Paardespul op Zandvlakte trekt veel belangstelling J. Schell wint beker op SG-viseoncours Diergaarde Blij dorp wordt duurder Autodief snel achterhaald ■Mm i i Seven Seas brengt 900 studenten weer thuis Slot vertoont nog weinig goeds boek j GARAGE LANDMAN i I S ACCU'S W. ELSHOUT I DJLF- en PEUGEOTSERVICE Mai krijgt klap met boksbeugel Auto slipt op Rubensplein Geparkeerde auto na slip geramd Sparta SVV woensdag tegen Drie auto's beschadigd bi botsing Duiker ernstig gewond bij vechtpartij Honderdjarige in Tienhoven I PAGINA 1 Uitslag Student aangehouden met rijdend wrak mmMé HBSS en PPSC winnen duels Burgerlijke Stand P>v. k- fSllIF Esperanto-agendo Geef een altijd een welkom geschenk De boekwinkel biedt een enorme sortering Jongen inaakt een val van vijf meter HET VRIJE VOLK MAANDAGr 8 AUGUSTUS 1966 (Van een onzer veralaggwera) Zaterdagmiddag is het door de af deling Schiedam van de landelijke Federatie Tan landelijke Rulterver- enigingen georganiseerde streekcon- eonrs in Kethei verreden. Er waren acht deelnemende ver enigingen, waarvan twee uit Delft, die het talrijke publiek hebben la ten genieten van fraaie staaltjes van dressuur. De onderdelen waren: dres- suurproef voor Indivlduelen en ruï- tergroepen van vier. In de mlduag- uren werd ter inleiding van het springconcours het Caprille-springen uitgevoerd. Dat i3 een vaardigheid in het wenden en keren van het paard en het nemen van lage hin dernissen. Aan tiet einde van de uitvoeringen heeft de wethouder van sportzaken, de heer P. van Bochove, de prijzen uitgereilt bestaande uit medailles en linten. De prijzen werden als volgt verdeeld: Hoogk geklasseerde prijswinnaars: Dressuirproeven B: 1 mej. C. Wie- ringa,Schipluiden; 2. C. Oithuizen, Berkel; 3. J. Both, Schiplulden. Afd. L: 1. A Steenwijk, Overschie; 2. A. Punt, Overschie: 3. J. van Geyl, Schiedan. Aid. M: 1 mej. A. Duy- vendreclt, Wateringen; 2. A, Duin dam, Ddft, Caprlle-springen.X mej. J. van Dijk, Shipluiden; 2 mej. M. Olfcs- hoom, ïerkel; 3 D. Lensveld, Schie dam. Sprintconcours B: 1 J. van Vliet, Schipluflen; 2 mej. N Gravenstein, Pijnackr; 3 A Schrey, Schiedam. Aid. L: 1 M Buytendijk, Berkel; 2. A Duirfam, Delft; 3. J. v. Geyl, Schiedan. Gelukpringen: 1 H Bot, Schiplui den; 2 aej. N Gravenstein, Pijnac- ker; 3 ADuindam, Delft. In het onderdeel dressuurproeven voor vletallen ging de eerste prijs naar de afdeling Rehabot uit Schip luiden. >e afd. Schiedam eindigde als tweda met de amazones B. de Vries oj Betsy: H. Leusen op Vero nica eDde ruiters J. van Geyl op Frits enA. Schrey met An ja. Derdiin dit nummer werd de rui- tergroe; uit Berkel. Cfcn een onzer verslaggevers Op het kermisterrein aan de Broejvest te Schiedam is vrijdag- middg een 22-jarige Rotterdamse magcijnbediende door een tot nu toe mbekende jongeman met een bokseugel in het gezicht geslagen. Hi slachtoffer moest zich laten behodelen in de Dr. Noletsüchting en i later overgebracht naar het Dljïigtzlekenhuls. De politie steit eenonderzoek in naar de toedracht va: het gebeurde. ip hetzelfde feestterrein liep de ri,jarige Henk in 't Veld van het Nmwsticht te Schiedam een hoofd- wnd op, toen hij getroffen werd dor een ijzeren paal die omviel. Bt jongetje moest worden overge- bacht naar de dr. Noletstichtlng en Un na behandeling naar huis terug vren. (Van een onzer verslaggevers) De Schiedamse politie heeft zater- ag bij een technische controle pro- cs verbaal opgemaakt tegen een 3-jarige Utrechtse student, die een ato, merk Opel bestuurde, waaraan Itterlijk alles mankeerde. De stuur- irichting deugde niet, de remvoe- ing was versleten en alle banden wen zo glad dat er geen enkel poffel meer te zien was. Bovendien erkeerde de carrosserie in zeer iechte staat. Het „wrak" is onmid- ellijk in beslag genomen en naar en sloperij vervoerd. De student was ook niet in het be- it van een kentekenbewijs en een ■elastingkaart. (Van een onzer verslaggevers) Op het Rubensplein te Schiedam is zondag de 19-jarige tekenaar A. G. uit Schiedam met zijn auto tegen een lantaarnpaal gebotst. Het onge luk gebeurde omstreeks half zeven. De bestuurd# kwam uit de richting Vlaardtogen en raakte met een snel heid van veertig kilometer op het pleintje in een slip, draalde om zijn as en ramde een lantaarnpaal. Met letsel aan de knie moest hjj worden overgebracht naar de dr. Noletstichting. Een takelwagen heeft de auto weggesleept. Het is niet de eerste keer dat op dit plein automo bilisten gaan slippen. Kennelijk ver gissen ze zich in de bocht, maar waarschijnlijk is ook het wegdek ter plaatse niet al te best. i Van ren onzer verslaggevers) Op de Parallelweg te Schiedam is zondag de 34-jarige Schiedamse koopman F. v. B. met zijn auto, in volle vaart tegen een stilstaande wagen g»uotst toen hij wilde rem men voer een plas en daarbij begon te slippen. De geparkeerde auto, een NSU- Pr.r.z, eigendom van de 25-jarige glaz-nzetter M. v.d. M. werd 25 me ter meegesleurd en was volkomen vernield. Van een derde auto werd een koplamp beschadigd. (Van een onzer verslaggevers) Zaterdag is er in de vijvers van het Beatrixpark de gehele dag gevfepi om de prijzen, die beschikbaar gesteld waren door de ScWMamse Gemeenschap. Deze jaarlijkse wedstrijd, ge- erganhnÉid in het kader van de feestweek in Schiedam, telde deze kee* 121 senioren die in de morgenuren de kans kregen de vin ami de haak te slaan. van Tilburg, 150 cm.; 3 J. de Regt, 144; 4 W. v. Mil, 125; 5 J. Zonne veld, 88; 6 R. de Bus, 68; 7 R. de Nijs, 64; 8 C. v. d. Tuyn, 56; 9 H. Bell, 55; 10 T. Hagen, 47; 11 A. Wel- lerdiek met 45 cm, gevangen vis. Voor beide concoursen werden de prijzen uitgereikt door de heren C. Faassen en W. v.d. Horst. Zij die hun prijzen nog niet .heb ben afgehaald kunnen dit alsnog (Van onze sportredactie) HBSS en FPSC hebben de «fiele- pen zaterdag gebruikt en» een oefen wedstrijd te spelen. HBSS deed dat tegen een Neptu- nus-combinatie en PPSC tegen het Vlaardlngse Zwaluwen. Beiden kwa men tot winst. HBSS klopte de Rot terdammers met 3—2 en PPSC deed met 42 Zwaluwen de das om. Bij HBSS had men achterspeler Prins in de voorhoede opgesteld en hij smaakte het genoegen twee doelpun ten te maken. Het andere kwam van de voet van Droge. By PPSC had men twee debutanten opgesteld. Fred van Bultenen en Rob Hofman. Beiden hebben voidaan. Piet van Veen was weer ouderwets op dreef want drie van de vier doelpunten kwamen van zijn voet. (Van onze sportredactie) Woensdagavond aanvang half ze ven spelen SVV en Sparta op het sportpark Harga In Schiedam een oefenwedstrijd. Het zal voor belde teams een laatste oefening worden voordat zondag de oompetitie weer een aanvang gaat nemen. Bij een botsing op het verkeers plein naar de uitvalsweg naar Gor- kam zijn het afgelopen weekeind drie auto's beschadigd. Een perso nenauto bestuurd doe»; C.V. uit Utrecht reed vanuit de richting Rot terdam naar de richting Utrecht. Bt bestuurder stopte bij de uitvalsweg naar Breda om enkele auto's voor rang te verlenen. Toen de1 weg vrij was trok hij op. Op dat moment botste een auto bestuurd door J. J. K. uit Utrecht tegen de achterkant van zijn auto. Een volkswagenbusje dat uit de rich ting Breda kwam reed daarna tegen de belde auto's aan. De inzittenden van de eerstgenoemde auto moesten met verwondingen naar het Streek ziekenhuis worden overgebracht. Na behandeld te zijn konden rij huis waarts keren. Kampt»— «n houder van de wis selbak* word de heer J. Schell met 103 mm —wangen vis. Op de tweede pjaate kwam de heer J. Put met 53 ma. D» wwrige prijzen gingen resp. nat* A. Burggraaf, A. Nettebreijer, C. Zoutendijk, W. van der Gaag, M. Marlot, 8. jun de Hoek, W. van der Linden an W. Nijs. Onder een groot aantal deelnemers die tervergeefs hebben gevist werden nog verschil lende prijzen verloot. Toen in de middaguren de jeugd aan de waterkant kwam, bleek dat er 74 deelnemers waren die een kansje wilden wagen. Hier werd echter ook de ondermaatse vis ge meten om het concours wat aantrek kelijker te maken. Slechts twee maatvissen kwamen boven water. De winnaar van de wisselbeker bij de senioren, de heer Schel!, stelde twee extra prijzen be schikbaar van 2,50 en een van 1,50 voor de grootste vis. De concourscommissie stelde nog tien waardebonnen beschikbaar voor de tien jongste deelnemers (49 jaar), de grondnummers 12 en 13 kunnen hun prijs alsnog afhalen. Ook de twee meisjes die geen vis vingen kregen een waardebon. Het waren Elly v.d. Horst en Anny Ver boom. Alle deelnemers werden getrak teerd. De belangstelling van de zij de der ouders was groot. Hoogst geklasseerde prijswin naars: 1 L. Butter 174 cm. vis; 2 J. WOERDEN Vrijdagavond laat werd de duiker A. S. uit Woerden vrij ernstig gewon-' bij een vecht partij bij café Sluljs. Volgens getui gen zon de duiker een andere bezoe ker, de 27-jarige pljpfltter A, G.A. S. uit Woerden hebben uitgedaagd. En toen deze niet reageerde sloeg de duiker een bierglas kapot, wat hem door de ander weer nit handen werd geslagen. Daarop ontstond bulten de deur een vechtpartij waarbij de duiker op straat terecht kwam. Daar zou een andere bezoeker hem zodanig tegen het hoofd hebben getrapt, dat hij een hersenschudding opliep. Het slachtoffer, dat cok nogal wat bloed had verloren, werd naar het alge meen ziekenhuis overgebracht. Zaterdagmorgen meldde zich een 22-jarige betonwerker uit Woerden bij de politie. Hij bekende dat hij de op straat liggende duiker tegen het hoofd had getrapt. De betonwerker is door de politie ingesloten. SCHIEDAM Geboren: Emüe z.v. J. van Pelt en J. Heijndijk; Rudy z.v. J. van Pelt en J. Heijn dijk; Hans z.v. H Schopenhcuer cn CA Romeijn; Johanna W d,v. A C Voshol en J A Tebrugge; Janos z.v. J Gyorfi en J van der Bend. Overleden; H J Hamar de la Brethonière 81 jr. wed. Gabeler; A Zwaan, 61 jr.; D. Bolkestein, 1 jr. TIENHOVEN In'Tienhoven heeft zondag Anna Yermaat haar honderd ste verjaardag gevierd. Zij woont sa men met haar 86-jarige zuster in een gedeelte van een onde boerderij onder aan de Lekdijk. Anna Vermaat heeft lange tijd een doen op as. donderdagavond tussen goede gezondheid genoten, maar sinds zeven en half acht bij de heer C, de laatste tijd is het sukkelen nu ze Faasse, Van der Duyn van Maas- j vanwege een heupfractuur in bed damstraat 15 in Nieuwland. moet blijven. (Van een onzer verslaggevers) Het bestuur var de Koninklijke Rotterdamse Diergaarde heeft het Rotterdamse gemeentebestuur toe stemming gevraagd tot verhoging van de entreegelden met ingang van 1 januari 1967. De toegangsprijzen worden voor volwassenen ƒ2,50 (nu ƒ2) en voor kinderen ƒ1,25 (nu ƒ1), behalve op zaterdag. Dan zullen volwassenen ƒ1.25 (ƒ1) en kinderen 0,75 (ƒ0,50) betalen. Het entreegeld voor groepen vol wassenen wordt verhoogd tot 2 per persoon 1,50) en voor groepen kin deren tot ƒ1 (ƒ0,75). De prijzen van de jaarabonnemen ten, sinds 1954 niet gewijzigd, wil het bestuur brengen op 15 12,50) voor volwassenen, op 10 7) voor het eerste en tweede kind en voor het derde en volgende kind op 7,50 of 10 (ƒ5). Voor ouden van dagen wil men een afzonderlijk abonnements tarief van 12,50 invoeren. Aanleiding van het voorstel tot deze tariefsverhoging zijn de ongun stige exploitatieresultaten van de laatste jaren, voornamelijk door kos tenstijging veroorzaakt. Het jaarlijkse verlies is gestegen van ongeveer 50.00') in 1963 tot on geveer 100.000 in 1965. In de toelichting van het voorstel wordt voorts opgemerkt, dat de en treeprijzen van Artis te Amsterdam ƒ3 voor volwassenen en 1,25 voor kinderen bedragen. WOERDEN Mede dank zij de oplettendheid van voorbijgangers is de autodiefstal van de heer Magiel- se in Woerden opgelost. De auto werd donderdagavond laat ont vreemd van het Kerkplein. Dank zij enkele getuigen, die met een wat vreemd doende man op straat had den gesproken, had de politie al spoedig een spoor te pakken. De verdachte, de 27-jarige C. V. uit Bo degraven bleek echter niet thuis. Zaterdag kon hij door de Bodegra- vense politie in zijn woning worden aangehouden. Hij bekende de auto in Woerden te hebben ohtvreemd, echter alleen om een ritje te maken. Even voorbij Wilnis raakte de ben zine op cn had hij de auto maar achtergelaten. De wagen werd daar inderdaad teruggevonden en is zater dag aan de eigenaar teruggegeven. Een beter exploitatieresultaat is ook nodig om het in 1963 onge stelde tienjarenplan uit te voeren. Dit plan betreft verschillende res tauraties en nieuwbotrwobjecten. De tariefsverhoging kan alleen ef fect hebben als het bedrag van de entreegarantie door de gemeente, nu 1.000.000 wordt verhoogd tot 1250.000. (Over d,. jaren 1964 en '65 heeft de gemeente alsgevolg van deze garantie resp. ƒ107.611 en ƒ110.759 moeten suppleren). Het col lege deelt mee, dat het zich met de voorgestelde ariefsverhoging kan verenigen en stelt voor, de verhoog de entreegarantie te verlenen. AAN ONZE WEEKABONNEES De betaling van de abonne mentsgelden voor onm uitgaven geschiedt voor een groot deel per week. De wekelijkse incasso vraagt veel tijd van onze bezorgers en veroorzaakt tevens iedere week een aantal administratieve han delingen. Wij zouden het daarom op hoge prijjs stellen als onze abonnees bereid zonden rijn voortaan eens per maand te be talen. Omdat wy ons kannen voor stellen, dat niet Iedere abonnee In de gelegenheid zal rijn aan onze wens te voldoen, «tellen vfl nadrukkelijk voorop, dat betaling per week mogelijk blijft, Wjj vertrouwen erop dat n, indien enigszins mogelijk, onze bezorger op diens vraag of o maaadabon- nee wüt worden, een bevestigend! antwoord zult geven. DE DIRECTIE. De 35-jarige Britse schrijver Leslie Thomas heeft zaterdag ern stige brandwanden opgelopen toen hfj meehielp rijf mensen uit een brandend huis te redden. Thomas is vooral békend door rijn roman The Virgin soldiers. Verlangend om elkaar na een jaar i ten. zo waren de honderden familie- j zich aan de reling verdringende jon- scheidlng weer in de armen te slul- I leden op de kade van de HAL en de I gens en meisjes. ("Van een onzer versiaggevers) De meesten vertrokken uit Europa met één, twee koffers, maar ze kwamen terug met drie, vier koffers vol met souvenirs en geschenken. Sommigen waren kilo's aangekomen van het weelderige, vleesrijke Amerikaanse eten, al die negenhonderd middelbare scholieren, jongens en meisjes, afkomstig uit heel Europa boordevol indrukken, die hun een jaar verblijf en stu die in de USA heeft opgeleverd. Het ms. Seven Seas bracht ze zaterdag vroeg alle 900 heelhuids en uitgelaten terug op hun eigen con tinent, dat „wel oude, maar toch ook heus nog niet zo gekke Europa". Hon derden familieleden waren naar de kade van de Holland Amerika Lijn gekomen om hun spruiten af te ha len. Voor de Noorse en Zweedse scho lieren stond een extra-trein gereed. Aan het zoveelste uivwisselbags- verhlijf van Europese middelbare scholieren onder auspiciën van de American Field Service (sinds 1947 22.000 gegadigden) was een goed ein de gekomen. Mej. Engelien de Pee van de Nederlandse afdeling van de ASF-Nederland, heeft de groep van. New York naar Rotterdam begeleid. Ze had zich uiteraard vooral bezig gehouden met de 61 leden tellende Nederlandse groep. De indrukken van de groep samen vattend zei ze; „de Amerikaanse fa milies bij wie de meisjes en jongens werden ondergebracht beschouwden dit ais een eer en een privilege. Ze werden volgestopt met voedsel, vooral vlees en gebak; aardappels en groen ten hingen er vaak maar zo'n beetje b(j. Het was fijn om je keuzevakken te kunnen studeren in Amerika. Het De Vlaardingse Jeugdvakan- f) tieweken zijn zaterdag beslo- ten met een wedstrijd voor versierde autopeds, een lam- pionoptocht en een bescheiden vuurwerk. Ook op deze laat ste dag heeft de jeugd geen verstek laten gaan. Een aan tal kinderen uit de Westwijk had zich, al dan. niet met des kundige hulp, veel moeite ge geven om hun autopeds feeste lijk op te tuigen. Men zag o.a, een molenaar met een com plete molen op zijn stuur en een manhaftige Ivanhoe te paard (zie foto). Lampiomoptochten behoren zo langzamerhand tot de Vlaardingse feesttraditie er. dat was zaterdagavond weer goed te merken. Een dichte drom kinderen en ouders slin gerde zich over het parcours naar het Oranjepark. Op het bordes van het stadhuis na men de heren P. Boschman en L. van Zanten het defiiê af. In het park kregen de fees telijkheden van dit jaar een knallend einde met behulp van een stel vuurpijlen. Men had ditmaal de Dierenbescherming tijdig gewaarschuwd, zodat men in het asiel klaar stond om de honden te kalmeren van de schrik. LINZ, (ANP) De Nederlandse ambassadeur in Wenen, dr. J. R. van Houten, heeft zaterdag in aan wezigheid van vele Nederlandse en buitenlandse autoriteiten de door de sectie Holland van de Oostenrijkse Alpenvereniging in Oostenrijk ge bouwde Wangenitseehütte geopend. De 9.000 leden van de sectie hebben er jarenlang voor geofferd. einddiploma van eeu middelbare school in Nederland staat boven dat van een Hïghschool in de USA. .Geweldig was de diploma-uitrei king aan het slot van het verblijf- en studiejaar en onvergetelijk was de ontvangst door president Johnson en de drieweekse bustrip door delen van het reusachtige land. Evelien de Pee gaf nog een tref fend voorbeeld van de hartelijk heid van de Amerikaanse gast gezinnen.- Het meisje. Hyke Tjebbes uit Arnhem, ontving tijdens baar verblijf in een Amerikaans gezin het bericht, dat haar vader was overleden. Op kosten van de fa milie, waarbij zy verbleef mocht ze naar Nederland en men bekostigde eveneens haar terugkeer in gezel schap van haar moeder. De Seven Seas maakt maandag an. een nieuwe trip naar New York met Europese jongeren. Volgend jaar, wanneer het schip studentenwoon schip te Rotterdam is geworden, zal het vervoer van scholieren naar Amerika en terug, worden overgeno men door het ss. Rijndam. (Van onze sportredactie) De eerste voorbereiding voor het .nieuwe seizoen leverde Zwaluwenza- terdagmiddag in Schiedam tegen PPSC 'n 42-nederlaag op. Het was stellig niet het sterkste elftal, dat Zwaluwen binnen de lijnen bracht, want de verrichtingen waren maar zeer pover. Voor nieuwe oefenmeester J. C. Remmers diende de wedstrijd om een overzicht te krijgen van het be schikbare spelersmateriaal. Afgelo pen week is Zwaluwen pas met de training begonnen. Hoewel de snel heid ontbrak, combineerde het elftal er in het eerste halfuur lustig op los, zonder evenwel gevaarlijk voor de te genstander te worden. PPSC moest zich in die periode hoofdzakelijk tot verdedigen beperken, maar toen een maal de zwakke buitenkanten (Tol en Westerdijk) waren gevonden, opende dat perspectieven voor de snellere Schiedamse ploeg. Eerst profiteerde daar Van Veen van. na een voorzet van Kalden, en in de 35e minuut omspeelde De Mos handig spil Sloots en schoot beheerst langs doelman Schras: 20. Zwalu wen had niet terug. Met Frans van der Graaf weer in de gelederen en nieuweling Buitelaat vlotte het niet zo best. De Schiedamse achterhoede kreeg vat op het te langzame Vlaardingse aanvalsplan en de enkele harde schoten van Van der Graaf misten de goede richting. PPSC drong Zwaluwen naar eigen helft. De nieuwelingen Van Buitenen van Hermes DVS en Hofman van Martinit wisten zich goed te handha ven. Kopie De tweede helft was een getrouwe kopie van de eerste. Tenminste zo leek het. Toen echter Breedveid, L. Kroos en A. Kroos de plaatsen opeis ten van Van Veen, Van Genderen en Buitelaar, kwam er wat raeer snel heid in de Vlaardingse ploeg. L. Kroos kon zich geregeld handig vrij maken op de rechtsbuitenplaats en zijn voorzet naar Frans van der Graaf trof via diens hoofd dan ook de roos in de 16e minuut: 21. Een solo van Breedveid leverde na een halfuur de gelijkmaker op. PPSC werd toen weer iets sterker, hoofdzakelijk door het gedeeltelijk falen van de Zwaiuwen-achterhoede. Merkredon, la lOan de augusto klubvespero. Ni rakontos niajn tra- vivajojn dum la feria tempo ce kino v. Gink Ploegstraat 19. Een fraaie combinatie' tussen Boertje en Van Veen besloot de laat ste met een beheerst en doeltreffend schot. Toen even later Sloots gran dioos de bal miste en Van Veen snel doorliep, was het 42. Zwaluwen had, ondanks de aanwezige kansen, niet de kracht om een vuist te ma ken. Van een steiger bij de school aan de Jacob Marisstraat viel zondag middag de 7-jarige J. A. S. uit Dordrecht van rijf meter hoogte naar beneden. S. was daar aan het speien. Hij is met een bloedende hoofdwond en inwendige kneuzingen naar het R.K.-ziekenhuis overge bracht. j- voor alia typen auto's, scooters en motorrijwie len, starters, dynamo's Vakkundig laden IMPERIALS x. 9ft verstelbaar 7 DAM 29 - SCHIEDAM TEL. 28.4051 NOOMDMOLENSTRAAT 1? - SCHIEDAM - TEL. 266232 en 265607 I De directie van de N.V. De Arbeiderspers dagblad „Het Vrije Volk" oehoudt zich het recht voor adveff tenties' eventueel zonder opgaaf cn redenen te weigeren. Bovendien oehoudt zy zich het recht voor brieven cp advertenties niet af te geven, indien rt! daartoe gronden aanwezig acht fiet afgehaalde of olet doorgezonden brieven wor den een maand na. ont vangst vernietigd.

Het Vrije volk | 1966 | | pagina 1