Muziekschool groeide uit tot instelling van grote culturele waarde Sifons Straten in Gr oenoord krijgen namen van bekende kunstenaars voos de itiereehter Klokkenstoringen opgelost: spanning te laag - 200 volt mnmmm ABC SEKRETARESSE B. en 11 willen subsidie verhogen tot f 87.200 Vele woningen krijgen centraal antennesysteem tering voor In kraag gepakt door buurvrouw Brand verwoest houten loods Uitl s tembureauhulf wordt verhoogd Wijzigingen in Esso-top Jongen in Schie - gered door student Mr. J. Klaasesz brengt bezoek aan Maassluis nóHandia f 1,75 - t ENIGE NIEUWBOUWSCHILDERS Fa. F. J. KLOET Zn. chiedammers onder WISSELKOERSEN Doklersdienslen 3 Gastronoom krijgt nachtelijk bezoek van inklimmers VIS AFSLAG Viering 5 mei wordt groots l ZAAIERTJES AUTO VERHUUR KONINKLIJKE HOLLANDIA ROMANS HET VRIJE VOLK ZATERDAG 13 MAART 1965 PAGINA 7 (Van. een onzer verslaggevers) „De Schiedarose Muziekschool is uitgegroeid tot een instelling van culturele en opvoedkundige waarde voor onze gemeente....." Dit schrijven burgemeester en wethouders van Schiedam aan de gemeenteraad in een voorstel om de subsidie (voor 1965 oorspronkelijk geraamd op 60.100,—) met 27.200 te verhogen en te brengen op een bedrag van 87.200,—. (Van een onzer verslaggevers) Ook in de gisteravond in het VARA-televisieprogramma uitgezonden Rudi Carrelshow hadden de Vlaardingse Crocksons een aandeel. Aad (Crockson) van Toor had o.m. de merkwaardige rol van „bromganger". Op de Hofsingel in Vlaardingen oefende hij zich de afgelopen week als voetganger-met-buitenboordmotor en hij was de kunst wonderlijk snel meester. Hoewel het aanvankelijk (zie foto) diepe concentratie kostte. .Jou H mvelijksmisère DAMES, wordt opgeheven. R. WARMERDAM Dit zijn enkele karakteristieken uit de zeer gevarieerde werkkring die een jonge intelligente vrouw van ongeveer 22 jaar kan vervuilen. zijn ln iedere boekhandel verkrijgbaar en kosten GEVRAAGD; VOOR GOED SCHILDERWERK IN TARIEF Aanmelden; 's avonds tussen 5 en 5.30 uur. 2e Maasbosstraat 80, Vlaardingen, Telefoon 01898—3276 's Avonds na 7 uur; J. F. Bakkeren, Rem- brandtlaan 15, Schiedam, Tel. 010—263168. OF: L. YV. Labree, Lijsterlaan 55, Vlaardin gen, Teief. Ö18Ö85276. Dit omdat het destijds ingediende voorstel om met het oog op de moeilijke financiële toestand van de gemeente niet verder te gaan dan een subsW'-s va" "^knotting van de werkzaamheden van u<s muziekschool zon^Rekenen. Zelfs bestond er grote kans, dat de activiteiten van de school zonden worden gestaakt. Sifons zijn stankafsluiters, U kent ze wel als de gebogen pijpjes bij de waterleiding en het gasleidingnet. Het gebruik van deze ongetwijfeld nuttige voorwerpen brengt met zich, dat de sifonsdie over de gehele stad in het gasleidingnet aanwezig zijn, moeten worden gepompt. Tot nu toe gebeurt dat in Schie dam uiterst primitief; men kent hier namelijk nog de sifonpomper Dat is een man, die met werkattri- buten als een handpomp en een em mer per fiets de 'ronde' doet. Dit 'sifonpompen' is overigens een bezig heid, die onder het vuile werk moet worden gerangschikt en het staat dan ook letterlijk ah figuurlijk in een kivade reuk. Vrijwel niemand in Schiedam is meer bereid de sifons te pompen en daarom willen burgemeester en wet houders, dat het voortaan mecha nisch gebeurt. Er moet, zeggen ze, een vacuüm- set pompjeketel en meter) komen, gemonteerd op een auto. Daarom zal een voormalige politie auto, die reeds ter beschikking staat van het Gasbedrijf voor controle van het leidingnet, voor dit doel worden ingericht. De kosten van een en ander bedra gen 3550 en het college vraagt de raad een krediet voor dit bed-ag ter beschikking te stellen. Het bedrag zal er wel komen en de sifonpomper verdwijnt uit het historische stadsbeeldDe mo derne tijd schrijdt voort j (Van een onzer verslaggevers) B;j 241 woningen in Tuindorp Kethel, 36 huizen aan de Aleida- straat. Van der Liststraat cn Maria- straat, 20 woningen aan de St. Li- duinastraat en 39 panden aan de Havetidyk-Rynstraat zal binnenkort het centraal antennesysteem worden aangebracht. Burgemeester en wet houders stellen de raad voor hier voor een krediet van ƒ26.654,85 ter beschikking te stellen. Aanvankelijk bestonden er bij de PTT bezwaren tegen de voorgeno men verbindingen bij genoemde wo ningblokken, maar na langdurige on derhandelingen is men tot een ais- koord gekomen en heeft de PTT de bezwaren laten varen. Op 23 maart 1984 besloot de Schie- damse gemeenteraad verschillende woningcomplexen, in beheer bij het Gemeentelijk Woningbedrijf, te voor zien van centrale antenne-systemen voor radio- en televisieontvangst en verstrekte een krediet van 480.000,- waarvoor inmiddels bij 2131 wonin gen een centraal antennesysteem werd bevestigd. Bij 3597 huizen kon de reeds aanwezige installatie worden uitgebreid, een en ander in verband met de komst van het twee de televisienet. Engels pond 10.04410.05 Amerik. dollar 3.59)83.60A Franse frank 73.42173.471 Belgische Frank 7.2457251 Zwitserse frank 82.81582.861 Zweedse kroon 70,0670.11 Duitse markt 90.49—90.54 Deense kroon 52.02—52.07 Noorse kroon 502850 33 Canada 3.3253234 Italiaanse lire 57.59157.641 Oostenr. schill13.931324 Escudo's 12.53112.55 By de behandeling van de begro ting werd gevraagd een en ander met het bestuur van de Stichting Muziek school te bespreken om een oplossing te vinden. De wethouder van Culturele Zaken, mr. M. J. M. van Kinderen, heeft in middels een gesprek gehad en daarby heeft het bestuur van de Stichting gewezen op de onmogelijkheid de school op het huidige niveau te ex ploiteren met een zo eterk gelimi teerde subsidie. Dit zou leiden tot inkrimping van het aantal leerlingen, en het ontslag van ieraren, waardoor het peil van de school aanzienlijk zou dalen. B. en W. tonen in hun schrijven begrip voor deze moeilijkheden; zij schrijven, dat de subsidie van 87.200 voor de komende jaren het absolute maximum moet ziin. maar beseffen dat dit maximum de verdere uitbouw van de school in de toekomst onge twijfeld zal remmen. Daarom verbin den ze aan het voorstel de bepaling, dat het algemeen vormend muziek onderwijs te allen tijde voorrang moet hebben boven andere activitei ten. Het college stelt verder voor de te korten van de muziekschool aan te zuiveren, waarvoor een nieuw krediet- van 22.114,96 en een bedrag van 1.872,12 naast genoemde subsidie yan 27.200 noodzakelijk zijn. De subsidies aan de Muziekschool zijn sinds 1956. toen de raad voor de eerste maal een krediet van 13.853.50 verleende, ieder jaar verhoogd, omdat het onmogelijk bleek met dit bedrag de school naar behoren te exploite ren. Het bestuur van de Muziekschool drong toen zelfs aan op liquidatie van de stichting en met ingang van 1 september 1959 werd het krediet gesteld op 27.570,—. De schooi werd van jaar tot jaar uitgebouwd. Naast individueel en klassikaal muziekonderwijs werd een begin gemaakt met het algemeen vor mend muziekonderwijs aan de lagere schooljeugd, wat van hoge opvoed kundige waarde wordt geacht. Daarom stelden B. cn IV. In 1961, 1963 en 1964 voor het maximum van 27.570, resp. te verhogen tot 34.325. 44.000 en 49.000. Op 8 juli 1964 zond de Stichting haar begroting voor 1964.(1965 in met een nadelig saldo van 81,801.13, on geacht de kosten van de toen nog niet bekende salarismaatregelen van 1 ja nuari 1965. De bestedingsbeperking kwam en het college moest met -het oog op de moeilijke situatie een maximum-sub sidie voorstellen van f 65.000,—. Dat men nu ondanks de bestedingsbeper king toch een hoger bedrag vraagt is een verheugend feit. wamt terecht stelt men, dat de waarde van dit on derwijs niet hoog genoeg kan worden geschat. Di hot komende weekeinde zullen de volgende artsen dienst, doen: dr. J. Ivlakkenstorm. Graaf Florisstraat 75. tel. 264098; dr. C. J. M. Vlootman, Singel 151. tel. 267760; dr. W. H. F. Meijer, Swammerdamsingel 43, te!. 269696. Apotheek Van Westendorp, Park weg 207, t.el. 267674. Wtfj:.'» (Van een onzer ver .'«"gevers) Binnenkort zullen de eerste wonin gen (complex 150) in het uitbrei dingsplan Groenoord (midden) wor den uitgegeten en daarom acht het bestuurscollege het wenselijk, dat aan de in deze wijk gelegen straten en pleinen een naam wordt gege ven, B. en W. willen hierbij gebruik ma ken van de namen van Nederlandse componisten, dirigenten en uitvoeren de kunstenaars en stellen voor, in af wijking van een raadsbesluit om bij straatnamen alleen de achternamen te vermelden, in deze gevallen cok de voornaam van de betrokken per sonen aan de naamgeving toe te voe gen. Dit omdat deze kunstenaars be kend zijn met hun voornaam. Er zijn zeer bekende namen bijEduard van Bcinumlaan, Peter van Anrooy- laan. Willem Andriessenlaan. Jozef Oreliosingel, Toon Verheystraat, Jan Damenstraat, Jacob Bijsterstraat, Kor Kuilerstraat, Willem Landré- plein, Bernard Zweersplein, Albert van Raalteplein. Bart Verhallenpiein, Henrietta Bosmansplein, Cornelia van Zantenplein, Sem Dresdenplein, Dirk Schaferplein, Jacques Urlus- plein en Louis Zimmermanplein. De ruimten tussen de flats worden aan geduid met „plein." }:rn (Van een onzer verslaggevers) Twee Lekkerkerkse jongelingen, een 18-jarige monteur en een 20- jarige typograaf, hebben vrijdag bij de Rotterdamse politierechter nogal wat te horen gekregen over hun weelderige haardos. „Als wij vroeger zo hadden rond gelopen. zouden we van alle kanten zijn gehoond," zei mr. Heynsius. „En ik zie dat de oudste verdachte zijn haren ook nog heeft zwartgeverfd." ..Mijn natuurlijke kleur is rood," liet verdachte weten. „Een heel mooie kleur," vond de politierechter, ,,'t Scheelt maar wei nig met oranje." De officier van Justitie nam het voor de jongens op: „Ze zien er nu toch al heei wat beter uit dan de vorige keer. toen waren die pruiken nog veel langer." „Ja. het huis van bewaring heeft een goede kapper," gaf mr. Heynsius toe. De Lekkerkerkers stonden niet te recht wegens hun haardracht, maar wegens het plunderen van twee siga rettenautomaten, een in Schoonhoven en een in Krimpen aan den Lek. Dit soort diefstal-met-vernieling wordt tegenwoordig hoog opgenomen. Van daar ook de preventieve hechtenis in het Huis met de goede kapper. In Schoonhoven had het duo voor ƒ60 sigaretten gegapt. De schade aan de automaat bedroeg 80 en de eige naar had bovendien 150 bedrijfs schade in rekening gebracht. Het aantal uit de andere automaat ge stolen pakjes was niet meer nauw keurig na te gaan. Bij de eerste behandeling van deze zaak had mr. Heynsius besloten, re- classeringsrappcrten bij het Leger des Heils aan te virgen. „Die rapporten zijn neel wat beter dan ik had verwacht," verklaarde hy. „De typograaf werkt hard: hij woont bij zijn oude-s en hij heeft een aardig meisje. Kij is sportief en hy beoefent ais hobby de schilder kunst Van geldgebrek is geen spra ke; hij verdient goed. Jongen, hoe haal je 't dan in je hersens om zulke diefstallen te gaan plegen? Heb je de schade betaald?" Verdachtes vader mocht van de publieke tribune naar voren komen om de laatste vr««e te beantwoor den: „De familie neeft de schade I (Van een onzer verslaggevers) 1 De oorzaak van de klokkenstoringen in Schiedam en het j weigeren van andere elektrische apparaten js gevonden. Een I onderzoek heeft aangetoond, dat de spanning in het laag- j§ spanningsnet op verschillende plaatsen slechts 200 Volt of g minder bedraagt in plaats van 220 Volt, g 1 Herhaaldelijk waren er de laatste tijd klachten; klokken liepen plotseling niet meer. stofzuigers weigerden dienst en g 1 het regende klachten. s 1 Dit was het geval in de Van der Elsstraat. de Huysman- s straat. Aleidastraat en de Westfrankelandsestraat in Schie- g dam-West, maar ook Schiedam-Oost kreeg zyn portie, zoals g I de Lange Singelstraat nabij de Galileistraat, het Boerhaave- plein en de Van Marumstraat en ten slotte ook de Poortugaal- 1 sestraat in Schiedam-Zuid. 1 rn Om hierin te voorzien, is er ongeveer l27ametorlaagspan- I ningskabel nodig. Deze kabel moet in verschalende delen in g het net worden gemonteerd; bovendien moettei verbetering van de spanning ln de Aleidastraat een verdeelkast worden 1 8eDeaakosten zullen naar schatting 58.300 belopen en hef J 8 college van B. en W. stelt de gemeenteraao voor dit bedrag I waarmee bij de begroting van 1965 reeds rekening werd ge- g 3 houden, ter beschikking te stellen. p betaald. Hij moet het van zijn zak geld terugbetalen." Het rapport over de monteur kon er ook best mee door. maar er was bfj de stukken een minder gunstige verklaring van de Lekkerkerkse po litie: „Hij is erg lastig. Avond aan avond toert hy door Lekkerkerk en hy tracht dan de aandacht te trek ken met lawaai en met zijn leren kle ding. Als de politie er iets van zegt, geeft hy brutale antwoorden." „Een nozemachtig gedrag dus," stelde mr. Heynsius vast. „Ja, meneer, maar ik heb die brommer al in oktober verkocht", zei verdachte. De officier van Justitie eiste tegen beiden 12 weken gevangenisstraf met aftrek, waarvan vier maanden voor waardelijk met drie jaar proeftijd en voor het tweede feit. de diefstal in Krimpen, nog een maand voor waardelijk. De raadsman veronderstelde, dat de diefstallen uit bravour waren ge pleegd. De jongens hadden een ruim zakgeld en ze verveelden zich ook niet. Ze hebben hun lesje nu wel ge leerd. „Misschien kunt u een straf opleg gen gelijk aan het voorarrest, me neer de politierechter. „Dan kunnen ze nu naar huis gaan." „Ik zal iets lager gaan dan de of ficier vraagt, maar een weekje moe ten ze hier nog maar blijven." be sliste mr. Heynsius. Hij veroordeelde beide verdachten tot elf weken met aftrek, waarvan vier voorwaardeiyk en tot een maand gevangenisstraf, geheel voorwaardelijk. Mishandeling van zijn echtgenote was ten laste gelegd aan een 48-ja- (Van een onzer verslaggevers) Eén of meer inklimmers hebben donderdagnacht hun slag geslagen in de cafetaria De Gastronoom aan de Schiekade in Rotterdam. Uit een automaat verdween voor deritg gul den aan geld en sigaretten, de kassa werd ongeveer tweehonderd gulden lichter. Ook een aantal flessen drank veranderden van eigenaar. (Van een onzer verslaggevers) Een voorbijganger heeft vannacht in de Oranjeboomstraat te Rotterdam ln samenwerking met een buurvrouw, de 21-jarige .7. J. P. In de kraag ge pakt. P. hield zich verdacht op voor een sigarenwinkel en trok in het bij zonder de aandacht toen glasgerinkel de stilte van de nacht doorbrak. De man is overgegeven aan de politie, die in één van zijn zakken acht aan stekers vond. BOSKOOP Donderdagavond omstreeks negen uur werd de brand weer van Boskoop gealarmeerd voor een snel om zich heen gTypeaicie brand in een houten tuinloods van de Boskoopse boomkweker J. C. Heomrood. aan de noordzijde van de Reijnevcldseweg. De loods bra-ndde geheel uit. De brandweer slaagde erin om de voor de loods «relc.en kassen te redden. De schade wordt wschat op enkele duizenden guldens De brand is ver moedelijk ontstaan in het ketelhok voor de centra ie verwarming, dat vlak voor de loods staat. rige Barendrechtse magazijnbedien de. Op 30 juli had hy de vrouw zo'n liarde klap tegen het hoofd gegeven, dat haar kunstgebid uit de mond schoot en haar bril aan stukken viel. Een paar dagen later had hy haar weer gekastyd. „zy heeft mij veel erger mishan deld dan ik haar," zo verweerde de magazijnbediende zich. „Ik zit door haar voor wel 5000 in de schuld en :e blijft schulden urtVen Ze is nu het huis uit en de kinde ren ziin in een inrichting, maar ze mogen elk weekeinde by mij thuisko men." De officier hield met de omstan digheden rekening - vroeg een ge heel voorwaardelijke gevangenis straf van een maand. Volgens de raadsman was de mis handeling „eigenlyk niet bewezen". De vrouw heeft de klacht alleen in gediend om by het hangende echt scheidingsproces van het vonnis te kunnen profiteren. „Dat kan wel zyn, maar het feit is bewezen en ik kan de man met vrij spreken omdat hij er dan gunstiger voorstaat in het echtscheidingspro ces," zei de politierechter. Het bleef een maand voorwaardelyk. (Van een onzer verslaggevers» Het Hchiedatnse gemeentebestuur vindt dat het bedrag van 20,- voor de leden van de stembureaus bij verkiezingen te laag is. Het col lege van B. en YV. stelt de gemeen teraad dan ook voor dit bedrag te verhogen tot 30,-. Dit in verband met de op 2 juni te houden Rynmondraadsverkiezin- gen. Het hulppersoneel van de stem bureaus, 'vexien en hulpen, die bij de verkiezing van 1963 respectievelijk 15,- en 5,- kregen uitbetaald, krij gen voortaan 20,- en j 7,50. B. en W. ramen het bedrag, dat ln verband met deze verhogingen voor de Rijnmondraadsverkiezing zal moeten worden uitgetrokken op 22,500, t.w. 13.000,- voor kiezers lijsten en uitoefenen van de kiesver- richtingen en 9.500,- ten behoeve van de stembureaus. In de directie van Esso Nederland N.V. zullen dit jaar enkele wijzigin gen pta ivinden. In het najaar be reikt de heer A. J. Kuselbos, com mercieel directeur van de onderne ming, de pensioengerechtigde leef tijd. in verband hiermee zal per 1 juli de heer C. R. Egeier, momenteel lid van de directie van Esso Medi terranean Inc., toetreden tot de di rectic van Esso Nederland N.V. De heer Egeier (44 s heeft de Ame rikaanse nationaliteit. F'i b«»gon zyn carrière bij het Esso-c in 1D4S als financieel deskundi- ~ange ja ren was hy voor Esso Brazil "we-k zaam in Zuid-Amerika, tot in 1961 zyn benoeming volgde tot directeur en vice-president van Esso Mediterra nean Inc. in Gonève. De heer T. R. Corbett, directeur voor raffinage, aanvoer en transport bij Esso Nederland N.V.. bereikt aan het einde van dit jaar eveneens de pensioengerechtigde leeftijd. Hij zal in. verband hiermee per 1 juli aftre den als directeur. Over zyn opvol ging is nog niet beslist. Aan de top van Esso Nederland N.V. zal verd .r per 1 juni ir. D. A. W. de Kamper, thans hoofd van de Afdeling Verkoop en Algemeen Pro curatiehouder, aftreden en als zoda nig worden opgevolgd door drs. D. v. d. Blink. De heer Kamper blijft, tot hij in augustus 1966 met pensioen gaat, voor speciale opdrachten toe gevoegd aan de directie. Rotterdam, 12 maart. Aan de Vis- afslag alhier werden van IJmuiden en elders 100 kisten verse vis en 30 kg spiering aangevoerd. De prijzen waren: middel schol ƒ4346. schol klein 3036, midd. schelvis 3335, klein 1520. gr. kabeljauw 4049, makreel 18—20, wyting 2333, verse haring 3034 per kist. Kuit ƒ0,60 0.70. spiering 0,90—0,95 per kg. (Van een onzer verslaggevers) De zesjarige Dirk van Noort uit de Overschiese Dorpsstraat in Rot terdam is vrij dagmiddag spelender wijs in het water van de Delfsha- vense Schie geraakt. De 25-jarige student W. v. d. Togt haalde hem ëp de kant. Het kind werd voor alle zekerheid ter observatie naar een ziekenhuis gebracht. (Van een onzer verslaggevers) De viering van da bevrij dingsdag 1965 zal in het kader nart het feit, dat ons land twintig jaar geleden werd be vrijd van de nazi-tirannie grootser dart ooit worden op gezet. Het bestuur van de Vereni ging Nationale Feest- en Ge denkdagen te Schiedam heeft de kosten van de viering be groot op f 10.000, Daarin zijn opgenomen de kosten voor het jaarlijkse gebruikelijke feest- vertoon, het afvuren van sa luutschoten, sportdememstra- ties, filmvoorstellingen voor be jaarden en gehandicapten, ruiter- en brendweerdemon- straties, kinderspelen, jevgd- matinee, bevrijdingsbal en vuurwerk. De Schiedamse Gemeenschap f zal de kosten van het vuurwerk tot een bedrag van f2500 voor haar rekening nemen; het be stuurscollege stelt de raad voor voor de overblijvende kosten 'n krediet van ƒ7500 ter beschik king te stellen. Zoals hekend zal dit jaar ook weer het geschrift 'Volk in verdrukking en verzet" op de scholen worden verspreid. De kosten hiervan bedragen flOOO, welk bedrag reeds voorkomt op de begroting 1965. MAASSLUIS Mr. J. Klaasesz, commisarls der Koningin in Zuld- Holland, gaat op dinsdag 30 maart samen met zijn vrouw een bezoek brengen aan Maassluis. Om half tien 's morgens zal het echtpaar aankomen by de gemeente-secretarie, waar burgemeester en mevrouw Van DUk het paar zullen verwelkomen. Van tien over tien tot twintig voor elf is er een byeenkomst met de raad. Daarna, tot ongeveer kwart over elf, volgt een rondrit door Maassluis. Om één uur vertrekken de hoge gasten naar boerderij-res taurant De Ridderhof om daar te lunchen. Van vier tot vijf uur gaat het ge zelschap de r.-k. school Sint Anto- nius bezichtigen. Daar zal ook de kleurenfilm Maassluis, samengesteld door drs. W. J. H. Verbon, worden vertoond. Op de dagindeling van mevrouw Klaasesz staat een bezoek aan het bedrijf Gemeentehjke Sociale Werk voorziening (9.4510.30 uur) Ook zy maakt de rondrit door het dorp mee. evenals de lunch in De Ridderhof. Verder gaat zy de bejaardensociëteit <15—15.25 uur) en het pensiontehuis De Brede Trappen (15.3015.50 uur) bezoeken. Nadat zy evenals haar echtgenoot Sint Antonius heeft bezocht, vertrekt het paar otn vyf uur. De Amerikaanse luitenant-vlieger Lockhart, die 2 maart boven Noord- Vietnam werd neergeschoten, is erin geslaagd met zijn militaire papieren en zUn wapens te ontsnappen, aldus het Noordvietnamese persbureau. YVISSELBAND N.V.. Schie dam, Raam 26, telef. 268351 (dag. geopend van 1 uur 's middags tot 's avonds half acht; zaterdags van 9-5 uur) Nieuwe en gebruikte auto banden, aile merken. Mon teren, repareren, opsnyden, balanceren. Oude banden hoge inruilwaarde. Voor uw PASFOTO'S na tuurlijk naar fotohande) K. van Vuuren, Hoogstr 106, Schiedam ln spoedgevallen desgewenst in 1 uur klaar Zoekt D een MONDORGEL, gitaar of slagwerk? v. Krog- ten levert uw merk, Rotter- damsedljk 148. Tel. 67026. Kapsalon Hélène, de salon voor de betere PERMANENT. Stroomloos voor leder haar geschikt, ƒ7.50. Hélène tiède permanent, de meest ideale natuuriyke permanent f 10,-. Gratis halen en brengen per luxe auto voor permanent. Kapsalon Hélène, Rem- brandtlaan 22, Schiedam, tel. 26717D. f 1,00 reductie op deze advertentie. Zoekt O TROMPET, sax of klarinet? Van Krogten heeft het. Rotterdamsedijk 148. Tel. 67026. Alles op gemakkelijke oet.a- 1 ling vanaf f 1,— per week I GOEDERENHANDEL Fa A Schilperoord en Zn., j Tumlaan 40. Schiedam f Hierbij tfeten wij TT mede, dat onze damesmodezaak. na 25 jaar te hebben bestaan, gevoerd ouder de naam Mevr. YV. v. d. BURG, Lange Kerkstraat li), per 16 maart 1965 Wij danken U allen, die ons al deze jaren hun vertrou wen geschonken hebben bij de aankoop van bun kleding. Wij zullen aan TT een pret tige berinnering bewaren. Hoogacht end. Mevr. W. Raats-v. d. Burg Burg. v. Haarenlaan 1427 Telefoon 260734 Verhuur vaa: OPEL REKORD 1963 OPEL KADET - 1963 TAÜNUS I7M 1865 VAUXHALL VIVA '65 Fabrieken van Melkprodukten en Voedingsmiddelen N.V. „Ik zal u terug laten bellenWaar is mijn stenobloc... Mijne Heren With reference Hochachtungs-.-oll. Denkt u aan de vergadering van 10 uur mijnheer Zij is dan van het hoofd van de afdeling Verkoop. Voor deze aantrekkelijke functie is echter vereist; een Mulo of M.M.S. opleiding, commerciële belangstelling, goede kennis van de moderne talen en vaardigheid In het (steno) opnemen en zelfstandig uitwerken van brieven e.d. in de Nederlandse en Engelse tt'.s. Inlichtingen verstrekken wij gaarne als u belt 01898-2941 of 010- 269174. Sollicitaties kunt u richten aan: Centrale Personeelsafdeling, Postbus 9, Vlaardingen.

Het Vrije volk | 1965 | | pagina 1