Drummer John Dielemans (25) terug in Schiedam "HlSL BrabahT UW BI JDRAGE ZAL KLINKEN ALS EEN KLOK CARILLON SCHIEDAM LTS te Vlaardingen: 156 jongens geslaagd Acht auto's beschadigd „Leerlingen hebben last van weekmarkt'- Vierde fabriek van Du Pont in Dordt Verburg haast zeker van clubtitel VDV Tweede lustrum: feest in Reconvalescentenschool m VAKANTIE- AANBIEDINGEN ii Leerlingen (40) nemen afscheid Auto van dijk tegen woning Vier raadsleden betveren: Grote schade bij botsing Militaire wagen tegen een boom IDW opent nieuwe winkel Man rijdt met auto in sloot 'M- ALTIJD GOED Zij slaagden Avondcursus LTS Koe aangespoeld bij Toppershoedje Jongen rijdt met fiets onder anto Met scooter geslipt WISSELKOERSEN HET VRIJE VOLK VRIJDAG 9 JULI 1965 (Van een onzer verslaggevers) ..Als je in dit vak aan de top wil komen, moet je keihard werken Weer terug in Nederland, waar hij thans, na verschillende buitenlandse toerneesbij jazzensembles, als vaste drummer optreedt met het Henry May-quintet in het Casino te Noord- wijk, weet John Dielemans van de Dr. De Visserlaan te Schie dam (Nieuwland) precies, wat hij wil. In de tijd van vier jaar deed deze 25-jarige jongeman (slank postuur, modern kapsel en bruine ogen) veel ervaring op. Hij studeert thans bij Nederlands drumfenomeen Cees See, over wiens kwaliteiten John Dielemans zegt: „Cees See heeft gewel dige muzikale opvattingen. Je kunt er enorm veel van leren. SPECIALE ZIE ETALAGES Foto fïlm Routine Veel geld Kleine en grote bijdragen zijn welkom op giro no. 2717 t.n.v. de Spaarbank Anno 1820, Schiedam, ten gunste van de Stichting Comenius B Twee kettingbotsingen: O Vrije zaterdag ZAAIERS wordes g-e-a-p-«-ï-d -- - 4 •il 51' ni PAGINA „Als je in dit vak naar de top wil moet je hard werken..." Advertentie t.M TUINLAAN 98 - TEL. 26 74 64 MGR. NOLENSLAAN 688 Tel. 26 20 76 - SCHIEDAM Bij de chr. school voor admini stratieve en huishoudelijke vorming aan het Oude Kerkhof 13 te Schie dam zijn geslaagd: Voor type schooldiploma: Chris Dragt, Lemieke Gubbels, Corrie Mollenhof, Klaas Oosterbeek, Peter Plant, Nico Remijnse. Klaas West- land en Marrie Rodenburg. Voor praktijk typediploma (130 aanslagen per minuut.) Jan v. As ten en Dik Bunskoek. Voor I.V.l.O. sleuteldiploma voor algemene ontwikkeling. Chris Dragt, Lcuïickè Gubbclz, Kees Oasicrmn, Peter Plant, Hans Steenbergen, Bert Tintel, Nelly Veerkamp, Paula van Zellem en Piet Rotmans. Voor I.V.l.O. groot sleuteldiploma. Jan van Asten, Vera Busscher, Dik Bunskoek. Gerrit Schaay en Lau rens Vlakenburg. Voor maatschappelijke verkenning. Jan van Asten. Dik Bunskoek, Ger rit Schaay en Laurens Valkenburg. Voor boekhouden en bedrljfsreke- nen; Jan van Asten, Vera Busscher, Dik Bunskoek. Gerrit Schaay. An- dré van Wensen en Laurens Valken burg. Voor taalvaardigheid Nederlands: Jan van Asten, Dik Bunskoek, Vera Busscher. Gerrit Schaay en Laurens Valkenburg. Voor schrijfvaardigheid: Jan van Asten. Dik bunskoek. Vera Busscher. Gerrit Schaay en André van Wen sen. Aan de Huishoud- en Industrie school voor Schiedam en Omstreken, aan de Prins Mauritsst-raat 9 te Schiedam zijn de volgende leerlingen geslaagd: Getuigschrift assistente huishou delijke vakken: W. den Boer, J. v. d. Broek, O. Bezemer, allen Schie dam. P. Ditmarsch. Vlaardingen, E. Duchateau, Schiedam, I. Elfers. T. v. Hoek. A. v. d. Hoeven, I. Hossen, I. Niezen, J. Peters, allen Vlaardin gen. J. v. Senus, Rozenburg. I. Son- neveld, M. Sonneveld, H. v. d. Werff, A. de Wit, L. Breetveld, A. v. Gulik, I. v. d. Peppel, allen Schiedam. P. Snoey, Maassluis, J. Snijders, Vlaar dingen, F. Weltering, Schiedam. Vier leerlingen kregen een uitge steld getuigschrift; vier leerlingen kregen geen getuigschrift. Getuigschrift assistente naaldvak ken: T. Donkersloot, W. Elderhorst, beiden Schiedam. B. Hollebeek. Vlaardingen, A. Jonkman, M. Klaas- se, R. Koorevaar, J. v. Smirren, I. Ton. G. Weiland, allen Schiedam. Eén leerling ontving geen getuig schrift. Getuigschrift leerling-verkoopsters: E. v. d. Bergh, A. v. d. Ble. L. v. Bochove, allen Schiedam, E. Bou- man, C. de Bruin, belden Vlaardin gen. L. Hagens, Schiedam. L. Mul der. Vlaardingen. T. v. Rij. Schie dam, E. Schouten, C. Steine. A. Tol, allen Vlaardingen. E, v. d. Water, R. Zuidgeest. S. Bos. allen Schiedam. C, v. d. Graaf. J. Huysman, beiden Vlaardingen, E. de Vries. Schiedam. Er werden geen meisjes afgewezen. Getuigschrift vooropleiding leer ling-kapster: M. v. Beek, L. Chaig- neau, S. Domenie. allen Schiedam. A den Herder. A. Horn. Vlaardingen, G. Peek, A. Plooy, Y. Seger, allen Schiedam. Eén meisje ontving geen getuig schrift. Getuigschrift kinderverzorgsters J. Bakker. J. den Boed. I. Boender, allen Schiedam. M. Buis. Vlaardin gen. M. Doesburg, A. Gerrets, M. Gerkema, allen Schiedam, J. Kloet Overbeeke. Vlaardingen. M. v. d. Kraats, D. Kuyper, beiden Rotter dam. S. Scherpenisse, Vlaardingen. Eén meisje ontving geen getuig schrift. Diploma van de Centrale Raad voor Kinderuitzending (kinderver zorgster in koloniehuizen)A. Ger rets. R. Hoogstad, beiden Schiedam, N. Hassfeld, Vlaardingen, A. Klaasse. T. Smolders, beiden Schiedam. Eén meisje werd afgewezen. Getuigschrift kostuumnaaister: A Brandt, G. Bijl, T, Bijl. W. Bijl, R Greten, N. Harreman. alleen Schie dam, I. v. d. Have. Vlaardingen. R v. Most. M. Scholte, C. v. d. Voe ren. allen Schiedam. Er werden geen meisjes afgewezen. Het begon voor John Dielemans („als kind was ik al dol op muziek. Ik liep aityd achter de harmonie aan") allemaal op oudejaarsavond 1961. Tot zijn grote blijdschap kreeg hij van zijn vader een drumstel, „Ik ging achter elkaar studeren. Hele dagen oefende ik. Als het even kon zat ik achter het drumstel Het ging goed. John. die na de mulo als decorateur-etaleur werkte, richtte nog geen half jaar later een orkestje op: „Het Zuidland-Quar- tet" Een tijd lang trad hy met het or kestje op, maar het ging uit elkaar toen de beste man van het quartet een aanbieding kreeg om in een be kend orkest te spelen. Inmiddels had John al veel rou tine opgedaan en het was dan ook niet zo vreemd, dat hij als drummer zijn brood ging verdienen bij een Frans orkestje. Een prettige tijd had hij bij Pacific, een Duits trio, waar mee hij overa! optrad. De mooiste herinneringen bewaart John Diele mans echter aan zijn t(jd met het Wolfgang Dauner-trio, een bekend ensemble, waar hij de vaste drum mer moest vervangen en prima vol deed. De aanbieding hiervoor kreeg hij in Lindau aan Bodensee. Het werd een tournee met Amerikanen door Duitsland. Het eerste concert was in de universiteit van Preiburg voor een zaal met negenhonderd mensen. Lachend bij de herinne ring zegt hij: „Toen was ik wel heel erg nerveus. Het was de fiinste tijd Over jazz zegt hij: „Het is fijne muziek. Het is heerlijk om naar te luisteren, het is spontaan." Veel bewondering heeft deze drum mer voor de avant-gardistische stro ming in de jazzwereld en wie met hem praat krijgt de indruk, dat hij later tot de toonaangevende jazzmu sici von Nederland wil behoren. „Voor de werkelijke muzikant is er wel toekomst," vervolgt h(j en een gebaar makend: „Je moet hard wer- De Schiedammer John Dielemans, die na een afwisselend tournee door Europa thans in eigen land optreedt. ken, veel luisteren naar anderen en een eigen stijl krijgen." John Dielemans verheelt niet. dat hij vaak moet optreden voor publiek, dat de goede jazz nauwelijks appre cieert. Het is danspubliek, dat slechts een hard ritme wU horen. „Als we de goede nummers bren gen lopen de mensen weg. Wanneer we weten, dat er musici in de zaal zitten spelen we die nummers toch natuurlijk. Alleen weer niet te vaak ander» krügen we last met de L-iaS van het Casino. Je kunt als drammer veel geld ver dienen met dit soort werk, maar dat is het toch niet." Het is duidelijk. John Dielemans is liefhebber van het betere jazz en hij heeft er alles voor over om in dit genre te slagen. Er breekt voor hem een nieuwe t(jd aan van studeren en nog eens studeren. Met ontzag spreekt hij over Cees See. „Hij laat je solistisch helemaal vrij, dat is fantastisch." In de komende jaren zal de jonge Schiedamse drummer proberen zich een plaats te veroveren in de Ne derlandse jazzwereld. „Het is fijn om ervaring op te doen m tiet buiten land, maar het is ook weer prettig in Nederland te zijn en ik zou hier voorlopig wel willen blijven." Advertentie LM, (Advertentie aangeboden door Wilton-PijeuoordBronswerk N.V.) Op woensdagavond namen de 40 leerlingen van de 6e klasse van de Comeniusschool B afscheid van htm lagere-schooltijd in de grote zaal van gebouw „Irene." Het programma werd geheel en ai door de leerlingen zelf verzorgd, waarbij piano-, blokfluit-, accordeon viool- en zangspel in 'n vlot tempo werden afgewisseld met enkele zelf gemaakte toneelstukjes. Het bekende „Catootje" werd op bijzonder originele wijze door enkele meisjes ten tonele gebracht, Ook na de pauze een rijk geva rieerd programma, dat het talrijke publiek met grote belangstelling be luisterde. Aan het eind van de avond reikte het hoofd der school de heer J. Bijlo met een toepasselijk woord de diploma's uit, welke vergezeld gin gen van een wandbordje met de af beelding van „Comenius." MELISSANT Op de Molendijk te Melissant is een transportwagen van bodedienst Hobbel te Mtddeihar- nis van dc dijk geraakt en tegen een woning terechtgekomen. De schade was vrij aanzienlijk. (Van een onzer verslaggevers) In zijn laatste toespraak als direc teur van de lagere technische school te Vlaardingen, wees de heer G. J. den Otter, die wegnse het bereiken van zjjn pensioengerechtigde leeftijd de school gaat verlaten, er op, dat de veeleisende maatschappij van daag aan de dag mensen nodig heeft die diploma's hebben. Er zijn in Vlaardingen opleidingen genoeg, maar het wordt steeds moei lijker de jongens na hun ambachts schooltijd tot verder studeren te be wegen. In dit verband spoorde hij de ouders aan de jongens de cursus Avond Nijverheids Onderwijs te la ten volgen, opdat, naast de prakti sche opleiding, de theoretische 's avonds op school niet wordt ver waarloosd. Dit jaar waren voor de beste leerlingen van de school weer drie vorderingenprijzen beschikbaar. Drie boekwerken kwamen terecht bij P. Rook, machinebankwerker. J. v. d. Have, timmerman en H. v. V/oife- ren, fijnbankwerker. De ijverprijs, aangeboden door de Kamer van Koophandel district Be neden-Maas, werd door de voorzit ter, de heer A. van Minnen overhan digd aait G. Kooij, machinebankwer ker. De diploma's werden uitgereikt aan: Driejarige cursus machine-bank werker: J. C. Braber; G. v. d. Burg; J. A. Buys; C. J. Geervliet; A. Hakhoff: W Hoogendijk; A. de Jonge; G. Kooij; I. S. Paalvast; H. Plokker; H. Quïst, Maassluis; J. M. A. de Ridder; P. Rook; C. Voogt; J. G. Aartsen; A. L. G. van Balen; J. K. Ball; J. A. Blankensteijn; H. Breedveld; H, Drop; J. Dubbeldam; R. de Groot; A. v, d. Hoek; H. Hoogerboord: A. Knoesten L. G. Maat; W. Ouwerling, Hoogvliet; M. P. J. v. d. Raad; H. Rombout; S. G. Schaafsma, Maassluis; E. A. Tol; L. B. Troost; A. v. d. Velden; W, P. Verburgh: J. Zonneveld; C. van Dijk; G. A. Frehe; S. K. Ham mer; Ph. v. d. Have; J. W. Jekel; Ch de Jong: M, Kanaar; G. Kaik- man. Maassluis; J. Kormann; A. v. Lingen; J. van Loon; F. H. Mus- sche, Hoek van Holland; F. S. Rib bels: J. Stad; C. van Steenoven. Hoogvliet: A. Suttorp: B. E. Troos ter: A. v. d. Veer; J. Voogt; E. H. van Wezel. Driejarige cursus timmerman: H. J. Bienk; M. Brouwer; J. v. d. Gaag; J. v. d. Have; H. de Graaf; H. de Heide; A. J Herstel; J. K Kolenbrander: J. Koster; P. Maat; H, Nipius; E. van Oosten; L. van Oudheusden, Rozenburg; W. B. Ploeg; S. A. van Schaijk; L. Sonne veld; F. Stout; A. Suisse; G. Ver dijk: A. Verheij. Driejarige cursus Meubelmaker: A. van Aarden; R. Balnker: A. Bloem. Maassluis; A. A. van Dam, 's-Gravenzande: W. Jongste; J. de Ligt: J .C. de Ligt: L. H. Louwerse; G. J. M. Nientied, J, Vielvoye; A. K. de Rooda en J. B. Wigman. Driejarig cursus scheepstimmer lieden: W Simons; J. C. Burghom; P. van Teülingen; J. P. v. Krimpen; J. A. Treber, Rozenburg en J. Ver- brugge. Vierjarige cursus Fijnbankwerker: R. Bekker; P. van Brandwijk; C. A. Don, A, C. Huizer; Tj. Jongeling; H. de Koning; R. A. H. Laurens, Hoogvliet: J. Louwen: A. Noordsij; J. ter Poorten; P. M. ter Poorten; H. Punt; M. A, H. Rolfes; L. Spek; R. Ton; H. J. Muller. Maassluis; L. C. Verhoeven; J. Vreugdenhil, Maas sluis; M. Wesdorp; H. van Wolfe- ren; J. van Wolf eren. Vierjarige cursus Elektrotechniek: M. C. v. d. Akker: P. Bergwerf: R. F. Blok. Den Haag; W. van Driel; M. Drop; P. v. d Gaag; J. C. Groen.ewegenW .van Heemst; R. M. Huijgens: C. A. M, van Kaste- ren; J. Lagendijk; W. Paalvast, Maassluis; C. H. J, van Fappelen- dam; L. van Reeven; J. Rietdijk; J. Rikken; D. C. Ringeling, Pernis; T. Rolfes; J. Ph. Rook; A. Rooze- boom; J :J, v. d. Schilt; P U. v. d. Veer. Vierjarige cursus Automonteur: C. van Amen; R. J. Blok. Rotterdam: J. Bouman; W. Drop; M. Droppert; C, Dijkshoorn; M. A. v. d .Ende; W. Groenendijk, Hoek van Holland; B. Hakker; H. J. Meijer, Poortugaal; R. A. van Oosten. Maassluis; B. Post; A. A. de RoohD. van Steen- sel; W. v. d. Velden; F. J. Verboon; J. A. Visser. Maassluis; R. E. de Vries: W. Wols; P. Zonne. (Indien geen plaatsnaam is vermeld wonen de te Vlaardingen). Acht auto's waren gistermiddag omstreeks half vijf bij twee ketting botsingen kort na elkaar op rijksweg 13 onder Delft betrokken. Alle wa gens liepen schade op. maar er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Op de rijbaan richting Rotterdam was Rijkswaterstaat bezig het weg dek van een nieuwe bitumeniaag te voorzien. De 34-jarige Rotterdamse stukadoor J. N. moest bij de opgebro ken weg stopper:. De 52-jarige direc teur J. S. uit Tilburg, die achter hem reed, zag dat te laat en reed tegen de wagen van de Rotterdammer. De 36-jarige bedrijfsleider H. V. uit Voorburg, die na S. kwam, kon ook niet meer op tijd stoppen en botste op de Tilburgse wagen. Alle drie de wagens werden beschadigd, die van N. kreeg motorschade en moest wor den weggesleept. Korte tijd later stopte de 62-jarige bedrijfsleider J. v. d. G. uit Spijke- nisse bh de wegopbreking. Achter hem zette de 35-jarige kredietdes- kundige A.v.d.J. uit Eindhoven zijn auto stil. Waarschijnlijk door 't van de regen glad geworden wegdek gleed de volgende auto. die van de 40-ja- rige laborant J. S. uit Vlaardingen door. Hij botste op de wagen van de Eindhuvenaar. die tegen die van v. d. G. schoof. J. B. uit Den Haag. die achter S. reed, remde maar gleed ook door. Evenals de 54-jarige onderwys- inspecteur M. D. uit Rotterdam, die na de Haagse wagen kwam aanrij den. De vijf auto's liepen flinke schade op, maar konden allemaal hun weg vervolgen. (Van een onzer verslaggevers) B. en W. van Vlaardingen zijn van mening, dat de leerlingen van de Rembrandtschool aan de Brockweg in Vlaardingen geen hinder hebben va» de weekmarkt, die onlangs naar een terrein aan de Broekweg werd ver plaatst. Wel is gebleken, dat de leerlingen tijdens de marktdagen kunnen wor den afgeleid door het voetgangers verkeer bij de rijwielstalling in de buurt van de school. Het college schrijft dit in antwoord op de vra gen die de gemeenteraadsleden dc heren C. v. d, Bergh, H. M, J. Dub beldam, dr. A. F. de Jonge en de heer A. v. d. Veer, onder verwijzing naar de raadsvergadering op 4 februari op 31 mei hebben gesteld. Bij de behandeling van het voor stel tot verplaatsing van de week markt wees een van de raadsleden er destijds op dat de markt een storend element zou kunnen betekenen voor het onderwijs aan de Rembrandt school, Hierop antwoordde het col lege. dat alle mogelijke maatregelen zouden worden getroffen om de over last tot een minimum te beperken. Enkele weken nadat de markt in ge bruik werd genomen onderzochten de vier raadsleden of er inderdaad sprake was van overlast en kwamen tot de conclusie dat dit het geval was. Zij vroegen het college welke maatregelen er getroffen waren en of B. en W. bereid waren om, In- (Van een onzer verslaggevers) Aan de drie in Dordrecht reeds in bedrijf zijnde fabrieken van Du Pont de Nemours N.V. zal binnenkort een vierde worden toegevoegd. Het wach ten is nog slechts op de door de regering te verlenen geodkeuringen. Daarna zal met de bouwwerkzaamheden worden begonnen. Op het industrieterrein van Du Pont komt er een fabriek voor zoge heten „Teflon" PTFE-fluorkoolstof- harsen en enkele soorten „Freon"- fluorkoolstofprodukten. „Teflon" is een door chemici van Du Pont in 1938 ontdekte kunsthars. Het produkt wordt toegepast voor draad- en kabelisolatie, in onderde- WOERDEN De personenauto van de veehouder J van O. uit Waarder werd donderdagavond zwaar beschadigd toen hy met een flinke snelheid over de Hoge Rijn dijk bij de Verwo reed. Juist kwam daar een vrachtwagen uit een uitrit (waarvoor een waarschuwingsbord is geplaatst). De beide chauffeurs za gen elkaar te laat en een zware bot sing was het gevolg. Niemand liep verwondingen op. WOERDEN Een militaire vrachtwagen, bestuurd door de dienstplichtige P. J. van G. te Kerk- driel, moest donderdagavond op de Hoge Rijndijk onder Barwoutswaar- der in Woerden ver uitwijken voor een tegenligger. Deze laatste, een vrachtwagen bestuurd door een Si- jarige chauffeur uit Santpoort, kwam door de bocht en drukte daar door de militaire wagen in de berm. De militaire wagen bleef tegen een boom hangen, die voorkwam dat het gevaarte in de sloot kantelde. De kraanwagen vaïi de genie zette de gestrande auto weer op de weg. (Van een onzer verslaggevers) Gisteravond werd de tweejarige avondcursus OBAO - VUTO in de kantine van de Lagere Technische school te Vlaardingen besloten met de uitreiking van de getuigschriften aan twintig leerlingen, die daarvoor in aanmerking kwamen. In een korte toespraak legde de voorzitter van de vereniging De Am bachtsschool. ir. H. H. Kreber, nog eens de nadruk op het feit, dat de eisen tegenwoordig steeds hoger wor den gesteld om een goede plaats in de maatschappij te krijgen. Deze op leiding is een eerste stap op de weg daar naar toe. Velen van de leer lingen gaan hierna naar de UTS of HTS, Degenen die voor een getuig schrift in aanmerking kwamen wa ren: A. J. van Berkel. S. Gorree. J. de Groot, A. K. den Hoedt, L. Hokke, W. Hoogendijk, A. Hoogerwerf. J. A. Kortleven, J. de Ligt, F. Meijer, L. Poldervaart, M. J. van Reeven, A. J. v. d. Velde. Th. A. de Vette. G. de Wilt en C. v. d. Velde, allen te Vlaardingen, C. S. Kap, P. van Lui- pen en L. Ras te Maassluis en J. van Leeuwen te Maasland.. len van elektronische apparatuur, bij lagers en afsluiters, in onderdelen van pompen en ventielen en op in dustriële en huishoudelijke voorwer pen. Het is een witte kunststof, die met door chemicaliën wordt aange tast, anti-kleefeigenschappen bezit en grote weerstand heeft tegen hoge en lage temperaturen. De ,.Freon"-fluorkoolstoffen is een in 1931 door Du Pont vervaardigde groep produkten als zogenaamde „veilige koelmiddelen". Zij worden te vens op grote schaal gebruikt als o.m. speciale oplosmiddelen. Op het ogenbik heeft Du Pont in Dordrecht fabrieken in bedrijf voor het maken van Orlon-acrylvezel, Lycra-elastomeervezels en voor het kleuren en afwerken van Delrin- aceteelthars. Op de foto de toekomstige vierde fabriek van dit, internationale con cern, zoals deze thans op tekeningen te zien is. OIjDDORP Ter hoogte van Top pershoedje is deze week het kadaver van een flinke koe aangespoeld. Het beest had waarschijnlijk al enige tijd in het water gelegen, want het was nogal opgezwollen. Een dragline van de firma Be- zuijen heeft het kadaver weggesleept en een wagen van de GEKRO heeft zich daarna over de dode koe ont fermd. De eigenaar heeft zich nog niet gemeld. Men neemt aan dat de koe by hoog water van een gors in zee terechtgekomen is. dien de maatregelen niet in alle opzichten bevredigende resultaten zouden hebben, een vrije zaterdag op de ulo-scholen in te voeren, zo dat de overlast tot de helft zou worden teruggebracht. Het college schrijft, dat de politie een onderzoek heeft Ingesteld en dat er van geluidshinder geen sprake is. De overlast, veroorzaakt door de voet gangers, kan worden weggenomen door het aanbrengen van gordijnen voor de onderste ramen van de acht schoollokalen, gelegen aan de Broek- weg. Verplaatsing van de rijwielstalling is uit verkeerstechnisch oogpunt niet mogelijk. B. en W. gaan nauweiyks in op de suggestie de scholen op zaterdag te sluiten. Dat is, zo stellen zy, een onderwijskundig vraagstuk, dat slechts van daar uit kan worden, benaderd. (Van een onzer verslaggevers) „Ik ben blij, dat Ik thans geves tigd ben in de Hoogstraat." Aldus dè 45-jarige eigenaar van het Schie damse motor— rijwiel- en carrierbe- drijf IDW, de heer I. de Waard, die zijn pand aan de Broersvest 43 heeft ontruimd en zaterdag een nieuw uit drie gedeelten bestaand magazijn gaat openen aan de Hoogstraat 101, 103, 105. Daar was vroeger de firma S. Adams gevestigd. Drie maanden lang heeft de heer De Waard koorts- achtiggewer kt. alle wanden uitge broken en alles in eigen, beheer op geknapt. Het resultaat mag er zijn. Een modem winkelbedrijf Is toegevoegd aan Schiedams drukste winkelstraat. GOEDEREEDE Gistermiddag is de heer K. Buth uit Den Bommel met zijn personenwagen in de sloot bil Goedereede terechtgekomen, Pro vinciale Waterstaat is daar bezig aan verbetering van de weg. De bestuur der van de wagen kwam met de schrik vrij; de auto werd totaal ver nield. (Van onze sportredactie) De vakanties doen hun invloed ook_ gelden in de competitie van de Vlaardingsc Damvereniging, waar iedereen z'n best doet om in het komende seizoen zo sterk mogelijk voor de dag te komen. Want VDV wil trachten om opnieuw de titel van kampioen van de afde ling Rotterdam van de KNDB te veroveren. In groep A van de zogenaamde huishoudelijke competitie maakt W. F. Verburg een goede kans om het clubkampioenschap op zyn naam te brenger.. Uit de zestien gespeelde partyen behaalde hy 23 punten. C. v. Veelen heeft 18 punten uit 13 par tyen en alleen indien hy alle achter stallige partijen in winst weet om te zetten, zal hij de veteraan voorbij streven. Hetzelfde is van toepassing voor W. H. Niestadt. die de derde piaats bezet met 16 punten uit 12 partijen. M. v. Splunter iieeft ook 16 punten maar hij speelde één par ty meer. Ten slotte ruaakt ook de eerste kiassekampioen van Vlaardin gen. N. Voogt, nog em kaiis op de bovenste plaats. Met een score van 14 punten uit 11 partijen zal het hem moeilijk vallen om in z'n eindspurt alle resterende partyen te winnen. En dat is nodig om bovenaan de ranglijst te eindigen. J. J. van Leeu wen doet het zeker niet slecht met 12 punten uit 9 partyen. In groep B is R. C. v. Woerden uitgespeeld. Hy heeft de leiding met 20 punten uit 16 partyen. Ook is in deze afdeling de stryd in de boven ste groep nog niet gestreden. P, Ipe- ma kwam tot 19 punten uit 15 par tijen en kan dus de titel nog grypen. S. M. Korver is ooi. uitgespeeld en noteerde 18 punten uit i6 partyen Voorlopig goed voor Ce derde plaats Hij kan echter nog verdrongen wor den door W. Achterbe g, die uit 12 partyen tot 17 punten li gekomen. Van een onzer verslaggevers) De tienjarige Rudi F. van der Linden van de Damlaan 230 te Schiedam is donderdagmorgen op de Nieuwe Haven te Schiedam met zyn fiets gegrepen door een hem achterop komende auto. bestuurd door de 59- jarige heer A. V. K. uit Schiedam. Rudi reed in de richting BK.-laan, toen hij door een hem tegemoetko mende vrachtauto, die ee:i inrit wil de inrijden werd gehinderd. De jon gen week naar links uit om achter de vrachtauto om zün weg te vervolgen en raakte toen onder de personen auto. Rudi liep een ernstige hoofdwond en een hersenschudding op'en moeet worden opgenomen in "de Dr. Nolet- stichting. De fiets werd ernstig be schadigd. (Van een onzer verslaggevers) De 52-jarige heer \V. J. T. uit Rot terdam, is donderdag met een gebro ken reebteronderbeen en een hersen schudding opgenomen in het Sint- Francusziekenhuis, nadat hij om streeks half een roet rijn scooter was geslipt op de B,K.-laan ter hoogte van de Warande te Schiedam en te gen een verkeersgeleider botste. De heer T. die ook in de richting Vlaardingen reed, schrok toen een personenauto plotseling remde voor een vrachtauto. Hij trapte op de ran en verloor de controle over zyn scoo ter. 8 juli Engels pond Amerik. dollar Franse frank Belgische frank Zwitserse frank Zweedse kroon Duitse mark Deense kroon Noorse kroon. Canada Italiaanse lire Oostenr. schilling Escudo's 10,041 —10,05} 3.60 J»3.50(V 73,48 —73.53 7,25} 7,25} 33.17 83,22 69,57 —69,62 89,95} —90,00} 51.95 —52,00 50,32} —50,37} 3.32A— 3,32 57,63} 57,68} 13.96 —13,97 12,53} —12.55} Het weer werkte niet mee, maar de kinderen van de Rotterdamse Reconvalescentenschool aan de Dordtsestraatweg hebben vandaag toch feest gevierd en hun feestvreugde niet door de regen, laten bederven. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van deze school zijn er van daag allerlei festiviteiten georganiseerd: er teas kermis op het schoolplein, compleet met draaiorgclmuziek, de kinderen hadden zich mogen verkleden, er. ccr. ren dc hoogtepunten vormden ritjes door het Zuiderpark op een pangwagen. Helaas moesten de kinderen zich, daarbij af en toe onder een groot stuk plastic afdekken tegen de regen... 8 ..Jj •50

Het Vrije volk | 1965 | | pagina 1