant tegen het huidige Rotterdam se kunstbeleid. „Ze begaan daar de ene domheid na de andere," zegt hij- Deze uit spraak is tekenend voor deze kun stenaar. „Een beeldende kunstenaar behoeft zieh niet elke vijf jaar te ver nieuwen, dat is een uitvinding van museumdirecteuren en ook wel van critici Opvallend in zijn warfc te, dat de figuren die hij tekent of schildert, nooit weg te danken ztfn uit hun milieu. ,j>e achtergronden spreken wen. sterk meealdus Henk de Vos. Galerie Wiegman zal het werk van Henk de Vos enige weiken lang expo seren. Een organisatie en een administra tief orgaan als de Schiedamse Ge meenschap zou niet anders dan met verlies voor het culturele leven van Schiedam ter zijde kunnen wor den gesteld, zo bestuiten B. en W. De directeur-generaal van het loodswezen schout-bu-nacht A. M. Valkenburg zal op 1 november wor den opgevolgd, door kapitein ter zee J. F. Drufhout van Hooff, die met ingang van deze datum, bevorderd is tot schoutijbij-nacht. (Van een onzer versiaggevers)- Het wegdek in Schiedam verkeert in deplorabele toestand; de indruk be staat, dat de sltüatie over het geheel genomen van jaar tot jaar verergert. Dit stellen enkele Schiedamse gemeenteraadsleden in de algemene be schouwing over de gemeentelijke begroting 1985 en B. en W. antwoorden, dat de toestand van het wegdek inderdaad te wensen overlaat. Oorzaak hiervan noemt het college de zakking van de ondergrond, repa raties aan leidingen en kabel. Het jaarlijkse onderhoud wordt de laatste jaren In hoge mate afgestemd op het gecombineerd uitvoeren met de wer ken van de nutsbedrijven. Zo wordt enerzijds door de nuts bedrijven de verbetering van het lei ding- en kabelnet tegelijk met de herbestrating van een weg uitgevoerd en anderzijds wordt de her bestra ting van een weg ter hand genomen waar de vemieuwtngswerken aan kabels en leidingen niet meer kunnen wachten, Jaarlijks, aldus B. en Tl'., worden er in Schiedam een twintig- tot der tigtal straten op deze wijze op peil gebracht of herbestraat, waarbij ech ter wel eens moet worden afgeweken van het vooraf opgestelde herbeatra- tingsschema. Op de vraag of het college wil be vorderen dat de achterstand spoedig wordt ingehaald en dat men zoveel mogelijk bij blyft, antwoorden B. en W., dat het tekort aan bestratings- personeel en de hoge kosten, die niet het her bestraten gepaard gaan. het onmogelijk maken, op de achterstand binnen korte termijn in te lopen» Dit jaar kon slechts een gedeelte van een in een programma opgeno men aantal straten worden vernieuwd of hersteld. Da komst van het aard gas maakte wijziging van het pro gramma noodzakelijk. Voor het komende jaar kunnen B. en W geen programma geven, om dat de aan de komst van het aardgas verbonden problemen zoals een ernstig tekort aan fitters, het buzonder moeilijk maken thans reeds een betrouwbaar programma vast te stellen. Alle moeite wordt genomen om toch een redelijk programma m te dienen. Advertentie I.M. r j Brandt constant door op tempo- Wgf staat, onafhankelijk AUesbrandermet liefst 19.000 Kcal/u. Jonker Fransstraat 91-93 Tel. 123452—143786 (Van een onzer verslaggevers» De memorie van antwoord op het algemeen verslag over de gemeente begroting 1965 van Schiedam omvat tal van zaken, variërend van het fi nancieel beleid, algemeen beheer, verkeer, volkshuisvesting, onderwijs en economische zaken. In de begrotmgsdebatten op 20. 23. 24 en eventueel 25 november zal de gemeenteraad deze zake» grondig be spreken. Uit het schriftelijk vraag- en antwoordspel over deze Schiedamse aangelegenheden volgen hier de meeste feiten: In 1965 zal een verhoging van de tarieven van gas en water onder ogen worden gezien. Zolang niet bekend is wie de hui dige burgemeester zal opvolgen ach ten B. en W. het niet opportuun een standpunt te bepalen by de vraag of Schiedam een vaste ambtswoning van de burgemeester moet hebben. Er zal worden nagegaan of de akoestiek in de raadzaal met een voudige middelen kan worden verbe terd. De architecten, beiast met liet ont werpen van een nieuw raadhuis stel ten zich voor het plan in het voor- Jaar van 1965 bestedingskiaar te heb ben. Van de voorgenomen uitvoering van ingrijpende voorzieningen van het woonwagenkamp zal m 1965 niets komen, omdat daarvoor de middelen ontbreken. Desondanks zulten B. en W. m 1965 een voorstel tot het na men van een principebesluit indie nen. Oplossing van de gevaren, bij over steekplaats Nieuwe Haven bij de Oranjebrug zal moeten worden ge zocht m een nadere studie, niet al leen van deze wielrijdersoversteek plaats, maar van de gehele verkeers afwikkeling ter plaatse. Een voetgangerstunnel onder het Koemarktplein vinden B. en IV. niet nodig, omdat door middel van ébra- aanduiding en de voetgangerslichten volgens B en W. een voldoende be veiliging wordt geboden, ook voor oudere mensen. Zodra de bouw van het bejaarden tehuis voor de Nederlandse Protestan tenbond klaar is (vermoedelijk ln 1965) wordt een wandelpad langs het verlengde van de Willem de Zwij gerlaan in het Volkspark aangelegd. De definitieve verbetering van de Vlaardingerdjjk moet ln verband met de omleg- van de Drltdjj en de Bene- luxweg (Rijksweg 19) worden bezien. Tussentijds zal een noodvoorziening c.q. beperkte verbetering noodzake lijk zijn, die begin 1965 worden uit gevoerd. 9 Rijkswaterstaat houdt in de plan ning voor werken met de opening van de Beneluxtunnel medio 196? rekening. Over de verbinding Schiedam - Vlaardingen in samenhang met de Beneluxtunnel-Rijksweg 19 worden thans op technisch niveau bespre kingen gevoerd tussen rijk, provin cie, Hoogheemraadschap Delfland 611 de gemeenten Vlaardingen en Schiedam. De tracering van deze verbindingsweg is niet van Invloed op het Slachthuis: de aula van de Algemene Begraafplaats is niet te handhaven. N.V. Spoorwegbouw zal in liet voor jaar 1965 voor rekening van de gc> meente Schiedam beginnen met de bouw van een viaduct ln de spoor baan in het verlengde van de Park weg Overige toegangen tot het re creatiegebied Prinses Beatrixpark zullen door aanleg van een gepro jecteerde verbindingsweg even ten noorden van de rijksweg 20 tussen het industriegebied en Groenoord en via de Schiedamseweg bi) Blijdorp (Kethel) pas in een later stadium kunnen worden verkregen. 9 De volgens raadsleden zeer ge vaarlijke wegkruising van de Vlaar- dingerweg, Laan van. Spaland en lin- deyerstraat achten B. en W. niet ge vaarlijk 9 B. en W. kunnen in afwachting van de opstelling van de Horvthweg geen tijdstip noemen waarop de zo genaamde ...groene golf" over de ge hele lengte van dc Burgemeester Knappertïaan kan worden doorge trokken. Dit omdat het mogelijk zou kunnen z«n, dat de BJC.-laan dan minder doorgaand verkeer gaat ver werken. 9 Voor de regeling van het verkeer op het kruispunt B.K.-laan en Burg. van Haanenlaan. is een verkeersin- Advertentie I.M. stadia Ue besteld. De overige kruis' punten zulten nader worden geregeld. 9 Op diverse plaatsen in Schiedam zal de opstelling van de verkeersbor den worden verbeterd. Een planning tooi een verdere verbetering van de verlichting (B.K.-laan is één spre kend voorbeeld) is nog niet gemaakt. 9 B. en W, zullen laten onderzoeken of het wenselijk is ter bevordering van de veiligheid van het verkeer de straatverlichting tot een later tijd stip dan thans het geval is volledig te laten branden. 9 Voor het groeiende parkeerpro bleem zal volgens B. en W. in de ba- staande bebouwing; geen bevredigende oplossing te vinden zyn. Bij nieuw bouw wordt met parkeerruimte ter dege rekening gehouden. 9 Ten behoeve van de brandweer kazerne zal binnenkort een sane ringsplan voor het gebied begrensd door Schie, Korte Haven ca Noord, vest ter visie worden gelegd. De ge meenteraad zal worden uitgenodigd een principebesluit tc nemen over de plaats van de toekomstige kazerne en de wijze waarop het bouwplan wordt gemaakt. 9 Het Architecten- en Ingenieurs bureau Spruyt en Der. Butter heeft opdracht gekregen in overleg met de directeur van liet Openbaar Slacht huis een uitbreidingsplan te ontwik- kalen voor dit gebouw. Hei plan is in schetsvorm gereed en zal binnenkort orden voorgelegd aan de Commissie voor Gemeentewerken. 9 Het tracé van de Deltadjjk ter plaatse van het geprojecteerde zwem bad is nog met vastgesteld en daarom kunnen B. en W. nog niets vertellen over de bouw van een zwembad m Schiedam-Zuid, 9 3. en W. zullen de Sportraad vra gen om de sportnota 1965 te maken 9 Het Economisch Technologisch Instituut is begonnen met het sociaal-economisch onderzoek, ter wijl door het architectenbureau Fledderus in samenwerking met de afdeling Stedebouw van Gemeente werken de vormgeving van hét nieuwe saneringsplan wordt voor bereid. 9 De conservering van de ruïne Mathenesse Is afhankelijk, van het met de Rijksdienst voor Monumen tenzorg opgestelde restauratleschema van werken in Schiedam, volgens weike dit zal gebeuren omstreeks Over twee jaar zal zeer waar schijnlijk met de bouw van een nieu we schutsluis in de buitenwaterkerin" worden begonnen. 9 De Brandersbrug zal volgens de huidige plannen in september 1965 voor het verkeer opengesteld kunnen worden. 9 Een ANWB-kampeerexpert acht het nie». wenselijk, dat er in het Beatrixpark een. kampeerterrein wordt .ingericht.

Het Vrije volk | 1964 | | pagina 1