Duits koor verstevigt de vriendschap met Schiedam Auto ramt verkeerszuil Brommers crossen Vreugde bij 't weerzien Schiedam had geen moeite met Robur ■mm m Maassluis viert feest LEWA MAGAZIJNBEDIENDE r 1 GARAGE LANDMAN i s I D.A.F.- en PEUGEOTSERVICE 1 Schiedam zendt verloofde paar gelukstelegram Scholier breekt heen op voetbalveld Hermes verliest cricketderbv te sen Excelsior Orpheus Tieners goed op dreef Lesautè botst op tegenligger D. J. Ribbe begraven ZAAIERS Slooppand uitgebrand SVV-junioren tweede in eigen toernooi Bromfietser zwaar gewond N.V. W. KESTER Baggermolens naar andere plaats WISSELKOER,SEIN eetkamers Honkbalresuïtaten Auto maakt ritje op eigen gelegenheid Meningsverschil eindigt in duel Spitfires gooiden alle remmen los RK Instuif heeft nieuw bestuur Yoorrangsregels niet toegepast Lederwaren Sportartikelen HET VRIJE VOLK MAANDAG 28 JUNI 1965 PAGINA 9 (Van een onzer verslaggevers) Tot im de verste hoeken van het Stedelijk Museum klonk het geluld van de mannenstemmen, toen aan het slot van de ont vangst van de Kszllnger Liederkranz, dit koor en de aanwezige koorleden van de Schiedamse mannenzangvereniging Orpheus, samen een Med zongen tot besluit. Krachtig klonk het Sanctus van Schubert door de aula van het museum. vindt U b?j broersvest 64-66 - Schiedam (Van onze sportredactie) De honkbalresuïtaten voor de Schiedamse clubs hielden niet over dit weekeind. DHS kon op eigen terrein nog maar net een gelijk spel behalen tegen Tilburg. Schiedam, op bezoek bij zwakke broeder Robur '58, kwam tot een 13"-overwinning. DRZ had niet terug van het slaggeweld van Neptunus 3 en leed een forse 123-nederlaag. DHS—Tilburg l—l RohurSchiedam 713 Neptunus 3DRZ 123 Dan hoeft U niet lang te toeken Reistassen, Weekendtassen, Camping-artikelen UW ADRES A. Overheul Jr. Puttershoekstr. 65 (hoek Nw. Maasstr.) - Schiedam - Tel. 267318 CAMPING-GAZ-DEALER BANKETFABR1EK BROERSVELD 67, vraagt LEEFTIJD 16 JAAR. ACCU SERVICE IMPERIAALS W. L. ELSHOUT NOORDMOLENSTRAAT 17 - SCHIEDAM - TEL. >66233 en 26S6Q7 .'ó-, «w (Van een onzer verslaggevers) De twee baggermolens, die thans op de Nieuwe Maas tussen Vlaar- dingen en Pemls een sleuf te maken voor de Beneluxturuiel, gaan binnen kort Ietwat naar het zuiden afzak ken. Voor de scheepvaart heeft dit con sequenties. De noordelijkste bagger molen gaat het sein voeren, dat aan weerszijden kan worden gepasseerd, de andere het sein dat schepen slechts aan de noordzijde langs mo gen. Grotere zeeschepen dienen zowel uit- als Ingaande tussen de molens door te varen. Schepen groter dan 7500 brt. worden van een portofoon voorzien. Burgemeester Roelfsema hand in hand met twee van zijn Duitse gasten. (Van een onzer verslaggevers) Schiedams gemeentebestuur heeft onmiddellijk na het bekend worden van de verloving van primes Beatrix en Claus von Amsberg zowel aan de Prinses als aan haar ouders geluk» telegrammen verzonden. „Gemeentebestuur en burgerij van Schiedam", aldus het telegram, delen in de feestvreugde over uw verloving en bieden eerbiedig hun oprechte gelukwensen aan." Het telegram aan Koningin en Prins luidde als volgt: „Gemeentebestuur en burgerij van Schiedam leven zeer mee met het verheugend ge beuren in het Oranjehuis en bieden üwe Majesteit en Uwe Koninklijke Hoogheid met de meeste eerbied hun hartelijke gelukwensen aan met de verloving van de Kroon prinses met de heer Claus von Amsberg." Belde telegrammen waren onderte kend door de burgemeester H. Roelfsema. Feticitatiereglsters liggen in verband met de verloving van dinsdag 29 juni tot en met vrijdag 2 juli, iedere dag van half negen tot half zes op het stadhuis gereed. In verband met de stervlaggenop- tocht naar het parkeerterrein aan de Broersvest, waar vanavond om acht uur burgemeester Roelfsema een toespraak zal houden, is het aanvangsuur van de te houden raadsvergadering van acht uur verschoven naar half tien. 28 JUNI Engels pond 10.051—10,081 Amerlk, dollar 3,801— 3.601 Franse frank 73,511—73,585 Belgische frank 7,26 7,261 Zwitserse frank 83,26 83,31 j Zweedse kroon 69,785—69,531 i Duitse mark 89,971—90,01 I Deense kroon 51,97 —52,02 i Noorse kroon 50,355 50,40-5 Canada 3,321— 3221 Italiaanse lire 57,67157,721 I Oostenr. schilling 13.96 13,97 Escudo's12,54.112,55® iVan een onzer verslaggevers) Tijdens een jeugdvoetbaltoemooi dat zaterdagmiddag op het terrein van. de Zwaluwen plaatsvond, botste de 17-jarige scholier P. J. R. uit Schiedam tegen een andere speler op. R. liep een lichte hersenschud ding op en is door de GGD naar het gemeenteziekenhuis In Schiedam ge bracht. Advertentie IM. (Van een onzer verslaggevers) De berijders van bromfietsen hebben saterdagmiddag op 'n par cours aan de zandvlakte hun sta len rossen de sporen kunnen geven zonder dat er een agent aanmer kingen maakte. Erger nog, vele toeschouwers hebben de jongens aangemoedigd om nóg harder te gaan rijden. Maar daar was het dan ook een bromfietscross voor. die was georganiseerd door de Schiedamse Gemeenschap in sa menwerking tiet de rennersclub Schiedam. Er waren 23 deelnemers, die het parcours zonder mankeren kon den afleggen. Toen de stof was opgetrokken en de klokken werden bekeken, bleek dat IV. Asmus na een spannende finale met J. van Engelen eerste was geworden. De verdere volgorde van aan komst was: A. de Root/, C. ie Wit, A, Thirey, p. Piiio, J. COhêil £il F Svik. De directeur van de Schiedamse Gemeenschap, de heer P van der Boom, reikte de prijzen utt. (Van een onzer verslaggevers) Een verkeerszuil, een boom en en kele struiken sneuvelden zondagmid dag op bet kruispunt Stadhouders- laan, Arie Prinsenlaan, Juliana taan te Schiedam toen omstreeks half vjjf de 23-jarige bankwerker, de heer J. C. K. uit Schiedam, de macht over het stuur verloor. Het ongeluk, waarbij de wagen zware schade opliep, ontstond toen de heer K. rijdend over de Admiraal de Ruyterstraat in de richting van de Burgemeester Knappertlaan op dit kruispunt bij nadering van een bromfietser plotseling in de war raakte. Hij vergiste zich in de rich ting, waarin de bromfietser reed en kon zijn wagen niet meer onder controle krijgen. Van onze sportredactie) De zeer veie cricketliefhebbers, die er rond het Exceisiorterrein gezeten j waren, hebben een teleurstellende i wedstrijd gezien. Zeker van de kant van Hermes-DVS, dat geen afdoende antwoord had op de aanval van Ex celsior. Achter elkaar vielen de wickets van Hermes-DVS en bij een stand van 81 kwam het einde. Excelsior had 126 runs bijeen geslagen, waar van de laatste man rond half drie naar het theehuis ging. Er bleef dus voor Manus Stolk en zijn mannen voldoende tijd over om er oog een goed totaal van te maken. Het kwam echter geheel anders uit. Reeds na korte tijd waren twee man gevangen voor nog geen 15 runs. Toen even later ook Manus Stolk werd gevangen was het einde van Hermes-DVS in zicht. Met de magere 13 runs vertrok Manus. gevangen door Els hof, de wicketkeeper van Excelsior, die deze middag bijzonder goed op dreef was. Ook Brunnmg en Gouka wisten met de bal wel raad en verschalkten wic kets. Toss Dolf van der Enden naar het wicket trok kwam er nog een beetje hoop In de harten van de Her- mes- supporters. Niet voor lang ech ter. want Dolf. vorige week nog 103 runs n,o„ kreeg onvoldoende steun en werd voor 35 runs gevangen. Toen was het gebeurd. „Allemaal geweest" betekende een zege voor Excelsior, dat dit jubileumcadeau best kon gebruiken. Zij zetelen nu op de tweede plaats achter leider SCHC. Namens het gemeentebestuur heeft burgemeester Roelfsema de Duitse gasten welkom geheten. Door het la ter arriveren van de trein, waar mee de gasten naar Nederland zijn gekomen, was ook de ontvangst wat later als dat was gepland. Dat kon echter de vreugde van het weerzien van de leden van de Eszllnger Lie derkranz en de leden van Orpheus, niet in de weg staan. Orpheus is twee jaar geleden in Esziingen ge weest en er zijn toen stevige banden van vriendschap ontstaan. Onder de aanwezigen was ook nog de consnl van de Bondsrepubliek, de heer H, Rode, uit Rotterdam. De heer E, Braun, secretaris van de burgemeester van Esziingen, maar niet de gemeentesecretaris, vond dat er tussen Esziingen en Schie dam nog wel enkele punten van over eenstemming zijn. Beide steden kre gen niet al te lang na elkaar de stadsrechten. Onze stadhuizen zjjn bijna even oud en ook de grote kerk van Schiedam als die van Esziingen hebben ongeveer dezlefde leeftijd. Hij bood namens het gemeentebe stuur van Esziingen de burgemees ter van Schiedam een ets aan voor stellende de grote kerk van Esziin gen. De belde voorzitters van de zahgkoren spraken nog woorden van dank en welkom. Voor de Duitsers was dat de hes* R. Hischmarm, die zijn rede in het Nederlands uitsprak en namens Orpheus sprak voorzitter Smit. Nadat eerst de Eszllngers een lied hadden gezongen en daarna de aanwezige leden van Orpheus het Aber Heidschl Bumbeldschl ten ge hore hadden gebracht, volgdéh tot slot van deze ontvangst het geza menlijk gezang. Dit laatste werd door de aanwezigen bijzonder op prijs gesteld. Een spontane hand druk van burgemeester Roelfsema voor dirigent Richard Schwarz was de beloning. MAASSLUIS VDL had zondag bezoek van Steeds Voorwaarts uit Schipluiden, dat met vier elftallen kwam oefenen. Men speelde in com binatie. VDL deed het goed. Het eerste won met 51 en het tweede elftal met 110. Ook de junioren deden het goed. Bl won met 21 terwijl Cl met een 'gelijk spel genoegen moest ne men nl. 2—2. DHS kon geen beter resultaat be halen tegen Tilburg dan het gelijke spel van 1—1. De Schiedammers mochten van geluk spreken, dat door een verkeerde taktiek van de TUbur- gers de winst niet naar het zuiden ging. Belde teams hebben in deze wed strijd niet veel veldfouten gemaakt, DHS nam in de derde innings de leiding toen D. Osephius door vier wijd op de honken was gekomen en door een stootslag van Van Vliet over de thuisplaat koti komen. Totaal acht innings lang kon DHS deze voor sprong behouden, maar toen werd het gelijk. De laatste slagbeurt van Tilburg bracht de gelijkmaker. Van Doom was op de honken gekomen en door een fout kwam hU op het derde honk. Door een stootslag van De Bouwen kwam hij thuis. Twee goede vangen van Söudbn en Ostiano deden de schade voor DHS beperken tot deze enkele treffer. WerpersresultatenTilburg. Den Brouwer 14—115; DHS; Van de Hamer 6—02. Karei van Vliet was de beste slagman met drie honksla- gen. Schiedam heeft niet veel moeite gehad met Robur en klopte de Apel- doomers met 187. Reeds van het begin af bleek dat Schiedam over de beste ploeg beschikte. Toch werd er van beide kanten flink geslagen. De slotfase vaa de wedstrijd gaf nog een korte opleving te zien. toen Robur nog even terugkwam. Niet voor iang echter. Pech heeft DRZ de afgelopen za terdag achtervolgd. Het beloofde een spannende wedstrijd te worden tegen het derde van Neptunus, maar het pakte heel anders uit. In de eerste drie innings beheersten de beide wer pers het slagveld. Toen echter liep in de vierde slag beurt na DRZ werper De Graaf bij een sliding naar het tweede honk, een knieblessure op. Hoewel het hem niet werd toegestaan te worden ver vangen, kwam hü doqr een hankslag van Van Doorn over de thuisplaat. Werper De Graaf was niet meer in staat te werpen en werd vervangen door Van Doorn en later door Zag- wijn. Deze was echter achter de thuisplaat beter op dreef. De gehele ploeg was nu kennelijk aangeslagen. Er werden verscheidene Luid lieten vrijdagavond de Orpheus Tieners o.l.v. Leo Smit hun stem men galmen over het Plantage Po dium. waarop zich ondanks het zachte weer en de gratis toegang, een telerustellend klein aantal be- zoekers bevond. Op het orgel begeleid door de heer Gerard Bressers, voormalig organist in het Passage Theater, openden de Örphels Tieners met een potpourri van volksliedjes. Vooral het num mer Land of Hope and Glory kwam goed tot zijn recht. Na het zingen van enige Mexi caanseen Russische wijsjes, vervolg de het koor met een serie nummers uit een potpourri Als in ons hart een lied weerklinkt, van broeder Laetantlus van het Jeugdcentrale Koor uit Vught. Liedjes, die b:j het publiek erg in de smaak bleken te vallen. (Van een onzer verslaggevers) Een personenauto die zaterdagmid dag op de Hoogstraat nabij de Ha- ven5tr??.f was neergezet, stond niet óp de handrem en reed op eigen ge legenheid de Havenstraat in. Hierbij botste de wagen tegen twee gepar keerde personenauto's op. De drie J i auto's liepen schade op. fouten gemaakt, terwijl Neptunus ge makkelijker ging slaan. >Zw hottfc- slagen, waaronder een technische homerun en een tweehonkslag, lever den in twéé innings de 12 punten van de Rotterdammers op. In de vijfde siagbeurt van DRZ sloeg Van Veen met een. twi - lag een punt binnen, ook Dtf Graaf en Zagwfjn sloegen nog-een hoakslag, zodat ook van Veen Blnaenkyram. (Van een onzer verslaggevers 1 Op het kraipunt Faz&ntlaan-Vin- kenlaan te Schiedam (Kethel) is vrijdag een lesauto, bestuurd door mevrouw S, A, B. onder toezicht van de Schiedamse instructeur de heer ÏL W. J. r. d. H. in botsing ge komen met de waxen van de 37-ja- rige Schiedammer A. W. Het ongeluk ontstemd toen zowel in structeur als leerlinge van d» leswa- gen achteromkeken, omdat zij meen den dat het op de achterbank zitten de dochtertje van de leerlinge moest overgeven Daarbij zwenkte de auto naar links en botste tegen de v&n rechts komende wagen van de heer W. en kwam vervolgens tegen een lichtmast tot stilstand. De heer W. liep enkele schaafwondjes aan neus en voorhoofd op. Beide auto's werden ernstig be schadigd. (Van een onzer verslaggever» Herhaaldelijk doen zich de laatste tijd In een cafetaria aan de Appel markt in Schiedam incidentjes voor, die de rust en orde verstoren. Ook vrijdagavond was het weer zover. Omstreeks kwart voor elf ontstond er een meningsverschil tus sen twee jongens, die kennelijk te veel alcohol gedronken hadden, wat ontaardde in een vechtpartij. Rusti ge bezoekers werden plotseling op geschrikt door een hels lawaai. Twee jongens van omstreeks 23 jaar waren in een gevecht gewik keld. Een toesnellende kellner, bijge staan door enkele klanten werkten de vechtersbazen naar buiten. Baar werd het duel voortgezet. Wat 20 vaak gebeurt, als enkele personen trachten twee vechtende mensen uit elkaar te halen, gebeurde ook nu; het duurde niet lang of een tiental jongelui was met elkaar op de vuist. De In der haast gelarmeerde plo- litie wist de vechtende te scheiden. Alle remmen los. Dat moet het motto geweest zijn van de jeugd, die zaterdagavond naar het Plantage Podium kwam, om daar mee te doen aan het Zomerfeeiiweek Dam- festiva? 1965 van de Schiedamse Ge meenschap. Voordat de tieners rich volkomen zouden gaan uitleven op de muziek van het beat-orkest De Spitfires, was er echter eerst nog een optreden van de drumband van de Gusto Muziek- vereniging. Toen barstte het tumult loe. Vier gitaren en een drum zorgden met behulp van vele versterkers voor een kakfonie. De vijf Spitfires zorg den ervoor dat de Jeugd aan zijn trekken kwam en vijf leden van de heilige Hermandad keken nauwlet tend toe en zorgden er zonodig voor dat het niet tot incidenten kwam. De dansavonden voor de sociëteit R.-K. Instuif zitten erop. Zondag avond heeft de instuif in het wijk centrum Nleuwland haar seizoen af gesloten en hel zal tot september duren, voordat voor de leden van de tot een van de grootst uitgegroeide sociëteiten In Schiedam, de toe gangswegen tot de dansvloer weer geoepnd worden. Voor een volle zaal. speelde zon dagavond d cRlverside Jazzband on der leiding van Gerard Lamers De scheidende functionarissen van het reeds 10 Jaar oude R.-K, Instuif, de dames C. v. d. Bidt, M. Peek, N. Verweij, T. Baartmans en de he ren J. Wessling en G. v. d. Endt, werden lovend toegesproken door de heer P. Baartmans, voorzitter van het nieuwe bestuur, die hen dankte voor hun toewijding bjj het vervul len van hun functie. Het nieuwe bestuur van de R.-K. Instuif is als volgt samengesteld; voorzitter: P. Baartmans; secreta ris: L. Klelnekoort; penningmeester: H. Etman; administratriceA. Sehol- te en programmaleiding: M. Dinge- nouts. Het gemeentebestuur van Maas sluis en het bestuur van de Maas- stuise Gemeenschap hebben plannen gemaakt om de bevolking in de ge legenheid te stellen uiting te geven aan de vreugde over de verloving van H.KJBt. prinses Beatrix met de heer Claus von Amsberg. Het programma voor vanavond is sober. Zo sullen uit verschillende wij ken van Maassluis om 8.15 uur 2 se nior en 2 jeugddrumband van Kunst na Arbeid en Europoort vertrekken en na een korte route door de ge meente verzamelen op de Markt, waar inmiddels de plaatselijke mu ziekverenigingen de Maassluise Har monie en Kunst na Arbeid zich zul len hebben opgesteld. Na een korte toespraak door burgemeester W. J. D. v. Dijck. omstreeks 9 uur. zullen genoemde korpsen een muzikale Uit voering geven. MAASSLUIS Zaterdagmorgen werd op de Algemene Begraafplaats te Maassluis het stoffelijk overschot van D. J. Ribbe (85), in leven ge pensioneerd rijkszeeloods, ter aarde besteld. Velen brachten de laatste eer. Om. Uit het loodswezen en de moderne beweging ter plaatse. Vanaf de op richting was de heer Ribbe lid van de Partij van de Arbeiden daar naast lid van het NVV. (Van een onzer verslaggevers) Op het kruispunt Dirk de Derde laar.—Floris de Vijfdelaan verleende zaterdagavond de 41-jarige brom fietsberijdster De M. geen voorrang aan een personenauto. Bij de aan rijding die volgde, liep de bromfiets- berijdster schaafwonden op. Zij had tevens rugklachten. Eveneens tengevolge van het niet verlenen van voorrang ontstond za terdagavond op het kruispunt Swee- llnckstraat-Mahlerstraat een aanrij ding tussen een 18-Jarige bromfietser en een personenauto. Hierbij liep de duopassagiere van de brommer, de 13-jarige P. v. R. enige verwondingen aan het hoofd op. Zij is door de GGD naar het Holyriekenhuls ge bracht. Kijk hl] de (Van ?en onzer verslaggevers) Op alle zondagen van juni si er op het SVV-complex een toernooi ge weest voor pupillen en junioren. Gis teren was het de slotdag en tevens de dag voor de B-junioren. Er wa ren zeer goede wedstrijden bij en het gehele programma kon vlot worden afgewerkt, DFC werd bij de B-junioren eer ste met op de tweede plaats SVV. Hermes-DVS werd derde en De Musschea namen de vierde plaats in bezit. De vereniging, die de lang ste reis moest maken, 't Gooi, eindig de op de laatste plaats. Aan het eind van iedere toemooi- dag werd er een défilé van de deel nemende clubs gehouden, waarbij dan tevens de prijzen werden uitge reikt. Voorzitter M. Eising hield dan eeh kort praatje en gaf de winnaars hun beker. Hier op de foto het mo ment van het défilé. Jti een slooppand aan de Zwart» Paardenstraat la Rotterdam, waar op de tweede verdieping drie zwerven lagen te slapen, is zondagmorgen vroeg brand uitgebroken. Twee van de mannen konden tijdig naar hene den komen maar de derde had de hulp van eea brandweerladder nodig. De braad was ontstaan op de be gane grond waar een dumphande- laar goederen had opgeslagen, Daar aan werrd een schade van 2006 gul den toegebracht. De brandweer be» •treed hst vuur met neven stralen. Nabij de Jullanasluls in Gouda is zondagmiddag omstreeks twee uur de bromfietser H. R. uit Schiedam door een personenauto gegrepen Met zware verwondingen aan he. linkeronderoeen en hcotd i-s hu naar het Van Itersonziekenhuis gebracht De man was van het rijwielpad afgegaan zonder op het verkeer van linka letton. Een boek met dit merk is een waardevol werk Accu's voor alle typen auto's. passend op alle auto's. demontabel35.— LUCHT HOORNS met compressor f 45,— V» 4 rif TPT M fit is .x.it - a—Lt. «v tv >«1 Na 6 uur; 26 39 08, Schiedam M. 9 - OV1UUV «VV«0S VMM «UJOV i WIE HEEFT voor jong echt paar met 1 kindje vrije In woning of huisje zonder ver gunning te huur. Br. onder nr. S 2018. Passage 20, Schiedam. Zelfstandige WERKSTERS gevraagd voor enkele dagen en uren per week. Aanmel den: Arie Bitter N.V, Elzen - steeg 2, tel. 268651, 1 i Wegens enorm succes blijft ons RECLAME-PERMANENT j van 10.- gehanhaafd. De 1 Visser-Winters, Buys Ballot- j singel 78, Tel. 15 41 84. Te koop: RENAULT DAC- PHINE 1960 in prima staat, j Km-stand 7Q.00G, 1650,— Nassau Dilleburgstraat 17, Tel. 28 85 99. 123 liter COMPRESSOR KOELKAST 288,—, 5 jaar garantie. Financiering moge lijk. Radio Overdjjk, Korte Dam 9. Schiedam, teL 363473.

Het Vrije volk | 1965 | | pagina 1