Kees Middendorp, samen met Wim van Noordwijk 22 keer Vierdaagseloper, zegt: Engelse en Duitse jeugd bewondert hei oude Schiedam JA XI7^ Jm.het westen Ie en 2e kapster VOOR WEEKEND EN^*^ Hffi VAKANTIE et EUROTAX TRIBUNES fl' ABC-tjes mm Program voor bezoek aan iSeath (Wales) Unilever neemt afscheid van de lieer A. Hordijk Korfballers uit Wandsworth winnen alles Drie ongelukken in diergaarde SCHIEDAMSE ZAASERTJES1 Maison Sary ADVERTEER REGELMATIG Ze zijn goed HET VRIJE VOLK DINSDAG 3 AUGUSTUS 1965 PAGINA WêêèÊË dfreUt miROttX) Jeugduitwisseling Harmonie brengt hiireemec&tcrseezi n woensdag serenade Burgerlijke Stand (Van een onzer verslaggevers) „Ik heb dit jaar ontzettend veel last van blaren gehad. Andere jaren had ik ze evengoed, hoor, maar zo erg als dit jaar, nee. De vierde dag heb ik met laten verbinden, het bloed stond in m'n schoenen. Ik geloof, dat het komt, omdat men het te snel wil doen. Als je kuiert krijg je ze nooit. Of er iets tegen te doen is? Nee, blaren krijg je altijd, ook al train je nog zo veel. De dokter gaf me eens een middeltje tegen, het busje hielp evenveel als de inhoud. Niks." Deze voor viensen, die volgend jaar ook 'ns de Vierdaagse rei Hen lopenmisschien wat afschrikwekkend klinkende, maar zeker niet zo bedoelde woorden, zijn van Kees Middendorp (62), die dit jaar, samen met zijn vriend Wim van Noordwijk 158), voor de tweeën twintigste maal vier dagen de omgeving van Nijmegen doorkruiste. Werklozen Kleineren Rotterdammer op huwelijksreis door explosie gewond fjSêiÊèiaSi^ylK Weekend uit of thuis? Jk ISicti vergeten? Reizen, sport, kamperen Vakantiekleding, ««boenen Fotografie, optiek Horlogerie lederwaren Muziek DE POCKETS VAN DE ARBEIDERSPERS Kilometers zitten er nog alle in en je voelt ze!' Daar gaan ze. op naar de zoveelste I dendorp (rechts), op naar de TV- aankomst in Nümegen, op naar de camera's. Wim van Noordwyk is bloemen en vooral voor Kees Mid- daar niet zo gevoelig voor. Se Duitse en Engelse jongeren uit Esslingen en Neath hebben maandag, nadat zij zondag een rustdag hebben gehad, in het kader van de Inter nationale Jeugduitwisseling, als eerste onderdeel van het omvangrijke programma een wandeltocht door de oude binnenstad van Schiedam gemaakt. Om he.if tien 's morgens vertrok ken de jongelui vanuit het gebouw van de Schiedamse Gemeenschap aan de Plantage, dat door de gesprekken tussen de jongeren in de Duitse en Engelse taal een internationaal ac cent kreeg. De buitenlandse jongeren hebben zeer veel van onze stad gezien. De wandeltocht door Schiedam werd geleid door de heer H. Tenwolde, directeur van de VVV. Op duidelijke wijze gaf hij in de Engelse taal een korte explicatie over het ontstaan van Schiedam. Van de Lange Haven met haar rustieke oude gevels en distil leerderijen, ging de tocht naar de Walvismolen. die de hoogste van Europa is. De molen bleek een dank baar object te vormen voor de foto- en filmtoestellen van de buitenlandse gasten. Een vijftal minuten werd halt gehouden bij de Korenbeurs. Natuurlijk werd ook het Zakken dragershuisje aan de Oude Sluis niet vergeten, waar de groep zich enthou siast toonde over de schoonheid van Schiedam. Langs het Grote Markt plein met het stadhuis voerde de wandeling naar de Lange Haven, waar het hoogtepunt van de dag be reikt werd met een bezoek aan het Likeurmuseum van de firma Mel- chers. De heer Teube van de afdeling public relations, gaf een interessante toelichting in de Duitse en Engelse taal bij de duizenden tentoongestelde monsterflesjes gedistilleerd. In de sfeervolle ontvangzaal hebben de jongeren hierna de Hollandse advo caat naar waarde kunnen schatten. Na 's middags een lunch te hebben genoten in het restaurant „De Gouwe Geit", kregen de deelnemers 's mid dags vrij. Een groot deel van de Engelse groep maakte van de gele genheid gebruik om onder leiding van „Mister en Misses Leas een be zoek te brengen aan het Instituut voor Scheep- en Luchtvaart in Rot terdam. De Duitse jongens en meisjes be steedden hun vrije tijd aan 'n nadere kennismaking met het Schiedamse centrum. De leider van de Duitse groep, de heer G. Reichert, bleek zo gegrepen te zijn door de schoonheid van het Schiedamse Zakkendragers- huisje, dat hij direct 's middags a! papier en potiood ter hand nam om het gebouw te schetsen. Maandagavond vond een gezellige bijeenkomst plaats in „De Bron waar de jongeren uit de drie steuen nader met elkaar konden kennis maken. In een gezellige sfeer werd er volop gepraat en er was gelegen heid tof dansen op muziek van gram mofoonplaten. Voor een aardig in termezzo zorgde de 19-jarige Duitse gymnasiast Helmut Herbst, door met fraaie tekeningen en een door hem Advertentie I.M. .ofr straks TELEFOON zelf geschreven tekst zijn gedachten weer te geven over de mensen en steden in Nederland, zoals deze wa ren voor zijn kennismaking met ons land. (Van een onzer vei-slasscvens) Het bezoek van de jongens en meisjes uit Xeath en Esslingen aan Schiedam in liet kader van de In ternationale Jeugduitwisseling 1965 is nog maar net begonnen, maar nu reeds kijken de Schiedamst deelne mers uit naar 14 augustus. Die dag vertrekken zij met de Engelse gas ten naar Neath voor een 14-daags verblijf aldaar. Nu reeds is het progTamma be kend. Na een vrije zondag worden de Schiedammers op het stadhuis van Neath ontvangen, waarna een tocht door de stad gemaakt zal wor den. 's Avonds wordt in de Memo rial Hall nader kennis gemaakt; dat kan dan onder meer gebeuren tij dens een dansje. Dinsdag en woensdag maakt men bustochten naar Swansea en Gower en brengt men een bezcek aan het strand. Donderdag wordt een druk ke dag: per bus gaat het naar Car- matlien, daar luncht men ook, ter wijl na de lunch een bezoek wordt gebracht aan het Gelliaur Farm In stitute; 's avonds een bijeenkomst van de Methodist Guild Party in Windsor Square. Evenals tijdens het bezoek van de Engelse en Duitse deelnemers aan Schiedam staan in Neath heel wat excursies op het programma. Zo be zoekt men onder andere een zuur- stoffabriek en enkele metaalbedrij ven. Donderdag 26 augustus wordt de kathedraal van Cardiff bezocht en het National Museum of Wales (Neath ligt, zoals bekend, in Wales) en de dag daarop is in Gwyn Hall het grote afscheidsfeest. Zaterdag 28 augustus komt men weer richting Nederland. C/ (Van een onzer verslaggevers) Het tamboer- en pyperkorps Har monie houdt woensdagavond 4 augus tus een mars door de stad. Omstreeks 20.20 uur wordt halt gehouden voor de woning van burgemeester H. Roelfsem», BK-laan 140. waar het gezin Roclfsema een serenade ge bracht wordt. SCHIEDAM Geboren: Leonard A z v L A Boer en C M E v d Wa ter; Josette d v J Monster en A rtfinai» rn<ilein«i d w T vjiuta, u Gi en A de Regt. Overieden: W v d Leeden 71 jr; F Konieczny 73 jr. echtg van Kui lenburg: C v ri Wilt 73 jr; H J M YvcsUlijk 71 jr. maar bij hem is liet geen frase. Hij houdt van wandelen, want wie gaat anders dan voor z'n plezier heen en weer naar Amsterdam lo pen, of van hier naar Tilburg, of van Rotterdam naar Breda, of de Dorpentocht van 84 lange kilome ters? Langs andere wegen dan de 21 voorgaande keren; het parcours was immers dit jaar, in verband met de steeds groter wordende drukte op de wegen, drastisch gewijzigd. Dat leverde voor „oude rotten" als de heren Middendorp en Van Noordwijk nogal eens moeilijkheden op. omdat zij nooit precies konden bepalen: „Zoveel heb ik nog voor de voeten". „en daar kwam. dit jaar nog iets bij. Geen van beiden hebben we dit jaar getraind; het slechte weer stond dat ook weer niet toe. Maar bovendien dachten Wim en ik, dat we. als ervaren klanten, dat var kentje wel even zouden wassen. Dat viel bar tegen! We hadden er in het geheel niet op gerekend, dat het zulk verschrikkelijk slecht weer zou zijn (het was. wat het weer betreft, m'n slechtste Vierdaagse)." De heer Middendorp vertelt dan. hoe hy om zich heen de één na de ander er de brui aan zag geven, vooral op de derde dag, toen de zeven heuvelen beklommen moes ten worden. Net als in de Tour de France werken „cols" ais scherp rechters. Ben je eenmaal de der de dag doorgekomen, wel. dan haal je ook de finish wel. Want daar wacht dan de grote pleister op de wonde (of moeten we zeg gen op de blaar?*: de triomfante lijke intocht in Nijmegen, waarnaar schatting 500.000 mensen langs de wegen staan en de wandelaars met bloemen overstelpen en waar de televisie-camera's iedereen in de lande getuige laat zyn van dit nationaal gebeuren. Deze TV-eamera's bepalen voor de heer Middendorp grotendeels het schema voor de laatste dag. .Dit jaar waren we om een uur of twaalf al dicht by Nymegen. Daar aten we toen wat, maar Wim ging direct door. Hij was om één uur al in de Keizer Karelstad. Maar Ik niet hoor; ik heb eerst een paar uurtjes heer lijk uitgerust en stapte om acht mi nuten over drie over de eindstreep. En ik ben alweer voor de TV ge weest! Myn vrouw heeft me ge zien." Mevrouw Middendorp beaamt het glimlachend. Dat was de 22ste. maar nu de eer ste. Dat was in 1936. „We liepen toen met een groep van ongeveer 80 werklozen, waaronder dertig vrou wen. We liepen allemaal 55 kilome ter (dat kon toen nog; nu ik boven de vijftig ben mag ik maar 40 km lopen) en het ging heus prettig. Maar toch begrepen Wim en ik di rect, dat we beter individueel kon den deelnemen. Dan ben je niet zo afhankelijk van anderen, je iaat je geen tempo opdringen, je hoeft ook niet op anderen te wachten. Het jaar daarop hadden we de groep in de steek gelaten en wandelden de 4x55 km in ons eigen gangetje. Van die groep zyn we als enigen overgebleven!" Wat trekt iemand au eik jaar opnieuw naar het gebied van Maas en Waal. Het is een stereotiepe vraag aan een Vierdaagseloper met altyd een steriotiep antwoord: „De sfeer is zo geweldig en ik houd van wandelen: „Ook Kees Middendorp geeft dit antwoord. (Van een onzer verslaggevers; Na meer dan 44 jaar het bedryf gediend te hebben heeft maandag avond de heer A. Hordijk in het Wester Paviljoen te Rotterdam af scheid genomen van Unilever Neder land. Het afscheid van deze mede werker op de afdeling algemene personeelszaken hy gaat met pen sioen trok een overweldigende belangstelling. Vier sprekers getuigden van hun waardering voor het werk van de heer Hordijk: mr. R. Nolen. hoofd afdeling personeelszaken, de heerA. G. Stoon. oud-directeur Unilever Grondstoffen Mij N.V. en voorzitter van de Vereniging van Gepensio neerden Unilever N.V., de heer J. Doorduyn, hoofd Secretariaat afde ling personeelszaken Unilever Neder land en de heer J. C. Langeveld na mens de Unilever Schaakclub Zy lieten de heer en mevrouw Hordijk geschenken en bloemen ten deel val len. Eén der aangekondigde sprekers moest verstek laten gaan. omdat hy zyn enkel had verstuikt: mr. Th M. Bautz. hoofd directie personeelsza ken Unitever N.V. De brief, die hy had geschreven, werd voorgelezen. De heer Hordijk was by Unilever specialist op sociaal gebied. Sedert 1944 is hij bestuurslid van de Ver eniging tot steun by ziekte. Hij is voorts secretaris van de Contact Or ganisatie Gepensioneerden Unilever en adviseur van de Vereniging van Gepensioneerden van Unilevër. De scheidende was één der initia tiefnemers van de Rotterdamse per- soneelconccrten en bij Unilever zelf COk liCg VvOfzIUét' van de schaak club. De heer Hordijk gaat nog niet helemaal op zijn lauweren rusten, want onlangs werd hij secretaris en lie! van de bouwcommissie van een te bouwen reumatehuis. Grote prestaties, stuk voor stuk, en daarom kan Kees Middendorp zich soms zo kwaad maken om men sen. die dit alles kleineren. Die zeg gen: „Jó, dat doe je toch even." Want zo is het beslist niet. dat heeft hy deze keer weer aan den lijve onder vonden. Niet trainen, direct last. „Kyk eens. je loopt die kilometers de eerste dag. dat gaat nog- wel, maar je moet zo ook de tweede dag en de derde en de vierde lopen. Kyk en daar zit het 'm nu juist. Die ki lometers zitten er nog alle 160 of 220 in aks je in de St. Arm astraat aankomt. En je voelt ze!" De heer Middendorp staat moei lijk op en loopt met styve benen naar de voorkamer van zijn huis aan de Oostsingel 52 om dé "medail le te halen. Het gouden kruis met het kroontje en op het lint in gou den cyfers het getal 22. .Dat wordt volgend jaar 23." zegt hy. want zo lang zyn benen hem willen dragen gaan ze eik jaar richting Nijmegen, het spektakel tegemoet. ..Maar vol gend jaar neem ik wel een paraplu mee. (Van een onzer verslaggevers) Het sportieve gedeelte van het verblijf van de korfbalclub BEC uit Wandsworth bij Londen Is, voor de ontvangende vereniging Schiedam al thans. geen succes geworden. De Engelse korfbaliers (sters) versloe gen hun gastheren met gering ver schil; 32. Dat dit resultaat geen uitschieter was, bewezen de mensen uit Wands worth in Breda tegen de korfbal club BKC (een 73-overwinning) en tegen een sterk Zeeuws selectleteam (9—5). Alleen winst dus ert dat is waarschynlyk een gevolg van de be tere conditie van de Engelsen. Zaterdagavond stapten zij in Hoek van Holland aan boord van de nacht boot naar Harwich: het verbiyf in Nederland zat er weer op. Vrydag- avond was reeds uitgebreid afscheid genomen van de Schiedamse vrien den ten vriendinnen) tydens een in tieme avond in de grote saai van gebouw Irene. Zanger Wim Scholte verzorgde het muzikale gedeelte. Bioscopen; Passage Theater: „Ontsnapping uit de Oriënt" (14 jaar)dag. 2 en 8.15 u. Monopole Theater: Elvis op zijn Exposities: Stedelyk Museum: Kinderspel en kinderwerkplaats. Galerie Wiegman: Keuze uit eigen collectie. Apotheken: Rembrandt, Rembrandt- laan 5. tel. 268855. (Van een onzer verslaggevers) Maandagmorgen heeft de heer W. G. de -Jonge uit Rotterdam, die op huweiyksreis was te Leek (Gronin gen). op zyn boot zware brandwon den aan handen en armen opgelo pen. Tevens verbrandden zijn haren. De heer De Jonge wilde op zyn boot, die aan het Leekstermeer lag. een gasfles aansluiten. Doordat er in de boot, een koffielichtje brandde ontstond een explosie De Rotterdam mer is naar het Academisch Zieken huis te Groningen vervoerd. DUKE ELLINGTON heeft gister avond de ere-medaille van de stad New York ontvangen voor zijn grote verdiensten op muzikaal gebiedf. De onderscheiding werd de beroemde jazz-bandleider en componist uitge reikt tijdens een ereconcert op het plein voor het stadhuis van New York. SÖ* - És Een netwerk van yzeren pa len en stangen op de Delftse markt is het speelterrein van de jeugd die daar vakantie houdt. De speelplaats groeit met de dag. Want dagelijks zetten de werknemers van het bouwbedrijf Naaborg nieuwe stukken voor de Taptoe-tri bunes neer. Heel langzaam groeit het woud dat ten slotte zitplaatsen voor honderden kijkers moet opleveren. Voorlopig blijft de markt nog wel parkeerplaats, al wordt de ruimte voor de auto's steeds kleiner. Doorgaand verkeer kan van de Markt geen ge bruik meer maken. Alleen voor het dienende verkeer is er nog een heel klein beetje ruim te over. De toch a! smalle weg langs de Markt is door de tri- hunebouw nog smaller gewor den. De negentienjarige wielrydster mej. T. M. W. reed maandagmorgen over het rywieipad van de BK-laan lê oCliifciïJili, toen ier uoogte van de Penningiaan de ketting eraf liep. zy sloeg over de kop en kreeg een ge kneusde duim en schaafwonden aan linkerbeen, linkerknie en in het ge laat. (Van een onzer verslaggevers) In de Diergaarde Blijdorp zyn het afgelopen weekeinde drie ongelukken gebeurd. Zondagmiddag gooiden twee Jon getjes (negen en zes jaar oud) vanaf het bovenste platform van de uit- kyktoren een grote lege limocadefles mar beneden. De fles kwam terecht op de 45-jarige kelner A M, L. Plugge van de Beukelsweg. die met een wond op het achterhoofd in het ziekenhuis Dykzigt moest worden be handeld. De beide jongens werden naar het bureau Oostrrvantstraat gebracht, waar zij later door de ouders zijn afgehaald. In het trappenhuis van dezelfde uitkijktoren is zaterdagmiddag de vijftigjarige mevrouw C. Heiden- v. d Gorten uit Barendrecht uitge gleden. Zeviel met het hoofd op de betonnen traptreden en moest met een hoofdwond naar het ziekenhuis Dykzicht worden vervoerd. Heit derde ongeluk gebeulde in de speeltuin van Biyaorp. De tienjarige Winnifred Th. v Dam uit i» Koorn- waardstraat vtel er zaterdagmiddag uit een vliegend rad. Met buikklach ten is Winnifred naar 't ziekenhuis Bergweg gebracht. aw j «JDS LOENDERSLOOT, kasten, 20 verschillende 1-, 2-, 3-deurs- kasten uit voorraad leverbaar. Mariastraat 43. Schiedam, tel. 264779 Kapsalon Hélène, de salon voor de betere PERMANENT. Stroomloos voor ieder haar geschikt, 7.50. Hélène tiède permanent, de meest ideale natuurlyke permanent 10. Gratis halen en brengen per luxe auto voor permanent. Kapsalon Hélène. Rem- brandtiaan 22. Schiedam, tel. 267170. 1.00 reductie op deze advertentie. gevraagd. - Hoog loon. Schietlamseweg 41 A Kethel - Tel. 26 72 51 Te bereiken met bus 40 en 39. Tot 6 uur. Alles op gemakkelijke beta ling vanaf f 1,— per week. GOEDERENHANDEL Fa A. Sehilperoord en Zn.. Tuin- laan 40 Schiedam WISSELBAND N.V., Schie dam. Raam 26. telef 268351 (dag. geopend van 1 uur 's middags tot 's avonds half acht: zaterdags van 9-5 uur). Nieuwe en gebruikte auto banden, alle merken. Mon teren, repareren, opsnyden, balanceren. Oude banden hoge iaruilwaarde. Ailes voor de DOE-HET- ZELVER. Hout, board, tripiex. op maat gemaakt. Gratis ad vies. Natuuriyk naar Wet- steyn. Groenelaan 79, telef. 265116. Een enorme collectie VER. LICHTING voor *11® beur zen. ook kristal. oud-Hollands De Jager, verïichtingsspecia, list van Schiedam, Broersvell 105. nutvhAS i h-N - De Jager KOELKASTEN - De Jager KOELKASTEN - De Jager KOELKASTEN - De Jager KOELKASTEN - De Jager KOELKASTEN - De Jager Grote sortering, financiering mogeiyk. Broersveld 105. tel. 259703. CAMPING ARTIKELEN. On misbaar wanneer U gaat kamperen. Pannensets v.a, ƒ9,50, luchtbedden v.a. ƒ21,-. slaapzakken v.a. 35,95. Grote collectie camping-gas artike len, branders, verlichting, verwarming enz. Lewa, Put- tershoeksestraat 65 (hoek Nw. Maasstraat), tel. 267348. Wy geven KES-zegels. «N5"'( Uw adres op het gebied van kamperen, watersport, voet bal, tafeltennis, turnen enz. ii en blyft MAK, Hoogstraai 125. KES-zegels. VAKANTIE Voor de spor tieve man is Kreuger de herenmodezaak van Schie dam. Broersvest 6, tel. 268206. WEEKENDERS - Hansen PULLOVERS - Hansen STKANDSETS - Hansen ONDERGOED - Hansen Voor al Uw vakantiekieding Hansen, R'damsedyk 427, tel. 263021. Kom voordat U met vakantie gaat even langs ASTBA. Een grote sortering textielartike len ligt voor Uw klaar, en KES-zegels. Singel 133, telef, 269633 Een onbezorgde vakantie. PANTALONS voor pa, ma en de kinderen. Ook herenmode. De Broekenspecialist. Hoog straat 86. Laat Uw VAKANTIEFOTO'S verzorgen door het vertrouw de adres in de Passage. Foto Wsmsteker, Passage 12, teief. 262924. VRAGEN Optiek- en foto specialist v. d. Arend heeft alles in z'n hoofd en (byna) alles in z'n zaak. Hoogstraat 91. tel. 268814. Grote sortering CAMERA'S (bekende merken), reeds v.a. 16.-. kleinbeeld v.a. 39.50. Foto Wamsteker, Passage 12, tel. 262924. By alle sporten onder en boven water: CERTINA D.S. het sterkste waterdichte hor loge met wereldgarantie. Ju welier Stoopman. Mgr. No- lenslaan 512, Schiedam, telef. 262072. Verslaap Uw kostbare vakan- tietyd niet. Een grote sor tering REIS WEKKERS ln vele kleuren en uitvoeringen, vindt by Juwelier Stoop man, Mgr. Nolenslaan 512, Schiedam, tel. 262072. Vóór Uw vakantie naar Geene, R'damsedyk 264. TASSEN, koffers en alle fyne lederwaren. Telefoon 269919. OVER HEUL, Mgr. Nolens- laan 199. Uw adres voor kof fers. reistassen, jwrtemon- nees, clippertassen, porte feuilles. weekenders, bood schappentassen enz. Telefoon 262665. U gaat op vakantie maar uw koffer is versleten! Neem dan de moeite en ga naar Lewa. Een grote collectie KOF FERS, reistassen, weekend tassen, relsnecessaires, staat voor Uw klaar. Puttershoek- sestraat 65 (hoek Nw. Maas- str.), tel. 267348. KES-zegels. EEN GOEDE TIPT LEES DE ZAAIERS! Zoekt U TROMPET, sax of klarinet? Van Krogten heeft het. Rotterdamsedijk 148. Tel. 26702S, Zoekt een MONDORGEL, gitaar of slagwerk? v. Krog ten levert uw merk. Rotter- damsedyk 148. Tel. 267026. TRANSISTORRADIO'S. Waar U ook naar toe gaat. Vakantie, strand, kamperen of biyft U thuis? U heeft muziek by de hand. De Jager, Proersveld 105. Rijwielen, bromfietsen SPORTRIJWIELEN in kleur v.a, 129,75, met lamp. slot, ja:-beschermer. Raleigh, Juncker, Magneet, Fongers, Burco, B.S.A., Duglas. Alle merken bromfietsen voor radig, De Favoriet. Mgr. No- 'ensiaan 696. teL 261377. RIJWIELEN geheel compleet v.a. 145,-. Bromfietsen o.a. Sparta. Honda, Batavus, Be- rini, Solex. Puch. Kreidler. Natuuriyk naar Motorhandel Nleuwland. Dr, Wibautplein 49. tel. 263042. Schiedam. (He Men boekwinkel beeft m f 1,75

Het Vrije volk | 1965 | | pagina 1