Brand in Kethel met straal jager a ïiïl SPORT RAPPORT Gronings kleurenfeest in museum Schiedam zetten in sec. met een nieuw apparaat N.V. Container Centrum Amsterdamopgericht Laadkistenvervoer kan beginnen Arbeidsvraagstuk bi j NW-Bestuurdersbond VOETBAL INTER NATIONAL EEN NIEUW VOETBAL WEEKBLAD Kinderen belagen het moederhart ÉÉN VAN DE NEGEN PLAGEN VERWOEST Moclern snufje bif Vegla: z° Fortuna VI. contracteert Ogas Turhan Spoedig meer winkels in Maassluis-West F wee maal onder invloed achter stuur Weer muziek bij overdracht kerstboom Fusie Auto over de kop op Butaan weg Plotseling overleden HET VRIJE VOLK VRIJDAG 10 DECEMBER 19S5 PAGINA 7 55 (Van een onzer verslaggevers) In een hel van vuur met door de westerstorm aangewakkerde vlammen van zeker twintig meter, is vanmorgen omstreeks half vijf de woning van de familie Chr. Boogerd aan de Polderweg 76 te Kethel totaal uitgebrand. VARKENSSTAL DUN MUURTJE Jeugdleiders 10/ /O kunt u maar een keer goed besteden Een Het heeft blijvende waarde foto Tuinlaan 98 - Tel. 26 74 64 Fil. Mgr. Nolenslaan 688 Tel. 26.20.76 Schiedam Tafeltennis Zie adv. Prismakijkers v. d. Arend op pag. 6 ■h EFFECTEN Zie adv Prismakijkérs v. d. Arend op pag. 6 (Van een onaer verslaggevers) Woensdag ls In beginsel besloten tot oprichting van het Con tainer Centrum 'Amsterdam', dat als NV het container-etablis sement aan de Amsterdamse Westhaven lat besturen en be heren. Het CCA wordt een superstuwadoor zonder eigen agen ten, het technische apparaat dat zorgt voor het lossen en Iaden van de twee containerschepen die in Amerika in aanbouw zijn. Het ligt in de bedoeling dat het eerste schip in mei van het volgend jaar reeds aan de kade, die in de Amsterdamse Westhaven wordt gebouwd, aan- Zie adv. Prismakijkers v. d. Arend op pag. 6 Zie adv, Prismakijkers v. d. Arend op pag. 6 ,JA DAT IS HET', REDUCTIEBON Van het woonhui», waaruit- niets van de inboedel kon worden gered, bleef slechts een zwart geblakerd gat over. Wonder boven wonder werden de belendende acht huizen, die teza men met de verbrande woning in dc Kethelse volksmond „de negen pla gen" worden genoemd, niet door het vuur aangetast. „Het was," aldus vertelde de Schie damse brandmeester ,1. Keuzenkamp, die samen met de overige manschap pen, onder leiding van commandant D. de Jager, het vuur met twee ne- velstralen en zeven lagedrukstralen bestreed, „een brand met straaljager aandrijving". Het huls, dat vermoedelijk door kortsluiting in een oogwenk in lich- terlaaie stond, was dan ook niet meer te redden. De bewoners, de 56-jargie landbouwer Boogerd en zijn 21-jarige dochter, moesten, slechts gekleed in pyjama, het huis in allerijl verlaten. Zij konden worden ondergebracht bi) de buren. In de varkensstal, op enige afstand van het verbrande huis, vertelde de veehouder, nog diep onder de indruk, hoe het gebeurde. „Pa, pa. riep mijn dochter, ik ruik kolendamp. Ik ben toen naar bene den gegaan, deed de kamerdeur open en zag dat die vol rook stond. Tegelij kertijd zag ik vuur in het zachtboard van het plafond. Op dat moment wilde mijn dochter boven in de slaap kamer de ramen openzetten om de rook te verdrijven, maar ik riep: „Er is brand, kom naar beneden." Door de verstikkende rook baande het tweetal zich een weg naar de buitendeur, „Het was verschrikkelijk, de vlam men schoten met de wind door het huis. Ik heb meteen alle buren uit hun bed geschreeuwd, want tussen elk huls is maar een dun muurtje. Alles ben Ik kwijt, mijn hond Is ver brand. de duif en de parkiet, maar ook mijn papieren, mijn spaarbank boekje en een paar honderd gulden spaargeld. Het was niet meer te red- HENK ZON gespreksleider in deze rubriek hebben wjj ons al een paar keer afgevraagd, waar toch die commissie blijft, die gevormd zou worden om te gaan praten over het in stand houden van het betaal de voetbal in Schiedam. Het is al weer een groot aantal maanden ge leden, dat werd besloten zo'n com missie te vormen. Wel. de commissie is er en be staat uit de volgende personen: Vier led-en van de gemeenteraad uit vier verschillende fracties, t.w. de heer Schüller 'k.v.pj, de heer Scheffers (p.v.d.a.), Houtman (v.v.d.i en de-heer Collé van de GPN. Uit het bedrijfsleven heeft men aangetrokken de heren H. Hoek en Des Bouvries van de Amro-bank. Verder hebben ziting de heren Mierlo en Van der Touw; beide zijn voorzitter van een amateurvererü- ging, resp. van Excelsior'20 en Schiedam en van de SBLO tenslotte hebben zitting de heren Spithoven en Boimers. Gespreksleider is Henk Zon van de-KNVB. Dat het zo lang heeft geduurd eer de commissie er was, kwam door de lange tijd- van vooroverleg. Het is de eerste maanden een aftasten geweest van wie wel en wie niet in de commissie zitting zou (wilde) ne men. Wat de commissie donderdag 16 december bespreken en hoe ze te werk wil gaan. is niet bekend. Het zal wel uitdraaien op een orriënte- rende bespreking, waarin men zal zoeken naar de beste mogelijkheid om een concentratie aan de top te krijgen van het Schiedamse betaalde voetbal. Wij wensen de commissie veel wijs heid in deze moeilijke materie. Wel bevreemd het ons. dat van de clubs in Schiedam, die het- 't meeste aan gaat. niemand op deze vergadering is uitgenodigd. Be afdeling Rotterdam van de KNVB doet ons mededeling, dat er in januari van het komende jaar weer cursussen worden gehouden voor jeugdvoetballeiders. Deze cur sus is in hoofdzaak gebaseerd op het vormende werk in de verenigingen. De cursus bestaat uit 10 lasavon- den plus een weekeind, zo mogelijk in het KNVB-centrum in Zeist. Het leerplan omvat o.a.: Theorie en praktijk binnen- en buitenspelen, ka dervorming, clubkrant en theorie en praktijk kamperen. Verder is er een cursus voor opleiding van jeugdvoet balleiders B. Deze cursus richt zich In hoofdzaak op het praktisch wer ken met de jeugd op het voetbal veld of in de zaal. Deze cursus bestaat uit 14 lesavon- den in een gymnastieklokaal. Boven staande cursussen zijn bestemd voor bezitters van het basis-diploma. De derde cursus die de KNVB gaat or ganiseren is die voor opleing be- stuurskader. Deze cursus omvat 10 lesavonden van 2 uur, waarin het ge hele bestuurlijke van een voetbalver eniging zal worden behandeld. Wie aan bovenstaande cursussen wil deelnemen kan zich opgeven bij de KNVB, afdeling Rotterdam Tost- bus 1336. Aankomend jeugdleiders en clubbestuurders, hier is uw kans. Zorg, dat jer er bij komt. den; we waren blij dat we naar bul ten konden komen De kortsluiting is waarschijnlijk ontstaan door de lekkage waarmee de bewoners al geruime tijd te kampen hadden. Een geluk bjj deze brand was dat de wind donderdagavond ruimde naar west en vanmorgen pal op het huis stond. Bjj de windrich ting van gisteren zou de brand zeker ook de andere woningen hebben be dreigd. Nu kon de brandweer, die het vuur toch nog spoedig meester werd, de belendende percelen sparen. De heer Boogerd is verzekerd. VRIJDAG Bioscopen: PASSAGE: Ipcress. streng geheim (18), 2 en 8.15 uur. MONOPOLE: Buffalo Bill, de held van het Wilde Westen (14). 2, 7 en 9.15 uur. Diversen ARCADE: Vergadering KABO, 20.00 uur. IRENE: EHBO-wedstrijdmiddag, 2 uur: korfbalclub 'Succes', feest middag, 2 uur: Filmavond Cefa, 8 uur: Contactavond R.-K. Handbal en Volleybalver. 'UVG'. 8 uur. Müsrs SACRUM: Feestavond VARA, 8 uur. TTVOLI: Feestavond Harmonie orkest OBK, 8 uur. Advertentie I.M. FOTOTOESTEL DIAPROJECTOR FILMCAMERA FILMPROJECTOR VIEWER 8 mm VERLICHTINGSLAMP voor film VERGROTER3 v. KB of 6 x 6 BELXCHTIN GSMETER enz. enz. mmnl C w (Van een onzer verslaggevers) Op de Butaanweg in Rotterdam is woensdagmorgen de 38-jarige boek houder H. T. van Woerkens uit Am sterdam met. zijn auto in een slip geraakt en over de kop geslagen. Dit gebeurde na een inhaalmanoeuvre. De bestuurder klaagde over pijn in de rug en had enkele schaafwonden. Hij werd door de bedrijfsarts van zijn werkgever behandeld. De auto werd zwaar beschadigd. ln het Schiedams Stedelijk Museum bewijzen tien Groningse beeldende kunstenaars tot 12 december dat zij voor een kleurig feest kunnen zorgen. AUe mogelijke technieken treft men. aan bij de Groningse kunstenaarsgroep NU. Verschillende stoelen heel duidelijk op oude tradities. Die van het Duitse expressionisme, dat zich destijds zo kernachtig manifesteerde in de Ploeg-groep, met prof. Jan Wiegers als de grote man; en dan de abstracte druksels waarmee Groningen ook klinkende namen heeft opgeleverd. Er is nauwelijks plaats voor som berheid in deze gelederen, zoals dat elders zo vaak het geval is. De tien van NU wedijveren om het vrolijkste produkt te maken. Misschien dat al leen Marten Klompien met zijn stug- (Van een onzer verslaggevers) TVubbeltje JJ tien seci Het is weer bijna zo ver dat de Schiedamse tafeltenniskampioen schappen gaan beginnen. Dat worden weer drukke tijden voor hem of haar die het bat kan hanteren. De Koop mansbeurs zal weer het terrein wor den, waar de beslissingen moeten vallen, Een week later is er weer de wedstrijd tussen een team van NO AD en de oud-internationals. Vo rig jaar is op initiatief van NOAD met deze wedstrijd een begin ge maakt en wij weten nog heel goed, dat de publieke belangstelling enorm was. Ook stonden de wedstrijden op een hoog peil. Vorig jaar ging de- wissel- prijs naar de oud-internationals en staat In de prijzenkast van deNTTB. Aan het team van NOAD de taak cr voor te zorgen, dat de prijs nu In Schiedam blijft. Advertentie I.M in de automaat, der tien seconden wachten en een beker met hete, verse koffie met melk en suiker staat klaar Zo gaat het sinds kort in de kan tine van de Verenigde Glasfabrie ken N.V. aan de Buitenhavenweg te Schiedam, waar men twee zeer moderne koffiezetmachines van Amerikaanse makelij in gebruik heeft, zeer tot tevredenheid van de nieuwe kantinehouder, de heer L. R. van Hecke van de Rotter damse Buffet-Exploitatiemaat schappij. De capaciteit van een machine bedraagt zevenhonderdvijftig be kers elk met een inhoud van 170 cc. zonder dat men behoeft bij te vullen. In dit 'snufje' op het ge bied van koffiezetten, in de Ver enigde Staten ontwikkeld en ge ïmporteerd door de firma S. Rou- voet Seeburg Automaten te 's- Hertogenbosch, gaat, anders dan bjj vroegere apparaten, gemalen koffie in plaats van Nescafé. In gebouwd is een koelkast voor ver se koffieroom en op deze wijze wordt dag en nacht (bij Vegla bestaat continudiensi!) verse kof fie- gegarandeerd. De Seeburg- koffiezetmachine, welke straks als geheel nieuw wordt gedemon streerd op de Horccabeurs in een stand van De Gruyter, werkt vol- -ens een vernuftig systeem. odra een muntstuk in de auto maat is gevallen, doseert een voorgewarmde cilinder heet water met een temperatuur, die rond dc 98 graden schommelt ('uitstekend geschikt voor goede koffie,' aldus de deskundigen). Vervolgens wordt de gemalen koffie toegevoegd, de klep van een filter gaat dicht, een zuiger komt omhoog cn perst de koffie door de filter. Dan gaat de filter weer open en tegelijker tijd gaat ook de cilinder terug. Er wordt opnieuw heet water ge doseerd voor het wegspoelen van de koffiedik en terwijl deze laat ste handeling zich voltrekt, staat de beker koffie klaar. Een voordeel van deze in-snel- tempo werkende machine is, dat zc geen reeds gezette koffie in voorraad houdt. Iedere werkne mer is dus absoluut verzekerd van verse koffie, wat bij sommige, in middels verouderde apparaten, niet bet geval was. Hoe groot de omzet van het apparaat is, blijkt uit de cijfers van de heer Van Hecke, die en thousiast verteit, dat zijn nieuwe aanwinst in de tijd van anderhal ve week maar liefst 9400 bekers heeft geschonken. ge kleurvlakken (zeer compacte land schappen. gouaches) bij de man in het westen het beeld van de kort-affe Groninger zoals hij zich die voorstelt weet op te roepen. J..G. Jordens toont tien bijzonder mooie aquarellen. Het is al wat ouder werk. De meeste Groningers zullen zijn schetsen van Schiermonnikoog, dennebossen en dergelijke wel ken nen, hier is zijn fijnzinnige toets be paald een verrassing. Dat is ook het geval met de pastel-achtige, uiterst vriendelijke werken, van Martin Tis- sing. Hij schept een vrij zorgeloze we reld met Wonderbloemen, een Maan- slak, Vruchten van de zee. Gaaf werk voor het merendeel. Van de ook al zeer kleurrijke goua ches? en prenten van Henri de Wolf kregen we het gevoel dat ze wat erg gemakkelijk tot stand gekomen zijn. Ze liggen in de lijn van de Cobra- tradiöe, doen soms wel erg sterk den ken aan Appel, Corneille e.s. De schilderachtige notities by vijf korte verhalen van Belcampo zijn aardig, die b(j 10 gedichten van 10 dichters daarentegen wat gezocht. Zeer fraaie effecten bereikt F. Werkman-van den Berg met grillig opgeplakte strookjes papier, diep blauw en zacht zwart op een wit fond. De acht imponerende houisneden van Jan van der Zee vormen een andere sterke schakel in deze Groningse ket ting. Ze dateren alle van 1$6S en kenmerken zich door een grote zeker heid in vorm. Hetzelfde moet worden gezegd van de toch ook grillige sculpturen van E. Waskowsky. Ze zweven op een prettige manier de ruimte in (al kre gen zij die ruimte bij de opstelling in de Schiedamse museumzaal niet). Ten slotte noemen we het ruige werk van Abe Kuipers: harde, dik op het doek gelegde kleuren, soms tref fend 'beperkt' door een opgeplakte fotografisch ontstane afbeelding; de veel rustiger getinte maar niet steeds geheel voldoende schilderingen op board van Jo van Dijk en de druksels van Piet Snel, die naast iets poëtisch ook altijd nog iets te veel twijfelends hebben. H. K. Advertentie I.M lesrt Aan de NV nemen deel de In tranet, de KNSM, de SMN, het Ver enigd Cargadoorskantoor, de Ne derlandse Spoorwegen en nog enkeli bedrijven, die in principe reeds hou medewerking hebben toegezegd. Fortuna Vlaardingen heeft, naast de enkele weken geleden aangetrok ken Mirko Lazarevic, nog een tweede buitenlander in zijn gelederen. Eén dezer dagen bood het de 24-jarige doelman Ogas Turhan, een in ons land werkzame Turk ,een contract aan, dat hij tekende. Helemaal rond is de transfer nog niet. Fortuna wacht nog op toestem ming van dc Turkse vereniging Ha- cetepe, de club waarvoor Turham laatstelijk uitkwam. Hij speelde o.m. met het Turkse jeugdelftal in het Wembley-stadion tegen Engeland en kwam tweemaal in het stedelijk team van Sofia uit. Advertentie I J/j Tijdens een wandeling met haar dochter is woensdagmorgen in de Spartastraat te Rotterdam de 55-ja- rige mevrouw N. Boogmans-Goud onwel geworden. Zij werd naar het ziekenhuis Dijkzigt gebracht, waar bij aankomst de dood werd gecon stateerd. Dezelfde ochtend raakte op de Wolphaertsbocht de 68-jarige nacht waker J. F. van der Es van de Mo- lièreweg plotseling bewusteloos. Men vervoerde hem naar het Zuiderzie kenhuis. Bij aankomst bleek dat de man was overleden. Het Rotterdamse Esperanto Ko- mitee belegt zaterdagavond 11 de cember een bijeenkomst in de Pau- luskerk ter herdenking van de ge boortedag van dr. Zamenhof. Spre kers z(jn de heer Ralph L. Harry, ambassadeur van Australië in Brus sel, en de Rotterdamse heer C. Cop- pens. Verder biedt het programma een optreden van de Russische toneel speler Nikolaj Rytjkov en van twee Haagse zangeresjes, „Ranjo en Jart- jo". Het etablissement (25 ha)waar d« gemeente reeds aan het werk is ge gaan nog vóór de NV officieel is op gericht. is het eerste echte container- etablissement tn Europa. Het eerste dus waar uitsluitend container.' (grote metalen laadklsten) gelader en gelost zullen worden. Het wordt aangelegd speciaal ten behoeve van de containerdienst die de Amerikaanse Container Marine Lines tussen New York en Amster dam opent. Dit wordt tevens de eer ste lijndienst van Amsterdam op de Amerikaanse oostkust en de Grote Meren, een aanzienlijke verrijking van de Amsterdams? UJnendienst. Maar ook oudere contalnerladlngen zijn welkom. In de boezem van de 'voorlopige, toekomstige' directie ls men nog niet besloten welke apparatuur men voor het laden en lossen zal gebruiken. Het ziet er echter wel naar uit dat op de duur ("want de methode van het containervervoer stormt uit Amerika op ons af') de schepen zelf geen iaaagerei meer zuilen voeren en dat zoveel mogelijk taken van boord naar de wal verhulzen. Dat wordt aan de wal een dure zaak maar een containerschip, dat bijvoorbeeld geladen is met 400 laad- kisten kan in 24 uur worden gela den en gelost, waardoor de omloop tijd aanzienlijk kan warden bekort. Er zijn nog zeer veel problemen op te lossen voordat men tot het ideale containervervoer komt van leveran cier tot besteller. Een van de grote verschillen tussen Amerika, de oor sprong van het laadkistenvervoer, en Europa is dat in Europa meer be hoefte bestaat aan gevarieerde - dingen. Toch kan, als de deelnemers aan het CCA een goed netwerk van agen ten oprichten, en een goede plan ning organiseren het vervoer van deur tot deur ook hier worden ge perfectioneerd. Als voorbeeld werd het gcTal aan gehaald in bet buitenland) van de inhoud van een supermarkt die per container naar de winkel werd ge bracht, waar de koopwaar als het ware uit de laadklsten aan de klan ten werd verkocht. Voor Amsterdam vormt het nieuwe project een aanzienlijke uitbreiding van de stukgoedactiviteiten. „Bij de versnelde automatisering-zal men terdege rekening moe ten houden met een tijdige structuurveranderingwil men niet ge raken tot een aanzienlijke werkeloosheid." Dit zei de heer J. J. Hoogcarspel. directeur van het Gewestelijk Arbeids bureau Nieuwe Waterweg Noord, tijdens een inleiding tot een gesprek over de ontwikkeling op de arbeidsmarkt, voor de Bestuurdersbond van het NVV afdeling Schiedam, donderdagavond in het Volksgebouw aan de Tuinlaan. De spreker werd geïntroduceerd door de voorzitter van de afdeling, de heer S. Salomons, die slechts een klein aantal aanwezigen welkom kon heten, daar velen door het barre weer waren afgeschrikt. De lezing gaf een inzicht over de diverse economische en sociologische factoren, die mede beslissend zijn bij de totstandkoming van de huidige si tuatie op de arbeidsmarkt. Dc heer Salomons merkte in dit verband op, dat vele werknemers de wezenlijke communicatie in het bedrijf met an dere geledingen missen en dat op die manier een sterk verloop in het arbeidspotentieel wordt aangewak kerd. Ook het vraagstuk van de drei gende werkeloosheid, die volgens prof. Polak door de sterke automa tisering ln de hand gewerkt zou worden, werd op deze avond be sproken. Aan de hand van statistische ge gevens bleek, dat ln het gebied Nieuwe Waterweg, dat de gemeen ten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis omvat, met een totale bevolking van 190.000, slechts 140 warkaloaen bestaan. Dit in tegenstelling tot andere ge bieden. waar de werkgelegenheid een verontrustend probleem gaat wor den, bij voorbeeld Limburg met zijn ten einde lopende steenkoolmlin- industrie. In Nederland was er in 1964 nog 'n tekort van acht percent bij de wer kende mannelijke beroepsbevolking. Dit tekort wérd voor 3,4 percent aan gevuld door de buitenlandse arbei ders. Een zeer onderschat probleem vond de heer Hoogcarspel, dat van de vrije tij ris bested ing in de toekomst. Indien men zou overgaan op een kortere werktijd, hoe is men dan van plan de leegte, die dan ontstaat bü de gemiddelde Nederlander op te vangen? Is men bjj machte om de menselijke waardigheid cn een ge zonde samenleving te handhaven? In het gesprek, dat. zich na de in leiding van .de spreker ontwikkelde, bleek overduidelijk, dat er in de kringen van het NVV veel belang stelling en Interesse bestaat voor de problemen, die in het huidige econo mische bestel bestaan. Alle registers van het sentiment zij met veel genoegen opengetrok ken in KINDEREN KLAGEN AAN. De apotheose van de film: kinderen pogen hun vader, respectievelijk moe der ervan te overtuigen, dat zij hun buitenechtelijke verhouding moeten opgeven. Gegeven: een wat saaie vrouw, niet zo ere gelukkig getrouwd met een Engelse meneer. De vrouw wordt verliefd op een hartstochtelij ke Italiaan. Het wordt menes. De vrouw biecht alles aan haar echtge noot, die geen kans ziet, haar tot deanre gedachten te brengen. De vrouw gaat met de Italiaan mee naar zijn zonnige villa. Volgt de ac tie van de kinderen. Zij maken een lange, moeizame tocht naar Italië om moeder duidelijk te maken, dat haar plaats elders is. De zoon van de (weduwnaar zijnde) Italiaan schaalt zich in hun njen. Toch wel de moeite waard om te gaan kijken hoe Maureen O'H&ra zich uit dit geforceerde dilemma werkt. Men moet wat gechargeerde overgevoeligheid op de koop toe ne men (Stadsgehoorzaal) MAASSLUIS De nieuwe woon wijk Maassluis-West heeft behoefte aan winkels. Het college van B, en YV. heeft goede hoop, dat het binnen korte tijd de raad voorstellen kan doen omtrenf het op gang brengen van een eerste aanzet der winkelbe bouwing in het nieuwe stadscentrum. Zowel uit de kring van de plaatse lijke middenstand als, in veel ruimere mate. van de zijde van elders geves tigde winkeliers, bestaat een grote be langstelling voor de gemeentelijke plannen. Voor zover zulks in overeenstem ming is met de belangen van het nieuwe winkelcentrum,zuilen B. en W., waar mogelijk is, prioriteit verlenen aan winkeliers uit eigen gemeente. In dit licht bezien, ligt het voor de hand. dat B. en W. volledig open staan voor bepaalde constructieve voorstellen of verzoeken van de plaat selijke middenstand, al dan niet in groepsverband. De opzet, van een goed geoutilleerd winkelcentrum, zoals B. en W. in Maassluis-West beogen, is evenwel een aangelegenheid met vele belang rijke aspecten, waarbij Sn de eerste plaats geldf het algemeen belang van een verzorgingsfactor voor de plaat selijke bevolking. Deze overweging zal bij het college grondgedachte zijn bij de verdere voorbereiding van de win kelvoorziening. Advp-tentle I.M (Van een onzer verslaggevers) Wegen» twee maal onder invloed van alcohol besturen van een auto heeft de officier van Justitie voor de Rotterdamse rechtbank vanoch tend tegen de 38-jarige mr. A. F. V. drie maanden voorwaardelijk geeist met een proeftijd van drie jaar on der toezicht van een consulatiebu- reau voor Alcoholisme en van een psychiater zolang dit bureau dat no dig oordeelt. Verdachte, die reeds voor de be handeling van zijn zaak zijn naam als advocaat bij de Rotterdamse ba lie had laten schrappen, heeft reeds eerder twee maal wegens net rijaen onder invloed een veroordeling on dergaan. Een paar weken geleden is hij oprJeuw wegens overtreding van artikel 26 aangehouden. Twee weken geleden werd de be handeling van de zaak geschorst om over verdachte een psychiatrisch rapport te kunnen doen uitbrengen. In zijn requisitoir zet de officier, dat hoewel V. als toerekenbaar moet worden beschouwd een psychiatrische behandeling dringend gewenst is. Mr. C. Brenkman sloot zich in zijn pleidooi geheel bij dit oordeel van de officier aan. Uitspraak over 14 dagen. (Van een onzer verslaggevers) De werkzaamheden aan de Cool- slngel zijn zover gevorderd dat de overdracht van de Noorse kerstboom weer met muzikale omlijsting kan ge schieden. Burgemeester B. Bull van Oslo zal die boom dinsdagavond 14 december om acht uur overdragen. Omstreeks kwart over acht wordt h(j dan ontstoken. Het Rotterdams Congreszaal Mu ziekkorps van het Leger des Heils o.l.v. kapelmeester Johan Voom en de Leger des Heils Zangkoren o.l.v. de zangbrigadeleiders W. de Noojjer en N. T. Berkenbosch, zullen het mu zikale gedeelte verzorgen. Zü zullen, zoals voorheen, op het bordes van het stadhuis opgesteld staan. een blad uitsluitend gewijd aan voetbal Iedere week alles over clubs, spelers, trainers, managers, kort om over leder die en alles wat in de voetbalsport 'meespeelt* voetbal international brengt top- informatie over binnen- en bui tenlandse clubs zult u hopelijk zeggen voetbal international kunt n tedere week per post thuisbezorgd krijgen losse nummers 55 cent, ver- verkrijgbaar aan kiosken en voorwerkoopadressen Vul de bon in en stuur hem als brief aan Voetbal Inter national, Raamgracht 4, Amsterdam-C ondergetekende naam adres woonplaats gironummer wenst Voetbal International met directe Ingang wekelijks te ontvangen. Hij betaalt f5.7b per Kwartaal maar zal met de eerste betaling wachten tot hij daarover bericht van uw administratie heeft ontvangen. In teder gevat ontvangt hij de num mers in de lopende maand gratis. datum handtekening een Icwartaalprijs van f 5,75 komt neer op 44 cent per nummer. De prijs van een los nummer is 55 cent.

Het Vrije volk | 1965 | | pagina 1