Komen zondagamateurs weer eens binnen lijnen? Secretaris jubileert mee Aanvaring op Nieuwe Maas Ouders spannen kort aan om meisje gediir Nieuw bos (100 ha) in Tielerwaard Lichte stijging van arbeidsreserve Gewonden bij aanrijding voor do liiferectiter Sliedrechtse winnares doe-het-zelf- kapconcours Tegen Sint-Vïncentiusvereniging Rectificatie Gladde banden: slippartij Kelder brand je Verblifa sluit, maar niemand zonder werk Klachten over hengelaars r Aanhangwagen met kratten glas kantelt Burgerlijke Stand WISSELKOERSEN HFT VRIJE VOLK DONDERDAG 10 FEBRUARI 1968 PAGINA 7 v5. 1 i&wüi Mr Eigen district Geen jeugd meer Amateurs Afdeling (Van een onzer verslaggeefsters) De ouders van een 19-jarig meisje hebben een kort geding aangespannen tegen de Sint Vincentiusvereniging. Zij willen hun dochter, die door de vereniging is ondergebracht in de inrichting ,.De Goede Herder" te Almelo, terug hebben. Het geding werd woensdag behandeld door de president van de Haagse rechtbank, mr. G, Witsen Elias. Blij (Van een onzer verslaggevers) „Waarom bent u de vor'ge keer niet gekomen?" vroeg de Rotterdamse politierechter mr. A. Jolles, woensdagmorgen aan een wat oudere vrouw, die wegens winkeldiefstal voor hem ge dagvaard was. „De angst, meneer, de schande De vrouw had eerst bij Ter Meulen slippers en kinderkleren gestolen en daarna bij C. en A een damesvest en een overhemd. De totale waarde was zestig gulden. - Rusthouden BP'raffinaderij Bank u teel Z A AIEKS plaats ze lees ze - i - -en 1 - *- >"^*SÏ1V'4 &4' &k JV„. -. -- .- -A._ i.f 1 - - (KV 4 vV~"t.v.:" (Van onze sport; edaetie) Wij blijven rustig volhouden en wagen het opnieuw om een ge heel voetbalprogramma bij u aan te kondigen. Welke weersgesteld heid het komende voetbaiprogramma in de war gaat gooien, is natuurlijk weer de grote vraag. Maar enfin, we wagen het er maar op. Zowel in het betaalde voetbal als bi.i de amateurs is er, wat de Schiedamse clubs betreft, een compleet programma. Voor SVV betekent dat een thuiswedstrijd tegen Haarlem, Gezien het vertoonde spel van de Schiedammers tegen Excelsior, geven wij zonder meer SVV de beste kans om dat duel te winnen. Heiaas zullen de SVV'ers het zonder Leen Hubert moeten doen. Leen kon, na de vreemde beslissing van arbiter Regtop, zijn mond niet houden en werd van het veld gezonden. Wat de heer Regtop daarna ging opvoeren, had nou echt niets met voetbal tc maken. Het bestuur van de jubile rende biljartvereniging Rembrandt, v.l.n.r. tV. van Pelt, D. Simons met achter hem G. Valkestijn, J, II. van Duijl en T. Boelens, kijken naar de verrichtingen van cén der leden. Rembrandt biljart 'n kwart eeuw (Van een onzer verslaggevers) In het eerste jaar van de bezetting, om precies te zijn op 15 februari 1941, toen het uitgaansleven door de bezetter al aan banden was gelegd, besloten een aantal Schiedamse biljart liefhebbers, tot het oprichten van een biljartvereniging. In café De Luifel zag toen de B.V. Rembrandt het levens licht. De naam van de vereniging had niets met de een of andere artistickeling in de club tc maken maar met het feit dat café De Luifel nu Centrum-West gelegen was aan de Rembrandtlaan. De mannen van het eerste uur waxen H. Kersten, F. Ro sier, H. Valkestijn, G. Valke- stijn, H. Heijkoop, L. van Spiu.nder en C. Ruggeberg. Reeds spoedig was Rem brandt een toonaangevende vereniging, die in 1942 aanslui ting kreeg met de Koninklijke Nederlandse Biljartbond. Dot Rembrandt in korte tijd zo'n goede en bekende naam kreeg, was tc danken aan het feit dat men be gon met het organiseren van ver schillende grote toernooien en beker- series. De Luifeibeker en de wed strijden om de zilveren sigaar wa ren twee van die grote biljartevene- menten. Beide wedstrijden worden nu niet meer gespeeld. Wel de wed strijden om de Rembrandtlibrebeker. Omdat de afstanden zn groot wa ren (biljarters uit Maassluis moesten bij voorbeeld helemaal naar Baren- drccht of op de linker Maasoever) kwam in 1943 de heer Van Splunder met het voorstel om te proberen een zelfstandig district te gaan vormen met de Schiedamse, Vlaardingse en Maassluise clubs. Mej. G. Timmers van de Prof. van 't Hoffstraat 15 te Sliedrecht is Zuidhollands beste doe-het- zelf-kapster. In gebouw Musis Sacrum aan de Lange Haven te Schiedam nam ze woensdagavond onder grote belangstelling met succes deel aan de concours de Gouden Lok. Een deskundige jury kende haar 37 punten toe voor het kapsel dat zij in drie uur zelf ver vaardigde. Daarmee klopte zj) mevrouw M. J- Baan-Rietdijk van de Buys Ballot singel 4 te Schiedam met 6 punten en zal tij Zuid-Holland op 29 maart ver tegenwoordigen in de landelijke fi nale in Krasnapolsky te Amsterdam. Zoals bekend werd dit concours ge organiseerd door een kosmetische im- portfirma die wil aantonen dat huis vrouwen zonder veel moeite zelf hun kapsel kunnen verzorgen. Het. ging de nog tamelijk jonge win nares goed af. Vlot werkte zij voor een goifbehandeling benodigde wik kels in en maakte een handig gebruik van krulspelden en kosmetica, In Middelburg wordt vanavond de Zeeuwse strijd beslist en maandag zijn de Utrechtse kandiaten aan de beurt. Huisvrouwen uit Overtjsel gaan op woensdag 15 februari hun haar ver zorgen in Enschede en 'doe-het-zelf- kapsters uit de Noordoostpolder ont moeten elkaar op 18 februari in Em- meloord. Friesland sluit de rij niet een wedstrijd op 22 februari in Leeuwarden. De winnares van de landelijke fi nale krijgt een personenauto en een gouden halsketting in de vorm van een haarlok. De tweede prijs is een radio-grammofooncombinatie en een gouden dames horloge vormt de derde prijs. Bovendien krijgen alle deelneem sters aan deze finale een herinne ringsmunt. De secretaris van Rembrandt, de heer J. II. van Duijl, nodigde alle clubs uit die drie plaatsen uit voor een oriënterende bespreking. Op die vergadering werd met algemene stemmen besloten aan het district Rotterdam en aan het bondsbestuur te vragen het verzoek in te willigen. Die goedkeuring kwam en op 1 mei 1944 werd het district Schiedam i Schiedam. Vlaardingen en Maas sluis) opgericht. Rembrandt leverde twee districts bestuurders, de heren Kersen en v. Duijl. De laatste werd secretaris voorzitter en wedstrijdleider-redac teur Biljartnieuws. De heer Kersen verliet in 1951 het districtbestuur en de heer Van Duijl in 1964, toen hij na een schorsing van een jaar door het bondsbestuur, welke straf later door de beroeps commissie en vervolgens de raad van cassatie te niet werd gedaan, besloot alle functies neer te leggen. Hiermee verloor het district en de gehele biljartwereld een bestuurder van formaat die ook een heel groot aandeel had in het tot stand komen van het jeugdbiljartcentrum. (het eerste in Nederland) in de bovenzaal van Musis Sacrum in Schiedam. Daar werden aanvankelijk veertig jongelui getraind, maar jammer ge noeg komen er nu bijna geen jon gens meer. De heer Van Duijl kreeg in de heer G. H. Valkestijn een goede op volger bij Rembrandt. De heer Val kestijn is nu secretaris en de enige die nog steeds vanaf de oprichting lid is. Gedurende al die 25 jaar heeft hij zijn vereniging in verschil lende functies gediend, als penning meester. wedstrijdleider en thans als secretaris. Het bestuur houdt dinsdagavond 15 februari een receptie van halfacht tot negen uur, waarna om 10 uur de prijzen worden uitgereikt van de wedstrijden gespeeld ter gelegen heid van het komende jubileum en waaraan alle verenigingen in het dis trict Schiedam hebben deelgenomen. Maar goed, het voetbalcircus moet verder draaien en dus komt Haar lem naar Harga. Wie trainer Goscns op de plaats van Hubert laat spelen, is nog niet bekend. Hermes-DVS. dat zondag een vrije dag had. gaat naar RCH cri zal daar alle zeilen moeten bijzetten om niet al te gehavend uit de strijd te ko men. De Haarlemmers doen mee om de bovenste plaats en zullen zich niet graag de '"-et dwars gezet zien door Hermes- DVS. Het zal echter tussen deze '.wee aloude tegenstanders een goede partij voetbal kunnen worden. SVV 2, dat zaterdag zo verrassend van Excelsior 2 won, zal het bij DWS 2 wel iets moeilijker krijgen. Herir- -DVS 2 gaat naar Haarlem 2 en kan daar, dunkt ons, wel met winst vandaan komen. De jeugd van SVV is aan een dui delijk herstel bezig. Zaterdag werd het Rotterdamse Excelsior met 30 geklopt. Er is wat meer rust in de defensie van de Srhicda,..mers en verder heeft men in de talentvolle Van der Ven een goede afwerker. Of het zaterdag tegen de jeugd van Sparta, getraind door Pim Vis ser ook zo gemakkelijk zal gaan, be twijfelen wij ten sterkste. Maar al met al kan het zaterdag een ..man nelijke" partij voetbal worden op Harga. De toekomst van Hermes-DVS moet helemaal naar Maastricht om tegen de jeugd van MW te spelen. Bij winst blijft de lift voor Hermes omhoog gaan. Alle vijf Schiedamse KNVB-clubs komen in het geweer. Vier van hen blijven in Schiedam; alleen DHS zoekt het bulten onze stadswallen. Het gaat namelijk naar Nieuwehoorn en zal daar de zoveelste aanval op het ongeslagen record moeten af slaan. Excelsior '20 krijgt bezoek van dc altijd weer lastig te overwinnen te genstander EDS. Verlies kunnen de Schiedammers zich, gezien hun goede positie op de ranglijst, niet permi- teren. Martinit zal flink van zich af moeten bijten tegen Acolus dat grote plannen heeft dit seizoen. Die grote plannen heeft ook SFC, dat bezoek krijgt van FIOS en moet winnen. SVDFW zit nog zo'n beetje in de hoek waar de klappen vaiien. maar kan zich daaruit verwijderen door van Hiilesluis te winnen. Dat zoiets niet mee zal vallen, weten wij. Het afdelingsprogramma is voor de Schiedamse clubs ook compleet De zes RVB-clubs komen allemaal in het veld. Demos gaat naar SVDP, S 'f '.m krijgt bezoek van DRL e. as gaat naar Crooswijk. Deze drie eerste klassers krijgen het dus wel moeilijk. Wü zien voor Ursus nog de beste winstkansen. In dc tweede klas gaat Schiedam se Boys naar SC Maas en zal daar veel moeite hebben te winnen. DRZ, dat naar HWD gaat. moet ook ter dege oppassen. Wilton ontvangt Blij- dorp, wat wel eens winst kan be tekenen voor de Schiedammers. PPSC liet zaterdag tegen DOTO een klein steekje vallen. Hiermee zitten wij gelijk bij de zaterdagvoet- ballcrs. Hopelijk zullen de blauw- witten deze fout tegen het op bezoek komende Loosduincn weer herstel len. HBSS krijgt zaterdag de moei lijkste wedstrijd lot nu toe te spe len bij Groote Lindt op hun veld. Winnen de Schiedammers, dan gaan we toch echt aan een kampioen schap denken. GSS gaat naar Hellevoetsluis en GTB blijft in Schiedam om ZBVH te ontvangen. Voor beide moet hier winst inzitten. (Van een onzer verslaggevers) In de A, Vinckstraat te Schiedam kantelde woensdag omstreeks kwart over drie een met kratten glas ge laden aanhangwagen van een vier wielige vrachtauto die werd be stuurd door de twintigjarige chauf feur, de heer C. van W. uit Utrecht. Deze had in de Spaanse polder bij N.V. Pieterman kratten gelost en wilde juist het industriegebied «eer gaan verlaten, toen het linkerachter wiel van de aanhanger door een kuil reed. waardoor de lading in bewe ging kwam. De vloer van de vrachtauto was inmiddels door ijsafzetting spiegel glad geworden en de kratten scho ven allemaal naar een kant. zodat de aanhangwagen uit balans raakte. Het kantelende gevaarte kwam te recht op een hoeveelheid ijzeren pij pen, die langs de weg lag. Ook werd een boompje geramd. De trekker van de vrachtwagen combinatie die tijdig tot stilstand kon worden gebracht, bleef overeind maar het koppelingshuis en de trian gel die trekker met aanhanger ver binden. werden verbogen. Persoonlij ke ongelukken deden zich niet voor. Op dc Nieuw e Maas voor de mond van de Waalhaven zijn dinsdagmor gen de Nederlandse tanker PAM 36 (430 ton) en het Nederlandse sleep- schip St.-Antonius (411 ton) met el kaar in aanvaring gekomen. Beide schepen liepen vrij zware schade op, maar maakten geen water. De St.-Antonius kwam, gesleept door de sleepboot Kreek, de Waalha ven uit. Vermoedelijk door een ver keerd begrijpen van elkaar gegeven seinen en door het slechte zicht duisternis en regen raakte de on geladen St.-Antonius de tanker. De sleepboot wist nog juist tussen de botsende schepen weg te komen. De PAM 36 kon de reis voortzetten, maar de St.-Antonius moest eerst in reparatie omdat hij by het laden lekkage zou krijgen door een gat in de steven. spoedig mogelijk in behandeling te nemen. Mr. Huisman deelde mee dat het meisje in het tehuis ..De Goede Her der" in Leidschendam zou willen worden geplaatst. Zij zou dan dich ter bij huis zij en regelmatig naar haar ouders kunnen gaan. De advocaat van de ouders, mr. D. Huisman, legde uit dat het meisje na scheiding van haar ouders op 12- jarige leeftijd samen met haar jon gere zusje onder toezicht van de Sint Vmeenuusvereniging werd geplaatst. Nadat haar moeder was hertrouwd, werd een verzoek tot herplaatsing in de ouderlijke macht voor wat betreft liet zusje ingewilligd. Het oudste meisje echter, dat ta melijk moeilijk was en achtereenvol gens diverse inrichtingen en betrek kingen „afwerkte" bleef onder toe zicht. Nadat zij weer bij een werk gever was weggegaan werd zij vol gens mr. Huisman tegen haar zin in het tehuis in Almelo onderge bracht. De raadsman van de Sint Vincen tiusvereniging, mr. M. G. J. Bevers, stelde daar tegenover dat de ouders voortdurend moeilijkheden veroor zaakten. Telkens als het meisje met hen had gesproken, zou ze blij zijn in Almelo weer tot rust te kunnen komen. ,De inspectrice van de vereniging mej. B. E. M. Hoekstra, zette uiteen dat de vereniging niet tegen her plaatsing van het meisje In het ge zin Is, maar dat men toch eerst zou willen nagaan hoe zi. zich in Almelo gedraagt. De mogelijkheid tot her plaatsing zon dan over enkele maan den kunnen worden bezien. „Waarom nu niet?", vroeg de pre sident. Hij verklaarde een verzoek tot de kindem-echter te willen richten om het verzoek tot herplaatsing zo (Van een onzer verslaggevers) Bü het artikel over het jaarver slag van het Stedelijk Museum te Schiedam plaatsten wij In onze krant van gisteren abusievelijk een foto van de Koopmansbeurs aan de Dam. Hiervoor onze excuses. gedaan?" dager, rusthouden. Deze straf krijgt u, We kunnen geen enkele uitzonde ring maken. U kunt natuurlijk in ho ger beroep gaan. Maar het gerechts hof geeft u precies hetzelfde. Pro beer het maar eens". ..Waarom hebt u het vroeg de rechter. „Ik weet het niet. Ik heb nooit begrepen- wat stelen Is. Ineens heb je bet. Je staat daar alleen met iets in je handen „Weet uw man het"" „Ja, hij weet het, maar je darft er eigenlijk niet goed met elkaar over ie praten. Zo verschrikkelijk is het". Overeenkomstig de eis werd het vonnis vijftig gulden of tien dagen en veertien dagen voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. „Wilt u in hoger beroep gaan?" „Nee, ik ben fout geweest". Een zestigjarige magazijnbedien de nad en hij gaf dat toe te veel bier gedronken. Daarna was hij in zijn auto gestapt en tegen een licht mast gebotst. „Ik wilde een oude man ontwijken. Ik heb hem door het plaatsen van een advertentie willen opsporen, maar hij is niet geko men". zei verdachte. Hij zei verder nog dat hij 35 jaar rijervaring heeft en dat hem nooit iets was overko men: Het spijt me allemaal ontzet tend. De officier hield zich aan het vas- le tarief: veertien dagen en een jaar ontzegging. „Ontzettend! En ik heb al zoveei schade gehad. Ik moet de auto nog afbetalen. Ik ben drie weken ziek ge weest Rechter: „Dan kunt u nu veertien (Van een onzer verslaggevers) Achter de geringe stijging, die het aantal werkloze mannen in het rayon Nieuwe Waterweg-Noord in januari te zien heeft gegeven h«-~ft men geen economische oorzaken te zoeken. Het gewestelijk arbeidsbureau wjjt de toename van de mannelijke arbeidsreserve van 151 tot 179 in een maand tijd aan het weer en aan toe vallige omstandigheden. De toename van het aantal inge schrevenen komt voort uit een ge ringe vermindering van de werkge legenheid in de bouwvak, in de me taalnijverheid en bij het niet-varend verkeerspersoneel. Het aantal open staande aanvragen voor personeel is overigens nog steeds een veelvoud van het aanbod. Eind januari ston den er 4070 aanvragen voor manne lijk en 960 voor vrouwelijk personeel open. Hoewel het aantal aanvragen een lichte daling vertoonde nam in de bouwsector de vraag naar een aantal categorieën vakmensen verder toe. De Koninklijke Ned. Mij. van Haven werken diende een aanvraag In voor 50 betontimmerlieden voor de bouw van de BP-raffinaderij. Dit project ging ook in andère sec toren al invloed uitoefenen op de ar beidsmarkt. Een buitenlands bedrijf, dat bjj de bouw betrokken is. nam al een aantal werkzoekende loonadmi- nistrateurs, tijdschrijvers, landmeters en magazijnwerkers op. Het arbeids bureau verwacht, dat het BP-project. in de komende tijd grote vraag naar arbeidskrachten zal veroorzaken. De stormachtige ontwikkeling van de chemische industrie, vooral op Rozenburg, zorgt voor een voortdu rende vraag naar personeel. Eind ja nuari stonden er nog 93 aanvragen open voor „chemisch" personeel. Een 28-jarige vorkhcftruckchauf- feur had 's nachts In Hoek van Hol land uit een auto een radio gesto len. Hü was toen dronken. Verdachte had veel moeilijkheden. Hij was getrouwd met een Engelse vrouw. Vrouw en kind waren nu in haar land. omdat het echtpaar geen huls kon krijgen. Verder waren er veel moeilijkheden met verdachte» vader. „Hij kan nu wel veel schuld op va der schuiven, vader drinkt, maar verdachte drinkt zelf ook", sprak de officier. Hij vorderde een boete van 50 cf tien dagen, twee maanden voorwaardelijk met twee jaar proef tijd en toezicht van de reclassering. De raadsman zag een lange en sombere keten. Krijgt zijn cliënt ge vangenisstraf dan verliest hjj zijn be trekking. Dan Krijgt hij het door zijn werkgever toegezegde huis niet. Dan moeten vrouw en kind in Engeland blijven. Dan moet verdachte gaan varen omdat hij in Engeland geen vast werk kan krijgen en dit de eni ge mogelijkheid is om daar voet aan wal te zetten. En aan de wal zijn de kroegen Mr. Jolles wees vonnis: „Toen ik hier heen ging, had ik in mijn hoofd u een paar weken in de gevangenis te iaten zitten. Maar ik zal meegaan met de officier, al doe ik dit niet van ganser harte". „Dank u wel", zei verdachte uit de grond van zijn hart. SCHIEDAM Geboren: Cornells A J z v M J van der Burgh en C A J van Winden; Erwin z v J M Koop- mans en M J Poot; Henriëtte d v J J Overgoor en H Valck; Robert z v A G Scholte en A M Hubregtse; Petronella d v J J de Booij en A J van Leeuwen: Sylvia d v J J Vo gel en W van Loopik: Corry C C d v J N Rouwit en T Poot. De Japanse bond van zeelieden heeft een staking van zeven dagen uitgeroepen voor bemanningen van kustvaarders. De staking is bedoeld om kracht bij te zetten aan looneisen. Op de kruising Westzeediik-Kievlts- laan in Rotterdam Is dinsdamiddag de achttienjarige kantoorbediende W. Rujjs uit de Hoogenwaardstraat met zijn bromfiets tegen een personen auto gereden, Hjj sloeg over de kap van de auto tegen de straat en is met een gebroken been en hoofdwon den naar het Bergweg ziekenhuis ge bracht. Met een gecompliceerde rechter beenbreuk moest de zeventienjarige electricien J. D. Stam uit de Noord polderstraat naar het St. Fianciseus Gasthuis worden gebracht., nadat hij dinsdagavond op de kruising Futse- laan-Pretorialaan met zijn brom fiets tegen een bestelauto botste. Toen hij zijn brommer afremde voor een van de Oppert komende auto. slipte de zestienjarige loopjon gen Lucas Wiering uit de Bruinisse- straat dinsdagmorgen op de Meent Hij schoof onder de voorzijde van de auto cn moest met een aderlijke bloeding in het rechterbovenbeen naar het ziekenhuis Dijkzigt worden gebracht. ARNHEM (ANP) In de ruil verkaveling Tielerwaard zal een ge heel nieuw bos van ongeveer hon derd hectare worden aangelegd. Er komen verschillende recreatieve voorzieningen bij zoals een zwemge- legenheid met badstranden, een kam peerterrein, picknickplaatsen, wan del- en rijwielpaden Verder komt er een ruime parkeermogelilkheid. Dit heeft" de gedeputeerde dr. H. J. vau Eek gisteren in de Provinciale Staten van Gelderland meegedeeld. Het project is een uitvloeisel van de viering 150 jaar koninkrijk in 1963. Toen werd de gedachte geboren om een natuurmonument te stich ten dat als een bezit van het gehele Nederlandse volk een functie zou kunnen vervullen bij de voorziening in de steeds stijgende behoefte aan recreatiemogelijkheden. De kosten worden exclusief de grond ge raamd op 2,5 miljoen gulden. De Cultuur-technische Dienst neemt hiervan ruim 1 miljoen gul den voor zijn rekening- Staatsbosbe heer bijna 1 miljoen en de provin cie Gelderland ruim een half mil joen. Er bestaat grote kans. dat de provincie Zuid-Holland een bijdrage zal leveren in het deel, dat Gelder land op zich heeft genomen. Het nieuwe recreatiecentrum, dat „Lingebcs" zal heten, komt ongeveer 44 km van Rotterdam te iigeen aan rijksweg 36. Dr. J. H. van Eek zei, dat dit bos voor liet westen van het land van grote betekenis zal worden. .WOERDEN Voor de tweede maal in twee doeen sloeg op Rijks weg 12 onder Woerden een auto over de kop na een slippartij. Voor de M.vrofjn maal ook in twee dagen nam dc Woerdense politie twee gladde banden in beslag. Ditmaal was het de dertigjarige elcktro- monteur E. H. E.uit Zevenaar, wiens auto woensdag plotseling be gon te slippen en op z'n kop onder in de berm terecht, kwam. Hoewei de carrosserie geheel wc.-ri vernield, kropen de vijf inzit tenden zonder noemenswaardige ver wondingen uit het wrak 9 februari Engels pond 10 Amerik. dollar 3 Franse frank 73 Belgische frank 7 Zwitserse frank Zweedse kroon Duitse mark Deense kroon Noorse kroon (Van een onzer verslaggevers) Door tot nu toe onbekende oorzaak ontstond woensdagmiddag omstreeks kwart over drie brand in de kelder van dc woning van dc familie F. Merk aan de Lorentzlaan 38 te Schie dam. Het vuur vernielde een hoeveel heid papier en ander afval en kon tij dig worden geblust door de heer A. van Dalen, eigenaar van een winkel in de Lorentzlaan 28b. De inmid dels gewaarschuwde brandweer be hoefde dank zij zijn doortastend op treden geen dienst te doen. (Van een onzer verslaggevers) Verblifa gaat in Delft begin mei zijn bedrijf sluiten, maar dat zal niet betekenen waarschijnlijk dat een van de ruim 160 werknemers werkloos op straat zal komen te staan. Met de werknemersvakbon den had de Thomassen en Drijver - Verblifa-directie een gunstige af vloeiingsregeling voor oudere werk nemers opgesteld en vele jongere werknemers zuilen voor mei werk gevonden hebben. s Het gewestelijk arbeidsbureau in Delft heeft vorige maand twee da gen spreekuur in het bedr(jf ge houden. Velen hebben gebruik ge maakt van dc inlichtingen, die de arbeidsbemiddelaars van het bu reau daar verstrekten. Van de afvloeiingsregeling die voor de boven zestigjarigen was vastge steld, zullen een beambte en 25 arbeiders gebruik kunnen maken. De mogelijkheid bestaat echtcr.dat ook zij elders nog werk kunnen vinden, mede doordat in de rege ling bepalingen over een garantie loon voorkomen. Overgeplaatst In het Thomassen en Drijverconcern zullen 21 beambten en 28 arbeiders, die nu in Delft werkzaam zijn, blij ven opgenomen. Zij worden over geplaatst naar andere vestigingen. Velen zullen naar het bedrijf in Dordrecht gaan, maar er zijn er ook enkelen bij die naar het moe derbedrijf in Deventer worden overgeplaatst. Zonder bemiddeling van het gewes telijk arbeidsbureau hebben inmid dels vijf beambten en 49 arbeiders in andere bedrijven werk gevon den. Bij het GAB werden 27 mannen uit Delft en drie uit andere plaatsen voorlopig als werkzoekenden inge schreven. Van die 27 hebben vier inmiddels al werk gevonden cn heeft het GAB er zes naar bedrij ven verwezen. Ook voor de ande ren hoopt men binnenkort een op lossing gevonden (e hebben. Begin mei sluit Verblifa in Delft zjjn poorten, maar dat houdt nog niet in dat Verblifa op dat moment ook geheel van Delfts bodem ver dwijnt. Tot oktober zullen nog een beambte en twee arbeiders achter blijven,. die alle lopende zaken zul len afwikkelen. .55 j —10,16 .621 3.622 .90 —73,95 .281 7,295 ,651 83,691 .05 —70,10 .194 —90,24j ,52* —52.574 ,674 —50.724 .36H— 3.36f.j ,00 i —14.011 954 —58,004 ,665 —12,672 Een federale rechtbank in Texas heeft de in deze staat gehe ven verkiezingsbelasting, weike voor namelijk de zwarte kiezers treft om dat deze In het algemeen armer zyn dan de blanken, ongrondwettig verklaard. De belasting bestaat nog in andere Amerikaanse staten. 83 70 90 52, 50, Canada 3 Oostenr. schilling Italiaanse lire Escudo's 14, 57, 12, De Vlaardingse Hengrlaarsbond heeft het houden van concoursen door verenigingen in dc singel ach ter het Fortunaterrein verboden. Er zijn nogal wat klachten van bewo ners van de flats In de omgeving over het gedrag van sommige hen gelaars. Uit het jaaroverzicht 1965 van de VHB, blijkt dat het afgelopen jaar een bedrijvig jaar is geweest, in ver band met de viering van het 15-ja- rig bestaan. Vooral dc eoncours-Hef- hebbers kwamen aan hun trekken. Evenwel gaf de bezetting van de twee bej aarden-concoursen en de twee jeugdconcoursen geen aanlei ding tot juichkreten. Met genoegen verleende de VHB medewerking aan het grote Jaarlijkse concours van De Oude Lijnbaan en aan liet. jubi- leumconcours van de meubelfabriek Sprij. En natuurlijk in niet. min-'-jc mate aan de jeugdconcoursen in het I kader van de Vakantieweken. Het bestuur deelt mee, dat de gele Brielsche Mnasvergimning ongeldig is verklaard. Inmiddels is een rose vergunning verschenen.

Het Vrije volk | 1966 | | pagina 1