Raad neemt brief voor kennisgeving aan „Ten Kortenaar had niet moeten eisen" Schiedamse schakers in de strijd TAXI ?^r Treinverkeer 20 minuten vertraging voor de litier?chter Badpakken met pijpen tot de knie Shell degradeert na winst van Intiem Foto's geven beeld van oorlogsjaren Banc! klapt: auto rijdt letten boom „Het klonk als muziek in mijn oren WESTEN Niet soepel EUROTAX 26 94 60 ODI behaalt drie klinkende overwinningen Jongetje steekt plotseling over: onder auto Protestanten bond 75 jaar in Rotterdam UITSPRAKEN RECHTBANK Veemarkt Rutterdam Beschermt de kinderen... Tafeltemnsclubs protesteren D* HET VRIJE VOLK DINSDAG 27 APRIL 1965 (Van een onzer verslaggevers) „De fout ligt niet bij het gemeentebestuur, maar bij de heer Ten Kortenaar, die is gaan lamenteren. Dit antwoord gaf de Schiedamse wethouder van Gemeentewerken en Grond bedrijf, de heer W. van Schooneveld (prot.- Schiedam) tij dens de raadsvergadering van maandagavond op vragen van vier raadsleden bij de behandeling van de brief, die de voor malige exploitant-eigenaar van een consumptietent, de heer G. F. ten Kortenaar van de Dr. Zamenhofstraat 147 te Schie dam op 4 maart 1965 had gericht aan het adres yan de ge meenteraad. De brief behelsde een verzoek om een vergunning voor een standplaats en vergoeding van de schade, die de heer Ten Kor tenaar op 18 april 1961 leed toen zijn consumptietent, waarmee hij veertien jaar lang op het koolas van de Broersvest had ge staan, werd afgebroken, omdat de exploitant-eigenaar niet vol daan had aan een bevel om de tent binnen een maand te ver wijderen. Spaansepolder „Er gebeurde niets o/ W/ (Van een onzer verslaggevers) „Ze hebben mijn cliënt- uit de auto gesleurd en bont en blauw geslagen. Helemaal versuft en verfomfaaid kwam hij op het po litiebureau. En daar werd hij in de cel gestopt!" Drie jaar niet rijden Met ooms auto Vijf dozen roomboter Protest l_ Mouliju over uitnodiging: TECHNISCHE SCHOOL INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN PAGINA 1 Zoals wij vrijdag reeds schreven werd de consumptielent totaal ver nield. omdat de werklieden niet be paald zachtzinnig met het gebouw tje en de inventaris omsprongen. Ten Kortenaar. die destijds meen de recht te hebben op een nieuwe standplaats en zich daarvoor ook tot de directeur van gemeentewerken heeft gewend, voert nu al vier jaar lang een moeizaam gevecht om een schadevergoeding en een standplaats voor een eonsumptietent te verkrij gen. Volgens het gemeentebestuur maak te h(j hierbij de fout eisen te stel len. Het is namelijk zo, dat de ge meente Schiedam, juridisch gezien, in haar recht stond toen zij de con sumptietent liet verwijderen. Ook is het een feit, dat men als exploitant van een consumptietent geen enkel recht kan laten gelden op een stand plaats. Zelfs kan het gemeentebestuur in principe weigeren een nieuwe stand plaats aan te wijzen, wanneer het algemeen belang dit vergt. Vaak komt het voor, dat een andere stand plaats wordt aangewezen, die minder gunstig is dan de vorige. De eigenaar kan hiertegen natuur lijk protest aantekenen, maar eisen kan hij niet stellen. De heer Ten Kortenaar, die by N.V. Wilton-Fijenoord een goede po sitie heeft als expedltievoorman. meende dit echter wel te kunnen doen en dit is hem fataRl geworden. Het college wil hem slechts een standplaats In het Schiedamse ge deelte van het Industriegebied De Spaansepolder geven. Het verzoek om schadevergoeding acht men niet ontvankelijk omdat men ervan uit gaat. dat de gemeente vier jaar ge leden in haar recht stond. De heer Ten Kortenaar had moe ten zorgen, dat zijn consumptietent tijdig werd verwijderd, meent men. Daarom stelden burgemeester' en wethouders de gemeenteraad dan voor de brief van Ten Kortenaar voor kennisgeving aan te nemen. Dit voorstel was niet geheel naar de zin van de heer G. P. Verhulsdonk v.v.d.)die de wethouder van ge meentewerken vijf vragen voorlegde. „Zijn er bepaalde redenen om aan vragen voor een standplaats af te De Schiedamse overheid Is niet soepel geweest toen men op 18 april 1961 onder het beleid van de voor malige wethouder van gemeentewer ken de consumptietent van de heer G. F. Kortenaar liet slopen, waar door het gebouwtje en de inventaris grote schade opliepen. Dit is bij de behandeling van deze zaak door de gemeenteraad duidelijk komen vast te staan. Hoewel de overheid het gebouwtje inderdaad zonder meer kon laten ver wijderen. had men de heer Ten Korte naar destijds In een redelijk overleg duidelijk moeten maken, dat het al gemeen belang snelle verwijdering van zijn tent noodzakelijk maakte. Dat is niet gebeurd. De heer Ten Kortenaar maakte de fout te menen, dat hij rechten op een nieuwe stand plaats kon laten geldên en met de gemeente langer dan de hem gestelde termijn kon onderhandelen. Het is een begrijpelijke vergissing, want Ten Kortenaar stond al veertien jaar op het koolas en was dit als zijn stand plaats gaan beschouwen. Bij gemeentewerken voelde men niets voor overleg. Er waren slechts koele, bitse antwoorden op de vra gen van de heer Ten Kortenaar, die voorstelde een aannemer de tent voor 1.500.— te laten verwijderen, zodra er een nieuwe standplaats zou zijn gevonden. Dit kon niet. Ten Kortenaar had destijds moeten inzien, dat het pa rool „eerst opbergen, dan praten" gold. Wie de zaak nog eens grondig na gaat, vraagt zich af of het vernielen van een consumptietent. ook al is verwijdering volgens de wettelijke richtlijnen juist, noodzakelijk is. Dit wordt een bijkomende straf voor zo genaamde „recalcitrante standhou ders" en daarmee is niemands belang gediend. Thans wil de gemeente de heer Ten Kortenaar een standplaats geven in de Spaansepolder. Het moet voor iedereen duidelijk zijn. dat dit neer komt op het weigeren van een ver gunning. want daar is niets te ver dienen. De heer Ten Kortenaar, die ons heeft toevertrouwd, dat hi! zijn eis tot schadevergoeding zal laten varen, zou dolblij zijn met een stand plaats op het huidige parkeerterrein op het Broersvest naast de kraam van een fruitkoopman. Daar is nog ruimte. Zou de gemeente Schiedam nu ook de overweging laten gelden, dat de heer Ten Kortenaar toch wel een beetje recht heeft om daar te staan? Een soepele houding zou be tekenen, dat een integer man de kans krijgt zijn bedrijfje opnieuw tot bloei te brengen. wijzen" en aan welke eisen moeten standhouders voldoen? vroeg hjj. Ook wilde de heer Verhulsdonk weten of de consumptietent, waar van de trieste restanten liggen opge slagen op een gemeenteterrein des tijds gedemonteerd was of dat men beter kan spreken van „gesloopt" of „vernietigd". Ook vroeg hij de heer Van Schooneveld of deze bereid was de opzeggingstermijn voor standhou ders (thans een maand - red, HW) te verlengen. Drs. J. H. Simons (p.v.dn.l herin nerde eraan, dat de wethouder tij dens de raadsvergadering op 22 jiïll 1963, toen de zaak-.,Ten Kortenaar" ook al speelde, had toegezegd Ten Kortenaar te heipen en dat de zaak naar beider tevredenheid zou wor den opgelost. Ook nu verzocht hij de wethouder met klem deze aanvraag te regelen. De heer H. W. Metaal tk.v.p.) pleitte voor een andere standplaats dan de Spaansepolder: ook hij meende, dat de heer Ten Kortenaar zijn eis tot schadevergoeding moet laten varen. De heer B. E Collé <c.p.n.> vroeg hoe de onderhandelingen na de raadsvergadering van 1963 waren ge weest en bij welke partijen het nu aan goede wil ontbreekt. In zijn antwoord zei de heer Ven Schooneveld. dat de heer Ten Kor tenaar is gestrand op zijn els om schadevergoeding. „Ten Kortenaar zou een standplaats In het industrie gebied krijgen, wanneer deze els zou worden ingetrokken," aldus de wet houder, „maar er gebeurde niets." Vervolgens gaf de heer Van Schoo neveld een opsomming van een reeks bekende feiten, die volgens hem het standpunt van het college moesten dekken. „Het college blijft op hetzelfde standpunt als op 22 Juli 1963." be sloot hij, wat betekent, dat men de heer Ten Kortenaar alsnog een ver- Van onze korfbalclubs is ODI dit maal het beste voor de dag geko men. Drie klinkende overwinningen waren het resultaat. Als tweede volgt hierop Succes, dat een uitzon derlijke prestatie leverde door het sterke OSCR S op eigen veld met O3 te verslaan. Zoals te verwachten was heeft Schiedam het niet tegen TOV kun nen bolwerken, maar een 3—1-neder laag is toch een eervol resultaat. ODI 1 zond KOAG 2 met een 8--2- nederlaag naar huis, het tweede kwam thuis met een 011-overwin ning op NIO 3 en Kwiek aODI a eindigde in 0—4. Schiedam 2 ver loor met 5—3 van Spangen 3 Un Suc ces 2 met 62 van Velox 3. Schie dam 3 won daarentegen met 36 van USV 2. De verdere uitslagen zijn: junioren Ten DonckSucces 2—5, aspiranten Schiedam aSper wers b 2—1, Hoogvliet dSucces b 02 en Trekvogels g—Schiedam b gunning wil geven voor een stand plaats in het Industriegebied, wan neer hij zijn eisen laat varen. In tweede instantie zei de heer Verhuisdonk, dat hij zich kon voor stellen, dat iemand op de manier van de heer Ten Kortenaar reageert, wanneer hij ziet, dat zijn spullen worden verwoest. Verder wees hij er op, dat de heer Van Schooneveld geen antwoord op de vragen had ge geven. Drs, Simons ging met het ant woord akkoord, omdat hij had be grepen, dat bij het toekennen van een standplaats geen andere overwe gingen een rol spelen De heer Metaal bleef het betreu ren, dat de wethouder slechts de Spaansepolder als standplaats wilde geven en de heer Collé kon zich niet aan de indruk onttrekken, dat de ge meentelijke overheid destijds weinig soepel is opgetreden. Hij bepleitte alsnog overleg tussen beide partijen. „Want," zei hij. „als je werkt maak je fouten." In antwoord op de vragen van de heer Verhulsdonk zei de wethouder, dat hij onder geen beding de opzeg gingstermijn wilde verlengen, om dat dit bij eventueel bouwrijp maken van een terrein, waar toevallig een consumptietent staat, moeilijkheden zou veroorzaken. De heer Van Schooneveld wist niet hoe het gesteld is met de restanten van de consumptjetent: hij wees er nogmaals op. dat de heer Ten Kor tenaar zijn tent tijdig had moeten opruimen. Zwaardere eisen worden aan standhouders niet gesteld, aldus be sloot hij. Vervolgens maakte de waarnemend burgemeester, de heer H. Sabei een einde aan de discussie en werd de brief van de heer Ten Kortenaar voor kennisgeving aangenomen. (Van onze sportredactie) In de kantine van de s.v. Wilton Fijenoord is maandagavond de strijd ontbrand om het persoonlijk schaak kampioenschap van Schiedam, dat dit jaar weer georganiseerd wordt wordt door de schaakvereniging Schiedam. Voorzitter H. W. Boele opende maandagavond even na half acht dit toernooi, waaraan liefst 40 schaakllefhebbers zullen deelnemen, verdeeld over een hoofdklasse, eer ste klasse, tweede klasse en derde klasse. De heer Boele wees erop. dat de ze kampioenschapswedstrijden een stimulans moeten beteken om de schaaksport In Schiedam grotere be kendheid te geven en te propageren. Hij wenste ae spelers prettige en sportieve wedstrijden toe. Wedstrijd leider C. K. Harmanny zette enkele zakelijke punten uiteen, onder meer dat de afgebroken partijen volgende week op dinsdagavond in de zaal van de Bithelkerk gespeeld zullen worden en in de andere weken op woensdagavond. Daarna werden alle klokken ingedrukt en begonnen de schaakpartijen. In de hoofdklasse stond Planken al gauw in een gewonnen stelling, hoewel de partij meer dan vier uur duurde. Koalngsaanvai bracht voor Lansbergen tegen Vrijland de beslis sing terwijl Noordergraai in zijn ver loren partij tegen Den Uijl aanvan kelijk goed stond. De afgebroken partij tussen Har manny en Van Baarle biedt Van Baarle betere perspectieven. Hoewel de lopers ongelijk staan en er dus ook nog remlsemogeiykheden zijn. Huizen stond vrij goed door de Si- clliaanse koningsaanvai, maai- toen hij het offer van Reltsma aanvaard de, betekende dat tevens het verlies van de party. Op maandag 3 mei Wordt de tweede ronde gespeeld. ROTTERDAM, 26 april Aan voer in totaal 1966 dieren. Hierbij waren 1309 slachtkoeien en 657 var- k< .s. De prijzen waren: slachtkoeien 4.30 —4.65, 3.95—4.20, 3.56—3.85, 3.35—3.85; stieren 4.054.40; worstkoeien 3.30— 3.45: varkens 1.91—1.93, 1.88—1.90. 1.84 —1.87, 1.80—1.83; slachtzeugen 1.55— 1.60 alle per kg. Advertentie IM. cli'rekt (üJRjOT/m straks TELEFOON Een kind vraagt liefde, ver zorging en bescherming I He laas zyn er tienduizenden kin deren, die dat moeten missen. De maatschappij tracht via haar organisaties dit tekort aan te vullen door toewijding, steun- en verzorging. Deze orga nisaties vragen nu uw hulp om hun werk zó te kunnen ver richten, dat het aan zijn doel beantwoordt. De collecte van deze week beveel ik dan ook van harte in uw belangstelling aan. De wnd. Burgemeester van Schiedam H. SABEL (Van een onzer verslaggevers) De vierjarige Albert W. van der Hulst uit de Henry Polakstraat 34 te Schiedam, is maandagmorgen om streeks half twaalf door een bestel auto gegrepen toen by In de buurt van zijn woning tussen twee gepar keerd staande auto's door de straat overstak. De bestuurder van de auto, C. v. d. Z. uit Schiedam, remde krachtig maar kon niet verhinderen dat het jongetje werd aangereden. Alben werd met een gebroken rechter been in het Gemeentezieken huis opgenomen. (Van een onzer verslaggevers) Bij de spoorwegovergang Nieuwen- damlaan te Schiedam is maandag morgen het verkeer twintig minuten gestremd geweest doordat de over wegbomen "niet omhoog gingen. De oorzaak was een defect in de elek trische installatie, die door een mon teur van de Spoorwegen werd her steld. m Aldus sprak de verdediger van een 32-jarige chauffeur, die maandag voor de Rotterdamse politierechter terechtstond wegens rijden na te veel drank. Verdachte had 27 december een café aan de Abtsweg bezocht. Toen hij achter het stuur van een ge huurd autobusje was gaan zitten en wou wegrijden, raakte hU een ge parkeerde auto. Twee andere café bezoekers probeerden hem tegen te houden, maar dat mislukte. Ze ach tervolgden de man met hun eigen wagen, reden hem op de Bergselaan (Van een onzer verslaggeetsters) Enigszins antiek aandoende bad pakken met tot de knie reikende pijpen, dat zijn de nieuwste model len die de badpakkenontwerpers voor ons hebben bedacht. Tijdens de badshow, die sporthuis Lammens gisteravond in de Dakpa- viljoenzaal van het Rotterdamse Groothandelsgebouw heeft gehou den, kregen we er een paar voor beelden tan te zien: bikini's met gepijpte broekjes en een badpak-uit- é&n-stuk, ook m deze stijl. Deze modellen zijn de grote rage op de Amerikaanse stranden, zo werd ons verzekerd. De Rotterdamse dames reageerden voorlopig nog een beetje voorzichtig, met vrolijk ge lach. Maar wte weet, steken ze zich na enig nadenken toch in zo'n kle dingstuk. Voor jeugdige figuurtjes vinden wy ze heel grappig. Voor het overige verschilden de getoonde badpakken niet ingrijpend van die van vorig seizoen. Veel bi kini's. Smalle schouderbandjes en diep uitgesneden ruggen voor de eendelige pakken. Ceintuurtjes. De marinestijl, met allerlei streepdes- sins en ais voornaamste kleuren wit, zwart, blauw en rood in vele com binaties. deed ook nu opgeld. Daar naast zagen we vee! mooie bloem en enige bijzondere figuurdessins en enkele voorbeelden van gedeeltelijk opengewerkte creaties. Veel pakken hadden een verschillend voor- en achterpand. Veelgebruikte materialen: een nieuw soort helanca en katoen. Naast badpakken omvatte de show allerlei bad-, strand en vakantie- ensetnbles ,twèe-, drie- of vierdelige en sportkledlng. Strand- en vakan tiecombinaties waren vaak gemaakt van badstof, in roze en blauw en in bloemdessins. klem en gaven hem een pak slaag. En volgens zijn raadsman zou het meer aan de mishandeling dan aan het alcoholgebruik te wijten zijn ge weest, dat de politie hem „niet meer In staat achtte een motorrijtuig naar behoren te besturen." Mr. Heynsius kwam niet onder de Indruk van dit verweer. „U hebt bij de politie verklaard dat u een halve fles jenever en nog een biertje had gedronken," zei hij tot verdachte. „Ja, maar dat had ik verzonnen," beweerde de chauffeur. „Verzonnen?" riep de politierech ter boos. „Ik verzin straks een flinke straf voor je. Je verkoopt je num mer slecht!" Ja, dat vond de officier van Justi tie ook. Zowel drie agenten als de politiearts hadden vastgesteld dat verdachte flink onder de invloed was. Eis: drie weken gevangenis en een Jaar niet rijden. Vonnis: vier we ken zitten en anderhalf jaar niet rijden Een 37-jarige Schiedamse timmer man, eveneens verdacht van dronken rijden, legde een vlotte bekentenis af. Hij had zijn auto nu verkocht en hij was beslist niet van plan ooit weer een andere te kopen. De officier eiste drie weken ge vangenisstraf en twee jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid. „Deze man heeft zich onder be handeling van een psychiater ge steld. HU is van goeden wille. Me neer de politierechter, neem hem het rijbewijs voor een langere periode af, maar leg hem een iets kortere ge vangenisstraf op," verzocht de raads man. Mr. Heynsius voelde daar wei wat voor. Het werd twee weken gevan genis en drie jaar ontzegging. Een lieftallige negentien jarige kap ster gaf toe, dat ze 17 februari in de Burgem. Knappertlaan te Schiedam met de auto van haar oom een bromfietser had aangereden. De bromfiets en ook het horloge van de berijder waren beschadigd. En zij was doorgereden „Meisje, meisje, hoe heb je zo dom kunnen zyn," zei mr. Heynsius va- deriyk. ,,'t Spijt me erg, meneer. En ik heb de schade vergoed." De officier vroeg 100 boete of 20 dagen hechtenis. „Wel wat veel," meende verdachte. „Ik sta op het punt om te trouwen." „Toch niet met die oom?" infor meerde de rechter. „O, nee, meneer, met een vertegen woordiger." Het vonnis viel mee: 60 of 12 da gen. „Kan ik het meteen betalen?" „Jazeker. Deurwaarder, kassa: zes tig gulden," riep mr. Heynsius. Met z'n vieren stonden ze op een rijtje voor het hekje, een 42-jarige chauffeur, een 63-jarige magazijn- knecht, een 49-jarige melkbezorger en een 34-jarige chauffeur. De eerste verdachte had vijf dozen met In to taal tweehonderd pakjes roomboter van een bestelling overgehouden, vermoedelijk als gevolg van een ver gissing op het kantoor van zyn werkgever. Hy bezweek voor de verleiding en verkocht het partytje voor 125 aan de magazijnmeester, die ook wyzer had moeten zijn. De magazijnmeester verkocht op zyn beurt een deei van de buit aan de twee andere ver dachten. Conform de eis heeft de eerste ver dachte zes weken gevangenisstraf gekregen, waarvan vier voorwaarde- iyk; de magazynmeester moet veer tien dagen brommen en zijn beide klanten zijn er met ƒ50 boete of tien dagen afgekomen. Nadat vorig jaar het eerste team van de tafeltennisvereniging Hollan- dlaan van de eerste naar de twee de klasse moest degraderen, is het ditmaal het eerste team van Shell, dat zich niet wist te handhaven in de hoogste klasse van de afdeling Rotterdam van de XT TB. Zoals bekend, moesten Sheei en Intiem 2 hun reeds gespeelde wed strijd overspelen, omdat Intiem 2 niet gerechtigde spelers zou hebben opgesteld. Intiem won toen met 64. In het speellokaal van de Shell werd de strijd opnieuw gesteeld met dien verstande, dat Intiem aan ge lijk spei voldoende zou hebben om (Van een onzer verslaggevers) TXe heer C. A. Kamp, gemeente- (ijk inspecteur van het onder wijs te Schiedam is erin geslaagd om door middel van een beéld- strookprojector en ruim vijftig foto's tegen de achtergrond van Nederland en Rotterdam een beeid te geven van Schiedam in oorlogstijd. Met behulp van dit materiaal, dat de heer Kamp na afloop van de maandagavond gehouden raadsvergadring in de raadzaal van het stadhuis toonde aan het college van burgemeester en wet houders en de gemeenteraad, wil man de jeugd van Schiedam op de lagere en middelbare scholen met het oorlogsleed confronteren. Men is van plan om verscheidene beeldstrookorojectoren aan te schaffen en deze ter beschikking te stellen aan het onderwyzend personeel van de scholen, die aan de hand van een gestencilde tekst die aan de leerlingen wordt uit gereikt tijdens de „les", de foto's zal toelichten. Bovendien krijgen de kinderen het boekje „Volk ïn verdrukking en verzet" aangeboden. Zoals hekend richtte de heer Kamp op donderdag 16 februari vla de dagbladen een verzoek tot de bevolking van Schiedam om zoveel mogelijk foto's uit de jaren 1340-1943 ter beschikking te stel len, waaruit dan zou worden ge put Dit heeft succes gehad. Van alle kanten kwamen er foto's ivaak amateurkiekjee)die door de politiefotograaf, met wie de heer Kamp uitstekend heeft sa mengewerkt. werden beoordeeld. Ten slotte bleven er ruim vyftig foto's over en tezamen vormen ze een sober doch indrukwekkend beeld van wat er tijdens de oorlog in Nederland en met name in Schiedam is gebeurd. Ie eerste beelden dateren uit de mobilisatietijd. Men tiet hoe Nederlandse soldaten een stuk veldartillerie in stelling brengen en hoe in Schiedam be langrijke gebouwen, zoals St.-Ja- cobsgasthuls en het politiebureau worden „ingekapseld" met zand zakken. Een volgende foto toont een bulletin, dat de inval van de Duitsers meldt. Vérvolgens zien we beelden van de verwoestingen, aangericht in Rotterdam, maar ook in Schie dam. waar de Paralleleweg werd gebombardeerd. Nergens zijn de beelden schokkend, wat ook het uitgangspunt is geweest bij het samenstellen van dit waarheids getrouw oorlogsverhaal. „We wil len de kinderen niet schokken," aldus de heer Kamp. De bezetting komt aan de orde en men ontdekt dat fotografen in Schiedam op de Lange Haven zelfs in de openlucht portretjes maakten, die dienden voor de per soonsbewijzen. Volgen de beelden van de bezet ter. de NSB. de WA-troepen en de brallende aanplakbiljetten en de jodenster. Men ziet hoe kinderen van „Rijksduitsers" over de Broers vest marcheren. Ecu andere foto toont de voor bereiding van de razzia in Schie dam. Duitse soldaten maken een „plan de campagne" op de Burg. Knappertlaan. De verschrikkelijke hongerwin ter met de gaarkeuken (Edison- piein) is niet vergeten. De lange trieste grauwe r(j van mensen voor zo'n gaarkeuken en twee hongerige kinderen zijn erg in drukwekkend. evenais de mensen die op de Rotterdamsedlfk naar „kolen" zoeken. Het parool, dat men in Schie dam 's avonds binnen moest blij ven. miste zijn uitwerking niet: een foto van de uitgestorven Hoogstraat bewijst het. Verdere foto's tonen het bom bardement van de huizen in de Aleidastraat-Nic. Beetsstraat, de laatste resten van het vierde Wil- 'ondok en natuurlijk de voedsel- droppings en de bevryding. Ai met ai een reeks beelden, waarmee de Schiedamse scholie ren zeker op instructieve wijze kan worden verteld over vijf ver- jürcn. zich te handhaven, terwijl Shell per se moest winnen. Intiem liet het niet op een gelijk spel aankomen, want Bob Mudde, Sjaak de Bruyn en Ten Stolk zetten ailes op alles en waren reeds hal verwege tie avond zeker van hun plaats in de eerste klasse. Toen was inmiddels een 5—0-voorsprong ver kregen. Aile Intlem-spelers hadden in twee sets gewonnen van Eden- burg, Van 't Oever en Vrijbioed. ter wijl ook het dubbelspel in Intiems voordeel werd beslist. Het enige tegenpunt werd ge scoord door de tafeltenniskarapioen van Viaaröinger». A. Edenbure. die met 2120, 21—19 won van Stolk. De besturen van beide verenigin gen hadden voorafgaande aan de wedstrijd een gezamenlijke vergade ring gehouden, waarin besloten werd om bij de NTTB te protesteren over de handelwijze in verband met het overspelen van de wedstrijd. In het officiële orgaan werd namelijk nog niets vermeid over de reeds ge speelde wedstrijd, behalve dat in tiem met 64 had gewonnen. In de brief aan de Bond, welke voor aanvang van de wedstrijd werd verzonden, was een verzoek gericht om de degraderende vereniging in het nieuwe seizoen, bij keuze toch in de eerste klasse te plaatsen. De wedstrijd zelf werd in een uit stekende verstandhouding gespeeld. Shell was wel gehandicapt door het niet mee kunnen spelen van Kra mer. maar ook al zou deze speler al zijn partijen hebben gewonnen, zou men niet verder zijn gekomen dan 5 tegen 5. RIDDERKEKK Op de rijksweg 15 Ridderkerk-Gorkum) bij Ridder kerk heeft een personenauto uit Emmen die met een snelheid van 99 km per uur reed een klapband gekregen. De wagen waarin vier betonarbei- ders uit Emmen zaten, sloeg in de lengte om zyn as, botste tegen een boom en kwam teger. een andere boom tot stilstand. De bestuurder, de 38-jarige G. van E. en een van de inzittenden K. Terpstra (17). werden utt de wagen geslingerd. De laatste klaagde over Dim in ziin borst en hoofd. Beiden zijn per taxi voor observatie m een «Rotterdams ziekenhuis opgenomen, (Van een onzer verslaggevers) „Het klonk als muziek in mUn oven." Dit zegt Coen Mouiyn over de vererende uitnodiging van Sir Stanley Matthews om woensdag avond mee te spelen in de afscheids- wedstrijd van de 50-jarige balgooche- iaar. „Ik hoorde het zondagochtend vóér de wedstrijd tegen GVAV. MUnheer Phida Wolff jr. kwam naar mij toe en vroeg of ik een groot geheim kon bewaren. Nu, dat kan ik wel en hij vertelde my toen, hoe hjj vrijdag door Matthews is opgebeld. Volgens mynheer Wolff was hy teleurgesteld toen hij hoorde, dat ik myn kuitbeen gebroken heb en dus onmogelijk van de partij kan zijn." Feyenoords linksbuiten vindt het natuurlijk erg jammer. „De kans om samen met dè misschien wel grootste voetballer aller tijden in één elftal te spelen, krijg je nooit meer." Overigens is het Mouiyn niet ge heel duidelijk voor welk elftal hij is uitgenodigd, voor dat van Stoke City of voor het Wereldteam. „Maar dat doet er weinig toe. het feit alleen ai, dat Stanley Matthews my de eer waardig keurt, is fantastisch. Een betere invitatie kan je niet krygen." Met Corns gebroken kuitbeen gaat alles naar wens. Hy is zelfs weer in staat zijn drukke werkzaamheden In zijn herenmode-zaak aan de Langen- horst ie verrichten. Ais de foto'c goed zijn, gaat volgende week dins dag het gips eraf. „Dan nog een paar weekjes een lijmverband en ik kan weer langzamerhand gaan trai nen", zegt Coen optimistisch. (Van een onzer verslaggevers) Het zal binnenkort 73 jaar geleden zUn, dat aan de Rechter Maasoever te Rotterdam een afdeling van de Nederlandse Protestantenbond werd opgericht. De Protestantenbond, die nu ook vele aan de Linker Oever wo nende leden heeft, hoopt het jubi leum op 7 en 9 mei te vieren. De eerste voorzitter was ds. H. C. Lohr. Hy is in 1891 opgevolgd door ds. J. H. Maroniet. In de negentiger jaren plachten de leden na afloop van de godsdienstoefening bijeen te komen in de Doelen of in Tivoli. In 1895 besloot men tot de oprich ting van een wijkzustervereniging. Datzelfde jaar werd een bibliotheek geopend, waarvoor zeer grote belang stelling bestond. Met de organisatie van kerkconcerten is in 1902 begon nen. Iedere zondag waren er in vijf lokalen verteluren voor kinderen. De afdeling behartigde ook het vrijzin- nige godsdienstonderwijs op de scho len. Aan de Linker Oever is in mei 1919 een afdeling opgericht met ais voor gangster mevrouw dr. A. Mankes-Zer- nike. Tien jaar later kon. het kerk gebouw Het Nieuwe Verbond worden Lngewyd. Het was voor alle in Rot terdam werkzame vrijzinnige groepe ringen bestemd. De Protestanten bond verzorgt er thans om de twee weken een dienst. De twee Rotterdamse afdelingen zyn sinds 1955 gefuseerd. Ze hebben nu dr. R. Boeke als voorganger. WEGENS DIEFSTAL van geld en sigaretten uit automaten heeft de Rotterdamse rechtbank vanochtend de 2i-Jarige schilder G. J. M. V. veroordeeld tot tien maanden met aftrek, waarvan drie voorwaarde- lijk. twee maanden minder dan de straf die de officier van Justitie hem opgelegd had willen zien, DE 23-JARIGE aannemer B. U„ die by een van die diefstallen betrok ken was geweest en zich ook aan heling schuldig had gemaakt, ward zes maanden met aftrek, waarvan twee voorwaardelijk, opgelegd. Te gen hem had de officier acht maanden met aftrek, waarvan drie voorwaardelyk geëist. DE 24-JARIGE elektricien A. H.. die wegens heling terechtstond, werd veroordeeld tot twee maanden, waarvan een voorwaardelijk. De eis tegen hem had vier maanden geluid. CONFORM de eis werd de 29-jarige vertegenwoordiger B. B„ die ais incasseerder-verkoper geld van klanten ontvangen had zonder dat aan zijn werkgever af te dragen, veroordeeld tot negen maanden met aftrek, waarvan drie voorwaarde lijk. NEGEN MAANDEN met aftrek, waarvan drie voorwaardelyk, een maand minder dan de eis van de officier van Justitie, luidde het vonnis van de rechtbank tegen, de 55-jarige koopvrouw te water. T. K.. die na een bezoek aan een café een koopman van vijf biljetten van 1000,had beroofd. z UFiiiita. i unixixi-niie MGR. NOLENSLAAN 3 - SCHIEDAM LAAT UW ZOON IN DE TECHNIEK EEN VAK LEREN ZIT TOEKOMST voor de cursus, welke op l augustus a.s. aanvangt, van 26 april tot 29 mei a.s dagelijks aan de school van 9—12 en van 1416 uur. OPLEIDING in de VAKKEN metaaibewerken, constructiebankwerken. rijnmetaiilbewcr- kcn. motorrfjtuigherstellen. elektrotechniek timmeren, meubel- cn modclmaken, scheepsbeBchieten en schilderen. Eisen van toelating: Dc leerlingen moeten op 1 augustus a.s. de 6c klasse van de lagere school hebben doorlopen. SPECIALE OPLEIDINGSKLASSEN VOOR VOORTGEZET TECHNISCH ONDERWIJS voor toelating U.T.S., H.T.S., Luchtvaart-technische echoot e.d. PARTTIME-CURSUSSEN voor met.aalbewerken, timmeren. motorrytulgherateUan. INDIVIDUEEL TECHNISCH ONDERWIJS (I.T.O.-cursus) Eisen van toelating: De leerlingen moeten op l augustus a.s. 1 Jaren lager onderwijs hebben genoten. De Directeur: H. VAN DEN DOOL.

Het Vrije volk | 1965 | | pagina 1