Jonkheer mr. A. Feith laat Sporthal Margriet" te water: Na behouden vaart' spat jenèver tegen de boeg SS PORT RAPPORT Voorsprong DHS slinkt steeds meer (0-2) r i GARAGE LANDMAN i L ACCU'S W, ELSHCUT D.A.F.- ets PEUGEOTSERVICE HBSS verslaat Zuidland (0-3) Botsing tussen bus en auto Roeier redt jongetje (4) Voorbi j ganger voorkomt brand Tennistop speelt in nieuwe hal vrouweSijk personeel ln een DAGBLADi zit u goed metuv^ advertentie ,Gefiksl' Regen opnieuw spelbreker RAT IN HUIS Flatbewoonster durft niet naar binnen te gaan Kleurrijk Bijilje Bromfietser slipt op Koninginnebriig WISSELKOERSEN Doortastend optreden KONINKLIJKE H0LLANDIA fióffandia KONINKLIJKE HOLLANDIA reserve- conserveerder hal/amfia HÉT VRIJE VOLK MAANDAG 25 APRIL 1968 (Van een onzer verslaggevers) Een nieuwe fase. is ingetreden. De „Sporthal Margrietgaat de wereldzeeën van de Ne derlandse sport bevaren en stormen trotseren. Scylla en Charybdis zullen voor de boeg ver schijnen, maar men zal doorzetten. Steeds meer zal dit „schip", mits geleid door een goede kapitein met een bekwame stuurman aan het roereen goed schip blijken te zijn. Dan zult u met mij meemaken, dat Margriet een rechte koers zal varen i Ég Prettige geiuiden? mmm. PAGINA 1 (Van onze sportredactie) DHS zag de voorsprong op de naaste concurrenten opnieuw met twee punten verminderd. Dubbeldam, dat op de tweede plaats staat, loert op zijn kans. Met 2—0 kregen de Schiedammers klop van Dubbeldam. Excelsior '20 gaf Eillegersberg niet veel kans en klopte de Rotterdammers met 3—2. SVFDW leed ook verlies, tegen IFC kwam hij niet verder dan een 4—2-nederlaag. Martinit speelde in Achthuizen verdienste lijk gelijk. Met 0—0 kwam hier de eindstand wat voor Martinit een plus is. Excelsior '20Hillegersberg 3—2 IFC—SVDPW 4—2 NOORDMOLENSTRAAT 17 - SCHIEDAM TEL. 266233 en 265607 voor het verrichten van licht en schoon werk in een-prettige omgeving, zoals bijvoorbeeld: a. het schoonhouden van het glaswerk In ons fabriekslaboratorium b. het nasorteren/controieren van het eind- produkt in onze afdeling vriesdroog; c. licht administratief werk in ons centraal magazijn. Hiervoor komen ook gehuwde dames In aan merking, die gedurende halve dagen (bij voorkeur 's morgens) wiilen werken. inlichtingen over de gunstige arbeidsvoorwaarden en sollicitaties bü de afdeling Personeelszaken, Oosthavenkade 4u, Vlaardingen (tel. 01898-2941). Eventueel kan telefonisch een afspraak voor een onderhoud in de avonduren worden gemaakt. Voor een juiste taakvervulling stellen wij de minimumleeftijd op ca. 25 jaar. Een speciale voor opleiding wordt niet vereist, aangezien binnen ons bedrijf een opleiding wordt gegeven. Inlichtingen en sollicitaties bij de afdeling perso neelszaken, Oosthavenkade 44 te Viaardlngen (tel. 01898 - 2941). Telefonisch kan een afspraak voor een Informatief onderhoud in de avonduren worden gemaakt. m Elke dag klikt men ©r naar uit. fis Schiedam bracht 'n welhaast voor ons onbereikbare zelfwerkzaamheid op Het is „gefikst," zoals men In Schiedam wel eens zegt, wanneer er een groot karwei achter de rug Is. Dat grote karwei was zonder meer de bouw van de sporthal. Zaterdagmorgen is de opening dan een feit geworden en vele genodig den waren hierbij aanwezig. Het was zonder meer gezelug en ook de heer Feith, van, voorzitter van de NSF was aanwezig. Even dacht mei) nog dat de heer Feith al zou bellen om reden van de bekende kwestie. Dat is niet- gebeurt en hij opende dus de sporthal. Hoewel de rede, die de heer Feith bij de openingsplechtigheid uit sprak niet het idee ga£ aan de aan wezigen bij de opening van een sporthal te zijn. De heer Feith had het over een goede vaart en behou den aankomst.. Ook sprak hij nog van trossen losgooien wat meer het. idee gaf van een tewaterlating van een schip. Maar de heer Feith zal zich, wel hebben laten Inspireren, door het boegstuk van een schip, dat men op het grote podium had gemaakt. Met een fikse klap van het bijltje, dat eerst door een valschermspringer zou worden aangedragen maar dat helaas door de zeer slechte weers omstandigheden geen doorgang kon vinden, mepte de heer Feith een touw doormidden .waarna een fles jenever tegen de boeg van het schip stuk spatte. Na de heer Feith kwamen nog een aantai mensen aan het woord die, hoewel zij al veel voor en aan de sporthal hadden gedaan, opnieuw met geld kwamen aandragen, Niet onvermeld mag blijven de bijdrage van DWS, die maanden hun beste krachten hebben gegeven 'en toch nog' even een bedrag van 1400 kwamen aanbieden. De aannemers, die ook veel werk aan de hal hebben gedaan en soms tegen de kostprijs boden geld aan om daarvan goede letters te kopen om de naam van de hal goed te doen uitkomen. Een verrassing voor alle aanwe zigen was de vlaggegroet van de Schiedamse clubs. Na de „doping" van de sporthal kwamen er uit het inwendige van de boeg van het schip jongelui met vlaggen welke groet zich op het po dium opstelde en aan de aanwezigen een viaggengroet brachten ondertus sen bliezen hoornblazers de Eurovi siemars. Na een toast te hebben uitge bracht op de hal, kregen de vele ge nodigden de gelegenheid om de „stallen" te bezichtigen. (Van onze sportredactie) Opnieuw heeft de regen roet In het voetbaleten gegooid. Van de vier Schiedamse zaterdagclubs kwam al leen HESS maar in het veld. Dc Schiedammers kregen de niet ge makkelijke opdracht om Zuidland in eigen huis de punten afhandig te maken. Dat is nog gelukt ook.' Met 30 bleven de Schiedammers de meerde re over de Zuidlanders. In het eer ste kwartier werden twee Schiedam se treffers door de arbiter afgekeurd Maar in de 23ste minuut was het dan eindelijk wel raak. Uit een heok- schop. genomen door Schop, kwam de bal bij Leewang, die raak schoot. Drie minuten later werd het zelfs 0—2 toen Schop zijn tegenstander passeerde en de bal op maat afgaf aan Aaldijk, die voor 02 zorgde. In het laatste kwartier voor de rust gingen de Zuidlanders enige druk uitoefenen op het Schiedamse doel maar zonder csultaat. Kemper kwam nog een keer alleen voor doelman Van Hees, die echter red den kon optreden. In de tweede helft zorgde Boender nog voor enige hilariteit toen hij de bal zo hard buiten het speelveld schopte, dat een ruit in het naast het veld gelegen pakhuis het moest ontgelden, In de Schiedamse defensie speelde Mulder een goede partij. Tot twee keer toe keer toe kregen de Schie dammers de kans de score naar een hoger plan te tflletf. "Aaldijk kanldé over en Schop zag zijn inzet gekeerd door de doelman Van Zuidland. Toch zorgde Aaldijk dat de thuisreis kon worden aangevangen met een 30- zege. Door het gelijke spel van con current Heerjansdam staan de Schie dammers met een punt voorsprong aan de kop van de ranglijst. (Van een onzer verslaggevers) „Ik durf m'n woning niet 'meer binnen, er is een rat in huis!" Dit telefoontje kreeg de Schiedamse politie in de afge lopen nacht omstreeks 12 uur van een bewoonster van de Kon. Emmaflat. die het onge dierte plotseling had ontdekt en naar buiten was gevlucht. Er kwam voor haar hulp op dagen in de vorm van twee stoere agenten die kordaat naar binnen stapten en korte vietten maakten met de rat. Een dankbare glimlach van de bewoonster was hun beloning. In de fraaie, met vele vlaggen en sportattributen versierde Sporthal Margriet aan de Churchtllweg te Srhiedam, waar talrijke genodigden, onder wie burgemeester H. Roelfsema. de wethouder van Sportzaken en Financiën, mr. P. van Bochove en reie andere vertegenwoordigers van overheid en sportwereld, aanwezig waren, zei dit zaterdagmorgen om streeks half twaalf de voorzitter van de Nederlandse Sportfederatie, jonk heer mr. Feith aan het slot van zijn openingstoespraak. Slaande aan de boeg van een prachtig imitatieschip, waarop in gele letters de naam Sporthal Mar griet was geschilderd, wenste hij, zo als dat op de Schiedamse werven gebruikelijk is, het sportcomplex „een behouden vaart" toe en hakte met een bijltje de draad door, waar aan een fles jenever hing. Met een klap spatte het geestrijke, uit Schiedam afkomstige elixer tegen de boeg. Tegelijkertijd lieten twee in de hoeken van de hal opge stelde herauten hun trompetten schallen. De verraste toeschouwers zagen hoe een kiep omlaag ging en hoe uit het binnenste van het schip, onder de tonen van de Eurovisiemars, de in sporttenue gestoken jonge le den van alle Schiedamse sportver enigingen met geheven verenigings vaandels het podium opmarcheer den. Hel was het kleurrijke slot van een" stijlvolle openingsceremonie, wetke werd ingeleid door de voor zitter van de Stichting Sporthal Schiedam, de heer A. de Jong. Deze schetste met veel gevoel de periode, weike aan de bouw en vol tooiing van de hal voorafging en bracht de talloze vrijwilligers huide voor hun werk. Bijzondere dank had de stichtingsvoorzitter voor een groep uit het bestuur, bestaande uit de heren Van de Kraan, Jansen en N. Spithoven, die de werkcommissie vormde. In zijn dankwoord betrok de heer A. de Jong de sporthaldirecteur, de heer C. J. M. Bolmers '„wat hij met werktijden van twaalf tot zestien uur heeft verricht is enorm"), de PvdA- wethouder van Sportzaken en Fi nanciën, mr. P. van Bochove („zon der hem zou er geen sporthal zijn") en wethouder H. Sabel. Het was, zoals heer De Jong Tijdens de grote staande receptie, die ra de openingsplechtigheid is ge volgd, is het altijd goed om het oor eens te luisteren te leggen. Zo hoorden wij, in de „wandel gangen," en dat. gaat echt gebeu ren. dat het bijltje waarmee de hal Is geopend, een inscriptie krijgt en overal zal worden gebruikt waar er in Nederland een sporthal wordt ge opend. Dat men met dit bijltje dus maar veel moge hakken. Velen werden door de aanblik van de immense grote ruimte meteen ac tief en vroegen zich afwat kunnen wij hier nu eens in organiseren. Een bekende Schiedamse industrieel, seer gezien in wteierteüsgea, i® de hal de eerste zesdaagse van Ne derland van na de oorlog gaan orga niseren. „Ga eens na wat het kos ten kan en laat het me dan meteen weten, wil je," zei deze man tegen de bestuurders van de K.C. Schie dam. Weer een ander was al con tacten aan .het leggen om in de sporthal een groots paardenfestijn te organiseren zoiets als de jumping Amsterdam. Allemaal prettige geluiden op deze zaterdagmorgen. Ook een prettig geluid, maar dan misschien niet voor iedereen, getuige een politieke advertentie in een van de Schie damse advertentiebladen, was het spontane applaus dat losbarstte toen de voorzitter van de SBLO, de heer A. de Jong, hulde bracht aan de FvdA-wethouder van sportzaken de heer P. van Bochove. „Wij hopen, dat zolang u in de raad zit, u de. wethouder van sport zal blijven," zei de heer De Jong. De zaai stem de hier gretig mee in. De sporthal is gereed om door de jeugd van Schiedam en ook die van huiten Schiedam, die hierheen komt om haar krachten met de Schie dammers tc meien, gebruikt te wor den. Dat zich vele grote sportieve evenementen in deze hal mogen af spelen. Daar is hij voor gebouwd met steun van alten, die het met de sport goed menen en dat zijn er heel veel in Schiedam. B, VAK B» het uitdrukte, „een belangrijke dag". Hij verheelde echter niet, dat men in de toekomst tekortkomingen aan het complex zal ontdekken. „Natuurlijk zal blijken, dat er onvolkomenheden aan dit gebouw kleven," aldus de SBLO-voorzitter, die zijn toehoorders beloofde, dat het bestuur van de Stichting Sporthal Schiedam „zijn uiterste best zal doen om onze hai te maken tot dé sporthal van Zuid- Holland," Ook jonkheer mr. Feith ging in op de voorgeschiedenis van de hal. „Het is een voorrecht en nog wel iets meer aan de voeten of liever aan de boeg van Margriet te staan. Met bewondering," vertelde dé NSF- 'voorzitter. ..heb ik de afgelopen pe riode meegemaakt en gezien hoe u (Van een onzer veslaggevers) Op de Koninginnebrug nabij de Hoofdstraat te Schiedam Is zaterdag middag een 41-jarige Schiedamse las ser, de heer A. van S„ bij het ver laten van de brug met zün bromfiets geslipt. Zowel de bestuurder als zijn duo passagier. de 22-jarige radiomonteur J. J. van S. vielen op straat en moes ten in het gemeenteziekenhuis wor den opgenomen. De bestuurder liep een linkerschouderfractuur op en de duopassagier klaagde over duizelig heid en had vermoedelijk een lichte hersenschudding. de talloze gevaarlijke, klippen hebt weten te omzeilen." Bewonderend constateerde hij, dat „in Schiedam een zelfwerkzaamheid is opgebracht, die ln ons vaderland welhaast onbereikbaar is." (Van een onzer veslaggevers),,.. Een bus van dc RET heeft zater dagmorgen op het kruispunt Van Beethovensingei-Mahlerstraat een personenauto aangereden. De bus schoot bij het nemen van de bocht te ver door. De auto werd zwaar be schadigd. 23 APRIL Engels pond 10.14110,151 Anierik. dollar 3.63Ï3,631 Franse frank 74,1574.20 Belgische frank 7.2317,29 Zwitserse frank84,12184,171 Zweedse kroon 70,40170.451 Duitse mark 90,46490,511 Deense kroon52,5952,64 Noorse kroon 60,77150.821 Canada 3,37i^3,37 Italiaanse lire 58,20158,251 Oostenr. schilling 14,06114,071 Escudo's 12,653—12,671 De 22-jarige W. van Vierzen, wo nende in de Richard Holstraat te Vlaardtagen heeft zondagmiddag een onbekend gebleven vierjarig jongetje uit de Viaardingse Vaart gered. Het kind speelde op öe in aan bouw zijnde brug over de vaart, na bij het Holyziekenhuis. Het verloor zijn evenwicht en viel in het water. De heer Van Vierzen die vlak bij de brug aan het roeien was. sprong in het water en bracht het kind op de kant. Zodra het op het droge was, nam het kind de benen. (Van een onzer verslaggevers) Het doortastend optreden van de heer H. J. van der Lelei van de Zuid- landsestraat te Schiedam heeft vrij dagavond omstreeks 6 uur voorko men dat dé woning van de familie II, van der Weyde in de Visserstraat 12 te Schiedam uitbranaJ*. Bij het vullpn van de oliekachel in de keuken was de kachel in brand gevlogen. En Juist op dat moment passeerde de heer Lelel. Deze bedacht zich geen moment, rende naar bin nen en slingerde de 'brandende kachel naar buiten. De schade beperkte zich tot een geblakerde keuken er. vier gesprongen ruiten. Totale kosten tweehonderd gulden. De gewaar schuwde brandweer behoefde geen dienst te doen. Toen DHS en Dubbeldam tegen el kaar in het strijdperk traden, stond DHS met vier punten bovenaan de ranglijst, gevolgd door Dubbeldam. Twee doelpunten van Dubbeldam, gescoord in de laatste tien minuten van de wedstrijd, deden DHS de das om. In de eerste fase van de strijd le ken de partijen aardig aan elkaar gewaagd. Maar hoe vertier de strijd vorderde bleek, dat Dubbeldam toch geen al te zware opgave zou vor men voor DHS. Maar de afwerking op het juiste moment ontbrak. Daar bij beging Van Bockhem steeds de fout de bal te lang in zijn bezit te houden, waardoor de Dubbeldam mers gretig gebruik konden maken van hun buitenspelval. De Jager en Weber tippelden daar nog wel eens in. In de eerste helft bleven treffers uit hoewel Brand voor Dubbeldam en Kiela beiden het houtwerk heb ben getroffen. In de tweede helft be gingen de Schiedammers weer de fout om het spel kort te houden. Hierdoor kregen de trapvaste ver dedigers van Dubbeldam allo kans handelend op te treden. Zes minuten na de hervatting leek het of DHS de leiding had genomen. Een inzet van DE Jager werd nog voor de lijn gestopt maar de scheids rechter, de heer Van de Berg, wees gedecideerd naar de midden. Na overleg met de grensrechter van Dubbeldam hierriep de arbiter zün eigen waarneming en gaf op de doel lijn een opgooibal. Na afloop verklaarde de heer van de Berg van zijn stuk te ziin ge bracht, door de modder en zandber gen in het doel. „Ook aan de reac ties van de DHS-speler kon ik op maken dat ik fout zat," zei de-ar biter, die overigens een goede wed strijd floot. Wel maakte dit incident de strud iets feller en ook harder. Gelukkig bleef alles binnen de perken heowel stopper A. de Vogel met een ver wonding aan het hoofd naar het zie kenhuis werd gebracht. Bij een on schuldige botsing met Weber raakte De Jong gewond. Het had er dus alles van weg dat deze strijd een dubbelblanke eindstand te zien zou geven. Maar toen men bi) de Schiedam mers even niet al te attent" was in de defensie maakte Langerak daar van een gretig gebruik en knalde de bal achter doelman Burger. Even la ter, DHS was ver opgedrongen, kre gen de Dubbeldammers een vrijs trap te nemen, die door Lugthart meteen in de linkerbovenhoek werd geknald. Dubbeldam zat op rozen en de voorsprong van DHS bedraagt nog maar twee punten. Excelsior '2fi heeft het tegen H'lle- gersberg niet moeilijk gehad hoewel de 32-uitsiag dat wei soa doen vermoeden. De gehele wedstrijd wa ren do Schiedammers de betere ploeg en ze hadden met de rast een verdiende 30-voorsprong. Eerst vond Joop den Brinker het doel dat was reeds na vijf minu ten en kort voor de rust maakte Tonny van de Huls kort achter el kaar twee doelpunten. Ih de tweede helft lieten de Schiedammers de t.u- geis iets vieren waardoor het moge lijk. werd voor Hillegersberg om via Allart en *t Mannetje terug te ko men tot 3—2. Verder liet Excelsior "20 het niet komen. SVDPW, dat in het begin van de strijd een beetje werd overspeeld, heeft het tegen IFC niet tot een ze ge kunnen brengen. Met de rust ke ken de Schiedammers al tegen een 30-achterstand aan en dat was op dat moment een verdiende voor sprong voor IFC. In de tweede helft gingen de Schiedammers de zaken iets beter aanpakken met als resultaat een te- genpunt van Voets, Ver opdringen van SVDPW werd hen noodlottig, want IFC vergrootte de voorsprong tot 41. Toen heeft SVDPW een laat offensief ingezet maar dat leverde maar een doelpunt op van de voet van Snoey. Meer stond IFC niet toe. voor aile typen auto's, scooters en motorrijwie len, starters, dynamo's Vakkundig laden Zitkussens van f 7,50 voor 3-75 DAM 29 - SCHIEDAM TEL. 26 40.51 - ..l éStO* v- v-;' Ng.iT. ..- :.v> vJ (Van onze sportredactie) De eerste sportwedstrijden In (1 sporthal werden meteen na dc re ceptie gehouden. Er was eerst ecu demonstratiepartij tennis tussen .Tru- die Groenman, Eliie Crocké, EI: Spruyt en Bettie Stöve. Een groot pubiiek heeft intens genoten van de ze top van de damestenniswereld in Nederland. De basketballwedstrijd, die hierna volgde tussen het Schiedamse Juven- tus en het Amsterdamse Wilskracht- SNL, werd een zege voor de Schie dammers, die met een kleine maar verdiende 5654, de meerdere ble ven van de Amsterdammers. Ook j hierbij wa* een talrijk publiek aan* Fabrieken van Melkproëukten en Voedingsmiddelen N.V, Voor ons bedrijf te Vlaardingen vragen wij Fabrieken van Meikproduktén en Voedingsmiddelen N.V. Voor onze moderne groenten-vriesdroogafdeling vragen wij een actieve werknemer die belast zal worden metdeafwerking van het gerede produkt. Na een inwerkperiode zal de kandidaat groten deels zelfstandig de verantwoordelijke funktie vervullen van "S ïïffigS!!:" - iSbn:; 1

Het Vrije volk | 1966 | | pagina 1