w eer teistert Schiedam hor/balclub Schiedam huldigt scheidende voorzitter op vele plaatsen 3FC kan weer iets ruimer adem halen ie uit raam Harry van der Vaart maakt twee homeruns Burgemeester werpt eerste bal op nieuw terrein van Schiedam Grote last GARAGE LD ID! AN i I Hoe viningrijK is Fuji Een filmcamera Kan nooit smal genoeg zijn TOGtiziinermen- sen die liever met een diKKe dons rondzeüien. Die mensen ko men veel lew. Wam deze nleu- we Fuüsindie-8 camera Kreeg s FUJI de 5 extra's Komt oie welen nu: D.A.F.- en PEUGEOTSERVICE I f ACCU S W. ELSHOUT v. d. AREND vümgrijke extra's mee. En de prils is even mager als net uiterii:i265 FOTO v. d. AREND Regionaal jeugdeiftal speelt tegen 40-jarig HRSS „Uiv complex is een sieraad Doortastende buurman voorkomt brand Auto geslipt op Rubensplein DRZ organiseert T - O 1 1 Burgerlijke Stand Engelse contacten Equipe v. d. Wiel wint HBSS-ralIv Nog één zege nodig Bij slaapivandelen Schiedam neemt revanche op Haarlem Judoka's slagen i FOTO OPTIEK HET VRIJE VOLK MAANDAG 13 JUNI 1866 PAGINA 7 (Van een onzer verslaggevers) Het noodweer heeft zaterdagavond ook in Schiedam op vele plaatsen ongerief veroorzaakt. Weliswaar bevond men zich niet in het centrum van het hevige onweer maar ook hier viel een overvloedige regen, die de straten op sommige plaatsen over stroomde en talrijke verzakkingen veroorzaakte. Blikseminslag deed zich in Schiedam niet voor. Van een onzer verslaggevers) 'Ik zie hem nog binnenstappen als jong maatje. Op zijn latere weg in onze vereniging heb ik hem in de gaten gehouden. Hij doorliep alle afdelingen van het verenigingsleven, maakte zich vertrouwd met alle facetten ervan. Het verheugt medat vele van zijn plannen zijn verwezenlijkt.' Dit werd vrijdagavond In de kantine van de Sporthal Mar griet gezegd over de scheidende voorzitter van de korfbalclub Schiedam, de heer L. van der Kraan, die na een lidmaatschap van dertig jaar de vereniging gaat verlaten, als actief bestuur der. NOS ENKELE DAGEN VOETBAL INTERNATIONAL BEL EVEN GP KUNT OOK BELLEN (Van onze sportredactie) Schiedam heeft op zijn nieuwe honkbaiveld revanche geno men op SC Haarlem. Door goed veldwerk en twee homeruns van Harry van der Vaart werd het na een goede wedstrijd ten slotte 7—1. In de eerste drie innings werden .geen punten gescoord hoewel Haarlem tot aan het derde honk kon doordringen. Goed veld werk hielden de Haarlemmers echter van scoren af. NOOEDMOLENSWPIAAT 17 - SCHIEDAM - TEL. 285233 én SSS8Q1 (Sjngje^B)1 HOOGSTRAAT 91 TELEF. 26.68.14 SCHIEDAM De junior-commissie van DRZ hield zondag een toernooi voor B- en C-teams en voor pupillen. Als gastverenlglngcn waren hier voor uitgenodigd: DHS. Excelsior '20, Schiedam en ürsus. De vereniging DHS stelde haar bij- veld beschikbaar terwijl de kanti ne van DRZ was gereserveerd voor de ouders van de deelnemende jon gens. In de B-klasse ging de erepalm naar het team van Schiedam. De vereniging Excelsior '20 eiste zowel in de C-klasse als bij de pupillen de overwinning voör zich op. Na afloop reikte voorzitter A. de Visser de prijzen uit. SCHIEDAM Geboren: Michel z.v. A. J. Buiten en J. A. Hartman: Eddy z.v. G. Blom en C. M. J. P Gruyters; Hendrik M z.v A W Pit en H W. Offerman: M. J. Kerkhof en S. J. M. VRarting. een van der Kraan maakte korfbal in Engeland populair Deen ran der Kraan, zonder wie de korfbalclub Schiedam vrijwel on denkbaar Is, lieeft tweeentwintig jaar lang de voorzittershamer gehanteerd. Hoe goed hij zijn taak heeft vervuld bleek wit de vele vriendelijke woor den, een benoeming tot ere-voorzit- te,r, een prachtig geschenk en twee ere-tekenen. Tevens aanvaardde de heer Van der Kraan een functie in de twaalf talcommfssic, want hele maal verloren voor Schiedam Is hij niet. Zijn voorganger, de heer Penning, een van de oprichters van de korf balclub, maakte zich met genoemde woorden tot tolk van alle aanwezi gen. Veel lof had h(J voor de pres taties van zijn opvolger, maar ver gat niet de leden van Schiedam te vragen alle steun te verlenen aan de nieuwe voorzitter, de heer P. Boo gaards. Namens de KNVB sprak de heer J, van Driel. die de dank over bracht van het hoofdbestuur voor het vele werk, dat Van der Kraan heeft gedaan voor het korfbal in het algemeen. ,„Tif was één van de eersten, die n* de oorlog contacten legde in En geland om daar het korfbal popu lair te maken. Dat is je gelukt en de bond wil je hiervoor belonen met het ereteken van de KNKB." Hier- De auto-raliey, georganiseerd door de jubileumcommissie van HBSS, is gewonnen door de equipe G. v. d. Wiel met 228 strafpunten. Vanaf het nieuwe sportcentrum in sportpark Harga vertrokken zater dagmiddag zevenentwintig équipes voor deze puzzeltocht, waarvan het parcours was uitgezet via Maasland naar Maassluis, waar in de boerde rij De Ridderhof werd gepauzeerd. Ook de terugweg voerde de deelne mers over allerlei stille wegen op zoek naar de controleposten. Met 262 strafpunten bezette de equipe De Jong de tweede plaats. Als derde eindigde de équipe Mul der-Kapoen, die zich 276 strafpunten zeg toebedeeld. De poedelprijs was met 567 straf punten voor het echtpaar Aaldijk. Advertentie UM. na speldde de heer Van Driel de verraste bestuurder het eremetaal op de revers. Daarbij bleef het niet. want ook de Rotterdamse Korfbalbon d beloonde de verdiensten van Van der Kraan met het ereteken van de RKB. dat werd opgespeld door de heer Ruiten beek. Henk van Driel haalde nog enkele herinneringen op uit de tijd toen de contacten met Engeland werden ge legd. De grote verrassing van deze feestelijke bijeenkomst was wel de komst van de voorzitter van de En gelse Korfbalbond, de heer Ré Thor pe. Hoewel deze pas drie Jaar gele den met korfbal in contact kwam en nog maar twee jaar een bestuurs functie vervult, had hij al veel over de heer Van der Kraan gehoord. Namens de Engelse korfballers bracht hij dank voor het propagan distische werk dat de heer Van der Kraan in Engeland had verricht. Een platenspeler en een taart (met 22 kaarsjes voor het aantal voorzit terjaren) vormden de stoffelijke blij ken van waardering van .de leden van Schiedam voor de heer en me vrouw Van der Kraan. Ontroerd dankte de Schiedam-preases allen, die ertoe hadden bijgedragen, dat de ze huldiging voor hem een onverge telijk feest werd. *n u, mevrouw, moet uw keus heb ben gemaakt voor het geschenk voor uw man op vaderdag. Houdt hij van voetbal? Pieker dan niet langer. Geef hem een abonne ment op Nederlands unieke voetbalweekblad, dat Iedere week vele tiendutnzenden mannen boeit. XJ geeft hem dan meteen de meest exclusieve reportages en foto's van de komende wedstrijden, voor dé Wereldkampioenschappen voetbat In Engeland. Als u uw man nrt een abonnement geeft (Juli tot en met september, ad f 5,75 per kwartaall krijg* hij de nummers tot Juli gratis en boven dien een spannende speurdereróman als welkomstgeschenk. (of stuur een kaartje) naar Voetbal international. Inieuwe Binnenweg 183, Rotterdam-3. telef. 010-258708, of Raamgracht 4. Amster dam-C telef 020-238450. Delft: 01730—32537. Dordrecht01859—318S5. Ltet'dim: 93451210J Slledreeht: 01840—2474. i Van onze sportredactie) Een onverwachte en grote scorings drift bij SFC, stelt de Schiedam mers in staat teer iets ruimer adem te halen. Zuiderster werd geklopt met 3In een over het geheel slecht gespeelde wedstrijd men speelde of er niets op het spel stond kwam de overwinning toch bij de ploeg, die er hel meest recht op had. In de aanval lukte het iets beter b(j SFC terwijl bij Zuiderster de aan val juist het grote zorgenkindje was. De eerste helft werd afgesloten met een 0—0-stand. Wei kregen Grims van SFC en Steeds van Zui derster belden een fraaie kans, maar beiden faalden voor open doel. In de tweede helft was SFC iets gevaarlijker en het spel in z'n geheel werd iets beter. Kort achter elkaar scoorde SFC een doelpunt. Eerst vond Vosten- bosch het doe) na een goede combi natie en even later knalde Jan Of ferman SFC naar sen 20-voor- sprong. Kort voor het einde brak doelman Pasman zijn duim en werd naar het ziekenhuis gebracht voor nader onderzoek. Zijn vervanger had geen schuld, toen kort voor het einde Vostenbosch opnieuw alleen voor het doel kwam en nummer drie in de touwen schoof. Dolgelukkig verlieten de elf SFC-spelers het veld. Volgende week gaan zij naar 's-Gravendeel. dat door met 10 te verliezen nu onderaan de ranglijst staat. Wint SFC volgende week dan blijft het in de vierde klas. Het 40-jarige HBSS gaat zaterdag de festiviteiten ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan besluiten met een ere-wedstrijd van HBSS 1 legen een sterk geselecteerd Regionaal Jeugdeiftal. Vooraf worden nog (wee wedstrijden gespeeld, terwijl het Kc- thelse Animo voor demonstraties en de nodige muziek zal zorgen, Het festijn begint reeds om 14.15 uur met demonstraties van Animo, waar na om 14.30 uur een voetbalwed strijd zal beginnen tussen oud-HBSS en oud-Spljkenisse, welke teams el kaar destijds bestrljdden in een be slissingswedstrijd voor promotie naar de KNVB. Oud-HBSS hoopt in de volgende op stelling uit te komen: Ton den Hoed; Jan en Jaap Schop; Joop Becker, Lies Mast en Jaap de Hoop: Frans Droge, Wint Nieuwstraten, Andries Storm, Ben Breedijk en Dirk Mast. Tijdens de rust en na afloop zal Animo weer optreden, waarna om 15.30 uur een (korte) gekostumeerde wedstrijd zal volgen. Om vier uur treedt de drumband van Animo op en om kwart over vier begint de ere- wedstrijd van HBSS 1 tegen een Re gionaal Jeugdeiftal. Het Jeugdeiftal komt in de volgende opstelling uit: doe!: B. Groenenberg (Piershi!) achter: Boer (Hoogvliet), v. d. Hoek (Hetnenoordi. Den Boer (Excelsior M.) er. Bijl.(TOGRH midden: Beze- mertPelikaan) en Dijkhuizen c's-Grv SV); voor: v. VeenlZwaluwen), De Beeld (Heerjansdam'. Lod: Kalden (PPSC) en Bestebreurtje (Rlisoordi. Reserves: Geurtsen en Wezemcr (beiden Excelsior M.), A. Groenen berg (Piershil) en v. d. Berg (Rijs- oord) Ook tijdens de rust van deze ere- wedstrijd zal de drumband yan Ani mo optreden. Na afloop is er een ge zellig samenzijn in de kantine, waar bij men veel oud-leden hoopt aan te treffen om zodoende een soort reünie te organiseren. (Van een onzer verslaggevers) De 11-jarige Antonia van den Bo- gert. die aan slaapwandelen lijdt, is In de nacht van zondag op maandag uit het raam van haar woning in de Taandersstraat in Rotterdam geval len. Ze viel van de tweede etage en moest met rugklachten in het zie kenhuis Dijkzigt worden opgenomen. Het meisje moet het raam, dat al een klein stukje open stond, verder hebben opengeschoven. Grote overlast ondervonden de be woners van de Singel waar een hof je (panden 134 tot 138) onder wa ter kwam te staan. Er werd hier 15 cm water gemeten. Bij de familie P. v. d. Water aan de Burg. Knappertlaan 189 ontstond een grote daklekkage, die de woning deed overstromen. De regen bereik te de kamers via het lekke dak en de zolder. Verschillende kleders Hepen on der. Dat gebeurde in huizen aan de P.K.O.-laan en de Lange Singel- straat 134; bij de familie Hommel aan de Stationsstraat lib ontstond een enorme lekkage door een ver stopping van de afvoergoot. Het ge volg was een grote ravage in alle kamers. Verzakkingen entstonden aan het Stationsplein op tie Parkweg nabij de spoorwegovergang, in de Nieuw Mathenesserstraat, Swamtnerdam- singel. Van Namenstraat en in de (Van een onzer verslaggevers) „Uw complex Is een sieraad voor het Sportpark Harga. Wat hier ge presteerd is getuigt van een goede mentaliteit Schiedams burgemeester, de heer H. Roelfsema, zet dit zondag middag op het terrein van de sportvereniging Schiedam, waar hij door het werpen van een bal. onder de goedkeurende blikken van enkele vertegenwoordigers uit de Schiedamse sportwereld, het nieuwe honkbaiveld van Schiedam in gebruik stelde. Het speelveld moest in verband met het behaalde kampioenschap en de promotie naar de eerste klas verbeterd worden. Met de steun van vele leden van Schiedam, die te zamen grote zelfwerkzaamheid opbrachten, kwam het onder lei ding van dc voorzitter van de honkbalafdeiing, dc heer J. Ebben, voor elkaar. Burgemeester Roelf sema vond het dan ook een eer om de opening van het honkbai veld te mogen verrichten en mét eigen ogen ie kunnen aanschou wen, wat de leden van Schiedam hadden gepresteerd. Na de lovende woorden wierp de burgemeester de eerste bal en sprak daarbij de wens uit, dat de vereniging Schiedam een grote bloei mag beleven tot heil van hel gehele Schiedamse sportleven, By deze plechtigheid was ook de van een ernstige ziekte herstelde voorzitter Jo van der Touw aan wezig. Ook hii had aan het, b?g1r> van de bijeenkomst nog eens ge wezen op de grote zelfwerkzaam heid van de Schledam-leden. Of de aanwezigheid van de hurgi meester van Schiedam, de heer Roelfsema de Schiedam-spelers heeft geïnspireerd weten w(j niet, maar in de vierde innings brak het slaggeweld los. Tcttelaar kwam door een honkslag op de eerste honk. probeerde ook het kussen van de tweede honk onder zijn voeten en werd ten slotte door Kempen over de thuisplaat gebracht. Piet van Ruiven bracht op zijn beurt Vermeulen en Kempen thuis waardoor de stand op 3—0 werd ge bracht. Daar bleef het niet bij, want !n deze Innings kwam ook Kolmeijer nog thuis door een flinke tik van Abresch. In de vijfde innings produceerde Harry van der Vaart zijn eerste homerun van deze middag. Hij en Lubker maakten daar gebruik van omdat verder de kussens leeg waren, Een Innings later bracht De Zwaan het tot aan het derde honk maar goed veldwerk van het Schiedam-veld deed hem struikelen. In de zevende Innings tilde Harry Harry v. d. Vaart opnieuw de bal bui ten 't speelveld en ook deze horacnin leverde maar een punt op. In de al lerlaatste innings kon Rombouts de eer voor Haarlem redden door even gebruik te maken van een slordige aangooi van Vermeulen naai- Van der Vaart waardoor Rombouts binnen kwam. Werpersresultalen van Schiedam. Van der Vaart 824. Haarlem vla Ottolanrlcr 836. (Van een onzer verslaggevers) Het doortastende optreden van de 10-jarige heer A. Lucassen van de Vlaardlngerdjjk 171a, heeft zaterdag avond voorkomen, dat een brand, die ontstond in de op de eerste verdie ping gelegen woning van de familie W. C. Sleegers, zich kon uitbreiden. De heer Lucassen liep bij het blussen een brandwond aan zijn rechterarm op. De brand ontstond omstreeks negen uur. De 18-jarige zoon van het gezin Sleegers had in de keuken aardappelen gebakken en was, in de veronderstelling, dat hij het gas had uitgedaan, gaaa slapen. Op het evenwel nog brandende, for nuis. stond een pan met vet. die op een gegeven ogenblik vlam vatte. Toen de heer Lucassen de brand ontdekte bedacht hij zich geen mo ment, Hij pakte een keukentrap en bereikte daarmee het balkon, dat toegang geeft tot de keuken. Koel bloedig pakte hij de brandende pan op en droeg die naar buiten waar bij hy zijn arm brandde. Vervolgens bluste hU met een em mer het fornuis. De inmiddels ge waarschuwde brandweer behoefde geen dienst te doen. 'Van een onzer verslaggevers) .Het was heel erg. Alle kamers stonden vol water. De keuken, de koelkast, alles liep onder. Ik bon bijna nergens meer uit. Dit vertelde vanmorgen mevrouw Kooy-Onink van de Lange Singel- straat 134, die door de hevige regen val van vrijdag en zaterdag ernstig werd getroffen. Mevrouw Kooy be woont een pand dat op een lage plaats staat. Het wegdek la er tame lijk slecht en het water stroomt na iedere regenbui de kelder en de wo, ning binnen. De bewoonster klaagt steen en been, volgens haar lezing wordt er niets aan gedaan en ondanks het feil, dat zij al verscheidene malen de dienst van Gemeentewerken heeft gewaarschuwd. De overige bewoners van de Lan ge Singelstraat leven er met haar mee. „Iedereen heeft me vrijdag en zaterdag geholpen. Ik had de groot ste last," aldus haar relaas. (Van onze sportredactie) In sportschool Bishoff zijn weer nieuwe judo-examens gehouden. Ze werden afgenomen door de volgende leden van het Schiedamse. Zwarte Banden College; de heren P. J. Jagtman, II. C. de Jong, Th. Veld hoven en W. Bishoff. De geslaagden zijn: Jeugdjudo gele slip; Cock de Dunnen, Jaap v. d. Ende, Jan v, d. Eijk, Hans v. Hous- selt, Bert de Langen, Wijnand v. d, Leije, Peter Mellema, Marcel Olthof, Peter v d. Ree, Johan Seip, Ed. v. Waardenburg. Gele bandArno Boot. René Brand se ma, Ron Keyzer, Jan Konijnen burg, Ron Komfeld, Riet v. d. Kruit, Oranje slip: Dennis Verheul, Karei v. Wijngaarden. Senioren gele band: de dames E. v. Houwelingen, E. Vlceskens en de heren J. Bisschop, H. Hartog, J. de Langen en D. Markesteyn. De Vlaardingse politie heeft zater dagmiddag op het Liesveldviaduct een baby uit een daar geparkeerde auto gehaald. Het kind was door de warmte bevangen. De ouders had den het in de gloeiend warme wagen achtergelaten en de deuren en ra men afgesloten. Nieuwe Waterwegstraat, »«ar een grote plas gevaar voor het verkeer opleverde. Een gat van ruim tien vierkante meter viel in het wegdek van de Nieuw Mathenesserstraat en aan de Bchiedamseweg nabij de Blauwe Brug begon een bouwput ié verzak ken, wat veel schade aan het weg dek aanrichtte. Gemeentewerken hebben overal ijlings de gevaarlijke plaatsen ge markeerd en zijn zondag begonnen aan het herstel van de straten. (Van een onzer verslaggevers) Een 24-jarige machinebankwerker, de heer P. B. IC uit Schiedam, Is in de nacht van zaterdag op zondag omstreeks half vijf met zijn auto ge slipt oo het Rubensplein. In de bocht verloor hij de macht over het stuur van zijn wagen, die tegen drie geparkeerdstaande auto's botste en aan de voorzijde flinke schade opliep. Ook de overige auto's werden gedeukt, voor alle typen auto's, scooters en motorrijwie len, starters, dynamo's. Vakkundig laden IMPERIALS - verstelbaar J 3O*— DAM 29 - SCHIEDAM TEL. 26 40.51

Het Vrije volk | 1966 | | pagina 1