DHS verslaat zwak Hazenkamp Schiedam maakt veel veldfouten tegen CTC Man vat inbreker in de kraag TENNISSEN Jurre de Jon,- en Mar ja van Toorn jeugdkampioen Eendenkooi Bakkerswaal wordt gereconstrueerd >en tig! li» SUPERMARKT ENKELE VERKOOPSTERS JONGE BEDIENDE ENKELE SLAGERS CAISSIÈRE Het VrjjeVolk SFC onderaan - Martinit is nog niet veilig Promotie even belangrijk als die van SVV Inzittenden kruipen ongedeerd uit wrakstukken Kat in 't nauiv maakt rare sprongen Auto door kortsluiting in brand Dick Boer weer clubkampioen bij Service PPSC neemt afscheid van trainer Smit Inbraak in schoenenwinkel KEEP SMILING Tomaten en komkommers rollen weg op ;si Pinkstervakantie voor Dilettant] es Esperanto-a gen do Enorme botsing Zuidhollands Landschap HET VRIJE VOLK MAANDAG 6 JUNI 1966 PAGINA 3 (Van. onze sportredactie) DHS had tegen Hazenkamp maar zeven innings nodig om de volle winst te pakken. Met 16—6 bleven de Schiedammers aan de gunstige kant van de score. Schiedam, dat op bezoek was bij CTC, verloor met 7—2. Schie dam heeft tot nu toe aüe thuiswedstrijden gewonnen maar uit kon nog niet een keer winst worden geboekt, Door een feller spelend CTC is Schiedam geen enkele kans geboden om het beste resultaat uit deze wedstrijd te slepen. Schiedam speelde fantasieloos en ook werper Van der Vaart had niet zün beste dag. Nemen we daar nog bij de vele veldfouten die de Scl nedam-velders hebben gemaakt, dan is de nederlaag niet onverdiend te noemen. BHS-Hazenkamp GelukvogelsSFC ASW—SVDPW AFSLUITING KOEMARKTBRUG (Van een onzer verslaggevers) Zaterdagavond had in de kantine van DHS een geani meerde receptie plaats, ter ge legenheid van de promotie naar de tweede klas. Vele Schiedamse sportbestuurders hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt om bestuur en spelers van DHS te compli menteren. De wethouder van sportza ken, de heer P. van Bochove, bracht zijn gelukwensen over namens het gemeentebestuur, de sportraad en de SBLO- vraagt voor spoedige indiensttreding Voor onze nieuw te openen TEXTIELAFDEUNG Voor de GROENTE-AFDELING In onze SLAGERIJ en een Vijfdaagse werkweek Hoog loon Goede sociale voorzieningen Vrije bedrijfskleding Melden bij de heer Dijkstra, Combi Supermarkt, 's-Gravenlasdseweg 6Ö6—608, Schiedam, of na tel. afspraak 26.91.07, In de eerste innings nam CTC al meteen met 20 de leiding. Simons en Ramlaw kwamen binnen na goed werk van Tappenbuig. In de derde innings Schiedam had nog geen vuist kunnen maken tilde Raml&w de bal buiten bet veld en deze home run leverde CTC opnieuw een punt op. In de vierde innings weren veel veldfouten ©r de oorzaak ns dat CTC op 40 kwam via Carthous. Schiedam maakte in de vijfde innings dan toch nog twee punten. Reij nierse en Van der Vaart kregen vier wijd en Vermeulen en Kempen zorg den er voor dat beide heren over de thuisplaat kwamen. CTC sloeg nog drie keer toe. Twee keer door Van Gogh en een keer door Simons Schiedam kon hier niets meer tegen over stellen. Werpersresultaten. CTC, Weenink 9-9-4. Schiedam. Van der Vaart, 3- 5-7. DHS had tegen Hazenkamp maar zeven innings nodig om de winst te pakken. Niet minder dan vier wer pers heeft Hazenkamp op de heuvel gezet maar zonder een tastbaar re sultaat. Het spel van de gasten was van een bijzonder slecht gehalte en het is daarom niet vreemd, dat deze ploeg onderaan de ranglijst staat. Toch begon Hazenkamp goed door met 2—0 de leiding te nemen. DHS had echter een goed antwoord klaar door op 2—2 te komen. In de tweede innings liep DHS uit naar een 92- voorspromg en daar had Hazenkamp geen afdoende antwoord op. Via 93 werd het 155 door bonk- siagen. van Tromp, Bons en Oommei. Hazenkamp kwam nog wel even terug tot 15—6, kreeg zelfs nog drie honken bezet maar door een mooie vangbal werd iedere illusie in de grond ge boord. DHS scoorde nog een keer waarmee de eindstand van 16—6 werd bereikt. In een zeer vriendschappelijke weastMjd hebben Gelukvogels en SFC de punten broederlijk gedeeld Voor rust was het alleen Gelukvo gels wt de kiok sloeg, maar het duunh tot de dertigste minuut eer de -Dofdtenaren een voorsprong na men, Hierna deden zich nog enkele mooie kansen voor, maar men wil de de bal in het doel brengen in plaats te schieten. SFC kwam toch naast Gelukvo gels. Wanneer doelman Zondervan zondermeer het schot naast had la ten gaan, was er niets aan de hand geweest, maar hij probeerde het leer nog te pakken. Bij deze gele genheid zag een SFC-speler zijn kans schoon en wist met een. simpe le schijnbeweging de bal in het le gen doel te werken: 11. Na de rust zag men een iets meer aanvallend SFC, maar de kansen die beide ploegen nog kregen bleven onbenut. ASW heeft ook zijn laatste wed strijd op „vreemd terrein" in winst omgezet. Het was tegen GVDPW een vrij gelijkopg&ande strijd zonder hoogtepunten. ASW speelde vrijuit, maar het samenspel liet nogal eens te wensen over. De rust brak dan ook aan met 09. Na de hervatting was er weinig verandering in het spelpeil te be speuren, terwijl beide ploegen kan sen kregen om te doelpunten. Na ongeveer twintig minuten werd De Keizer enkele decimeters buiten het strafschopgebied gevloerd. Bietbroek nam plaats achter de bal en schoot laag in: 10. In deze stand kwam geen verandering meer. Advertentie I.M. GEMEENTE SCHIEDAM In de nacht van maandag 6 op dins dag 7 juni a.s. zal de Koemarktbrug voor alle verkeer zijn afgesloten van des namiddags 12.00 tot des voor middags 6.0G urn- of zoveel langer of korter als nodig zal zijn wegens zeer dringende herstelwerkzaamheden. Schiedam, 6 juni 1966 Een 47-jarige Schiedamse chef- verkoper, heeft zaterdagmiddag in het huls van zijn schoonvader aan de Rotterdamse Rijweg fn Rotter dam een inbreker in de kraag ge grepen. De Schiedammer was naar het huis van zijn schoonvader gegaan om tijdens diens vakantie de plan ten water te geven. Toen hij naar binnen wilde gaan, zag hij een man via de keuken naar buiten vluchten en door de achtertuinen verdwijnen De verkoper achtervolgde de man met zijn auto en wist hem in de buurt van het huis te pakken. Met zijn auto bracht hij de man naar het politiebureau in Overschie. Het bleek een 25-jarige Rotterdamse electri- ciën te zijn. die bekende dat hij, na een ruit te hebben vernield, had Ingebroken in het huis aan de Rot terdamse Rijweg, echter zonder de kans te hebben gekregen iets te stelen. De man is in het politiebureau op gesloten. DHS RECEPIEERT <Van een onzer verslaggevers) „Keep smiling". Dit welhaast iro nische opschrift stond op talloze kis ten met tomaten en komkommers, die zaterdagmiddag omstreeks twee uur op de Nieuwe Haven te Schie dam van een trekker met oplegger rolden, nadat de strak gespannen touwen de scheefgezakte lading niet meer konden houden en als draadjes wol afknapten. De 21-jarige, uit Nunspeet afkom stige chauffeur, de heer F. G. zag het allemaal heel somber in. Omstreeks kwart voor twee be merkte hij plotseling, dat de lading naar links overhelde. Ijlings par keerde hij zijn wagen op de Nieuwe Haven en holde naar de telefoon om zijn baas te waarschuwen. Toen hij terugkwam had de map zich reeds voltrokken. Overal op straat lagen tomaten en komkommers, waarvan enkele jeug dige voorbijgangers dankbaar ge bruik maakten. Tot laat in de avond is men bezig geweest om alles op een andere wagen over te laden. De to tale waarde van de lading bedroeg 15.000. (Van onze sportredactie) Het is me wel een competitie staartje waarmee Martinit en SFC te kampen hebben. Door winst van de concurrenten Merwede en 's-Gra- rendeel, staat SFC nu onderaan de ranglijst en Martinit is ook nog niet veilig. SFC speelde tegen Gelukvogels met 11 gelijk. Martinit won echter van Zuicierster met 4—2 en kan iets ruimer ademhalen hoewei de rood- baadjes nng niet veilig a(jn. Het was een prettig gespeelde wedstrijd tussen Zuiderster en Mar tinit. De Schiedammers begonnen goed en smaakten het genoegen om na 20 minuten als eerste te doelpun ten. Lubker speelde zich goed vrij en gaf de Rotterdamse doelman Keen kans. Twee minuten voor de rust ver taste Braat vriend en vijand met wn hoog en hard schot waaruit de bal net onder de lat in het doel ver dween. Kort na de rust kwam Mar tinit zelfs op 03 toen Franke er alleen vandoor ging en raak schoot. Kort hierna werd de achterstand verkleind maar toen even later Struik binnen het strafschopgebied werd gehaakt schoot Lubker de toe- pkende strafschop in, Met nog een baar minuten te spelen bracht Zui- «erster de, achterstand terug tot 2—4. m g. PW-.* .-VA-Y „Jullie zijn zCn vereniging, die graag htm eigen boontjes doppen", zei de wethouder, die nog even in herinnering riep de totstandkoming van de prachtige kantine. De heer Van Bochove vond de promotie van DHS naar de tweede klas net zo be langrijk als de promotie van SVV. „Jullie zijn nu de hoogstspelende Schiedamse amateurclub geworden", merkte de wethouder op, die ook de spelers van het eerste elftal in zijn complimenten betrok. De heer De Vries, secretaris van SW, releveerde, dat de amateur- clubs van Schiedam en de betaalde clubs elkaar nodig hebben. Chris v. Dijk sprak namens de LBA (Lande lijke Bond van Amateurs). Hij sprak woorden van lof aan het adref van de trainer van DHS, Cock van der Tuyn. Ceremoniemeester Gé Krommen hoek deelde de aanwezigen nog mee, dat niet alleen het eerste elftal van DHS kampioen was geworden, maar ook A 1, A 2, en Cl. Het elftal der ouden mannen (het zevende) kon ook de kampioensvlag hijsen. Hij bood het zevende een nieuwe voet bal aan. Ook voor de junioren was er een bal. Aanvoerder Cor Gudde bracht trainer Van der Tuyn', namens de jongens van het eerste, zijn dank over voor de prettige manier waar op er met Van der Tuyn is samen gewerkt. Hy deed zijn woorden vergezeld gaan van een werphengel, wetende dat Cock van der Tuyn graag aan de waterkant zit oni een visje te verschalken. Nog vele clubbestuurders hebben in de loop van de avond hun geluk wensen aangeboden. Van bijna alle voetbalverenigingen in Schiedam wa ren er bloemen. (Van onze sportredactie) Met stralend weer zijn vanaf maart dag j.l. op het tennispark Van Vliet de jeugdkampioenschappen tennis 1966 gespeeld. Ruim 130 partijen waren nodig om de kampioenen te knnnen aanwijzen. Bij de meisjes won Marja van Toorn met 6—4, 62 van Coby Janse. By de jongens van 14 tot 18 jaar werd Jurre de Jong kampioen door een overwinning op Johnny v. d. Linden met 63, 62, Het kampioenschap van de jongens tot 14 jaar werd een overwinning van Otto Panman op zijn broer Jaap Panman (61, 61). De jeugdkampioenschappen van de kring Schiedam werden dit jaar op het prachtige tennispark Van Vliet verspeeld. Uit een schema van 32 spelers werd J. de Jong bij de jon gens tot 18 jaar voor de tweede maal kampioen. De Vlaardingse speler Jchnny v. a. Linden had niet veel in te brengen tegen de Schiedammer. Het kampioenschap by de meisjes werd, tegen de verwachting in, een gemakkelijke zege voor Marja van Toom. In het kampioenschap voor de jongens tot 14 jaar excelleerden de gebroeders Panman. In de iinale bleek Otto toch te sterk voor zijn broer Jaap. Het herendubbel werd gewonnen door de Vlaardingse combinatie Roel van Leeuwen/Ron Lensselink; zy wonnen met 64, 63 van Panman/ Panman. Het damesdubbel werd na 'n span nende partij door het dubbel Van Toorn/Janse gewonnen van Seger/ SegerïWassenaar met 6—2, 86. In de tweede set keken v. Toorn/Janse op tegen een achterstand van 05. De bos Bigotes-meisjes trokken ten slotte toch nog aan het langste eind door met 86 deze set en de party te winnen. Coby Janse behaalde in t gemengd dubbel haar tweede 1ste prys door samen met Ron Lensselink van het duo Seger/Harreman te win nen en wel met 75, 63. In het troosttournooi zegevierden bü de meisjes E. van Toorn op M. Oprei (62, 60), bij de jongens tot 14 jaar M. Hogendoom op J. Verwey (60, 60,) en bij de jongens van 14 tot 18 jaar: A. van V/ezel op B. v. d. Bor jr. (46, 61, 63). By de prijs uitreiking zwaaide bondsgedelegeer- de N. Spithoven vooral lof toe aan de wedstrijdleiding bestaande, uit de TSF'ers mevr. N. Oprei, de heren P. van Geem, HL Bülte en in het by- zonder G. Olthof. Deze zesde jeugd kampioenschappen zijn zowel orga nisatorisch als sportief een groot succes geweest. Het was deze week duidelyk te zien dat de tennissport door de jeugd een betere toekomst te gemoet gaat. (Van een onzer verslaggevers) De leden van het jeugdtoneelge- zeischap De Diiettantjcs, hebben hun pinkstervakantie doorgebracht in Eibergen. Dit was het tiende pink sterkamp van de Dilettantjes De kampeerboerderij Den Borg bood de jeugdige Schiedammertjes onderdak. Het weer was van dien aard, dat er in de prachtige omgeving van Eibergen, leuke wandelingen konden worden gemaakt. Ook brachten de jonge toneelspe lers een bezoek aan Duitsland. In een dagtocht werd .Duitland „ge daan". In Eibergen werd ook nog 'n toneelwedstrijd gehouden waarin de jongens en meisjes onderling hun krachten konden meten. Zaterdag werd. tegen de zin van de deelnemers, afscheid genomen van Eibergen en werd de terugtocht naar Schiedam begonnen waar de ouders hun bruinverbrande kroost weer in ontvangst konden nemen. Merkredon, la 8an de junio Kon- versacla vespero ce ktno v. Gink, Ploegstraat 19. Klu ne ceestis la pasinten semaj- r.en dum la cena vizitecte vare mal- havis muite. (Van een onzer verslaggevers) Een. enorme botsing tussen twee auto's, waarvan de inzittenden als door een wonder gespaard bleven en zonder een schrammetje uit de wrak stukken kropen, heeft zich zondag middag omstreeks 1 uur voorgedaan op de Horvatbweg nabij bet Stations plein te Schiedam. Een auto, bestuurd door de 23-ja rige chauffeur, de heer A .de H. uit Schiedam, zwenkte, komend uit de richting Rotterdam, bij het plein naar links zonder voorrang te geven aan het hem tegemoetkomende ver keer. De gevolgen waren fataal. Met een grote klap botste de auto tegen een volkswagenbusje, bestuurd door de 20-jarige winkelier, de heer J. A. S. uit Rotterdam. Diens wagen vloog enkele malen over de kop en kwam ruggelings te gen een verkeerspaal tot stilstand. Beide wagens werden zwaar bescha digd en moeten als total loss worden beschouwd. De ijlings gewaarschuwde GGD behoefde geen dienst te doen. (Van een onzer verslaggevers) Een kat in het nauw doet rare sprongen. Dit hebben de heer B. M. van Os van het Boerhaave- plein in Schiedam, enkele met asbesthandschoenen gewapende Schiedamse politieagenten, hun. inspecteur van de Dierenbescher ming en een veearts, saterdag avond, aan den lijve ondervon den. Een kat, had een plekje gevonden in het motorblok van de auto van de heer Van Os en zat geklemd tussen de binnenzyde van het rechtervoor- spatbord en het achterschot. De heer Van Os ontdekte het dier toen hy zaterdagavond wilde wegrijden, zyn verwoede pogingen om de kat weg te jagen mislukte. Blazend, sissend en klauwend beet het wild. geworden dier van zich af en ook de omwonenden zagen er maar liever van af om in te grijpen. Dat deden enkele politieagente», die asbesthandschoenen aantrokken, waar de kat finaal doorheen beet. Een veearts heeft de kat, die men ten slotte kon weghalen, met een spuitje moeten afmaker (Van een onzer verslaggevers) Een 25-jarige vertegenwoordiger, de heer M. D. uit Schiedam, kreeg zondag de schrik van zijn leven. Op de Overscbiese weg te Schiedam raakte zijn auto plotseling door kort sluiting in brand. Met behulp van water heeft de eigenaar en omwonenden zo goed en zo kwaad als het ging getracht het vuur te blussen. De brandweer heeft de als fakkel brandende auto met 'n nevelspuit gedeeltelijk kunnen red den. De benzinetank werd vernield n de motorkar was geblakerd. (Van een onzer verslaggeevrs) 'Meer dan rvaar ook in ons land worden we In het gebied rondom Rotterdam geconfronteerd met de tegenstrijdige belangen van ener z(jds de industrialisatie, anderzijds de recreatie en het natuurbehoud. Omdat bij alle drie de belangen van de mens op het spel staan, moe ien vrij blijven streven naar een evenwicht en dat maakt het nodig dat wij actief zijn als de onvervangbare waarden van de natuur nodeloos worden aangetast.' Dat was de strekking van het wel komstwoord waarmee mr. M. C, Bloemers zaterdagmorgen de tot een studiedag uitgegroeide jaarvergade ring van de Stichting Het Zuidhol landse Landschap in het dakpaviljoen van het Groothandelsgebouw opende. Het jaarverslag getuigde van teleur stelling over de ruilverkaveling in de Alblasserwaard, uitgevoerd zonder dat er een planologisch onderzoek aan vooraf is gegaan. Voorts werd er in dat verslag gewag gemaakt van plan nen om de eendenkooi Bakkerswaal in Ridderkerk door reconstructie weer te herstellen. De stichting telde aan het eind van het veslagjaar 3700 be gunstigers. Namens het bestuur beantwoordde de heer Th. P. J. Kipp een viertal binnengekomen vragen die alle be trekking hadden op kampeerproble- men In de Kikkerkamp en Oostvoor- ne. Hy achtte het teleurstellend dat het peil van de kamprecreatie daalt, ook by hn die in het bezit zyn van de door de ANWB afgegeven kam- peerpaspoorten. In een korte uiteenzetting heeft de heer M. H. L. Weststrate, ondervoor zitter van Rynmond, de ongeveer 170 aanwezigen een uiteenzetting gege ven over de ontwikkelingen in het Rynmondgebied. Na de vertoning van de film "De nieuwe buitenluit' van de Kon. Ned. Heidemaatschappij gebruikten de (Van onze sportredactie) Als laatste evenement van het zo succesvolle speelseizoen hebben de tafeltennissers van Service gestre den om het clubkampioenschap. Na .het verspelen van diverse se lecterende voorronden werd de strijd beslist ln een achtkamp. Tot de laatste ronde hadden Dick Boer en Henk Eikmans al hun par tijen weten te winnen. De kampioen van het vorig jaar, Dick Boer, had op weg naar de finale over het ge heel meer tegenstand te verduren ge had. De slotpartij werd in drie games beslist. Eikmans won de eerste ga me met 2119, Dick Boer, voor zichtig spelend herstelde zich (21 18). De derde game zou de beslis sing brengen. Het - werd een zeer langdurig en voorzichtig spel waar bij Dick Boer zijn flinke voorsprong langzamerhand zag verdwijnen. Bij een 19—19 stand probeerde Eikmans opeens de zaak te forceren en nog vrij verrassend werd met 21—19 Dick Boer opnieuw clubkampioen, waarmee hij zijn titel prolongeerde. René Schewe werd derde in de eindstand, nog voor Hans Kreischer. De spelers van het tweede team, Wim de Raay en Jan Wijzenbroek werden resp. 5e en 6e. De derde klassers Nol Rieken en Gerard Wig mans sloten de rij. Clubkampioene bij de dames werd Nelly Oosterberg. Ee tweede prijs werd daar behaald door Wil Durenkamp. deelnemers in het Botlekrestaurant de maaltijd, waarna de middag be steed werd aan wandelingen in Ro- ckanje en Oostvoome. (Van onze sportredactie) Zaterdagmorgen heeft PPSC af scheid genomen van trainer Smit. Deze is vier jaar als trainer ver bonden geweest aan de blauwwitten en smaakte het genoegen om PPSC vorig jaar naar de derde klu van het zaterdagvoetbal te brengen. Voorzitter Noordzij heeft hem hier voor nog eens nadrukkelijk in het zonnetje gezet. Als dank kreeg de heer Smit, die vergezeld was van zijn echtgenote, een horloge aange boden. De spelers hadden in aanvoerder Jan Teeuw een woordvoerder die zijn woorden vergezeld deed gaan van een reistas. Voor mevrouw Smit waren er bloemen. De heer Smit bracht spelers en bestuur dank voor de prettige ma nier waarop hij in cUe vier jaar had mogen werken by PPSC. Hij vroeg de jongens van het eerste elftal de zelfde medewerking te geven aan zijn opvolger, de heer Van der Stel, als hij had gekregen. (Van een onzer verslaggevers) Er is het afgelopen weekeinde in gebroken bij het schoenenmagazijn Rutien in de Van 's-Graveniande- straat te Schiedam. De filiaalhouder ontdekte dat de winkeldeur was opengednikt en dat uit een niet af gesloten kassa een bedrag van 90 was ontvreemd. Tijdens het weekeinde is er ook ingebroken by de firma Kuilenburg Wünbeek, aan de Gustoweg 75-79 te Schiedam. Aan de achterzijde van 't pand werd een ruit vernield en op deze wijze konden de daders het privékantodr bereiken waar uit een bureau eèn bedrag »an' 250 werd ontvreemd.

Het Vrije volk | 1966 | | pagina 1