Stedelijk Museum niet a een voor chiedam een aanwinst L Auto met J ax. 20" b leek piotseiin hard te ri den „Denkt u„ dat we hier m sprooKjes gt „Met mensen, die doorrijden na een botsing, weten we we raad Eigen belang - WeiM ÉL uum Vaderdaggeschenken l oud voor jubilaris bi usto Voor al uw SCHUIMRUBBER - SCHUIMPLASTIC en POLYEThFR VOOR VADERDAG I hoofdkussens,gox»2.75en3.95 KANTONGERECHT DELFT Aantal 5930 deelnemers overtrefthet vorige jaar Kantonrechter ivijst Dordtse automobilist terecht HVO gaat zes silo's bouwen bij Vulcaan- haven Vier weken voor rijden onder invloed D D d' Oranjeboom introduceert Skol j IA l lATi BEAT IN VLAARDINGEN „Mooi verhaal A. OVERHEUL JR. Kosten acht miljoen Veel ellende Prinsenvlootconcern: nieuwe vestigingen AI oer dijk en Schiedam xe ca SIERKUSSENS1.50 - 2.75 en 4.95 badmatten van 3.95 nuKINDERBEDJES in alle maten bekleed v.a. 16,50 HET VRIJE VOLK DONDERDAG 16 JUNI 1966 PAGINA 7 Stalen gereedsch.kisten ƒ8.40 t/m 19.75 MEVROUW, VOETBAL INTERNATIONAL BEL EVEN OP U KUNT OOK BELLEN Advertentie LM. ELEKTRISCHE BOORMACHINES v.a. 59.50 GELDKISTEN (Van een onzer verslaggevers) Een auto, met een max. 20 km bordje, die plotseling met volle vaart van een erf af de weg op reed, een andere auto passeerde en sneed met een snelheid, die zeker boven de 50 km lag- Geen wonder dat een 59-jarige houthandelaar uit Wassenaar die net met zijn zoon in de auto voorbij kwam even vreemd keek. Botsautootje Lector Pantoffels A vondvierdaagse ZAAIERS plaats ie... lees ze „Denkt u, dat we hier in sprookjes geloven?" Op ietwat spottende toon zei dit woensdagmorgen de Schle- damse kantonrechter, mr. W. E. van Vloten, tegen een Dordtse automobilist, de heer H. L. B., die enkele maanden geleden met zijn wagen op de Burgemeester Knappertlaan te Schiedam een auto rechts inhaalde, vervolgens meteen naar links zwenkte en zo pfotseling stopte voor een voetgangersoversteekplaats, dat de bestuurder van de 'gesneden' wagen onmogelijk meer kon afremmen. LEDERWAREN: Portemonnaies - Portefeuille - Rijbe wijsetuis - Reistassen - Weekendtassen - Sleuteletuis - Pantoffels - Reisnecessaires - Clippertassen. SPORT-CAMPINGLuchtbedden - Slaapzakken - Zwem broekjes - Zwemshorts - Campingshorts - Pannensets - Voetbalschoenen - Trainingspakken - Stoeltjes - Tafeltjes PUTTERSHOEKSESTRAAT 65 (hoek Nw, Maasstraat) Schiedam Tel. 26.73.48 - KES-zegels CAMPING-GAZ DEALER VAN SCHIEDAM-Z. AUTOKUSSENS in een leuke ruit J 3t3U J KAMPEERPLATEN 2,95 Ook voor al uw SKA! EN KUNSTLEER BROERSVELD 58 TELEFOON NA 19 UUR 299581 SCHIEDAM m Op 5 oktober 1940 werd de gerestaureerde rechtervleugel van het voormalige Sint-Jacobsgasthuis aan de Hoogstraat te Schie dam met een feestelijke opening als Stedelijk Museum ingewijd. Eind 1963 icon er een begin worden gemaakt met de restauratie van de linkervleugel en thans is' door de voltooiing van die restau- ratie de imponerende schepping van de in Italië geboren en te Rot terdam gestorven architect Carlo Giovanni Giudicl (1747-18191 vol ledig in ere hersteld, waarmee ook voor het Stedelijk Museum een nieuw tijdperk ingetreden. De collectie van het Museum, die zowel oude als moderne kunst omvat kan nu, ruimer gepresenteerd, voor beeldig tot haar recht komen, terwijl ook in de gerestaureerde kelders de dingen die de Stedelijke historie doen kennen aantrekkelijk zijn onderge bracht, Men treft er een oude distil leerderij aan en de lieden van de Brandweer en Schutterij zijn er in keurige uniformen en stramme hou dingen onbeweeglijk aangetreden. Er is een oud-Hollandse keuken te zien met een tot volslagen werkloos heid gedoemde fris geklede keuken meid, er Is een afdeling opgegraven pottenbakkerskunst en verder vindt men er de dingen, die in een Histo risch Museum verwacht kunnen worden. e directeur van het Stedelijk Museum, de heer J, Paalman, voelt niets voor eer» versnippering van het historisch bezit van de ge meente Schiedam. Dit verklaarde hij onlangs in een interview met een verslaggever van het Parool. Als beschermer van het kunstbezit is dit zijn goed recht, maar het gaat te ver, wanneer hij meent, dat de oude „smakbak" in het Zakkendra gershuisje aaa de Oude Sluis ook en plaats in d© kelders van het Ste< delijk Museum moet krijgen. Deze smakbak behoort bij het door de Open Studio Werkgroep gerestan reerde gebouw, dat than» in gebruik is genomen als ontmoetingsplaats voor cineasten, filmregisseurs en jon ge mensen, die in de wereld van ac teurs, film en televisie hun weg wil len vinden. ,e Open Studiegroep leverde een heel belangeloos het huisje te res taureren zonder de sfeer aan te tas ten. Daarom zijn smakbak en de vroeger door de zakkendragers ge bruikte dobbelstenen en een zandlo per onontbeerlijk aan de Oude Sluis. Die dobbelstenen kregen al een plaats in het Nationaal Gedistilleerd Mu seum, maar wie even goed doordenkt weet, dat za daar niet thuishoren. Eenvoudig, omdat ze nog moeten worden gebruikt. „Die stenen", aldus de heer Paalman» .hebben histori sche waarde; de eerste keer dat zij in het ontmoetingscentrum zouden worden gebruikt, zouden ze ai ver- dwijnen." TWie de situatie in het Zakkendra- gershuisje kent, weet, dat dit, op zijn zachtst uitgedrukt, niet wam is. Het is verder merkwaardig, dat de museumdirecteur ook het idee om het vroegere naast de Grote of St.- Janskerk staande waaggebouw in ere te herstellen om dezelfde reden af- wijst. Het plan zou "gemakkelijk kun nen worden gerealiseerd, want de metersgrote, zware weegschaal staat thans op een plaats naast het mu seum. Het gaat er veel op lijken, dat de heer Paalman in zijn ijver om hef museum grot»; allure te geven de juiste verhoudingen uit het oog ver liest en ?4jn eigen belang iaat pre valeren boven dat van de stad Schie dam als historisch centrum la het Rijnmondgebied. Advertentie IJMf ttBm droersvest 1 droersvest SZ Iel 267S9« SCHIEDAM I Op een tijdstip, dat moeilijk beter gekozen kon zijn, namelijk gister middag drie uur toen de dag op zijn warmst was, heeft de Rotterdamse Brouwerij d'Granjeboom in Rotter- dam-Hüton de introductie verricht an een nieuwe loot aan haar stam: het lagerbier Skol. d'Oranjeboom is deelname begon nen in Skol International, dat in een steeds groeiend aantal landen via daar gevestigde grote brouwerijen hetzelfde bier produceert en distri bueert. Men mikt me tSkol vooral op de jaarlijkse stroom toeristen, die naar gisteren werd meegedeeld ais zwevende" consumptiegroep zeer belangrijk is. Het nieuwe bier, dat de kwaliteit van kostbaar importbier heeft, zal slechts twee tot drie cent per flesje duurder zijn dan Nederlands bier. Advertentie t.M. piekert u over net cadeau dat u uw snan voor vaderdag moet gevsto? Dat hoeft niet als bU van voetbal houdt Met een abonnement op Nederlands unieke voetbalweekblad doet u hem b'jiiliat een groot plezier Over da wereldkampioenschappen ln Engeland die i>U natuurlijk op de TV wil zien. leest bij de meest, ex clusieve verslagen ln Voetbal Inter nationa! Bovendien: d# tntertoto draalt, de amateur» spelen om de landstttel, ie transfermarkt is oper In dit alles ls uw man geïnteres seerd Geeft uw man nu een abonnement (juli tot en met september, ad f 5,75 per kwartaal) HU krijgt da» de nummers tot aug. gratis en boven dien nog een spannende speurders roman als welkomstgeschenk. (of 6tuur een Kaartje) naar Voetbal international. Nieuwe Binnenweg >83. Rottardam-3, telef. 010-256708, of Raamgracht 4, Amster dam-O.. iele?. 020-238450. Delft: 01730—32337. Dordrecht: 0185031685. Leerdam03431—280.7 Sliedrecht: 01840—2474. D« collectie oude kunst Ja voor een goed deel bijeengebracht door de conservator de heer C. H. Schwager- mann, die vanaf 1927 tan het Mu seum verbonden ls geweest en die na het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd in 19S4 werd opge- volgdi door zijn zoon de heer D. Schwagermann. Na diens benoeming in eenzelfde functie aan het Haar lemse Frans Hals Museum ln 1956 werd de heer P. L. A. Janssen con servator, die 1 januari 1963 werd op gevolgd door de heer J. Paalman. Het zijn vooral de drie laatste con servators geweest die het Stedelijk Museum in een betrekkelijk korte spanne tijds een nieuw en in vele opzichten ook een modern aanzien hebben gegeven. Het Museum is vol ledig aangepast bij wat men een modem cultureel beheer zou kunnen noemen. Zij zijn het gemest die zich met enthousiasme, goeds smaak, inzicht en koopmanschap hebben ingezet voor het opbouwen van een collectie eigen tijdse Nederlandse kunst. Zij durfden het aan de jonge, nog onbekende kunstenaars een kans te geven en ze hebben vaak een goede neus gehad. Wanneer nu later toch zou blijken dat er ook kaf onder hst zuivere koren is, betekent dat heus nog geen verlies, Zij hebben dan toch in elk geval het schilderkunstige gezicht van hun eigen tijd op doeltreffende wijze vast gelegd en ongetwijfeld ook met gel delijk gewin. Op de begane grond vindt men in de oude rechtervleugel een rijke col lectie werken van Appel, Comeüle en Benner, vooral uit hun eerste pe riode. In de linkervleugel is de Ne derlandse schilderkunst van 1945 tot heden ondergebracht, waaronder dan ook werken zijn die door jonge Rot terdamse kunstenaars tijdelijk in bruikleen zijn afgestaan. Hier vindt men ook een oude regentenkamer. Op het door de rechter- en linker vleugel ingesloten binnenplein zijn werken van Rotterdamse beeldhou wers ondergebracht. In de boven- Het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat is vorige week her opend. Hoe onze kunstcriticus Piet Begeer over het gebouw en de nieuwe opstelling denkt, schrijft hij in onderstaand ar tikel. zalen treft mm in de rechtervleugel moderne grafiek en beeldhouwkunst aan. terwijl aan de kant van de Hoogstraat schilderijen te zien srfjn van de 17de-eeuwse st ill evenschilder Gerrit van Vucht, benevens werken van da achtciende-eeuwse plateel bakker Arent Klos. In de linkervleugel boven vindt men een voortzetting van de collec tie Nederlandseschilderkunst van 1945 tot heden, terwijl daar ook de hoogtepunten van de collectie oude kunst an het Museum zijn onder gebracht. Het is alles belangwekkend, het is aangenaam vertoeven in de ruime zalen. Het Stedelijk Mu seum in zijn nieuwe formatie is heus niet alleen een aanwinst voor Schiedam. PIET BEGEER. Advertentie I.M. SCHIEDAM 2UlO - HÓ LLANDSCHE K ANTOORBOEKHANDEL En bijzonder kwaad keek bij, toen de auto met het maximum snelheid- teken hem sneed. Dit bleek gister morgen voor de Delftse kantonrech ter mr. J. A. L. Brada. De dader zelf was niet verschenen. Ook de zoon van de houthandelaar bevestigde de verklaringen van zijn vader. De officier mr. P. Fransen vertel de ook nog, dat uit het proces-ver baai gebleken was, dat verdachte aan zijn auto had geknoeid. En hij eiste tegen hem een straf van 75 of 15 dagen met een voorwaardelij ke ontzegging van de rijbevoegdheid van vier maanden en een proeftijd van twee jaar. Mr. Brada vonniste conform. „Dat leek wel botsautootje spelen", zei de kantonrechter tegen een jeug dige instrumentglasblazer uit Delft. Hij had 's nachts zijn nieuwe wagen gestart en eerst vooruit ge reden. Daarbij had hij een aantal wagens een forse duw gegeven. Toen schakelde hij in zijn achter uit en herhaalde de botsing op nieuw, maar nu tegen de achter hem geparkeerd staande auto's. ,jk vind het nogal gevaarlijk", ae de officier. Verdachte verweerde zich met te zeggen, dat hij het wa gentje toen nog maar pas had. „Ik wilde remmen, maar ik trapte op het gaspedaal." Dus U beheerste het instrumentarium van de auto nog niet eens", stelde de officier vast. Hij eiste een boete va» 80 of 12 dagen. Mr. Brada vonniste conform. „En voortaan moet u maar eerst wat op een voetbalveld oefenen", gaf hij verdachte nog als een goede raad mee. ten handelaar uit Enschede was bij Zoetermeer onvoorzichtig Rijks weg 12 opgereden. Daardoor was zelfs een *ato "nor de middenberm geschoten. Dit doordat de vrachtwa gen plotseling naar links gezwenkt was, zoals de officier vaststelde. Verdachte voerde aan, dat de auto achter hem geen licht aan bad. Dit was echter op een tijdstip, dgt de auto nog geen licht hoefde te voe ren. De officier eiste, mede wegens twee eerdere verkeersovertredingen van verdachte, een boete van 100 of 20 dagen en een voorwaardelijke ontzegging van vier maanden met eei- proeftijd van twee jaar. De kantonrechter ging evenwel ge deeltelijk met de bezwaren van ver dachte mee en verhoogde in zijn von nis de boete tot 125 of 25 dagen en liet de voorwaardelijke ontzegging schieten. „Nee ik ben geen professor", zei een 34-jarige lector uit Delft „Ik ben lector aan de TH". Hij had een bromfietser aan de Oosterstraat in Delft geen voorrang verleend. De ver dachte voerde een uitvoerig pleidooi en had zelfs foto's meegebracht van de verkeerssituatie ter plaatse. Het kwam hierop neer, dat vanaf het punt waarop hij de voorrangsweg opreed hij onvoldoende uitzicht zou hebben gehad Hij refereerde zelfs in zijn hardnekkig verweer aan de inaugurele rede van prof. v. d. Burg getiteld „Pleidooi voor een automo bilist" De officier vond ook, dat de wegsituatie ter plaatse niet ideaal was, maar verdachte trof ook schuld. Verdachte heeft te laat naar links gekeken, en hij blijft aansprakelijk. De off'cier eiste een boete van 75 of 15 dagen. De kantonrechter had het conform al uitgesproken, toen verdachte kenbaar maakte, dat hij graag een schriftelijke bevestiging van het vonnis zou ontvangen. Eer 62-jarige arts uit Nootdorp werd ervan beschuldigd bij het be rijden van de oprit naar Rijksweg 12 de doorgang niet te hebben vrijgela ten, waardoor hij een motorrijder aanreed. „De man reed op zijn pan toffels", verklaarde de arts, die zelf eerste hulp aan het slachtoffer had verleend „Sn zijn vrouw zei, dat haar man altijd zo hard reed". De officier acht te de arts echter toch nog schuldig en vorderde f 65 of 13 dagen. De kantonrechter vonniste conform. Broeraveat 52 !'«j SCHIEDAM (Van een onzer verslaggevers) Na het opmaken van de balans blijkt dat 5930 wandelaars aan de twintigste Avondvierdaagse in 'laardingen deelnemen. 41 indivi- dueien hebebn op de tweede avond nog van de mogelijkheid gebruik gemaakt om zich ais deelnemer in te laten schrijven. Vorig jaar na men er 5167 deelnemers deel aan dit wandelspektakel. Er zijn dit jaar twee schoolbekers. De eerste wordt uitgereikt aan de school met het grootste aantal deel nemers. de tweede aan de school, die percentueel het grootste aantal deel nemers heeft. De commissaris van politie dr. C. N. Peijster reikt dez„ bekers na de fees telijke Intocht in de Hollandlaan- kantine uit aan de schoolhoofden. Het aantal wandelaars dat voor de vijfde maai de kilometerjes loopt' be draagt 519. Zij krijgen voor deze pres tatie het Zilveren Wandelkruis. Voor het gouden avondvierdaagsekruis (10 maal) komen dit jaar zes wandelaars to aanmerking. Er ls een uitzonderlijke prestatie. Ruud de Vries, 22 jaar legt dit jaar voor de dertiende maal de avond vierdaagse af. Hij heeft tot nog toe geen last van blaren, gehad. De Rotterdamse beatgroep de Mega's treden vrijdagavond voor hun Vlaardingse fans op in de zaal Muzanda. Deze populaire beatgroep, althans in de onmiddellijke omge ving van Rotterdam, gaat opnamen voor de AVRO-televisIe voor het pro gramma Nieuwe Oogst maken. Advertentie LM. (Van een onzer verslaggevers) Een flinke botsing was het gevolg. Zo stom* het ln het proces-verbaal omschreven en verklaringen van ge tuigen, waaronder enkele voetgan gers, bevestigden deze lezing. Ter zitting kwam de verdachte met een geheel ander verbaal. ,J)*J ben ik het helemaal niet mee eens" zei hij fel, „ik heb die auto op de normale manier links ingehaald en ben bij nadering van het zebrapad gaan stoppen. Op dat moment reed die wagen bovenop me; de bestuur der had meer afstand moeten bewa ren." Deze nieuwe toedracht ontlokte de kantonrechter genoemde opmerking „Ik vind het een mooi verhaal,' zei mr. Van Vloten, die aan de hand van een tekening duidelijk maakte, dat verdachte'a verklaring onjuist was. >5 „Zoals u het nu vertelt moeten de wagens over elkaar heen gespron gen zijn" zet de kantonrechter op schampere toon. „Er zijn getuigen, die niets met u te maken hadden en het toch anders vertelden. Kijk, Ik heb er hier nog één." De verdachte was nog niet over tuigd. Opnieuw deed hij zijn relaas, waarop de kantonrechter hem op scherpe toon terechtwees. „Vertel mij nu geen verhalen, want ik ge loof u niet. Laten we hier kort over zijn, het woord is aan mijnheer de officier." Mr. G. G. Abelen wond er geen Met de uitbreiding va® het Haven bedrijf Vlaardiiigen Oost is een in vestering gemoeic' va» acht miljoen gulden. Twee jaar lang heeft men de vele commerciële en technische as pecten bekeken en voorbereid. De uitbreiding omvat de bouw van een zestal silo's op de HVO-terretoen aan de Vulcaanhaven, Iedere silo heeft een capaciteit van 15.000 ton. Hierbij worden aangelegd transport bandinstallaties, loodsen. steigers. Dit alles is nodig voor de opslag en expeditie van fosfaten an soortge lijke massagoederen, De gehele outillage zal als terminal fungeren voor de import van deze goederen in West-Europa. De mogelijkheid is aanwezig, dat door de samenwerking met de Trans- Terminal N.V., een Nederlandse dochter van de Amerikaanse Cen tral Resources Corporation uit New- York deze geplande opslagcapaciteit na verloop van tijd verdubbeld wordt. Het Havenbedrijf Vlaardingen Oost is een dochteronderneming van dé Bank voor Handel en Scheepvaart. Aan dit bedrijf zijn ongeveer 950 personeelsleden verbonden. doekjes om. „Het waren gevaarlijke capriolen, die u daar uithaalde" zei hij en eiste een boete van ƒ100,- plus een onvoorwaardelijke ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor een halt jaar, „Het is echt niet zo gebeurd" zei de man opnieuw. „Uw houding hier ter zitting Is zeer onsympathiek,* antwoordde mr. Van Vloten, „U hebt volkomen het recht uzelf te verdedigen, maar de manier, waarop u dat doet, staat me niet ze erg aa®. Hij veroordeelde de verdachte ten slotte tot een boete van 75,- en drie maanden ontzeg ging van de rijbevoegdheid. Mek kend verliet de Dordtse automobilist de rechtszaal. Schiedams burgemeester de heer U. Roelfsema heeft woensdag tijdens een speciale bijeenkomst op bet stadhuis de gouden eremedaille ver bonden aan de Orde van Oran je-Nas sau uitgereikt aan de 62-jarige hoofdhaas b(J de ,fd Scheepsbouw van de werf Gusto, de heer C. J. Kok. De heer Kok vierde vorige week het feit, dat hij 40 jaar gelede» in dienst trad van de scheepswerf. De hoofdbaas, wiens verdienste door de burgemeester uitvoerig werden ge schetst, werd op 3 december 1903 geboren te Werkendam en woont thans aan de Nieuwe Damlaan te Schiedam. (Van een onzer verslaggevers) .Bijzonder vlegelachtig!" Op deze wijze karakteriseerde de officier van Justitie, mr. G, G. Abeln woensdag morgen ter zitting van het Schie- damse kantongerecht het gedrag van een Vlaardingse automobilist, de heer J. W. de K„ die op 26 novem ber 1965 in Maassluis niet voldoen de rechts had gehouden, waardoor een aanrijding was ontstaan. De man had zich enigszins merk waardig gedragen na het ongeluk, zodat men het raadzaam achtte om inzage van het rijbewijs te vragen. HU waa daarop to zUn auto gestapt en weggereden en het bleek, dat het opgegeven adres vals was. waarschuwde politie, die hem later aanhield zou h(j een valse verkla ring hebben afgelegd. „Het is bijzon der kwalijk, eifenlUk ronduit misda dig", zei de officier en eiste een boe te van 75. Verdachte bestreed het feit, dat hij ook de politie om de tuin had willen leiden, „Al met al", antwoordde de kantonrechter, „bent «i er toch «naar mee begonnen hè. Met die handelswijze kan Ik me niet verenigen. Vlegelachtig is nog zacht uitgedrukt". HU veroordeeld verdachte tot een boete van 106 „Met mensen, die doorrijden na een aanrijding weet de rechtbank heus wel raad". Ook tegenover de inmiddels Veel ellende, zoals de officier van ge- Justitie het uitdrukte, had de heer C. J. L. uit Steenbergen veroorzaakt, die even later voor het hekje stond. Op het voorrangskruispunt Van Ho- gendorpia.: n-Kethelweg te Vlaardin gen was hU enkele maanden geleden met onverminderde snelheid in ziln busje doorgereden. Het gevolg was een botsing met een wagen, die over de voorrangsweg reed, er wa ren gewonden bij, waaronder een in zittende van het busje. Deze had verklaard, dat de chauffeur in het geheel geen snelheid- had vermin derd. Dit trok de verdachte in twijfel. „Die jongen wist van de hele we reld niets meer af De kantonrechter maakte de situa tie met enkele woorden duidelijk: „Mistig weer, nat en gladde klin kers en toch reed u met veertig ki lometer per uur." De officier van Justitie liet dit zachte verwyt zwaar wegen in zijn eis: 75 plus intrekking van het rij bewijs voor drie maanden „Die ontzegging is heel erg", mompelde de Steenbergse chauffeur, „dat busje heb ik iedere dag nodig, dat is mijn brood". De kantonrech ter wilde hiermee rekening houden en veroordeelde hem tot een boete van 100 plus een voorwaardelijks ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van vier maanden met een proeftijd van twee Jaar. Met een zucht van opluchting ging de chauf feur naar huis. De directieleden van de firma Bruggehof. de heren. Cl Kofmeef en H M. Zijlmans. zijr, erin geslaagd een nieuw hotel-restaurant toe ié voegen aan de reeds onder hun be heer staande bedrijven rest. ,X>e Prmsenvloof' en rest. „Bruggehof". De derde gelegenheid is het riante hotel-restaurant ,Jlijnmond" Mogen beide eerstgenoemde be drijven reeds genoegzaam bekend Zijn bij het publiek, hotel „Rijnmond" is dit nog niet zozeer, maar betekent voor Schiedam nu al een aanzien lijke verlichting in het alom heer sende beddentekort. Naast 25 stijl vol Ingerichte kamers bezit „Rijn mond" een voortreffelijke keuken, een grote dancing en een kleinere gelegenheid voor recepties en par tijen. Bovendien is het bijzonder ver heugend voor de Schledamse kegel liefhebbers dat er zich onder de dan cing een kegelbaan bevindt. In de nog leegstaande ruimte naast het hotel denken de beide vooruitstre vende firmanten in de toekomst een moderne quick-lunch-gelegenheid te creëren. Onder invloed van drank was de 21-jarige chauffeur A. M. v. tl. B. uit Bodegraven zo danig zijn oriën tatie kwijtgeraakt, dat hij zondag 8 mei met een vrachtwagen van zijn baas In een doodlopend straatje ln Woerden een fiets en een vuilnisbak plat reed. Hij moest zich hiervoor woensdag op de zitting van de Utrechtse poli tierechter verantwoorden. De ver dachte gaf toe vijf a zes biertjes ge dronken te hebben, HU zou met cle vrachtwagen ook niet op zondag heb ben mogen rijden. De officier van Justitie eiste, ook gezien het strafblad van verdachte, een maand gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rUbevoegd- heid, met aftrek. De politierechter maakte er vier weken gevangenisstraf van, waarvan twee weken voorwaardelijk, plus een proeftijd van twee jaar en een ont zegging van een jaar met aftrek. POLYESTA

Het Vrije volk | 1966 | | pagina 1