Schiedam in overleg met naburige gemeenten om toch nog in 1966 met ombouw te starten Noodgemaal „Daar komen de schutters, de mannetjesputters van... Fietsen vervoeren: denk om juist adres (ARGUS Oranjestraat 9 AANMELDING VAN LEERLINGEN Schiedam schiet met scherp Enraf-Nonius ook in USA Bliksem treft Reeuwijks pand Argus helpt u aan de juiste bril Aad Stouthandel blijft voorzitter van Hermes DY S Burgerlijke Stand Planning Toch in 1966? sr Doktersdienslen Y olkskredietbank maximaal f 3000 SCHIEDAMS!: I WAAIERTJES HET VRIJE VOLK ZATERDAG 10 JULI 1965 (Van een onzer verslaggevers) In de Zuidhollandse gemeenten Voorschoten, Noordwijk, Alphen aan den Rijn en VTasse- naar zal de overschakeling op aardgas evenals in Schiedam minstens een jaar worden uitge steld. Ook iti Rotterdam zal de omhouw in een trager tempo gaan verlopen dan aanvanke lijk was gedacht. Deze vertraging wordt ver oorzaakt door het feit, dat on langs ook Noord-West-Neder land is toegetreden tot een combinatie van regionale or ganen, die met de N.Y. Gascon een ombouwcontract sloot. Ais partners kwamen bij in ventarisatie van de te verrich ten ombouwwerkzaamheden destijds naar voren de Ge meentelijke Gasvoorzienirsg Zuid-Holland, de Gasvoorzic- ning Centraal Nederland en Gasvoorziening Zuid-Neder land, die met elkaar zitting hebben in de commissie Sa menwerking Regionale Orga nen Gasvoorziening (5ROG), waarbij zich nu ook Noord- West-Nederland heeft aange sloten. PAGINA 7 (Van onze soc.-econ. red.) De 49-jarige ex-directeur van de failliete N.V. Arch, G. J. B., blijft nog twee weken in voorarrest. Dit besliste de Haagse rechtbank gistermiddag nadat zijn verdediger, mr. E. Korthals Altes, de onmiddellijke invrijheidstelling had geëist van deze topfiguur van de vroegere leverancier van winkelinventarissen. DUBBELE FINANCIERING (Van een onzer verslaggevers) De vakanties zijn begonnen en daarmee start ook het ver voer van rijwielen met de door NS ingeschakelde „rljwieLrei- nen". Het tijdvak, waarin dit gebeurt loopt van 12 juli tot en niet 30 augustus. In Vlaardingen is het station Vlaardingen-Oost voor rijwiel- vervoer over afstanden van meer dan veertig' kilometer ge sloten. Rijwielen en bromfietsen kunnen uiterlijk tot zeven uur ten vervoer worden aangeboden op het station, waarbij men de voertuigen dient te voorzien van naam en adres, waarvoor men aan het loket een adresplaatje kan kopen. Voor het vervoer van bromfietsen, bagage en tandems moet men een geldig plaatsbewijs tot het station van bestemming kunnen tonen; slechts gewone rijwielen worden zonder geldig plaatsbewijs geaccepteerd. Door het grote aanbod kan men op het station van vertrek niet precies zeggen hoe lang het vervoer van fiets of bromfiets gaat duren. Meestal zal het voertuig in de loop van de middag van de volgende dag op het bestemmingsstation kunnen wor den afgehaald. 'ALLEENHEERSER* MEERMALEN BELEEND BANKKREDIET TONNEN TEKORT TECHNISCHE SCHOOL - SCHIEDAM Één die past bij: De vorm van uw gelaat De stand van uw ogen De Meur van uw huid AVOND- V.U.T.O-O.B.A.O.-CURSUSSEN De nieuwe collectie „Argus" brillen is bijzonder fraai. SCHIEDAM INSCHRIJVING VAN NIEUWE LEERLINGEN Ook andere steden koken later op aardgas (Van oze sportredactie'' 0e beide Sehiedamse semi-prof- clubs Hermes-DVS en SVV hebben gisteravond in hun clubgebouwen de jaarlijkse algemene ledenvergade ring gehouden. Bij Hermes-DVS is Aart Stouthandel voorzitter gebleven. Hij had oorspronkelijk het plan om zich niet meer herkiesbaar te stellen, omdat drukke werkzaamhe den hem dat. verhinderden. Aange zien er geen kandidaten waren, om de opengevallen plaats van de heer Stouthandel In te nemen, is met grote instemming van de leden de heer Stouthandel gezwicht en aan gebleven. De heer W. van Meggelen werd als commissaris van metriaal opge volgd door de heer K. Oosterhof. Drukke werkzaamheden noodzaakten de heer Van Meggelen voor zijn functie te bedanken. Het hoogtepunt bij de jaarvergade ring bij SVV was het uitreiken van de J. P. Hofmanbeker. Deze beker wordt jaarlijks uitge reikt aan het lid, dat zich in het af gelopen verenigingsjaar voor SVV heeft onderscheiden, dit keer was Harry Eijkenbroek de man, die de Hofmanbeker een jaar in zijn bezit mocht hebben. Hij heeft zich onder scheiden bij het maken en ontwer pen van de nieuwe toegangshekken van het SW-complex, SCHIEDAM Ondertrouwd: A. Elderkamp 44 jaar en R. I. Delsky 46 jaar; G. Garretsen 26 jaar en C. M. van' Engelsdorp Gastelaarts 27 jaar: W. Gille 25 jaar en H. B. de Wolff 26 jaar; P. Gonlag 24 jaar en J. M. P. van de Watering 24 jaar; J. A. Kooper 24 jaar en A. van Bo- degom 21 jaar; P. H. de Kster 18 jaar en M. F, A. Saez 18 jaar; E. Lips 22 jaar en M. J. de Mey 20 jaar: G. J. E. M. Nefkens 28 jaar en K, "J. M. Vermeulen 23 jaar; H.'J. van der Pol 24 jaar en C. u. de Fij- ter 23 jaar. Gehuwd: L. Toutijn 21 jaar en O. A. van de Waaxdenburg IS jaar; W. L. A. Hosman 22 jaar en M. M. van der Moezel 21 jaar; J. A. van Triet 24 jaar en &r. F. ten Brink 17 jaar; J. Koedood 18 jaar en C. H. Sonuner 18 jaar; J. T. W. Vrijland 24 jaar en B. W. van der Kuil 27 jaar M. A. de Goede 23 jaar en M. J. Kloos 23 jaar; B van der Noll 25 jaar en M. L. Falandt 17 jaar: D. A. Verha gen 24 jaar en M. Kiela 18 Jaar; C, keuzer 26 jaar en T. Bezemer 27 jaar: J. H. L. Kronenberg 23 jaar en V. van den Engel 20 jaar; A. J. de Veld 27 jaar en A. B. M. Krehcheh 22 jaar: C. Herlaar 23 jaar en Y. C. L. A. Zwetheul 20 jaar. Geboren: Aloysius G., zoon van H. Steenbergen en A, M. Dechamps: Ronald H, L zoon van B Berkhout en E. L. Kerst; Rcber.Us G.. zoon van P. den Haar: en M. E. den Uijl; Rebecca B dochter van J. O. van der Schuit en A. A. Drube. Overleden: C. Donker 76 jaar, wed. van Gudde; A. Schelts, 78 jaar, ued van Lighahrt; M. E. Janssons, 74 jaar, echtge Bonefaas. Een en ander blijkt uit een toe lichting van het Sehiedamse college van burgemeester cn wethouders op de mededeling, dat de omschakeling van aardgas te Schiedam in plaats van begin 1966 pas medio 1967 zal worden voltooid. Bij de eerste besprekingen tussen de regionale organen bleek destijds, dat ook bij Noord-West-Nederland animo bestond om in deze combina tie mee te doen, maar in verband met nog te voeren onderhandelingen tussen de Gasunie N.V. en de N.V. Hoogovens over de mogelijkheid om in Noord-West-Nederland van hoog- overgas over te schakelen op aard gas kon toen nog geen beslissing worden genomen. land een gelijkwaardige positie in de samenwerking met de regionale or ganen als deze onderhandelingen tussen N.V, Hoogovens en N.V. Gas unie tot èen bevredigend resultaat zouden leiden. Deze eis werd geac cepteerd omdat deelneming van Noord-West-Nederland tot gevolg zou hebben, dat de vaste kosten over een groter aantal deelnemers zouden worden verdeeld. Dit zou een kos tenverlaging per aansluiting beteke nen. In afwachting van de resultaten werd er voor de drie andere samen werkende regionale organen toch een planning gemaakt voor de om bouw in de rayons. Er kwam een prioriteitenschema, opgesteld door een coördinatiecommissie, die op 1 februari de gemeenten van de resul taten in kennis stelde. Dit schema was technisch uitvoer baar zowel wat betref„ de capaciteit van N.V. Gascon, de vermoedelijke materiaalpositie (ombouwsets) voor 1965 en 1966 en de stand van de voor bereidingen van de betrokken ge meenten. Een zogenaamde planning-com missie, samengesteld uit de SROG, N.V. Gasunie N.V. Gascon en de Coopra (voor de materiaalvoorzie ning» moest echter nog beslissen over het schema om zich er van te vergewissen, dat ombouw en gasle vering parallel zouden lopen. Deze planning-commissie ver gaderde in juni en inmiddels bleek, dat Noordwest-Nederland ook moest worden opgenomen in de planning van de ombouwwerkzaamheden, wat echter alleen mogelijk was ais de andere regionale organen bereid wa ren een deel van de voor hun rayon gereserveerde ombouwcapaciteit af te staan. Wel claimde Noord-West-Neder- i Noord-West-Neerland toonde be grip voor de moeilijkheden en zag zich genoodzaakt zich in baar wen sen te beperken, maar daartegen dienden ook de andere partners con cessies te doe». Elk orgaan heeft dit gedaan en in elk van de drie rayons zal in verschillende gemeenten de ombouw worden verschoven naar een later tijdstip dan aanvankelijk was gepland. BU dit alles kan nog worden op gemerkt, dat de materialenvoorzle- ning. die één van de voornaamste knelpunten vormde. vermoedelijk gunstiger zal verlopen dan oorspron kelijk kon worden aangenomen. De coördinatie-commissie en de plan- ningcommissie houden de situatie van de »epalende factoren voortdu rend in het oog om van elke moge lijkheid om de ombouw te bespoedi gen onmiddellijk gebruik te maken. Het is dus niet uitgesloten, dat het thans vastgestelde aanvangstydstip voor alle gemeenten (ook voor Schie dam) kan worden vervroegd. In hoe verre dit kan worden verwezenlijkt zai echter pas in het najaar van 1955 met meer zekerheid kunnen worden beoordeeld. Bij het gesprek met de vertegen woordigers van de Gemeentelijke Gasvoorziening Zuid-Holland is van de zijde van Schiedam uiteengezet, dat di geplande voorbereidende werkzf .mheden toch doorgang zul len moeten vinden cn men verklaar de zich bereid de daarmee verband houdende kredietaanvraag van 500.008 te ondersteunen. Het colle ge van burgemeester en wethouder van Schiedam neemt- aan. dat Gede puteerde Staten van Zuid-Holland het krediet ondanks de wijziging in de ombouwplannen zullen goedkeuren en het stelt de gemeenteraad, die maandag vergadert dan ook voor dit krediet alsnog te verlenen. Tenslotte schrijven burgemeester en wethouders, dat er na het bekend worden van de wijziging in de om- bouwplannen op ambtelijk niveau be sprekingen zijn geopend met een na burige gemeente (Vlaardingen?) om door combinatie van de ombouw werkzaamheden in beide gemeenten toch nog begin 1966 te kunnen star ten. De vertegenwoordigers van de GGZH hebben reeds verklaard, dat zij - indien dit intergemeentelijk overleg gunstig resultaat heeft alle medewerking zullen verlenen aan deze oplossing van de moeilijk heden. De besprekingen, duren nog voort en daarom kan het college nog geen nadere mededelingen verstrek ken. "evra, <,jt ffv pp VVS VSyV (Van een onzer verslaggevers) In de buurt van de Schiekade op de grens van Rotterdam en Schiedam bouwt men aan een noodgemaal met drie verdiepingen, dat volgend jaar in gebruik zal worden genomen bij het bemalen van de Oost-Abtspolder onder Kethel. Het is een ontwerp van de dienst Stadsontwikkeling te Rotterdam In de Oost-Abtspolder begint men volgend jaar met het opspuiten van baggerspecie om bouwrijpe grond te verkrijgen. Het Rotter damse zandoverslagbedrijf Boele Oosterwijk voert thans zand aan en dat over verschillende vakken wordt verdeeld en dient als onder grond voor de baggerspecie. Het opspuitingsmateriaal komt uit de Nieuwe Maas en het water dat met de specie de Oost-Abtspolder wordt ingespoten heeft een zo hoog zoutgehalte, dat het Hoogheemraadschap Delfland heeft besloten dit noodgemaal te laten bouwen om het rivierwater zo spoe dig mogelijk weer te laten afvloeien. Het gemaal zal slechts zes jaar dienst doen. In die periode is er nieuwe bouwgrond vrijgekomen Links op de foto ziet men het pand van de N.V. Koninklijke Lak-, Vernis- en Verffabriek Molyn C aan de Overschieseweg te Rot terdam. (Van een onzer verslaggevers) „Daar komen de schutters, tiaar komen ze aan, de mannetjesputters van Rotterdam" is een bekend wijs je in de Maasstad, maar daar trek ken de Sehiedamse schutters zich niets van aan en verslaan hun Rot terdamse tegenstanders met gemak. Dit blijkt uit de resultaten van de wedstrijd om de door het hoofdbe stuur van de Koninklijke Schietver eniging „De Vrijheid" beschikbaar Ex-directeur Arch blijft na eis (2 jaar) in arrest De officier van Justitie mr. dr. H. van 't Veer had tevoren aan bet eind van zijn requisitoir twee Jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest gevraagd. Van zaterdagmorgen tot vrijdag avond zullen de volgende artsen m Schiedam dienstdoen: Dr. J. Noor, Burg. Knappertlaan 154, tel 269880. Dr. Ch. A. Poll, Tuünlaan 92, tel. 267856. Dr. C. J. M. Vlootman, Singel li. tel. 267760. Apotheek 't Gouden Hert, St. Li- duinastraat 58, tel. 268364. In het museum Huis Lambert van Meerten aan de Oude Delft 199 in Delft opent donderdagavond om half acht prof. dr. A. J. Zuithoff een ten toonstelling van werk van H. N. Werkman en zijn dochter Fiet Werk man. De tentoonstelling is tot en met 9 augustus geopend. ajc i.utusinan nieenae eenter. aat de tenlastelegging ten dele met be wezen was en dat B. de andere ge wraakte handelingen met als straf baar had gezien. Deze opmerkingen veroorzaakten nogal wat consternatie in de rechts zaal: de rechtbank trok zich in al lerijl terug in de raadkamer en _>as na twintig minuten kwam de prési dent met de conclusie: verzoek af gewezen. De officier, de raadsman en de verdachte namen de gelegenheid te baat ook de andere betrokkenen bij het Arch-schandaal hun waarheden te zeggen. Terwijl in 196X het beken de accountantskantoor Moret Starke de gang van zaken bij Arch onverantwoord vond. heeft de volgen de NTVA-accountant, de heer Hagers, het nog tot eind 1964 bij Arch uit gehouden, 'De heer Hagers was ons aangewezen door Slavenburgs Bank; hij was ook de accountant van de bank,' vulde verdachte later aan. Voordat de bom barstte, zo had mr. Van 't Veer al m zijn requi sitoir gezegd, moest iedereen, die bij Areh betrokken was (dus ook de commissarissen» op de hoogte zijn van de dubbele financiering, één van de twee feiten, die B. werden ver weten. 'Als B. zijn gang had kunnen blij ven gaan, zou er een speciale re- classeringsinstelling voor de slacht offers van Arch kunnen worden op gericht,' aldus de officier. 'Boven dien zou hij dan zelfs de Nederland se Bank failliet hebben kunnen laten gaan.' dus verminderde de liquiditeitsposi tie van Arch m anderhalf jaar me» 1,75 miljoen gulden. Toen moest B. aan jeld zien to komen. Htj ging reeds beleende huur koopcontracten opnieuw belenen en pleegde aldus dubbele financiering B. heeft zich nooit gerealiseerd, dat hij strafbare handelingen pleeg de, zei raadsman Korthals Altes. Van dubbele financiering was z.L geen sprake door het ontbreken van een acte van cessie bij de eerste be leningen. En het voorarrest (bijna acht maanden) achtte hij voldoende, als straf voor het knoeien met de debiteurenkaarten. Verdachte is vaak als alleenheer ser bij Arch voonjesteld, zei de raadsman. Ten dele is dat gebeurd door mensen, die er belang bij had den dit te suggereren. Maar de com missarissen vergaderden elke veer tien dagen met de directie. 'Ze stel den zelfs de jaarverslagen op.' Ter zitting bleek, dat er op die ma nier van één jaarverslag zelfs ten minste drie versies hebben bestaan en dat de commissarissen het divi dend van vijftien percent over 1963 tegen, de zin van B. hadden doorge drukt. gestelde wisselbeker, waaraan naast Rotterdam en Schiedam ook werd deelgenomen door Barendrecht. De trofee kwam in het bezit van <1c heer C. A. van der Einden uit Schiedam die op de onderdelen, scherp liggende en knielende hou ding, en staande met luchtbuks respectievelijk 132, 128 en 134 pun ten liet noteren. Een hoog aantal, waarmee hij schntterskoning werd. Volgend jaar zal deze kampioen van de schietvereniging „Schiedam" twee wisselprüzen (ook één van zijn vereniging) moeten verdedigen. Op 15 mei werd in Rotterdam ge schoten met scherp, liggende hou ding op een afstand van honderd meter. In Barendrecht knieden de schutters en moesten met scherp op een afstand j?an twaalf meter de loos raken, Deze week scaccat men met de luchtbuks in Schiedam in staande houdihg op een afstand van tien meter. De voorzitter van „Schiedam," de heer P. J Drenth leidde bij de prijsuitreiking met een korte toe spraak de voorzitter van de organi serende vereniging „Rotterdam," de heer A. B Ottow in, die het resul taat van de spannende wedstrijd be kend maakte. Rotterdamse resultaten voor de drie onderdelen: 1527, 1300 en 1262 is 4089 punten. Barendrecht: 1486, 1212, 1229 is 3927 en Schhiedam 1385, 1274 en 1436 is 4095. DELFT (ANP) Nadat in de af gelopen jaren dochterondernemingen zijn opgericht In Duitsland, Frank rijk en Engeland za! „Enraf-Nonius" nu een onderneming in de USA op richten. Een marktonderzoek heeft uitge wezen, dat ondanks de grote Ameri kaanse concurrentie m de elektro nische sector een belangrijke omzet- mogelijkheid aanwezig is voor de technisch hoogwaardige produkten van Enraf-Nonius. De Amerikaanse dochteronderne ming za! zich bezighouden met het organiseren van een sub-dealernet, waardoor vanuit ongeveer 50 belang rijke plaatsen in de USA de verkoop en service van de Enraf-Nonius- produkten mogelijk zal worden. D<: directie verwacht als gevolg van de Amerikaanse activiteiten in de komende Jaren een belangrijke omzetstijging voor de twee bedrijven in Delft. REEUWUK De onweersbui, die zich vrijdagmorgen omstreeks 8 uur boven Reeuwjjk ontlastte, heeft in de woning aan de Middelburgseweg van C. Hoogendoorn, door bliksem inslag vrij veel schade aangericht, terwijl tevens tal van bewoners al daar van elektriciteit werden versto ken. De bliksem sloeg dwars door een bed: gelukkig was het onbeslapen. Verder werden enkele binnendeuren beschadigd en de bovenramen ont zet. Door de enorme luchtdruk vielen de gevulde flessen in de kelder aan diggelen. De familie Hoogendoorn. hoewel hevig geschrokken, bleef verder on gedeerd. MAASSLUIS De verodening op de gemeentelijke volkskredietbank dient te worden gewijzigd, zo menen B. en W. van Maassluis, gezien de stijging van het algemeen prijsni veau. In 1954 werd het maximum bedrag, dat kon worden geleend, op 2000,gesteld. B. en W. stellen de raad voor het bedrag te verho gen tot ƒ3000, Interessant is, dat Rotterdam en Barendrecht uitblinken in liggend schieten en dat Schiedam vee! ster ker is op de luchtbuks. Laatste om standigheid kan worden verklaard uit het feit, dat de leden van „Schie dam" met dit wapen veel kunnen oefenen in de Korenbeurs. Volgend jaar zal Barendrecht de wedstrijden organiseren. Voorts client naar de mening van het colege ook de limiet, waarop de commissie van advies voor de voiks- kredietbank wordt ingeschakeld te worden verhoogd. Thans worden leensommen boven 400.alleen verstekt na verkeger: advies van ge noemde commissie. B. en W. wensen het bedrag te verhogen tot ƒ750. Leningen beneden deze bedragen worden rechtstreeks door B. en W. beoordeeld. B.'s raadsman wees erop, dat Arch nooit had voldaan aan de wettelijke verplichting van een acte van cessie 1 wanneer een huurkoopovereenkomst t met een winkelier bij een bank moest 1 worden beleend. Bovendien, aldus mr. Korthals Al- tes, moeten de banken op de hoogte j zijn geweest van de dubbele finaneie- ring. Bij de Nederlandse Bedrijfs- bank bijv. waren verschillende huur koopovereenkomsten, die betrekking hadden op een bepaald object meer malen beleend. De verdachte zelf verweet ter zit ting Slavenburg- (zonder de naam te noemen), dat de bank een on juiste mededeling had verstrekt over een mislukte obligatielening van Arch De bank had nl. verklaard dat de emissie wat geslaagd, terwijl voor twee ton obligatie;: onverkoopbaar Dleek op de eestelde voorwaarden De commissarissen ontvingen ƒ150.000 zwart geld en president- commissaris Kuyer had: B.. tezamen met accountant Hagers, op zijn ver zoek om ontslag in 1963 omdat de boekhouding 'zo'n bende' was geant woord, dat zij alles ia orde zouden maken. De officier schetste uitvoerig hoe het met Arch was gegaan. Arch zelf had weinig geld en financierde dus bijna alles met bankkrediet. Dat werd dan terugbetaald dooi* de mensen, die de inegrichte winkels van Arch kochten. De zaak nam een enorme vlucht De accountants zeiden echter al it 1961, dat het zo niet langer ging en trokken zich terug. 'Dat had een waarschuwing moeten zijn.' Maar men ging op dezelfde voet door, mei een andere accountant, de heer Ha gers. Dan in 1962 beginnen er delen van de boekhouding te ontbreken. 'Er zijn boekhouders, die komen, er zijn boek houders, die gaan. De ene boekhouder na de andere merkte mr. Van 't Veer op, zei te gen B.: zo gaat het niet 'anger en vertrok. Dan stuurt B. een briefje naar de boekhouding met hel "er- ood enige informatie te geven aan een bank; dat wil B. voortaan alleen zelf doen. Arch gaf, aldus de officier, meer .jeld aan hum uit dan men van zijn klanten ontving. Dat liep in de ton nen Bovendien kwamen velen hun hunrtcnnngarrvHi-hMTinyp Wijl- MGR. NOLENSLAAN 3 VOOR DE CURSUSSEN: A. METAALREWERKEN BEMETEL B. TIMMEREN ST ICHTINGBOUW C. E-l en B-2 MOTORVOERTUIGENTECHNIEK V.A.M. D. 2e MONTEUR GROEP 2 MOTORVOERTUI GENTECHNIEK VA.M. E. B-CURSUS ELEKTROTECHNIEK VE V. A. en D. zyn part-time-cursussen. B„ C. en E. zijn semi-part-time-cursussen. ToelatingseisenVoor A„ B. en E.: getuigschrift L.T.S. van dezelfde vaJrrichtinc, Voor C. (B-l)getuigschrift L.T.S. of aspirant-mon teur VAM, Voor C.: (B-2): getuigschrift hulpmon/teur V.A.M. Voor D.: getuigschrift 2e moniteur Groep I, V.AM. AANMELDEN: dagelijks van 917 uur aan d" school. Inschrijving geschiedt in volgorde van bimieidromst. H. VAN DEN DOOL. Directeur. GEMEENTELIJKE NIJVERHEIDSAVONDSCHOOL MGR. NOLENSLAAN 3 - SCHIEDAM Met aanvullend Uitgebreid Technisch Onderwijs. Deze cursus leidt op voor toelating: OPLEIDINGSCURSUS LERAREN N.O. AVOND- EN DAG-U.T.S. AVOND- SN DAG-H.TS. MACHÏNISTENSCHOOL. LUCHTVAARTTECHNISCHE SCHOOL. BEWIJS ALGEMENE ONTWIKKELING. Cursusduur 2 jaar. Cursusgeld ƒ60,— per jaar. Inlichtingen en aanmeldingsformulieren aan de Gem. NUi erheidsavondschool. Mgr. Nolenslaan 3, Schiedam telefoon 267833. tanmelden dagelijks van 9.00—17.00 uur aan d-» -school. De Directeur: H, VAN DEN DOOL GEMEENTELIJKE MIDDELBARE HANDELS AVONDSCHOOL MET 3- EN 5-JARIGE CURSUS TE SCHIEDAM DINSDAG 13 en WOENSDAG 14 JULI 1965, 's avonds van 7 tot 8 uur ln het Schoolgebouw St.-Liduuiastraajt 35. Toelating: tot alle klassen naar genoten vooroplei ding: bezitters van het mulo-diploma kunnen in de vierde klas geplaatst worden. Er wordt les gegeven in: NEDERLANDSE ENGELSE HANDELSTAAL DUITSE l HANDELSREKENEN BOEKHOUDEN HANDELSKENNIS BEDRIJFSLEER RECHTS- EN WETSKENNIS De studie wordt afgesloten met een eindexamen aan het eind van de vijfde klas. waarbij dan een RIJKS- DIPLOMA wordt uitgereikt. Ook aan net einde van de derde klas kan een diplo- na worden behaald, dat tevens vrijstelling geeft van iet Middenstandsdiploma. Voor de hogere klassen cijferlijst mulo-examen of laatste schoolrapport meebrengen. Voor uw PASFOTO'S na tuurlijk naar fotohar.del K. v. Vuuren, Hoogstr. 106, Schiedam. In spoedgevallen desgewenst in X uur klaar. Alles op gemakkelijke beta ling vanaf f 1,— per week. GOEDERENHANDEL Fa. A. Schilperoord en Zn.. Tuin- laan 40 Schiedam Kapsalon Hetene. ae salon voor de betere PERSIAN ENT. Stroomloos voor leder haar geschikt, f7.50. Héléne tiède permanent, de meest Ideale natuurlijke permanent ƒ10,-. Gratis halen en brengen per luxe auto voor permanent. Kapsalon Héléne, Rem- brandtlaan 22, Schiedam, tel. 267170. WISSELBAND N.V., Schie dam, Raam 28, telel. 26835X (dag. geopend van l uur 's niiddags tot 's avonds half acht: zaterdags van 9-5 uur). Nieuwe en gebruikte auto banden, alle merken. Mon teren, repareren, opsnijden, balanceren. Oude bandets hoge inruil waarde LOENDERSLOOT, kasten. 20 verschillende 1-, 2-, 3-deurs- kasten uit voorraad leverbaar. Mariastraal 43. Schiedam, tel. 264779. De directie van de N.V De Arbeiderspers, dagblad "Het Vrije Volk', behoudt zich het recht voor adver tenties eventueel zonder opgaaf van redenen te weigeren. Bovendien behoudt zij zich het recht voor brieven op advertenties niet af te geven tr.die» zü üaartot gronden aamtezw ach' Niet afgehaalde of me: doorgezonden br even wur den een maand na om vangst vernietigd t

Het Vrije volk | 1965 | | pagina 1