WALDO N.V. .,D 21" blijft doorgaan We willen miljoen verdienen Vlaardinger Chris de Korte (22) besteedt al zijn spaargeld aan Nieuwe bedrijven: nóg meer spanning op arbeidsmarkt Drie borrels, botsing, eis tien maanden Ga vroeg van huis Bejaarde man loopt tegen bus: 'k Voel me prima MONO. POLE Ingebroken bij reclasseerder: eis 6 maanden J. J. van Raam maakt met dia's „Kleurig Palet" Automobielbedrijf Cifroën-agent Bloemschikkers laten t afweten Burgerlijke Stand Met scooter in sloot WISSELKOERSEN HET VRIJE VOLK WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1965 PAGINA 7 Bokelweg 88-90 Schiedam Telefoon 153655 Juiste mentaliteit Beroeps Schiedam 'f meest Nuchter publiek Terugreis Tweemaal nee Slopende tijd Album Hoogstraat 2 - Schiedam - Tel, 26 88 08 DE SABIJNSE MAAGDENROOF WERELD ZONDER SCHAAMTE DODENVAL DER COMMANDO'S Advertentie I.M. m (Van een onzer verslaggevers) JJ Bloemschikken, een bezig- m heid, waarbij men met behulp van artistiek talent een kleu- J rig kunstwerkje kan creëren, is niet in trek b(j de Schie- dammers. Dit kan worden J vastgesteld aan de hand van het resultaat van de bloem- J schlkwedstrjjd, die de afdeling a JJ Schiedam van de Koninklijke 8 a Nederlandse Maa tschappij voor Tuinbouw en Ptantekunde dinsdagavond voor haar leden a organiseerde in gebouw Irene. 2 De winnaar van deze kracht- a meting zou worden afgevaar- J digd naar het nationale kam- J pioenschap en het KNMTP- bestuur verwachtte stellig, dat er zich van de zestig leden JJ minstens veertig zouden aan- m meidenJJ Dit bleek een misvatting. J Tot grote teleurstelling van de a organisatoren kwamen er maar tien bloemschikkers en daar- J om achtte het bestuur het niet a verantwoord by een dermate u geringe concurrentie de wed- 2 strijd te laten doorgaan. Het B tiental dat zich geroepen voel- de om straks eventueel Schie- 2 dam landelijk te vertegen- a woordigen, is onverrichterzake a naar huis teruggekeerd... SCHIEDAM Geboren: Ingo S A z v A Uilenberg en K Gonkel, Jacoba M E d v D Kramer en E Droge. Overleden: J Hassink 79 jr, wed. Hammink, P c Hinten 69 jr. (Van een onzer verslaggevers) Bandjes worden de laatste tijd in navolging van succesvolle Engelse beat-groepen zoals de Beatles overal in Nederland opgericht. Ze hebben soms enkele maanden succes, maar moeten dan, bij gebrek aan doorzet tingsvermogen of talent meestal weer worden ontbonden. Ook in Schiedam hebben enkele jongelui vorig jaar een beat-grocp ongericht. Ilona van de Kooyk, Peter Schippers, John Vis en Henk Ruseier traden als The Atlantics overal in Zuid-Holland op, hadden tegenslag na tegenslag, maar bleven ondanks alles doorgaan, The Atlantics hadden uiteindelijk toch succes. Zoveel suc ces, dat zij hebben besloten in ja- nauri 1966 te gaan optreden als be roepsmusici. Daarom keken zij uit naar een ge schikte manager en vonden die in de persoon van de heer Th. Rekkers, beter bekend als de ene helft van het bekende duo De Spelbrekers, die over enkele weken, wanneer de jongelui gaan optreden in De Wleck, zal be slissen. Neemt hij het managerschap op zich. dan zullen de Atlantics gaan optreden als de beat-groep D 21. De ze aanduiding heeft een bijzondere betekenis. Sinds de oprichting heb ben de Atlantics bijna 21 keiharde tegenslagen (desillusions) in hun 'vak' ondervonden. Daarom noemden zii hun groep: DesiHusion 21 of D 21. „Als er weer een tegenslag komt." zegt Henk Ruseier lachend, „veran dert het cijfer. Dan wordt het D 22, maar we blijven doorgaan TVij willen een miljoen verdie nen. Ernstig zonder een zweem van opschepperij, maar uiterst nadrukkelijk zegt dit de acht tienjarige Sehiedamse reclame ontwerper John Vis. Bij 'Groep D 21' treedt hij op als solo-gita rist en repeteert samen met de achttienjarige basgitariste Ilona van de Kooyk (decoratrice), de zeventienjarige slag-gitarist Peter Schippers en de negentienjarige drummer Henk Ruseier (reclame ontwerper) vele avonden. Er komt van zijn partners bij het noemen van dit bedrag geen enkel protest. Volkomen serieus en opti mistisch houden zij inderdaad reke ning met een formidabel succes, dat kan worden vergeleken met dat van de „Beatels". Groep D 21 gaat trachten zich te handhaven in het „vak" en wil in het beat-genre de top bereiken. Op de vraag of zij de financiële consequenties van de overgang naar het professionalisme goed hebben overwogen antwoordt Henk Ruseler. die hiervoor eens gemakkelijk gaat zitten: „Met de mogelijkheden, die wij hebben, zoals het optreden in De Wieck te Rotterdam begin volgend jaar en het verkrijgen van verschil lende buitenlandse aanbiedingen, zo als een optreden in Hannover, kun nen we aanmerkelijk meer verdie- en dan nu het geval is Merkt a.s. manager Theo Rekkers (helft van het duo De Spelbrekers) op: „Het is natuurlijk een grote ver antwoording voor de jongelui. Een bestaande baan opgeven en zich scharen bij het grote aantal musici doet men niet zo maar. Het moet levensvatbaarheid hebben. Vaak zijn de betrokken personen niet goed ge noeg geïnformeerd over de sociale aspecten van zo'n stap De heor Kekkers, die samen met zijn partner ook de imitator André van Duijn leidt, beschouwt een ma nager ais iemand, die een groep musici of een talentvol artiest de juiste richting moet wijzen. „Je moet coachen." De greep moet zelf be wijzen, wat ze waard is. De jonge lui moeten de juiste mentaliteit to nen. In de meeste gevallen is deze ver te zoeken. Kijk maar eens naar het grote aantal wisselingen van mu sici in de zogenaamde beatgroepen. Verder wijst de heer Rekkers nog op het verschijnsel van plagiaat, waaraan vele Nederlandse combo's zich bezondigen. Deze spelbreker wel Nederlandse musici zijn, die een verheelt niet, dat er ook onder de eigen geluid hebben", groep van managers een aantal is, dat in de eerste plaats op winst uit "Groep D. 21 verwacht veel van is. „Vaak plegen ze roofbouw op de een optreden in Duitsland. Het is jonge artiesten". Ernstig zegt hij: niet uitgesloten", aldus Henk Ruse- „Dat dit niet bevordelük is voor de ontwikkeling van de musici kan iedereen begrijpen. Ier, „dat we daar een grammofoon plaat zullen maken. Misschien komt het nog zo ver. dat men hier over enige tijd spreekt van een „Maas sound", zoals men in Engeland de mond vol heeft van de Mersey- sound". Zegt de heer Rekkers nuchter: „De jongelui moeten er rekening mee houden, dat deze heat-tijd van voorbijgaande aard is. Dan is het Jaar judo in Japan Dit alles kan de enthousiaste groep D. 21 er niet van weerhouden ver der te gaan op de ladder, waarop het de eerste stap reeds heeft gezet. Onder de naam Atlantics trad de beatgroep reeds op in hotel Ameri ca intlock van Holland, won men voor hen zaak om zich te handha- en passant de in Rhoon georgani- ven in een ander genre, seerde Veronica-talenienjacht en verzorgde men voorstellingen in Rot terdamse clubhuizen. Straks, in ja nuari, gaan ze verder als beroeps musici. Zij hebben het voordeel, dat zij be schikken over een gevarieerd reper toire. Het instrumentarium met alle elektronische apparatuur draagt daar in bijzondere mate toe bij. De aan schaf van de diverse installaties met inbegrip van de instrumenten vertegenwoordigt een waarde van bijna 10.000. Ilona, de basgitariste, kwam op toevallige wijze in de groep. Er was een plaats vacant en- men vroeg haar het-eens te proberen met als resultaat een beat-gltariste, die tien jaar klassiek piano studeerde en een voorliefde heeft voor de muziek van Chopin en Gershwin. Peter, de slaggitarist, die pas eni ge maanden meespeelt, heeft een sterke voorkeur voor de Engelse greep The Kinks. (Van een onzer verslaggevers) Nergens in Nederland is de span ning op de arbeidsmarkt groter dan In het gebied van het gewestelijk arbeidsbureau Nieuwe Waterweg- Noord (o.a. Vlaardingen, Schiedam, Maassluis, Hoek van Holland en Ro zenburg). De werkloosheid is er niet meer dan 0,2 percent. Het landelijke gemiddelde is 0,8 percent. De directies van de bedrijven in het Waterweggebied en de bemidde laars van het arbeidsbureau zien met enige zorg, dat de vraag naar arbeidskrachten nog steeds blijft groeien, terwijl het aanbod steeds verder achterblijft. Die ontwikkeling zal zich in de naaste toekomst ze ker voortzetten. Op Rozenburg bij voorbeeld zijn acht nieuwe fabrieken in aanbouw en bestaan er plannen voor nog twee andere. Deze nieuwe bedrijven zullen een groot deel van hun personeel van andere moeten afkapen. Want voor de chemische In dustrie (waarom het hier voorname lijk gaat) staat ln het geheel geen aanbod geregistreerd, maar wel 255 aanvragen. De cijfers, die het gewestelijk ar beidsbureau heeft geplubiceerd over de toestand van eind augustus ver tonen weer hetzelfde beeld als an ders: een bijzonder klein aantal mensen, dat zonder werk Is (meestal nog tijdelijk door verandering van baan) tegenover een zeer groot aan tal aanvragen van bedrijven: 113 werkloze mannen tegen bijna 5000 aanvragen, 51 vrouwen zonder werk tegen 1139 aanvragen. Schiedam levert het grootste aan deel ln aanbod en vraag: resp. 94 en 3027. In Vlaardingen zijn de aanbod en vraagcijfers 60 en 1337. it de cijfers is ook op te maken, dat de jongeren, die dit jaar van schooi zijn gekomen, zonder enige moeite in het arbeidsproces zijn op genomen. Veel bedrijven in het Waterwegge bied gaan door met de oplossing van hun personeelsproblemen door de aantrekking van buitenlandse arbei ders. In augustus kwamen weer 19 Spanjaarden, 5 Marokkanen. 1 Por- (Van een onzer verslaggevers) Met de trein naar Moskou, met het vliegtuig naar de oostkust van Siberië, per trein naar Wladiwostok, met de boot naar Yokohama en met de trein naar Kyoto. Zo ziet het reisschema eruit, waaraan de Vlaardingse judoleraar Chris de Korte don derdagavond begint. Er is een vluggere manier dan deze reis van zes dagen om in Japan te komen, maar geen goedkopere. En dat is voor de 27-jarige Vlaardinger een overweging van betekenis, want hij is van plan een jaar in Japan te blijven om zijn kennis van. het judo te vergroten. Er zijn veel judoka's die ooit heb ben gespeeld met de gedachte de halve wereld rond te reizen om de judosport bij de bron te be trappen. Vrijgezel Chris de Korte Is een van de weinigen, die de knoop doorhakte. Hij heeft zijn spaarbankboekje leeggehaald en rijn auto verkocht. Hy heeft af scheid genomen van de leerlingen, die hij by de sportschool Van Gor- sel onder zijn hoede had. Het geld zal, als hij het zuinig be heert, net genoeg zijn voor de heenreis en een verbiyf van een maand of tien in Japan. Voor de terugreis moet nog een oplossing worden gevonden. „Maar ik heb geen haast als ik terug ga," zegt hij er zelf van. Derde-danjudoër De Korte maakt zich weinig zorgen over zijn ont vangst in Japan. Hij maakt de reis op aanbeveling van de Japan ner Hagu Michigami, zevende dan. de hoogst gegradueerde juo- experfc in Europa, die een sport school heeft in Bordeaux. Hy is ai sinds 1956 ieder jaar met zyn leraar Jan van Grorsel meege- weest om les te nemen bij de Ja panner. Michigami heeft het bemiddelings verzoek twee maal afgewezen. Dit jaar echter heeft hfl toegestemd en volgens de in de Japanse j»4o- wercld geldende tradities houdt dat in, dat de ontvangst volledig wordt georganiseerd, Michigami heeft daartoe zijn eigen leraar in geschakeld, de 68-jarige negende dan Kurihari, die de leiding heeft van een van de twee Japanse ju dodistricten, enige miljoenen be oefenaren van deze sport omvat tend. Het is zo vast als een huis, dat iemand de Vlaardinger feU zijn aankomst zal opvangen, dat er een kamer voor hem gereserveerd 1» dat Hy daar zal kóniëli waar hy zyn wil. Chris de Korte zal worden toever trouwd aan de zorgen van de achtste dan ieraar Ebbi. Deze zal zy vinden, dat het Nederlandse pu bliek te nuchter Is in vergelijking met de Engelsen by het beluisteren van deze musiek. „Nuchter pu bliek", zeggen ze, „als men enthou siast is, dan is dat nog voor bui tenlandse groepen, terwijl er toch hem iedere dag van de week be halve zondag meenemen naar tel kens andere judozalen, van univer siteiten en politiekorpsen. Het wordt geen vakantiereis," weet De Korte zelf. Ze hebben hem ge waarschuwd, dat hy een slopende tijd tegemoet gaat. drie maal twee uur per dag hard judo. Maar juist op die manier wil de Vlaardinger z"n judokennis in kor te tijd opvoeren. Er zyn een he leboel judotechnieken, waarvan tnen in Europa het bestaan kent, maar die men nog nooit ln do praktijk heeft zien uitvoeren. De Korte heeft vooral belangstelling voor een bepaalde beenklemtech- niek. die hy zich graag eigen wil maken. Sportschoolhouder Jan van Gorse! gelooft in de kans, dat zijn hoogst geklasseerde leraar als vierde dan uit Japan zal terugkeren. Wan neer dat gebeurt zal hy op het zelfde niveau staan als zijn le raar, van wie hy een van de eer ste leerlingen is geweest. Gisteravond hebben Chris de Kortes leerlingen hem een album met hun beste wensen aangeboden en een bedrag van 35.000 yen, onge veer 350 gulden, waarvoor hy een filmcamera mag kopen. Donder dagavond vertrekt dé vTaurdinger met het album, al zyn spaargeld en de kennis van drie woorden Ja pans: astublieft, dank u wel, en goededag. (Van een onzer verslaggevers) Nog geen maand nadat hij van het laatste van zes vonnissen op vrije voeten was gekomen, klom de 24-jarige losse werkman A. W. tegen de regenpijp van een woning van de Westzeedyk. Op het balkon aange land, sloeg hij met een pook een ruit in. Maar op dat moment werd hy verrast door de thulsgebeerde bewoners, zodat het by een poging tot inbraak is gebleven. Dinsdag moest hy zich voor de Rotterdamse rechtbank verantwoor den. Hy deed dat met een verhaal, dat in het huls zyn toezichthouder van de reclassering woonde, bij wie hy geld wilde lenen, omdat hy nog maar 13 cent op zak had. Toer; hy de man niet thuis had getroffen, bleek hem de gevolgde methode de enige oplossing. „Vind je het dan niet erg." vroeg mr. R. J, Brunner, de presi dent, „de man te betelen, die zich je lot had aangetrokken? Ik was dan maar liever by zijn buurman tn gaan breken, die je helemaal niet kende." Met die opvatting was de officier van Justitie het niet hele maal eens. Hij had er begrip voor. dat verdachte juist die woning wilde binnendringen omdat de bewoner zyn verleden kende. Op grond van het psychiatrisch rapport, dat verdachte sterk ver minderd toerekenbaar acht. eiste hu zes maanden met aftrek en onvoor waardelijke terbeschikkingstelling van de regering. Uitspraak over veertien dagen. Van een onzer verslaggevers) ,J2r ligt een scooter in de sloot." Dit telefoontje kreeg de Sehiedam se politie dinsdagmorgen van een boer uit Kethel, die het voertuig in eet) sloot langs de Harreweg zag liggen. Van de eigenaar geen spoor. By onderzoek bleek, dat de be stuurder. de heer W. v. L. uit Delft 's nachts op weg naar huts plotse ling werd verblind door de schyn- werper van een uit de andere rich ting naderende bromfiets. Hij ver loor de macht over het stuur en reed de sloot in, waarby hy geluk kig geen letsel opliep. Met een nat pak was hy naar Delft teruggekeerd. Frankrijk beeft vanaf een lan ceerbasis in Zuid-IJsland met succes een „Dragon"-proefraket afgevuurd, die een hoogte van 410 kilometer heeft bereikt. Dit geschiedde in het kader vaa ruimte-onderzoek. O „Dacht u dan niet aan uw medemensen, toen n na dat alcohol gebruik met een zo groot gezelschap ging rijden? Het is ontstellend, dat al die doden en verminkten als slachtoffer van het verkeer geen ies voor u zijn geweest." Die vermanende woorden sprak mr. R. J. Brunner. president van de Rotterdamse rechtbank dinsdag tot de 31-jarige timmerman C. A. C. uit Ridderkerk, die terecht moest staan wegens zijn schuid aan een botsing waarbij een inzittende van zijn auto gedood, en een ander ernstig gewond werd. De officier van Justitie eiste tien maanden gevangenisstraf en 5 jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Nadat C. op de avond van 26 maart ln een café in zyn woonplaats drie borrels had gedronken, was hy met eeri paar kennissen naar een ander café gegaan, aan de Oostdyk in Rot terdam. Hy dronk daar nog twee glazen jenever en vertrok vervolgens een uur na middernacht met zyn uit vier personen bestaand gezelschap naar Ridderkerk. Eén van hen. de man wiens vrouw de kort daarop gevolgde aanrijding met de dood zou moeten bekopen, vroeg hem „zou je nu wel rijden" en maande hem tot grote voorzichtig heid. Maar C. voelde zich best tot rijden in staat. Een paar minuten later was het gebeurd. Zijn auto raakte op de lin ker weghelft en botste met een harde klap op een tegenligger. De gevolgen waren verschrikkelijk. Mevr. H. M. Vermeulen-IJsselstein die naast de bestuurder had gezeten, overleed onmiddellyk door een breuk van de halswervelkoiom. de heer G. J van Helden, die achterin de auto zat, werd door de schok uit het rech- tervoorportier geslingerd en met een schedelbasisfractuur en een hersen- kneuzing in .iet ziekenhuis opgeno men. Pas na vyf weken kon hy weer aan het werk en ook nu nog is hy de gevolgen van et ongeluk niet he lemaal te boven. C. verklaarde ook nu nog, dat hy zich best tot het besturen van zyn auto in staat gevoeld had, al gaf hy toe, er verstandig aan te hebben gedaan niet te rijden. Hy veronder stelde dat de aanrijding aan een ge sprongen band te wyten zou kunnen zyn. maar daarmee is het politierap port in tegenspraak. Beide verbaliserende agenten ver- Twee wijze raadgevingen heeft de Rotterdamse politie voor de bezoekers van het cupduel Feljen- oordReal Madrid, morgenavond in de ,Kaip'; 1. Ga tijdig van huis (de wed strijd begint om 20.15 uur) 2. Maak gebruik van het open baar vervoer (want er wordt een grote verkeersdrukte verwacht). Mogelykheden voor openbaar ver voer zyn er genoeg! NS laten, zoals bekend, vanaf Amsterdam, Den Haag, Schiedam, Hoek van Holland, Utrecht, Rotterdam CS, Roosendaal en Til burg extra-treinen rijden (na afloop wordt ook voor de afvoer gezorgd) en de Rotterdamse RET blijft bij bet inzetten van extra- materieel niet achter. Supporters kunnen in groten getale met trams naar het stadion. Het wegverkeer met bestemming Dordrecht, dat niet gebruik maakt van de Van Brlenenoordbrug. wordt omgeleid. Automobilisten enz. die uit de Maastunnel komen, dienen via Dordtsestraatweg en L-ombarüycn zuidwaarts te rijden Wie over de Maasbruggen naar het zuiden gaat. is gebonden aan een om leiding via Rosestraat, Beijerlandse- laan, Groene Hilledijk, Dordtsestraat- weg en Lombardyen. klaarden, dat de man licht aange schoten was en beslist niet in staat zyn auto te besturen. De brigadier van het politiebureau vond, dat laatste twijfelachtig, in strijd met de verklaring van de politica rts, die bij de bloedproef 1.35 promille alcohol aantrof en hem beslist niet tot rijden in staat achtte. De bestuurder van de tegenligger, die vlak by diens woning gegrepen werd, en wiens autostuur door de schok was afgebroken, heeft geen speen van alcoholgebruik by ver dachte ontdekt. In zyn pleidooi .ceg mr. A. P. A. van Velzen, zich op grond van de tegenstrijdige verklaringen af, of C. werkeiyk niet tot rijden in staat zou zyn geweest. Omdat de wroeging om het gebeurde en zyn daardoor op de lange baan geschoven promotiekan sen ai een zware straf betekenden, drong pleiter op clementie aan. Uitspraak over 14 dagen. tugees en 3 Turken in deze contrei en «erken. Het rayon van het ge- westeiyk arbeidsbureau werken nu ongeveer 1000 Spanjaarden. 450 Tur ken en 56 Italianen. Opmerkelijk is, dat niet alleen de grootste bedrijven belangstelling hebben voor buiten landers. Ook de kleinere bedrijven dienen nu aanvragen in. Van een onzer verslaggevers) Het gebeurde dinsdagmiddag om streeks kwart voor vyf op de drukke Vlaardingerdijk nabü Wilton-Fijen- oord te Schiedam. De spitsuren waren begonnen en het verkeer reed af en aim. Plotse ling stak er op een punt, waat dit helemaal niet mag en kan. een be jaarde voetganger, de 70-jarige heer P. S. uit Rotterdam over. Tussen de rijdende auto's en bus sen door probeerde hy naar de over kant te komen. Het lukte niet. hy liep tegen een bus aan. De chauffeur, de heer J. A. S. uit Rotterdam, sprong uit zijn kabine in de veronderstelling, dat de voet ganger gewond was. Maar tot zijn verbazing en die van de voorbij gangers krabbelde de man weer op. Men wilde de GGD waarschuwen, maar de man maakte een afwerend gebaar. Met een „ik mankeer niets, ik voel me prima." ging hy ogenschijn lijk zonder enig letsel naar huis. (Van een onzer verslaggevers) De Sehiedamse aquarium- en ter rariumvereniging Natuurgenot in Huis heeft dinsdagavond in Arcade een vergadering gehouden, die In het teken stond van een diaverto ning Kleurig Palet, toegelicht door de heer J. J. van Raam uit Amster dam. Deze Amsterdammer, die als hob by het verzamelen en kweken van siervissen heeft, reist ai verscheide ne jaren door Nederland om by de verschillende verenigingen op het ge bied van aquaria iezingeh te hou den. Hij is een enthousiaste siervis- liefhebber. die zelf de dia's, die bij de lezingen vereist zyn. vervaardigt. Door zyn hunoristische manier van spreken maakt hy deze avonden zeer aantrekkelijk. De heer Van Raam is voor velen geen onbekende, want hij heeft by- dragen, door middel van foto's ge leverd voor verscheidene bekende boeken, zoals Geschubde Exote. ge schreven door de heer Oskam. In de pauze werd een verloting gehouden. De vergadering, die me de door het interessante betoog ban de heer Van Raam, veel bijval oog- ste, werd afgesloten met een rond vraag. Engels pond Amerik. dollar Franse frank Belg. frank Zwitserse frank Zweedse kroon 10,044 —10.041 3.59( 43,59 i J 73.401 73.45i 7J242 7.251 83,32 —8337 69,54 69.5S Duitse mark 89,621 89.671 Deense kroon Noorse kroon Canada Italiaanse lire Oostenr. schilling Escudo's 51,29 —51.34 50,87) 50,921 3.331 3,344 57,581 57,631 13.94 —13.95 12.521 —12,541 DONDERDAG 2 en 8 uur - VRIJDAG 2. 7 en 9.15 uur ZATERDAG 2, 7 en 9 15 uur - ZONDAG 7 en 9,15 uur DTNSDAG 2 en S uur - WOENSDAG 8 uur 'KV ,tntt\cnV W>r.K B:..ia0uc v:uuw*en ve;zeuen zich tegen het geweid van hun aanranders. CINEMASCOPE - EASTMANCO LOR 14 JAAR ZATERDAGNACHT 12 uur JE5N FONTAINE - KINO FANTIN! .-15ju6 U3 de ViU giilo» films. toija ïcdei voor verboden 18 JAAR ZONDAG 2 en 4.15 uur - WOENSDAG 2 uur PAT O'BRIEN - ROBERT RYAN De strijd van parachu.laten en mariniers tegen de Jappen. 14 JAAR BrkixkIi) 103 SCHIEDAM tel 869703 Gevr. LEERL.-BANKET- BAKKEB, 2e bediende, 's Maandags de gehele dag vry. Bakkery Het Westen, St.-Liduinastr. 49, Schiedam, Tel. 26 75 86. Gevraagd: KAPSTER, aardt, en leerling-kapster. Prettige werkkring. Kapsalon v. d, Burg, St.-Lidulnastraat 9b, Schiedam. Tel. 26 60 99. Na 6 uur 01898-7813. Spoedcursus. AUTORIJDEN voor 65,-. 10 volle ry-uren, losse lessen f 7,50. Lest ln nieuwe VW. Autorijschool Penders. Jan van Zutphen- straat 87. telefoon 261015. NAAR GEENE, Rotterdam- sedyk 264, voor tassen, kof- Iers en alle fyne lederwaren. Telefoon 269919. Voor uw PASFOTO'S iut- i tuuriyk naar fotohandel i K. v Vuuren, Hoogstr 106, Schiedam In spoedgevallen I desgewenst In 1 uur klaar iteifplakkend PLASTIC, ta felbladen, gefineerd of in riard plastic In alle uitvoe- 1 ringen Op maat gemaakt. Aangeb 4-KAMERWONING Hout- board- en tripiexhan- Hoogvliet. gevr. 4-fc-womngdel Wetsteijn Groenelaan 79, Schiedam, Tei. 1614 87. I telefoon 265116.

Het Vrije volk | 1965 | | pagina 1