Onhoudbare toestand in krotwoning Otterbuurt 9 SFC is door EDS naar de vierde klas verwezen DRZ degradeert naar tweede klas Auto grijpt bromfietser Drs. Van Milaan opent expositie Kijk v. Ravens GA AGE LANDMAN I gg M2SZM Schoolsport beëindigd Veel publiek bij ronde van Schiedam c GTB eindigt op 2de plaats HBSS-PPSC C. Smit blijft bij ,zijn' PPSC en PEUGEOTSERVICE j ADVERTEER REGELMATIG 1 I Het is zo geen leven meer, het is verschrikkelijk Derde klas KNVB Esperanto-agenclo Afd. Rotterdam Om de KNVB-heker PPSC-jubüeum uitbundig gevierd KONINKLIJKE HOLLANDIA papkoker mannelijke werknemers HET VBIJE VOLK MAANDAG 3 MEI 1965 (Van een onzer verslaggevers) ,.Het is zo geen leven meer. Het is verschrikkelijk In zijn wrakkige woning aan de Otterbuurt 9 te Schiedam waar het water enkele centimeters hoog staat in de gang en de regen door het dak in de huiskamer drupt, wijst de heer P. van der Wagt naar zijn door vocht aangetast meubilair. Sloop Weinig hoop Men wacht totdat de overheid maatregelen treft. De brandweer en de politie zijn vandaag aan de deur geweest en opnieuw zou men naar het makelaarskantoor gaan. Maar weinig hoop heeft de heer Van der ExcelsiorWesterkiv. 22 Excelsior heeft de laatste competi tiewedstrijd met een gelijk spel afge sloten. Het werd tegen Westerkwar tier een 22 eindstand in een over het algemeen genomen niet zo'n bes te wedstrijd. SFC—EDS 3—5 - t DemosDonk 24 Demos heeft de competitie beslo ten met een nederlaag. In een op gaande wedstrijd werd de eer aan Donk gelaten, dat met 42 de over winning greep. O.-Bcijrrland—SVDPW 2—3 WCRSchiedam 30 Sch. BoysActivitas 40 PAOtNA 7 NOORDMOLENSTRAAT 17 - SCHIEDAM - TEL. 266238 en 265607 4* y enk: broersvest 64-66 topmerken gaven aan kroes voor keur als dealer in Schiedam I waarom zou u het niet doen? artifort, bovenkamp, formule fristho, geiderland, g-plan e.a. F/19 De heer Van der Wal wijs! op een slak, die rustig tegen het behang klautert. Let eens op het stopcontact dat bijzonder los in de muur beves tigd is. „Nu weet ik niet meer wat ik doen moet," zegt hij vertwijfeld. De felle regen van het afgelopen weekeinde noodzaakte zijn gezin (Vrouw en twee kinderen) de woning te veriaten. die zij vijf jaar geleden betrokken. De familie bracht de nacht door op het politiebureau. Overal in het huis staat water. Wadend door een grote plas in de gang bereikten we vanmorgen de kamer, waar het gezin met de buren samengroepte. Uit het plafond drup te het water omlaagslakken kropen langs de wand. In het zolderkamer tje. waar het gezin naast het toilet moet slapen, is alles drijfnat. Kort om een onhoudbare toestand, ver oorzaakt door het slechte onderhoud van de huiseigenaar, een zekere heer Verbeek uit Steenbergen, die de huur if S— per week) laat incasseren door het makelaarskantoor J. Vijf- vinkel) in de Tulnlaan 78 te Schie dam. B(j 't makelaarskantoor zegt men: ,.we hebben neg nooit klachten ge had. maar w zuilen de lekkage laten herstellen. We moeten echter eerst contact opnemen met de .eigenaar De heer Van der Wagt. een 25-jarige cüstaiiateursknecht zegt evenwel: ..Er is nog nooit wat aan gedaan. Toen ik de woning betrok, was het een beestenstal en we hebben het zoveel mogelijk zelf opgeknapt." Bijna huilend voegt hij er veront waardigd aan toe „Ik heb geld gespaard en daarvan nieuwe spul len gekocht. Nu heb ik niets meer, nu moet ik opnieuw beginnen." Ook bij het bureau Volkshuisvesting heeft de familie Van der Wagt aangeklopt, maar daar kreeg men steeds het antwoord: U hebt toch een drie-kamerwoning". Het Is echter een pand dat voor de sloop bestemd is en wellicht is het daarom dat de huiseigenaar wel de huur laat Incasseren maar geen gro te reparaties meer laat verrichten. „Toen lk er destijds introk," aldus de heer Van der Wagt, „zei men. dat het. maar voor twee jaar zou zijn. Later zou ik dan wel een ander huis krijgen." Het is allemaal anders gelopen dan hjj in zijn optimisme had gedacht. De twee jaar werden rijf jaar en herhaaldelijk klopte hü vergeefs bij het woningbureau aan. „Omdat je hier woont, beschouwen ze je als 'a- snciaal uitvaagsel', maar zo zijn we niet. We zouden wat graag een nieu we woning willen hebben en dan zouden we *t ook echt goed onderhou den, zoals alle mensen dat doen." Ook bil de buren is er lekkage, echter niet zó erg. We wonen hiér nu al vijftien jaar," aldus de bewoon ster. „en we krijgen maar geen nieuw huis. We zouden wat graag weg wil len hier." „Ze laten je gewoon lo pen," aldus de heer. Van" der Wagt, wiens jonge vrouw vannacht door alle emoties plotseling flauw viel. (Van onze sportredactie) De finales van de schoolsportwed strijden z(jn, mede door het goede weer. een succes geworden. De re genval van donderdag leek een spaak In het wiel te steken, maar een keu ring in de vroege morgen van vrij dag leerde, dat de velden er best aan toe waren. Alles is even sportlef ver lopen en de aanwezigen van Het Rode Kruis behoefden geen ernstige ongevallen te behandelen. Veel publiek trok de wedstrijd van de Schiedamse en Vlaardingse school elftallen. Schiedam had in het begin van de strijd niet veel in te brengen, maar nam toch de leiding. Toen de uitstekend leidende scheidsrechter Vis het einde biles, was de stand 3l in het voordeel van de Vlaar- dingers. De selectieploeg handbal-ULO speelde gelijk tegen de kampioen van Rotterdam. Hier gaf het scorebord een 88-stand te zien. De dames deden het beter en klopten de Rot terdamse kampioenen met 181. B(j de voetballers ging de M. van Dvjk-bcker naar de Alb. Magnus- sehool. Loco-burgemeester H. Sabel heeft met een toepasselijk praatje de prijzen aan de winnaars uitgereikt. Mevrouw Van der Wagt staat met haar jas aan triest te kijken naar 't water dat omlaag drupt. Wagt. „Waarschijnlijk zullen we weer op het poltiebureau moeten slapen," zegt hij hoofdschuddend. „Ik weet het echt niet meer." De hevige regen heeft ook op an dere plaatsen in Schiedam veel onge rief veroorzaakt. De tunnel onder de spoorbaan nabij de "s-Gravelandse- weg liep onder. Er stond een halve meter water en automobilisten die dachten dat het wel meeviel, bemerk ten tot hun schrik, dat de motor van hun wagen plotseling weigerde. De reinigingsdienst heeft de riolen door gespoten, woordoor de overlast spoe dig was verholpen. In de Galileïstraat te Schiedam spoelde het hemelwater het zand tus sen de stenen weg, waardoor in het trottoir een groot gat met een diepte van een halve meter ontstond, dat met hekken moest worden gemar keerd. Ook in de Mariastraat stond veel water, dat maar heel langzaam ver dween. '.Van onze sportredactie) Van de vier wedstrijden in de KNVB was er maar één overwinning. SVDPW speelde als nooit te voren en won met 32 van Oud-Beijerlantl. Excelsior speelde tegen Westerkwartier gelijk: 02. Demos, reeds gedegradeerd, verloor met 4—2 van Donk. SFC, ten slotte, moest het onderspit delven tegen EDS met 53 en gaat de derde klas verlaten. Reeds kort na het begin kwam Ex celsior aan de leiding:, toen Pijpers een felle schuiver losliet, waar de Haagse doelman, te laat op reageer de. Voor de rust zorgde Grinsveld voor de gelijkmaker. In de tweede helft werd het duel even pittig maar de scheidsrechter hield de touwtjes strak in handen. Het gelukte Wes terkwartier om een kort overwicht in 'n doelpunt uit te drukken, v. Megge- len maakte er na een korte combi natie met Grinsveld 1—2 van. Kort voor het einde gelukte het Excelsior om toch nog naast de Ha genaars te komen door een schuiver van Zuyderwijk. SFC is gedegradeerd na de 35- nederlaag tegen bet Rotterdamse EDS. Tot een kwartier voor het einde stonden de Schiedammers nog met 32 voor maar toen viel de klap. F.DS maakte in de slotfase van de strijd nog drie doelpunten en greep de zege. Reeds kort na het begin kwam EDS aan de leiding door een doelpunt van Weeda. Niet voor lang echter, want via Van Oudheusden werd het weer snel 11. Het gelukte dezelfde spe ler om na 20 minuten voor 21 te zorgen. Via Hollander, kwam EDS weer naast SFC toen Hollander een boogbal losliet waar doelman Gijsen geen kijk op had. SFC zou echter de rust ingaan met Merkredon, la 5an de majo. Pro Ja -■y-ia festo-tago nt ne kunvenos. do gis is, proksima semajno. HRK een 32-voorsprong. Klein speelde zich prachtig vrij en zorgde voor de derde Schiedamse treffer, Na de rust bleef de strijd lange tijd spannend. Dat bleef zo tot een kwar tier voor het einde. Toen maakte EDS aan alle spanning een einde en via Weeda (2x> en Verkoos werd het 53 in het voordeel van de Rotter dammers. Via Tricl kwam Demos aan de lei ding maar deze stand werd door Donk snel in evenwicht getrokken. Toch gelukte het C. Tetteroo om voor een 2I-ruststand te zorgen. In de tweede helft heeft het lang geduurd eer men wist wie de win naar zou worden in dit duel. Donk kwam op 2—2, toen daarna Triel de kans van de dag kreeg. Alleen voor het doel gekomen faalde hij. In de slotfase van de strijd kwam Donk met nog twee doelpunten aan de ze- SVDPW is de kampioensdoder ge weest in Oud-Bejjwiand. De Schie dammers speelde als nooit te voren en deden vriend en vijand versteld staan door het goede spel. Toch kwam SVDPW met 10 ach ter te staan. Door een strafschop kwam Oud-Beijerland aan de lei ding. Dit was tevens de ruststand. Na de rust was het de goed spelende A van de Vlist die de stand gelijk schoot. Op zijn harde schot had de doelman van Oud-Beijerland geen verweer. Even kwamen de gastheren terug met een treffer, maar toen was het hek van de dam. De Schiedammers toverden een spelletje op de grasmat om van te watertanden. Via Snoey, die- vijf man passeerde en raak schoot, en Bonefaas werd de dik ver diende 32-eindstand gehaald. (Van onze sportredactie) DRZ is door de 61-nederlaag tegen De Hollandiaan gedegradeerd. De Rode Zonners gaan het volgend seizoen him beste beentje voorzetten in de tweede klas van de RVB. Schiedam kwam ook al niet tot winst en zag WCR door een 3O-zege kampioen worden. Schiedamse Boys speelde een goede wedstrijd en won met 40 van Activitas. By Ursus tegen SVDP kwam de tegenpartij een uur te iaat op het veld. WCR is door een 3O-zege op Schiedam kampioen geworden. De Schiedammers hebben sportief partij geboden, maar konden tegen het Rot terdamse geweld niet op. De rust kwam met een dubbeibianke stand maar in de tweede helft sloeg WCR zijn slag. Binnen een half uur was de bal drie keer in het Schiedamse doel ge schoten en was WCR de kampioen. Er resten Schiedam nu nog twee wed strijden, dan is ook voor hen de com petitie ten einde. Door de kansen te benutten heeft Schiedamse Boys een 4O-overwin ning behaald op Activitas. Het ging deze keer goed bij de Boys, die een goede partij voetbal speelde en met Helaas moest tijdens de op koningin nedag verreden wielerronde een zie kenauto ten tonele verschijnen. Een overstekend jongetje veroorzaakte een valpartij, waarbij een groot aantal renners betrokken was. De renners op de achtergrond zijn ternauwernood aan het gevaar ontsnapt en snellen nu naar de finish. Op het parcours Vlaardinger- dijk. Nieuwe Damlaan, Burg. Hon- nerlage Grethelaan en de P. J. Troelstralaan werd op koningin nedag de ronde van Schiedam verreden, georganiseerd door de Rennersclub Schiedam. Deze wed strijd werd verreden onder auspi ciën van de VNFG. De wielerron de trok wel de meeste toeschou wers van alle op die dag georga niseerde evenementen. Langs het parcours hadden velen een plaatsje gevonden. Het was ech ter jammer dat er tijdens de ronde een ernstige valpartij ontstond. Door het oversteken van een jongen kwa men enkele renners lelijk te vallen. Ook de jongen zelf kwam er niet al te best af. Hü klaagde over pijn in het gehele lichaam en werd naar het zie kenhuis vervoerd. De inspecteurs van politie Willems, Van Beveren en Maliepaard losten by de wedstrijden de startschoten. Winnaar bij de B-aspiranten werd T van de Leidt (Ped. ridders) in de tijd van 0.21 minuten. Na hem kwa men over de streep: 2. J. Brinkman «Ped. ridders). 3. J. Breur lSchie dam.!4. H. IJsselstein (Appollo) en 5. A. de Jager (Rotterdam). Bij de A-aspiranten werd A. van Dun uit Schiedam winnaar in de tijd van 0.43 minuten. Daarna volgden: 2. S. Noordzij (Fefienoord) 3. A. Kleingeld (Feijen- oord) 4. J. Moret (Rott. Leeuw); S, F. Vallat (Feiienoord). De A en B-klassers waren het laatst aan de beurt.. Hier ging F. van de Gaag uit Vlaardingen het eerst over de eindstreep in de tyd van 1.43 min. De tweede plaats was voor de Schiedammer P. de Raay. Derde werd P. Looyschelder (Ped. ridders), 4. P. Willems (Schiedam) en 5. H. Brink man (Ped. ridders). de geboden kansen we! raad wist. De gasten hielden het spel ta veel op, waardoor ieder effect verloren ging! Door een doelpunt van Patzjerik uit een pass van De Nus, nam Schiedam se Boys de leiding. Na de rust kwa men daar nog drie doelpunten bfj. Jan Jongeneei zorgde voor 2—0 en via een eigen speler kwam Activitas op een 3—O-achterstand. Kort voor het einde bracht een combinatie tussen De Jong, De Nys en Patzjerik de vierde treffer. Patzje rik kopte keurig in. DRZDe Hollandiaan DRZ is door de 61-nederlaag te gen De Hollandiaan gedegradeerd naar de tweede klas van de afde ling. De Rode Zonners hebben het deze competitie niet kunnen bolwer ken. Ook in deze wedstrijd was men ge handicapt. De doelman van het eer ste elftal is al enkele weken uitge schakeld en daar kwam by, dat de reserve-doelman in de afgelopen week geblesseerd raakte. Nu moest de doel man van het derde elftal het geweld van De Hollandiaan weerstaan. Hü deed zjjn uiterste best maar kon niet voorkomen dat hy zes maal werd ge passeerd. Door Jansen werd het 0—1. maar via Wigmans kwam de partij weer op gelijke voet. Maar Van Ype- ren en Van Engelen zorgden voor een 1— 3-ruststand. Na de hervatting zorgde Van Ype- ren voor nog twee doelpunten en door een strafschop kwam De Hollandiaan op 61. (Van een onzer verslaggevers) In de nacht van zaterdag op zon dag omstreeks kwart over twaalf is de heer J. L. uit Vlaardingen met zün bromfiets op het kruispunt Burg. Knappertlaan-Nieuwe Haven te Schiedam gegrepen door een auto, be stuurd door de heer P. K. uit Rotter dam. die geen voorrang verleende. De 23-jarige duopassaglere mej. B, van W. uit Vlaardingen viel en ver stuikte haar enkel. Verder liep zij schaafwonden op en moest in het Ho- lyziekenhuis te Vlaardingen worden opgenomen. den. (Van onze sportredactie) GTB is geen kampioen gewor- i. De bond had op het laatste moment de wedstrijd tussen DOS «n Egelantier Boys ingelast, geer tot ongenoegen van GTB. Deze wed strijd werd door DOS g «wonnen, waardoor het kampioen w J en GTB op de tweede plaats eindigde. Zelf besloot GTB de competitie met een 5—1-overwinning op WIA. WIA nam de leiding maar Sands kon de rust doen ingaan met een 11 gelijk spel. Na de hervatting knalde Henk Steenbergen drie keer raak en ook Sands deed er nog een treffer bü. (Van onze sportredactie) Het eerste elftal van PPSC gaat za terdag 8 mei een wedstrijd spelen tegen stadgenoot HBSS. De kers verse derdeklasser PPSC speelt dan tegen HBSS om de KNVB-beker, Om 4.15 uur zal deze krachtmeting plaats vinden op Parkhock-Tbnrlede. Woensdag 5 mei wordt met een jeugdelftal deelgenomen aan een toernooi van de Haagse vereniging JAC om de De Rooy-wisselbeker. Het elftal van PPSC is ingedeeld bij Du- no, Loosduinen en Be Fair. De heer drs. P. W, van Milaan heeft vrijdagavond in Galerie Punt 4 aan de Buitenhavenweg de expositie geopend van werken van de kunstenaar Rijk van Ravens. „Rijk van Ravens Is één van de kunstenaars die er al vroeg op uit trekken omdat zy het gevoel krijgen dat de grenzen van hun eigen stad te eng voor hen zyn. Hij is reeds in vele landen geweest, onder andere in Frankrijk, Noorwegen en Spanje, waar hij ook geëxposeerd heeft. Tot Noorwegen heeft Rijk van Ravens zich speciaal aangetrokken gevoeld, wat ook wel enigszins in zyn werk waarneembaar is," aldus de heer Van Milaan. •■JRtjk van Ravens." zo vervolgt hy, „is een kunstenaar van het type ex pressionist. Zijn werk was naturalis tisch, daarna is het abstract gewor den en langzaam keert het terug naar het figuratieve, wat een verschijnsel van deze tijd is." De heer Van Milaan ging In zyn openingsrede ook nog even in op hei galariewezen. Hij noemde het ver schijnen van galeries een gelukkig iets. „Een gelukkig iets. een verschynsel." zei hy, „dat aan de jonge schilders vele mogelijkheden biedt, zy krijgen volop gelegenheid hun werk te expo seren. Ze hoeven thans geen tijden meer op een kans te wachten en het publiek krygt de mogelijkheid om on bevangen het werk te observeren." „Ook schuit er een gevaar in het bestaan van galeries en dit is er wan neer ze in handen komen van mensen die handel in de kunst zien. Met Galerie Punt 4 is dit bepaald niet het geval en ik prijs mij dan ook geluk kig hier naast de eigenaar van Punt 4, de heer Ceesvan der Geer te staan, wiens ideaai het is de jonge kunste naar een kans te geven." aldus de heer Van Milaan. De expositie duurt tot 16 mei en de galerie is geopend op werkdagen van 19—21 uur en op zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur. SCHIEDAM De huidige trainer van PPSC, de heer Chris Smit, die oorspronkeiyk deze vereniging als trainer zou verlaten, is op verzoek van de eerste-elftalspelers en het be stuur op zyn besluit teruggekomen. Hy zal nog een jaar de nieuwe za terdagderdeklasser onder zyn hoede nemen en hoopt uiteraard met PPSC volgend jaar de tweede klas van de zaterdagcompetitie te bereiken. SCHIEDAM De viering van het 45-jarig bestaan van de voetbalver eniging PPSC is vrijdag op daveren de wijze besloten met een sportdag en een grootse feestavond in de kan tine van deze voetbalvereniging in het sportpark Thurlede, Hoogtepunt van het avondfeest was de huldiging van de heer DL Kooiman, al vele ja ren voorzitter van deze vereniging. Hy werd voor het begin van de feestavond door de voorzitter van de feestcommissie, de heer J. Brusse, letteriyk en figuurlijk in de bloeme tjes gezet en kreeg tevens een ca deau aangeboden. Daarna kon het grote gekostumeerde bal beginnen waarby vele originele vondsten wa ren. Winnaar was bestuurslid Barend van Eyk, die als Pipo de Clown het grote succes van de avond was. In de ochtenduren was er nog een autorally die zeer verrassend werd gewonnen door de heer M. P. Hey- boer. De A.P.-Boekwinke! heeft juist het boek dut 0 aanstaat Fabrieken van Melkprodukten en Voedingsmiddelen N.V. Wij zoeken ter opleiding voor de functie van in onze afdeling Papkokerij een aktieve werknemer die bereid ts verantwoordelijk Werk tn wisselende dag- en vroege diensten te verrichten. Leeftijd: vanaf 25 jaar. Voorkeur genieten zij die reeds enige vakkennis bezitten, doch eventueel is het mogelijk zich binnen ons bedrijf voor deze functie te bekwamen. Tevens kunnen wij nog enkele flinke plaatsen voor het verrichten van diverse afwisselende werkzaam heden in de afdeling Melkinrichting. Leeftijd van 16 jaar. De desbetreffende werkzaamheden worden deels in dagdienst, deels in nacht- of vroege dienst verricht. Voor inlichtingen over de gunstige arbeidsvoorwaarden etc. kan men zich dagelijks tussen 8.30 en 17.00 uur wenden tot de afdeling Personeelszaken. Oosthavenkade 44, Vlaardingen. Eventueel kan telefonisch (01898 - 29 41) een afspraak worden ge maakt voor een onderhoud in de avonduren.

Het Vrije volk | 1965 | | pagina 1