-feest na 7-1- zege op Oegstgeest Vleugels TSF 3 en 6 behalen kampioenschap Topscorer Baldadige bengels Rock around the clock Schiedamse Watervrienden winnen vierkamp Nini Boesman vertelt BB over ballonavonturen Geen etagebed, wel serie aanmaningen van postorderbedrijf Meesterkok Chef Georges geeft show weg in Hilton I D.A.F.- m PEUGEOTSERVICE I GARAGE LANDMAN I 1 I I MSZéEd A Grote vreugde in kleedkamer van kampioenen HBSS eindigt als goede derde Aad Bierhuizen blijft bij HBSS MANPOWER MANPOWER Zaaiers Renners beëindigen voorj aarscompetitie Vals kentekenbewijs, te snel en auto met mankementen Dertienjarig diefje wil poet begraven liiinn!iiinni!i!nifl!!i!isjniHnini!iHRijj!iiin!i!!in!iin!iiii!![imi!iiiitniini!inin!!i!n!!ifnii!ii!![!in!i!ji!!:n!!jiinijji!iinn!iiiiii!ii!Uimwii!r broersvest 64-66 topmerken gaven aan kroes voor keur als dealer in Schiedam! waarom zou u het niet doen artifort, bovenkamp, formufe fristho, gelderiand, g-plan e.a. dverteren kost geld Niet adverteren is duurder Pocket boeken voor kinderen. Een blijvende beloning voor zeven kwartjet. Bij uw boekhandel of kiosk. HET VRIJE VOLK MAANDAG 22 MAART 1985 PAGINA 1 Hier de PPSC'ers die het dit sei zoen hebben geklaard en het kam pioenschap binnensleepten van de vierde klas. Staande: Jan Teeuw, Cor Donker sloot, Aad Kalkhoven, Maarten van Harmelea, Lou Meulstee en reserve hoek Kalden. Voorste rij: Jan Jongepier, Ron Herlaar. Gerrit Boertje, Piet van Veen, Lody Kalden en Wieger van de Haar. (Van een onzer verslaggevers) Een aantal supporters van SVV, dezelfde die enkele dagen geleden de wedstrijd Roda—SVV per vliegtuig hebben bezocht, hadden zondag weer voor een nieuwe stunt gezorgd. Opnieuw hadden zj een vlieg tuigje gehuurd en dat, voorzien van een spandoek, over het veld van Fortuna VI. laten vliegen. Op het spandoek stond geschreven „SVV 'n 2". Dat wilde zeggen dat SVV in de uitwedstrijd van For tuna zou gaan winnen. Misschien dat by het zien van het spandoek de Fortuna-spelers ook vleugels hebben gekregen, want zij klopten SVV met niet minder dan 51. (Van onze sportredactie) De voorjaarscompetltie van de wielrenners is afgelopen. Drie weken lang hebben de leden van R.C. Schiedam, R. C. Rotterdam en De Coureur op het traject 's-Graven- landsepolder, hun rondjes gereden. Zondag moest de laatste rit uitma ken wie met de overwinning ging strijken. Hier volgen de resultaten met tus sen haakjes de eindklassering; A- klassers 1 A Bakker (C) (I), 2. L Boer (C) (3). 3 K. van de Hoe ven (-). 4. W Lepolder S 4 en 5 P. de Raay S (2). Bij de B-klassers waren de ere plaatsen voor H Timmer van de Coureur, Dalmeijer ook Coureur en A van de Ende, Rotterdam. Bij de A-aspiranten ging de eerste prijs naar de Schiedammer A Fille- kes Boeisen en De G:oot van Rot terdam werden tweede en derde Zo vader zo zoon dacht de kleine J. Bieur en werd eerste bij de B-aspi- ranten Vos en de Jager uit Rotter dam liet hij achter zich. De allerkleinsten, de c-aspiranten, reden 7 km. Hier werd O Wesselmg uit Rotterdam eer-it H Costa van Schiedam tsn-wt en C Muilwijk uit Rotterdam legde beslag op de derde plaap- (Van een onzer verslaggevers) Jammer van die bui regen en de lelie wind anders hadden nog veel meer Schiedammers getuige kannen zijn van de enige voetbal kampioen die er dit jaar in Schiedam is. PPSC heeft het gehaald en de laatste belangrijke wedstrijd tegen Oegstgeest met grote cijfers gewonnen. Met een score van 71 werd het kampioenschap een feit voor de blauwwitten die het dubbel en dwars hebben verdiend. PPSC heeft meer moeite met Oegstgeest gehad dan men uit de uitslag zou afleiden. Het duurde tot in de dertigste minuut toen de doeipunten- machine op gang kwam. De strijd begon in de stromende regen maar scheidsrechter Van Zwlenen, die bekwaam de wedstrijd heeft geleid, vond geen aanleiding om het feest voor de Schiedammers nog een week uit te stellen. In het eerste half uur liepen de Schiedam mers keer op keer in de buitenspel- val van de Oegstgeesters. Vooral Van Veen, gretig om te scoren, ilep steeds te snel in Maar toen na dertig minuten een gladde combinatie op de nog glad dere grasmat werd gelegd werd het eerste doelpunt een feit. Het was Lo dy Kalden die het net deed bollen achter doelman Blnsbergenjl0). Dat gaf de burger moed en zeker de grote schare junioren achter het doel die, na deze treffer, met hun toeters hun club naar nog groter prestaties bliezen. De regen en de kou kon hen met deren want zij rie pen het uit „PPSC wordt kam pioen"'! In het laatste kwartier deden Kal den en Van Veen er het, nodige aan om de roep van de jeugd kracht bij te zetten met ieder een doeipunt Het eerste ontstond na een goede ac tie van Van Veen die, schum naast de goal gekomen aan Kalden een tikje gaf waarna de bal maar voor het Inschieten was Twee mmuten voor de rust ging Piet van Veen er alleen vandoor en besloot zijn solo met een fraaie tref fer (Van onze sportredactie) Een punt uit twee wedstrijden behoefden het derde en het zesde TSF-team m de competitie nog. om zich kampioen te kunnen noe men. Beide teams hebben de beslissing niet langer uitgesteld om ztch de vorige week door royale overwinningen zeker gesteld van het kampioenschap van hun afdeling; daarmee tevens van promotie naar de tweede resp vierde klas. Ook een derde promotie dit seizoen werd voor TSF een feit door een zege op concurrent Smash zal ook TSF 5 het volgend jaar een klasse hoger (derde) mogen uitkomen. Of TSF 5 ook kampioen zal worden ls nog niet bekend; waarschijnlijk eindigt het gelijk met WTV Of dan nog een beslissingswedstrijd gespeeld wordt om de titel is nog maar de vraag; immers, de num mers eén en twee uit de vierde klasse promoveren en in feite is de volgorde dus niet belangrijk. (Van een onzer verslaggevers) PPSp is met een groot aantal doelpunten topscorer in haar af deling. Met 77 doelpunten voor en dertig tegen sloegen zij geen slecht figuur. De man die de meeste treffers achter zijn naam heeft is PPSC- middenvoor Piet van Veen Ons aantekenboekje hebben we voor deze gelegenheid nog eens door gelopen en we kwamen tot een respectabel aantal doelpunten van zijn voet. Met de wedstrijd van zaterdag, tegen Oegstgeest mee, heeft Piet 47 doelpunten gemaakt. Dat is niet voor de poes en wij geloven dat hij met die 47 treffers de top scorer is van het zaterdagvoetbai. TSF 3 en 6 hebben dus de vorige week de kroon gezet op een voor beide prachtig seizoen. Beide teams bleven ongeslagen; het derde team speelde drie maal ge!ijk, het zesde een maal en overigens werden slechts overwinningen geboekt TSF 3. ge vormd door Aad Zuidgeest, Huug Wittop Koning en René Timmer heeft de TSF'ers een derde tweede klasse-team bezorgd, uit welke bre de basis zij het volgend seizoen een team in de eerste klasse willen trachten te krijgen. TSF 6 gevormd door de nieuwe- lingen-in-de-competitie mevrouw Wiepke Voor bach, Don Nuis en Huib Llerop, heeft door het behalen van het kampioenschap wel voor de grootste verrassing voor TSF ge zorgd ra deze competitie. Het vol gend jaar In de vierde klasse valt er voor dit kampioensteam echter nog veel te leren. Behalve de overwinningen die de TSF'ers kampioenschappen brachten (TSF 3—De Schakel 1 7—3 en TSF 6Sunlight 100), was een derde TSF-zege zeer belangrijk: die van het vijfde team op Smash 1 in Maas sluis (82), Door deze zege heeft ook TSF 5 zich verzekerd van pro motie, in dit geval naar de derde klasse, de met grote spanning tege moet geziene wedstrijd tegen Smash was echter niet beslissend voor het kampioenschap. Als TSF 5 en WTV 1 hun resterende wedstrijden winnen (hetgeen verwacht mag worden), eindigen zy gelijk op de eerste en 2e plaats. Waarschijnlijk zullen Theo (Van een onzer verslaggevers) Vrijdagavond heeft de politie op de Kotterdamsedijk ra Schiedam een be stelwagen aangehouden, waarvan de bestuurder, J. K., d* maximum snel heid met ruim twintig kilometer overschreed. By een nadere controle bleek de auto drie gladde banden te hebben, een handrem die niet meer werkte en een richtingaanwijzer die geen richting meer aangaf. Bovendien klopte de naam van de bestuurder niet met die op het kentekenbewijs. van Dijk Fred Jomtsma en Zuid geest sr. dus voor een derde, zü het gedeeld, TSF-kampioenschap gaan zorgen Voor de eindrangschikkingen wa ren de volgende uitslagen minder belangrijk Intiem 4TSF 1 5—5. HoUandlaan—TSF 2 7—3 en TSF 4- Nationale 1 46 (Van een onzer verslaggevers) Zaterdagnacht heeft de Schiedam- se politie twee jongens aangehouden, samen IS jaar, die op zondag 28 fe bruari twee draadglasramen van het gebouw van de firma Kips Co. aan de Van Cleefstraat m Schiedam had den ingedrukt Uit baldadigheid had den zij na naar binnen geklommen te zijn pakken met administratieve bescheiden uit het raam gegooid. Zaterdagavond is in Musis Sac rum het laatste Klokkenbal gehou den dat georganiseerd werd door en kele jonge parochianen van de r.-k. kerk o.I. Vrouwe Visitatie ra Nieuw- land. Men heeft deze klokkenballen ge organiseerd met de bedoeling hier door geld in te zamelen voor de klok die in de kerktoren van de O L. Vrouwe Visitatie zal moeten ver schijnen „Door het enthousiasme voor ons initiatief van de zyde der jongeren", zei een der organisatoren, „zyn wij zeer goed m ons plan geslaagd". In totaal heeft men circa 2000 gulden met de klokkenballen kunnen opha len. Ongeveer 400 mensen hebben zich zaterdagavond van acht tot een uur 's-avonds kunnen uitleven op de muziek van het orkest .Jack Red- ler's Rhytm Club" uit Den Haag Het orkest werd vokaal bygestaan door de zangeres Friedl Perdyk Na de hervatting toen de regen nog heviger omlaag viel, bleek al spoedig dat het kampioenschap de Schiedammers niet meer kon ont gaan. Zeker niet toen Herlaar er 40 van maakte. Jongepier viel uit en werd vervangen door Loek Kal- den. Toch kwam Oegstgeest nog aan een tegengoal Een klem foutje in df öchiedamse defensie was er de oorzaak van dat Seller doelman Kalkhoven met een felle schuiver kon passeren Maar via Van Veen, Kalden en Boertje werd de eind stand van 7—1 bepaald. Toen kreeg de jeugd van PPSC de gelegenheid om hun elftal met een bloemenhulde van het veld te halen Na een felle en spannende strijd is de Schiedamse afdeling van de zwemvereniging NCS De Watervrien den voor de tweede maal in succes sie winnaar geworden van de vier kamp tussen de watervrienden uit Delft Den Haag, Rotterdam en Schiedam, ,J3e Watervrienden" Schiedam won met een totaal van 94 punten en kon hierdoor de wisselprijs, een fraaie bronzen schaal, die het vorig jaar won, in bezit houden. Op de tweede plaats eindigde de Haagse afdeling met 76 punten dei- de werd Rotteidam met 67 punten en Delft werd met slechts 41 punten als vierde gekwalificeerd Een der spannendste onderdelen van de vierkamp, die zondag ïeeds voor de derde maal werd gehouden, was de 50 meter schoolslag voor da mes van 15 jaar en ouder, die voor Rotterdam gewonnen werd door het meisjes W Speulman in 413 sec ter wijl W. v d Lee met slechts een L sec achterstand voor Schiedam de tweede plaats bezette. Ook de 5x 25 meter borstcrawl voor jongens van 11 en 12 jaar was zeer enerverend Met slechts een tiende sec voorsprong op Den Haag wist Schiedam na 1 min 36 5 sec als eeiste aan te tikken, teiwijl het Rotterdam met 1 mm 44 6 sec en Delft met 2 min 10 2 sec ver ach ter zich het Bij de wisselslag-esta fette voor 15-jarigen en ouder wisten zowel de Schiedamse dames als he ren de eerste plaats te behalen De heren deden er 2 min 23 3 sec. over en de dames eindigden na 2 min, 44 6 sec Helaas werden de dames later gediskwalificeerd, omdat bleek dat bij het wisselen een der dames te vroeg van start was gegaan Het grut. zoals de meisjes tussen de elt en 12 jaar genoemd worden, zette ook zijn beste beentje voor. De meisjes wisten twee van de uit drie series samengestelde 5 x 25 meter schoolslag te winnen in respectieve lijk 1 min. 56.9 en 2 min. 09.8, ondertussen de meisjes uit de andere steden achter zich latend. Een groot succes dus voor NCS „De Watervrienden" Schiedam die nu alweer meer dan drie jaar In on- 74* Nadat de verenisdm? m oktober 1961 opgericht ls, telt zij reeds meer dan 400 leden en dit aan tal blijft gestadig groeien Het be stuur van „De Watervrienden" geeft zich dan ook tot het uiterste om zijn vereniging tot een der vooraan- staandste van Schiedam te maken. Onder groots gejubel van het tal rijke publiek mocht de Schiedamse afdeling de wisselprijs in ontvangst nemen en de andere afdelingen wer den met een medaille beloond. Te vens werd elke deelnemer nog ver gast op een fraai verenigmgsspeldje. (Van een onzer verslaggevers) Geen klcedkamergehelmpjes deze keer want niemand stak het onder stoelen of banken dat PPSC kam pioen was geworden, ledereen was doorweekt van de regen en het klet ste op de ruggen van de spelers toen aan hen de gelukwensen werden uit gedeeld. In de kleedkamer, was het een ge drang van jewelste Piet Kalden was de eerste die iets aan kwam bieden Namens de familie Kalden (een ech te PPSC-familie) bood Piet een vlag aan Een echte kamploensvlag door de familie gemaakt Oegstgeest bleef ook rilet achter en liet het met bij een handdruk alleen Jo Bosman, van SFC. vulde met een enorme ruiker bloemen het kleedlokaal tot in de uiterste hoeken Kort maar krachtig bood hij namens de buurclub SFC zijn gelukwensen aan Toen vond bestuurslid Brusse het genoeg en ontruimde de kleed kamer waarna de spelers gelegen heid kregen om onder de douche te kruipen In het Schuttershof in Rotterdam is later op de avond aan de spelers en hun vrouwen een diner aangebo den Ook de elftalcommissie en het bestuur zaten aan het diner aan. Omdat reeds op 39 april PPSC het 45-jarig bestaan gaat vieren zal geen extra feestavond worden gegeven voor het kampioenschap. Voor zater dag a.s. is een receptie vastgesteld in De Bron van 5 tot 630 uur. Een groot aantal vrijwillige noodwachters in de gemeente Schie dam heeft vrijdagavond in gebouw Irene voor het tienjarig dienst verband met de Dienst Bescherming Bevolking A-kring Zuid-Hol land C de vrijw illigersmedaille c.q. oorkonde In ontvangst mogen nemen. Ter opluistering van deze plechtigheid had men de bekende baltonvaarders, de heer en mevrouw Boesman, uitgenodigd om de aanwezigen te laten genieten van hun spannende verhalen over avonturen in de lucht op verschillende plaatsen ter wereld. Alvorens men tot de uitreiking van de medailles en oorkonden overging, heette het districtshoofd van de Rechter Maasoever, de heer W. J. M. Hertum, de aanwezigen hartelijk welkom namens kringbestuur Zuid-Holland C en ging hij nader in op het dienstver band van de vrijwilligers. Na de uitreiking hield drs. Jan Boesman een korte inleiding over de ballonvaart en hierna gaf hij het woord aan zyn echtgenote Nrai Boes man die de aanwezigen zou meevoe ren naar hogere sferen Op bijzonder prettige en humoristische wyze wist de charmante ballonvaarster het publiek te boeien met haar verhalen over avonturen in Azie, Afrika en Amerika. Tevens lichtte zy het pu bliek uitvoerig ra over de techniek die de ballonvaart eist Volgens me vrouw Boesman is ballonvaart geheel ongevaarlyk voor zover men bij het landen met in de buurt komt van hoogspanningsdraden ,31) ballonvaren zit je tussen de 209 en 300 meter hoogte het fijnst. Dan heb je nog contact met de men sen op aarde en je kan gewoon met hen praten Soms zien we op een tocht een boerdery beneden ons en dan roepen we naar beneden om de naam van de omgeving te vragen De mensen kijken dan verbaasd om zich heen, zy voelen zich in het ootje ge nomen omdat zij niemand zien en halen onverschillig hun schouders op. We roepen dan „We zitten boven je," maar voordat men beneden antwoord kan geven zijn we al veel verder ge dreven," zegt Nini Boesman met een schalkse uitdrukking op haar gela-t. Nrai Boesman vervolgt: Je twyfelt wel eens aan jezelf als ie op een hoogte van by voorbeeld 2000 meter zit. Je kiUgt dan edele gevoelens en Door het gelijke spet tegen Baren- drecht heeft HBSS de derde plaats in haar afdeling behaald achter kampioen Excelsior en Die Haghe. Deze laatste wedstrijd is een genoeg lijk partytje voetbal geworden om dat er niets meer op het spel stond. Scheffer scoorde voor de rust voor HBSS waarna Boender in de tweede helft in eigen doel schoot, na een misverstand met zyn doelman. (Van een onzer verslaggevers) De zaterdagclub HBSS heeft het contract met trainer Aad Bierhuizen verlengd. Bierhuizen heeft al enkele seizoe nen de spelers van HBSS onder han den gehad en heeft dat, volgens het bestuur, goed gedaan Vandaar dat hem een nieuw twee-jang contract is aangeboden, dat door Bierhuizen is aangenomen. je neemt je voor om je leven te bete ren wanneer je weer grond onder je voeten hebt ,De ballast voor het stijgen en het veranderen van richting van de bal lon bestaat uit zakjes zand van 15 tot 20 kg. Natuurlijk gooien we met een hele zak overboord, stel je voor dat er mensen onder lopen. Nee. dat gaat met een grote kruideniersschep. Dne tot vier scheppen zyn meestal voldoende om de ballon een andere koers te geven zegt Nrai Boesman „Voor het landen kan je het best een heideveld of welland uitzoeken. Geen korenveld, want het is onze ervaring dat we dan veel geld moeten betalen aan de eigenaar. Dus uitkijken waar je landt." Tot besluit van de avond ver toonde men de film 'De droom van Icarus' en de in 1961 in Den Haag bekroonde 'Televisie - Ballonfilm'. Beide films gaven een impressie van de ballonvaart. De personen die wegens hun tien jarig vrijwillig dienstverband met de vrijw-tlllgersmeciaille c q. oorkonde begiftigd werden, waren De heren K. Visser, L. Pedersen, F. de Graaf. P Krabbendam, J. B. van Oort, J. H. Gijsen, J. J. Douma, J. v. Dongen, P. Ligthart, A. A. de Zwart en mevrouw H. v. d Beek—van Nie- ien De heren A Zuideeest, J Kop penhagen, H. P M Hartmans, H. Eesemer, J J den Uyl. J A G Gort- huys, J H Bierhoff, J. D Osterholt, P. Brouwer, J J. L. v. d. Broek. M. de Keijzer. L. W Kuyper, E van'Ct- terloo en de dames M, Nefkens-Erf- temeljer en L. Veerkamp-v. Galen. De heren E. van Smlrren, C. v. Zes sen, F S. SJoedsma, B. W. v Huuk- sloot, A Korteland, D Kreft, M. A. van Aalten, H J Bauman, M. B Steenbergen J S Brandsma J van Ry, H J Elshof, P Jongkinds P J J. v. d. Steen. A. Scharloo en de da mes E. Riemslag Baas-Byl, W. Si mons—Rutgers en L. Rietkerk—Ha- goort. iiüHiiiiiriiiniiHiiiiiminHiiiiiiüiiiiiHiiiüniöiiiiuïitiiiiiHiiiiiiHiiiiiiiiiiiKH'iiHitiiiniiiiiHiuiJiiMiiiiijJBHtHHiii.iiiiöinKMininiiniiiiiiiiniDHm (Van een onzer verslaggevers) In april van het vorig jaar be stelde een Dubbeldams echtpaar b(j het postorderbedrijf Wehkamp m Dedemsvaart een etage-bed Sindsdien heeft dit echtpaar al le gelegenheid gehad te ontdekken hoe merkwaardig de administra tie en de werkwijze van zo'n oost- orderbedrijf zich kunnen voor doen. Maandelijks krijgt de heer M. („liever niet m'n naam in de krant") een overzicht ran zijn rekening. Over januari bij voor beeld" „In totaal bent u ons nog schuld-g", en dan ingevuld: „f 0,00". temyl de klant nog een fors bedrag kon besteden zonder bij te betalen. Over februari, een maand la ter dus, kreeg h(j te horen: „In toiaal bent u ons nog schuldig: 22337." „U heeft een betalings achterstand van: 180,„De ze maand dient u dus te betalen: 200,—". „Maar," zegt de heer M„Weh kamp krijgt helemaal niets meer van my, ik krijg integendeel nog 7430 terug van dat bedrijf." Nadat hij In april 1964 het bed had besteld en de eerste aanbe taling had gedaan (ƒ74,50), hoor de hij helemaal niets. Op de be- stelkaart (het echtpaar had, wel tot aller tevredenheid, al meer bij het postorderbedrijf gekocht) had de heer M. om spoed verzocht. Na een maand wachten heeft hij toen naar Dedemsvaart ge beld, waar het bed bleef. Normaal kreeg men een kaart dat de be stelling was ontvangen, er zcru nu iets mis <cgaan kunnen zijn. Nee, oi-ëe na het telefoonge sprek. het bed zou met spoed ge stuurd woiden Weer wachtte de heer M een Midje belde nog eens en uurdc toen ten slotte twee maal een aangetekende brief dat 'ui de besfeihng annuleerde. Narigheid Weer tramde hij uit het Over- ijselse taal noch teken Intussen kwam echter de eerste bestelling: het gehele bed werd door v. c-nd en tooa gebracht, maar een onderlegger en een trapleertje. de - -■ 0jP nu niet het meest d zmi De neer M het het bezorgde or.middeHiik terug stu ren (wat nem f 6 75 kostte), *uj had immers de order geannuleerd kreeg niet anders dan t maan- demkse overwicht van de betalin gen Altya 'tonden er als schuld errchiliende bedragen genoteerd Cenmaal io^ kreeg hij telefonisch Je verrek u mg" binnen een week is 't in orde „Het hoeft al niet meer." gaf de heer M ten ant woord. Er veranderde echter wéér me'p Sinds enkele maanden krijgt hij op gezette tijden aanmaningen, die in niet mis te verstane taal zijn gesteld De „Laatste aanma ning" liet hem weten: „Geachte cliënt re) di" is de derde maal dat wij u moeien wijzen op uw beta lingsachterstand. U zult begrij pen dat wi? niet van plan aün hiermee door to gaan. Wil me nen u voldoende te hebben ge waarschuwd voor de gevolgen. Wij zullen dan ook onze vor deringen aan een incasso-bureau overdragen." „Dit br-ngt naast heel veel koe ien voor u mede dat u bij de kre dietinstelling als slechte betaler zult worden genoteerd. Veel kosten en veel narigheid U zult het ons niet kwallik ne men dat wij tot deze (ook voor ons) vervelende stap moeten over gaan. U zelf hebt ons ertoe ge dwongen Wij menen echter In uw belang r.- handelen als wij de vorderng nog 5 dagen vasthou den Wees dus -verstandig cn be taal het bedrag, vermeld op uw maandoverz cht Het is in uw eigen Delang En zo gaat dan de ze laatste aanmaning nog even door. Geen gehoor Het echtpaar M. wordt het te gortig van de kant van het post- orderbedryf met brieven als deze te worden bestookt en zei' in het geheel geen gehoor te krijgen in Dedemsvaart. 'Als we bellen zal het altijd worden uitgezocht, We krijgen nooit antwoord.' Ook wij als redactie hebben intussen de ervaring opgedaan dat het bijzon der moeilijk is op de kantoren van het postorderbedrijf Wehkamp iemand te vinden, die weet waar het om gaat De heer M. toont de recuutjes van de aangetekende brieven, het betalingsbewijs van de eerste aan betaling en de maandelijkse over zichten. 'Zo langzamerhand wor den we het beu,' verklaart hij ten einde raad. En verder wacht hij af welke ontwikkeling de Het ve-'haal bwut eentonig te maar worden, maar de postorderklant zaak nog zal laten zien. (Van een onzer verslaggeefsters) In het Rotterdamse Hiltonholel treedt deze en volgende week op, „Le Chef Georges, Maitre Rótissier. Le Chef Georges is een beroemde Franse kok, maar desondanks kan men rustig van „optreden" spreken om zijn activiteiten in het hotel aan te duiden. Chef Georges bereidt zijn specialités namelijk allerminst in de anonimiteit van een hotelkeuken, nee hij doet dat in het openbaar en hij maakt er een show van a la Toon Hermans, alleen zonder lied jes. De Haithe Róhssier treedt öp in het kader van een „Festival de la Gastronomie Franqaise" in het restaurant Jardin van Rotterdam- Hilton, Elke avond na 7 uur kan men hem daar, tot 27 maart, in actie zien. Dat wil zeggen: wanneer men er een flinke duit voor over heeft tenminste. Want het Ls natuur lijk de bedoeling dat men zijn pro- dukten ook opeet, en dus een ..menu complet" tot zich neemt In de Jar din. En het goedkoopste menu com plet kost toch nog altyd 24,50 met inbegrip van aperitief en wijn. Chef Georges ziet er precies zo uit, ais je Je een Maitre Rdtassier voorstelt Hy is zeer, zeer omvang rijk, draagt aan een forse ketting een grote penning op zijn buik en er bungelt een groot mes op zijn heup Hij bezit in Parijs een restaurant met de dichterlijke naam „La Table du Roy." Bij het bereiden van zijn specia le aperitief-cocktails door het le gertje medewerkers dat Chef Geor ges bij zich heeft, houdt de mees- ter-kok weliswaar een scherp oog in het zeil, maar pas bij het toe bereiden van het vaste voedsel ontplooit hij al zijn talenten. Dit toebereiden geschiedt te midden van dinerenden, op een grote vlam. De ingrediënten waaraan, na tuurlijk al tevoren gewerkt ia worden hem aangereikt door zijn a&sisten, waarna maitre Georges ermee aan het jongleren slaat Hij geeft er ook een explicatie bi) Deze is poëtisch en geestig maar volstrekt onduidelijk voor de gene die zou willen weten hoe het gerecht nu eigenlijk tot stand komt. Maitre Georges snuift de geur van zijn gerecht op, slaat de ogen ten hemel en slaakt 'n verrukte zucht,... Het resultaat schijnt hemels te zijn Dat blijkt later ook inderdaad het geval. Zondagmorgen werd in de berm van de aanleg zijnde rijksweg 20 in Kethel een dertienjarig jongetje aan getroffen, die een tas aan het begra ven was Bij een nader onderzoek bleek dat hy met enkele leeftijdsge noten zaterdagnacht in de kantine van het clubhuisje St. Jortsdoelen een dozijn flesjes limonade, koek en andere versnaperingen had ont vreemd. Dit alles bevond zich in de tas die hij wilde begraven. KI kan. kicun. marnn a*an Mina 7ï!_ 34754? WISSELBANB N.V„ Schie dam, Raam 26, telef. 268351 (dag. geopend van 1 uur 's middags tot 's avonds half acht; zaterdags van 9-5 uur). Nieuwe en gebruikte auto banden, alle merken. Mon teren, repareren, opsnijden, balanceren. Oude banden hoge inruilwaarde. Kapsalon Hélène, de salon voor de betere PERMANENT. Stroomloos voor ieder haar geschikt, 750. Helêne tiede permanent, de meest ideale natuurlijke permanent 10,- Gratls halen en brengen per luxe auto voor permanent Kapsalon Hélène, Rem- brandtiaan 22, Schiedam, tel 267179, 1,00 reductie op deze advertentie Voor uw PAbtOTO's na tuurlijk naar (otohandei K van Vuuren Hoogstr 106 Schiedam in spoedgevallen desgewenst in l uur klaar Alles op gemakkelijke beta ling vanaf 1,— per week GOEDERENHANDEL Fa A Schilperoord en Zn., Tuinlaan 40 Schiedam Zoekt een MONDORGEL, gitaar of slagwerk? v Krog- ten levert uw merk Rotter- damsedijk 148 Tel 67026 Zoekt U TROMPET, sax of klarinet? Van Krogten heeft het Rotterdamsedijk 148. Tel. 67026. NOORDMOLENSTRAAT 17 - SCHIEDAM - TEL. 266233 en 265607 vraagt voor directe uit zending: (Steno)-typistes Ponstypistes (IBM) Facturistes Boekhoud (st)ers Afwisselend werk op da gen dat het U schikt - tegen hoge tarieven Komt U eens praten bij: ROTTERDAM N.V. Snelliussingel 44 A Telefoon 26 44 34 Het bureau aldaar is ge opend' dinsdag, woensdag en vrijdag van 9 00—12 00 uur, woensdag en vrijdag van 14 0016.00 uur en dinsdag en woensdag van 19 00—21.00 uur. worden g-e-s-p-e-l*d

Het Vrije volk | 1965 | | pagina 1