SFC houdt moedig vol, nu winst op Oude water Gebouw Marconiplein weer etage lager Drie nederlagen voor drie Schiedamse clubs Wethouder R. Lang erak slaat eerste paal van uitbreiding academie j I D.A.F.- en PEUGEOTSERVICE 1 GARAGE LANDMAN I Jl Vlaardings echtpaar omgekomen Koelbloedig Tweeling door auto gegrepen: licht gewond Op verjaardag directeur: Drietal pleegt inbraken in zeven steden Fin vernielt auto's en loopt tegen bromfiets Scooterrijdster botst op auto Scooter slipt: Eindliovenaar licht gewond Schiedam houdt clubwedstri j den Kind (11) raakt onder geraamte MANPOWER MANPOWER Kinderen lopen in pyjama op straat Vlaardinger steelt dure gasaansteker Jonge wielrenner breekt heupbeen Bromfietsers botsen: een gewonde Afdeling Rotterdam Voetganger gegrepen door bromfietser Engelse voetballers bezoeken Schiedam INBRAKEN VAN HET WEEKEINDE Seooterband klapt: vrouw zwaar gewond HET VRIJE VOLK MAANDAG 5 APRIL 1965 PAGINA 7 OudeivaterSFC 23 RVC—DHS 5—2 BelvédèreMartinit 21 Merwede—SVDPW 1—1 OliveoDemos 21 SchiedamUSC 23 FSV PretoriaDRZ 21 Man stapt uit tram Kolendampvergiftiging LKOOEBiiOUWSXRAAT 1T - SCHIEDAM TEL. S66233 en 145697 I (Steno)-typistes Ponstypistes (IBM) Factnrlstes Boekhoud (st)ers ROTTERDAM N.V. Snelliussingel 44 A Telefoon 2644 34 y broersvest 64-66 topmerken gaven aan kroes voor keur ais dealer in Schiedam i waarom zou u het niet doen? artifort, bovenkamp, formule fristho, geiderland, g-plan e.a. dvertereo kost geld Niet adverteren is duurder (Van onze sportredactie) Het meest verheugende van de uitslagen in de KNVB sector van Schiedam was wel de 32-overwinning van SFC op Oude water. Door deze overwinning gaat de toekomst er beter uit zien voor SFC. Ook SVDPW deed het bij Merwede niet onver dienstelijk. In een uitstekend gespeelde wedstrijd werd het 1— 1. Excelsior kreeg ook maar de halve winst tegen Van Nispen: 22. Demos liet het er lelijk by zitten en verloor met 21 van Olivio. Ook Martinit kwam met een 21-verlies bij Belvédère vandaan. DHS kreeg de grootste nederlaag te slikken. By RVC werd het 52 in het voordeel van de Hagenaars. Excelsior '20Van Nispen Excelsior heeft tegen Van Nispen de meerderheid niet op het scorebord tot uitdrukking kunnen brengen. Van Nispen. strijdend voor behoud, heeft een felle maar volkomen eerlijke strijd gestreden Het resultaat was een punt uit deze wedstrijd. Excelsior heeft opnieuw een van haar spelers naar het ziekenhuis moeten brengen voor een nader on derzoek. Klem kwam in botsing met een te genstander en kreeg last van zijn enkel. In het ziekenhuis zou men nader onderzoeken wat er aan man keerde. In de eerste helft bleven doelpunten uit. Daarmee hebben beide ploegen ge wacht tot in de tweede helft» Excel sior vond het eerst de weg naar het doel. Een misverstand tussen de doel man van Van Nispen en zun rechts achter werd door Den Brinker goed uitgebuit. Maar niet voor lang want via Ver min werd het weer snel 1—1, Door een strafschop wegens hands bracht Vollebregt de score op 2—1. Het was echter tien mmuten voor het einde toen er uit een vrije trap op de rand van het strafschopgebied opnieuw een doelpunt viel, maar nu m het voordeel van Van Nispen. SFC blijft aan de beterende hand. Opnieuw werd er gewonnen en wel van Oudewater, dat net als de Schie dammers, strijdt voor hei behoud van de derde klas. Kort na het begin nam Oudewater de leiding maar via Offerman werd de stand weer gelijk. Hierna ontspon zich een strijd om de volle winst. Soms was het wel een beetje hard maar alles bleef bin nen de perken. Het was Vredenbregt die uit een vrije trap de stand op 2—1 voor de Schiedammers bracht. Het zou zelfs voor de rust inging nog 1—3 worden, toen Gruns een voor zet losliet» die via een kluwen van spelers In het doel van Oudewater verdween. Na de rust was het buna alles Oudewater wat de klok sioeg. Maar in die periode toonde doelman Gy- sen dat hij uit het go^le keepershout is gesneden. Telkens kreeg hu op het juiste moment de vuist achter de bal Kort na de rust kwam Oudewa ter op 2—3 en dat gaf hen zoveel moed dat de aanvallen op het Schie- damse doel afrolden Het bleef ech ter allemaal zonder resultaat Kort voor het einde voorkwam doelman Gijsen nog een zeker doelpunt toen hy prima ingreep op een hard schot van de Oudewater-middenvoor In de stand kwam geen verandering meer en SFC had weer twee kostbare pun ten veroverd. Deze wedstrijd werd door RVC vol komen verdiend gewonnen De strijd was wel een beetje eenzijdig omdat de Hagenaars over een goed sluitend elftal beschikken en DHS met enke le invallers In het veld stond. Voor de rust scoorde de ex-DHC- speler Zeegers twee keer Na de her vatting sloeg DHS via Brandwuk met éen doelpunt terug. Niet voor lang echter want via Van Leeuwen. Over zee en De Vos van Steenwijk werd het 5—1 voor RVC. Met een kopbal maakte Kiela er nog 52 van maar dat had voor de rest van de strijd geen belang meer. In een (oed door scheidsrechter Schreuder geleidde wedstrijd Is h< (Van een onzer verslaggevers) De tunnelwachters van de Rotterdamse Maastunnel heb ben al veel meegemaakt. Ze Kijken allang niet meer vreemd op, loanneer een automobilist zonder dat hij ook maar een spatje benzine m zijn tank heeft toch gaat proberen de andere Maasoever te bereiken. Zaterdagavond hebben se zich echter de ogen uitgewreven, want wat in de geschiedenis van Rotterdams drukste oever verbinding nog nooit gebeurd was, werd een jeit. Tot hun met geringe verba zing en ontsteltenis zagen de wachters hoe ren Volkswagen busje komende uit de richting Plemweg achteruit door de tunnel reed. Pas aan het eind van de anderhalve kilometer langte tunnelbuis hielden ze de auto aan. Het bleek dat de bestuurder van het busje, de 24-jartge ma gazijnbediende J. Wildschut uit de Strijensestraat 40 te Schiedam, die voor zijn jtrma N.V. vJi. F. J. Cleton uit Schiedam op karwei ivd3 bij de Gulf OU Raffinaderij aan de Vondelingenweg in de buurt van de Wolphaertsbocht plot teling bemerkte dat hij zijn- wagen niet meer op normale wijze vooruit kon besturen Koelbloedig heeft de heer Wildschut zijn wagen vaarut op dat moment geen overige passagiers zaten, gekeerd en is zo achteruit de tunnel ingere den. Het is een pracht presta tie, maar u krijgt een bekeu ring.' aldus het compliment van de Maasstedeltjke politie, die hem op het hoofdbureau nader aan de tand heeft ge voeld. De vraag rijst waarom ae heer Wildschut zijn wagen niet in Rotterdam-Zuid heeft ge- parkeerd l±£5 Tllj te bereiken, zijn jonge echtge note haalt thuis eens lachend haar schouders op 'Ach.' zegt 'zo is hij nou eenmaal Hij gaat dan proberen of het lukt. Martinit niet gelukt de punten mee naar Schiedam te brengen. Het duur de tot in de dertigste minuut voordat de Rotterdammers de leiding namen. Van Aken worstelde zich door de Martini defensie en schoot raak. Kort voor de rust werd het zelfs 2—0 toen Van Aken een vrije trap nam waarop doelman Koneman zich verkeek. In de tweede helft heeft Martinit fel gestreden om een beter resultaat te behalen maar verder dan een doelpunt van J. Lubker kwamen de Schiedammers niet. SVDPW heeft by Merwede een uit stekende indruk achter gelaten. De Schiedammers speelden een buiten gewoon goede wedstrijd en naar wy vernamen de beste van het seizoen. Ook Merwede gaf goed partij van daar dat het over het geheel geno men een goede wedstrijd is geworden. In de eerste helft wogen de par tijen aardig tegen elkaar op, maar de Schiedammers konden niet verhin deren dat in de tiende minuut Mer wede de leiding nam door een prima kopbal. In de tweede helft werd het spel van SVDPW „uit de kunst" om met de woorden van voorzitter Harde man te spreken. De aanvallen van de Schiedammers rolden achter elkaar op het doel van Merwede af. Uit een van die aanvallen kwam de gelijkmaker. Een goede combinatie bracht de bal bij Aad van de Vlist die met een felle schuiver de doel man van Merwede geen kans gaf. De resterende speeltijd verstreek onder hoogspanning maar tot doel punten kwam men niet meer. De gelukkigste van deze twee heeft gewonnen dat staat boven alles. De Schiedammers hebben vooral in de tweede helft een groot deel van de strijd beheerst. Maar paal en lat stonden treffers in de weg. Na een kwartier namen de Schiedammers de leiding door Van Doom die uit een pass van Tetteroo de roos trof. Maar nog voor de rust werd het gelijk. De bal vloog eerst tegen de lat maar de middenvoor van Olivia kreeg de terugspringende bal voor zijn voet en schoot raak. Na de rust een gelijk opgaande wedstrijd. De Schiedammers raakten nog wel de paal maar verder kwamen zij niet. Olivio wel Deze maakte ge bruik van een dekkingsfout en gre pen op het laatste moment de volle winst. (Van een onzer verslaggevers) In de Gordonstraat te Schiedam zijn zaterdagmiddag omstreeks 12 uur twee 4-jange meisjes W. en M. v .d. Spoel tijdens het oversteken door een auto gegrepen. De tweeling wilde m de buurt van het ouderlijk huis tussen geparkeerd staande auto's de straat oversteken toen juist op dat moment met matige snelheid, een auto, bestuurd door de heer J. K. uit Schiedam naderde. De bestuurder remde krachtig, maar kon een aanrijding niet meer vermijden. Een van de meisjes, M v. d. Spoel, moest met een bloedende hoofdwond m de Dr. Noletstichtmg worden opgenomen; haar zusje, dat bu bet ongeluk schaafwonden aan het hoofd opliep, kon na behandeling naar huis terugkeren. (Van een onzer verslaggevers) „Er lopen twee kinderen in pyjama op de Lange Kerkstraat," Dit tele foontje kreeg de Schiedamse politie in de nacht van zaterdag op zondag. Het was vier uur. Inderdaad trof de politie twee kin deren, een jongen en een meisje van resp. 5 en 3 jaar oud alleen op straat aan. Het tweetal, dat in de buurt van de Lange Kerkstraat woont, was plotseling wakker geworden en ont dekte dat de ouders niet thuis wa ren. Bang geworden .liepen zij de straat op. De politie bracht de kinderen naar huis. waar bleek dat de ouders inmiddels weer teruggekeerd waren. Hevig geschrokken namen zij hun kinderen in ontvangst XMM&W 3$ (Van een onzer verslaggevers) Ter ere van een jarige directeur woei zaterdagmiddag op het unieke bouwwerk dat aan het Marconieplein tot stand komt de driekleur, ruim vijftig meter boven de begane grond. Samens met de binnenhuisarchitect had de uitvoerder er voor gezogd dat een van de directievertrekken, die over enige weken in gebruik worden genomen, deze dag al dienst kon doen om er de verjaarsdaggasten te ontvangen. De arbeiders van de ACB, die de betonconstructie uitvoert, en van Werf Gusto, uitvoerder van de staalconstructie, wilden niet achter blijven. Ze hadden er een vrije zaterdag aan opgeofferd om de werk vloer weer een verdieping ce kunnen laten zakken. Daarmee leverden ze een bijzon dere prestatie. Over de eerste, dat wil zeggen de bovenste, etages die vol gens een vernuftig systeem aan el kaar worden opgehangen, deden zij ruim zes werkdagen. Toen het tempo er goed in zat hadden ze er nog maar vefeneenhalve dag voor nodig, door hun extra prestatie hadden ze de zevende verdieping (van boven naar beneden gerekend) waarmee dinsdagochtend was begonnen, in minder dan njf dagen klaar. Het zak- (Van. een onzer verslaggevers) De Rotterdamse politie heeft dit weekeinde drie jongens aangehouden, die behalve in hun woonplaats heb ben ingebroken In Den Haag, Utrecht, Amsterdam, Nijmegen, Eindhoven en Tilburg. Het zijn de negentienjarige loods- knecht E. A. v. D„ de zeventienjarige magazijnbediende J. N. van D., een broer van de toodsknecht en de ze ventienjarige scholier E. W. Da berde broers werden vrijdagnacht benen maar ze konden al vrij snel m van de Blijdorptunnel. Zu namen de door agenten opgemerkt in de buurt de le Middellandstraat, de jongste de kraag worden gevat. De oudste in op de Bergweg. Zij hadden inbrekersgereedsdmp bu zich en bekenden binnengedron gen te zijn in een kantoor van een drukkerij aan de Vveahreiraantts drukkerij aan de Vterhavensstraat Zu stalen zes loonzakjes, maar op hun vlucht gooiden zij het geld plus een alarmpistool weg De scholier werd zaterdag thuis ge arresteerd. Het drietal heeft inge broken in twaalf scholen in Rotter dam, m een koffiehuis in Den Haag, een drukkerij en twee scholen in Utrecht, een school in Amsterdam en in Nijmegen, in hypotheekbanken in Eindhoven en Tilburg. In him woonplaats hebben rij bo vendien nog een bromfiets gestolen. (Van een onzer verslaggevers) De Schiedamse politie heeft zon dagavond een 18-jarige Finse zeeman van het bij de scheepsbouwmaat schappij De Nieuwe Waterweg ge meerde ms Tor Viking aangehouden; hij had na cafébezoek onder invloed vernielingen aangericht aan auto's, die op de Lange Haven geparkeerd stonden. De jongeman werd bovendien nog aangereden door een bromfiets, be stuurd door de heer A B. uit Schie dam toen hu zonder te kijken de ru- baan overstak. De bromfietser en zijn duopassa- giere vielen, waarbij hun kleding werd beschadigd. De zeeman is ter ontnuchtering ingesloten op het hoofdbureau van politie aan de Lan ge Nieuwstraat. (Van een onzer verslaggevers) De Schiedamse politie heeft zon dag de Vlaardinger J. W. aangehou den onder verdenking van diefstal van een gasaansteker ter waarde van 50, die hU zaterdagnacht in een Schiedamse dancing zon hebben ontvreemd. De aansteker is eigendom van de heer S C B„ opvarende van het ms Camel Trader, die bij het Havenbe- druf Vlaardingen-Oost gemeerd ligt. Na bezoek aan de dancing miste B. zUn aansteker en deed daarvan aan gifte op het politiebureau aan de Lange Nieuwstraat; bij het onder zoek bleek, dat W. de vermoedelijke dader was. (Van een onzer verslaggevers) Een achttienjarig meisje uit Rot terdam, mej. H. E .L., botste zater dagmiddag op de Burg. Knappert- laan te Schiedam met haar scooter tegen een voor haar rijdende bestel auto, toeu deze ln een f'le moest af remmen Het meisje, dat niet tijdig tot stil st-uri kon komen, viel eh moest met se'<"<ifwondPn en letsel aar het hoofd in de Dr. Noletstichtmg wor den opgenomen «Van een onzer verslaggevers) Tijdens een tralningsrit, van de Rennersclub Schiedam, ls zondag morgen omstreeks 10 uur de 14-jarl— ge Nico Vellekes van de Hoogstraat 81 te Schiedam op de 's-Gravenland- seweg bij het nemen van de bocht geslipt De jeugdige wielrenner viel en brak een heupbeen. De GGD bracht hem naar hot Gmnaeatetóekenhuis, Zo lang tunnels, onderdoorgangen etc. niet van elastiek zijn, zullen we beleven dat te hoog geladen voertuigen zich erin vastboren. Vanmorgen was het weer raak by het spoorwegviaduct over de Gor- delweg en het Noorderkanaal in Rotterdam. Een vrachtwagen met kisten kwam onwrikbaar vast te zitten. De chauffeur moest naar boven om zijn vrachtje „af te ro men". En de andere weggebrui kers? Ach, ze vormden de bekende file. (Van een onzer verslaggevers) Op de Burg. Knappertlaan nabij de Nieuwe Haven te Schiedam is za terdagmiddag omstreeks één uur de heer J. P. B. uit Eindhoven bij het nemen van een bocht met zijn scoo ter geslipt en gevallen. De heer R. H. S. uit Reeuwijk, die met zijn motor achter de scooter reed, kon htm niet meer ontwijken en reed over diens benen. Wonderlijk genoeg werd de heer B. niet aan zijn benen gewond; hy werd bij de val aan het hoofd geraakt en moest met een hersenschudding in de Dr. No- letsüchting worden opgenomen. Het ongeluk ontstond doordat de heer B„ komende van de Nieuwe Ha ven by het linksaf slaan een te grote bocht nam en dreigde op het rech- terweggedeelte te raken. Hij week naar rechts uit maar verloor toen de macht over het Btuur. De Schiedamse Wielersportvereni ging RC Schiedam, heeft zondag op het parcours in de 's-Gravelandse- potder clubwedstrijden georganiseerd waaraan werd deelgenomen door de verenigingen Rotterdam, Excelsior uit Gouda en de Coureur uit Vlaar- dingen. De Vlaardingse wielrenners toonden zich in deze wedstrijden de sterksten. De uitslagen waren: A-klasse 62 km in 1.15-: 1 S Pieters, 2 A Bak ker, 3 L Boer aüen Coureur. B-klasse 45 km in 18.-: 1 H LI- bregts, 2 H Tlmmers, 3 H Kaptyn allen Coureur. A-asp. 21 km in 45 min: 1 A v Dun Schiedam, 2 W Straatman*, R'dam» 3 H Rutkerktn, S'dam. B-kL 14 km in 25 min: 1 J Breur, S'dam. 2 A de Jager, R'dam. 3 T Oogje», R'dam C- asp. 7 km 1 J Wesseling, R'dam. 2 K Vorstenbls, S'dam, 3 A Gouka, S'dnm Zaterdag om tien voor half elf reed de 27-jarige bromfietser S. uit Den Haag aan de rechterkant van de secundaire weg langs rijksweg 13, richting Den Haag, Uit de dichte mist hy plotseling ryyi SSuCTS bromfietser verschynen. die volgens zUn verklaring te veel links zat, waar- door een aanrijding niet meer te vermyden was De andere bromfiet ser, de 56-jarige K. uit Rotterdam, liep een gekneusd rech teronder been op. De hoofdtechnicus van. een confectiefabriek in Alma Ata is ter dood veroordeeld omdat hy de staat zou hebben opgelicht. Hy stond aan het hoofd van een bende, aldus een plaatselijk blad, die de staat voor bijna 70 000 roebel benadeeld heeft. (Van onze sportredactie) Drie wedstrijden ln de RVB en drie nederlagen. Dat is het resul taat van het Schiedamse RVB-voetbaL Schiedam kreeg een voor zelfbehoud strijdend USC tegenover zich en verloor met 32. Ursus, dat de gehele wedstrijd de betere ploeg was, kreeg met 10 klop van Saturnus dat met een uitval aan een treffer kwam. DES moet och echt een beter leven gaan leiden wil het niet een klas lager gaan spelen in het nieuwe seizoen. Met 2—1 kregen de Rode Zonners klop van Pretoria. UrsusSaturnus 01 Het overwicht van Ursus is niet in doelpunten tot uitdrukking: gekomen. De Schiedammers leden een 10- nederlaag tegen Saturnus, dat zeker in het taaiste half uur van de wed strijd met de rug tegen de muur heeft gestaan. Voor de rust kregen de Schiedamse schutters enkele goede scoringskan sen maar deze bleven door onzuiver schieten onbenut. In de tweede helft bleef Ursus het beste van het spel houden maar op nieuw stond het vizier niet op scherp Tien minuten voor het einde was er een verdwaalde bal by de voor hoede van de Rotterdammers beland waarna doelman Kuiters uit positie werd gespeeld en Saturnus de lei ding nam. Met man en macht heb ben de Rotterdammers deze voor sprong verdedigd. USC, dat druk bezig is van de onderste plaats af te komen, heeft Schiedam met 3—2 geklopt en weer een beetje hoop op de toekomst ge kregen. Alle doelpunten zyn in de eerste helft gevallen. Schiedam opende via Kiers de score, maar tien minuten later was de stand weer geiyk. USC nam zelfs met 21 de leiding voor Struick de kans kreeg om de tweede Schiedam se goal te maken. Toch zou nog net voor de rust USC opnieuw de lei ding nemen en deze in het verdere verloop van de wedstrijd niet meer afstaan. Wat Schiedam ook deed, USC liet deze strohalm niet meer los. Het gaat er nu wel bijzonder slecht uitzien voor DRZ. Nu werd verloren van Pretoria met 21 en werden de De zestieniarige bromfietser J van B. botste zaterdagnacht om streeks half een tegen dc tilt de ira.n stappende J. van *G. uit Delft Het ongeluk gebeurde op de Wateringse- vest in Delft. Belden moesten naar het gasthuis worden vervoerd. B. met een schaafwond aan de heup en v. G. met een lichte hersenschudding en schaafwonden. Schiedammers nog vaster op de on derste plaats gedrukt. De Schiedammers kwamen met drie invallers in het veld en verloren m de tweede helft hun doelman Zonne veld, die naar een ziekenhuis werd vervoerd. Voor de rust werd er door geen van de partuen een doelpunt gemaakt. Een kwartier na de hervatting maak te invaller Harreman het eerste doel punt en hielp DRZ aan de leiding. Hierna raakte doelman Zonneveld bij een doelworeteling gewond en werd vervangen door Jan Touw. Deze invaller kan er met veel aan doen, dat Pretoria ln het laatste kwartier van de wedstrijd de stand naar 2—1 bilde. ken van de werkvloer, een karwei dat zich in een goed half uur voltrok, werd opgeluisterd door bet muziek korps van Werf Gusto. De heer H Irmer, directeur van de N.V. Handelsmaatschappij v/h Overbeek Cotoonde zich met deze surprise op zun 42ste verjaardag bui tengewoon ingenomen. ..Het hele werk verloopt trouwens heel voorspoedig," vertelde hy ons in z:jn kamer op de dakverdieping, „we z«n geruime tijd op het schema vooruit. En ook met de prijs komen we goed uit. Het gebouw komt tien procent goedkoper dan wanneer het traditioneel ge bouwd zou zyn en zonder de kost bare airconditioning-installatie zou dat verschil zelfs dertig procent ge weest zijn Of er meer zulke gebouwen zullen verrijzen'' Als het aan de heer Irmer ligt zeker wel. Wijzend op een nabij gelegen terrein ter hoogte van de elektrische centrale zei hy: „Ik zou daar ook graag willen bouwen. Maar dat gebouw zou dan viermaal zo groot moeten worden en ah het kan 120 meter hoog. Als ik het goed zie, zou het niet m$er hoeven te kosten dan drie maal de prijs van dit eerste bouwwerk." (Van een onzer verslaggevers) Een bejaard Vlaardings echtpaar is dit weekeinde door kolendampver giftiging om het leven gekomen. Overburen hebben vanmorgen de 63- jarige heer N". Borsboora en diens 66-jarige echtgenote N. M.Borshoom- Schuttcr dood in hun huiskamer ge vonden. Het ongeluk is veroorzaakt door 'n verstopping m 't schoorsteenkAnaal waarop de kolenhaard van het echt paar was aangesloten. De kamer vulde zich daardoor met kolendamp. De buren van het echtpaar dat aan de Oranjelaan woonde, kregen in de loop van de morgen argwaan toen de gordijnen dicht bleven en toen zy zagen dat het licht ln de kamer brandde. (Van een onzer verslaggevers) De voetbal- en honkbalvereniging Schiedam krijgt vrijdag 16 en zater dag 17 april bezoek van 48 Engelse sportlieden. Deze Engelsen, zjj nemen hun dames mee, komen hier met enkele elftallen enige voetbalwed strijden spelen. Zowel junior- als se- niorwedstryden. Vorig jaar zijn de Engelsen ook al te gast geweest bil Schiedam en hebben het toen zo goed naar hun zin gehad dat men Schiedam verzocht heeft weer te mo gen komen. Aan dat verzoek heeft Schiedam graag voldaan omdat de Engelsen zich prettige gasten hadden getoond. (Van een onzer verslaggevers) Morgenmiddag gaat de heer R. Langerak als wethouder van Onder wijs en Ontwikkeling de eerste paal slaan voor een belangrijk uitbreiding van het Academiegebouw aan de G. J. de Jonghweg ten behoeve van de Hogere Technische School. Daarmee zal dit gebouw, dat een kwart eeuw geleden tot stand kwam, gaan beant woorden aan de eisen die de ontwik keling van deze vorm van onderwas is gaan stellen. Evenwijdig aan de bestaande gevel zal langs de 's-Gravendukwal een nieuwe vleugel van geluke hoogte ontstaan, waarin hoofdzakelijk, theo rielokalen en tekenzalen worden on dergebracht. In de ruimte tussen de ze nieuwe vleugel en de bestaande komen twee verbindingsvleugels waarvan de noordebjke, langs de Roehussenstraat. twee gymnastieklo kalen zal bevatten en de zuideiyke enige theorielokalen en laboratoria. De binnenhof, die dan door vier vleugels wordt omsloten, zal over de gehele oppervlakte worden ingeno men door werkplaatsen en laborato- (Van een onzer verslaggevers) Het afgelopen weekeinde is inge broken in het kantoor van de N.V. Van Stolk en Reese aan de Ceintuur baan in Rotterdam. Ondanks het feit, dat kantoorruimten, kasten en bureau's grondig werden doorzocht, werden slechts een aantal pakjes si garetten en een paar sigaren buit gemaakt. De inbrekers hebben geprobeerd de mmirkluis te openen met een schroe- vedraaier, maar dat is by een po ging gebleven. In de by het pand ho rende wonmg werden kasten en een dressoir doorgesnuffeld Gestolen werden een groen metalen geldkistje, een alarmpistool, een gouden zak horloge en enkele gouden sieraden Zaterdagnacht kreeg een slagerij aan de Nieuwe Binnenweg bezoek van inbrekers. Een afgesloten kassa werd met een hakmes uit de slagerij opengebroken, waarna men kon ver- dwynen met 80 ria met op het zuiden een grote nieuwe kantine, die tevens als aula gebruikt zal kunnen werden. Ter hoogte van het eerste bordes van het hoofdtrappehuis in het bestaande gebouw zal een hal als brug tussen de werkplaatsen en laboratoria naar het trappehms van de nieuwe vleu gel voeren. Met deze uitbreiding zal alleen de accommodatie van. de school op peil worden gebracht; een sty ging van het aantal leerlingen wordt daarmee niet opgevangen. In verband met het bouwvolume moet de bouw van de gymnastiekzalen en de helft van de vleugel langs de 's-Gravendijkwal helaas naar een, hopeiyk nataje, toe komst worden verschoven. De eerste fase van het uitvoerings plan, waarin enkele ondergeschikte verbouwingen en de bouw van een conciërgewoning zun begrepen, is ge gund aan NV. Van Aan- nemmgsmaatschappij te Ridderkerk. (Van een onzer verslaggevers) Een ijzeren geraamte, dat wordt gebruikt by het storten van beton, is zondagmiddag door spelende kinde ren omver getrokken. De elfjarige Robert Korevaar uit de Oleander- straat kwam eronder en is met pyn in zyn rus naar het Zuiderziekenhuis vervoerd. Het ongeluk gebeurde op het ter- rem van de metrowerken aan de Mljnsherenlaan. ("Van een onzer verslaggevers) BU een ongeval op ryksweg 13 is zondagmiddag de 27-jarige mej, A. Ragendyk uit de Dordtselaan te Rot terdam ernstig gewond. Zu moest met een schedelbasisfractuur worden op genomen in het ziekenhuis Dykzigt. Mej Hagen dijk smakte op straat, toen haar scooter een klapband kreeg Haar duopassagiere, de 25-ja- nge mevrouw P Verschoor-de Waard van de Putsebocht, liep een hersen schudding op. Ook zy Is naar Dyk zigt gebracht. vraagt voor directe uit zending; Afwisselend werk op da gen dat het U schikt - tegen hoge tarieven Komt O eens praten b(j: Hst blITÏÜU !dnnr Jff* openddinsdag, woensdag en vrydag van 9 00—12 00 uur, woensd'-i en vrydag van 14 00—16.00 uur en dinsdag en woensdag van 19.00—21.00 uur.

Het Vrije volk | 1965 | | pagina 1