Overwinningen van SFC en SVDPW komen goed van pas Trams (lijn4) botsen op elkaar Hamertje tik Shirley Temple op de Keukenhof Kampioenen in het wit Watervrienden slagen voor zwemdiploma's Vriendschap en sfeer kenmerken van drukke receptie PPSC-elftal s GARAGE LANDMAN I van Otten in Museumaula ABC-tjes Opnieuw serie inbraken in de Spaansepolder KIJK BIJ DE ZAAIERS D.A.F.- en PEUGEOTSERVICE 'ij I I Leen West dijk breekt been Pronkstuk afgeknapt.tMSr. Prachtig Spel Jubileumconcert WF-liarmonie T 1,/D VO-expositie in museum ARVA huldigt jubilarissen MANPOWER MANPOWER ADVERTEER REGELMATIG mmsm mms. HET VRIJE VOLK MAANDAG 29 MAART 1965 PAGINA SFC—VCS MartinitHardinxveld SVDPWDindua V OCExcelsior Ja Ze zijn goed ROTTERDAM N.V. Snelliussingel 41 A Telefoon 26 44 34 broersvest 64-66 topmerken gaven aan kroes voor keur als deafer in Schiedam waarom zou u het niet doen? artifort, bovenkamp, formule fristho, geideriand, g-pian e.a. Dan hoeft niet lang te zoeken NOOEPMOIjENSTRAA'" 17 - SCHIEDAM - TEL. 2ÜS232 cn 25560? 'Van onze sportredactie) Vijf wedstrijden waarvan er twee in winst werden omgezet en drie maai werd verloren. Dat is de oogst van het Schiedamse amateurvoetbal. De beide overwinningen kwamen goed van pas. SFC won verdiend van VCS met 1—0 en krijgt weer een beetje moed voor de toekomst. IVien zoekt het by SFC in de jeugd en het blijkt wel resultaat te hebben. De andere ploeg die tot winst kwam, was SVDPW. Ook daar kwa men de plinten goed van pas. Dindua werd door deze nederlaag legen SVDPW nog vaster op de onderste plaats gedrukt. Demos ziet bijna geen uitweg meer want opnieuw werd verlies geleden. SMV won in Scïtïedam met 3—t en ais Demos volgende week van Olivio mocht verliezen dan ziet het er bijzonder slecht uit voor de Schie dammers. Martinithad tegen Hardinxveld lange tijd het beste van het spel en kon zelfs een «-O-achterstand wegwerken. Maar kort voor het einde steide Hardinxveld de zege veilig. Excelsior '20 streed in Rot terdam tegen VOC een hard duel en verloor met 20. Met alle Inzet waarover de jongens van SFC beschikken hebben lij strijd geleverd tegen de beste ploeg uit hun afdeling, VCS. Het resultaat was een Terdlende 1—0- «verwinning voor de Schiedammers. Men gaat het bij SFC een beetje ln de jeugd zoeken en gezien de uit slagen van de laatste weken gelo ven wij dat dit succes op gaat leve ren. Al meteen na het begin kopte Van Oudheusden de bal over de lat. Hierna ontspon zich een levendige strijd met kansen over en weer. De rust kwam met een dubbelblanke stand. Na de hervatting ging SFC rustig door met het bouwen aan de aan val Dat had ln de tiende minuut succes. Offerm&n knalde de bal te gen de lat waarna de goed meege komen Van Oudheusden de bal in kopte, 10. De Jong bij SFC viel uit en werd zeer goed vervangen door de A-ju niorspeler Hans Klein Wat VCS ook probeerde, SFC gaf deze zege niet meer uit handen. DemosSUF Donkere wolken pakken zich sa men boven het hoofd van alles wat Demos Is. Opnieuw was er verlies voor de Harg-bewoners. Met 3t trok SMV aan het langste eind. daar mee Demo» nog vaster op de onder ste plaats drukkend. Toch hebben de Schiedammers het beste van het spei gehad en waren de meeste aanvallen voor Demos. Het ontbrak echter aan geluk om het doel te vinden. Dat was bij SMV an ders. Een weggewerkte bal uit de SMV-defensie kwam bij de midden voor die er wel raad mee wist en scoorde (01». Na de rust hetzelfde spelbeeid. Steeds een aanvallend Demos dat echter de weg naar het doel niet kon vinden. Twee uitvallen van SMV be tekenden evenveel treffers. Tegen de ze achterstand konden de Schiedam mers niet veel meer doen. Toch bon Demos kort voor het einde de eer redden. Een voorzet ging langs het doel en de bal zou üjn achter ge gaan. Een supporter van Demos schopte de bal echter voor het doei. Dat zag de scheidsrechter die een opgooibal gaf. Uit die opgooibal ont stond een corner waaruit Groenedijk inkopte 11 3 Martinit. dat na de rust Hardinx veld volkomen overspeelde, heeft toch niet kunned voorkomen dat de punten met de gasten mee naar huls gingen. In de eerste helft was Hardinx veld iets meer in de aanva! en nam door De Rover en Bos, in eigen doel, de leiding. Kort voor de rust ont snapte het Hardinxvetd-doel aan een doorboring. De bal ging naast. 'Van een onzer verslaggevers) Bij het eindpunt van lijn 4 op het Koemarktplein te Schiedam is vrij dagmiddag een tram met passagiers, tesigorg deer de heer X. K, tegen een stilstaande tram gebotst, waarbij enkels passagiers letsel opliepen. De 73-jarige Schiedamse mevrouw J. P. S.-de V. uit de Rembrandtlaan te Schiedam liep een lichte hersen schudding op en moest evenals de 53-iarige mevrouw J. 't Hoofd-de Winter van de Hogebanweg door de GGD naar de Dr. NoleUtlchtlng wor den vervoerd, waar bleek, dat de laatste aan de rug was gewond. Me vrouw s. kon na behandelinè naar huis terugkeren. Het ongeluk, waarbij de passagiers door elkaar rolden, gebeurde om streeks drie uur. Uit de richting Rot terdam kwam de tram van de heer Kdie bit nadering van het eind punt tot zijn schrik bemerke dat zijn remmen weieerden. Tot drie keer toe remde hij vergeefs en trapte toen t"n einde raad od de noodrem, masr s'iagde er niet in h't gevaarte bij tijds tot stilstand te brengen. In de tweede helft was er maar een ploeg die speelde en dat was Martinit. Het resultaat bleef dan ook niet uit. Reeds na vijf minuten werd een voorzet van J. Lubker hard door Smit ingeschoten. Uit een hoekschop van H. Lubker kopte Frank de ge lijkmaker ln het net. Toen beging Martinit de fout om te ver op te dringen met ais resul taat dat Hardinxveld met twee uit vallen twee maal de roos trof. SVDPW heeft zich door een 30- overwinning op Dindua iets van de onderste plaats gewerkt De zege was verdiend omdat SVDPW over enkele schuttere beschikte. Verder waren C. Fan de Vliest en Van Da- ten in de Schiedamse defensie goed op dreef. A. van de Vllst kon in de 40e mi nuut de score openen. Een diepte- pass deed. de bal voor zijn voet be landen waarna hij vla de paai de roos xrof n —O». Na de herva'ting werd-de strijd iets feller en soms ook te hard. Toch gelukte het A, van de Vllst om opnieuw het net te vinden. Eerst trapte hij de bal nog tegen de doel man aan maar toen was het raak '20) Het werd door Van Gent kort voor het einde nog 30. NikkelenKui per van Dindua werd kort voor het einde van het veid gestuurd wegens natrappen. Excelsior heen geen geluk gehad bj) VOC in een wedstrijd die soms bijzonder hard was. Den Brlnker, de Schiedamse aanvalsleider, heeft tot twee keer toe de paal geraakt maar verder dan dit kwamen de Schiedam mers niet. VOC raakte twee keer het net beide keren door Madsen na de rust. Dat betekende dat de pun ten in Rotterdam zijn gebleven. Voor de rust hadden de Schiedammers het beste van het spel. na de, hervatting hadden de Rotterdammers de beste papieren. De Schiedammers verloren ln deze strijd hun rechtsachter Leen West- dijk, die een beenbreuk opliep. (Van een onzer verslaggevers i Toert PPSC enkele jaren as- leden naar de vierde klas pro moveerde kreeg het bestuur van het vijlde elftal een voor zittershamer aangebodenToen de receptie achter de rug was, bleek de hamer in geen rel den of wegen meer te vinden. Hoe mer, ook zocht hij was weg en hij bleef weg. Op de receptie van zaterdag verscheen de heer Van Zan ten. van het vijfde elftal, op nieuw met een voorzittersha mer. Hij memoreerde toen het verlies van de vorige hamer. Voorzitter Kooymanadrern als altijd, merkte toen op: „Is het soms dezelfde van de vo rige keer?" Maar de vreugde na deze uitlating toerd nog groter toen de heer Van Zanten, na het bestuur te hebben gelukge wenst, met hamer en al weer wilde vertrekken. Maar nu liet voorzitter Kooyman hem niet gaan. (Van een onzer verslaggevers' In het komende seizoen gaat PPSC In andere clubkleuren spelen. Aan het eind van de receptie werd de spelers van het eerste elftal, ook de reserves, een geheel nieuw voctbal- tenu aangeboden. Het standaard- elftal van PPSC speelt ia het ver volg helemaal in het wit. Het shirt wordt voorzien ran een blauw rug nummer en de blauwe kousen krij gen een wit boord. vSS;<> r - Deze gaslantaarn, een histo- s n I I Lange dam, moest eraan geloven toen een 29-jarige sloper, de heer J. K. uit Schiedam, komende uit de richting Appelmarkt op de Appelmarktbrug met zijn auto plotseling naar rechts moest uitwijken voor een wielrijder. De sloper verloor de macht over het stuur, kon de paai niet meer vermijden en reed er met een forse kiop tegen op. Met het gevolg dat de lantaarn finaal afknapte Zoals gebruikelijk heeft het sinds het begin van dit jaar bij de Schie damse Watervrienden weer gegonsd ran de activiteiten. Aan tal van zwem- eveuementen werd deelgenomen, diverse jongerendagen werden bezocht, maar de hoofdschotel van dit eerste kwartaal was uiteraard de zwemvier- kamp in het Sportfondsenbad op zondag 21 maart, welke met duidelijk verschil door Schiedam (94 punten) werd gewonnen vóór Den Haag *76 punten) cn Delft (41 punten). (Van een onzer verslaggevers) Het 40-jarig bestaan van de Har monie „Wilton-Fijenoord" te Schie dam is zaterdagavond in de Stads gehoorzaal te Vlaardingen gevierd met een jubileumconcert, waarvan de kwaliteit op hoog niveau stond. De erevoorzitter van de harmonie, ir. B. Wilton, liet de 40 jaren in vo gelvlucht voorbijgaan, waarbij hit opmerkte, dat in 1925 werd gestart met 43 leden en dat dit aantal in middels is uitgebreid tot 56 leden. Hij bracht in herinnering, dat de harmonie oorspronkelijk speelde htj jubilea en dergelijke gebeurtenissen, maar dat tegenwoordig meer wordt opgetreden bij tewaterlatingen, enz. In de jaren dertig maakte de har monie een crisisperiode door. maar daarna kwam men weer tot grote bloei, met als resultaat, dat de hoogst. bereikbare afdeling werd ge haaid. Tegen het emde van het program ma verscheen mevrouw Wilton op het Gehoorzaalpodium, waar zij Met een grote klap botste de tram op het andere tramstel. waarvan de bestuurder, de heer A. de R.. na het - wisselen van de dienst met de con- i vriendelijke w-oorden richtte^ tot de ducteltr was uitgestapt; wonder bo- I leden s'Hti de harmonie, geve éd door ven wonder bevonden zich op dat i de aanbieding van een byzonoer moment geen passagiers in deze j Haal geschenk. Namens de names tram. waarvan de achterwagen. even- van de harmonie bood zij een prach- ais de andere tram. werd beschadigd. De bestuurder werd bi) de botsing niet gewond. tige Ivra aan welk instrument zal worden gebruikt tijdens de marsen op straat. die DE POCKETS VAN DE ARBEIDERSPERS lader* boekwinkel heeft ze Al deze activiteiten hebben echter geen afbreuk gedaan aan het ele mentaire zwemonderwijs, getuige het aantal van 63 diploma's dat na de recente afzwernzaterdagen kon wor den uitgereikt. Hier volgen de namen van de gelukkigen die een diploma in ontvangst mochten nemen; Diploma I (Zwemproef)mevr. Fontijne, mevr. Resoort. Judy v. d. Lee. Joyce Ypes, Rina de Haan, Catharina Zandwijk, Gea Muis, Letty v. d. Wal, Marjo Keuzenkamp. Helly Buursnsa. Ingrid Franke, John- Paul van der Lee. Bas van Noort- wtjk. Diploma II Geoefend zwemmer) Astrid v. d, Gaag, Marjan Kalk- hoven. Raymonds Kleine, Barrie Hoeyenbos. Ineke Visser. Jannie Scohneveld, Hans de Jong. Jelïe v. d. Schuit, Sipke Drijver, Johan Robbe- regt, Jan Geerink. Jan Moret. Oerrie Egging, Tonny Michels. Kees Ml- cheïs,. Cor de Koning. Tjeerd v. d. Schuit. Rob Verhoeven. Piet Slaven burg, Hans Nijs. Diploma III (Zwemvaardigheids- diplema I)Truus Marinus, Mieke Kalkhovcn. Thea Pegels. Yvonne Boutestein. hr. A. ter Steege, hr. A. v. d. Struis. Kees Kerssen. Nico Moerer. Denijs v. d. Blom. Marcel Rozenburg, Maarten v. d. Struis, Bert Feelders. Simon Breedveld. Ronald Kleine. Steef Verboon. Andries de Wit. Wim Boutestein. Gert Knotsen burg. Diploma IV I Zwemvaardigheids- diploma 2): Ineke Smit. Sonja Flligel, Wim Marinus. Hans Mulder. Hans Helleman. Karei den Hartog, Hans Vellinger, Diploma V 'Zwemvaardigheids- diploma 3)Willy v. d. Lee. Jaap Mulder, René v. d. Gaag. Ook het korps hulpinstructeurs werd inmiddels aanzienlijk uitge breid. Gedurende de zondag Jt. te Amsterdam gehouden examens kon aan 16 kandidaten het begeerde di ploma worden uitgereikt, nl. aan mevr. A J. de Groot. mevr. N. Bla zer en de heren A. ter Steege, A. Kalkhoven en J. G. Knotsenburg Voorts aan: Juke den Held, Hanny v. d. Logt. Ineke Ververs. Karei den cXmIIGh. IlaPiS Yëlljll&ër, Hall Tviioi- senburg, Hans v d. Lee. Ror ld Kleine Gerrit van Katwyk, Pleter de Pater, Jaap Mulder. De tweede eerste concertmeester van het Rotterdams Philharmonisclt Orkest. Daniël Otten, heejt zaterdag avond, begeleid door de pianist Ma rinus Flipse, in het Gemeentemu seum te Schiedam prachtig vioolspel ten gehore gebracht. Ir» werken van Beethoven, Brahms, Ravel en Krelsler heeft hij een grote muzikale veelzijdigheid tentoonge spreid, De bruuske aanpak van Beet- hovens sonate in D opus 12. stijlvol en met groot gevoel voor cantilene gespeeld «net zo nu en dan een wat al te enthousiast genomen hoge toon en daardoor iets onzuiver), was ook kenmerkend voor de uitvoering van de rest van het programma. Brahms sonate in A kreeg een warme vertolking, prachtig roman tisch uitgebouwd, Ook hier kleine slippertjes waar 't de zuiverheid be treft. die echter nauwelijks stoorden in het gloedvolle spel. Flipses begeleiding was heet cor rect, volgzaam en muzikaal. Zijn pe- daalgebruik was spaarzaammaar bleek, voor de over-akoestische zaal toch nog overdadig. De Tzigane van Ravel kreeg een zelfde aanpak als de sonates van Beethoven en Brahms, o.i. daardoor te zwaartillend en iets te grof, met niettemin knap viool- en pianospel. Na de pauze werken van Kreisler in verschillende stijlen waarin Da niël Otten zijn technische capacitei ten ten overvloede kon waarmaken. WALTER WQLVEKAMP Hoewel Shirley Temple, liever gezegd mevrouw Black, by haar aankomst op Schiphol, opmerkte, dat de bloemen op de Keukenhof nog wel niet in bloei zonden staan, ls ze er toch een kykje gaan nemen. Zaterdag bemerkte ze, dat de kassen al goed voorzien waren van de bloemenpracht, waar ons land zo beroemd om is. (Van een onzer verslaggevers) De Schiedamse politie, die enkele maanden geleden twee inbrekers op heterdaad betrapte, nadat zü ver schillende malen achtereen hun slag sloegen in het Schiedamse gedeelte van het industriegebied de Spaanse polder, wordt thans opnieuw met een serie inbraken in dit gebied gecon fronteerd. Naar eerst nu bekend is geworden is er in de nacht van donderdag op vrijdag bij enkele bedrijven in de Spaanse polder ingebroken. De buit bedroeg slechts enkele tientallen gul dens en verder werden nog enkele voorwerpen ontvreemd. Een van de slachtoffers is N.V. Autobedrijf Victoria aan de Strick- ledeweg 99, waar de daders via een dew aan de achterzijde het pand binnendrongen. Op het kantoor werd de lade van een schrijfbureau gefor ceerd en werd uit een geldkistje een bedrag van 6.50 meegenomenuit een kassa verdween een bedrag van f 12.50. De inbrekers brachten vervolgens een vergeefs bezoek aan het pand van het garagebedrijf P. v. d. Vlies in de Nijverheidsstraat 10, waar een raam aan de achterzijde werd gefor ceerd. De buit bestond hier slechts uit een schuifmaat. die uit een werk plaats werd gestolen. N.V. Stalenbuissteiger aan de Hoop- straat 2, dat vorige maai ook al een object voor inbrekers leek kreeg nu ook bezoek van lichtschuwe elemen ten. Vla een raam aan de voorzijde verschaften de inbrekers zich toe gang tot het kantoor, waar een be drag van 28,47 werd vermist Niets vermist werd er ten slotte bij N.V. Metaalwarenfabriek Noorder- meer aan de Kommiezenlaan 15, waar de inbrekers wel het kantoor doorzochten maar niets van htm ga ding vonden. Van de daders ont breekt tot nu toe eik spoor. Iedereen was er op de receptie van PPSC, zaterdagmiddag in De Bron. Iedereen die maar iets met voetbal te maken heeft in Schie dam kwam even langs om de enige voetbalkampioen die Schiedam dit seizoen rijk zal zijn te complimenteem. Ook ver buiten Schiedam waren er die niet achter wilden blijven het complete elftal van con current TSB, onder aanvoering van trainer Koos Verbeek en een de putatie van Bodegraven, de club die is gedegradeerd. Kortom, nie mand liet de kans voorbij gaan, om het enige lichtpuntje in het Schiedamse voetbal, PPSC. hun gelukwensen aan te bieden. Anderen deden het door een ferm bloemstuk te sturen. Koop 'n boek bij de ARBEIDERSPERS De lange rij van sprekers werd ge opend door de heer J. van de Meijde, competitieleider van het gewest waar in PPSC speelt. Hij las eerst eert tele gram voor van de heren Schroder en Brunt die, namens het KNVB-be- stuur, hun gelukwensen aanboden. Maar de heer Van .de Meijde liet het hier niet bij. Hij stelde dat het bij een club als PPSC. waar de vriendschap preveleert, altijd prettig toeven is. Ook de tegenstanders van dit seizoen waren meer dan goed te spreken over de manier waarop PPSC partij geboden heeft. Dat was boven alle lof verheven. 'De spelers van het eerste elftal hebben de no dige vakkennis om te bewerkstelligen dat jullie nog hogerop komen. Maar weet wel,' zo besloot de heer Van de Meijde zijn toespraak.' in de derde klas wordt het moeilijker,' De voorzitter van de SBLO, de heer A. de Jong. stond nog even stil bij de slechte resultaten van het Schie damse voetbal. 'Ais het zo doorgaat zal het nog lang duren eer Schiedam sportstad van het jaar is.' merkte hy op. De heer De Jong zou graag zien dat er meer samenwerking zou zijn tussen de top van het Schiedamse voetbal en de amateurs. De heer de Jong sprak tevens na mens de Schiedamse sportraad. Wet houder Van Bochove was tot zijn grote spijt verhinderd te komen. Van dc sectie betaalde clubs spra ken de heren D. Lu beek van Hcr- meséDVS en M. Etsing van SVV. De heer Lubeek sprak de hoop uit dat PPSC de top van het zaterdag voetbal zou halen. Hij deed zijn ge lukwensen vergezeld gaan van een voetbal. De heer Eising vroeg zich af of we de hand niet in eigen boe zem moeten steken en ons afvragen of we het wel goed doen in Schie dam. Wat de clubgeest betreft zei de heer Eising, dat hij de betaalde clubs zowel als bij de amateurs één ding voorop staat: de vriendschap. toonstelling zal geschieden op woens- De rede van de heer Bijloo hield dagmiddag 31 maart 1965 om haif 2 een waarschuwing in voor de spe- door de gemeentelijke inspecteur van Iers van PPSC. „Reken er op. dat het onderwijs C. A. Kamp. het betaalde voetbal een oogje op enkelen van jullie heeft. Als jullie deze stap willen doen kijk dan nog eens achterom en denk goed na." De Schiedamse scheidsrechters- vereniging was goed vertegenwoor digd en bracht bij monde van zijn voorzitter, de heer L. Schotting, zijn welgemeende gelukwensen over. De commissaris van politie, de heer K. Rijpma. zei dat er van hem verwacht werd boven de partijen te staan. Toch kon hij niet verhelen een zwak te hebben voor PPSC. De vroegere trainer van PPSC, André Corvelijn, nu trainer van CW, bleef ook niet achter en sprak er zijn bewondering over uit dat het team tot dit resultaat was gekomen. Hij beloofde met CW eens een wed strijd te komen spelen tegen PPSC, Voorzitter Kooyman van PPSC in- terumpeerde hem met de opmerking dat hij dan wel een goed elftal mee moest brengen. Van maandag 29 maart tot en met zaterdag 3 april zal in een tweetal zalen van het Stedelijk Museum te Schiedam een tentoonstelling met een propagandistisch karakter wor den gehouden, die is georganiseerd door de afdelingen Kethel en Schie dam van de Vereniging voor Volks onderwijs. De tentoonstelling omvat werk stukken. gemaakt tijdens teken-, handenarbeid- en handwerklessen door leerlingen van Schiedamse openbare kleuter- en lagere scholen. Een ter zake kundige jury zal het werk op zijn mérites beoordelen. Voor de verschillende leeftijdsgroe pen zijn eenvoudige prijzen beschik baar gesteld. De officiële opening van de ten- De heer J. de Jong, landelijk hoofd bestuurder en voorzitter van de Rot terdamse afdeling van de Algemene Bond van Ambtenaren, heeft vrij dagavond in het Voiksgebouw aan de TuinUan op de Jaarlijkse feestavond van de ABVA-Schiedam acht jubi larissen gehuldigd vanwege hun 25-, 40- of 50-jzrig lidmaatschap by deze bond. De heer De Jong gaf een terug blik op de tijd die gevolgd was na dat de heren zich als lid hadden ia- ten inschrijven, en hy sprak hen lovend toe. Voor de feeststemming zorgde een gevarieerd variétégezelschap met o.a. Peter Piekos met zijn leuke en min der leuke mopjes en het accordeon duo Les Deux Pico's, dat voor gezel lige muziek zorgde. De namen van de jubilarissen zyn: A. Weasel, mevr. H. van der Veiden- van Ruiven <25 jaar); J. Dleletnans, F. W. Brókling, R. c. van Veen. P. Vendeloo <49 jaar). H. Hoogdalem. C.^Nooteboom <50 jaar). Dè liëëf DlëlvUIahs werd bijzonder m het zonnetje gezet omdat hi) ai geruime tijd penningmeester van de ABVA is. vraagt voor directe uit zending: (Steno)-typistes Ponstypistes (IBM) Facturistes Boekhoud (st)ers Afwisselend werk op da gen dat het U schikt - tegen hoge tarieven. Komt U eens praten bij: Het bureau aldaar is ge opend: dinsdag, woensdag cn vrijdag van 9.0012.00 uur; woensdag en vrijdag van 14.0016.00 uur en dinsdag en woensdag van 19.00—21.00 uur. tien. lu «en 0*01 MAAKT TEL. 2i75S7 xeff patent r

Het Vrije volk | 1965 | | pagina 1