Pieter Breughel en Adamo: ,quizzers' kennen ze goed! 0, wat ben ik toen geschrokken Heuvel' in rijksweg 20 eist weer slachtoffers Zal sterk Hermes-DVS ook Helmondia verslaan? Eerste NS-parkeerplaats Ik begrijp niet hoe je met zo'n wagen durft te rijden voor de litferechter Delftse schipper verdacht van verduistering 'Lacly Carolina' gaat te water Isoleerder al voor 13e maal voor rechtbank: eis 18 maanden m m Noodspron Jutloka's trainen voor provinciale kampioenschappen WISSELKOERSEN HET VRIJE VOLK DONDERDAG 16 DECEMBER 1965 55 m'cfë automaat Afdeling Verbroken verloving Lachend, met rijn onafscheidelijke pijp in de rechterhand, vertelt de 24-jarige onderwijzer, de heer M. J. van Eysden over VARA*» felevMeqniz ,Tel uit je winst", waarvoor hij vrijdag naar Bussum gaat. (Van een onzer verslaggevers» Van vaste reserve tot medespe ler. Deze meestal in sportkringen voorkomende promotie maakt vrijdagavond de 24-jarige uit Wassenaar afkomstige onderwij zer, de heer M. J. van Eysden. In do quiz „Tel uit je winst" van Theo Ecrdmans maakt hij - na in devorigequiz reservekandidaat te zijn geweest - zijn televisie debuut. Het onderwerp waarover Eerdmans de eerste zes vragen op hem zal afvuren, is Pieter Breu ghel. de Vlaamse schilder uit de zestiende eeiiw. De heer Van E.vsden. die onder wijzer is aan de Dr. Lieflandschool voor leer- en opvoedingsmoeilijkhe den aan de Fahrenheitstraat 2 te Schiedam, kreeg belangstelling voor Pieter Breughel, toen hü in een kerkje in Vlaanderen een schildert) van de oude meester zag hangen. „Een pastoorke heeft me alles van Breughel en diens werk verteld. Voor de kweekschool moest ik destijds een scriptie maken en daarvoor koos ik ook de figuur van Breughel." Gegevens doet deze onderwijzer, met wie natuurlijk alle kinderen van de lom-school intens meeleven, op in bibliotheken. Hi) is lid van de Ko ninklijke Bibliotheek te Den Haag, waar hij veel heeft kunnen lezen over Breughel. Verder probeert hij na tuurlijk zoveel mogelijk boeken van kunstcritici te bemachtigen. In de periode, dat de heer Van Eysden, die volgende week in het huwelijk treedt met mej. Coby van Duuren, zich sterk voor Breughel Is gaan Interesseren, heeft hij zich een eigen mening gevormd over diens creaties. Dit blijkt, wanneer de boe ken van oude en moderne kunstcri tici ter sprake komen. Nuchter con stateert hij: ,.Ik neem nooit zonder (Van een onzer verslaggevers) „O, wat ben ik toen geschrokken! Ineens zag ik die wagen stil staan. Ik remde, maar mijn auto reageerde niet; hij bleef gewoon doorglijden. Man, wat was dat een klap Dit vertelde woensdagmorgen op het Schiedamse kantongerecht de heer B. G. N. uit Maasland, die zich moest verantwoorden omdat hij op maan dag 23 augustus, rijdend met zijn auto over rijksweg 20 tussen Maasland en Vlaardingen. met grote snelheid op een andere auto was gebotst, die voor een opgebroken gedeelte van de weg stilstond. Oorzaak van dit ongeluk was de regen, die het wegdek spiegelglad had gemaakt, maar ook een berucht gedeelte in deze verkeersader. On geveer honderd meter voor de plaats, waar de aanrijding ontstond loopt Rijksweg 20 omhoog, waar door het uitzicht van de automobilis ten wordt belemmerd. (Van een onzer verslaggevers! „Ik begrijp niet hoe je de moed hebt om in een dergelijke auto te rijden Schiedams kantonrechter, mr. W. E. van Vloten zei dit woens dagmorgen tegen een jeugdige ver dachte, de heer P. B. uit Schiedam. De iongemn was in de Lorentz- laan te Schiedam door de politie aangehouden terwijl hij achter het stuur van een volkswagen zat, waar aan veel mankeerde. De kantonrech ter somde de gebveken op: de be- drijfsrem was ondeugdelijk, het loop- vlak van de banden was finaal ver sleten. de verlichting werkte niet correct en ..al sklap op de vuur pijl", zoals de kantonrechter het uit- j drukte, reed de jongen zonder rijbe wijs. Rimide. hoorde de jongeman het relaas aan. Slechts de ondeugdelijk heid van de rem wilde hij betwis ten, maar de kantonrechter vertelde hem over het onderzoek, dat door de politie was verricht. Het had aange toond, dat de rem een grote afwij king had. De verdachte deed er het Zwijgen toe. ..Met zo'n wagen moet men zich niet in het verkeer wagen", vond de kantonrechter. De officier van Justitie, mr. G. G. Abelen vertelde, dat de jongen ook in 1063 al eens was bekeurd, omdat hij zonder rij- j bewijs reed. De eis luidde een boe- j te van f 75 voor de rem, 25 voor de banden, 15. voor de verlichting j en 125 en veertien dagen voor- waardelijke hechtenis met een proef tijd van twee jaar. Het kwam hard aan. „Hebt u nu een rijbewijs" wil- de de kantonrechter weten. De jon gen knikte: het document was hem begin december verstrekt. Hij voerde tot zijn verdediging aan, dat z(jn „baas" hem opdracht bad gegeven met de ondeugdelijke auto te rijden. Iljj had niet durven wei geren uit angst omde goed betaal de baan te verliezen. „Je kunt kie zen of delen" had men hem gezegd, ..of je rijdt of ,!e gaat de laan uit". De kantonrechter antwoordde, dat hij mans genoeg was om te weigeren. Tenslotte veroordeelde hij de jon gen tot een boete van 75 voor dc rem, 25 voor de band, 10 voor de achterverlichting. Voor het rijden zonder rijbewijs veroordeelde de kan tonrechter hem tot een boete van 100 waarvan 75 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De jongen had namelijk verteld, dat een van zijn ouders pas is over leden: claarom zou hij de boete slechts met zeer veel moeite kunnen betalen. Daarom verzachte de kan tonrechter de eis van de officier, maar wees verdachte er op. dat de feiten zeer ernstig waren. De ban den worden in beslag genomen. kantonrechter, mr. W. E. van Vlo ten verscheen. Deze verweet de heer N., dat hij niet voldoende afstand had bewaard. „U moet zodanig rijden, dat u tijdig tot stilstand kunt komen. Dit is een euvel, dat steeds meer voorkomt," aldus mr. Van Vloten. „Die dag zijn er heel wat ge slipt," zei de heer N. verontschuldi gend. „Men rijdt te dicht op el kaar," vond de kantonrechter. De officier van Justitie, mr. G. G. Abe len was van mening, dat „verdach te" onvoorzichtig had gereden. Hij wees er op, dat waarschuwingsbor den bet opgebroken gedeelte hadden aangekondigd. „Dan dient u lang zaam te rijden," zei hij en eiste een boete van jf 65,- en een voor waardelijke ontzegging van de rij bevoegdheid voor twee maanden met een proeftijd van twee jaar. „Ais die regen er niet zou zijn ge weest. zou er niets zijn gebeurd." niet bij één aanrijding. De heer N. i verweerde de heer N. zich. Hij zei, herinnert het zich nog precies. ..Ik voldoende afstand te hebben be stond met een agent van de rijks- waard. „Ik rijd uiterst voorzichtig, maar ik kon het niet zien door die helling." De kantonrechter wilde dit aanne men en veroordeelde Maaslandse automobilist ten slotte tot een boete van 60,-. De ontzegging wilde mr. Van Vlo ten ditmaal nog niet opleggen; hij raadde de heer N. aan het voortaan wat kalmer aan te doen. „Dat kimt u rustig aannemen," zei deze opge lucht. „ik rijd niet harder dan veertig Deze „heuvel" is bedrieglijk, om dat hij namelijk nauwelijks opvalt. Onderzoekingen van de rijkspolitie hebben uitgewezen, dat men op een bepaald moment een tegenligger niet ziet haderen. Hierdoor zijn ai heel wat botsingen ontstaan, doordat auto mobilisten op een fataRl moment gingen inhalen. Er zijn zelfs doden te betreuren or O Die maandag bleef hel dan ook politie te praten, nadat ik mijn wa gen langs de kant had gezet. Plotse ling komt er een Taunusbusje die heuvel afrijden. De bestuurder wil gaan remmen, maar de auto slipt. Van schrik deed die man niets meer en we zagen dat busje in de rondte tollen en rechts op ons afko men. We namen een noodsprong en zagen hoe die wagen precies op mijn auto terechtkwam. Er was niet veel meer van over.aldus de heer X., die na zijn relaas voor de meer aan wat men over hem schrijft, maar haal eruit, wat ik nodig heb Zenuwachtig voor de komende quiz is de heer Van Eysden niet. De er varing als reservekandidaat is in dit. opzicht een grote steun voor hem. „Het enige, dat ik kan zeggen is, dat ik hoop dat 't lukt." Hopen, dat het allemaal weer goed zal gaan. Dat doet ook Joyce van der Horst, vijftienjarige leerling van de keuchenius-muio aan de Heer Bo- kelweg 60 te Rotterdam, die vrijdag avond met het onderwerp Adamo de tweede ronde van „Tel uit je winst" ingaat. Vol goede moed, want, zegt ze: „Ik ben ai blij, dat ik de eerste ronde ben doorgekomen. Ik maak me nu niet zo zenuwachtig meerToch heeft Joyce zich met de populaire Belgische tienerzanger geen gemak kelijke opgave gesteld. Artikelen over Adamo zijn meren deels in het Frans geschreven en het heeft haar - ze is leerlinge van de derde klasse mulo - veel inspanning gekost zich de inhoud eigen te ma ken. Daarbij komt, dat ze voorschool vele repetities moet voorbereiden die de studie van het onderwerp door kruisen. Een groot voordeel is natuurlijk, dat haar Frans met sprongen voor uitgaat. Hoe goed zij In die taal thuis is, bewijst Joyce even later. Zichzelf op de gitaar begeleidend zingt ze een zelf geschreven Frans liedje: „J'aime ta tètë", Joyce is lid van de Nederlandse Adamo - fanclub, waarvan enkele leden haar na de uitzending schre ven. „Leuke reacties," zegt ze. Ove rigens is de zwartharige zanger tekstschrijver-componist niet haar enige favoriet. Ook naar Charles Az- navour en Gilbert Bécaud luistert ze graag. Niet de Beatles. „Die waren in het begin wel leuk, maar ze gaan gauw vervelen De Delftse politie heeft de 37- jarige schipper IV. van O. uit Delft aangehouden die verdacht wordt van verduistering in dienstbetrekking. Over de grootte van het verduisterde bedrag is niets definitiefs bekend. Het zou enige duizenden guldens bedragen. Van O, heeft de verduis teringen ai in het begin van dit jaar gepleegd. Hij was schipper op een schip van reder Van Bergen uit Delft. Overal waar hü onderweg vrachten afleverde kreeg hij daar voor vrachtgeiden die hij slechts ge deeltelijk aan zijn werkgever af droeg. De schipper wordt vrijdag voor de officier van Justitie geleid. (Van een onzer verslaggevers) Op zaterdag 18 december zat op de werf van Verolme te Heusden het dubbelschroef m.s. Lady Carolina (499 bruto ton) te water gelaten wor den. Het schip is gebouwd voor rc- kenins van dc Cocicté Navale Dcl- mas-Vieljeux te Parijs. De Lady Carolina is het vijfde be voorradingsschip voor boorplatforms, dat op de Verolmewerf te Heusden in successie is gebouwd. Het schip zal tevens dienst kunnen doen ais brand- blusboot en zal daartoe worden uit gerust met een wormpomp van het fabrikaat Ter Borg en Mensinga, met een capaciteit van 45 ton per uur en een opvoerhoogte van 90 meter. De voortstuwing van het schip se schiedt door twee Kromhout-diesel' motoren, elk van 850 p.k. „Neen, erg zenuwachtig ben ik niet. Tenminste, nóg niet.' van der Horst lacht wat verlegen. Joyce PAGINA 7 (Van een onzer verslaggevers) „Verdachte heeft zijn eigen glazen ingegooid door na een tijd buiten schot te zijn gebleven iveer in zijn oude jout te vervallen." Zo oordeelde de officier van Justi tie over de al twaalf maal eerder veroordeelde 34-jarlge isoleerder W. J. M-. die zich woensdag wegens zijn aandeel ln twee Inbraken moest verantwoorden. De eis luidde een jaar en zes maanden met aftrek. M. was tegen de lamp gelopen, toen kort na een m braak in een hobbyzaak aan de Oosterstraat te Rotterdam, waarbij een doos met miniatuurlocomotleven ter waarde van f 1672.- werd gestolen, hij door een speurhond ais mogelijke mede dader werd aangewezen. Verdachte verklaarde niet te zijn blnnengeweest, maar alleen de doos van zijn Inmiddels voortvluchtige broer te hebben aangepakt en in de struiken van de achtertuin te hebben verstopt. Eenzelfde ondergeschikte rol zou hü enige maanden tevoren hebben ver vuld bij de inbraak in een pakhuis te VUsstngen waar een partij van 13 kazen werden gestolen, die oij verkoop 160.- zou hebben opge bracht. Hij zou toen buiten in de auto zijn blijven zitten, terwijl zijn broer en een andere dader de in braak pleegden en de kazen ir. de kofferruimte borgen. In zün requisitoir stelde de offi cier van Justitie echter, dat M. niet als medeplichtige maar als mede pleger van de inbraak moet worden beschouwd. (Van onze sportredactie) Dat was zondag weer eens een ouderwetse derby tussen SW en Hermes-BVS. Een wedstrijd met spanning en sensatie, waarin beide ploegen hebben laten zien dat zij tot goed voetbal in staat zijn. Ieder speelde een halve wedstrijd op z'n best. Men heeft aan het voetbalpubliek laten zien dat er nog wei degelijk talent aanwezig Is in Schiedam. Misschien dat het publiek nu weer blijft komen. Zondag kan Hermes-DVS laten zien dat de 42-zege op SW geen vergissing is geweest, want dan komt Helmondia '55 naar Harga. Met het zelfde voetbal ais in de tweede helft tegen SVV geëtaleerd, moe ten de punten in Schiedam blijven. Het parkeren als abonnee kost 80 cent per dag. Iedere houder van een weekkaart, een trajectkaart, een al gemeen abonnement of een jeugd- kaart voor spoorwegvervoer kan aan het loket Blijdorpzijde op vertoon van het kentekenbewijs een parkeerabon- Bij Koos Hennevcld zijn een aantal junioren bezig met dc training voor de kampioenschappen van Zuid-Hol land. die in januari 1966 zullen wor den gehouden. Wel zeker is dat er een aantal van de junioren uit. de sportschool zullen deelnemen, doch wie dat zullen zt)n, is nog niet zeker. Ook in voorgaande jaren namen leerlingen van de Maas- •slu;se Sportschool deel aan dergelijke kampioenschappen en met succes. Er wordt daarom hard getraind om ook de komende kampioenschappen goed naar voren te komen. Speciaal voor treinreizigers die met hun auto naar het station komen is aan de Blijdorpzijde van het Rotter damse Centraal Station een parkeer terrein aangelegd. Het heeft een ca paciteit van 97 wagen en wordt van daag officieel in gebruik genomen. Deze 'Stations-Parkomatic' is de eer- nement krijgen, ste in Europa. Deze worden uitgegven voor 5, 6 of Desgewenst kunnen ook niet-NS- 7 dagen of voor een hele maand met klanten van het terrein gebruik ma- een minimum van 20 en een maxi- ken. Zit dienen zich dan wel te reali. mum van 31 dagen. Een abonnee seren, dat het drie gulden kost om moet zijn abonnement in de auto- binnen te komen. Treinreizigers maat steken. Er wordt dan een dag- krijgen bij het kopen van hun spoor- strip van afgesneden. Ook in dat ge- kaartje op vertoon van het parkeer- val gaat de afsluitboom op. Bij ver- bewijs twee gulden terug. NS hopen, trekkende wagens gaan de bomen dat op deze wijze de bokken van de automatisch open. schapen worden gescheiden. De drie guldens moeten in een automaat worden geworpen. De auto mobilist kan daarbij rustig in zijn wagen blijven zitten. Zodra het geld is ingeworpen, gaat de afsluitboom waarmee het terrein is afgesloten omhoog en is de weg naar de par keervakken vrij. De Stations-Parkomatic' staat niet alleen open voor dagparkeerders maar ook voor abonnees. Deze heb ben zelfs voorrang. Ze vinden gega randeerd een plaats. De automaat re serveert de plaatsen van abonnees en houdt zelf bij hoeveel ruimte er over blijft voor dagparkeerders. Zodra alle vrije plaatsen bezet zijn, verschijnt het bordje 'Vol'. Dit bordje verdwijnt wanneer een auto het terrein verlaat. Abonnees en dagparkeerders hebben een eigen ingang. Hebben dc blauwwittcn zondag hun zelfvertrouwen terug gevonden? Zo ja dan zijn de punten voor de ko mende zondag ook voor Hermes. SVV, dat naar DFC gaat, heeft het lang niet gemakkelijk. Hoewel de Dordtenaren lang niet meer de ge vaarlijke ptoeg zijn van het vorige seizoen, moet het toch niet worden onderschat. Of Leen Hubert van de partij zal zijn was nu neg niet bekend. SVV 2 zit nu wei helemaal in de hoek waar de klappen vallen. Nu komt Go Ahead naar Schiedam en misschien dat er een klein kansje is om de punten te pakken. De reserves van Hermes-DVS heb ben een vrije dag. De jeugd van SVV gaat zaterdag al vast een beetje la ten zien welke kleuren SVV draagt. Want de jonge profjes gaan dan le gen de jeugd van DFC strijden om de eer van de sterkste. Als dat de Schiedammers biüken te zijn valt dat weer niet tegen. De afkeuringen van de laatste weken waren geen re den om stil te zitten. Trainer Köne- man heeft zijn pupillen aan de gang gehouden .De jeugd van Hermes- DVS speelt thuis tegen De Baronie. Het wordt weer eens tijd voor een overtuigende zege. Anutleurderby Alle vijf de Schiedamse KNVB- clubs komen in het strijdperk. Sterk op de voorgrond staat wel de ste delijke ontmoeting tussen DHS en Excelsior '20. Het opmerkelijke feit doet zich voor, dat de laatste keer, dat de amateurs in het veld kwa men. DHS bij Excelsior op bezoek was en daar de aanval op het onge slagen record afwezen. De afkeuringen van de laatste we ken zijn er de oorzaak van, dat beide ploegen elkaar opnieuw ontmoeten maar nu bij DKS in Kethel. Excel sior heeft geluk dat het deze wed strijd nog over Ton Ruts kan be schikken want deze speler vertrekt begin januari naar de West. Marti- nit maakt een crisis door en hoeft daarom niet op de volle winst te re kenen b(j Gelukvogels. SFC moet zondag de volle winst mee brengen bij Merwede vandaan om mee te blijven doen. Gezien de goede geest bij de SFC-ers geven wij de heren een goede kans. SVDPW zoekt het ook ai buiten Schiedam en gaat naar Hekelingen. Hier moet winst in zitten voor de mannen van Toon Hardeman. In de afdeling zijn er maar fwee clubs die in het veld komen, Urus gaat naar Puttershoek om daar te tonen goed te hebben overwinterd. Schiedamse Boys krijgt het moeilijke duet uit te vechten tegen Metro. Voor Metro geldt het voordeel van eigen terrein. Toch geloven wij dat de Boys in staat zijn de punten mee naar Schiedam te brengen. De zaterdagvoetballers komen, mits de regen weer geen spelbreker wordt, allen in het veld- PPSC krijgt DUN O op bezoek en kan zich geen verlies permiteren. Dat geldt in zekere mate ook voor HBS8, dat bij VVGZ op grote tegenstand moet rekenen. GTB krijgt bezoek van de oude tegenstander ZBVH en zal zich niet laten verrassen. GSS krijgt het bij Hellevoetsluis niet gemakkelijk en zal heel wat moeite hebben om er een redelijk halen. resultaat vandaan te (Van een onzer verslaggevers) Op de parkeerplaats hij de ca baret-dancing in het Park te Rotterdam heeft zich op 11 okto ber een incident voorgedaan met trieste gevolgen voor een 26-jari- gc plaatwerker en een 32-jarige taxi-ondernemer. De piaatwerkcr kwam met een hersebloeding in het ziekenhuis terecht en tegen de taxi-ondernemer werd een vervolging ingesteld wegens het toebrengen van zwaar lichame lijk letsel. Hij stond woensdag terecht voor de Rotterdamse po litierechter, mr. A. R. Jolles. Verdachte vertelde dat er vier mensen op de parkeerplaats stonden toen hij wilde wegrijden. Hij ge bruikte zijn claxon, waarop een van de vier riep: „Je moet niet rijden ais je lazerus bent!" Dit vond hü nogal grievend; hij was helemaal niet dronken en hij stapte even uit de wagen om te protesteren. De plaatwerker kwam op hem af en om een mogelijke aanval te voorkomen, had hij de man een duwtje gegeven. „Hü vie! op zijn hoofd, .maar dat was werkelijk mijn bedoeling niet. Ik denk dat de man ziekelük is ge weest". Drie getuigen deden een ander ver haal. De plaatwerker had alleen maar voor de grap geroepen: „Piet. je moet niet zo toeteren!" Verdachte, wiens voornaam Claudius is in plaats van gewoon maar Piet. riep boos te rug: „Wie tatoueert mij als Piet?" of „Wie tutoyeert my als Piet?" (Hier over waren de getuigen het niet ge heel eens." Vervolgens had verdachte de plaat- 15 DECEMBER Engels pond 10,108—10.111 Amerik. dollar 3,601®»3,60 l Franse frank 73.57173,621 Belgische frank Zwitserse frank Zweedse kroon Duitse mark Deense kroon Noorse kroon Canada Italiaanse lire Oostenrijkse schilling 7,2617,263 83.53—83.58 69.71—69.76 151—90,20' .>3.351—52,40' 50.48—50,53 3,34 j A3.34J 1 57.70-i57,75i 13.95113,961 Escudo's 12,60—12,611 KvejiSX werker zo'n harde itomp midden in I het gezicht gegeven dat hij ach ter- I over tegen de grond sloeg. Het slachtoffer is gedurende vijf weken In het ziekenhuis verpleegd en hü mag nog steeds niet werken. „Een hersenbloeding kan. de dood ten gevolge hebben", zei de officier van Justitie. „Voor deze ongemoti veerde en gevaarlyke agressie eis ik' vier maanden gevangenisstraf". De taxi-andememer Weef volhou den dat zijn lezing van het gebeurde de juiste was. „Het wordt hier an dersom verteid- Ik zit al twaalf jaar in het taxibedrijf en daar maak je heel wat mee. Als ik agressief was, zou ik al eerder veroordeeld rijn. Ik heb mijn excuus gemaakt en de man een fruitmand gestuurd. Vier maan den is een veel te zware straf." Mr. Jolles heeft drie maanden op gelegd. Onbemand schip Een forse bejaarde schipper schrok hevig toen een gevangenisstraf van drie weken en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid tegen hem werd gevorderd wegens autorijden na te veel alcohol. Hjj was aangehouden nadat hij een aanrijding had veroorzaakt. „Hoe kan dat nou?" riep hij. ,Mijn schip kan toch niet onbemand in de haven blijven liggen? Dan ben ik finaal gerinneweerd- Mijn rijbe wijs mag u hebben, maar stop me niet in de gevangenis!" Het vonnis was veertien dagen zit ten en een jaar niet rijden. ,.U houdt geen rekening met mijn schip." zei verdachte, die zich met zijn zakdoek de ogen afveegde. „Dat doe jk wei," verklaarde mr. Jolles, „anders had u drie weken gekregen." Een 24-jarige magazijnbediende moest zich wegens verduistering en diefstal verantwoorden. Hü had in september en oktober telkens levens middelen, drank en zeep weggeno men ten nadele van zjjn Rotterdam se werkgever en was toen aan het zwerven gegaan. In een opvangcen trum te Amsterdam sta! hij de transistorradio van een Marokkaan. Als collectant voor het Koningin "VViihelmlna Fonds maakte hij zich meester van de inhoud van zijn col lectebus: 36. Een lichtpunt in deze zaak was het niet ongunstige reclasseringsrspport. De ontsporingen van de jongeman werden toegeschreven aan verdriet over een verbroken verloving. Die verloving had hi) verbroken uit angst voor het huwciyk: hjj. herinnerde zich al te goed de huwelüksniisère van zün ouders. De officier e:ste vyf maanden met aftrek, van deze straf twee maanden voorwaardelijk met drie jaar proef tijd en toezicht. Met aandrang ver zocht de raadsman de duur van de straf zo te bepalen, dat verdachte nog juist voor de kerstdagen vrij zou komen. Mr. Jolles koos de middenweg: „Met Kerstmis moet u nog hier bly- ven. maar op 28 december, dus nog voor oud en nieuw, komt u op vrije voeten. Ik veroordeel u tot achttien weken met aftrek, daarvan acht we ken voorwaardelijk met twee jaar proeftijd en toezicht," De teleurgestelde verdediger deelde mee, dat hij zich met zün cliënt over hoger beroep wilde beraden.

Het Vrije volk | 1965 | | pagina 1