PJCS heeft Geldgebrek blokkeert Burg. Van Haarenlaan Cargelli's paarse Donna bijzonder aantrekkelijk Kleine plattelandstragedie eindigt na zestig jaar met boete van f 15.- forse wensen Sportnota niet in zicht Kapitein valt in «aanboord C FA. MIEP VAN LEEUWEN ODI heeft kans op volle buit Elektricien van stelling gevallen Lagedrukketel ontploft bij Goedewaagen Schilder valt zes meter KANTONGERECHT DELFT Vrachtwagen in België tegen boerderij 1102 S Vrouw gewond bij botsing met fietser Stro stremt verkeer W1SSELROEKSEJN Burgerlijke Stand Afdeling mm. (Van een onzer verslaggevers) Kleurenfoto Een 24-jarige zaadhandelaar uit 's-Gravesande had aan zijn teri sas te legging heel wat werk besteed. Rood licht De nieuwste naaimachines LEWI NA ririgspoe! v.a. f 149 LEWI NA zig-zag v.a. f 249 HET VRIJE VOLK DONDERDAG 22 SEPTEMBER 1968 PAGINA 't He wordt voor Hermes-DVS en S V weer niet makkelijk (Van onze sportredactie) De resultaten van 5e betaalde clubs in Schiedam, blijven nog steads teleurstellend. In het afgelopen weekeind verloor SVV ea behaalde Hermes-DVS het zoveelste gelijke spel. Het programma voor de komende zondag ziet er opnieuw allesbehalve gemakkelijk uit. SVV gaat naar het verre Drente >m tegen sportclub Drente, het vroegere Zwartemeer, te pro beren weer eens wat punten te verzamelen. Vorige week ston den botte pech er enkele vreemde beslissingen van de arbiter een zege van de Schiedammers in de weg. Misschien dat zij zondag alles mee hebben. Hermes-DVS krijgt thuis Hil versum op bezoek. Hier moet nu toch eens eindelijk een grote zege inzitten voor de Schiedammers. Een manager én niet minder dan drie trainers staan borg voor een goede begeleiding van het team. Punten verzamelen Er moet nu *nel worden overge gaan tot het verzamelen van punten anders wordt'de afstand tussen de top en Hermes-DVS te groot en is allo moeite en geld voor niets ge weest waarmee men déze nieuwe competitie Is gestart. 'Van een onzer verslaggevers) Forse wensen bleken woensdag avond in de kring van het Politieke Jongeren Contact Schiedam te leven ten aanzien van het culturele leven. Dat onderwerp Is In deze verga dering „tot op de bodem uitgediept", in levendige discussies. Op het ver l&nglijstje van deze samensprekende jongeren kwamen ten slotte de vol gende wensen zeer concreet te staan: Er dient een betere Informatie van de burgerij tot stand te komen. Dat zou moeten gebeuren door publika- ties met gebruikmaking van de pers, door middel van affiches, e.d. De gemeente zou een cultuur-socio loog opdracht moeten geven de wen selijkheden en mogelijkheden na te gaan. Openluchttentoonstellingen moeten worden bevorderd. Aan het Zakken dragershuisje en de Beurs wordt ge dacht om ie komen tot het scheppen van zoiets als een .klein-Montmartre'. De akoestiek van de Margriethal zai met het oog op het geven van promenadeconcerten moeten worden verbeterd. Ziedaar een aantal verlangens, die het Politiek Jongeren Contact aan de thans in functie getreden nieuwe gemeenteraad voorlegt. C.; (Van een ónzer vêrsiaggèvèrs) B. en W. weten thans nog niet, wanneer de reeds voor 1965 toege zegde sportnota aan de raad kan worden aangeboden. Dat fe toe te schrijven aan de omstandigheid, dat de secretaris van de commissie, die deze sportnota zou samenstellen, ge ruime tijd door ziekte verhinderd is geweest, waardoor de commissie haar werk gedurende enige maan den niet heeft kunnen voortzetten. Dat antwoord geven B. en W. op vragen, die de heer J. Scheffers aan het college-heeft gedaan. Het was dé bedoeling, dat toch die nota begin 1966 aan de raad kon worden aangeboden. B. en W. be treuren het. dat dit niet is gelukt. De commissie komt, aldus B. en W., op 12 oktober opnieuw bijeen ter behandeling van het laatste deel van de conceptnota. Wanneer de de finitieve nota au aan de raad kan worden aangeboden, kunnen B. en W. nog niet zeggen, zo luidt het ant woord op die vraag van de heer Scheffers. Schiedam heeft zondag In de korf balcompetitie vrijaf, en krijgt gele genheid na te denken over de resul taten van de eerste twee wedstrij den. Voor ODI en Succes zijn uit wedstrijden vastgesteld tegen Oranje Zwart en Ter Gouw. Het lijkt ons dat ODI In Mjjnsherenland dé volle bult kan binnenhalen. Succes heeft misschien ook kans op een winst punt. Ter Gouw verloor reeds twee maai met grote cijfers en Is evenals de blauwwltten nog puntloos. In het verdere programma zijn op- genomen Schiedam 2—Spangen 3, HieuwerkerkODI Schiedam 3 HSC, junioren WTONSucces, Thor ODI, aspiranten ODI aNI O a, OSCR a 1Succes al. De Bennen a 1—Schiedam a I, Sperwers a 3- Succes a 2, Velox b 1—Schiedam b 1. Nieuwerkerk aODI b en pupillen ODI cSpirit b, De Bermen c 1 Schiedam c 1 en Spangen c 2Suc ces c 1. Woensdag had er op de hoek van de Emminglaan, Penninglaan, Burg. Knappertlaan een botsing plaats tus sen twee fietsers, de 15-jarige scho lier Paul H. van B. en de 56-jarige mevrouw M. J. -o. Laatstgenoemde kwam te vallen «n kreeg een hersenschudding en bo vendien brak ze nog haar rechter arm. Omstanders brachten haar per auto naar het nabijgelegen gemeen teziekenhuis. De scholier had geen voorrang ver leend. D« reserves van beide clubs spe len thuiswedstrijden. SVV 2 speelt zaterdag tegen Heracles 2 om vier uur op SW-Harga. Het tweede team van Hermes-DVS ontvangt DHC '66-2. De jeugd van SVV gaat zaterdag naar Xerxes en de toekomst van Hermes-DVS ontvangt zaterdagmid dag het jeugdteam van VVV. Amateurs DHS heeft tot op Tit moment uit de twee la de tweede klas gespeel de wedstrijden pas één punt ver gaard. Daar moeten de pupillen van Cock van der Tuya snel verandering In gaan brengen, Misehien Is het mogelijk om zondag DHL met lege handen naar huls te sturen. Excelsior "20 doet het nog steeds goed. Twee keer werd winst behaald, hoewel de wedstrijd van zondag te gen Verburgh niet van al te beste kwaliteit was. Het zal ons niet ver wonderen als trainer Joop Molendijk veranderingen in zijn elftal gaat aan brengen ongeacht het gezegde dat je.een winnend elftal nooit moet ver anderen. Martinit kan nog maar steeds niet op schot komen. Wat er precies aan schort bij de roodwitten weten wij niet maar het gaat eenvoudig niet. Een onvoldoende mentale instelling? Bij Merwede op eigen terrein ls het altijd al moeilijk geweest punten te vergaren dus hoeft Martinit niet vèel hoop te koesteren voor de komende wedstrijd. SVDPW, goed begonnen met een verdienstelijk gelijk spel. ontvangt zondag Hekelingen op Harga. Die twee- punten moesten de DPW'ers maar eens pakken. Het afgelopen TOetbal weekeinde deden zes van do zeven afdelings clubs het prachtig. Urtu» was de eni ge ploeg, die Terloor. Zondag bij Het Noorden krijgen de Schiedammers de kans zich te herstellen. Demo: wil hoga ogen gooien dit seizoen. Dat blijkt wel uit de grote overwinningen tot ,nu toe behaald. Of het zondag tegen Puttershoek weer een zege wordt valt te bezien. Schiedam krijgt op Harga bezoek van WRW, dat geen al te beste re sultaten heelt behaald tot op heden. SFC herstelde zich zondag keurig en wil dat herstel graag doorzetten door een zege te boeken bij FSV Pretoria. Schledarase Boys moet nu eindelijk maar eens het zoet der overwinning gaan proeven. Bij Noorderkwartier zal dat echter niet meevallen. Bij Wilton-Boezemkwartier en Metro DRZ is het een open strijd met klei ne winstkansen voor de Schiedam mers. Zaterdagvoetbal Zaterdag het grote treffen tussen JAC en HBSS. Beide teams zijn nog ongeslagen en hopen dat na zater dag ook nog te blijven. Maar dat kan alleen b(j een gelijk spel. Nou zou HBSS daar dik tevreden mee zijn. De volle winst is echter beter. PPSC krijgt bezoek van B&ren- drecht wat wel eens een pittig duel kan worden. GSS en GTB gaat het nog niet voor de wind. Beide teams speten zaterdag thuis. GSS tegen Hermandad en GTB te gen Sunlight. Een goede gelegen heid om nu eens flink en fris van de lever te spelen en... de volle winst binnen te halen. Woensdag ondervond het verkeer op de drukke Nieuwedamlaan ern stige stagnatie doordat van een vrachtauto, bestuurd door de veer tigjarige chauffeur J. B. uit Den Haag, een aantal balen stro op de rijbaan waren gevallen. (Van een onzer verslaggevers) De Burg. Van Haarenlaan wordt verbeterd, maar dat het allemaal wat lang duurt, geven B. en W. de vragensteller, de heer J, Dijkstra wel toe. Uit de beantwoording van die vragen door het college blijkt, dat het ge meentebestuur deze werken niet sneller heeft kunnen doen aanpakken als gevolg van de flnanctertngsmoeUljkhedcii. Grote delen van de rijwielpaden en trottoirs, aldus de vragensteller zijn nog steeds niet gereed. .V? swmft fer Al in juni 1965 heeft de raad on danks de bestedingsbeperking en het toen geldend leningspiafond op voorstel van B. en W. besloten een deel van het voorgenomen werk te doen uitvoeren. Tc was de verbin ding vla de Horv&thweg met Rotter dam nog niet gereed en het verkeer op de Burgemeester van HaarenJaan was nog niet zo intensief als thans het geval is. Het gehele werk zou 260.950,- kosten. Voorlopig werd ƒ750.000.- uitgetrokken en een begin met het werk kon worden gemaakt. Hier door kan thans het snelverkeer op deze weg uit de voeten en wordt het verkeer op de Burgemeester Knap pertlaan ontlast. In december verviel het lenings plafond en de ge&eenter mochten niet zelf meer vaste geldleningen aangaan. De raad was In februari 1966 be- 21 september Engels pond 10,11 10114 Amerik. dollar 3,621-—3,62K Franse frank 73,491—73,541 Belgische frank 7. 251—7,261 Zwitserse frank 83.72483,774 Zweedse kronen -.70.114—70,184 Duitse mark 90,8190,86 Deense kroon 52.4452,49 Noorse kroon 50,44—50,49 Italiaanse lire 58,04458,094 Oostenrijkse shilling 14,03114.04) SCHIEDAM Geboren: Edwin z v D Poot en I H Vleghert; René H J z v R GC de Bruyn en G Duive- maa. reid opnieuw een bedrag van 1.425.000,- beschikbaar te stellen voor deze werken. Maar pas op 29 juni 1966 en nadat de financiering verzekerd was, werd de goedkeuring hierop door Ged. Staten verleend. Inmiddels waren grond-, riolering*- en bestratings-werken aanbesteed. De gunning volgde en de aanne mer kon beginnen. B en W, delen de vragensteller ten slotte mede, dat dit deel van de werkzaamheden begin januari 1967, behoudens onwerkbare dagen, ge reed zal moeten en kunnen zijn. (Van een onzer verslaggevers) Dinsdagmiddag is de 53-jarige walkapitein J. T. v. d, Mijde Uit Rotterdam gewond geraakt bij een val in het gangboord van het in de Waalhaven gelegen ms. Vulcaan 31. Hij moest met een hoofdwond, een hersenschudding en rugklachten in het Suiderzlekenhuis worden opgeno men. De Britse radio- en televisie maatschappij BBC zal zelf grammo foonplaten gaan maken. De bedoe ling is zich voornamelijk toe te leg gen op langspeelplaten van goede shows. Onder de overkapping In Den Haag b(j de uitgang van het sta tion Holland Spoor ls een oude tramwagen geplaatst als bijkan toor van de VVV. Op de foto is de wagen (niet op eigen wielen) net aangekomen. (Van een onzer verslaggevers) De 22-jarige elektricien Anton Eland uit StrUen is dinsdag tijdens werkzaamheden aan een bouwwerk aan de Bunschoterweg te Rotterdam van een 8 meter hoge stelling ge vallen. Hij is met een beschadiging aan de wervelkolom In het zieken huis Dljkzigt opgenomen. GOUDA Om vijf uur woens dagmiddag is bü de N.V, Goedewaa- gen's Koninklijke Holl. Pijpen- en Aardewerkfabriek aan het Jaagpad een lagedrukketel tot ontploffing ge komen. Het dak van het ketelhuis en de dokterskamer werden eraf gerukt. Vele ruiten in de omgeving sneuvel den. Er deden zich geen persoon lijke- ongevallen voor. De materiële schade is groot. Naar de oorzaak -wordt een ondèr- zoek ingesteld,. (Van een onzer verslaggeefsters) Wij wachten elk jaar met klop pend hart op de onthulling van de naam van Cargelli's nieuwe collectie. De trouwe bezoeksters van de shows van deze Rotter damse couturier weten het: elke collectie wordt gepresenteerd on der een schitterende naam. Het begint altijd met La Donna a la Modemaar de toevoeging die volgt is telkens anders, en de ene keer nog fantastischer dan de andere keer (Van een onzer verslaggevers) De 43-jarige schilder F. Hofland uit Rotterdam is dinsdag tijdens werk zaamheden aan een pand aan de Straatweg van een hoogte van 6 me ter gevallen. De ladder waarop de man stond, ging aan het schuiven. Hij is met een hersenschudding in het Bergwegziekenhuis opgenomen. „Al zestig Jaar wordt er door iederèen in die dijk gespit, door iedereen," vertelde een 61-jarige tuinder uit Berkel-Rodenrijs gisteren tegen de Delftse kantonrechter mr. De Jong. Bovendien beweerde hij op zes meter afstand van de dijk ge spit te hebben en de poldervoorschriften spraken over een ver- bed „binnen vijf meter vanaf de buitenteen van de dijk." Over deze en andere dijkterminologieën ontspon zich een flinke discussie achter de groette tafel tussen de officier, rech- t en griffier. De poldervoorschriften werden erbij gehaald en met moeite werden alle termen gedefinieerd. „U spitte in de talud." vroeg mr. D« jong aan de ietwat verbouwe reerde tuinder. „In de opstaande kant?" Dat bevestigde de tuinder. De officier mr. Fransen achtte het feit toch wel bewezen en eiste een boete van 25 of vijf dagen. - „Iedereen graaft er in. Al zestig jaar en dan komt de dijkgraaf.' lichtte de tuinder deze kleine platte landstragedie nog toe. Mr Dé Jong maakte er ƒ15 of drie dagen van. Ontzegging Een 19-jarige monteur uit 's-öra- vesande was met een snelheid van 90 km dóór eén bocht gereden eft had daarbij nog Ingehaald ook. Hij was boven op een tegenligger gere den en de officier was niet bijzon der te spreken over deze handelwij ze ƒ100.- of twintig dagen eiste hij plus een onvoorwaardelijke ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor een half jaar. Mr. De Jong handhaafde de ontzegging maar maakte van de boete 60,- of 12 dagen. Hij was door een stopbord zomaar een voorrangsweg opgereden. „De borden stonden niet op de wettelijk verplichte afstand van de weg ver telde de zaadhandelaar en hij had twee kleurenfoto's meegenomen om dit aan te tonen „Ze waren ver plaatst In verband met een wegop- breking," voegde hij daar nog aan toe. De foto's werden met bijzondere aandacht achter de groene tafel be keken. Officier mr. Fransen vroeg in dit geval om de zaak maar aan té houden en een en ander ter plaatse nog eens te laten uitzoeken. Mr. De Jong kon zich hiermee ver enigen. „Moet ik dan nog terugko men.", vroeg de zaadhandelaar nog. ,,'t Hoeft niet, maar liever wel," re pliceerde mr. De Jong. Over de kop Een 24-jarige losarbelder uit Monster zag zijn zaak niet zo zwaar: ,Jk keek naar links en ik schoot de heg in," vertelde hij. Hij had daarbij ook nog een lichtmast geramd. De officier zag het wel zwaar, want hij vroeg een boete van 100,- of twintig dagen en een voorwaardelijke ontzegging van dé rijbevoegdheid van vier maanden met een proeftijd van twee jaar. Verdachte stelde, dat hij over de kop gegaan was, maar het letsel nee wel was meegevallen, Hij had wat gekneusde ribben opgelopen. Mr. De Jong vonniste conform. Inhalen Een 30-jarige onderwijzeres uit Monster werd beschuldigd van on voorzichtig inhalen. Maar zij bad het gevaar zien aankomen en was gestopt. Daarna was zij wat onge lukkig achteruitgereden. De onderwijzeres vertelde precies hoe de vork ln de steel zat en de officier vroeg vrijspraak wegens het eerste feit en eiste wegens het twee de feit een boete van ƒ35,- of zeven dagen. De kantonrechter vonniste conform. „Kan die scooter dan ruiken, dat u plotseling naar rechts gaat?", vroeg de officier aan een 67-jarige slager uit Berkel—Rodenrijs. De slager was plotseling een inrit ingereden met zijn auto en had daarmee een scooter geschept, 60,- of 12 dagen vonniste mr. De Jong conform de eis. Een 57-jarige loodgieter uit Den Haag zou op de rijksweg door het rode licht zijn gereden. „Dat zat zo, edelachtbare," begon de loodgieter, zijn verweer, .„vijf meter voorbij het rode licht kreeg ik een lekke band. Die heb ik eerst verwisseld en toen ben ik weer gaan rijden. Ja, of het licht achter me op rood stond wist ik natuurlijk niet." De officier bleek bereid geloof te hechten aan de verklaring van de loodgieter en etste vrijspraak en ook de rechter kon met de officier mee gaan: vrijspraak. Een 24-jarlge technicus uit Den Haag werd ook vrijgesproken van een beschuldiging, dat hij door een rood verkeerslicht was gereden. Dit zou hij bij de Koepoortbrug hebben gedaan. Met zijn groene volkswagen legde hij echter elks dag een vast traject af. Van zijn werk naar huis en vice versa ea daarbij kwam hij nooit over de Koepoorts- brug. Ook hier vonniste mr. De Jong vrijspraak. Een 42-jarige terrelnbaa# uit Delft kwam er anders voor te staan. Ook hij was door een rood licht gereden. „Ik kom er per dag wei honderd keer langs," vertelde hij. 25,- boe te, vroeg de officier en de kanton rechter vonniste conform. BRUSSEL (ANP) Een zware vrachtauto van het expeditiebedrijf BEO uit Arkei, geladen met onge veer 15 ton huiden, is woensdag te Franeorchamps in België bU de af daling van het zogenaamde „Trou van Hennet", doordat de remmen weigerden, van de weg geraakt en togen een muur van een boerderij tot stilstand gekomen met de wielen in de lucht. De chauffeur, de 31-jarlge J. H. uit Amsterdam raakte hierbij ge wond. Vier uur hebben de Belgische burgerbescherming en militairen no dig gehad om de heer H, die met zijn benen tussen de pedalen be klemd was geraakt en met het noofd naar beneden hing. uit zijn benarde positie te bevrijden. H\J is opgenomen in een ziekenhuis te Stavelot. De muur van de boerderij stortte ge deeltelijk in. Welnu, na La Donna la Mode Electric Pink en 15a Donna la Mode tailleur vert campagne, om er maar willekeurig twee te noemen uit Car gelli's veertienjarige showcarrière, hebben wij nu La Donna a la Mode U-Vlolette. En het moet maar met een gezegd: dit is een bijzonder aan trekkelijke Donna, wat ons betreft de aantrekkelijkste van al haar voor gangsters. De nieuwe herfst- en winter collectie van .CargelU heeft twee - duidelijke kenmerken- U-vormige lijnen, in hals en mouw-uitsnij dingen. in de-'vorm* van afkrióop-" bare voorpandjes, zakken en na den. 2n wat- dat „violette" betreft: ook deze ontwerper is dit seizoen bezweken voor de kleur paar», paars in vele denkbare nuances. Aan het begin van de show vertelde Cargelli, dat vrij ditmaal een bijzonder dure collectie zou den gaan zien, de duurste die wij ooit onder ogen hadden gehad. Hij heeft dit seizoen uiterst kost bare stoffen gebruiktHij vertel de ook, dat hij zich had laten in spireren door de opening van De Doelen, waardoor het Rotterdam se uitgaansleven nieuwe kansen heeft gekregen. „Daarom krijgt u in deze show veel feestelijke cocktail- en avondkleding te zien.' Hetgeen klopte. CargelU toonde een sterke collectie, zoals steeds met veel originele vond sten, want hij ls een man, die bruist van Ideeën. Zijn O-lUn Vonden we heel flatteus, en de toepassing ervan ovwr het algemeen geslaagd. Cargel li's modellen winnen steeds aan strakheid m eenvoud van lijs,. De ü-Hjn-Jurken deden soms denken aan overgooiers, door de grote uit snijdingen van de armsgaten. Paars was er in een oneindig aan tal variaties en combinaties. Effen paars, lila, roodpa&rs, maar ook ver werkt in ruitjesstoffere Het werd oa. gecombineerd met groen. Gedurfd, maar tegenwoordig tarn alle», als het, zoals hier, met overleg geschiedt. De cocktail- en avondkleding viel op door de mooie stoffen die waren gebruikt. Wat denkt u bij voorbeeld van een {zwart) pak wol mét zijde erdoor geweven en met als gevolg daarvan een kris- taleffect, waarvan het jasje ge voerd is met brokaatzijde en ge completeerd met een cravatte van witte nerts Sommige modellen waren' voorzien van' grotè Tohkéflendé-ïafllëften. Car gelli is altijd dol geweest op over dadig geschitter en dat is hij nog steeds. Toch beheerst hij zich ook op dit punt iets meer dan vroeger. Veel feestkleding in de show van Cargelli. Hier een paar voor beelden. Links twee avondtoiletten, rechts een bruidstoilet met bovenstuk in de nieuwe V-lijn. Alle betere merken - Honderden modellen VOLLE GARANTIE - GRATIS LES „NAAIMACHINEKUIS' VLAAROINGEN, K. HOOGSTRAAT 27 - TEL. 2310 SCHIEDAM: BROFRSVEST «3 <U>. Hen») Na 3 nor Telefoon Zé OS TM

Het Vrije volk | 1966 | | pagina 1