Orpheus geeft cachet aan 100-jarig jubileumviering Burgemeester opent nieuw prot. sportcentrum op Harga Adam en Eva in Piccolo Mr. Vrolijk opent Keukenhof SCHOENEN STEEDS HET NIEUWSTE IN SCHOENENMODE DE GAST's I Dr. Lodewijks vertelt over Mexico SCHOENMAGAZIJNEN «ommA*» s„ OBK toont homogeniteit in concert Gijsbert Nieuwlancl en Guus Hoekman luisteren speciaal operaconcert op Gustbwerkers onderscheiden met brons wee gewonden en blikschade bij zestien aanrijdingen Kaarten om eieren in Volks gebouw Met bromfiets op auto: man in ziekenhuis Kinderen gewond bij oversteken Voorbeeld Vrouw met brommer tegen vrachtauto Golfclub na inbraak 200 ballen kwijt WISSELKOERSEN HET VRIJE VOLK DONDERDAG 31 MAART 1966 PAGINA 1 (Van een onzer verslaggevers) Gijsbert Nieuwland, oud-dirigent van de Marinierskapel en thans dirigent van het NRU-Promenadc-orkest zal woensdag 11 mei in het Passagethcatcr tc Schiedam het Koninklijk Schie dams Mannenkoor Orpheus dirigeren, dat die dag een speciaal opera-concert zal verzorgen. Dit concert is het tweede van een serie uitvoeringen, die het honderdjarig bestaan van het op 26 augustus 1866 opgerichte mannenkoor moeten accentueren. (Van een onzer verslaggevers) „Maak van dit gebouw een trefpunt voor al uw leden," Met deze woorden opende burgemeester Roelfsema gisteravond het prot.-ehr. sportcentrum op Harga. Dit sportcentrum, gebouwd door de leden van HBSS en ODI, werd na de woorden van de burgemeester in een fel licht gezet door een handeling welke door burgemeester Roelfsema werd verricht. Guus Hoekman K ®op 'H btMi Mi de - ABBEIDJERsrgitt Bloemendeur KWALITEIT - PASVORM - SERVICE NATUURLIJK BIJ VLAARDIHGEN FL. DB VIJFDELAAN 184 VAN HOGKNDORPLAAN 49 t SCHIEDAM HOOGSTRAAT 47 UmfV "A-"» TT*?'-»?.','.' aa ■".ii.B.' In de wasgelegenheid van het nieuwe Sportcentrum veegde burge meester Roelfsema zijn handen a) aan het kostuum van wethouder v. Bochove, die toch vriendelijk bleef kijken. Het harmonie-orkest „Oefening Baart Kunst" heeft woensdagavond In het Passage-theater te Schiedam een uitvoering gegeven. De aanwezi gen werden verwelkomd door voor zitter J. H, H. van Krogten, die zijn toespraak kort hiel in verband met het langdurige programma, maar in ryn weinige woorden toch tot uit drukking liet komen, dat hij het erg op prijs stelde, dat veel leden van de Schiedamse zuster-verenlgingen aanwesig waren. Het programma werd geopend door het Jeugdorkest o.l.v. P. v. Vliet, dat met veel enthousiasme eni ge werken ten gehore bracht. Voor de diverse jongeren in de zaal zal het zeker een aansporing zijn ge weest om in de nabije toekomst toe té treden tot een der harmonieën. Na deze jonge aanloop kwam het grotere werk en wel het harmonie orkest OBK o.l.v. J. van Beek. In het gevarieerde programma, waarin opgenomen muziek uit de musical ..Oklahoma" en het „Kuie Britan nia', bleek wel overduidelijk hoe ho mogeen dit. muzikale gezelschap is. Na het ,.11 Silencio". geblazen docr de heren Westland en Zwaans. kwam de drumband van OBK en het gehrie orkest tot een uitbundige fi nale. Na de pauze' werd de film „Fan fare" van JSert Haanstra vertoond. Als solisten zullen Els Bolkenslcin, Guus Hoekman, Bert v. 't Hof, WH» Matthès en de huidige Orpheus-diri gent Chris Verhoog optreden ln een programma, dat in diverse series (Frans, Italiaans en Duits) is onder verdeeld. '.Van een onzer verslaggevers) Mr. H. Snoep, chef van het kabi net van Schiedams burgemeester II. Roelfsema heeft vanmorgen om elf uur op het kantoor van de N> V, Werf Gusto v.h. firma A. F. Smul ders de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in brons uitgereikt aan drie werknemers van deze scheepswerf, die veertig jaar bij het bedrijf werkzaam zijn. Het zijn de heer W. Rutteman uit de Stephenstraat 3 te Schiedam, die op 14 november 1902 te Rotterdam werd geboren en thans modellenbe- waarder is, de heer G. Ooms. cen ter-draaier van de Wattstraat 16 a igeb. op 16 maart 1907 te Schiedam i en de heer A. F. van der Wilt, een op 10 augustus 1903 te IJsselmonde geboren magazijnbediende, die thans aan de Nieuw Mathenesser- straat 94a te Schiedam woont. Mr. Snoep heeft vanmorgen tijdens een spéciaal belegde bijeenkomst, waar directie en familieleden vertegen woordigd waren, de verdiensten van ae jubilarissen geschetst. (Van een onzer verslaggevers) De Vlaardingse politie heeft woens dag assistentie moeten verlenen bij niet minder dan zestien aanrijdingen. Bij twee daarvan viel een gewonde. Op de Burg. Pruissingel, hoek Billi- tonlaan. verleende woensdagmorgen de 70-jarige wielrijdster N. Z.-de G. geen voorrang aan een vrachtauto. De vrouw werd aangereden en is met hersenletsel en een arm- en beenbreuk naar het Holyziekenhuis gebracht. Op de Kon. Wilhelminahaven reed de 22-jarige kok J. C. W. niet zijn auto tegen een lichtmast. De auto werd gehee! vernield. W. verkeerde volgens de politie kennelijk onder in vloed. De overige aanrijdingen leverden a Heen blikschade op. DONDERDAG Sléicopen: PASSAGE: Old Shalterhand (14 jr.). 2 en 8.15 uur. MONOFOLE: De laatste dagen van Pompei (14 jr.), 2 en 8 uur. Diversen: MüSIS SACRUM: SG-toneelwed- strijd. Onyx met ,.Er verdwijnt een gast", 20 uur. STEDELIJK MUSEUM: Lezing in kader van boekenweek door Adriaan van der Veen. 20 uur. ARCADE: Ned. Kath. Vakverbond. *lg. vergadering, 20 uur. CHR, SOC. BELANGEN: Rhetorica, Spreken in het openbaar. 20 uur. SURSUM CORDA: Contactavond DV'O. 20 uur. Tentoonstellingen: SILöELïJK MUSEUM: Expositie „In kannen cn kruiken II", ge bruiksvoorwerpen en aardewerk van 1800—1900. (Van een onzer verslaggevers) Met inwendige kneuzingen, hoofd wonden cn vermoedelijk een sche- deibasisfrartuur moest dinsdagmid dag de negenjarige Truusje de Boer uit de Spieringstraat in Rotterdam naar het ziekenhuis Dijkzigt worden gebracht. Het meisie stak, achter haar moe der aan, de Aveling over en botste tegen een juist aankomende motor rijder. Zfj werd ongeveer twaalf me ter weggesüngrd. De vijfjarige Annie Batenburg van de Linker Rottekade liep dinsdag middag plotseling de Paradijslaan op en werd aangereden door een perso nenauto. Met een gebroken linker bovenbeen is het kind naar het St.- Franciscus-ziekenhuis gebracht. (Van onze kunstredactie) HET CABARET Adam en Eva is van 1 tot en met 11 april te gast in het Piccolotheater by de Rotterdamse Schouwburg. Tien avonden zullen Frans en Fiet Koster, Dick Eichcn- berger en pianist Enrico Necklieim hier voorstellingen geven van hun programma Tno in F'. Op 8 april (Goede Vrijdag) is het theater ge sloten. FRANS KOSTER oegon zijn cabaret Adam en Eva in juni 1962 in een Haarlems café. Tot midden 1964 werkte hij daar met veel succes, maar de ruimte begon Koster te benauwen. Hij wilde op een wat groter toneel gaan werken én ver liet het café-chantant. NA ZES MAANDEN van betrekke lijke rust is het cabaret Adam en Eva nu weer aan de serie-voorstel lingen begonnen. In het program ma 'Trio in F" vindt men enkele succesnummers uit de vorige pro gramma's terug, maar het bevat ongeveer twintig nieuwe nummers, VOOR HOUDERS van een cultureel jeugdpaspoort geldt in het Piccolo- theater een reductie van 1.75. Velen waren gisteravond naar Harga getrokken om deze opening mee te maken. Van vele verenigin gen van zowel binr.en als buiten Schiedam waren bestuurders aan wezig, die aan deze openingsplech tigheid een feestelijk karakter ga ven. Enkelen van de harde werkers werden nog sens extra in het zon netje gezet. Dat waren de heren L. Bijl en D. Griep, die van het aller eerste moment bij de bouw betrok ken zijn geweest. Burgemeester Roelfsema releveer de nog eens het gehele verloop van de bouw. die, zo merkte hij op, al «en jaar geleden was begonnen. Toen men tot een samenwerking met ODI kwam groeide de plannen maar daarmee tevens de kosten van het project. De voorzitter van ODI, de heer H. Roozenbeek, dankte de burge meester voor zijn vriendelijke woer den en overhandigde hem een bal pen. Net zo'n balpen als waarmee men bij HBSS en ODI een finan ciële actie had gevoerd om gelden bijeen te krijgen voor het sportcen trum. De heer 3. Bijion. voorzitter van de KVB, stelde Schiedam ais een (Van een onzer verslaggevers) De Schiedamse klaverjasver- eniginrj 'Ons Genoegen West' organiseert op dinsdag 5 april in het Volksgebouw aan de Tuinlaan 50 te Schiedam een I eier-paas-klaveriasconcours, waarbij de deelnemers tegen het lage inleggeld can fl vele eieren kunnen winnen. Er zal aan 23 tafels worden gekaart om twee maal tweedui. zend punten onder leiding ian de heer De Bruin, die als wed strijdleider zal optreden. Wie aan dit concours wil deelne men kan zich vóór dinsdag 5 april opgeven bij de secretaris ran Ons Genoegen West. de heer J, Zag wijn. Gordcmsh aut. 31 en uxdstrijdleider, de heer De Bruin. Villastraat 103, Het winnende koppel krijgt twee maal veertig eieren. DELFT Met een hersenschud ding werd gisteravond omstreeks kwart over tien de zestigjarige Delf tenaar J. v. B. in het Gasthuis op genomen. De man was op de kruising Nieu we Langedijk-Oosterstraat tegen «en auto gebotst. De bromfietser reed vanaf de Koepoortbrug de kruising op, terwijl tegelijkertijd de 54-jarige D. K. uit Delft met zijn auto uit de Oosterstraat naderde. De automobi list verleende geen voorrang, waar door een botsing ontstond. lichtend voorbeeld, wat de sportvel den aangaat, van aile steden in deze omgeving. Hij richtte zich tot de burgemeester met de opmerking, dat er in Schiedam nog wel een aantal clubs zijn die graag zo'n ge bouw willen hebben. De heer E. Duller sprak namens de chr. korfbal'oond woorden van waardering. Dat deed ook de heer W, Grashof van het christelijke Na tionale Sportfonds. Tussen de sprekers door zorgde het harmonie-orkest Harpe Davids voor de vrolijke noot en na het officiële gedeelte maakten de geno digden een rondgang door het Sport centrum. dat buiten een grote kan tine verder nog bestaat uit een be stuurskamer, negen kleedlokalen en drie scheidsrechterslokalen. (Van een onzer verslaggevers) „Mexico zoals de bioloog het ziet". Dat was het uitgangspunt van een boeiende lezing, die de Haagse do cent in de biologie dr. Lodewijks. woensdagavond hield in het Volksge bouw aan de Tuinlaan voor leden van üc afdeling Schiedam van het NIVON. Dr. Lodewjjks. die een jaar lang college heeft gegeven in de Verenig de Staten en in zijn vakantie per auto met caravan via de moderne „highway" Mexico bezocht, gaf zijn toehoorders een interessante uiteen zetting van de zeden en gewoonten tan de Mexicanen. De door hem gemaakte dia's toon den de vele dorpen en Barokke ker ken, toonbeelden van een rijke histo rie. Dr. Lodewijks is in tegenstelling tot de cineast Simon de Waard geen zwerver, maar iemand die zich op intensieve wijze met een bepaald on derwerp bezighoudt. Zijn kennis maakt hem tot een interessant ver teller. „Je steekt er wat van op", zei een toehoorder na afloop en hij had ge lijk, want de Haagse leraar hield ook nog een referaat over bijzonde re salamanders, planten en bloemen, toegelicht met een fraaie kleuren film. AI met al een goede greep van NIVON. Zesendertig musici, gerekruteerd uit Hilversumse radio-orkesten zul len voor de begeleiding zorgen en worden beluisterd door een select gezelschap, waaronder zeer waar schijnlijk de commissaris van de Ko ningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaa- sesz, Schiedams burgemeester. de heer H. Roelfsema en de minister van Cultuur. Recreatie en Maat schappelijk Werk. mr. M. Vrolijk of diens vertegenwoordiger. Het zijn uitzonderlijke solisten, die dit concert opluisteren. Van Guus Hoekman, bas, Is bekend, dat hij na de bevrijding een drukke con certpraktijk had cn in contact kwam met de uitstekende opera-regisseur Prof. Lothar Wallerstein, die zijn io- ncelbogaafdheid ontdekte en inten sief ontwikkelde. Guus Hoekman was enige Jaren ais eerste bas verbon den aan de Nederlandse Opera en de Opera in Dusseidorp en trad op als solist ln talrijke Europese hoofd steden. Guus Hoekman, die regelmatig op treedt voor radio en televisie, zowel in Nederland als daarbuiten, is thans ..free iance" en gasteert en concer teert regelmatig in de grote Euro pese centra, zoals het Holland Festi val, Salzburg en GlyndebourneIn het afgelopen seizoen maakte hij zijn eerste Amerikaanse tournee (waarop hij o.a. onder Bruno Ma- derna zong en met Joan Suthe. rind en haar man samenwerkte in Rossi ni's Semiramide). In het najaar zong hij te New York de partij van La Roche in Richard Strauss' Ca- ■riccio. Ook maakte hij verschillen de grammofoonopnamen, waaronder Mozarts Zauberflöte en Handels Mes siah en k ees de Edison 1965 voor opname van Debussy's „Pelléas en Mélisande onder Ernest Ansermet. Ook Bert van 't Hof, die voor de Hoofdstad-Operette heeft gewerkt en later werd verbonden aan de radio, geniet bekendheid in binnen- en buitenland. AI met al een veelbelo vende poging van Koninklijk Schie dams Mannenkoor Orpheus om aan het honderdjarig bestaan een feeste lijk tintje te geven. Op de Strevelsweg in Rotterdam is dinsdagmorgen de 39-jarjge mevrouw J. Pak-van der Graaf van de Havik- horst met haar bromfiets tegen een vrachtauto gebotst. De vrachtauto reed in de rechter- rijstrook van de Strevelsweg. Mevr. Pak had hem niet gezien doordat het iunneiverkeer was gestremd en een lange file stond te wachten. Met een gebroken rechterbeen en een knie fractuur is z(j naar het Zuiderzieken huis gebracht. (Van een onzer verslaggevers) Dc minister van Cultuur, Re creatie cn Maatschappelijk Werk, mr. M. Vrolijk heeft gisteren te Llsse de zeventiende Keuken hof, het showvenster van iet Ne derlandse bloembollen vak zoals voorzitter mr. De Graaff het noemde, officieel geopend, ln te genwoordigheid van tal van ge nodigden. Onder hen was de ambassadeur van België en de gedeputeerde mevrouw De Ruyter en de heer Weerenburg, griffier van de Sta ten van Zuid-Holland, veel bur gemeesters van de bloembollenge meenten en tal van vertegen woordigers van het bloembollen- vak. Mr. Vrolijk heeft in zdjn rede rijn waardering uitgesproken voor deze combinatie van culturele en creatieve mogelijkheden. Hij vestigde er de aandacht on dat dankzij het initia tief van de thans overleden voorzit ter Van Waveren nu voor de vijf tiende maal de Nederlandse kunste naars de gelegenheid hebben gekre gen om hun beeldhouwwerken samen met buitenlandse kunstenaars te kunnen exposeren HÜ ging op luch tige toon wat dieper in op de relatie liefde, bloemen en kunst en de bij zondere betekenis van Keukenhof die met bloemen en kunst de dienende en verdienende recreatie dient. Hij hoopte dat vele honderdduizenden van deze dubbele recreatie een maxi male bate zullen hebben. Met een grote sleutel opende mi nister Vrclijk hierna de fraaie bloe mendeur van de Keukenhof en voer de een van de nieuwe hofdames naar zijn echtgenote. Deze ontving van voorzitter mr. De Graaff een gouden speld, een tulp, het symbool van de Keukenhof, als bewys van haar ere- lidmaatschaD van het keurkorps van Jacoba van Beieren. Daarna maakte het gezelschap een rondwandeling door de tuin en de kassen. Minister Vrolijk heeft gistermor gen de Keukenhof geopend. De taak tan de vroegere parkwachters za deze zomer worden overgenomen doo lieftallige meisjes. Hier minis ter Vrolijk die bij de opening bege leid werd door een parkwachter itentve stijl". (Van een onzer verslaggevers) Uit een keef op ;.et terrein van de Rotterdamse Golfclub aan de Kr* iingsweg zijn oij een inbraak onge veer tweehonderd golfbatlen en tien steek- en tapsleutels verdwenen. On bekenden vernielden ook verschillen de materialen die in de keet waren opgeslagen. Bi] een inbraak in een school aan de Dordtsestraatweg in Rotterdam ut dinsdagavond een sigarenkistje met ongeveer 70,— gestolen uit een bureaula. ROTTERDAM. 30 maart 1966 Engels pond10,13—10,13* Amerik. dollar 3.624—3.62! Franse frank 73,984—74,03) Belgische frank 7^84TJ2BI Zwitserse frank83,494—833^ Zweedse kroon 70,224—70.27» Duitse mark 90284—90234 Deense kroon522352,58. Noorse kroon 50,674—60.724 Canada 3,361—3261 Italiaanse lire 58,044—3829» Oostenr, schiiing 14.031—14,044 Escudo's 12,631—12,641

Het Vrije volk | 1966 | | pagina 1