Stellages vallen om in noodweer Neptuiius DHS (7-2) Zaterdagse noodweer was goed „dieven weer Lekker warm - i zwembad dicht Met altijd je plicht doen honderd worden I I D.A.F.- en PEUGEOTSERVICE j j GARAGE LANDMAN L____.______.__ J romans f 1,95 Geen lucht meer - hij u ook al Vlaardingen in vorm tijdens uitstapje Drie maal kettingbotsing onder Woerden Engelsen gooien militair in bet water Jongens stelen vier pistolen Ex-marineman F. EL Sehadee: Voor dochter te water: vader zelf drenkeling Honkbal Burgerlijke Stand Kinderen spelen met vuur in slaapkamer Pupillen gaan zaterdag spelen Bromfietsdief valt door de mand Musicus zoekt gestolen bekkens Rugzak van Ier maakt rondreisje Kind onder auto: licht gewond Marokkaan gewond: vermoedelijk na val SCHIEDAMSE ZAAIERTJES ADVERTEER REGELMATIG ENKELE HANDIGE JONGENS Zeer hoog loon Ixeu VttiJE VULK. MAANDAG lb AUGUSTUS 1966 tfAUiNA i (Van een onzer verslaggevers) „SG, tot weerziens,Met sierlijke letters stond het op dc stellage, dat het spectaculaire sluitstuk had moeten worden van het vuurwerk, dat zaterdagavond ter afsluiting van de Schie- damse vakantieweek zou worden afgestoken. Het was welhaast symbolisch, want het vuurwerk viel ten gevolge van de hevige onweersbui, die zaterdagmiddag om streeks vier uur losbarstte, letterlijk'in het water. De storm, waarmee het noodweer gepaard ging, kreeg er vat op en de organisatoren besloten het knallend slot van ae feestweek een week uit te stellen. Vogels gevlogen (Van een onzer verslaggevers) Tikkeltje ironie Tarief II ct. per -mm per kolom. Gereduceerde prijs bij contract. NOORDMOLENSTRAAT 17 - SCHIEDAM - TEL. 266233 en 265607 Aanmelden maandag tot en met. vrydag van 9-5 uur. LEDERWARENFABRIEK „VLAARDINGEN" GEBR. BERGSMA LEDERWAREN zijn in iedere boekhandel verkrijgbaar es kosten Felle windstoot krijgt vat op vuurwerk (Van onlt sportredactie) Het vorig jaar verregende jubl- leumtoemool van de honkbalafdeling van DHS is nu zaterdag onder de meest ideale weersomstandigheden gespeeld. 0e deelnemende verenigingen Neptunus, CTC, HBC en DHS heb ben er een leuk toernooi van ge maakt en gaf de toeschouwers aar dig honkbal te zien. Neptunus ging met de eerste prijs naar huis door in de finale DHS met 7—2 te klop pen. De Schiedammers maakten in deze finale wedstrijd weer de oude fout door veel veldfouten te maken. Onvoldoende concentratie lijkt ons hier het euvel. Maar dat neemt niet weg dat Neptunus bijzonder goed honkbal speelde. Het had HBC al met 4i geklopt terwijl DHS met CTC afrekende met 76. Na afloop hebben de deelnemende verenigin gen hun waardering uit gesproken over de manier waarop zij door DJIS waren onthaald. Er was door de dames van DIIS voor een prima koffietafel gezorgd, waaraan alle deelnemers konden aanzitten. Tijdens de prijsuitreiking heeft voorzitter Bons van DHS met ee prnpagandistiesch praatje de prijzen ar.n de winnaars uitgereikt.. Deze pri'zen bestonden niet uit de ge- brmitclUke bekers maar.,,uit..fraaie m't de hand eunaakte houtwerk en in'.cgborden. Ontworpen en vervaar digd docr het DHS-Ud Koos Kerse- mcijer. Dit werd bijzonder op prijs ge steld. Neptunus overhandigde aan DHS een honkbalknuppel van zeer goede kwaliteit, nog ter gelegenheid ven de viering van het eerste lus trum. Al met al kan DHS terug zien op een geslaagd toernooi. „Het vuurwerk ls omgewaaid, het vuurwerk is omgewaaid. Ter wijl felle bliksemschichten omlaag - flftsten ea een gordijn van regen het zicht tot een minimum beperkte ging deze voor de Schiedamse Ge meenschap zo trieste mare door Schiedara-Zuid. Een felle windstoot smeet alle vuurpijlen, zonnetjes, gillende keu kenmeiden en vurige watervallen te gen de grond aan en de talrijke nieuwsgierigen, die op het terrein tussen het Schiedamse hoofd en ca fé-restaurant Europoort op de Maas boulevard te hoop liepen, zagen slechts enkele verwrongen resten. Het personeel van De Kat's vuur werkfabriek te Belden, dat voor het onweer ailes keurig had opgesteld, was net vertrokken maar kon nog tijdig worden achterhaald. Met veel moeite zette men de stel lages weer overeind, maar men kon de SG-organisatoren niet garande ren, dat het vuurwerk met het ge wenste resultaat van kleurige licht flitsen en knallende effecten nog zou kunnen worden afgestoken. In over leg met het SG-bestuur heeft men besloten het zekere voor het onzeke re te nemen en het feest een week uit te stellen. Het wordt voor alle toeschouwers, die zich zaterdagmid dag aan de vuurwerkmisère ver gaapten inderdaad „tot weerziens". Somber zei iemand na de „catastro fe": „Als we het dan maar droog houden Het vorig jaar verregende jubileum- toernooi van de honkbalafdeling van DHS is nu zaterdag onder de meest ideale weersomstandigheden gespeeld. „Bi; u ook al?'' Na afloop van de voetbalwedstrijd SVV-Eind hoven. gespeeld op het tlarga- sporlcomplex, zeiden verschil lende toeschouwers dit tegen elkaar, terwijl ze met verbou wereerde gezichten naar het achterwiel, van hun fiets staar den. De banden waren zo plat als een dubbeltje, zoals dal in de volksmond heet; baldadige jon gelui u-aren zo vriendelijk ge it: eest om de ventieltjes uit de achterbanden te halen. Dit kwajongenswerkhad tot gevolg, dat velen naar huis moesten lopen en daarbij nog eens rustig over de wedstrijd konden nadenken, want het resultaat was voor SVV niet zo best SCHIEDAM Geboren: Alexan der T. H., z. v. C. W. H. Vitscher en M. H. Prein: Marianne D., d. v. W. M. de Zeeuw en G. v. d. Burg: Mark G„ z. v. I. Hoogendam en A. Kelder mans; Hubertus C, M., z. v. L. J. M. Verbeek en H. T. van Tol: Mirjam, d. v. A. Scholte en L. Meijer; Robert J., z. v. K. Verschoor en S. J. van Gemerde; Marcel K., z. v. M. C, Bak ker en G. Pluijm; Edwin, z. v. A. W. Zwambom en H. W. Manders; Mar tyr, D„ z. v. M. J. Mark en T. C. Schuurman Hess. Zoals bij de voetbalvereninging Vlaardingen min of meer de ge woonte is, bestaat de voorbereiding voor de nieuwe competitie o.a. uit een gezamenlijk uitstapje met een daar aan verbonden voetbalwedstrijd voor eerste elftal en veteranen. Afgelopen zaterdag hebben 88 leden en dona teurs weer volop kunnen genieten van een fraaie busreis die door een prachtige omgeving naar Oosterbeek leidde. Een koffiemaaltijd ging aan een ontmoeting van veteranen vooraf. De Vlaardingers wonnen met 50. Het eerste elftal won met korfbalcyfers 7—5. Jan van der Mark, die vandaag in militaire dienst gaat, scoorde drie maal. Sjaak Jansen en L. de Korver elk éénmaal en G. Knoop tweemaal. Een gezameniyke broodmaaltijd met SB leden (in Oosterbeek waren er acht bijgekomen) besloot de gezellige dag. Ongeveer half elf keerden de twee bussen weer in Vlaardingen terug. Doordat kinderen met lucifers speelden ontstond vrijdagmiddag tegen zes uur brand in de slaapkamer tan de familie A. Moerman. Casan- drastraat 5 in Rotterdam. Met een nevelstraal. een CO-2-ap- Paraat en slang op de keukenkraan doofde de brandweer het vuur onder leiding van brandmeester A. E. Wolf. Er w«s voor ongeveer 2000 sAliide aan beddegoed en meubilair. (Van een onzer verslaggevers' Inbrekers hebben zaterdag, gedekt door het noodweer, in Rotterdam een ongewone activiteit ontplooid. Er werden bij verscheidene zaken etalage- en. andere ruiten ingegooid. Foto- en radiozakea bleken wel het het meest in trek. Voor zover is na te gaan leverde een inbraak bij kapper A. Gelder blom aan de Kerkedijk de grootste buit op. Er verdween een geldkistje met ongeveer vijfduizend gulden uit de linnenkast. In slechts één geval kon de politie ook een diader in de kraag grijpen. Bij een benzinepompstation aan de Brielselaan werd de 44-jarige Rot terdamse chauffeur L. J. W. op he terdaad betrapt by een poging bin nen te dringen. Een 46-jarige kok uit de Oranje boomstraat, de heer J. C. Verweel, kreeg zaterdagmorgen een kiap op zijn hoofd van een onbekende, die een patatbakkerii aan de Claes de Vriesélaan was binnengedrongen. De heer Verweel viel op de grond, ter wijl se ombekende vluchtte. Er wordt niets vermist. Van de klap heeft de kok geen nadelige gevolgen onder vonden. Een etalageruit werd ingetrapt bU de goederenhandel H. de Bruin aan de Crooswyksestraat en by 'n verf handel aan de Eerste Middelland- straat. Straattegels hadden hetzelfde effect bij fotozaken ln de Noordmo lenstraat en de Zwartjamstraat en by een radiozaak aan de Tollens- straat. ln al deze gevallen kon men nog niet vaststellen of er iets is ge stolen, uitgezonderd by de verfhandel waar enkele doosjes kleurkrijt wor den vermist. Ook by de bioscoop Arena aan de West Kruiskade, waar men binnen kwam door het kassaruitje te ver nielen, is niets gestolen. De deur van de kamer van de bedryfsleider was geforceerd. Een nachtwaker trof in de Gouvernestraat een man aan. die in het bezit was van een „spyker- trekker". De man wist te ontkomen. BU de radlohandel Quispel aan de Dordiselaan werd een deur verbro ken. Er zijn een TV-toestel, een ra dio en een bandrecorder weg geno men. Een dertigjarige arts van de Schoonebergerweg miste uit zyn auto. die in deze straat geparkeerd stond, toiletartikelen, sigaretten, boe ken, fotomateriaal, medicamenten en een bruine leren koffer. Uit een caravan, die aan de Bol landstraat stond en het eigendom is van een bewoner van de Spinozaweg, werden een fototoestel met toebeho ren en transistorradio en drie sloffen sigaretten gestolen. Twee geldkistjes met wat klein geld en verzekeringspapieren verdwe nen bij eén inbraak in de woning van een 29-jarige spuiter aan de Hordyk. By de melkinrichting De Vaandrager aan de Breeweg werden enkele bureaus opengebroken. Men kon neg geen vermissing vaststellen. Ongeveer ƒ600,werd gestolen uit een iadenkast'in het kantoor van de Handelsonderneming W. Hagoort aan de Oostmaaslaan. Uit de kassa van de Zuider zaad handel aan de Over- schiese Dorpsstraat werd ongeveer 130,ontvreemd. Bovendien zette men er een grote vogelkooi open, waardoor een aantal vogels de iets grotere vrijheid van de winkel kon nemen. Ten slotte werd de hele kassa waarin niet meer zat dam f 15, aan wisselgeld uit een winkel in huishoudeiyke artikelen aan het Oostpiein gedragen. Men vond het kasregister terug op 't grasveld ach ter de zaak. WOERDEN De enorme drukte op Rijksweg 12 heeft zaterdag onder Woerden tot drie kettingbotsingen geleid, waarbij in totaal tien auto's waren betrokken. Enkele daarvan werden totaal ver nield, andere ernstig beschadigd. Ga rage Van Wijngaarden moest vier auto's van de weg slepen. Niemand van de inzittenden werd noemens waardig gewond. Een ernstige verkeersstagnatie ont stond ook toen een trailer met aan hangwagen sterk moest remmen voor een slippende auto en daarna „ge schaard" dwars op de ryweg kwam te staan. Ook hier liep het met schade af. 'Van onze sportredactie' Zaterdag is het weer zover dat de pupuillen van de Vlaardingse en Maassluisse voetbalverenigingen aan de competitie gaan deelnemen. De z.g. herfstcompetitie is thans door de pu- pillencommissie ingedeeld. De elf tallen zyn in zes groepen verdeeld. De laatste competitiedag is 15 oktober als het weer meewerkt. Het grootste aandeel in de competitie levert For- tuna Vlaardingen met tien elftallen. Het kleinste aantal is TSB met drie elftallen. Zwaluwen komt met acht teams in het veld. De Holland iaan heeft er i zeven, RKWIK zes, VFC 'en HVO elk vyf. Twee Engelse zeelieden zyn inge sloten ln het Vlaardingse politie bureau, omdat zy in de nacht van zaterdag op zondag de 20-jarige sol daat A. B. in het water hebben ge gooid. Samen met twee andere Engelsen waren zy die nacht bezig om in de Oude Haven een paar kotters los te, maken en te laten wegdrijven. B., die werkzaam is by de Koninklijke Ma rechaussee had dit gezien en wilde een van de boten weer vastleggen. Hy werd door twee Engelsen gegrepen en in het water gegooid. Teen B. zich aan de kant wilde optrekken, werd hy opnieuw het water ingeduwd. De militair, die goed kon zwemmen, wist zich daarna toch ia veiligheid te brengen. De politie hield even later twee van de Engelsen aan. Drie jongens uit Leiden en Sassen- beim van resp. vijftien, veertien en zestien jaar, hebben in Delft tüdens een rondleiding door het Armamenta rium vier pistolen gestolen. Dit ge beurde in het studiecentrum Militair materieel in Delft. Vorige week speelden zij met deze pistoien op een weiland by Leiden. Op het Armamentarium zelf in Delft had men de pistolen al wel gemist, maar nog geen aangifte gedaan. De jongens hadden geen minutie. Bij een bekeuring, hem gegeven door de politie in Kamsdonksveen. gaf de Gorkumer F. D. t. H, zater dagnacht een valse naam op. De po litie vermoedde dat er iets aan de hand was met deze bromfietser en informeerde verder by de politie in Gorkum. Daar bleek dat de brom fiets. waarop de Gorkumer reed, ge stolen was. (Van een onzer verslaggevers) lVIe had na de laatste weken nu kunnen voorspellen, dat de zomer juist zou vallen op de dag, dat wij ons tienjarig bestaan zouden vieren Aldus het bestuur van het Schiedamse zwembad Grot-noord, dat zaterdag begon aan de viering van het tweede lustrum, een manifes tatie, waarvoor het bad voor het publiek werd gesloten. Gevolg: boze gezichten by vele Schiedammers, die zaterdag hun schreden hadden gezet ln de richting van het «wembad, waar ze meenden een verkwikkende duik in het koele water van ae bassins te kunnen nemen. Ze kwamen bedrogen uit en keerden onverrichter zake huiswaarts of kochten in arren moede maar een kaartje voor bet internationale waterpolotoemooi, waarmee het Groenoord-fmt werd opgeluisterd. „Wat een strop," zei een man, die een zweetdruppeltje wegwist, „nou Is het een keertje warm en dan ls het bad dicht Dan gaan we morgen maar, dachten enkele mensen, maar het hevige onweer zorgde voor flinke afkoeling. Dit laatste heeft sinds kort echter geen Invloed meer op de temperatuur van het water, want men beschikt thans over een verwarmlngsinstaUatie, zodat men tot ver ln het naseizoen kan blijven doorzwemmen en dat is dan toch een troost „Je mag naiuurlijk wei eens wat tegensputteren, maar wanneer je als jongeman doet wat een goede en strenge vader zegt, kom je een heel eind in het leven. De heer F. H. Sehadee (Mathenesscrdijk 34a in Rotterdam) die dit zegt kan het weten, want hij is zon dag honderd jaar geworden. Op 14 augustus 1866 geboren ln Hellevoetsluis, goed 25 jaar later in Nieuw-Helvoet getrouwd met Sars Cornelia de Rooijna een veertigja rige marine-dlensttyd gepensioneerd als commandeur-machinist by de rykswerf te Hellevoetsluis en nu, honderd jaar later, een zeer vitale en gezellige man op leeftijd; dat is het honderdjarig leven van F. H. Seha dee heel in 't kort. Trekkend aan een klein sigaartje vertelt hy zyn levensgeschiedenis, waarvan hy maar weinig details is vergeten en die hy aan de vooravond van zyn honderdste verjaardag met een tikkeltje ironie beziet. Tegen de fotograaf (die de helft van zyn aan tal jaren telt) merkt hy op: „Maar u ziet er toch ook nog goed uit. myn heer." Hy mag het zeggen, met zyn voorkomen van een krasse zeventi ger Een 23-jarige Rotterdamse musi cus is op zoek naar zyn drie geelko peren bekkens. De instrumenten moe ten de afgelopen week met wat ge reedschap zyn gestolen uit de kof ferruimte van zyn auto, die op ver schillende plaatsen in Rotterdam heeft gestaan. Het gestolene verte genwoordigt «en waarde van onge veer 850. De heer Sehadee, die nu bij zijn dochier en schoonzoon K. J. Gouds waard inwoont zyn echtgenote overleed in het jaar 1945 heeft zich zelf niet gespaard toen hij nog werk te: „Het was altijd vyf uur opstaan, maar dan natuurlijk ook niet al te laat naar bed." Of hij er ook iets voor heeft gelaten om de honderd jaar te halen? „De sterke drank heb tk altijd laten staan." Het was een hele drukte tijdens de receptie, die zaterdag is gehouden in de Lutherkapel aan de Nozeman- straat en waar ook burgemeester W. Thomassen de byna honderdjarige kwam feliciteren. De heer Sehadee is echter niet bang voor een beetje drukte: „als je twaalf kinderen hebt is het ook niet altyd zo rustig." Die kinderen zyn allemaal (goed terecht gekomen) in Nederland gebleven. Aan het tellen van het aantal kleinkinde ren, achter- en achter-achter-klein kinderen begint de heer Sehadee maar niet. Dat wordt hem toch te gek. Twee overlevenden van de atoom bomaanval op Hirosjima gaan een wereldreis van zestien maanden ma ken. De beide mannen zullen 147 steden in 58 landen bezoeken. zy zullen foto's van de verwoestin gen en een boodschap van de bur gemeester van Hirosjima meevoeren. F. H. Sehadee: vijf uur opstaan. (Van een onzer verslaggevers) Drié agenten van de strandbri- gade hebben zaterdagmorgen een man moeten redden, die zich in Seheveningen in zee had begeven om zijn dochtertje, dat naar zijn mening te ver in zee was gegaan, terug te halen. De man, de 37-jarige C. de Kluy- ver uit Bergambacht, kon zelf niet zwemmen en kwam prompt in moei lijkheden. De agenten zwommen naar hem toe en pasten mond op mond beademing toe op de reeds bewuste loze drenkeling. De behandeling werd in het water begonnen en op het strand voortgezet tot het slachtoffer by kennis was. Daarna is hij naar het Bronovo-zie- kenhuis overgebracht. Dochtertje Marianne van 9 jaar, kon wel zwemmen, kwam met de agenten uit het water en mankeerde niets. Een Ierse toerist liet zyn rugzak op de ryksweg staan, om even ergens naar een toilet te gaan. Een1 auto mobilist uit Breda zag de rugzak on beheerd staan, nam hem mee en gaf hem over aan de rijkspolitie in Lex- mond. De Ier had intussen al aan gifte gedaan by de Gorkumse politie die daarna door de politie in Lex- mond opgebeld werd dat daar een rugzak was afgegeven. De automobi list bracht de rugzak weer terug naar Gorkum en overhandigde hem aan een verbouwereerde Ier. WOERDEN De zesjarige Leen- fcje Pijnacker stak vrydagavond on verwachts de Leidsestraatweg over en werd gegrepen door een perso nenauto, bestuurd door de 53-iarige landarbeider D. 8. uit Woerden. Het knaapje kwam op de motorkap en daarna op het wegdek terecht en werd door toegeschoten voorbijgan gers bij cafetaria Verheul binnenge dragen. Dokter Feijnenburg, die eerste hulp verleende, kon echter niets anders constateren dan een schaafwond aan het hoofd. Het jon getje werd met een politie-auto naar zijn woning vervoerd. (Van een onzer verslaggevers) In de nacht van zaterdag op zon dag trof de Goudse politie omstreeks Ds 25-jarige binnenhuisarchitect P. jarige Marokkaan uit Moordrecht aan, die vennoedeiyk met zyn brom fiets was gevallen. Hy had bloed aan het gezicht. De man is voor de zekerheid opge nomen ln het Van Itersonziekenhuis. Hy wist zelf niet te vertellen hoe hij de verwondingen had opgelopen. De politie, die een onderzoek instelt,' neemt voorlopig aan, dat hy is ge vallen met een bromfiets. Er was sprake van alcoholgebruik. OCCASIONS. Opel Caravan 1700 '64-'65 ƒ5500; OpeL Kadett '63- '64 f 4000: Opel Kapititn '60-*61 met radio en schuifdak, slaap banken, accessoires ƒ3500; Opel Rekord '59 M750; Flat 1100: Neckar *61 ƒ1750; Ford Taunus 17 M '59 1500: Mercedes 190 Diesel '60-'6i ƒ3000 ln nwe st. Inruilen. - AUTOMOBIELEN DIJKMAN. Westfrankelandse- scraat 12 la. Schiedam, teief. 264195. Ook financiering ronder aanbetaling. Te koop KOLENHAARD, vul kachel, kapstok met kleed, stof zuiger „Holland Electro", tafel met 4 stoelen, koperen kolen kit, slaapkamerlnmp. Telefoon 260373. GEVRAAGD: voor schoon en afwisselend werk op ons lederwarenatelier. WESTHAVKNKADB 73 - VLAARDINGEN TELEFOON (01898) 8261 en 4327. DBlV

Het Vrije volk | 1966 | | pagina 1