Water en stroom gaan wél omhoog TAXI ?kr\ Uw hond kost meer belasting f SVV klopt RBC in goed oefenduel F, van Veen boeit arbiters en leiders ODI speelt - na 5-1 - toch nog gelijk College gaat plaats brandweerkazerne grondig bestuderen Juliana klopt Delta (5-2) MAGAZIJNBEDIENDE ZAAIERS LEERLING-ZETTER Galeries Modemes EUROTAX 26 94 60 I ACQUISITEUR Bejaarde in ram over Winst voor Hermes - verlies voor SVV ,Uw heengaan is voor ons groot verlies' *1sdeusMau MACHINIST J. VU RT H El M Zn. Wafer Penetratie Jeugdvoetbal Zaak kan geen verder uitstel lijden Burgerlijke Stand Volleybal WISSELKOERSEN Afscheid van mr. Engelsman f flinke hulp in de huishouding HET VRIJE VOLK DINSDAG 26 OKTOBER 1865 difekl (EUROTAS of VVWaS/ itreks (Van een onzer verslaggevers) „De snak van de brandweerkazerne kan geen verder uitstel meer lijden De Schiedamse wethouder van Gemeentewerken en Grond bedrijf, de heer W. van Schooneveld zei dit tijdens de maandag avond gehouden raadsvergadering bij behandeling van de me dedeling van het college, dat hét beoogt om aan de hand van een programma van eisen voor de nieuwe brandweerkazerne een plan te doen uitwerken op het terrein aan de Breedstraat. Deze mededeling, een ingekomen stuk, ontlokte reacties van de FvdA-fractie, drs. J. H. Simons en de heer H. W. Metaal (k.v.p.). Tt „Geen woorden mater daden - beroepsbrandweer? Kinderachtig? gevraagd door Elektrotechnische Groothandel in Schiedam. Leeftijd tot 35 jaar. Behalve een goed loon kan worden gerêkend op 3 weken vakantie plus 4 vakantietoe slag en jaarlijkse gratificatie. Brieven onder letter J 5 aan Reclamebureau Rouma, Jan Luykenstraat 66, Amsterdam. plaats ze lees ze Thans aan goede opleiding Later een verzekerd bestaan N.V. Kon. Ned. Drukkerij werkster AANK. VERKOPER J HOOGVLIET WONINGINRICHTING Gas wordt NIET duurder (Van een onzer verslaggevers) De (rastarieven gaan in Schiedam voorlopig niet omhoog. Zeer waarschijnlijk zullen de tarieven eerst bij de invoering van het aard* gas )per 1 oktober 1966) opnieuw worden bezien. De wethouder van Wonxngdienst, Technische Bedrijven en Cultu rele Zaken, mr. M. J. M. van Kinderen (k.v.p.) deed deze mededeling tijdens de maandagavond gehouden vergadering van de Schiedamse gemeenteraad, nadat hij het voorspel om de huidige gastarieven met ingang van 1 januari 1966 in geringe mate te verhogen, had inge trokken. ten voor gebruik van ga* grote be langstelling bestaat. Namens de Partij van de Arbeid betoogde de nieuwe fractievoorzitter, urs. J. H. Simons, dat hij met in stemming kennis had genomen van het wethoudersstandpunt. Hij sei. dat de Partij van de Arbeid enkele overwegingen had om niet akkoord te gaan met genoemde verhoging. „Ten eerste," aldus drs. Simons, .omdat het erg onverstandig zou zijn juist nu voor de komst van het aardgas, waar iedereen reikhalzend naar uitziet, de tarieven te verho gen en ten tweede omdat, de verho ging nog geen ton zou hebben opge leverd. Advertentie 1.M TELEFOON ex (Van een onzer verslaggevers) Een hond gaat In Schiedam meer kosten. De gemeenteraad verklaar de zich maandagavond akkoord met het voorstel van burgemeester en wethouders de hondenbelasting te verhogen. De FvdA-raadsleden A. van Ros- sum, drs. J. H. Simons en J. Dijk stra stelden een amendement voor. waardoor de hondebezitters, die een Inkomen hebben van 5.000 tot 6.000 nog juist buiten de verhoging vallen en f 10 gaan betalen. Wie f 6.000 of meer doch minder dsn i 10,000 verdient betaalt voort aan ƒ25. Voor de belastingplichtigen met een Inkomen vaTi 10.000 tot ƒ20.000 wordt de bijdrage ƒ50 en voor de groep van 20.000 of meer wordt het 60. Voor de tweede en volgende hónd. die men ais grote luxe ziet, moet 100 worden betaald. Voor waak- en bedrijfshonden geldt tachtig pereent van het bestaande tarief. De heer G. F. Verhulsdonk (v.v.d.i wilde de laatste groepering evenveel laten betalen als de overige hondebezitters. De heer M. Eijkenaar (prot. Schie dam) stelde voor de tarieven respec tievelijk te wijzigen in ƒ10 en ƒ20. Vervolgens 35 voor de inkomens f 10.000 tot 15.000 en 55 voor de belastingplichtigen met een inkomen van 15.000 tot 20.000 en voor de overige inkomens boven ƒ20.000 wil de hij een bedrag van 75 vaststel- !en- De PvdA-wethouder van Finan ciën, mr. P. van Bochove stelde de heer Verhulsdonk gerust met de op merking. dat het aantal waak- en bedrijfshonden maar zeer gering Is. Het voorstel van de ËUkenaar wees hij van de hand. Het amende ment van de heer P. van Rossum. dat tijdig was ingediend, aanvaard de de wethouder en de raad nam de belastingverhoging hierna aan. (Van een onzer verslaggevers) De 66-jarige W. F. Lingmont uit do Peperstraat in Gouda is zondag avond in een tram van lijn 19 op de Rotterdamse Mauritsweg plotse ling onwel geworden en overleden. De dood werd geconstateerd in net ziekenhuis Bergweg. Binnenkort zal worden begon nen met de werkzaamheden aan een internationale tunnel door de "rie- neecti. De acht kilometer lange voor wegvervoer bestemde tunnel zal Biel- sa, in de Spaanse provincie Huesca, verbinden mee het Franse Aragno- nst. Men hoopt cr binnen drie J«nr mee klaar te komen. „Dc industrieën," aldus lichtte mr. Van Kinderen dit nieuwe be sluit toe, „gaan op grote schaal over op ruimteverwarming in af wachting van de komst van het aardgas. Dit brengt voor het Gasbe drijf een financiële verbetering met zich mee en een nieuwe berekening heeft uitgewezen, dat het bestaand tarief in de komende maanden wel zal voldoen." De wethouder zei de overtuiging te hebben, dat een verhoging „wel licht kan worden vermeden." Met nadruk wilde hij echter het voorstel om een zogenaamde pene tratie-faciliteit te vèrlenen aan de genen. die een .jaarverbruik hebben van meer dan 5.000 Mcal, handha ven. Zoals bekend zal aan iedere ver bruiker van 5.000 Mcal of meer per jaar die daartoe de wens te kennen geeft, door dit aangenomen voorstel met ingang van 1 november 1965 (of datum van verzoek) in afwijking van hel algemeen geldende tarief een vastrecht van 7,25 per maand en een McfU-prijsvan 2,5 cent in re kening worden gebracht „Wij moeten." aldus mr. Van-Kin deren. „alle middelen aanwenden om deze penetratie te bevorderen. Met voldoening constateerde hij, dat er voor deze penetratiefactliteit en oe ruimteverwarming door middel van gashaarden en andere appara- (Van een onzer verslaggevers) SVV en BBC hebben hun vrije dag gebruikt om een nuttige oefen wedstrijd te spelen in Schiedam. Deze wedstrijd die niet al te veel toeschouwers trok, gtond op een rede lijk peil engaf bij vlagen goed voetbal te zien. Dat de Schiedam mers met 10 deze wedstrijd heb ben gewonnen was, gezien het aan tal kansen die de Schiedammers hebben gehad, en het vertoonde spel juist. Reeds in het prillebegin vart de wedstrijd kregen de Schiedammers enkele goede kansen. Hubert be diende Van Meetoren van een pass die een niet te missen kans bood, maar Van Meeteren miste toch. Naar gelang de strijd vorderde, bleek dat SVV en RBC van deze wed strijd iets wilde maken. Hartver warmend was de kogel die Van Beek losliet op de lat. Hij deed dit na goed werk door de bal keurig op te brengen vanaf het middenveld. Aan de andere kant bleek de voorhoede van de Boozendalers geen gevaar op te leveren voor de SVV- defensie. een defensie zonder Schenk maar met Van Dongen. Men bleef aanvallend het beste van het spel houden bij SVV en daar er veel werd geschoten, bleef de strijd het aanzien waard, In de tweede helft waren er wat veranderingen. Bij SVV was Van Dongen vervangen door Van Wijk, maar dat was lang geen verbetering. Corpeiijn maakte in de 20ste minuut gebruik van een foutje in de RBC- defensie maar knalde de bal tegen de paal. SVV zou dan kort voor het einde de ordiende goal maken. De ver naar voreh gekomen (Haudemans plaatste de bel voor he. doel waar het kopgrage hoofd var. Van Meete ren attent genoeg was dit geheel af te ronden met een doelpunt. (Van onze sportredactie) Bij de Schiedamse jeugdvoetbal lers was een keer winst en een keer verlies te noteren. Mermes-DVS hield aan de verre reis naar Venlo een verdiende 3—1- zége over. Bij de jeugd van SVV was (lat anders want deze ging tegen de jeugd van Xerxes kansloos met 30 ten onder. SVV tegen Xerxes was meer span nend dan fraai. In de eerste helft, konden d® Schiedammers de score nog dubbelblank houden. In de twee de heift echter sloegen de Rotter dammers hun slag. Doelpunten van Schor.bergen, die twee keer de root raakte, en Kamps werd de eindstand op 3—0 in liet voordeel van Xerxes bepaald. Hermes-1)VS en VVV speelden een maige wedstrijd in Venlo waaraan de Schiedammers een 31-zege over hielden, In de eerste helft konden de Ven- loërs de zaken nog een beetje in bedwang houden en namen zelfs voor de rust de leiding. In de tweede 'nelft, toen Hermes- DVS öudeiiik beter speelde, kwa men de Schiedamse doelpunten pas los. Door De Wit, Van Kooten en Steil- ger kwam Hermos-DVS aan de drie treffers. Vervolgens behandelde de gemeen teraad het voorstel om de waterta rieven met Ingang van 1 januari met f 0,03 per m3 te verhogen. Zo als békend zou het waterleidingbe drijf bU handhaving van de huidige tarieven een verlies opleveren van 96.900. De verhoging garandeert een meeropbrengst van 145.000, De raad nam het voorstel aan. Slechts de heer B. E. Collé ic.p.n.) wenste aantekening, dat hij had te gengestemd. Het communistische raadslid vond het besluit billijk. „Het is onlogisch om met een tekort te werken." Maar hij vond, dat de grootverbruikers de verhoging door ƒ0,04 meer te betalen) moeten op brengen. „Het hoogste tarief (ƒ0,31 per m3 red. HVV> wordt nu be taald door de mensen met de smal le beurs." De wethouder wees erop. dat de kleine verbruikers (0—6.000 m3 per jaar red. HVV) per jaar slechts 2.65. dat is 0,05 per week, betalen en h(j vond het argument van de heer Collé dan ook niet steekhoudend „De tariefsverhoging is voor elke gebruiker gelijk: de grootgebruikers betalenten slotte toch het meest." aldus de toelichting van de wethou der. (Van een onzer verslaggevers) Het bestuur van de Schiedemse scheidsrechtersverenigiug ziet Iedere keer weer kans om een spreker naar Schiedam te halen, die niet zo maar een uur volpraat, maar één die Iets te zeggen heeft. Dat was ook vrijdag avond het geval toen .voor een groot aantal scheidsrechters en jeugdlei ders van Schiedamse clubs de heer F. van Veen uit Amsterdam sprak over leiding geven. De heer Van Veen, die geldt als een expert op het gebied van jeugd- leiderswerk, heeft de heren arbiters en jeugdleiders onomwonden gezegd wat ze wel en wat ze niet moeten doen. Aangevuld met voorbeelden uit de praktijk, heeft de heer Van Veen zijn toehoorders de gehele avond kun nen boeien, Hy was van mening dat de jeugd van nu geen haar beter is als die van vroeger. „Ze is wel anders", vond de heer Van Veen, Hij besprak drie soorten jeugdleiders en dat gold ook voor de scheidsrechters. Zo hebben we de democraat, de dictator en de „alles mag-jeugdletder". Bij de dicta tor wordt het niets. Bij diegeen waar alles mag, wordt het een janboel. Blijft over de demoeraat. Laatstgenoemde jeugdleider komt er wel, was de mening van de spre ker. „Het komt echter nog maar al te dikwijls voor, dat de jeugdleider meer supporter dan jeugdleider is. Bij hem gaat het dan meer om de punten den om het spel". De heer Van Veen. die zelf jaren scheidsrechter is geweest en een aan tal jaren met het Nederlands jeugd- elftal op stap is geweest, vond dat de scheidsrechters steeds de zelfde fout maken tn het veld, namelijk angst te hebben. „Je moet durven een vent uit het veld te zenden die vloekt, de scheids rechter een belediging naar het hoofd slingert en zijn tegenstander raakt In plaatst van de bal. Van alle straf zaken, die ik de laatste tijd beb be handeld, bleek, dat de scheidsrechter het had afgedaan met een waarschu wing". Na de pauze werden de jeugdlei ders en scheidrechters in de gelegen heid gesteld vragen te stellen. Daar werd een gretig gebruik van ge maakt. Het was jammer dat niet meer. clubs hun juniorleiders hadden gestuurd. Zonder een enkele opmerking aan vaardde de raad hierna het voorstel om, irt navolging van Rotterdam (het Schiedamse tarief is aan het (Maasstedelijke gekoppeld red. HW) de stroomtarieven te verho gen. Slechts de heer Collé („om de zelfde reden als bij het water, mijn heer de voorzitter"!stemde tegen het voorstel. (Van onze korfbalmedewerker) Ondanks de fraaie weersomstandig heden is het voor onze korfballers een vrij somber weekend geweest. Van de eerste ploegen heeft alleen ODI een winstpunt behaald en van de lagere twaalftallen hebben alleen de Schiedam-aspiranten twee over winningen en een gelijk spel geboekt. In de wedstrijd Albatros—ODI ging het om de bezetting van de eerste plaats. De winnaar van deze ontmoe ting had deze eer kunnen opeisen, maar het is tenslotte 86 geworden. Het wonderlijke daarbij is, dat ODI met 51 heeft voorgestaan en Alba tros daarna met 11 man heeft ge speeld, Desondanks hebben de Zw(jn- dreehters een puntenverdeling weten te bereiken. De partijen wogen aan vankelijk goed tegen eikaar op. Na een. half uur nam Albatros de leiding en J. Versteeg zorgde er voor, dat met 11 werd gerust. Na de hervatting bezorgde C. Tous- saint zijn club de leiding door twee goals. Het tweede doelpunt kwam vla een strafworp tot stand. Ton Sprayt gooide er nog een schepje bovenop door de stand op 1—5 te brengen en toen dacht ODI het pleit te hebben- gewonnen. Maar het werd 2—5 en weliswaar 2—6 door J. Versteeg, maar in de laatste 26 minuten 66 dank zij een voortreffelijke finish van Albatros. De Spartaan kwam in een kort of fensief tegen Succes met 30 voor. Door een treffer van Benno van. Krogten werd de eerste helft met 31 afgesloten. Na de hervatting heeft Succes alles gebrobeerd om een beter resultaat te behalen, hetgeen aanvankelijk leek te lukken. Ott-o de Beus haalde tot 32 op, maar de ver wachte gelijkmaker bleef uit. Er werd juist aan de andere kant ge scoord, waardoor De Spartaan met 42-zegevierde. Schiedam heeft man mijn reisje naar Den Haag evenmin vreugde beleefd. Het Haagse De Raven was vooral voor de rust sterker hetgeen In een 3O-voorsprong werd uitgedrukt. Di rect na de hervatting haalde Jóke Verschoor tot 3I op, maar de der- de aanval kon niet tégen de Hs«] verdediging op. Omgekeerd ging j wel, waardoor het èlnde kwam met 5—1. De verdere uitslagen zijn: Schie dam 2—Spangen 3 3—4, Ons Huls 5- Succes 2 4—2, Kwiek—ODI 2 9—0, Schiedam. 3—Ons Huis 4 0—6, junio ren EurekaOns Huis 1Rozen - burg—Succes 8—w.ODI—RWR1— aspiranten Schiedam aSpangen a 2J, Het Zuiden a—Succes a 15—0, Thor a—ODI a 14—0. Ons Huis d- Schledam b 0—2, ODI c—Fluks b 08 en Schiedam cWXON c 0—0. De laatste wedstrijd was de eerste pupillenwedstrijd van een Schiedams twaalftal. Hieraan nemen meisjes en jongens deel van 9-11 jaar. Geboren: Saskia M M d v A Paal vast en M Spaan. Overleden: A J Spithoven 76 Jr: E J B Meenk 81 jr. Drs. Simons herinnerde aan de vragen, die hij destijds heeft gesteld over de brandweerkazerne, waarvoor zoals bekend een bouwteam was ge vormd. Nergens had de PvdA-fractievoor- zitter kunnen lezen wat nu precies de capaciteiten van de kazerne moet worden. Wat wordt nu de juiste lig ging van het terrein; zijn er alter natieven (andere terreinen) moge lijk? Hoeveel mensen karnen er in de nieuwe kazerne word-- onderge bracht Het waren vragen, die hij gaarne beantwoord wenste te zien alvorens het college te machtigen het plan Drs. Simons achtte het onder de nader uit te werken, deskundige bouwcommissie (raads- hnidige omstandigheden beter om 'n leden!) tn te stellen, die alle pro blemen nog eens zorgvuldig tam be studeren voordat men een besluit neemt. Ook de heer Metaal, die zei niet namens de KVP-fractie maar voor zich zelf te spreken, dacht in deze richting. Bovendien kantte hij zich tegen de bouw van de smederij, welke bij het bouwplan Breestraat terloopt wordt genoemd maar niettemin 1 Vi mil joen moet kosten. De heer B. E. Collé (c.p,n.) steunde het voorstel van drs. Simons om een bouwcom missie te vormen. Wethouder "Van Schooneveld her innerde aan vorige raadsvergaderin gen, waarbij de plaatsbepaling aan de orde was en men („onder druk van de raad", aldus de wethouder) een plaats voor de kazerne reser veerde aan de Breedstraat. Hij zei in het openbaar geen technische de tails te willen bespreken. „We moe ten," betoogde hij, „niet tot praten maar tot daden komen." Ook burgemeester H. Roelfsema maakte als hoofd van de brandweer die echter, zoals hijzelf opmerkte, de voorgeschiedenis niet had meege maakt, enkele opmerkingen. Het programma van eisen heeft op de magistraat een goed verzorgde in druk gemaakt. Er wordt in het pro gramma rekening gehouden met de bouw van een kazerne voor een stad van 110.000 tot 120.000 inwoners. Wat de plaats aangaat zei de burgemees ter, dat het rapport is besproken met de hoofdinspectie van het brand- weerwezen te Den Haag, waar men geen enkele aanmerking op het pro gramma had. Vaste kern Ook is aten ervan uit gegaan, dat er wellicht la de toekomst een vaste kern van bereepsbrandweerlicden In plaats van vrijwilligers moet komen, die zo goed mogelijk bezig moeten worden gehouden op dagen, dat er geen brand is, „De kazerne," aldus de kern van het betoog, „moet daar liggen, waar de brandweer zo goed moge lijk de hele gemeente kan bestrij ken Burgemeester Roelfsema wees er op, dat de bouw van de kazerne ten nauwste samenhang met de böuw van een nituw stadhuis* Als de oude kazerne er nog staat komt er geen raadhuis." Hij vezocht de raad de zaak niet meer op te houden dan nodig is, „Laten we opschieten," maande hij. Dra, Simons zei in tweede instan tie. dat niemand de zaak wil vertra gen, maar dat de gemeente een ver antwoorde keus moet doen. Ook de heer Metaal bepleitte een basisprogramma zoais drs, Simons dit wil laten opstellen door 'n bouw commissie. Nadat de wethouder de voorge schiedenis had gememoreerd, loste burgemeester Roelfsema de proble men op door de partijen met een diplomatiek voorstel tot elkaar te brengen. „Laat het college nu de studie voortzetten en de problemen in de commissies oplassen. Ondertussen kan de grondverwer ving (Schienoko) doorgaan." De gemeenteraad wilde hiermee akkoord gaan mits de plaats (Breed straat) niet zonder meer zou worden vastgesteld. Burgemeester Roelfsema beloofde, dat de plaats voorlopig zal worden .reserveerd met de moge lijkheid om eventueel nog een an der terrein aan te wijzen. (Van onze sportredactie) In de tweede competitleweek heb ben de diverse volleybalteams van Juliana weer voor enkele goede re sultaten gezorgd. Het eerste herenteam ging op be zoek bij DELTA in Dordrecht en be haalde, na een spannende strijd, een 32-overwinning. De Schiedammers startten overrompelend en wonnen de eerste set met 15—8. In de tweede set kanden zij echter dit hoge tempo niet handhaven en Delta nam het ini tiatief over. De gastheren wormen deze set dan ook verdiend met 1510. Het verwachte tegenoffensief van Ju liana bleef uit en zij zagen daardoor ook de derde set verloren gaan (1416), In de vierde set kwamen zij eindelijk, terug. Geïnspireerd door als vanouds draaiende „good-old" Jaap Keijzer, speelden zij hun tegenstan ders volkomen van het veld (15—6). Ook in de laatste en beslissende set behielden zij, vooral dank zij een be tere conditie, het initiatief en hielden zij Delta op ruime afstand met 15-8. Dames 1 kwam eveneens goed uit de bus door ook de tweede competi tiewedstrijd In winst om te zetten. Zij klopten het Rotterdamse Libanon '50 II met 31. Teleurstellend was het optreden van Heren 2. "Weliswaar traden zij tegen DOS aan met drie invallers maar dat vormt geen volledig excuus voo- de duidelijke 3—1-nederlaag. De setstanden waren 1115, 315, 155, 215. Het eerste meisjesteam speelde gelijk (2—2) te gen Jong Pendrecht en het Jongens team verloor, onnodig, met 3—1 van DRL, De iuniorenteams van Juliana hebben ook nog deelgenomen aan 'n groot toernooi in de Energiehal. Het ie jongesteam zorgde voor een prach tig resultaat door beslag te leggen op de eerste plaats. Het eerste meisjes- team was eveneens goed op dreef maar kwamen door een iets ongun stiger setgemiddelde net niet in de finale. Engels pond 10,,09i—10,095 Amerik. dollar 3.60T!,3,SOA Franse frank 73.42)73,47* Belgische frank7,2457,25a Zwitserse frank83,3183,36 Zweedse kroon,53j—69,63* Duitse mark 90,0290.07 Deense kroon 5224*—52.29) Noorse kroon 50.40)—50.45) Canada 3.353,35,5e Italiaanse lire 57,63*—57,684 (Van een onzer verslaggevers) Dc Schiedamse gemeenteraad heeft maandagavond na af loop van de vergadering afscheid genomen van de fractievoorzitter van de Partij van de Arbeid, mr. H. B. Engelsman, die sinds 1946 zitting heeft gehad In de raad. Zoals bekend Is mr. Engelsman, die ook lid van de Tweede Kamer is voor de Party van dc Arbeid, onlangs benoemd tot lid van het dagelijks bestuur van de Eijn- mondraad. Deze drie taken achtte het socialistische raadslid onver enigbaar en hij besloot af te tre den. Burgemeester H. Roelfsema heeft mr. Engelsman hulde ge bracht voor de wijze, waarop deze zijn taak vervuidc „Met de heer Engelsman verdwijnt een belang rijk raadslid," aldus de magis traat, die herinnerde aan de be zettingstijd, waarin de heer En gelsman. illegale, politiek© werk zaamheden verrichtte en na de oorlog deel uitmaakte. Van'de tij delijke gemeenteraad. „Hij heeft via bet raadslidmaatschap het spel van de democratie altijd ern stig en waardig meegespeeld." "Dij het dooTbiaderen van de han- J-» delingen was het burgemees ter Roelfsema opgevallen, dat de heer Engelsman steeds de spreek buis van dc grootste fractie is ge weest en zitting had in een groot aantal commissies. „Men zou rich kunnen afvragen," aldus de bur gemeester, „hoe heeft hij dat alle maal kunnen bezetten?" Namens alle raadsleden bracht de heer Roelfsema het scheldende raadslid veel dank. Heel openhar tig zei hij: „Uw heengaan Is een groot verlies." In een brief schreef de heer Engelsman, dat het af scheid hem zwaar valt, vooral door de collegiale sfeer, die in de Schiedamse gemeenteraad heerst. „De heer Engelsman heeft er zelf toe bijgedragen, dat die sfeer in de raad ging heersen." De burge meester wenste de heer Engels man veel succes cn fantasie toe bij ziin pioniersarbeid als Rijn mondbestuurder cn hoopte, dat hjj een warm plekje voor Schiedam blijft, bewaren. „Als dit gebeurt, ziet Schiedam hem met dankbaar heid vertrekken. In rijn laatste speech zei -mr. En gelsman, dat het afscheid hem moeilijk valt, omdat hjj min of meer vergroeid is met de raad, wat bevorderd is door de goede samenwerking. Maar ook. omdat hR als raadslid de democratische beleving van het zijn van volks vertegenwoordiger intens onder ging. „Daarom.'' zo besloot de heer Engelsman, „zullen de herinnerin gen aan de Schiedamse gemeente raad me mijn leven iang bijblij ven Mijn broer is 12 jaar en speelt in Hermes DVS. ik ben 8 jaar en w'il in SVV gaan spelen. Een shirtje en broekje heb lk al, maar mijn vader vindt mij nog te jong. Nu hebben wij maandagavond in uw krant gelezen, dat er een 2-jarig Zweeds jongetje naar Feflenoord komt om er te spelen. Als die Zweed se jongen met z'n twee jaar al in Feijenoovd mag spelen, vindt u mijn va der dan niet een beetje kinderach tig? KENNY" v. BOCHOVE, Burg. v. Haarenlaan 444, Schiedam. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst zal Feijenoord gedacht hebben, toen het de confcractering van de Zweed Bo Larsson over woog. Inderdaad is deze speler van Malmö jong. maar zo jong ais de zetter ons wilde doen geloven toch niet. Hij Is 22 jaar. Overigens vinden wij 8 jaar wel wat jong om al in een club te spelen. Wacht maar tot je negen bent! Koop 'n boek bij do ARBEIDERSPERS Gevraagd op drijvende stoambok van 80 ton bekend met alle voorkomende werkzaamheden. Gegadigden worden verzocht zich am té melden: N.V. De Maatschappij Drijvende Bok „HERCULES", Wol- wevershaven 9, Dordrecht, tel. 4141, of 's avonds bij de schipper. M. DE VRIES, Plautusstraót 43, Róttèr- dam-24. Tel. 190705. LetièrZèttér in éón drukkerij is «en interessant en afwisselend beroep dat hóóg gewaardeerd en goed betaald wordt. Wij hebben weer plaats voor eèn Hij mag nitt ouder zijn dan 16 jaar tn moet het 7e leerjaar van de lager*, school doorlopen hebben. Kom eens praten bij Linker Rottekade 91 Rotterdam Gevraagd voor diréct en een in onze bungalow aan de Glazoenoviaan 12 te Hille- gersbergna febr. 1936 in de flat aan de Maasboule vard te Rotterdam. Werktijden in overleg te regelen. Goede betaling. TELEFOON 18 65 33 MELT:'"*. ".A -*.K IN CENTRUM vroagt: Leeftijd min. 21 jaar. Aan actief persoon met liefst enige ervarmc worden een goed loon en goede toekomstmogelijkheden ge boden. 5-daagse werkweek. - Geheimhouding verze -erd. Brieven met uitvoerige inlichtingen onder n.- B 780 aan het bureau van ait blad. In ons modern warenhuis hebben wij nog een plaatsingsmogelijkheid voor een voor de W(j bieden U naast een goed salaris, gunstige arbeidsvoorwaarden zoals: 3 weken vakantie, 4 vakantietoeslag, 4 kerstgratificatie, 5-daagse werkweek en een aantrekkelijke personeelskorting. Sollicitaties kunt U zowel schriftelijk, als monde ling, richten aan de filiaaldirecteur. Kinhelm 305, Hoogvliet, Telefoon 010—16 30 22.

Het Vrije volk | 1965 | | pagina 1