Cor Dort bespeelt rijdende beiaard Rita Reys zingt in Passage-theater H. Roelfsema maakt kennis met politie MENEER DE REDACTEUR ^ük voor de; fcfa |pl it lerechter BURGERLIJKE STAND «iFpfS "VrjjeVblk Open hartig FLINKE WERKKRACHTEN JONGEDAMES KW-mars op z'n Antilliaans Rasker rijdt met geluidsauto door Schiedam Vrouw bijna in bed verongelukt ïsghiëdamse! Hilton-R'clam bestaat 2 jaar Op tegenligger gebotst Jongens stelen uit automaat Beiaard Wielrennen Rita Reys Tentweek Pinksterdriemarkt weer op Coolsingel Speldjesactie Doktersdiensten I stefmeedernv ff ZAAIERTJES HOUSEMAN DIRKZWAGER N.V. KONINKLIJKE HOLLANDIA leerling - analist(e) aankomend laborant(e) SECRETARESSE HEGR0N N.V. HET VRIJE VOLK ZATERDAG 5 JUNI 1965 PAGINA 1 (Van een onzer verslaggevers hen Favorieten-Festival in het Passagetheater, waaraan het Rotterdams Philhnrmonisch r 'est en (e torn, o van Pirn Jacobs (met zang van Rita Reys) meewerken, een bromfiets er oss in iet terreb os, een cnrillonconcert, van Cor Don met een rijdende beiaard en een wielerronde voor amateurs en professionalswaaronder Huub Zilverberg en Piet Rent meester. Dat zijn de hoogtepunten van de door de Stchting Schiedamse Gemeenschap te organiseren zo- mer-feestweek, welke wordt ge houden van 18 tot 26 juni. Toch blijven rijden Prijs 1750— 5 De voetbrug over de Nieuwe Haven WILTON-FIJE NOORD a) COMMERCIEEL MEDEWERKER b) JONG COMMERCIEEL MEDEWERKER c) AANKOMEND MEDEWERKER (voor de afd. Verkoop) d) STENO-TYPISTES (Nederlands-Engels) je) TYPISTES (Nederlands) f) ADMINISTRATIEVE ASSISTENTES g) JONGSTE BEDIENDE (vrl.) pffif MM?Rorn&TMM. Direotie HOUSEMAN dirkzwager N.V., WILTON-f lit NOORD r/LO MOORD m vraagt enkele (scholing niet vereist) VOOR DE AFDELING METAALCOATING. Aanmelden schriftelijk of mondeling HOOFDSTRAAT 57 - SCHIEDAM TELEFOON 010—26 90 20. SG organiseert nu feestweek met ander karakter Het is een greep uit het program ma dat een geheel ander karakter draagt dan vroeger. Nog niet zo lang geleden duidde het SG-bestuur deze evenementen aan met de naam „va kantie-feestweek", omdat- de festivi teiten werden georganiseerd om ver pozing te bieden aan dat deel van de Schiedamse bevolking, dat niet met vakantie ging. Kennis, vuurwerk en revueavonden waren jaren lang de onderdelen van de feestweek, maar gezien de gewij zigde situatie (vrijwel iedereen gaat tegenwoordig met vakantie) heeft men gemeend een en ander een ander aanzien te geven. Uitgangspunt van het SG-bestuur is, dat de activiteiten een meer be sloten karakter moeten hebben: het beeld van „vakantievierende Schie dammers" is verdwenen. Terecht heeft bestuur gemeend om ieder jaar opnieuw toch een feeste lijk tintje te geven aan de komst van de zomer en men hoopt, dat de festi vlteiten in de toekomst kunnen wor den gehouden in de nieuwe sporthal. Er zijn met Jan Jansen onder handelingen gaande over zijn eventuele deelname aan de tra ditionele wielerronde van Schie dam. (Van een onzer verslaggevers) De nieuwe burgemeester van Schiedam, de heer H. Roelfsema gaat zich al aardig thuis voelen in zijn gemeente. Wanneer het maar even kan wan delt hij door de stad en maakt zich op deze wijze vertrouwd met zijn nieuwe omgeving. Donderdag stond een werkbezoek aan de politie op het programma. Omstreeks twee urn- werd dc heer Boelfsema voor het politiebureau aan de Lange Nieuwstraat - hartelijk be groet door de commissaris van poli tie de heer K. Rijpma. die de eerste burger vervolgens door het gebouw rondleidde. Na een groudige uiteenzetting van de commissaris over de werkwijze van de politie in Schiedam, maakte de burgemeester vervolgens kennis metde verschillende diensten; zo als de recherche, zedenpolitie, ver keersdienst. Het materieel werd geïnspecteerd en na een bezoek aan het politiemu seum werden drie deputaties van de politiebonden aan de burgemeester voorgesteld. Ook bezichtigde de heer Roelfsema het posthuis in Kethel. Het steeds drukker wordende verkeer heeft de burgemeester ook in ogenschouw kunnen nemen. Met zijn gastheer verkende hij de situatie voor de in gang van Wilton-Füenoord, waar binnenkort verkeerslichten worden geplaatst en zag hy een demonstra tie van een politiemelder. Ten slotte kreeg de burgemeester een beeld van het werk van de ver keerspolitie op het kruispunt Lange Nieuwstraat en de Oranjestraat. Op het Koemarktplein kwam het einde van dit werkbezoek, dat precies vier uur heeft geduurd. In deze tijd heeft de magistraat een uitstekende kijk op het werk van zijn politie gekregen. Maar terug naar de verschillende onderdelen van de „feestweek". Op vrijdag 18 juni zal de stadsbeiaardier Cor Don deze SG-manifestatie ope nen met het bespelen van een rijden de beiaard. Op verschillende plaatsen zal hij het instrument bespelen en daarmee de aandacht van de bevol king op de feestweek vestigen. Hij doet dat ook op de Lange Haven voor de Korenbeurs, waar diezelfde avond om acht uur de tentoonstelling „Na tuur en vrije tijd" wordt geopend. De expositie, in een nagebootste huiskamer, toont hoe men binnens kamers gebruik kan maken van de natuur. De volgende dag, zaterdag 19 juni, begint om twee uur op het parcours Tuinlaan, Lange Nieuwstraat de wle- lierxonde voor amateurs. De profes sionals starten drie kwartier later. Interessant voor wielrenliefhebbers is, dat bjj de amateurs de Schiedammer And ré van Dam (winnaar van de Ronde van Breda) aan de start ver- sehynt. Naast de twee genoemde wieier- prominenten heeft bij de profes sionals de Belg Paul Like ingeschre- (Van een onzer verslaggevers) De Koningin WHheïmina Mars die dit jaar op zaterdag 3 juli wordt ge houden, krijgt een Antilliaans tintje. De gevolmachtigde minister van de Nederlandse Antillen, Zijne Excel lentie W. M. F. Lampe komt naar Schiedam om het défilé der wande laars af te nemen- De minister geeft aan het Ere- comité. dat ten stadhuize wordt ont vangen voorlichting over land en volk van de Antillen. Ook de deel nemers aan de mars krijgen de kans kennis te maken met de Antillen in het feestprogramma, dat na aan komst van de eerste groepen begint. Antilliaanse jongeren dansen op Antilliaanse muziek en vertellen over hun geboorteland- De KW-tocht, die als ondertitel de naam Antillentocht mee krijgt, mag zich in een grote belangstelling verheugen. De wandelaars zullen op hun tocht door de straten en de om geving van Schiedam begeleid wor den door een groot aantal muziek korpsen. Wij rroemen Ruim Baan (Rotterdam). Liberté (Vlaardingen), Gusto (Schiedam), Geuzenwijk (Utrecht) e.a. ven. Met Jan Jansen en Rik Steenberg wordt onderhandeld. van Het Favorieten Festival Is op dins dag 22 juni in het Passagetheater. Het Rotterdams Phiiharmonisch Or kest geeft een uitvoering, waaxin om. het 3e Brandenburgs Concert van J. S. Bach en gedeelten van Het Zwa- nenmeer van Tsjaijkowski zijn opge nomen. Vervolgens zingt de „first lady of jazz" Rlta Reys begeleid door Pim Jacobs c.s. Die avond begint een klaverjas- toernooi, waarvoor reeds enkele be jaarden hebben ingeschreven. Op woensdag 23 juni geeft de Zuid- Nederlandse Opera een uitvoering van de operette .Das Land des Lachelns" tn het Passagetheater en donderdag wordt het klaverjastoer- nooi voortgezet. Op het podium in de Plantage ver zorgt Gerard Bressers vrijdag 25 juni een concert op een elektronisch orgèl en zingen de leden van het jeugdkoor Orpheus Tieners" met medewerking van de drumband van Gusto's mu ziekvereniging. Een hengelwedstrijd in bet Beatrix- park (9 uur 's morgens) voor junioren en senioren, een bromfietscross om de „Grote Prijs van Schiedam" (twee uur 's middags) bij het Sterrebos, een concert in de Grote Kerk van Orpheus en Esslinger Lieder Kranz (acht uur 's avonds) en een open luchtbal voor het podium in de Plan tage zullen deze „feestweek-nieuwe- stifl" afsluiten. Rita Reys zal met Pim Jacobs het Favorieten-Festival In het Passage-theater opluisteren. (Van een onzer verslaggevers) Het Comité „Schiedam voor Christus" organiseert van zaterdag 12 tot en met 20 juni In de Plan tage een tentweek. Men heeft zich verzekerd van de medewerking van de „Autozending in Nederland". Dit Is een stichting die met een geluids wagen door Nederland trekt om het evangelie te verkondigen. De stich ting doet dit zonder enige subsidie en bekostigt een en ander uit bij dragen van particulieren en bedrij ven. De evangelist, de heer B. Rasker, zal met de geluidswagen door Schie dam rijden en op verschillende plaatsen de aandacht op de tent samenkomsten vestigen. In de tent zullen ds, Aalbersberg uit Vlaardingen, ds. Schuurman uit Voorburg, ds. Van 't Hof uit Haar lem en de majoor van het Schie damse Leger des Heilskorps, de heer Dryver, het woord voeren. Het muziekkorps van het Leger des Heils, het I.JE-koor. Johnny Buur man en de heer Van de Leek (zang- ieiders) zullen aan de tentsamen komsten meewerkeii. De traditionele Finkerste-drie- markt, dit jaar op dinsdag 8 juni is weer teruggekeerd op de Coolsingel. Op de verhoogde voetstraat tussen Aert van Nesstraat-Stadhuisplein zullen verder bijouterieën, keramische verkoop van bloemen en planten worden opgebouwd. Op deze markt zulen verder byouterieën, keramische artikelen, speelgoederen e.d. worden verkocht. Ook het Nederlandse Rode Kruis is weer aanwezig. Koop 'n boek bjj de ARBEIDERSPERS Met enige verbazing heb ik kennis genomen van het feit, dat de sport' verenigingen DOK (1000 leden), Juliana (600 leden) en SVC met on geveer honderd leden niet konden deelnemen aan de speldjesactie voor de bouw van de sporthal, omdat de leden al met vakantie waren of hard moesten studeren voor een examen Ik ben hierover verwonderd, omdat deze situatie ook van toepassing is op andere verenigingen, die wel le den hebben afgevaardigd voor de huis-aan-huisverkoop van de speld jes. Er gingen hiervoor jongeren tussen tien en vyftien jaar op pad en dit had ook by bovengenoemde vereni gingen kunnen gebeuren, voorai om dat men over een groot aantal jeugd leden beschikt. Juist de gymnastiek- en volleybal verenigingen kunnen straks vee! ple zier hebben van deze sporthal en ik hoop, dat de verschillende besturen in de toekomst meer gemeenschaps gevoel tonen dan zij nu aan de dag gelegd hebben. Ik ben er nameiyk van overtuigd, dat een of meer be stuurders hun aandeel hadden kunnen leveren door zich een avond beschik baar te stellen. Het argument van de verenigingen is volgens mU niet houdbaar en ik hoop, dat men alsnog zijn steentje zal willen bydragen, zodat wanneer de sporthal er staat, werkelijk kan worden gezegd, dat alle verenigingen hebben meegewerkt en er in die zin ook gebruik van kunnen maken. M. BOOMSLUITER, Havendyk 19ia Schiedam. Van zaterdagmorgen tot vrijdag avond zullen de volgende artsen dienst doen: Dr. C. J. M. Vlootman. Singel 151, tel. 267760; Dr. W. J. Dambrink. Ruvs de Beerenbrouck- laan 16, tel. 269873: Dr. Ch. A. Poll. Tuinlaan 92, tel 267856; Dr. J. Mok- kenstorm, Graaf Florisstraat 75, tel. 264098. Apotheek Evers, Lange Haven 81, tel. 268242; Apotheek Kethel, Schie- damseweg 41 f, tel. 269927. (Van een onzer verslaggevers) 'U bent de ergste van de 463 dron ken rijders van verleden jaar,' zei de Rotterdamse politierechter, mr. A. Heynsius, vrijdag tegen een 37-jarige importeur. De zaak 'had al in novem ber 1964 moeten dienen, maar de verdachte was een tijdlang onvind baar geweest. De. ergste van de 463 bekende vlot, dat hij op een morgen in de auto van zijn vriendin tvas gestap, na ten huize van deze dame een halve liter jenever te hebben gedronken. ..Volgens uw vriendin hebt u een volle literfles uit de koelkast ge haald en helemaal leeggedronken. Hoe ts het nu met de liefde?" vroeg mr. Heynsius. „Met de liefde is het uit. en er zat zeker niet meer dan een halve liter in de fles, misschien maar een derde," vertelde de importeur. Tijdens het ochtendritje had hij drie geparkeerde auto's zwaar be schadigd en ten slotte ook de wagen van de vriendin in de prak gereden. Een achttienjarige agent verklaarde als getuige, dat hij met een oudere collega de man uit de vernielde auto had moeten sleuren. „Hij was niet in staat tot lopen of spreken." Een bri gadier kwam dit bevestigen. „Ik vond hem stomlazerus. als ik dat woord mag gebruiken." De officier van Justitie nam het verdachte bijzonder kwalijk, dat hy de veiligheid van 't verkeer ernstig in gevaar .had gebracht, 't Is bij vier kapotte auto's gebleven, maar het had nog veel erger kunnen zijn. De eis luidde: zes weken gevangenisstraf en twee jaar ontzegging van de rij bevoegdheid. De importeur verzocht een lagere straf, die hij dan graag in zijn vrije tijd zou willen uitzitten. Na veel hu- weiyksmisère en andere moeilijkhe den was hy nu weer aan de slag ge- ïaan en een straf van zes weken zou hem ernstig duperen. „Ik doe ér geen dag af en ik be paal de ontzegging van de rijbevoegd heid op drie jaar," besliste mr. Heyn sius. Een 37-jarige expediteur uit het mooie Gelderse dorp Ermelo heeft het lelijk met de justitie aan de stok ge kregen door telkens met zijn vracht auto ic blijven rijden, hoewel de be voegdheid daartoe hem. bij rechterlijk vonnis was ontzegd. De kantonrechter te Zwolle heeft hem ai twee maai veroordeeld: de eerste keer tot 100,— boete („Een bijzonder lichte straf voor zo'n zwaar vergrijp," merkte mr. Heynsius op) en de tweede keer tot een maand hechtenis en een jaar ontzegging. Op 3 maart is de expediteur door de Haagse politie aangehouden en later nog eens in het arrondissement Rot terdam. ,.U hebt nog geprobeerd de politie met een verlopen rijbewijs te bedot ten. maar die vlieger ging niet op," zei de politierechter. De officier eiste een maand ge vangenisstraf. Hij hield er daarbij rekening mee. dat verdachte ook nog in Den Haag zal moeten terecht staan. „Deze man heeft een klein bedrijf en hij kan zijn vrachtauto heel moei lijk missen," voerde de verdediger aan. „Hij begrijpt nu best, dat hU helemaal fout is geweest. Ik sta er borg voor dat hij niet meer zal rij den zolang hy zijn rijbewijs niet te rug heeft." Mr. Heynsius vond de gevraagde straf niet te hoog en vonniste con form. Advertentie LM. Wy ruilden in een Emi- 1| 3 nent 400, in prima staat, ij jg plano- en orgelhandel fj ff 's-Gravelandseweg 620 S Schiedam Telefoon 263919 |f WOERDEN Vrijdagmorgen raakte op de Leidsestraatweg een rij dende betonmolen los van de trek kende vrachtwagen. De aanhanger vloog yan de rijweg het trottoir op en schoot met de trekhaak door hefc ram van de woning van de familie Schouten. Onder het raam lag mevrouw Schouten op bed en de trekhaak schoot met het brekende glas juist over haar heen. Had zij op dat mo ment in bed gezeten, dan zouden de gevolgen zeer ernstig zijn geweest.. Nu kreeg zij de schrik van haar le ven doch bleef verder ongedeerd.. De gevel van de woining werd ontzet maar er bestaat geen gevaar voor instorting. Kapsalon Hèléne, de salon voor de betere PERMANENT. Stroomloos voor ieder haar geschikt, ƒ7.50. Héiêne tiéde permanent, de meest ideale natuurlijke permanent 10,- Gratis halen en brengen per iuxe auto. voor permanent Kapsalon Hélene, Rem- brandtlaan 22 Schiedam, tel 267170 1,00 reductie op deze advertentie. WISSELBAND N.V„ Schie dam, Raam 26. telef 268351 (d&g. geopend van 1 uur 's middags tot 's avonds half acht: zaterdags van 9-5 uur) Nieuwe en gebruikte auto banden. allt merken. Mon teren, repareren, opsnijden balanceren. Oude banden hoge inruiiwaarde Voor uw PASFOTO'S na tuurlijk naar fotohandei K. van Vuurea Hoogstr 106 Schiedam. In spoedgevallen desgewenst in I uur klaar Nette WERKSTER gevraagd. Hakkert, Hoogstraat. 163, Schiedam, tel. 267949. Alles op gemakkelijke beta ling vanaf ƒ1,— per week GOEDERENHANDEL Fa A. Schilperoord en Zn.. Tuiniaan 40 Schiedam Te koop aangeb. 3-pers. TENT met luifel en kook hoek (schuin dak). Telefoon 262458, na 18 uur. SCHIEDAM zal in verband met herstel werkzaamheden van dinsdag, 8 juni, tot en met vrijdag, 11 juni as„ elke middag van 14-16 uur worden afgesloten. SCHIEDAM, 4 juni 1985. Geboren: Petra, dr van P Scheer- hoom en E H Witkam; Marcus A, zn van A Bliek en B Bart; Robert U, zn van A van 't Hoff en W J Prud- homme van Reine; Margaretha G M, 6r van AHA Stoutenburg en M A L Zuidgeest: Monique, dr van A D Sprong en S G van Unen; Petrus J, zn van J P van Opstal en R M Kui ters. Overleden; A W van 't Hoff 72 jr, echtge van Vijfwinkel; W H L van der Gaag 6 jr; B Scholie 67 jr: W Oversloot 99 jr. wed van Lagerwij; B F J Braak 81 jr; M J van Litsen- burg 79 jr. wed van Daniels; H Kel der 50 jr echtge van Jongebreur, Ondertrouwd: F van der Bent, 23 J>- en W H M Bleiksloot 19 jr; N G f van den Bos. 28 jr. en C. Vuijk 21 jr; F J L van Buijtenen, 22 jr. en J Over de Vest. 20 jr.; B L Gelderblom 19 jr. en A G Dröge, 19 jr.; J P van Heest, 25 jr. en T K Liebrechts, 22 jr.; C. Herlaar. 23 jaar en Y C L A Zweetheul, 20 jr.; A. Keus, 24 jr. en f van Gendt, 21 jr.: J. Koedoot, 18 jr. en C H Sommer 18 jr.; J C Krab bendam, 25 jr., en J A van der Vel den, 22 jr.; J. van Limburg, 23 jr. en C van Diggelen, 19 jr.; C A J Scbef- «rs. 20 jr. en J C Dröge, 20 jr.; P C Scherpenberg, 30 jr. en S J Kazen- broot, 32 jr.; T A Scholte, 22 jr. en M A Taheij, 20 jr.; N A Trügg. 23 jr, m J A Janse, 21 jr.: W van Uden, 25 jr. en H C Paerenboom, 21 jr.; P C J Verspeek, 26 jr. en A J M van Krugten, 26 jr.; G Weij, 31 jr. en A Rodenberg, 32 jr.; P Wijtenburg, 23 jh en Si j Bokhorst, 21 jr. Gehuwd: J W van Vive, 23 jr. en J van Dijk, 23 jr.: C J Rouwit, 21 jr. en G de Groot, 15 jr.; C van Driel, 26 jr. en W van de Haterd. 24 jr.; G van der Spek, 25 jr. en A Poot, 24 jr.; GA Limburg, 24 jr. en C E Vrauwdeunt 20 jr.; J F Cordemans, 23 jr, en M Pols, 18 jr.; A van Lon den, 18 jr. en W van der Most, 16 jr.; J Broeder. 22 jr. en M T Timmerman 22 jr.; J Roza. 20 jr. en P M I van Hees, 20 jr.; H L C van Esch, 36 jr. en P J Bergmann, 22 jr.: C G van der Linden, 24 jr. eri L H G Meeder, 20 jr.- P T W van der Kamp, 32 jr. en R Boon, 21 jr.; J Simonsma, 33 jr. en J M Rost. 31 jr.: J Albers, 23 jr. en T M H Benda, 21 Jr.: C Possen. 22 jr. én T M Elderhorst, 18 jr.; J Broeders. 24 jr. en P Kramer gezegd Freher. 22 jr.; AG Monté. 26 jr. en W M C Mak. 21 jr.; A Verboom, 32 jr. en C C Donks. 25 jr.: A J Binden - ga. 23 Ir. en A J L L Scholten, 19 jr. A L Werff, 22 jr. en C M Verseput, 21 jr.; W. Leijte. 18 jr. en M van Assen, 18 jr.; B J Grooters, 30 jr. en jr.; P H Verhagen. 24 jr. en N van C A de Planque, 23 jr.; J E Zijden- bos, 30 jr. en P J Gllenamse, 25 Jr.; W Lucas. 19 jr. en R M Koogje, 18 Dam, 21 jr.; A L Bytenhoom, 22 jr. en J C Philippi, 18 jr.; H W Elder- kamp, 21 jr. en J. Stompe. 20 jr.; G J L van Jole, 24 jr. en A M Dirks. 2 jr.; D de Bruin, 20 jr. en J Hoog stad. 18 jr.: D G T Hofman. 26 ,1r. en I Korbee. '23 jr.; P van Hees. 22 jr. en R M Veldhoven, 20 jr.; S Sei nen, 23 jr. en H B A Verbaten, 19 jr. Het, was op 30 mei .al weer twee jaar geleden dat Conrad Hilton aan Weena-Coolsingel zijn nieuwste ho tel-paleis officieel in gebruik stelde Ter gelegenheid van het tweejarig bestaan hebben de HUton-koks een reusachtige. 90 kilo zware taart ge bakken. Alle gasten van dit 263 ka mers tellende hotel werd een stukje van de feesttaart aangeboden Het Hilton-hote! heeft in de afge lopen twee jaren, vooral het Ameri kaanse bezoek aan de Maasstad aan zienlijk gestimuleerd. Van de gasten is 36 uit de USA afkomstig. Hilton herbergde tot op heden meer dan 120.000 gasten, afkomstig uit dertien landen. In de restaurants van het hotel werden ruim een half miljoen maaltijden geserveerd. Behalve als hotel heeft Hilton in de nog korte tijd van zijn bestkan in Rotterdam naam gemaakt als ont moetingscentrum voor internationaal bekende figuren en als conferentie oord. Ook in het sociale en kunstzin nige leven van de Maasstad vervult het Hilton-hotel een rol van groeien de betekenis. SCHIEDAM De 44-jarige F. Donkers van de Hooglandstraat 77 wilde gistermor gen op de Krallngseweg met zyn auto een autobus passeren. Bij deze poging botste hij op een vrachtauto en raakte ook nog een volgende wa gen. Met een hersenschudding, rug klachten schaafwonden aan belde benen moest de man in het Bergweg ziekenhuis worden opgenomen. Zijn auto werd totaal vernield. vraagt voor spoedige indiensttreding voor typewerk op d'e afdeiing CORRES PONDENTIE. ULO-opleiding strekt tot aanbeveling. Ook indien U nog weinig ervaring mocht hebben gelieve U te solliciteren. Leeftijd 16 tot 20 jaar. Sollicitaties te richten tot Wilton-Fijenoord, postbus 22, Schiedam. Voor het^ maken van een afspraak voor een persoonlijk onderhoud kunt U zich ook tele fonisch met ons in verbinding stellen, tel. 269200 (toestel 3072). POSTBUS 5048. ROTTERDAM W.Ortch.nd.lm,, Metaalreiniging, -bescherming BÜ ons in Vlaardingen te vestigen bedrijf, Oosthavenkade 57 (dicht bh Station-West) kunnen nu.v. 1 juli 196o verschillende krachten worden geplaatst: Gevraagd wordt een chemisch of werktuigkundig H.T.S.'er, die gespecialiseerd is \?01 *1S Z1C, specialiseren.) op het gebied van waterzuivering. Bij bestaande en nieuw te maken relaties zal hij in staat moeten zijn de toepassingsmogelijkheden van onze apparatuur te bespreken, waarby hy tot steun heeft, dat doorOM~apba- ratuur van zeer vooraanstaande fabrieken wordt gevoerd (o.a Babcock Wilcox. Duitsland; Paterson Candy International, Engeland). De voorkeur gaat uit naar iemand met ervaring op'dit gebied. I wo,rdt .eca ionse man met middelbare opleiding en belangstelling voor I wifhf? ff. chemie, om op de binnendienst onze technische adviseurs te ondersteunen Het betreft hier een zeer dynamische functie met prima toekomstmogelijkheden Gevraagd wordt een jonge man met diploma M.U.L.O.-B. of 3-jarig» HB S Zij. die dit jaar examen d-en. kunnen reeds nu solliciteren j Met minimaal M.U.L.O.-oplekiing en kantoorervaring Bij voorkeur M.Ui.O.-opleiding. j egn?geaer54rin°gr. facturerin* en houding; by voor- }IL„b.ie„den ,voor alle functies aantrekkelijke salarissen, goede arbeidssfeer en goede i regeling, waarbij met bestaande vakarutie-afspraken rekening wordt gehouden. SCHIEDAM Vijf jongens in de leeftijd van 14 tot 18 jaar ontvreemdden 25 pakjes kauwgom uit een automaat aan de Beijerlandselaan. Op aanwijzing van een filiaalhouder werden dé jongens gisteravond op de Groene Hilledyk aangehouden. Fabrieken van Meikprodukten en Voedingsmiddelen N.V. Wilt U afwisselend werk op een nieuw en modern ingericht labora torium? En hebt U een Mulo- of H.B.S.-opleiding gevolgd? Komt U dan eens praten over de mogelijkheden op ons Controle Laboratorium. Daar is plaats voor een en Wij bieden een goede salariëring. In de studiekosten komen wij in belangrijke mate tegemoet. Voor het maken van een afspraak kunt u bellen: 01898-2941, toestel 138. vraagt voor spoedige indiensttreding ter assistentie van het waarnemend hoofd van de Bedrijfsdienst met goede algemene ontwikkeling. Naast stenografisch opnemenen uit werken van brieven, hoofdzakelijk in de Nederlandse en Engelse taal, zal haar taak zijn, door zelfstandig uitvoeren van opdrachten haar chef doeltreffend te assisteren. Eigenhandig (niet met ballpoint) geschreven sollicitaties te richten tot Wilton-Fijenoord, Postbus 22, Schiedam.

Het Vrije volk | 1965 | | pagina 1