Oranjefeest begint vanavond met ami >ionoptocht DISPORT RAPPORT Lalo's celloconcert sterkste deel van RPhO-concert KREUGEi Zeventien Schiedammers delen in lintjesregen H. SABEL: Ridder in de Orde van Oranje-Nassau Brabant Vier nieuwe beelden in Vlaardingen Bijzonder accent Fotowedstrijd „ELK SHIRT EEN FEEST" Oranjebal Piet van Veen in Rotterdams amateurelftal ZAAIERS Circus Boltini naar Maassluis Damtitel voor J. Vermeulen HVO 2-schakers promoveren Wielrennen Taptoe WISSELKOERSEN plaats ze. lees ze Zestien Baby raakt onder water in lavet VÏS AFSLAG HET VRIJE VOLK DONDERDAG 29 APRIL 1965 De laatste Pennelikker Honkbal Lustrum 1 Lustrum 2 Animo GEBEENTE SCHIEDAM Sluiting Gemeentelijke Bureaus en Diensten BURGERLIJKE STAND Onze sportshirt- colleetie is nu geheel compleet. Sportief en modieus. DE HERENMODEZAAK VAN SCHIEDAM BROERSVEST 6 TELEFOON 26 82 06 foto Film ALTIJD GOED l GEMEENTE SCHIEDAM Dodenherdenking 4 mei 1965 De laatste mededelingen van de Schiedamse seheWsreehtersver- eniglng liggen op ons bureau. De ar biters gaan- het verenigingsleven en kele maanden onderbreken en dan zijn er gedurende enige tijd geen clubavonden. Op 6 mei is de prijsuitreiking van de wedstrijdspetregelkennis voor de junioren. Er zullen die avond ook nog enkele films worden vertooiïd aait de jeugd, waarvoor Lou van Ra vens heeft kunnen zorgen. Een fa briek van frisdranken in Schiedam heeft Lou een aantal sportfilms aan geboden. Op 3 juni hebben de arbiters hun jaarvergadering In de bovenzaal van tie Amstelbron, Dan is het vereni gingsjaar, het actieve verenigings- jaar wel te verstaan, achter de rug. (Van een onzer verslaggevers) De grote ster-lampionoptocht, die vanavond om kwart voor negen precies begint, vormt de ouverture van de festiviteiten op Konin ginnedag te Schiedam. Vanuit vijf verschillende punten vertrekt op dat tijdstip een groep kin deren met lampions in de richting van het parkeerterrein aan de Broers- vest, waar het sein wordt gegeven voor een gezamenlijke afmars via de Lange Kerkstraat en de met vlaggen versierde Hoogstraat. In liet clubblad van dc Schiedam se volleybalclub SVC. schrijft „pen nelikker" dat hij op de jaarvergade ring is geweest en daar geschrokken rondkeek. Wat was het geval? Pen nelikker onslekte dat er van de 120 stemgerechtigde leden maar 70 aan wezig waren. Dat is, beste pennelikker, hele maal geen reden om te schrikken. Wij komen wel eens op een vergade ring van de een of andere sportver eniging en constateren dan steeds weer, dat de opkomst niet al te best is. En dat is niet alleen het geval bij sportverenigingen. Daarom vinden wij die 70 aanwezigen van de 120 lang niet gek. Van wat wij de laatste tijd hebben ondervonden maakt SVC op dat gebied een goe de uitzondering. Met het ledental van SVC gaat het ook goed. Op de laatste van de maand januari was het ledental gestegen tot 160. - Zondag begint de honkbalcompeli- tie in Schiedam. DHS gaat al met een de stad uit. Het gaat naar HSC- Tilburg en zal moeten proberen om in de nieuwe klas net zo goed voor de dag te komen als In het vorige seizoen. Het zal de kampioenen niet mee vallen om maar meteen het hout er op te leggen. Even uitkijken is ge boden. Schiedam komt ook weer bin nen de lijnen. Zij gaan zaterdag al van start tegen Robur "5S, Hopelijk dat de resultaten van de Schiedam mers beter zijn als in het afgelopen seizoen. Destijds waren de verwach tingen hoog, misschien wel te hoog, gespannen en het resultaat viel te- een. Schiedam 2 gaat naar De Ha- zenkanip 2 en het derde team gaat naar De Volewijckers 2 in Amster dam. De supportersvereniging van Ex celsior '20 gaat het eerste lustrum vieren. Op 1 mei 1860 werd door vijf lede» van Excesiior de suppor tersvereniging opgericht met het doel om ook bij uitwedstrijden voor mentale steun te zorgen van het eerste elftai. Langzaam maar zeker groeide het vijftal uit tot een flink aantal sup porters. dis zowel uit en thuis lief en leed met het „eerste" wilde delen. Zaterdag 8 mei wordt het eerste lus trum gevierd in Musis Sacrum met eer. knalavond, waaraan veel arties ten hun medewerking zullen verle nen. Wij doen een greep uit het pro gramma, waarin staan: The Croc- sons. De Selvera's eh Conny Ravel In Schiedam-West I vertrekken de kinderen, voorafgegaan door de chr. gymnastiekvereniging DOK met drumband vanaf de Vondellaan. In Nieuwland is het Dr. Wibautplein het beginpunt, waar de gymnastiekver eniging THOR en het tamboer- en pijperkorps Jong Harmonie de kleu rige stoet zullen vergezellen. In Schiedam-West 2 starten de kinderen in de Anth. Muysstraat met de turnvereniging Excelsior en drum band. in Oost verzamelt men zich bij de Daltonflat in de Dieselstraat en in Schiedaus-Zuid is de Nieuwe Maasstraat het beginpunt. Het programma van koninginnedag ziet er als volgt uit: 7,00 uur: Gymnastiekvereniging Ex celsior met drumband begint aan een mars door Schiedam-West. 7.30 uur: De vlaggen worden uitge hangen op de openbare gebouwen. 8.00 uur: Luiden van de klokken. Re veille door het Schiedams Politie Muziekgezelschap, dat vanaf het hoofdbureau van politie aan de Lange Nieuwstraat via Oranje straat, Nieuwe Haven. BK.-laan, Warande, St.-Liduinostraat door Schiedam-West marcheert. 9.00 uur: Mars van OBK door het Westen en van chr. muziekvereni ging Harpe Davids door het Cen trum en Schiedam-Oost. 9.30 tot 12 uur: Schuttersfestijn in de Koopmansbeurs, dat van 14.00 tot 18.00 uur worm, voortgezet. Da mes en heren vanaf 14 jaar kun nen schieten met luchtbuksen op de vrije baan om het kampioen schap van Schiedam. 9.30 uur: Kinderspelen in Oost. West, Nieuwland 1 en 2 en Kethcl, res pectievelijk op het speelterrein Hogenbanweg. Westfrankelandse- straat, Dr. Wibautplein, Mgt. No- lenslaan (langs de winkelgalerij) en het. terrein aan de Koekoeks laan en Leeuweriksingel. 9.00—11.00 uur: Marsmuziek van de r.-k. muziekvereniging St.-Rad- boud. die door Kethel marcheert tOude Dorp, Tuindorp en Bljj- dorp i 10.00—11.00 uur: Schiedams stads- beiaardier Cor Don bespeelt het carillon van de Grote of St.-Jans- kerk. 12.00 uur: Schledamse Luchtvaart- school Icarus demonstreert op het Marconiplein. 12.30 uur: Kinderspelen aan de Maasboulevard Schiedam-Z. Deel nemers vertrekken vanaf het Ro zenburgerplein voorafgegaan door de drumband van Excelsior. 13,00 uur: Handbal- en demonstra- tiewedstrijden op het sportveld voor de Technische School tussen de Mgr. Nolenslaan en de Burg. Van Haarenlaan door de handbal vereniging Wllton-Fijenoord. 14.00 uur: Kinderspelen aan Mgr. Molenslaan. Mastklimmen, hinder nisrace, serveerrace, was ophangen en mannequinrace. 14.00 uur: Tekenwedstrijd op terrein aan Hogenbanweg voor kinderen van 6—12 jaar. 14,00—16.00 uur: Volleybaldemon stratie en wedstrijden op speel- Ook DHS gaat feest vieren, Nee, niet de voetballers maar de honk ballers van DHS. Zij zuilen het feest echter sportief gaan vieren met een lustrunitoernooi. Op vijf mei komen enkele hankbatverenigingen naar het DHS-veld om eikaars krachten te me ten. HMS uit Utrecht, HEC uit Hilver sum en CTC uit Den Haag zullen, samen met DHS uitmaken wie er het iustrumtoernooi zal winnen. Als de weergoden hun medewerking wil len verlenen, kan het een leuke dag worden in Kethel. Op 30 Hjisi! gaat Animo een mars maken door Keihei en wijk Groen- oord. Dit is voor ee eerste keer dat de wjlk Groenoord door animo wordt bezocht. Voorafgegaan door een drumhand zal Animo een tocht maken die om 2 uur van start gaat en om nau drie zal worden onderbroken pp de speelplaats van de school aan de Jo- han Wagenaarstraat. Daar zuilen door de gymnasten enkele demon straties worden gegeven. (Van een onzer verslaggevers) Aan de vooravond van de 20e herdenking van de dag van onze bevrijding valt op de viering van koninginnedag een bijzonder accent. Meer dan in andere jaren gevoelen w-jj de waarde van de band tussen Vorstin en Volk, want wij denken eraan, dat deze band hecht is gebleken in tijden van storm, onvrede en wan begrip. Ruim 16 iaar is koningin Juliana de draagster van de Kroon en naast de grote plaats in ons hart, welke zij reeds had, heeft zij zich onze dank bare waardering verworven. De Vereniging Nationale Feest- en Gedenkdagen wil hieraan uitdrukking geven en de feestdagen van Vorstin en Vaderland bundelen tot één manifestatie van de ganse Schiedamse gemeenschap. Daarom vieren wij feest en daarom laten wij de vlaggen wapperen als een warme hul- de' aan onze geëerbiedigde Vorstin. De wnd. burgemeester van Schiedam, H. SABEL Advertentie LM Od woensdag. 5 mei 1965 - BEVRIJDINGSDAG - zullen de gemeentelijke bureaus en diensten voor het publiek gesloten zijn. MVTn WW®. van* geboorte- en overUJcleni-aangifien. BUREAU VAN DE VLEESKEURINGSDIENST T,v-n de Vleeskeuringsdienst zal worden uitgevoerd zoals op ion mi *t'è«tdagen, met dien versiande, dat aangifte van destruc- tiemateriaal normaal zal kunnen plaatsvinden. GEM. VERVOER-, REINIGINGS- EN ONTSMETTINGSDIENS F Het* ophalen van het huisvuil op 5 maf wordt verschoven naar donderdag. 6 mei a.s. GEM. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK De bibliotheek er de filialen zullen op deze dag voor het publiek gesloten Sin Dit geldt ook voo. de R.-K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek en haar filialen. STEDELIJK MUSEUM Het Museum zal op de Bevrijdingsdag gedurende de gebruikelijke tijd ïeopend zijn (van 10.0017.00 uur). weide Vlaardingerdijk—Burg, Van Haarenlaan door de Schiedamse Volleybalclub. 14.00 uur: Op de hoek van deVlaar- dinderdijk en de Aleidastraat wordt het startschot gelost voor de wie lerwedstrijden, die worden georga niseerd door de Schiedamse Wie lervereniging Schiedam. Parcours: Vlaardingerdijk. Nieuwe Damlaan. Burg. Honnerlage Gretelaan, ver lengde van P J. Troelstralaan. (Van een onzer verslaggevers) HEBT U een fototoestel en houdt u ervan mensen te fotograferen? Neem dan deel aan de fotowed strijd, die de Algemene» Fotokring Schiedam organiseert, met als on derwerp, de lampionoptocht, ko ninginnedag. de lichtstoet op za terdag 1 mei en de feesten op be vrijdingsdag. IEDERE AMATEUR, jong of oud, kan in deze wedstrijd meedingen naar de aantrekkelijke geldprijzen. De organisatoren wijzen erop, dat de uitbeelding van de onderwerpen het belangrijkst is; de technische en estetische waarde komen, hoe wel ze natuurlijk een rol spelen, op het tweede plan. FOTO'S, zowel in zwart-wit als kleur (echter geen dia's), moeten voor 28 mei worden ingezonden bij het secretariaat van de Algemene Fo tokring Schiedam, de heer P. Roo sendaal, Hoogstraat 37. BIJ voldoende deelname zal in het gebouw van Christelijke Sociale Belangen aan de Lange Haven 73 van 12 tot 19 juni een tentoonstel- ling worden gehouden. Start om 14.00 uur: A Aspiranten 25 km; B Aspiranten 15 km, 14,45 uur: Amateurs en nieuwelingen 75 km. 14,00—17.00 uur: Drie muziekkorpsen St.-Ambrosius (14.00 uur). Gusto .15.00 uur) en de kapel van het Leger des Heils zorgen in het cen trum van Schiedam voor muzikale feestklanken. 14.30 uur: De gymnastiekvereniging Excelsior met drumband marcheert door Nieuwland. 16.30 uur: Optocht met versierde fietsen en autopeds voor kinderen van 612 jaar vanaf het terrein Hogenbanweg m.m.v. tamboer- en pijperkorps Harmonie. Een grote taptoe op het parkeer- terein aan de Broersvest vormt het sluitstuk van de Oranjefeesten. Het muziek- en showprogramma wordt verzorgd door verschillende muziek korpsen onder leiding van de heer A. van Gulik, van de kapel van het Leger des Hells. Het programma luidt als volgt: 19.4520.15 uur: Kapel speelt voor af muziek met optreden van zijn Marionettenbandje. 20.15—21.30 uur: Taptoe door de muziekkorpsen Gusto/Crescendo, tamboer- en pijperkorps Harmonie, Harpe Davids, OBK. Sint-Ambro- sius en WUton-Fijenoord. 20.30 uur: In Kethel begint een lam pionoptocht vanaf de chr. school aan de Vlaardingerweg te Kethel. Route: Vlaardingerweg. Spaland- laan, Noordelnde, Kerklaan, Koe koekslaan, Meeuwensingel, Schie- damseweg, Iepeniaan, Molensingel. Schiedamseweg, Lindeijerstraat, Vlaardingseweg. (Van een onzer verslaggevers) Een hoogtepunt van de fes tiviteiten op Koninginnedag te Schiedam zal, wanneer het mooi weer is, ongetwijfeld het Oranjebal zijn. Dit dansfestjjn voor de jeugd wordt gehouden op het parkeerterrein aan de Broersvest na afloop van de taptoe. Het bal, waaraan een dansband en de boerenkapel van 'St.-Ambrosius' medewer ken, zal zeker veel belangstel ling trekken; het is een prach tig sluitstuk van het Oranje feest. Advertentie LM. SHOWROOMS: SCHIEDAM. Pukwea 301-308: VLAA RjDÏNGKN, G»d. Bisrsloot T«l. <010)-3SM00 Met niet minder dan vijf solisten uit eigen gelederen kwam het Rotterdams Philharmonisch Orkest woensdagavond naar het Schie damse Passagetheater, dat voor dit abonnementsconcert maar matig was bezet. Franz-Paul Decker, inplaats van de op het programma boekje vermelde Eduard Flipse. leidde het orkest in werken van Hay dn en Mozart, die de flanken vormden voor het celloconcert van Lalo, loaarmec le cellist Samuel Brill zijn veertigjarig cellisten- jubileum herdenkt. Inderdaad is dit celloconcert van Lalo. weinig gespeeld als het ls. het meest interessante programmapunt van dit concert geworden. De onbe kendheid van het werk maakt het des te merkwaardiger, dat Samuel Brill met dit werk niet alleen jubi leert. maar dat het ook het concert was waarmee hy veertig jaar geleden zijn loopbaan begon. Brill speelt dit misschien niet populaire, maar ze ker opmerkelijke concert met zijn ex plosieve inleiding met een virtuoos elan en een brede lyriek, fraai van toon en bedachtzaam van tempi, al stelt zijn ritmiek het begeleidende orkest hier en daar voor niet geringe (Van een onzer verslaggevers) Piet van Veen, de 23-jarige mid denvoor van de Schiedamse zatcr- dagvoetbaiclub PPSC, is gekozen voor het Rotterdamse amateiirelttal, dat binnenkort op het terrein van De Volewijckers In Amsterdam aan treedt voor een wedstrijd tegen het Amsterdamse amateurelftal. De inzet van deze ontmoeting is de Zilveren Euromast, een wissel trofee die vorig jaar in het bezit van het hoofdstedelijk elftal kwam. In het Rotterdamse elftal speelt naast de PPSC-topscorer ook de uitste kende linksbuiten van het Rotter damse CVV „Sjakie" Roggeveen. 28 april Engels pond 10,07110.071 Amerik. dollar 3,6013,608 Franse frank73.46J73,514 Belgische frank 7,253—7.261 Zwitserse frank 82.9182,61 Zweedse kroon 69.38169,93.) Duitse mark 90.58—90.63 Deense kroon 52.1052.15 Noorse kroor. 50,371—50.424 Canada 3.33fi3,33jJ Italiaanse lire 57,84è—57,69 J Oostenrijkse schilling 13.945—13.95? Escudo's 12,561—12,57ï problemen. Ongetwijfeld ls ïün in terpretatie nu rustiger en beheerster dan veertig jaar geleden, doch zij heeft aan boeiende expressiviteit ze ker niet ingeboet. Het is het duidelijk bewijs voor de vitaliteit, die Samuel Brill ook nu nog bezit en een goede keuze voor de viering van dit veer tigjarig jubileum. Vier andere solisten, te weten de violiste Erzsebet Horvay, de cellist Michel Rochede hoboïst Peter Schenkels en de fagottist Adam Schlebaum, openden het concert met een uitvoering van de Symfonie Concertante in B van Haydn. Helaas was deze uit voering niet geheel vrij van in tonatie feilen, met name van viool en hobo, die aan het voor treffelijke spel van fagot en cello vooral in de accoorden vaak af breuk deed. De lichtvoetigheid die de interpretatie overigens kenmerkte kwam daardoor maar moeizaam en slechts op enkele plaatsen tot haar recht. Voor een gave uitvoering was dit solisten kwartet in elk geval niet voldoen de homogeen. Franz-Paul Decker besloot het con cert met een trage en daardoor wat al te zwaarwichtige en nadrukkelijke Symfonie in g van Mozart, KV 550. Viel in de eerste twee delen de licht voetigheid hier en daar nog t« be speuren, het menuet was van een bij na stugge nadrukkelijkheid en de finale kon, ondanks het wat hogere tempo, de Indruk van te grote zwaar te niet meer wegnemen. Advertentie I.M. H. SABEL (64) werkkracht (Van een onzer verslaggevers) Schiedams waarnemend burgemeester, de heer H, Sabel, is van morgen benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau._De com missaris der Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, reikte dere onderscheiding uit bij de algemene decoratieverlening ter gelegen heid van Koninginnedag. De heer Sabel, lid van de Partij van de Arbeid, wordt hiermee beloond voor zijn grote werkkracht, waardoor hjj zich ontwikkelde tot een stads bestuurder van formaat, die niet alleen bij zijn partijgenoten, maar ook In de gehele gemeente groot gezag heeft. MAASSLUIS Circus Toni Bo komt naar Maassluis en heeft als standplaats de BUderdUklaan. Don derdag 6 mei om 8.15 uur heeft de premiere plaats, terwijl ook vrijdag 7 mei om 4.15 uur en 8.15 urr voor stellingen worden gegeven. Een werkelijk groots circuspro gramma met diverse internationale circusattracties, o.a. The Saltas (Duitsland), koningen der lucht a.s. vliegende trapeze, The Beverleys (Frankrijk), modern rolschaatsenac- te. The Rethems (Engeland), hees ter acrobaten, The Chesner (Zwe den). lieftallige kunstwlelrtjdsters, The Dusky (Denemarken), vermaar de clowns, Hermanos de Cordoba (Spanje), dwergaugusten, Nicke Nello (Roemenië) vrolijke exentrie ken. Rosto (Australië), jongleur van topklasse. 12 Marrakech (Marokko), wervelwindspringers. Twee Grondind (Italië), cocktail-act enz. alsmede een grote groep Atlasleeuwen, een collectie pracht paarden en het sum mum der dressuurkunde. leeuw, buf fel, arend en hond, vijanden in de jungle in de piste broederlijk ver enigd. Dit prachtige cireuspregt ani ma duurt ongeveer 2 uur en 30 mi nuten. Tot slot, volgt een optreden van Johny Lion en The Jumping Jewels. Hendrik Sabel werd op 5 bovetn- ber 1390 te Strijen geboren. Vanaf 1921 tot 1923 was hij in dienst van de gemeentepolitie te Rotterdam en werkte na die periode tot 1949 bij de Rijksbelastingen. In de jaren 1935 tot 1936 maakte hij deel uit van da Schiedamse ge meenteraad en daarna van 1946 tot nu toe. In september 1949 werd deze vuri ge aanhanger van de socialistische partij gekozen tot wethouder voor onderwijs en sociale zaken en vanaf 1957 kreeg hij ook de afdeling Volks gezondheid onder zijn beheer. In september 1949 werd de heer Sabel aangewezen otn de burge meester te vervangen bij diens af wezigheid en doet dit ook thans met grote bekwaamheid, die hij ook toonde bij de vervulling van tal van functies, in de Schiedamse s&menle ving. Advertentie I.M, TUINLAAN 98 - Tel. 26 74 64 MGR. NOLENSLAAN 688 Tel. 26 20 76 - Schiedam In de badcel van een woning aan de Sperwerlaan te Viaaringen raak te woensdagmorgen een tien maan den oude baby in een onbewaakt ogenblik onder water in het lavet. De moeder was het kind aan het wassen toen de huisbel ging. ij liet het kind even alleen. De moeder kon nog net op tijd ingrijpen. De baby is voor onderzoek naar het Holyziekenhuis gebracht. RÏEN FRÖLICH haring 33-35. ROTTERDAM 28 april aan de Vlsafslag alhier werden van IJmui- den en elders 150 kisten verse zee vis aangevoerd. De prijzen waren: Schol midd 40-43, klein 20-25: schel vis midd 35-38, klein 28-30; kabelj. groot 38-43, midd 38-40, klein 25-28; makreel 23-26; wijting 28-31; verse Advertentie IM In verband met het karakter van de nationale herdenking van de gevallenen uit de Tweede Wereldoorlog op de avond van 4 mei heeft de waarnemend burgemeester besloten, dat: I. gesloten moeten zijn van 18.00—21.00 uur: a. openbare dansinrichtlngen; b. alle gebouwen, waarin openbare vermakelijkheden kunnen worden ge houden. tenzij in een zeer speciaal geval in verband met de voor stelling ontheffing wordt verleend. Ie inrichtingen tot het verbruik van eet- en'of drinkwaren van 18.00— 21 nur alleen muziek ten gehore mogen brengen door middel van radio- ontvangtoestellen, welke zijn afgestemd op de Nederlandse zenders Hilversum X en II. Schiedam, 28 april 1965. op 1 theol Naast de loco-burgemeester kre gen nog zestien Schiedamse ingeze tenen een onderscheiding, die de nieuwe ridder in de Orde va» Oran je-Nassau op een speciaal belegde bijeenkomst in de mul» van het Ste delijk Museum aan de Hoogstraat 112 om half twaalf uitreikte. Tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau werd ook benoemd dr. L. J. Cazemier, die tot 26 april in Schie dam woonde en thans verhuisd is naar Bladel. Lucas Jan Cazemier werd geboren september 1899; hij studeerde eoiogie aan de Rijksuniversiteit te Groningen, waar hij in 1924 zijn doctoraal examen deed, Dr. Caze mier promoveerde in juni 1930 bij prof. dr. G. van de Leeuw op het proefschrift „Oud-Egyptische voor stellingen aangaande oe ziel." Dr. Cazemier diende achtereen volgens de gemeenten Gieterveen (1925—1929), Terneuzen (1929—1947) en daarna wijdde hij zich aan Schie dam, waar hij vele voorzitterschap pen van commissies en instellingen bekleedde. Tot officier in de Orde van Oran je-Nassau is benoemd de huidige directeur van de Rijks-h.b.s. te Schiedam, dr. R. Gort, die sinds 1 september 1924 verbonden is aan het midde.baar onderwijs en vanal 1 augustus 1946 het directeurschap bekleedt van de h.b.s. Dr. Oort. die vorig Jaar zijn jubi leum vierde, heeft hen zich altijd ten volle voor de schoolgemeenschap in gezet en is hierin een voorbeeld van activiteit en werkkracht. De adjudant van de Schiedamse politie, de heer J. K. A. Mijtdewilli- een is onderscheiden met de ereme daille van de Orde van Iranje-Nas- sau in goud. De heer Mijtdewilligen, die op 16 april 1910 werd geboren te In Vlaardingen tuilen in de week van de bevrijdingsherdenking vier bronzen beelden worden onthuld. Op de middag van de te mei zal in het stadhuis worden onthuld een broneen borstbeeld van Hare Majesteit Koningin Wtlhelmina, gegoten naar een ontwerp van Han Rehm te Rotterdam, Op de algemene begraafplaats is te gelijkertijd geplaatst het bronzen beeld „treuiende vrouw", aange kocht van da Belgische beeldhou wer Willy Kreitz. In dc ochtend van de ie mei zal op het voorplein van. het nieuwe Ge meentelyceum aan de Claudius Cwlhslaan worden onthuld de bronzen compositie Ja Jeunesse", ontworpen door Carel Kneulman te Amsterdam, en tevens in de nabijgelegen nieuwe Westwijk het bronzen beeld „de heter", eveneens door Han Rehm vervaardigd, et borstbeeld in het stadhuis een schenking van een comité en Vlaardingen; dc overige beelden zijn vervaardigd of aangekocht in opdracht van hel gemeentebestuur. Slttard maakt sinds 1 maart 1933 deel uit van het Schiedamse politie korps en ls sinds 1 januari 1960 ad judant. De eremedaille van de Orde van Oranje-Nassau in zilver kregen da heren J. J. Drenkelford (63 jaar), modelmakersbaas bij RDM (Mij. Nieuwe Waterweg). A. van Rossen (64 jaar) werkmeester bij de RDM (Mij. De Nieuwe Waterweg), L. van de Werken (64 jaar) werkmeester bij de RDM, H. van Zwol (59 jaar) sleepbootkapitein bij de RDM, F. Dinkelaar (63 jaar) assistenthoofd van de afdeling bedrfjfsschool bij de Rotterdamse Droogdok Maatschappij (RDM), Ph. P. Peterse (80 jaar), die in september 1964 zijn vijftigja rig jubileum vierde bij de in Schie dam gevestigde „Den Boer's Han delsonderneming, thans een doch teronderneming van de Agentuur- en Commissiehandel ,J>en Otter." N.V. Ook de heer C. A. van de Pas (58 jaar), werkmeester A bij de Ge meentewerken te Schiedam, waar hy reeds meer dan veertig jaar in dienst is, werd onderscheiden met de zilveren eremedaille in de orde van Oranje-Nassau, Meer dan veer tig jaar lid van Gusto's Muziekver eniging zijn de heren K. J. Velthui- zen (voorzitter, 58 Jaar), A, J. Hen driks (tweede voorzitter, 52 jaar) en G. Abrahamsen (2e penningmeester, 59 iaar). Voor het vele werk, dat zij in het belang van de muziekvereni ging en de gemeenschap hebben ver richt kregen zij ook de zilveren me daille in de Orde van Oranje-Nas sau. De lintjesregen leverde in Schie dam drie bronzen eremedailles van de Orde van Oranje-Nassau. op. Het zijn drie werknemers van de Rot terdamse Droeg dik Maatschappij (Mij. De Nieuwe Waterweg), die werden onderscheiden. De heren J. Pols (63 jaar), dokknecht, p. L, Tlm- mers (65 Jaar), kotteraar-fraiser en J. F. V/öhler (62 jaar), gereed schapsmaker werden hiermee onder scheiden. J. Vermeulen is de nieuwe dam» kampioen va» VSaardtngen gewor. den. In de laatste ronde, die werd gespeeld in de bovenzaal van gebouw Excelsior, won hij van J, J. van Leeuwen. J. H. de Kluyver kwam juist een puntje te kort om met Ver meulen gelijk te eindigen. Tegen W. H. Niestadt deed hij hardnekkige pogingen om beide punten te ver overen, maar Niestadt vocht hard terug en behaalde daardoor zjjn Se remise. De partij tussen Biel en Va» den Kerkhoff eindigde ook ln re mise. De eindstand luidt: 1, J. Vermeu len met 9 punten; 2. J, H. de Kluy ver met 8 punten; 3. C. Biel met 7 ™?nÏSni,4v*n 5' W- H- Niestadt en W. F. Verburg met leder 5 punten; 6. en 7. D. v. d. Kerkhoff sn J, J, van Leeuwen, die belde 4 punten behaal- den. In de eerste klasse was Voogt reeds eerder kampioen geworden en in de tweede klasse moesten D. Tamboer en C. de Boer uitmaken wie van hen op de eerste plaats zou eindigen. De jeugdige Tamboer won het duel en behaalde ook voor het eerst het kam pioenschap binnen. De prijzen zullen worden uitgereikt op dinsdag li mei. Dan zullen tevens gongwedstrijden worden gehouden. Ondanks dc minder opgewekte verwachtingen zijn de HVO-spelers bcneen en Tazelaar erin geslaagd hun partijen, waarin rij ongunstige posities innamen, remise te maken Hierdoor veroverde HVO 2 do eerste plaats In zijn afdeling met II punten uit 7 wedstrijden. Promotie naar de 1ste klasse van de Rotterdam»» Schaakbond is hiervan het gevolg. In de laatste wedstrijd tegen Shell, die met de stand 44 was on derbroken, kreeg J. G. Scheen snel gelijk spel toen zjjn tegenstander meende de kwaliteit te mogen terug- geven. Zelfs leek het er even op, dat de HVO'er winstkansen kreeg, maar het slot werd toch remise. J A Ta- zelaar stond voor de moeilijke taak om een paardeindape! te moeten ver dedigen, met een pion achterstand. A,zlck van deze taak voor treffelijk, gaf de tegenstander geen kans het voordeel uit te breiden en -orceerde ten slotte door een tak» tische finesse remise. Dit. gelijke spel tegen Shell was voldoende voor het kampioenschap Begin juni begint bij HVO de nieuwe huishoudelijke competitie. Nieuwe leden zijn van harte welkom en kunnen daartoe iedere maandag avond terecht in de kantine van het havenbedrijf Vlaartüngen-Oosfc N V aan de Schiedomsedijk.

Het Vrije volk | 1965 | | pagina 1